BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemPortalliFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi

Delite | 
 

 Menadžment SOJE !!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
pepsiman
VIP
VIP


Broj poruka: 1671
Godina: 58
Localisation: Melenci_Banja Rusanda
Points: 3148
Datum upisa: 05.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Ned Avg 23, 2009 3:38 pm

To su krokodili,gutaju male ribice. :D

PS.Treba otvoriti posebnu temu za pogadjanje.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag


Broj poruka: 4330
Localisation: Centar grada
Points: 3948
Datum upisa: 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Ned Avg 23, 2009 3:41 pm

:clap:
Председник Управног Одбора SOJAPROTEIN!!

Станко Поповић
:lud:

Kako ti se to dopada?
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag


Broj poruka: 4330
Localisation: Centar grada
Points: 3948
Datum upisa: 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Ned Avg 23, 2009 3:46 pm

Pa da krenemo!!!
:)

Medu novim gazdama, Šapcanima je najveca enigma 29-godišnji Stanko Popovic, vlasnik preduzeca „Narcis-Popovici”, koji je sa nekoliko godina starijim Miroslavom Aleksicem (to je ovaj sa druge slike Suspect ) za „Zorka-Boje” izbrojao 232 miliona dinara, ali i 2. septembra 2002. godine postao suvlasnik becejskog „Sojaproteina”, gde trenutno obavlja funkciju generalnog direktora.

Za 39,63 odsto akcija jedne od najproduktivnijih srpskih fabrika, konzorcijum „Viktorija Z.S.”, u kojem su pored Popovica još bili suvlasnik beogradske auto-kuce „Verano motors” Milija Babovic, direktor „Verano motorsa” Dragoljub Lekic i vlasnik firme „Svitlend” Zoran Mitrovic, generalni zastupnik turske fabrike slatkiša „Kent” za SCG, platio 1,3 milijarde dinara, ili više od 22 miliona evra.

Inace, Popovicevo maticno preduzece „Narcis” postoji u Šapcu od 1991. godine, ali je uglavnom bilo poznato po trgovini konzumnim jajima, koja su stizala sa živinarskih farmi Dragoljuba Markovica u Surcinu scratch scratch Suspect .

Kao savremena fabrika stocne hrane na tržištu se pojavljuje od 2000. godine, a najveceg konkurenta „Proteinku” platila je na aukciji 21,2 miliona dinara.
Popoviceve i Aleksiceve „Zorka-Boje”, zajedno sa austrijskom firmom BMR (vlasnik iz obližljeg sela Petlovaca), kupile su 30. jula 2003. godine za 58,47 miliona dinara i „Zorka-opremu” u stecaju.

Pošto na Fijascu NIKADA nije bilo dozvoljeno da se o ovome govori, jer UPRAVO tu su radili svoje prljave manipulacije, da krenemo od samog početka:

Kako je privatizovana Soja?

Vrednost Sojaproteina procenjena je na 511 miliona dinara, a država je, u septembru 2002. godine, na aukciji prodala svoj paket od 39 odsto akcija konzorcijumu Viktorija koji su činili Stanko Popović, vlasnik firme Narcis Popović iz Šapca (koja je Sojaproteinu dugovala 58 miliona dinara), Milija Babović i Dragan Lekić, suvlasnik i direktor Verano motorsa i Zoran Mitrović, vlasnik firme Sweetlend, koji su u nadmetanju pobedili Deltu i jednu holandsku firmu.

Prema rečima predstavnika Udruženja manjnskih akcionara Sojaproteina, konzorcijum Viktorija platio je državni paket akcija 1,35 milijardi dinara tako što je uzeo kratkorični kredit od Komercijalne banke u iznosu od 22 miliona evra, a po ulasku u bečejsku firmu uzeo nove kredite od Hypo Alpe-Adria banke u visini od 25 miliona evra uz hipoteku na imovinu Sojaproteina čime je vraćen prethodni kredit.

Kasnije je konzorcijum Victorija manipulacijama dezinformisao manijnske akcionare i po znatno nižoj ceni (koja je u jednom trenutku sa 10.070 dinara, koliko je plaćen državni paket, pala na 900 dinara) kupio veći deo njihovih akcija.
Kako bi imao potpunu kontrolu nad bečejskom firmom krajem 2002. godine izvršena je fiktivna dokapitalizacija u visini 180 miliona dinara, a svih 120.000 emitovanih akcija kupio je konzorcijum Viktorija. Posle ove operacije Viktorija je postala vlasnik više od 72 posto akcija Sojaproteina.

Evo malo i ovom "zemljaku" sa druge slike:
U Šapcu su prve prodate „Zorka - boje”, koje su se sredinom devedesetih godina izdvojile iz holdinga. Fabriku su na aukciji 11. jula 2002. godine, kao fizicka lica, kupili Miroslav Aleksic, vlasnik preduzeca „TAŠ” i Stanko Popovic, vlasnik firme „Narcis Popovici”. Iste godine, takode na aukciji, Popovic je kupio „Macvu-promet”, a potom je sa radnicima „Proteinke” postao i suvlasnik ove poznate fabrike stocne hrane.

A sad u DUJETU :P
Besprekorno čistu, povremeno divlju, reku Trešnjicu, koja izvire podno Povlena i na svom putu do Drine čini predivan kanjon, nadomak ušća iskorišćena je za veliki ribnjak kalifornijske pastrmke. Izgradila ga je pre dvadesetak godina tada moćna „Drina inex“, a potom je, u avgustu 2002. godine, kupljena posle završenog radnog stečaja. Kupili su ga Zoran Mitrović i Stanko Popović, vlasnici „Soje protein“. Zvanični, instalisani kapacitet ribnjaka je 100 tona kalifornijske pastrmke, a proizvodnja se neposredno pre prodaje kretala od 40 do 60 tona. Novi vlasnici su ne samo promenili ime u „Riboteks“ već su i značajno poboljšali tehnologiju. Uveli su aeracioni sistem - vodu oplemenjuju tečnim kiseonikom. Rezultati nisu izostali, pa je lane proizvedeno čak 200 tona konzumne pastrmke.

Najzanimljivija licitacija bila je za ribnjak Riboteks iz Ljubovije, koji je prodat za dvostruko veći iznos od početnog i u kojoj je učestvovao najveći broj zainteresovanih kupaca. Cena po kojoj je Riboteks prodat je 29,02 miliona dinara, a početni iznos je bio 12,5 miliona dinara.

Kupci su privatnici Borivoje Jakovljević, uvoznik komponenti za stočnu hranu iz Vladimiraca, koji je učestvovao u kupovini, Stanko Popović najveći uvoznik sojine sačme i ribljeg brašna u Jugoslaviji i generalni zastupnik turske fabrike slatkiša "Kent" Zoran Mitrović.

Jakovljević je objasnio da je u licitaciji išao daleko i da su možda preplatili ribnjak, ali ono što "nas je navelo na to je divota od prirode i želja da tu napravimo vrelo Srbije".

Gargamel, e sad mi daj reci KO je taj momak??

P.S. I reci kakva je ekipa u toj Sojki, jel vredi kupovati akcije???
Ako im je PREDSEDNIK UO i SUVLASNIK SOJE :P takav, kakvi li su
svi ovi likovi sa spiska:

Branislava Pavlović
Nebojša Vuković
Nikola Dolinka
Olivera Ilinčić
Jasenka Stekić
Milanko Simić
Stanko Popović
Milija Babović
Zoran Mitrović


Poslednji put izmenio Sneki dana Ned Avg 23, 2009 4:43 pm, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
Djuka
Still learning
Still learning


Broj poruka: 106
Points: 317
Datum upisa: 01.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Ned Avg 23, 2009 4:10 pm

Recimo za generlnog Vujacica i znam da je iz Vrbasa, radio nekad u Vitalu potom direktor Victoria Oil iz Sid-a...
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP


Broj poruka: 1671
Godina: 58
Localisation: Melenci_Banja Rusanda
Points: 3148
Datum upisa: 05.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Ned Avg 23, 2009 4:44 pm

To su sve savremene vetrenjace za pravljenje para. :bangbang:
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP


Broj poruka: 1944
Godina: 30
Localisation: Novi Sad
Points: 4858
Datum upisa: 24.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Ned Avg 23, 2009 8:18 pm

pozzdrav drugari! i ja bi da ovde ostavim svoj kometar! Jer sam jako vezan za Viktoriju gde sem svu sviju ustedjevinu izgubio na JEDAN PERIOD!

Stanka poznajем iz price preko jednog njegovog poslovnog i privatnog prijatelja veoma bliskog koji je i meni jako dobar prijatelj! :D
О Stanku - Viktoriji dosta stvari znam koje su slabo doprale u javnost opet preko naseg zajednickog prijatelja koji je veoma uspesan ambiciozan i olicenje poslovnog coveka!
O Stanku Sve ali sve naj lepse sam cuo , Kada su padale akcije molijeio je sve svoje bliske prijatelje da neprodaju Sojine akcije! Jer je tvrdio i tvrdi da cena se vraca na stare nivio i da je Soja rudnik zlata! On jeste mlad ali to nije razlog da ne zna da stvara novac i da bude dobar u menadznentu, Koliko u svetu ima onih koji su pre 30 zaradili miliardu? :D

Kada je bila najveca kriza u januaru ove godine Viktorija moze da se pohvali da joj likvidnost nije pala ni u jednom momentu i da su sve racune u roku izmirivalo dok mnoge firme nisu mogle sebi da priuste takav luksuz- opet cija zasluga nego menadzmenta!
O njegovoj profesionalnosti i pravom kapitalisti ne moze niko nista da kaze, Krajem prosle godine, rodjenom zetu je dao otkaz koji je kod njega radio i jos jednoj grupi iz menadzenta, Zato jer svoj posao nisu uradilu onako kako su trebali i nisu dali sve od sebe! U njegovom timu je uvek sve na visokom poslovnom nivou! , sa minimalnim greskama!

Ja bi trebao veoma da budem gadljiv na Viktoriju ali sam shvatio da necu za svoje greske da okrivljujem druge! Imam samo par zelja koje bio voleo da mi se ostvare a to su : Da vikorija bude u holdingu i takva bude na berzi! i sav svoj novac u startu da im poverim, i da moj uspeh u zivotu bude i priblizan kao Stankov!
Mozda sam ovde ispao kao da kontriram ali ovo je neko moje razmisljanje, Da li glupo ili pametno vreme ce pokazati.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
iki
VIP
VIP


Broj poruka: 1574
Godina: 40
Localisation: NBGD
Points: 2350
Datum upisa: 15.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Ned Avg 23, 2009 8:33 pm

@Ris,
'napumpao" si Sojku za medalju! :D
Normalno svi mi zelimo da ona nama poraste sto vise i da je udamo sto bolje ali treba biti istorijski oprezan sa njima jer zna se vrlo dobro kako se kretala njena cena i sta se sve dogadjalo.

p.s. kursne razlike im necu zaboraviti!!!
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP


Broj poruka: 1944
Godina: 30
Localisation: Novi Sad
Points: 4858
Datum upisa: 24.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Ned Avg 23, 2009 8:47 pm

iki svi smo tu gde smo! sto kaze nas Stefi " Karte su u rukama i igraj sa podeljenim kartama! moram da je pumpam u petak sam kupovao ;)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Slovenac1
VIP
VIP


Broj poruka: 1981
Localisation: Ljubljana
Points: 4936
Datum upisa: 04.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Ned Avg 23, 2009 8:56 pm

Ne shvačam poante otvaranja nove teme, više ili manje sve o Soji smo pročitali i napisali na temi Sojaprotein. I u ovoj temi ništa novo nisam pročitao šta ne bi znali več odavno
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP


Broj poruka: 1981
Localisation: Ljubljana
Points: 4936
Datum upisa: 04.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Ned Avg 23, 2009 9:00 pm

iki ::
@Ris,
'napumpao" si Sojku za medalju! :D
Normalno svi mi zelimo da ona nama poraste sto vise i da je udamo sto bolje ali treba biti istorijski oprezan sa njima jer zna se vrlo dobro kako se kretala njena cena i sta se sve dogadjalo.

p.s. kursne razlike im necu zaboraviti!!!


Treba je biti oprezan sa svakom akcijom, nije akcija Soje ništa lošije prošla od prosjeka na belexu. Ja sam svoje mišljenje več par puta napisao na temi Sojaprotein, kriza je, ceo svet je pod udarom, pa tako je i Srbija, kad kriza jedanput prođe, biče akcija Soje opet na maksimalnim nivoima.
A što se tiče kursnih razlika 100% se slažem, to jim i ja neču zaboraviti jer svako normalan zna kako se štiti pred kursnim razlikama.
Nazad na vrh Ići dole
Dušan
VIP
VIP


Broj poruka: 5207
Points: 6068
Datum upisa: 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Ned Avg 23, 2009 9:24 pm

Ris, jel ti radiš u VG, soji? "Svaki cigo svoga konja hvali" :D

Možda on/oni dobro rade za VG, Soju ili sebe, ali za male akcionare nikako :naghty:
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP


Broj poruka: 1899
Godina: 35
Localisation: N.BGD
Points: 2557
Datum upisa: 22.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Pon Avg 24, 2009 2:08 am

Sneki ::

ŠTA MISLITE, KO JE OVO???
Ili bar na koga podeća??? Šta biste rekli: čime se bavi?:twisted: :twisted: :twisted:


Sneki ::
Inace, Popovicevo maticno preduzece „Narcis” postoji u Šapcu od 1991. godine, ali je uglavnom bilo poznato po trgovini konzumnim jajima, koja su stizala sa živinarskih farmi Dragoljuba Markovica u Surcinu scratch scratch Suspect .


Meni nekako ovaj lik liči na nekoga, ko se eksponira u ime moćnika, u ovom slučaju, rekao bih da iza njega stoji Zemunac jajara :D Dragoljub Marković iz Zemuna, jer to je kum Djindjićev, i "ortak" Čumeta, finasijer Čede i LDP-a itd...
Nenormalno je da se Dragoljub tek tako povukao iz svega, (nigde ga nema !! :shock: osim na beogradskom Hipodromu = Ergela "Surčin") ako se zna da je Djindjić svojevremeno rekao da tu firmu ne može da kupi niko iz inostranstva, a kum nije dugme :flower:
Momak sa slike nema veze s celom pričom... neko ga je nagovorio!!
Ne bih ni paprike od njega kupio... a o ključevima automobila i parkiranju da i ne govorim :D


Ris ::
Koliko u svetu ima onih koji su pre 30 zaradili miliardu? :D


8)
Ris, molim te, koliko znaš momaka koji su pre 30-te zaradili milijardu??
Ne računam ovog tvog ljubimca...u kojeg si očigledno zaljubljen!


lol!

iki ::
@Ris,
'napumpao" si Sojku za medalju! :D

A mene umalo nisi rasplakao...
:wall: :wall: :wall: :wall:
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP


Broj poruka: 1944
Godina: 30
Localisation: Novi Sad
Points: 4858
Datum upisa: 24.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Pon Avg 24, 2009 3:49 pm

Dusane ma neradim u VG :) ! i verujni stvarno su mi se zgadili u jednom omentu ali nikomeme nije vukao zarukav da kupim njihove akcije! i moje je krvica zasto sam te akcije kupovao u velikom spicu a ne sada, ili zasto oni koji su zaradili 5 puta nisu prodali jer su hteli da zarade 10 *, pa su pukli sada je kriva Viktorija! Niko nije kriv za nase grteske! Vecina vas zna moje ime i prizime ja to nekrijem pa se raspitajte kod viktorianaca da li sam spiun ;) Mislim da se na Viktorijinim akcija naj vise puklo ali valada ce se duplo od toga i zaraditi!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Gargamel011
VIP
VIP


Broj poruka: 249
Godina: 32
Localisation: belgrade
Points: 265
Datum upisa: 24.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Pon Avg 24, 2009 4:01 pm

Ej ljudi spustite malo loptu, nisam navikao na ovakvu raspravu ovde, a mislim i da nema potrebe.
Svako od nas misli, radi i kupuje ono što misli da mu odgovara, ako je neko izneo svoje mišljenje mislim da nije u redu napadati ga zbog toga, bez obzira dali je
član UO SOJE ili je prijatelj sa nekima od njih.
Ni meni se ovaj lik ne sviđa (pogotovo ne njegova biografija), jer kad pročitamo s kime sve sarađuje meni se :drugari: , ali to sam i napisao. Iako imam SJPT i ne mislim još da je se rešim i dalje mi svi likovi iz ove priče deluju kao neko ko radi za sebe i
svoju ekipu a akcionari, radnici i ostali su im potrošni materijal.
Nazad na vrh Ići dole
Friz
Old member
Old member


Broj poruka: 1369
Godina: 41
Points: 2088
Datum upisa: 16.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Uto Avg 25, 2009 10:10 am

Još jedan član menadžmenta je zanimljiv:
Olivera Ilinčić,
Beograd VSS, Direktor, Futura Plus d.o.o. Beograd.
To je bila ili je još firma CANETA Subotića!!??
Kakve li on ima veze sa Sojom?

I naravno ne treba ni da napominjem da je tu i
„DELOITTE“ d.o.o. Beograd
11000 Beograd
Kralja Milana 16
http://www.aikb.net/info-f5/danko-djunia-veliki-brat-privatizacije-u-srbiji-t855.htm

:D
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag


Broj poruka: 4330
Localisation: Centar grada
Points: 3948
Datum upisa: 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Uto Avg 25, 2009 11:51 am

Olivera Ilinčić


Slovenac1 ::
iki ::

p.s. kursne razlike im necu zaboraviti!!!


A što se tiče kursnih razlika 100% se slažem, to jim i ja neču zaboraviti jer svako normalan zna kako se štiti pred kursnim razlikama.


:D He, he... pa imanju "pravog stručnjaka" za kursne razlike i devizno poslovanje!!!
lol!

Olivera Ilincic
Current Managing director at Futura Plus
Past Advisor at Office of the President of Serbia and Montenegro
Foreign Exchange at National Bank of Yugoslavia
Education School of the European Banking
Frankfurt, Dresdner Bank
Univerzitet u Beogradu


Mladjan Dinkić o Oliveri

Prošle nedelje su mediji preneli i beleške iz istrage UBPOK-a, a koji se odnose na navodne uplate koje su, preko of-šor kompanije stizale za G17 PLUS?

Dinkić: - Zorana Mitrovića sam površno upoznao, kao prijatelja Olivere Ilinčić. Ona ga je predstavljala kao velikog stručnjaka za menjačke poslove koji bi mogao da pomogne NBJ. To se dešavalo u vreme kada je NBJ krenula u otvaranje menjačnica i stabilizaciju deviznog kursa. Medjutim, nikada sa njim nisam imao nikakve druge razgovore. S druge strane, Olivera Ilinčić, koja je radila kao jedan od direktora u NBJ, dobila je otkaz kada sam otkrio da ima konflikt interesa. Saznao sam, naime, da je ovlaščeno lice u firmi Zorana Mitrovića, što je bilo nespojivo sa njenom funkcijom u NBJ.


Mitrović je otvorio račun u mađarskoj banci “HVB Mađarska”, Segedin. Ovlašćena lica za finansijski konsalting kod banke, pored njega i njegove supruge Vesne Mitrović, bila je i Olivera Ilinčić, ranije zaposlena u NBJ kao direktor deviznog sektora.
Tokom oktobra i novembra 2000. godine, uz posredovanje Olivere Ilinčić upoznaje se sa nekadašnjim guvernerom Mlađanom Dinkićem i Bojanom Zečevićem, u to vreme izvršnim direktorom G 17 plus.

Mesec dana kasnije, inspektori UBPOK-a obavili su informativni razgovor i sa Ilinčić Oliverom, nekadašnjim direktorom Sektora za devizne poslove i odnose sa inostranstvom.
OLIVERA Ilinčić potvrdila je da ju je Mitrović angažovao kao stručnog konsultanta. Znala ga je, do tada, kao stranku. NJeno angažovanje se, kako tvrdi, sastojalo u tome što je telefonom pozivala “HVB Mađarska” i tehnički obavljala operaciju konverzije deviznih sredstava. To je, kako je rekla inspektori UBPOK-a, obavila 10-20 puta.
Olivera Ilinčić je, takođe, potvrdila da je Mitrovića upoznala sa tadašnjim guvernerom, tokom perioda osnivanja menjačnica u Srbiji. Tom prilikom, prema njenim rečima, nije bilo govora o korišćenju računa “Hipo Hejvard Kompani” za potrebe G17 plus.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag


Broj poruka: 4330
Localisation: Centar grada
Points: 3948
Datum upisa: 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Sre Avg 26, 2009 7:39 pm

Hajde da vidimo ke je ovaj Zoran Mitrović
da je deo "ekipe" jasno je ko dan :D


Zanimljiva je OVA VEST:

Goran Knežević: 180.000 EVRA ZA DS DAO ZORAN MITROVIĆ
Uhapšeni funkcioner DS-a Goran Knežević otkrio je da su dvojica najvećih donatora te stranke lokalni biznismeni Zoran Mitrović i Đuro Šujica.

Press je juče pokušao da otkrije o kojim biznismenima se radi. Sam Knežević je naveo da je Mitrović privrednik iz Novog Sada, da ima više firmi i da uglavnom radi u inostranstvu. Zoran Mitrović, član UO „Viktorija grupe", u sklopu koje posluje i „Sojaprotein" iz Bečeja, kaže da on nije Mitrović na koga misli Knežević.
Kneževića nikada nisam video. On bi trebalo i da kaže o kom Mitroviću je reč, jer su to ime i prezime česti u Srbiji - kaže za Press Mitrović. U novosadskom telefonskom imeniku registrovano je šest Zorana Mitrovića, od kojih su nam petorica rekla da nisu te sreće da imaju bilo kakav biznis.

E, sad... ako nije TAJ 8) onda BI MOGAO da bude OVAJ:
Dinkić: - Zorana Mitrovića sam površno upoznao, kao prijatelja Olivere Ilinčić. lol!
DAKLE: Prijatelj Oliverin !!! :flower:
I sad, ONO što bi trebalo proveriti, al me mrzi da idem do Bečeja:

Ovlašćena lica za finansijski konsalting kod banke, pored njega i njegove supruge Vesne Mitrović.
To bi nam mnogo pomoglo, dakle: kako se zove ZORANOVA supruga? scratch

:study:
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag


Broj poruka: 4330
Localisation: Centar grada
Points: 3948
Datum upisa: 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Sre Avg 26, 2009 8:15 pm

Da ne bude da sam bila lenja :D
da su dvojica najvećih donatora te stranke lokalni biznismeni Zoran Mitrović i Đuro Šujica.

BOG DA MU PROSTI DUŠU!
:P


Duro Šujica :wall:

Od 1993. do danas PORODIČNU firmu Tehnooprema razvio JE u preduzece koja godišnje proizvodi 40.000 tona stočne hrane, 60.000.000 konzumnih jaja, 10.000 komada tovljenika i tehnološku opremu za živinarstvo, svinjarstvo, fabriku stočne hrane i industriju šecera.
2003. godine Tehnooprema čiji je vlasnik Đuro šujica kupuje Topiko iz Bačke Topole, preduzece za proizvodnju živinskog mesa i prerađevina od živinskog mesa u čiji razvoj tokom 2005-2006 godine ulaže 5.000.000 Evra za nabavku nove tehnološke linije klanja živine i modernizaciju pogona prerade.
2005. godine Tehnooprema kupuje i pogon prerade mesa krupne stoke u Novom Sadu (AMD PICCK).
Tehnooprema je partner u Fabrici za preradu konzumnih jaja u Inđiji.
Na ovaj način Đuro šujica je uspostavio proizvodnju u Grupi Tehnooprema po potpunoj vertikali.

Nekako mi se "javlja" da ovaj lik mora da se zna s nekim ko "rad" SOJU !!

Pokojni preduzetnik iz Zrenjanina Đuro
Šujica je u dva navrata priložio 40.000 evra. Bilo je i dosta priloga od 2.000
do 25.000 evra - izjavio je Knežević 26. marta pred istražnim sudijom
Specijalnog suda u Beogradu.


Poznata slovenačka prehrambena kompanija, tvrdi se, preuzela je sve obaveze prema dobavljačima i bankama koje je imala “Tehnooprema” sa svojim povezanim pravnim licima. Menadžeri “Perutnine” uveliko pregovaraju o finansijskoj pomoći preduzećima iz sistema “Tehnooprema”. Sa strane slovenačkih privrednika, kako se saznaje, ne dovodi se u pitanje ni status 700 radnika zaposlenih u poslovnim delovima “Tehnoopreme”. Do promene vlasničke strukture u “Tehnoopremi” i preuzimanja značajnog dela srpskog tržišta živinskog mesa od slovenačke kompanije došlo je posle pregovora “Perutnine” i familije Šujica iz Zrenjanina, u čijem posedu su bili većinski udeli “Tehnoopreme”. Osnivač i direktor Đuro Šujica iznenada je preminuo prošle godine.
Nazad na vrh Ići dole
Dušan
VIP
VIP


Broj poruka: 5207
Points: 6068
Datum upisa: 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Sre Avg 26, 2009 8:25 pm

Bravo Sneki :clap: :clap: :clap:

Pravi istraživački rad :D Manje od tebe nisam ni očekivao :drrr:
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag


Broj poruka: 4330
Localisation: Centar grada
Points: 3948
Datum upisa: 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Pet Nov 13, 2009 5:13 pm

Sneki ::
Jedna "vest" je dospela do mene... ne znam šta da mislim??
scratch

Radi se o SOJAPROTEIN!!

EVO:
Ružice Đinđić je jedan od većinskih vlasnika SJPT, tako što je Đinđić rekao Bebi Popoviću da kupi SJPT preko svog nećaka Stanka Popovića!

Ima li neko potvrdu bar dela ovakve tvrdnje?
I još nešto: Jeste li i vi čulu neke slične "vesti" ???

Suspect


Moram ovo ovde da stavim, ma koliko to meni bila čudna vest,
dobijam potvrde iz Bečeja da pola tog grada (i 80% svih zaposlenih u Soji)
veruje u ovo gore!!
scratch
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag


Broj poruka: 4330
Localisation: Centar grada
Points: 3948
Datum upisa: 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Sub Nov 21, 2009 2:54 pm

Čudo je ova ekipa... :evil:

Evo šta su smislili: Viktorija prodaje odredjenu vrstu djubriva i to uz veliku "podršku" države!!
Šta se dešava?
Država subvenciom od 10.000 din po toni djubriva navodno pomaže seljacima!
Da li je baš tako? Naravno da nije: seljak plaća 22-24 hiljade din po toni djubriva, a Voktorija dobija
onih 10.000 din subvencije!!
DA je sve kako treba, seljak bi plaćao 22-24 hiljade tonu djubriva, a država bi NJEMU uplatila
subvenciju od 10.000 din, pa bi seljaka djubrivo koštalo 12-14 hiljada din...
Ovako pare idu na sasvim drugu stranu - ne seljaku!!
Nigde još nije primenjen ovakav oblik "pomaganja" seljaku :shock:

Da ne bi bilo zabune: cena djubriva na tržištu je od 160 - 235 EUR po toni, a Viktorija ga prodaje po 240 - 300 EUR po toni !! :cheers:

A da bi isključili konkurenciju, "sredili" su kod države da se raspiše "tender" za subvencionisano djubrivo :bball: tako da ni slučajno, NIKO osim njih ne zaradi ništa!! :evil:

Kakva mafija, udružena sa državom!
Hoće li im neko stati na rep!??
Nazad na vrh Ići dole
Igi-bg
Still learning
Still learning


Broj poruka: 63
Points: 143
Datum upisa: 17.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Pet Nov 27, 2009 11:37 am

Postovani, pogledajte clanak koji je nastao inspirisan Vasim informacijama, na http://magazin-tabloid.com/casopis/index.php?id=06&br=194&cl=09 pa mi se javite na milan@malenovic.com ako imate jos nesto zanimljivo za nas. Poseban pozdrav za Sneki, Beli mag.
Nazad na vrh Ići dole
Friz
Old member
Old member


Broj poruka: 1369
Godina: 41
Points: 2088
Datum upisa: 16.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Pon Dec 14, 2009 1:02 pm

Za 13 neisplaćenih plata, uglavnom iz 1998. i 1999. godine, oko 850 bivših radnika „Mineralnih đubriva“ potražuju sa kamatama preko 580 miliona dinara. Sa protestima su počeli odmah posle prodaje fabričke imovine, kada su shvatili da će ih novi model Agencije ostaviti praznih šaka. Poslednjih mesec dana blokiraju kapije, industrijske koloseke i put kroz krug „Zorke“, onemogućavajući normalno funkcionisanje ranije privatizovanih fabrika i Slobodne zone „Šabac“.

Ovih dana štrajkači su odbili i ponudu Ministarstva za ekonomiju i regionalni razvoj da se problem njihovih zarada rešava u paketu sa svih 3.172 bivših i sadašnjih radnika „Zorke“, smatrajući da će na taj način dobiti svega oko petnaestak odsto svojih potraživanja.– Antimonopolska komisija dala je saglasnost Viktorija grupi za kupovinu fabrike i rok za primopredaju zaista ističe u ponedeljak. Čitave protekle sedmice pokušavao sam da ugovorim sastanak u Ministarstvu za ekonomiju i regionalni razvoj, ali su se termini iz dana u dan odlagali. Kada su protesti kulminirali, Viktorija grupa je obustavila radove na rekonstrukciji fabrike, a ukoliko odustane i od kupovine o daljim potezima odlučivaće Agencija za privatizaciju i resorno ministarstvo – kaže direktor „Mineralnih đubriva“ Ilija Nenadović.
Nazad na vrh Ići dole
Friz
Old member
Old member


Broj poruka: 1369
Godina: 41
Points: 2088
Datum upisa: 16.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Sre Avg 04, 2010 1:38 am

Teletrader ::
Pavle Kujundžić,
poljoprivrednik i predsednik Skupštine Udruženja Poljoprivrednika Subotice:


"U ovoj državi sudbinu poljoprivrede odučuju 4 ili 5 čoveka. Sednu dakle, Mišković, Kostić.
Matijević, Stanko Popović
... oni su ti koji odlučuju.

Dogovore se koja će cena bito ovoga ili onoga,
a oni su i veliki uvoznici i proizvodjači sirovine djubriva, sredstava za zaštitu bilja, semenske robe...
Znači, oni diktiraju i cenu našeg inputa ali i cenu našeg proizvoda!

Ugušena je konkurencija, svi mali uvoznici i trgovci su, praktično, izbačeni iz igre...
Tržište nije kada 4 čoveka sednu pa se dogovore koja će biti tržišna cena..."
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP


Broj poruka: 1671
Godina: 58
Localisation: Melenci_Banja Rusanda
Points: 3148
Datum upisa: 05.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Sre Avg 04, 2010 10:55 am

Tacno tako, ali to plasiraju vladi i oni to primene. aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Friz
Old member
Old member


Broj poruka: 1369
Godina: 41
Points: 2088
Datum upisa: 16.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Čet Sep 02, 2010 1:14 pm

Soja (Viktorija) opet prevarila i državu i paore!!

Džava je objavila da sa po 10.000 dinara po toni subvencionisati (navodno) seljake pri kupovini mineralnog djubriva.

I šta se desilo?
Namenski novac (subvencije) se i ove godine slio u džepove povlašćenih firmi!
Ishod prodaje (25. i 26. jul 2010.) od 150.000 tona djubriva (NPK), a od toga 100.000 tona za samo 4 sata je Viktorija Ojl prodala sve po ceni od 255 evra po toni, dakle 20 evra preko veleprodajne cene.

Ispada da je subvencija pripadajuće državna subvencija od 95 evra po toni čist dobitak za prodavca, dok je seljak platio cenu koja je bila na tržištu i pre subvencionisanja, i pre tendera!!

Suština je da nije bilo konkurencije, jer je tender veoma vešto napravljen, tako da (uslovi, garancije i sl.) su mali dobavljači opet sprečeni da učestvuju.
A kada se konkurencija suzbije, subvencije se direktno slivaju na račun dobavljača.

Rešenje je da država direktno isplačuje subvencije na račun paora, koji dokažu da su kupili djubrivo - ali neko to ne dozvoljava!?

U proteklih 2 godine ovo je već 4 put da država umesto seljaka, pomaze Viktoriju Ojl!!
Od ukupno 6,5 milijardi dinara koliko je ukupno izdvojeno za subvencionisanje seljaka oko 3,4 milijardi je završilo na računu Viktorije Ojl, a nešto preko milijarde na računu firme Promist!
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
VIP
VIP


Broj poruka: 735
Godina: 36
Localisation: Bugojno
Points: 2523
Datum upisa: 14.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Čet Sep 02, 2010 2:21 pm

Ali zato ministar za hranu za sve samo istovaruje dzakove, uglavnom Viktorija grupe, i time "pomaze" najugrozenijima, bagra lopovska
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Member
Member


Broj poruka: 455
Points: 1228
Datum upisa: 07.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Čet Sep 02, 2010 6:58 pm

Nebojsa Petric je inace i vlasnik firme promist koja se bavi skladistenjem vestackog djubriva a do skoro je radio u firmi viktorija group koja je inace registrovana na istoj adresi kao i promist a i partiski je drug sa elezovicem da puknes od smeha(muke).

Datum registracije 26.04.2010...osnivac je Nebojsa Petric..a direktor Svetislav Čović necete verovati ima 24 godine

A PRAVI vlasnik je Radoman Božović. Ako se sećate, predsednik skupštine koga je Šešelj polivao vodom!
A onda je bio direktor Genexa i razbucao firmu samo tako!!
Promista neprikosnoveno vlada trgovinom vestackog djubriva iz Rusije.
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP


Broj poruka: 1194
Localisation: Bgd
Points: 2942
Datum upisa: 28.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Čet Sep 02, 2010 10:37 pm

Limited011 ::

A PRAVI vlasnik je Radoman Božović. Ako se sećate, predsednik skupštine koga je Šešelj polivao vodom!
A onda je bio direktor Genexa i razbucao firmu samo tako!!


pritajio se Radoman, niko ga ne spominje u javnosti.....još pre 20 godina narod ga
je prozvao KRADOMAN Božović. armo
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
Our family
Our  family


Broj poruka: 204
Points: 745
Datum upisa: 09.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Ned Nov 14, 2010 5:09 pm

Limited011 ::
Nebojsa Petric je inace i vlasnik firme promist
koja se bavi skladistenjem vestackog djubriva ....


Priča se da iza kupovine 70 % državnog kapitala
Energotehnike - Južna Bačka Novi Sad stoji Victorija.

Logično bi bilo da će imati nameru da otkupe sve aksije
od zaposlenih.
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Still learning
Still learning


Broj poruka: 41
Points: 145
Datum upisa: 30.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Uto Nov 30, 2010 2:59 pm

Dugo pratim ovaj forum i hvala za puno korisnog.
Evo i ja da doprinesem - u ovoj firmi je Cane Subotić "tihi" akcionar tek da ne nagadjate!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag


Broj poruka: 4330
Localisation: Centar grada
Points: 3948
Datum upisa: 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Uto Nov 30, 2010 4:05 pm

Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag


Broj poruka: 4330
Localisation: Centar grada
Points: 3948
Datum upisa: 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Uto Feb 15, 2011 1:48 pm

Kobe Bryant ::



Naš junak sa slike je na listi najmoćnijih osoba u Srbiji dogurao na 6. mesto!!
Pa sad vi gledajte... titanik
Nazad na vrh Ići dole
Maca
Member
Member


Broj poruka: 584
Godina: 34
Localisation: Sombor
Points: 1771
Datum upisa: 28.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Pon Maj 02, 2011 4:01 pm

Novo lice u UO VictoriaGrup

Број пасоша: 003438957, Hrvatska
Име и презиме: Vedrana Jelušić Kašić

Vedrana Jelušić-Kašić: Milijunski projekti oštre bankarice Splićanka s boravkom u Zagrebu

Vedrana Jelušić-Kašić (38) je tijekom svojih 13 godina karijere u Europskoj banci za obnovu i razvoj (EBRD) sudjelovala u provedbi projekata vrijednih više od milijardu eura. U više od 40 projekata na kojima je radila EBRD nije izgubila ni eura.
Nakon povratka iz SAD-a i kratkog vremena provedenog u odjelu investicijskog bankarstva u Raiffeisen banci u Zagrebu, javlja se na natječaj EBRD-a za posao u Londonu, gdje počinje raditi kao analitičarka u timu za južnu i istočnu Europu i Kavkaz.
http://www.bankamagazine.hr/tabid/80/brojid/42/itemId/60174/Default.aspx

Koliko se razlikuju srpski i hrvatski načini vođenja kompanije?

- Male su razlike. Gdjegod postoje pojedinačni vlasnici, oni donose većinu strateških odluka. Zbog toga su često i vrlo uspješni, jer mogu brzo reagirati na promjene tržišta. Međutim, takve strategije su održive kod manjih tvrtki, dok rastom obujma poslovanja takvo upravljanje postaje neodrživo, te izbor menadžmenta postaje ključan. Mislim da se po tome najviše razlikuju srpski i hrvatski pristupi. Hrvati su sve skloniji zapošljavanju dobrih menadžera. U Agrokoru i Atlanticu vlasnici su shvatili da ne mogu sve sami. U Srbiji uglavnom nisu.

Stalno uspoređujemo Hrvatsku i Srbiju, kamo bi u tom kontekstu smjestili Sloveniju kao zasad jedinu članicu EU s područja bivše države?

- Slovenija je primjer zemlje koja je s jake startne pozicije izgubila konkurentsku utrku. Prije 15 godina bili su na vrhu moći. Imali su jake brendove, nezadužene kompanije i bili su dobro povezani s regijom. Današnja situacija izravna je posljedica lošeg vođenja kompanija koje su često bile prepuštene ljudima bez odgovarajuće izobrazbe. Njihove kompanije iz prehrambenog sektora propustile su iskoristiti priliku i proširiti svoje proizvodne potencijale u regiji, posebno u sektoru pića s brendovima Laško, Fructal, Radenska... Danas mnoge njihove kompanije mogu postati metom preuzimanja.



Nazad na vrh Ići dole
vajabaja
Our family
Our  family


Broj poruka: 125
Localisation: Na putu za jug
Points: 487
Datum upisa: 08.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Uto Maj 03, 2011 8:26 am

Ova Vedrana je smešna ko bioskop
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag


Broj poruka: 4330
Localisation: Centar grada
Points: 3948
Datum upisa: 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Uto Okt 25, 2011 9:56 am

NIKOLA VUJAČIĆ, GENERALNI DIREKTOR VIKTORIJA GRUPE

Voleo bih da neko dokaže na koji način smo favorizovani

“Viktorija grupa” se ponašala transparentno u svim procedurama prilikom prodaje regresiranog mineralnog đubriva. Uostalom, Saša Dragin više od pola godine nije ministar poljoprivrede, a naše poslovanje ni u kom slučaju nije lošije nego za vreme njegovog mandata, možda je čak i bolje. Snižavanje carina i otvaranje granica donosi bolju perspektivu za sve članice grupe i veće šanse za biznis

http://www.akter.co.rs/ekonomijaprint/4117.html

Nazad na vrh Ići dole
Maca
Member
Member


Broj poruka: 584
Godina: 34
Localisation: Sombor
Points: 1771
Datum upisa: 28.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Pon Nov 28, 2011 3:00 pm

"Victoria group" otvara fabriku skroba u Zrenjaninu do kraja 2012. - U nekadašnjoj šećerani

28.11.2011.
U obnovljenim pogonima u krugu nekadašnje fabrike šećara u Zrenjaninu "Victoria group" će do kraja 2012. godine izgraditi novu fabriku za proizvodnju skroba i slatkog sirupa od kukuruza, kao i postojenje za paletiranja biomase za proizvodnju energije, izjavila je za Tanjug direktorka marketinga te kompanije Natalija Kurjak.

Novosadska "Victoria group" kupila je, posle stečaja, za 400 miliona dinara ostatak nekadašnje Šećerane na dobroj lokaciji, udaljenoj dva kilometra od centra Zrenjanina , a svega kilometar od postojeće Skrobare, u stečaju.

Nova članica novosadske kompanije nazvana je "Victoria starch" ( starč-skrob) i do sada je zaposlila 15 radnika koji učestvuju u izboru savremene opreme za fabriku skroba i sirupa.

Prema proračunima iz kompanije, "Victoria starch" će za tri godine otplatiti investiciju od 50 mil EUR, što zvuči neverovatno u odnosu na dosadašnju praksu.

http://www.vesti.rs/Vesti/Nova-fabrika-lekova-u-Zrenjaninu-2.html
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag


Broj poruka: 4330
Localisation: Centar grada
Points: 3948
Datum upisa: 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Pon Dec 05, 2011 3:50 pm

Citat:
64 одсто власништва имају Станко Поповић, Милија Бабовић и Зоран Митровић. Удео у капиталу има и Европска банка за обнову и развој (ЕБРД), која “држи” 24 одсто, док 12 одсто капитала има бизнисмен Нанди Ахуја.






NANDI AHUJA ????

Mr. Ahuja, a 35-year old private banker who also works as an investment banker, organized his first party in 2002 to give support staff and senior managers a chance to bond outside the office environment. One of his favorite anecdotes from a previous party is the emotional encounter between Jacob A. Frenkel, the former chairman of Merrill Lynch International, and the courier employee who for years sorted his mail but never knew what he looked like.

Last week, more than 400 guests, ranging from senior bankers from Merrill, Goldman Sachs, Morgan Stanley to the heads of European private equity firms to secretaries and mailroom staff, met surrounded by Lalique crystal vases and entertained by musicians from Ronnie Scott’s, London’s top jazz club. Some guests flew in from New York, Moscow, Greece and Belgrade, and at least a dozen arrived by private jet.

Mr. Ahuja said he is happy he went ahead with this year’s party, because the atmosphere was as good as the years before. The only difference, he said, was that people drank more champagne than ever.

Gde iskopaše ovog pajaca? slik

http://articles.businessinsider.com/2009-07-13/wall_street/29987729_1_private-banker-summer-party-private-jet#ixzz1ffio891m




Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
Member
Member


Broj poruka: 353
Points: 1524
Datum upisa: 19.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Pon Dec 05, 2011 6:52 pm

Vece prodavce magle savremen svet nije video. I bas nama da zapadnu!!!!! udrimile
Nazad na vrh Ići dole
vajabaja
Our family
Our  family


Broj poruka: 125
Localisation: Na putu za jug
Points: 487
Datum upisa: 08.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Pon Dec 05, 2011 10:07 pm

Ovaj pajac Nandi deluje kao veći narcis od Narcisa.
Možda zato raspad družine ružicinog prstena?
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag


Broj poruka: 4330
Localisation: Centar grada
Points: 3948
Datum upisa: 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Sre Dec 14, 2011 12:29 am

Citat:
БЕОГРАД – Станко Поповић, један од оснивача и сувласника „Викторија групе“, која је међу најбрже растућим фирмама у Србији, одлучио је прошле недеље да прода удео од 25 одсто и у тој компанији задржи само место члана Управног одбора. На питање да ли је могући разлог за одлазак незадовољство пословањем компаније, Поповић каже да разлога за незадовољство нема јер је „Викторија група“ основана 2001. године и данас запошљава преко 1.800 људи у 11 предузећа. – „Викториа група“ је један од највећих инвеститора, извозника, послодаваца и произвођача у Србији у 2011. години – истиче Поповић.


A onda.....

Citat:
Најавили сте да се враћате у породичну компанију „Еликсир“, која се бави откупом воћа, у ком правцу ће се развијати и хоће ли бити конкуренција „Викторији“?

- Да, моја жеља је да се у наредном периоду посветим развоју свог породичног бизниса – компанији „Еликсир група“. „Викторија“ је сада развијен пословни систем који не зависи од појединца, а моје предузетничке способности, као и већи фокус на развој пословања „Еликсир групе“, сада су изузетно важни.

„Еликсир аграр“ је носилац развоја „Еликсир групе“ у сегменту интензивног развоја сопствене воћарске производње, односно подизању нових модерних плантажа, првенствено малине, јагоде и вишње. У фокусу средњорочних развојних планова „Еликсир групе“ је обезбеђивање свежег воћа са сопствених плантажа и то најмање 50 одсто од укупног волумена прераде. „Еликсир“ ће се бавити и производњом цемента. У плану је и фабрика за прераду воћа и поврћа, технологијом киселе и топле прераде.

„Еликсир“ постоји од 1991. године и свих ових година се развијао на такав начин да није био конкуренција „Викторија групи“, већ је само један од купаца и добављача компаније.
http://www.pravda.rs/2011/12/11/popovic-posle-viktorije-razvijacu-eliksir-grupu/

Citat:
Predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković obišao je fabrike Interkop, Ju-Es stil (US Steel), Alas holding, Eliksir grupa, a prethodno je otvorio novu zgradu carinarnice u Šapcu.

E, a sada ono najlepše: da li znate ko je supruga ovog pajaca?
Ne znate? Evo, ja ću da vam kažem, a vi ako ne verujete, slobodno proverite - njegova supruga je sestra Ružice Djindjić!!
Jel zvone zvona, ili treba još??

Prvo se firma zvala Popovic - eliksir, a onda elixir gupa, hmmm...

Citat:
Zorica Popović, direktor „Elixir Group“, u čijem sastavu posluje fabrika, kaže da osim brige o vremenskim prilikama i cenama, voćari svake godine imaju veliki problem i sa ambalažom, jer nemaju u čemu da donesu neoštećene maline za otkup.
„Da bismo im rešili taj problem, pred početka berbe smo nabavili ambalažu, a „Elixir Agrodiskont“, koji radi otkup voća za našu fabriku, već je distribuirao prvih 50 hiljada komada ambalaže voćarima koji su odlučili da nama prodaju ovogodišnji rod maline i višnje“, ističe Zorica Popović


kod

Tek sada postaje jasno o čemu je član MALINA govorio na temi http://www.aikb.net/t1293-maline-nisu-hleb-vea-privatan-biznis#86407
i Victoria GFrupi... majko maoja!!
titanik

Матични број: 1603971777028
Име и презиме: Зорица Поповић
Nazad na vrh Ići dole
pajac
Just looking
Just looking


Broj poruka: 1
Points: 2
Datum upisa: 15.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Menadžment SOJE !!   Pet Dec 16, 2011 6:38 pm

Victoria Green Energy
SEDIŠTE KOMPANIJE: Novi Sad
GODINA OSNIVANJA: 2011
ČLANICA VG HOLDINGA OD 2011.
U VLASNIČKOJ STRUKTURI KOMPANIJE, UDEO VICTORIA GROUP IZNOSI 100%
Kompanija Victoria Green Energy je najmlađa članica poslovnog sistema Victoria Group a od svog osnivanja 2011. godine je 100% u vlasništvu holdinga.
Osnovna delatnost kompanije je proizvodnja ostalih proizvoda od drveta, plute, slame i pruća a primarno peleta od slame u skladu sa svetskim trendovima i normama.
Nazad na vrh Ići dole
 

Menadžment SOJE !!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

 Similar topics

-
» NCAA - Koledz kosarka

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: INFO-