BELEX Club
BELEX Club

Ekonomski Forum

PrijemPortalliFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
Share | 

Who the fuck is Mladen Grujić ??

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Momir
Old member
Old member

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Who the fuck is Mladen Grujić ??   2/20/2012, 07:58

Srpski pekarski lanac „Hleb i kifle“, čiji je osnivač biznismen i poslanik Nove Srbije, tužen zbog plagiranja najpoznatije francuske pekare „Pol“

BEOGRAD - Mesi, mesi!
Srpski pekarski lanac „Hleb i kifle“ nedavno je dobio tužbu zbog plagijata od najpoznatijeg francuskog lanca pekara „Pol“, saznaje Kurir. Poslanik Nove Srbije i vlasnik drogerija „Lili“, Mladen Grujić, za koga se priča da stoji iza pekara „Hleb i kifle“, kaže da ne može da komentariše naša saznanja jer, kako tvrdi, nije kompetentan.
Svoj udeo u kompaniji „Hleb i kifle“ prodao sam 2008. godine svom bliskom saradniku Srđanu Mladenoviću i Tamari Žujović i od tada više nemam nikakve veze s pekarama, osim kao potrošač. To sam uradio jer sam predosetio globalnu krizu. Kompanija je nastala na inicijativu moje saradnice, koja mi je 2007, po povratku iz Francuske, iznela ideju i tada sam odlučio da se uključim u projekat kao organizator.
Prema podacima sa sajta Agencije za privredne registre, pedeset odsto udela u „Hlebu i kiflama“ pripada Srđanu Mladenoviću, četiri odsto Tamari Žujović, dok je preostalih 46 odsto firme u vlasništvu „Staford konsalting limitida“, preduzeća osnovanog na Britanskim Devičanskim Ostrvima, što je i jedini dostupan podatak o ovoj kompaniji. Većinski vlasnik Srđan Mladenović ističe da je ta ofšor kompanija vlasništvo njegovog ujaka, koji se preko 30 godina bavi pekarstvom u Belgiji.

http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/mladen-grujic-pokrao-francuze-183770.php

Old member
Old member

Broj poruka : 1402
Datum upisa : 06.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Who the fuck is Mladen Grujić ??   7/7/2012, 16:46

Kompanija Lili drogerije (Lilly drogerie) kupila je fabriku motora DMB Rakovica, kako bi u njoj proizvodila farmaceutske proizvode.

Agencija za privatizaciju Srbije saopštila je da je prodajna cena DMB iznosila 163 miliona dinara (1,4 miliona evra) i da se kupac obavezao da investira 1,6 milijardi dinara (14 miliona evra).

Većinski vlasnik Lili drogerija bio je beogradski biznismen i bivši poslanik Nove Srbije Mladen Grujić. On je sada vlasnik 3,41 odsto kapitala, dok je 92,04 u vlasništvu kompanije Lorelaj kozmetiks, registrovane u Panami.

VIP
VIP

Broj poruka : 1902
Datum upisa : 21.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Who the fuck is Mladen Grujić ??   11/28/2012, 08:14

Uhapšeni čelnici "Srbocoopa"

Uhapšeno pet osoba zbog malverzacija u firmi "Srbokop". Osumnjičeni su kao čelnici firme "Srbokop" oštetili kompaniju za 1,7 miliona evra, prodajom i ustupanjem objekata ispod tržišne cene i ustupanjem vlasničkog udela.

Nakon toga, vlasnički udeo i osnivačka prava preduzeća "Srbokop" u novosnovanoj firmi "Srbokop plus", osumnjičeni su, bez odluke skupštine i saglasnosti malih akcionara, preneli na preduzeće "Mačva klanica" iz Šapca, koja je tu imovinu na kraju prenela na privredno društvo "Hleb i kifle" Beograd, pri čemu je oštećeno preduzeće „Srbokop" za iznos od oko 500.000 evra.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/135/Hronika/1218974/Uhap%C5%A1eni+%C4%8Delnici+%22Srbokopa%22.html

Who the fuck is Mladen Grujić ??
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: INFO-
Skoči na: