BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)

Ići dole 
3 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime6/20/2009, 19:40

Stižu mi neke analize sa ovog sajta, pa je možda interesantno videti šta oni kažu za neke svoje akcije i šta na kraju ispadne. Naravno oni imaju i opciju "short" i na njoj zarađuju, ali nema veze, jer bi to kod nas bilo samo prodavanje ako imamo akciju...
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime6/20/2009, 19:49

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Snag00449677114
By stefanmr

Pretpostavljam da većina govori engleski.
Ukratko, čini im se da će cena da ide dole, vidi se otpor oko $60-$66, predlažu SHORTiranje.
Kažu da bi moglo da ide dole do $50.

Ja sam ubeležio dva nivoa podrške (dokle bi moglo da pada) koji meni izgledaju verovatniji. Prvi, na oko $57, zato što je tu bio GAP (pogledajte ranije kad cena prelazi taj nivo, vidi se razmak između dve zelene sveće, CLOSE jednog dana i OPEN sledećeg dana. To se obično smatra nivoom podrške.
Sledeći nivo podrške je na oko $55, jer je već cena padala na taj nivo pa otišla na gore (vrhovi onih linija).

Ne znam otkud njima podrška na $50, ali ako se setimo, možemo za par dana ili nedelja da pogledamo šta je bilo sa tom akcijom 3M Co (MMMM) na NYSE, i da vidimo ko je veći šmeker - Stefi ili Swing Tracker!!! :)


Poslednji izmenio StefanMR dana 6/20/2009, 19:50, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Link sada vodi na stranicu sa tom prognozom...)
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime6/20/2009, 20:01

Sjajno Stefane :clap: Pratimo tebe i njih pa ćemo da vidimo :D

Meni se čini, ovako, sa strane, da ako se nađe dovoljan broj tehničara koji tako misle (pogotovo ako ima neki veći igrač), da će se tako i desiti :D Jer on neće moći da šortuje veći broj akcija bez nekog rušenja cene, što će i dovesti do probijanja tog otpora. Jer, kad šortuješ akciju, ti je ustvari pozajmljuješ i prodaješ sa očekivanjem da će cena pasti a ti kupiti po nižoj ceni a razliku u novcu zadržati. A onda se tu uključuju i ostali igrači (manji, srednji, veći, nebitno) i opet se ruši cena do nekog zadatog tehničkog nivoa. A onda počinje promena trenda, neko se natovario, "šortovci" moraju kupiti akciju da bi je vratili i dolazi do onog "short squese" koji je Sneki spominjao na VW neki dan i opet dolazi do dizanja cene itd. itd...

Nadam se da ste shvatili šta sam hteo da kažem :D To je neko moje laičko razmišljanje :study:

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime6/20/2009, 20:32

Jasno je skroz to što si napisao!
Stvar je valjda u tome što može da ode u oba pravca, ako npr. ja krenem da shortujem, a tebi se čini da će probiti otpor gore (jer tvoji indikatori kažu tako) i onda se ja zeznem, pa moram da pokrivam SHORT po višim cenama (i opet tako dižem cenu jer kupujem po višoj ceni).
I naravno, može nešto fundamentalno da se desi, što će da obori cenu ili da je digne.
TA je u stvari dobra ako si u stanju da prepoznaš trend pre drugih, jer ako samo pratiš, uvek si na ivici da se zezneš. Ako uđem u short kad je već krenulo da pada, pa čekam dok ovi prvi ne počnu da pokrivaju svoj short, pa tako dignu cenu, povećao sam sebi rizik, i smanjio potencijalnu zaradu.
Zato, ako cela priča oko ove konkretne akcije stoji, taj lik koji je to napisao je verovatno shortovao pre 3 dana! :)
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime6/20/2009, 20:36

Da, mnogo zavrzlame :D

Ja nikad ne bi, i neću ulagati koristeći tehničku analizu! Možda samo kao mali deo pomoći prilikom ulaganja, ali nikada kao osnovu za ulaganje.

Ne postoji pravi i pravilan način, odnosno, prava formula za ulaganje. Zavisi od osobe do osobe...

Takođe, ne bi bilo loše da ubaciš neku našu 'artiju na ovu temu, po sopstvenom "swing" izboru :D Da vidimo šta bi moglo da odskoči ili upadne u provaliju, da ide kontra od trenda itd... :wave1:

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime6/20/2009, 20:41

Ima TA svoje mane i prednosti (koje ja pokušavam da otkrijem).
Baš ću na edukaciji pokrenuti temu "Mane tehničke analize na Belex-u" pa ćemo tu nabrojati neke koje definitivno treba imati u vidu.

Što se tiče mog Swing Trecking-a, ja to kao radim na onoj temi "Šta očekujemo i čemu se nadamo".
Ali moj swing tracking (vrlo javan) je bio DNOS (kada je probijen otpor na 3000 din, i TIGR (na oko 760-780). I cena je otišla gore, pa je onda bila korekcija, itd...

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Snag00453455300
By stefanmr

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Snag00463607929
By stefanmr


Poslednji izmenio StefanMR dana 6/20/2009, 20:47, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime6/20/2009, 20:44

Korekcija je uhvatila čitav belex a ne samo te dve akcije, tako da ti i nije zameriti :D A i da nije tako, opet, ko radi taj i greši!

Možda ne bi bilo loše uzeti u obzir prilikom samih swing razmatranja i sam Belex15 i/ili Belexline, pošto prevashodno oni utiču na kretanje cena akcija, uz mala iskakanja ponekih akcija (na primer, VITL ili TLFN).

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime6/20/2009, 20:55

Da, to uzimanje u obzir indexa je neophodno! Ja to naravno nisam radio do sada, jer najbolje učim na svojim greškama.
Uglavnom za svaki TA indikator kažu da treba pratiti "Big picture", pa ako je tu trend da cena raste, i na "small picture" ti indikator kaže da treba kupiti, tek onda se kupuje.
Tako se za indikator MACD koriste npr. dva grafika iste akcije, ali na jednom su "nedeljne" sveće, a na drugom su dnevne. I onda ako je na tom gde su nedeljne sveće trend da se kupuje, i na ovom malo se vidi signal da treba da se kupuje, to je pravi signal. Ali ako je na ovom sa nedeljnim signal da cena pada, onda se ignoriše na ovom dnevnom signal da treba da se kupuje (jer je to samo mali skok koji je prolazan).
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime6/22/2009, 22:36

Da se vratimo na ono što je Swing Tracker preporučio... SHORTOVANJE 3M akcija!
Evo novog grafika (iako je još rano, ali hajde da pratimo druga tržišta kad je naše bezveze):

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Snag0058
By stefanmr

A molim vas da posetite i sajt:
http://moneycentral.msn.com/investor/charts/chartdl.aspx?PT=4&showchartbt=Redraw+chart&compsyms=&D4=1&DD=1&D5=2&DCS=2&MA0=0&MA1=0&CF=1&D7=&D6=&symbol=mmm&nocookie=1&SZ=0
Da vidite kako izgleda BESPLATAN grafik na kome su ubeležene sve vesti koje se tiču kompanije (ovo K), a moguće je dodati i dividende, itd...
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime6/22/2009, 22:48

Sudeći po opštem kretanju amerikanaca, oni nisu iskočili iz koloseka. Gledao sam malo kretanje cene 3M i S&P500 u poslednje vreme, i uglavnom vidim da 3M ima malo manji pad, tj. jači rast u poslednje vreme nego indeks. Naravno, to ništa ne mora znači za buduće kretanje.

Pogledao sam i link, lepo je to! Gde smo mi... :(

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime6/29/2009, 19:47

Nisam zaboravio taj 3M... Evo ga sada, posle nekoliko dana:

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Snag0092
By stefanmr
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime7/1/2009, 23:57

I, posle još par dana, ispade da je SWINGER hteo da nas prevari!
Mi šortovali, kad ono 3M ode gore...

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Snag0122
By stefanmr
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime7/4/2009, 12:13

Prošlo je dve nedelje od kako pratimo 3M :D Pošto nema zapisano na koliko je tačno šortovana akcija, kako si 20. juna (subota) napisao poruku, stavio sam zaključnu cenu od 19. juna. Na sličici dole vidimo da je 3M u datom periodu čak bolji od S&P500 tako da ova priča oko šortovanja dobija baš lošu konotaciju.

Sa druge strane, Swing Tracker je rekao kratkoročno do srednjoročni period, pa ćemo da vidimo dalja kretanja, ukoliko se ne aktivira stop loss na 66$. Trenutno smo u gubitku oko 1,5% + transakcioni troškovi :D

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) 313b1e1a9a
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime7/4/2009, 17:44

E, dobro je što si to sve konstatovao.
Znači definisali smo stop-loss na 66$ i to će biti granica tolerancije. Ako dogura dotle, zeznuo nas je Swinger. Ako ne, čekamo dok ne padne da zaradimo nešto...

Kakva pravila zaže u vezi sa tim kada moramo da pokrijemo svoj SHORT???
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime7/4/2009, 18:11

Mislim da nema posebnih pravila, osim da moramo da pokrijemo gubitak, tj. razliku u ceni, ukoliko je cena viša od one koju smo šortovali. Dakle, trebalo bi da na računu imamo dovoljno sredstava da bi isplatili eventualni gubitak.
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime7/12/2009, 13:42

Nije se mnogo šta promenilo u poslednjih nedelju dana. 3M i dalje ostvaruje bolje rezultate od indeksa što je u suprotnosti sa našim željama, tj. željama swingtrackera :D

Ali još uvek smo daleko od 66$ i aktiviranja stop loss-a, a i da ponovim da je projekcija data srednjoročno, pa možemo još da sačekamo.

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) 426cc4f935
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime7/26/2009, 12:47

Da konstatujemo zatvaranje pozicije 3M

23.07. nam se aktivirao stop loss na 66$ i zabeležili smo gubitak 10ak procenata. U isto vreme, S&P 500 je krenuo u ovaj rally koji gledamo ovih dana, a 3M je suprotno od očekivanja Swing Trackera značajno nadmašio kretanje indeksa.

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) 617657d18b
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime8/6/2009, 22:53

Puuuuu! Ovo nisam ni video!
Izdešavalo se dok sam bio u Italiji!
Videću šta mi je još ponudio Swing Tracker u mailu koji mi stiže s vremena na vreme, pa da ga raskrinkamo ovde! :)
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime8/18/2009, 14:57

Ajde malo da oživimo ovu temu...

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Ba2d244a20
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime8/18/2009, 15:00

I još jedna...

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) 91115927fd
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime8/18/2009, 15:05

Odlično :D

Onda čekamo HD da padne pa da uđemo, a EMC ćemo šortovati danas sa cenom na zatvaranju (zbog lakšeg praćenja) i stavljamo stop loss na 16$.
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime8/18/2009, 15:10

Treba mi neki strani sajt koji ima lepe grafikone, kao npr. momentum ili SferaStation...
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime8/18/2009, 15:16

Ovaj je ok...

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) 8ff447c474

Vidimo da EMC prilično prati S&P 500, tako da će verovatno od njega zavisiti koliko će da pada, i koliko ćemo zaraditi...
Stvarno sve govori u prilog tome da će EMC da ide dole... Videćemo!
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime8/18/2009, 15:19

A evo i našeg starog prijatelja 3M... Njega bih ja šortovao sada!

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) C75d954b38

Edit: i stavio bih STOP LOSS na $74
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime8/19/2009, 14:55

Ok Stefane, pratićemo ove hartije.

Meni su ove pomenute nisko rizične i potencijalno će dati neki mali profit, koji ne zadovoljava moj risk apetit :D

Ja ću ovih dana (naravno, virtuelno) merkati ulaz u dve kineske hartije, koje su listirane na NYSE: JST i SUTR. Valja sada biti obazriv, pošto su Kinezi matematički ušli u bear market (pali 20% od maksimuma). Danas je moguć ulaz, pošto očekujem značajan pad (kineski indeks jutros pao 5%), i u kratkoročnom budućem periodu, očekujem uzlazni trend. Razlog odabira ove dve hartije je fundamentalno-tehničke(laički, polupismeno :D ) i intuitivne prirode.

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) 5d6313cd13 Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) E3a2ebf2f5

PEG racio je ispod 1, što ukazuje na podcenjenost, RSI će, verujem, danas će možda ući u oversold (na JST gotovo sigurno, a na SUTR verovatno još neće), ostali pokazatelji sasvim solidni. http://www.cnanalyst.com/ ih stavlja u strong buy. BETA za obe akcije prilično visoka, što ukazuje na mnogo veću volatilnost i mnogo veći rizik, tako da ću prilikom ulaska (verovatno danas) postaviti tesan stop loss, da se zaštitim od potencijalno velikih gubitaka.

Na kraju, upoređivanje kretanja ove dve hartije sa FXI (indeksni fond koji prati Kinu, a koji je listiran na NYSE).

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) A9d6f4723d

Na kraju dana objavljujem ulaznu cenu (uzećemo cenu sa zatvaranja) i stop loss.

Tako da, Stefane, očekujem mnogo veći dobitak od tebe, a verovatno i gubitak :D
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime8/19/2009, 15:29

Obeležio sam ti dobro mesto za ulazak... Naravno, zavisi od celokupnog njihovog tržišta da li možda možeš i jeftinije da kupiš!
Ako uđeš na zatvaranju, nebitno koja je cena, na 25,5 bi trebalo da ti bude STOP LOSS, jer može da rokne opasno dole!

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) 352db936d0

Na drugom sam ti obeležio dva mesta za ulazak, iako bih radije sačekao drugo. Ova nije još "spremna" za tvoj upliv kapitala!
Zelenom linijom ti je obeležena potencijalna zarada, tj. ako ne pređe tu zelenu liniju kad bude pičila gore, možda je vreme za SELL!

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) 847ce67bc2
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime8/19/2009, 16:00

Hvala Stefane :D

Definitivno, ulaz danas u JST, za zaključnom cenom (trenutno je blizu -4% za današnji dan). SUTR je trenutno u padu blizu 8%, ali ću ipak sačekati onda još koji dan da vidim šta će se dalje dešavati.

Što se tvojih tiče, uzimamo za short cenu 3M jučerašnju cenu na zatvaranju 70,35 sa stop loss-om na 74. Na EMC short na 14,92 sa stop loss-om na 16. Dok HD čekaš da padne, pa da se kupi. Da li se slažeš?

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime8/19/2009, 16:02

Slažem se, slažem se! :)
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime8/20/2009, 22:22

Stefane, ja sam ovo "excelirao", da lakše možemo pratiti i grafički ispratiti :D

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Bbcf1a643c

Periodično ćemo pratiti šta se dešava, i reagovati u skladu sa budućim događajima.

Tvoji 3M i EMC ne idu baš najbolje, ali dobro, prate tržište, koje je poraslo i manje su porasli od indeksa, tj. pali u tvom šort slučaju. Moj JST je dobro krenuo, videćemo šta će biti dalje.

HD i SUTR su nam "na oku", i cena se kreće u željenom smeru.
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime8/20/2009, 22:28

Sreća što kod nas nema ovog šortovanja, jer bih silne pare izgubio!!! :)
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime8/22/2009, 11:07

Da sumiramo proteklu radnu nedelju.

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Cbe5ca127d

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime8/26/2009, 19:43

Šta se ovde dešava, Dule???
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime8/26/2009, 23:35

Evo šta se dešava:

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) 4854c5731e

3M je malo krenuo sreći, tj. danas je počeo da pada, EMC ti se bliži aktiviranju stop loss-a, moj JST blago pada.

Od HD i ulaza za sada nema ništa (kupujemo na dip-ovima, tj. padu cene), a SUTR mi se polako namešta za kupovinu, izgleda će biti na onoj maloj crvenoj liniji, pošto mi se čini da neće onoliko padati kao što si obeležio sa donjom debljom linijom.
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime8/28/2009, 22:45

Prošla je i ova radna nedelja. Da vidimo šta su naše akcije radile:

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) 70e4dabbb8

Stefanova pozicija na EMC je zatvorena u četvrtak na 16,04$, čime je ubeležen gubitak od 6,98%. MMM se nekako drži na ovom nivou, koji i nije loš, s ozbirom da je rast (pad u našem slučaju) bio skoro duplo manji od indeksa. HD izgleda nećemo uspeti da kupimo, jer cena raste. Možda i uspemo ako dođe do one korekcije koju ja očekujem u narednom periodu :D

Moj JST se dobro drži, s obzirom da je kineska berza u padu, stop loss je tu da nas sačuva od većih gubitaka. S druge strane, SUTR nastavlja slobodan pad, i postaje sve atraktivniji za potencijalni ulaz. Još ću da sačekam.
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Empty
PočaljiNaslov: Re: Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)   Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Icon_minitime9/1/2009, 22:59

Da propratimo situaciju. Došlo je do promena:

Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com) Cff48dd9e9

JST mi je juče ušao u stop loss, tako da je pozicija zatvorena na oko -6,5%. SUTR nastavlja da pada, ali još nije vreme za ulaz. Tvoj 3M Stefane je prešao u pozitivnu teritoriju, dok bi na HD mogao da se merka uskoro ulaz ako se nastavi korekcija u USA.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
 
Technical analysis - Swing Tracker (swingtracker.com)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Technical analysis na Belexu
» GPS Tracker za kucne ljubimce

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Sve vrste berzanskih analiza-
Skoči na: