BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Goša montaža a.d. - GMON

Ići dole 
+79
Nikola
rile68
Pametni
Red max
Fast
pekar
Dragan11
mili61
Jumbo
Big Mile
Teletrader
Boby
Skorpion
Dalaj Lama
Bidza
Boranija
Delboj
Danx
008
Dejansss
Djepeto83
stepopsd
Aca123
Milan1
MORNAR
Popaj
klip
Sasuolo
Rogy
Samaricanin
Nukleo
Nenadnenad67
Dkolak
Momir
Kobe Bryant
Grom
Ars Vivendi
Zare026
Zile
Frenky
Steve McQueen
Prokuplje
oec.Lukic
Dragot
Dejan Stevanovic
Banaćanin
Sneki
BuffetSon
orleanka
Miladin
gogloee
Jovan04
DelBoy
Marqox
Infinity
MarkoJTD
Sahbaz
MatejaR
Pera Božić
Maca
Crazy_Joe
Taliano
Mitar
Sutra
Drag_Mlad
Novosadjanin007
Non-ProfitOrganization
SabanNonda
Bond
Nemesis
Racunarko
Igor-NS
Greta
bonum.mm
Jovana2009
Limited011
raspolozen
Milica1
Dusan
83 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13774
Localisation : Novi Sad
Points : 51584
Datum upisa : 03.06.2009

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime10/3/2012, 17:02

Promene: 28.09. - 03.10.2012. (T-3) ili 25.09. - 28.09.2012.

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 2hqvyvk
Nazad na vrh Ići dole
BuffetSon
VIP
VIP
BuffetSon


Broj poruka : 145
Points : 659
Datum upisa : 18.09.2010

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime10/15/2012, 11:14

@Maca
Izvini , nisam bio tu malo duze.
Meni odgovara metoda nego ne znam da li ce da mi odgovara procenitelj.
Iskustvo mi kaze da jedna metoda ne daje uvek iste rezultate vec da zavisi i ko primenjuje metodu.
Nadam se da tu nece biti problema ( mislim da je i EGP zainteresovan za procenu) ali za svaki sluvcaj ja spremio procenitelja pa ako bude moralo....
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13774
Localisation : Novi Sad
Points : 51584
Datum upisa : 03.06.2009

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime10/15/2012, 16:40

Promene: 03.10. - 15.10.2012. (T-3) ili 28.09. - 10.10.2012.

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 28vpqow
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime10/19/2012, 17:45

Bilo ročište! Ima ukupno četiri tužbe-treba da se sad objedine u jednu! Veliki pozz za StivaGoša montaža a.d. - GMON - Page 21 145841

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2051
Points : 5696
Datum upisa : 06.12.2008

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime10/19/2012, 18:01

Jel Steva Pop. bio lično na ročištu ili su angažovali pravog advokata?
od

Taliano, jesi li ih i ti tužuio?

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime10/19/2012, 21:49

Naravno.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13774
Localisation : Novi Sad
Points : 51584
Datum upisa : 03.06.2009

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime10/20/2012, 08:21

Promene: 15.10. - 19.10.2012. (T-3) ili 10.10. - 16.10.2012.

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 2q2fl7s
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13774
Localisation : Novi Sad
Points : 51584
Datum upisa : 03.06.2009

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime10/23/2012, 18:33

Promene: 19.10. - 23.10.2012. (T-3) ili 16.10. - 18.10.2012.

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Vzhkht
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2785
Points : 7943
Datum upisa : 21.01.2009

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime10/30/2012, 10:54

Bafet dokle si stigao u ovom predmetu?

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
BuffetSon
VIP
VIP
BuffetSon


Broj poruka : 145
Points : 659
Datum upisa : 18.09.2010

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime10/30/2012, 11:00

Bas juce mi advokat rece da mi je rociste 6. decembar.
E sad videh da neko rece da se spajaju predmeti u jedan pa mi nije najjasnije sve ali i tako je to sve na dugom stapu.
To jest bice sve tu ok ali za 6 meseci (ako GMON ne ode u stecaj pa ja nemam od koga da se naplatim)
Sve ostalo je OK sem toga sto je sud za ovakav apsurd jedini nacin.
Nazad na vrh Ići dole
Danx
never learning
Danx


Broj poruka : 214
Points : 1014
Datum upisa : 10.08.2012

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime10/30/2012, 15:15

"To jest bice sve tu ok ali za 6 meseci (ako GMON ne ode u stecaj pa ja nemam od koga da se naplatim)"

Pitam se samo kako ce se buducnost odraziti na procenjenu vrednost u momentu proslosti. Po meni je merodavnija ta vrednost za 6 meseci nego ova nedavno sto je bila dezignirana za procenu.

Ali je mac sa dve ostrice.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13774
Localisation : Novi Sad
Points : 51584
Datum upisa : 03.06.2009

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime10/30/2012, 18:37

Promene: 23.10. - 30.10.2012. (T-3) ili 18.10. - 25.10.2012.

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 25s8pav
Nazad na vrh Ići dole
BuffetSon
VIP
VIP
BuffetSon


Broj poruka : 145
Points : 659
Datum upisa : 18.09.2010

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime11/7/2012, 11:18

Do 2200din sam bio kupac. Na 2000 me vec plasi da se nesto valja iza brda....
Da li je moguca procenjena vrednost zbog koje ce pare koje ce se dati za otkupljene akcije srozati akciju jos nize?
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime11/7/2012, 13:26

Ma ne verujem,presek je daleko,skok cene do proleca nije izvestan,neko ima bolje mesto za kapital ,recimo NIS,ili nesto sto je ranije na naplati dividende i to je to.Ja prosao po 2003 da ima na ovim nivoima kupio bih lepu kolicinu.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13774
Localisation : Novi Sad
Points : 51584
Datum upisa : 03.06.2009

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime11/7/2012, 18:18

Promene: 30.10. - 07.11.2012. (T-3) ili 25.10. - 02.11.2012.

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Nfl276
Nazad na vrh Ići dole
Skorpion
Still learning
Still learning



Broj poruka : 101
Points : 510
Datum upisa : 13.07.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime11/8/2012, 07:36

Zasto ovo ode na 2000rsd , zato sto se predvidja mala dividenda ili akcionari prodaju zbog nedostatka para jer se i neki veliki prazne.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime11/8/2012, 20:12

Skorpion ::
Zasto ovo ode na 2000rsd , zato sto se predvidja mala dividenda ili akcionari prodaju zbog nedostatka para jer se i neki veliki prazne.
pA JE NE ZNAM KO SE TO OD VELIKIH CISTI?
Isto tako ,se neki veliki i dopunjuju,pa pogledaj ko kupuje,a na tvoje pitanje,sem dao odgovor pre par dana kada je otisao na 2100.
Nije mi jasno kako bi neko mogao znati rezultate,8.novembra,zadnji info koji imamo je h 1,on je bolji nego prosle godine.
Ne vidim ,ama bas nikakav razlog za brigu.Daleko je presek,a imalo bi se gde sada i pametnije utuci novac,verovatno je to ideja prodavca na 2000,zasto danas nije islo po toj ceni?
Nazad na vrh Ići dole
Danx
never learning
Danx


Broj poruka : 214
Points : 1014
Datum upisa : 10.08.2012

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime11/9/2012, 10:39

Boby ::
Skorpion ::
Zasto ovo ode na 2000rsd , zato sto se predvidja mala dividenda ili akcionari prodaju zbog nedostatka para jer se i neki veliki prazne.
pA JE NE ZNAM KO SE TO OD VELIKIH CISTI?
Isto tako ,se neki veliki i dopunjuju,pa pogledaj ko kupuje,a na tvoje pitanje,sem dao odgovor pre par dana kada je otisao na 2100.
Nije mi jasno kako bi neko mogao znati rezultate,8.novembra,zadnji info koji imamo je h 1,on je bolji nego prosle godine.
Ne vidim ,ama bas nikakav razlog za brigu.Daleko je presek,a imalo bi se gde sada i pametnije utuci novac,verovatno je to ideja prodavca na 2000,zasto danas nije islo po toj ceni?

Jasno ko da dan da prodaju direktor i clan nadzornog odbora... oni koji imaju preko 1 k kom gore u tabeli. To definitivno nisu ljudi kojima treba za ogrev ili generalno ...koji imaju nedostatak para.

Stoga uvazavam prethodno iznesene brige forumasa kao osnovane. Pretpostavljam da se radi o akcijama koje pomenuti akcionari kao clanovi konzorcija jesu stekli kao fizicka lica i nisu uneli u konzorcij pa mogu da ih prodaju bez promene konz ugovora.

Gde ima dima ima i vatre.
Sun Tsu?
Nazad na vrh Ići dole
Bidza
VIP
VIP
Bidza


Broj poruka : 64
Points : 265
Datum upisa : 03.11.2010

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime11/9/2012, 10:55

Nemam GMON ali radim sa njima..

Situacija je "onako".. Istina je da imaju dosta ugovorenih poslova sa EPS-om, ali naplata im je katastrofalna (ovo nije ništa novo kada je EPS u pitanju, ali izgleda da uzima okvire nenormalnog).

Prešli su na plaćanje ka dobavljačima jednom mesečno, nakon isplate zarada - ranije su plaćali u dan ili dva (makar prema firmi u kojoj radim)..

Najveći problem trenutno je što ništa ozbiljno nemaju ugovoreno za 2013. Nadaju se kao podizvodjači nešto za HE Zvornik, ali to je još na dugom štapu..

I dalje mislim da je daleko od toga da gori, ali ne ide im više tako dobro kao recimo 2010-2011
Nazad na vrh Ići dole
Danx
never learning
Danx


Broj poruka : 214
Points : 1014
Datum upisa : 10.08.2012

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime11/9/2012, 12:06

Da li neko otprilike zna kad je legla lova od nesaglasnosti?

Moram priznati da su mi potezi ove firme i njenih akcionere potpuno zacudjujuci i nejasni.
Kao prvo da sam konzorcije bude nesaglasan sa svojom odlukom, a potom i da clanovi (da mahom clanovi konzoricija - bivsi, bivseg) prodaju od avgusta naovamo, pa i jos unazad davnije.

Ako ovako nastave izgubice firmu.
Ili su najodvratniji vuci prema svojim zaposlenima ili je na delu opasna igra sa vatrom obmane za neki povratak otpisanih.

Dakle kljucni i najvazniji momenat je zasto je konzorcij NAMESTIO sebi situaciju da bude nesaglasan i uzme pare za svoju egzistenciju????????????????

Po meni je ovo u stvari privredni kriminalni akt najgore vrste. Ili kolektivno ludilo.
Nazad na vrh Ići dole
Danx
never learning
Danx


Broj poruka : 214
Points : 1014
Datum upisa : 10.08.2012

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime11/9/2012, 12:31

danx ::
Da li neko otprilike zna kad je legla lova od nesaglasnosti?

Moram priznati da su mi potezi ove firme i njenih akcionere potpuno zacudjujuci i nejasni.
Kao prvo da sam konzorcije bude nesaglasan sa svojom odlukom, a potom i da clanovi (da mahom clanovi konzoricija - bivsi, bivseg) prodaju od avgusta naovamo, pa i jos unazad davnije.

Ako ovako nastave izgubice firmu.
Ili su najodvratniji vuci prema svojim zaposlenima ili je na delu opasna igra sa vatrom obmane za neki povratak otpisanih.

Dakle kljucni i najvazniji momenat je zasto je konzorcij NAMESTIO sebi situaciju da bude nesaglasan i uzme pare za svoju egzistenciju????????????????

Po meni je ovo u stvari privredni kriminalni akt najgore vrste. Ili kolektivno ludilo.

Ignorisite ovaj prethodni post... nisam znao da je konz rasknjizen zimus.
Ali je tacno da od leta prodaju clanovi bivseg konzorcija. I da je ponasanje neprozirno za nas sa strane. Moze biti da je na delu zaista spekulativno iskakanje... dok moze biti i obarane cene, sto je vec opasna igra... u koju mi tesko pada da poverujem.
Nazad na vrh Ići dole
Skorpion
Still learning
Still learning



Broj poruka : 101
Points : 510
Datum upisa : 13.07.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime11/9/2012, 14:53

Da vam pojasnim neki ``veliki`` akcionari koji se pojavljuju u CRHOV-u nisu vlasnici tih akcija jersu drugi ljudi ulazili u konzorcijum pod njihovim imenom tako da 5% velikih akcionara su stvarni vlasnici svojih akcija , a cinimi se da ustvari ti mali prodaju , i da se konzorcijum malo po malo raspada .
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime11/9/2012, 15:14

Lepo je da suocimo misljenja,ali zar prodaja par stotina artija vama,dragi moji,pa makar to bio i Stijovic,deluje kao signal...
Nista sa naplatom i saradnjom s javnim preduzecima nije losije u GMONU ,nego drugde u slicnim korporacijama...
Nazad na vrh Ići dole
Danx
never learning
Danx


Broj poruka : 214
Points : 1014
Datum upisa : 10.08.2012

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime11/9/2012, 15:17

Kako to mislis skorpione? Pojasni malo razgovetnije i konkretnije.

Konzorcij je ucestvovao u privatizaciji i tom prilikom tesko da je usao u brod iko ko nije bio iz firme. Nije tu mogao niko nikoga da predstavlja nego je sve islo verovatno po samodefinisanom pravu stazu i bodovima (i naravno interesnim vezama) a ne po tome koliko ko moze da si priusti akcija. Pretpostavljam. Moguce je i obrnuto.

Medjutim kada su pare u pitamnju, svaka konstrukcija je moguca pa i ona najzavrnutija.

Konzorcuij se raspao jos prosle godine u ovo vreme. To sam napisao u prethodnoj poruci (ne ispitah dovoljno pricu pa zauzeh bezveze medijski prostor).
Konzorciji se raspadaju kada postoje dve struje priblizno iste jacine ili kada jedan deo zeli da se resi drugog. Prirodan nastavak je usitnjavanje broja kriticnih dovoljnih vlasnika sto je u ovoj firmi jos dalja buducnost ( moze i pre uz pomoc trikova).
Zabrinjavajuce je to sto (osim onih koji imaju povelik broj akcija i na izvoru su informacija) prodaju oni koji bi u stvari trebali da kupuju akcije dovodeci svoju egsistenciju na klackave noge.

Ali eto medju nama... ima i indicija da postoji organizovanost u prodaji kao i delomicno mozda spustanje cene.

Meni licno sad deluje ipak kao da ce akcija videti i nize nivoe.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime11/9/2012, 15:27

Konzorcijum je rasknjiyen,kada je to bilo moguce,posto je bio orocen,do odredjenog datuma.
Sto se tice isplate ,ona je bila 22.8 ,ako ne gresim,a ne gresim.
Realno je ocekivati da ce neki pokusati i da se vrate sto su bili nesaglasni.
Ima jos nesto,nemojte da zaboravite da postoji odluka o sticanju sopstvenih artija,do cene od 5200 rsd...tako da tvoje misljenje da je cena pogurana vestacki mozda realna...kada stigne cena gde treba,oni ce uleteti,ali ne znam kako ce od nas koji mislimo da je ovo dobra cena za ulaz.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime11/9/2012, 15:41

danx ::
Kako to mislis skorpione? Pojasni malo razgovetnije i konkretnije.

Konzorcij je ucestvovao u privatizaciji i tom prilikom tesko da je usao u brod iko ko nije bio iz firme. Nije tu mogao niko nikoga da predstavlja nego je sve islo verovatno po samodefinisanom pravu stazu i bodovima (i naravno interesnim vezama) a ne po tome koliko ko moze da si priusti akcija. Pretpostavljam. Moguce je i obrnuto.

Medjutim kada su pare u pitamnju, svaka konstrukcija je moguca pa i ona najzavrnutija.

Konzorcuij se raspao jos prosle godine u ovo vreme. To sam napisao u prethodnoj poruci (ne ispitah dovoljno pricu pa zauzeh bezveze medijski prostor).
Konzorciji se raspadaju kada postoje dve struje priblizno iste jacine ili kada jedan deo zeli da se resi drugog. Prirodan nastavak je usitnjavanje broja kriticnih dovoljnih vlasnika sto je u ovoj firmi jos dalja buducnost ( moze i pre uz pomoc trikova).
Zabrinjavajuce je to sto (osim onih koji imaju povelik broj akcija i na izvoru su informacija) prodaju oni koji bi u stvari trebali da kupuju akcije dovodeci svoju egsistenciju na klackave noge.

Ali eto medju nama... ima i indicija da postoji organizovanost u prodaji kao i delomicno mozda spustanje cene.

Meni licno sad deluje ipak kao da ce akcija videti i nize nivoe.
Mislim da sada razumem sta ti nije jasno,PREDLAZEM DA POGLEDAS TABLU POSLE ISPLATE NESAGLASNIH,VIDECES STA JE HTEO SKORPION DA TI KAZE.
Clanovi konzorcijuma su bili nesaglasni samo sa svojim privatnim delom.
Nazad na vrh Ići dole
Skorpion
Still learning
Still learning



Broj poruka : 101
Points : 510
Datum upisa : 13.07.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime11/9/2012, 16:13

Ne niste razumeli , doticni Stijovic koga pominjete mozemo da uzmemo kao primer on je izdvojio pare za 2000 akcija a drugi ljudi su dali pare i kupili preko njegovog imena odredjenu kolicinu akcija koji sada te akcije prodaju. Sto znaci da na pocetku kupovine firme nije bilo kao sto je prikazano u CRHOV-u 272 akcionara neko lupam 400 , jer neki nisu hteli da se pojavljuju pa su isli preko drugih. Tako da tamo gde stoji na primer 5000 akcija u vlasnistvu jednog lica u stvari su vlasnici njih na primer 10.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime11/9/2012, 18:31

Skorpion ::
Ne niste razumeli , doticni Stijovic koga pominjete mozemo da uzmemo kao primer on je izdvojio pare za 2000 akcija a drugi ljudi su dali pare i kupili preko njegovog imena odredjenu kolicinu akcija koji sada te akcije prodaju. Sto znaci da na pocetku kupovine firme nije bilo kao sto je prikazano u CRHOV-u 272 akcionara neko lupam 400 , jer neki nisu hteli da se pojavljuju pa su isli preko drugih. Tako da tamo gde stoji na primer 5000 akcija u vlasnistvu jednog lica u stvari su vlasnici njih na primer 10.
Znaci ,kao KASTODI NA PRIMER.
sada je jasno...ja ne vidim i dalje nikakav signal za paniku.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime11/9/2012, 23:37

Boby ::
Lepo je da suocimo misljenja,ali zar prodaja par stotina artija vama,dragi moji,pa makar to bio i Stijovic,deluje kao signal...
Nista sa naplatom i saradnjom s javnim preduzecima nije losije u GMONU ,nego drugde u slicnim korporacijama...

Ovde ima preko 200.000 akcija i prodaja od 4000 ili 5000 ništa ne znači.
A obimi su bitno manji...
Čisto podgrevanje panike.
Zanimljivo bi bilo ili postalo ako GMON poništi ove akcije koje je stekao od nesaglasnih...
Tek to bi mi se dopalo!
sesir

Skorpion ::
Ne niste razumeli , doticni Stijovic koga pominjete mozemo da uzmemo kao primer on je izdvojio pare za 2000 akcija a drugi ljudi su dali pare i kupili preko njegovog imena odredjenu kolicinu akcija koji sada te akcije prodaju. Sto znaci da na pocetku kupovine firme nije bilo kao sto je prikazano u CRHOV-u 272 akcionara neko lupam 400 , jer neki nisu hteli da se pojavljuju pa su isli preko drugih. Tako da tamo gde stoji na primer 5000 akcija u vlasnistvu jednog lica u stvari su vlasnici njih na primer 10.

1. imaš li neke dokaze da je to tako bilo, da su drugi kupovali na njegovo ime a i zašto bi to radili?
2. Ako je pod 1, tačno (a za to nema dokaza) što bi se krili za tričavih par hiljada akcija, kad ih ima preko 200k?
Samo mi se javlja da je na delu teorija zavere....

Nikakvih turbulencija glede akcionara ne vidim, jedino ako firma ne bude imala nikakvog posla, al to je nešto što mi ne znamo...
Kad bi se bar javio Steva Popovic da nas prosvetli!
love3



_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Skorpion
Still learning
Still learning



Broj poruka : 101
Points : 510
Datum upisa : 13.07.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime11/10/2012, 07:09

Niko se nije krio nego u tom trenutku nisu imali para pa su isli preko drugih a zatim naknadno davali novac , a kruk je bio zatvoren i spiskovi bili predati.
Nazad na vrh Ići dole
Skorpion
Still learning
Still learning



Broj poruka : 101
Points : 510
Datum upisa : 13.07.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime11/10/2012, 07:12

Izvini nisam razumeo zasto bi GMON ponistio akcije od nesaglasnih i kako bi se to odrazilo na krvnu sliku i sta bi tu GMON dobio osim po meni smanjenja ukupnog broja emitovanih akcija i povecanje dividende po jednoj akciji.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime11/10/2012, 21:22

Skorpion ::
Izvini nisam razumeo zasto bi GMON ponistio akcije od nesaglasnih i kako bi se to odrazilo na krvnu sliku i sta bi tu GMON dobio osim po meni smanjenja ukupnog broja emitovanih akcija i povecanje dividende po jednoj akciji.
Pa moraju da ih otudje ili poniste za mislim sada 2 god. ako ne gresim,molim da me isprevite,
Sada ti vidi kome ce ih prodati,verovatno bi islo pro rata,pitanje je cene a verujem da odziv ne mora biti bog zna sta.
Da ponovim nesto sto sam pisao vise puta,ta cena ne sme biti visa od 3300 jer bi tada mogli biti tuzeni za trgovanje s insajd. inf.meni deluje da ce ponistiti.


SKORPION,objasni mi molim te tablu na kojoj su mnogi od akcionara bili nesaglasni sa jednim delom artija.
Nazad na vrh Ići dole
Skorpion
Still learning
Still learning



Broj poruka : 101
Points : 510
Datum upisa : 13.07.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime11/11/2012, 07:37

Nesaglasni akcionari nisu iz redova radnika niti iz iz konzorcijuma to su cisto ljudi sa ``strane`` koji su okrenuli pare.Sada je pitanje dali je to bili u dogovoru sa menadzmentom ili ne ,STEPOP bi to trebao da zna.
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 705
Points : 1916
Datum upisa : 28.01.2010

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime11/11/2012, 23:11

Skorpion ::
Ne niste razumeli , doticni Stijovic koga pominjete mozemo da uzmemo kao primer on je izdvojio pare za 2000 akcija a drugi ljudi su dali pare i kupili preko njegovog imena odredjenu kolicinu akcija koji sada te akcije prodaju. Sto znaci da na pocetku kupovine firme nije bilo kao sto je prikazano u CRHOV-u 272 akcionara neko lupam 400 , jer neki nisu hteli da se pojavljuju pa su isli preko drugih. Tako da tamo gde stoji na primer 5000 akcija u vlasnistvu jednog lica u stvari su vlasnici njih na primer 10.

Čak i da je sve to tako, kakve to veze ima s cenom?
kafa

Skorpion ::
Nesaglasni akcionari nisu iz redova radnika niti iz iz konzorcijuma to su cisto ljudi sa ``strane`` koji su okrenuli pare.Sada je pitanje dali je to bili u dogovoru sa menadzmentom ili ne ,STEPOP bi to trebao da zna.

Šta tu ima da se objašnjava i da jeste i da nije, to je sneg od lanjske godine!
Koga to može da zanima? Prodali, pa šta?
Obimi su i dalje sitni.
Nazad na vrh Ići dole
Danx
never learning
Danx


Broj poruka : 214
Points : 1014
Datum upisa : 10.08.2012

Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 21 Icon_minitime11/13/2012, 10:41

@mornar&boby&kobe

Iskreno, ja jesam malo zabrinut.
Ako je tacno ovo sto skorpion kaze, onda naravno da moze da bude 100 razloga za prodaju akcija ali mogu neki da budu upecatljiviji.

Ako je neko poverio svoje akcije nekom drugom, znaci da ima poverenja u poverenika koji pretpostavljam da jeste veci insajder ili pak ucestvuje u donosenju odluka. Cesto je poverenje obostrano.

Mislim da su ti ljudi koji sada prodaju svakako veci insajderi od nas.

Drugo, da ja prestavljam pseudo kastodi onda bi se sa ljudima koji zele prodati akcije rastaljivao direktno na ruke sto mi je tehnicki i troskovno bolje, a i naravno ne bi prepustao te akcije drugima.

Po meni je ocigledano da insajderi vide akciju na nizem nivou nego sada. Moguce je i da to prizeljkuju pa nekad pomalo necinjenjem a pomalo dogovornim cinjenjem i pomazu u tom pravcu.

Cinjenica je da mnogi imaju kesa od nesaglasnosti i da im trenutno nije akcija jeftina za ulet (po ceni i kolicini).

Zna li neko sta je postignuto u vezi sa onim kreditom? Da li je posluzio svrsi?
Nazad na vrh Ići dole
 
Goša montaža a.d. - GMON
Nazad na vrh 
Strana 21 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: