BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN

Ići dole 
+50
capriolo
Zexx
Predrag3312
Nebosky
Borodino
Non-ProfitOrganization
markodj95
Smile
Simče
Djepeto83
muitobom
Momir
Dragot
Zile
Zeljko321
Matans
MarkoJTD
Karlo
Limited011
Danx
Frenky
Dalaj Lama
Mrgud
Big Mile
Boranija
C R A Z Y
Maca
vajabaja
pepsiman
Rogy
BoS
Jovana2009
Zack4u
Greta
Milica1
Ars Vivendi
Mima
StefanMR
bonum.mm
Bond
Teletrader
Drasko
Dusan
gogloee
Kobe Bryant
Joe
Friz
erichser
Rade
Sneki
54 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13732
Localisation : Novi Sad
Points : 51386
Datum upisa : 03.06.2009

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime3/25/2013, 16:54

Promene: 22.03. - 25.03.2013. (T-3) ili 19.03. - 20.03.2013.

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 111t2rn
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13732
Localisation : Novi Sad
Points : 51386
Datum upisa : 03.06.2009

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime3/26/2013, 16:30

Promene: 25.03. - 26.03.2013. (T-3) ili 20.03. - 21.03.2013.

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 2mwwcpz
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime3/26/2013, 18:08

Baš sam se pitao do kad će ovo da raste. Nisam skoro video ovakav skok. Blago svima koji su ušli po 10.000, ali ja da imam sad bi po ovoj ceni prodavo. Nešto mi ne liči da će ostati ovako visoko, osim ako nešto ne znam.
Nazad na vrh Ići dole
Karlo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 75
Points : 131
Datum upisa : 13.11.2009

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime4/4/2013, 22:59

Mogi li da zamolim za promene, da vidimo ko je kupovao u ovom kratkom ali slatkom skoku od pre par dana. I da ga zamolimo da kupi jos malo ali ne po 25k nego 30k.

Dijamant mi je na moj dopis odgovorio da nema obavezu otkupljivanja preostalih akcija, dok ne ponisti svoje akcije. Takodje, ocekuju odgovor i misljenje Komisije za HOV.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13732
Localisation : Novi Sad
Points : 51386
Datum upisa : 03.06.2009

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime6/20/2013, 15:06

Promene: 26.03. - 19.06.2013. (T-3) ili 21.03. - 14.06.2013.


Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 2pts3e8
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13732
Localisation : Novi Sad
Points : 51386
Datum upisa : 03.06.2009

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime6/30/2013, 10:50

Promene: 19.06. - 28.06.2013. (T-3) ili 14.06. - 25.06.2013.

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 2rge054
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime8/30/2013, 18:09

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Agrokor-111_0_0_468X10000
PRIJETNJE
 Agrokor prijeti zatvaranjem uljare Dijamant u Zrenjaninu
Autor/izvor: SEEbiz / H
Datum objave: 30.08.2013. - 16:42:13
SUBOTICA - Vojvođanska uljara Dijamant, koja je u vlasništvu hrvatskog Agrokora najavila je da će zbog blokade njezine tvornice u Zrenjaninu prestati s otkupom suncokreta u Vojvodini i Srbiji i da će zatvoriti tvornicu, što bi moglo teško pogoditi izvoz ulja iz Srbije, javili su u petak vojvođanski mediji.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime8/30/2013, 20:37

gogloee ::
Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Agrokor-111_0_0_468X10000
PRIJETNJE
 Agrokor prijeti zatvaranjem uljare Dijamant u Zrenjaninu
Autor/izvor: SEEbiz / H
Datum objave: 30.08.2013. - 16:42:13
SUBOTICA - Vojvođanska uljara Dijamant, koja je u vlasništvu hrvatskog Agrokora najavila je da će zbog blokade njezine tvornice u Zrenjaninu prestati s otkupom suncokreta u Vojvodini i Srbiji i da će zatvoriti tvornicu, što bi moglo teško pogoditi izvoz ulja iz Srbije, javili su u petak vojvođanski mediji.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Prodali smo prehrambenu industriju , omogicili kartele i monopole, donosimo zakone koji su mrtvi , ne stitimo domace poizvodjace. Blokade ne resavaju problem, ali mi se ovo od Agrokora cini vrlo bahato. Mozda to tako treba
Nazad na vrh Ići dole
Zile
VIP
VIP
Zile


Broj poruka : 323
Points : 1280
Datum upisa : 29.02.2012

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime8/30/2013, 21:46

Ne znam sta da mislim.
Na svetskom trzistu je stvarno visak suncokreta, koliko razabiram cena je 300-350 USD po toni sto mu dodje otprilike kao i cena koju ovi nude. A paorima je to malo, narocito jer su sve kalkulisali i nadali se ceni pribliznoj lanjskoj koja je bila vrlo dobra.
S druge strane da karteli postoje mislim da nema sumnje a seljacima je jedini oblik organizovanog pritiska - traktor pa na put.

A Agrokor blefira, tvrdi pazar. Dijamant im je zlatna koka. Drzava treba da pokaze snagu.
Pravi izazov za novog ministra poljoprivrede. Ne bio ja u njegovoj kozi...
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime8/31/2013, 14:41

Sve mi liči na aferu sa aflatoksinom. Vojvođanski poljoprivrednici digli kuku i motiku zbog žita i suncokreta, a uzgajivači šljiva ni da se čuju, mada je cena otkupa samo 10 dinara po kilogramu. Neki dan sam bio u Mačvi. Berače plaćaju 3 dinara za kilogram ubranih šljiva, a otkupnoj stanici prodaju po 10 din. Zarada 7 dinara. Ćute i rade. Kada je u pitanju suncokret, normalno da DJMN ne trpi ucene. To je privatna firma, a ne socijalna ustanova. Pitam se, ko bi pristao da plaća žito ili sunceokret više od berzanske cene. Ja ne bih. Zatvorio bih firmu baš kao i Todorić, a država neka se misli kako da deblokira puteve i sanira štetu.
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime8/31/2013, 20:30

Dragot ::
Sve mi liči na aferu sa aflatoksinom. Vojvođanski poljoprivrednici digli kuku i motiku zbog žita i suncokreta, a uzgajivači šljiva ni da se čuju, mada je cena otkupa samo 10 dinara po kilogramu. Neki dan sam bio u Mačvi. Berače plaćaju 3 dinara za kilogram ubranih šljiva, a otkupnoj stanici prodaju po 10 din. Zarada 7 dinara. Ćute i rade. Kada je u pitanju suncokret, normalno da DJMN ne trpi ucene. To je privatna firma, a ne socijalna ustanova. Pitam se, ko bi pristao da plaća žito ili sunceokret više od berzanske cene. Ja ne bih. Zatvorio bih firmu baš kao i Todorić, a država neka se misli kako da deblokira puteve i sanira štetu.
Slazem se , ali, u rodnim godinama,kada se stvore trzisni viskovi, drzava je ta koja subvencijama nadoknadjuje minus ili otkupljuje preko robnih rezervi. Svakako, do sada je bila praksa da poljoprivrednici ostanu kratkih rukava i kada rodi i kada ne rodi, a svi drugi, preradjivaci nakupci itd. pokupe kajmak. Naravno nekim planom proizvodnje i ugovorenim minimalnim cenama bi neke stvari dosle na svoje mesto, ali vec sada ulazimo preduboko i ovo nije za ovu temu. Slazem se sa kolegom, ne bih bio u kozi ministra poljoprivrede ako hoce da radi svoj posao
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime8/31/2013, 23:15

Ali kada je prošle godine cena bila 55 dinara paori nisu rekli: "pa mnogo je, ljudi, platite 48 dinara!"

Tržište odrdjuje cenu, ali se slažem da država treba subvencijom da molo pomogne, ali je skoro nemoguće ove godine bilo kakvom subvencijom nešto uraditi.
Cena suncokreta na berzi u Budimpešti je oko 28 dinara!
Paori traže 40-45 dinara!
I kojom subvenciom ili kojim novcem intervenisati. Razlika je prevelika
A ako jednima daš moraćeš i drugima, malinarima, pa za kukuruz, pšenicu....
Negde mora da bude kraj. Neke granice moraju da se postave.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
muitobom
Still learning
Still learning



Broj poruka : 66
Points : 194
Datum upisa : 06.01.2013

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime9/1/2013, 22:58

Цена у Будимпешти је 87000 форинти, што дође око 295 еура/тони. А овде се нуди неких 26 динара, што је око 230 еура/тони, или скоро 30%. Да није мало много?
Наравно да је понашање Дијаманта бахато. Али ту је лек прост. Дијамант је фирма од стратешког значаја за државу, и као таква за њу важе неки други закони. Да сам министар, ја бих Тодорићу посла писамце и пренео да сам примио ка знању да их производња не интересује, послао бих у фабрику нову управу, а преговоре о цени бих оставио за касније. Или бих му објаснио шта у закону значе термини стратешка сировина и заштићена цена, и оставио још неки дан да размисли. Али свакако би ми прва опција пила принудна  и обавезна управа са директивом за нормално одвијање производње. Ма у којој то озбиљној држави има да је фирма важнија од државе. Па обичан радник је за државу важан и смишљају се закони за његову заштиту, а сад ће нека покондирена директорска тиква да нам се свима спрда по глави, и да са  тих 180 хиљада хектара и  уложених неких 100 милиона еура од стране произвођача, а фабрика ће да затвори вратнице. Ма како да не. Што се тиче цене од лане, та је цена била свуда у свету, и нису је они преплатили. Њих шта више треба законски гонити, јер су лане пробали да се договоре да купују по 42 дин, па их изминирала једна фирма, а онда они код државе избоксовали забрану извоза. Дакле, лане је држава могла да се умеша,  а сада не може. Озбиљна је игранка у току, и пуно је стављено на коцкарски сто. Само што су овај пут многи натапирани, и блефирање баш и није на цени. И неки ће се наравно преиграти ако наставе овако. После тога следи избацивање из игре.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime9/2/2013, 02:25

od 

Slatko si me nasmejao!
Šta to mi ponovo ukidamo privatnu imovinu ili kako?
Sve, sve ali ipak nismo Severna Koreja....

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
muitobom
Still learning
Still learning



Broj poruka : 66
Points : 194
Datum upisa : 06.01.2013

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime9/2/2013, 08:35

Колико видех широм света се све могуће државе убише да оставе фирме да раде. И наша такође. Чак и законе за ту намену смислише. Па рецимо да погледаш можда неки закон и тражиш термин заштићена цена. Па тако су нпр ограничене цене уља, брашна и шећера у нас. Говори ли то нешто? Заштита фирми тј омогућавање њиховог рада су и забране извоза тј смањење количине потребних сировина за рад, као на пример прошле а и претходних година шећерне репе, сунцокрета и житарица. То нешто није сметало Дијаманту и не махаше обуставом рада. Са једне стране скуп цунцокрет, а са друге ограничено уље, а не смета. Оће то кад се мало умеша бахатост и политика.. ''Збиља је тешко бити доследан''. Исто то урадише у пар наврата и Русија, Украјина, Тајланд, Вијетнам, итд. За твоју информацију у великој Кини, је цена увозних житарица већа од домаћих, и то све под контролом државе. Итд, примера колико хоћеш, али таквим стручњацима као теби, је то непознато, па самим тим као одбрана дође шта друго него весели смајлићи.
Очигледно си упућен и на прави начин си схватио разлике.
Верујем да си скоро гледао Астерикса, и тамо постоји сцена када Енглезе неће да се боре. Депресивни. Озбиљан цртаћ.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2159
Points : 6009
Datum upisa : 25.07.2010

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime9/2/2013, 12:39

"Vlada ne može da se meša u odredjivanje cene. Ali, ono što mi radimo jeste da pokušavamo da razgovoramo sa uljarima da oni malo manje zarade kako bi i poljoprivrednici nešto zaradili", rekao je Vučić novinarima posle otvaranja štamparije APM Print u Beogradu.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
muitobom
Still learning
Still learning



Broj poruka : 66
Points : 194
Datum upisa : 06.01.2013

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime9/2/2013, 19:18

Верујем да је то изјавио, и самим тим доказао да воли у све да се меша и да углавном везе нема са темом о којој се прича. Могао би да позове свог колегу министра трговине, који се успут речено опасно прославио овог лета, и да им неко онако кроки прочита неколико ставки неких закона. У оваквим случајевима се поставља питање, дал је тотално незнање, или се ушемио.  А министар трговине под чијим министарством су робне резерве а и цене, је овог лета нашао да се додворава пуку путем Јованке. Шта даље рећи о човеку који је портпарол македонске владе и одређених турских фирми. Нема човек времена да се бави уљарицама.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime9/2/2013, 23:20

Druže, ovaj forum je uvek baratao sa konkretnim imenima, tako kada pišeš da neko pojma nema, navedi ime, takodje na kog ministra trgovine misliš, slobodno navedi ime - kada se pozivaš na neke zakone, navedi koje i na koje članove !
Vidim da si nov, pun gneva, ali moraš malo i da se prilagodiš forumskim uslovim - dakle ko se ušemio i skim, i ko nema pojma?
Kako se ministar trgovine dodvorio Jovanki?
Izvini, ali jednostavno nismo na ovom forumu naučili na ezopovski jezik.
Ništa nije jasno, mi na ovom forumu nismo navikli na takve postove - ili imaš konkretna imeni i konkretne činjenice - ili ćutiš!

A tek ovo o "potparolu makedonske vladi i odredjenih turskih firmi" mislim da 99% članova foruma ne kapira....
Tako da bi tu bilo lepo da pojasniš o kome se i čemu radi, jer ovako tvoj post je samo jedna magla, pa ko kako ukapira, a mislim da ti to nije bila namera.

Unapred hvala.

BTW: što se tiče radikalnih metoda ovde [You must be registered and logged in to see this link.] imaš istomišljenika...

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13732
Localisation : Novi Sad
Points : 51386
Datum upisa : 03.06.2009

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime9/7/2013, 11:52

Promene: 28.06. - 06.09.2013. (T-3) ili 25.06. - 03.09.2013.

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 2yjuf82
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13732
Localisation : Novi Sad
Points : 51386
Datum upisa : 03.06.2009

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime10/10/2013, 18:55

Promene: 06.09. - 10.10.2013. (T-3) ili 03.09. - 07.10.2013.

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 11hqlp4
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13732
Localisation : Novi Sad
Points : 51386
Datum upisa : 03.06.2009

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime10/15/2013, 17:13

Promene: 10.10. - 15.10.2013. (T-3) ili 07.10. - 10.10.2013.

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 30957w0
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13732
Localisation : Novi Sad
Points : 51386
Datum upisa : 03.06.2009

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime10/17/2013, 17:03

Promene: 15.10. - 17.10.2013. (T-3) ili 10.10. - 14.10.2013.

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Ip770l
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13732
Localisation : Novi Sad
Points : 51386
Datum upisa : 03.06.2009

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime11/7/2013, 15:22

Zakazana skupština za 28.11.2013.
Može se iskazati pravo nesaglasnog akcionara. Očekuje se knjigovodstvena vrednost, a ona iznosi: 29.733,31 dinara.

Materijal za sednicu:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2159
Points : 6009
Datum upisa : 25.07.2010

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime11/8/2013, 13:16

Bond gde si našao taj podatak?

U prospektu od 19.7.2013. stoji
Nominalna vrednost hartije 10.120
Obračunska vrednost akcije 34.353,35

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13732
Localisation : Novi Sad
Points : 51386
Datum upisa : 03.06.2009

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime11/8/2013, 13:27

Imaš u materijalu za sednicu - odluke nadzornog odbora, strana 24.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2159
Points : 6009
Datum upisa : 25.07.2010

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime11/8/2013, 13:38

Kako može nadzorni da proglasi šta je trenutna knj. vrednost?
Ako je od sredine jula knj. pala sa 34,xK na 29,7k onda i ja mogu da tvrdim da je knj. vrednost 50k.

Jesu li oni to sami zaključili ili im je neko "pomagao".

Ko je izvršio tu procenu?


_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2159
Points : 6009
Datum upisa : 25.07.2010

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime11/8/2013, 14:05

Bond, sad sam razgovarao sa svojim brokerom i kaže mi da će otkup morati da ide po knj. vrednosti od 34.353,35 din a to što su naveli nekakvu procenjenu vrednost jen samo njihova zakonska odaveza, kako bi nesaglasni mogao da bira izmedju 3 cene...

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Djepeto83
VIP
VIP
Djepeto83


Broj poruka : 186
Points : 860
Datum upisa : 26.12.2010

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime11/8/2013, 14:24

Boranija ::
Bond, sad sam razgovarao sa svojim brokerom i kaže mi da će otkup morati da ide po knj. vrednosti od 34.353,35 din a to što su naveli nekakvu procenjenu vrednost jen samo njihova zakonska odaveza, kako bi nesaglasni mogao da bira izmedju 3 cene...
Kapital/brojem akcija. Bilans na 30.06.2013. daje vrednost iz materijala.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13732
Localisation : Novi Sad
Points : 51386
Datum upisa : 03.06.2009

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime11/8/2013, 16:27

Boranija ::
Bond, sad sam razgovarao sa svojim brokerom i kaže mi da će otkup morati da ide po knj. vrednosti od 34.353,35 din a to što su naveli nekakvu procenjenu vrednost jen samo njihova zakonska odaveza, kako bi nesaglasni mogao da bira izmedju 3 cene...
Tako su naveli i prošli put i tako je bilo i isplaćeno.
Ovde navode dve cene, procenjenu i knjigovodstvenu, pri čemu je veća knjigovodstvena. Tržišne nema, jer nisu ispunjeni zakonski uslovi.
Nazad na vrh Ići dole
Karlo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 75
Points : 131
Datum upisa : 13.11.2009

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime1/20/2014, 20:22

Stiglo obaveštenje od Dijamanta, sutra idem kod brokera i očekujem pare za koji dan. 
Javiću vam kada. Iznos je 29.733,31 po akciji, uvećan za 4,3 promila za troškove brokera i CRHOV.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime1/20/2014, 22:45

Još jednom: zašto 29,7k dinara, a ne 34,3k dinara?
Da nisi nešto pobrkao?

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime1/20/2014, 22:48

Jer su imali gubitak zbog svih onih akcija koje su otkupili od nesaglasnih. Gubitak = broj akcija x (29.000-nominala [10.000]).

U knjigama se vode po nominali a otkupljene su po znatno vecoj ceni.
Nazad na vrh Ići dole
Simče
Still learning
Still learning



Broj poruka : 37
Points : 135
Datum upisa : 02.06.2009

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime1/21/2014, 17:22

i šta sad sledi?pripojenje zvijezdi (kao što je frikom pripojen ledu). ja sam takodje dobio 29733 po akciji. mnogo žalim za dijamantom. bila je to lepa akcija...pokoj joj duši
Nazad na vrh Ići dole
Karlo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 75
Points : 131
Datum upisa : 13.11.2009

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime1/22/2014, 16:27

Jutros sredstva uplaćena na račun. Možda se i vratim u igru, iako je nelikvidnost u poslednje vreme bila baš tegobna. Zbogom DJMN.
Nazad na vrh Ići dole
Simče
Still learning
Still learning



Broj poruka : 37
Points : 135
Datum upisa : 02.06.2009

Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN   Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN - Page 5 Icon_minitime1/22/2014, 21:03

ovde će sigurno da se ponovi frikom-priča. otkup akcija je pri kraju, na agraru isto, onda će da pripoje dijamant zvijezdi čiju će vrednost značajno da uvećaju. dijamant uskoro postaje podružnica.
Nazad na vrh Ići dole
 
Dijamant a.d. Zrenjanin - DJMN
Nazad na vrh 
Strana 5 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Dijamant Agrar, Zrenjanin - DJAGZ
» PUT U ZRENJANIN
» JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin
» Radijator A.D.Zrenjanin - RDJZ

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: