BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Goša montaža a.d. - GMON

Ići dole 
+79
Nikola
rile68
Pametni
Red max
Fast
pekar
Dragan11
mili61
Jumbo
Big Mile
Teletrader
Boby
Skorpion
Dalaj Lama
Bidza
Boranija
Delboj
Danx
008
Dejansss
Djepeto83
stepopsd
Aca123
Milan1
MORNAR
Popaj
klip
Sasuolo
Rogy
Samaricanin
Nukleo
Nenadnenad67
Dkolak
Momir
Kobe Bryant
Grom
Ars Vivendi
Zare026
Zile
Frenky
Steve McQueen
Prokuplje
oec.Lukic
Dragot
Dejan Stevanovic
Banaćanin
Sneki
BuffetSon
orleanka
Miladin
gogloee
Jovan04
DelBoy
Marqox
Infinity
MarkoJTD
Sahbaz
MatejaR
Pera Božić
Maca
Crazy_Joe
Taliano
Mitar
Sutra
Drag_Mlad
Novosadjanin007
Non-ProfitOrganization
SabanNonda
Bond
Nemesis
Racunarko
Igor-NS
Greta
bonum.mm
Jovana2009
Limited011
raspolozen
Milica1
Dusan
83 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/16/2011, 23:54

Big Mile ::
Nikad bas sva dobit neide za dividendu, uzmi unazad pa pogledaj , po mojoj proceni ako ostvare tih 100 mil. dividenda bi mogla biti oko 250 bruto, ali sta cemo ako ne naprave ni tih 100 mil. Danas jaka traznja na ovim cenama, bice zanimljivo videti za 3 dana dali se menadzment umesao u kupovinu, dal direktno ili preko drugih lica.
Pa i to je ok. Sve sto je vise od 10 posto je odlicno,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/17/2011, 10:06

Danas ponuda opet pritisla, tražnja zasad izostaje, ali da secekamo kraj trgovanja. Kako god sumnjiva mi najednom ovolika ponuda na ovim cenama a to maože da znaci samo jedno, da ce cena sigurno još dole. kafa
Nazad na vrh Ići dole
orleanka
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 15
Datum upisa : 16.11.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/17/2011, 13:29

E ljudi hvala vam :-)
Iskreno , to su akcije od mog tate koji je u penziji. Ja studiram i tesko zivimo, mislila sam da cemo mozda od tih akcija uspeti da kupimo neku kucicu bilo gde. Sta da vam kazem, ono sto meni nije jasno je to ispod koje cene da ih slucajno ne prodajemo...

Praticu malo ovaj forum.... i zalicu zasto nisam upisala ekonomiju :-)
Nazad na vrh Ići dole
orleanka
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 15
Datum upisa : 16.11.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/17/2011, 13:33

BuffetSon ::
Orleanka
Vise ti znas nego mi. Reci jel firma radi bolje ili gore nego prosle godine?
Jel su radnici zadovoljniji sada ili ranije (puno njih su i akcionari) ?
Da li bi prodala zatosto ti se ne svidja nesto u firmi ili vam trebaju pare?

Mozda onda moze neko i da posavetuje....

Moj tata je u penziji tako da nemam bas neke informacije :-(
Prodali bi ih jer nam trebaju pare ali ako bi situacija za neko vreme bila bolja onda bi malo mogli i da sacekamo. Sudeci po ovim komentarima mislim da kada u junu bude doslo vreme za prodaju cene akcija mogu biti samo nize nego sad...
Nazad na vrh Ići dole
Banaćanin
Still learning
Still learning



Broj poruka : 120
Points : 379
Datum upisa : 17.11.2010

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/17/2011, 13:49

Orleanka prati forum i na kraju sama zakljuci kad dodje vreme tata ti valjda ima prijatelje koji jos rade pa i tu nesto saznaj na berzi postoje ajkule koje vrebaju i cekaju i snjima je tesko izaci na kraj ali kad nisi prodala onih 20 proletos po 4000 sto bi sad po 2000 sem ako nije velika nuzda pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/17/2011, 15:27

Big Mile ::
Danas ponuda opet pritisla, tražnja zasad izostaje, ali da secekamo kraj trgovanja. Kako god sumnjiva mi najednom ovolika ponuda na ovim cenama a to maože da znaci samo jedno, da ce cena sigurno još dole. kafa


Onda bi firma mogla i da se preuyme na ovim nivoima sto je isto tako mnogim yanimljivo
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/17/2011, 20:46

Samo 2 kupca su se prebijali u BA, bice zanimljivo za 3 dana u promanama videti ko su. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/17/2011, 22:59

Kastody računi 100%.Kako to da nema informacija zaposlenih o poslovanju?

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13774
Localisation : Novi Sad
Points : 51584
Datum upisa : 03.06.2009

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/20/2011, 16:48

Promene: 04.11. - 18.11.2011. (T-3) ili 01.11. - 15.11.2011.

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 25promene041118112011


ITD.
Nazad na vrh Ići dole
Dejan Stevanovic
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 15
Datum upisa : 03.11.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/21/2011, 11:23

Dali se moze videti ceo spisak akcionara? Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13774
Localisation : Novi Sad
Points : 51584
Datum upisa : 03.06.2009

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/21/2011, 11:31

Dejan Stevanovic ::
Dali se moze videti ceo spisak akcionara? Hvala.

Suviše je veliki fajl da bi mogao da se vidi na sajtu. Zato je prikazan samo deo.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/21/2011, 12:24

orleanka ::
Pozdrav svima :-)

Procitala sam citavu temu ali neide mi ovo bas dobro...Dajte mi savet lale

Sta je najbolje da uradi akcionar koji ima 20 besplatnih akcija i 500 ovih koje moze koristiti tek od 1.juna jer tada istice taj neki ugovor...(neznam da li sam dobro ovo objasnila)?
Akcije su u vlasnstvu porodice koja nema obezbedjen krov nad glavom, troje dece koje se skoluju...na koji nacin bi najbolje mogli iskoristiti ove akcije?
Hajde dobri ljudi da vas vidim :-)
Malo mi nije jasno oko isteka tog ugovora 1juna.Pa zar nije razknjižen konzorcijum u fulu?Ima li još takvih slučajeva?

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/21/2011, 14:12

A ja u CR ne videh nikog sa 520 akcija. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/26/2011, 19:43

Ako se analizira gore navedeno rasknjižavanje konzorcijuma dolazimo do cifre od 64.000kom razknjiženih-što predstavlja 25%ukupne emisije.Ako znamo da je kozorcijum pre raspada držao 70%zanima me gde su ostali? I dali je konzorcijum u celosti razknjižen?

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/26/2011, 19:47

orleanka ::
Pozdrav svima :-)

Procitala sam citavu temu ali neide mi ovo bas dobro...Dajte mi savet lale

Sta je najbolje da uradi akcionar koji ima 20 besplatnih akcija i 500 ovih koje moze koristiti tek od 1.juna jer tada istice taj neki ugovor...(neznam da li sam dobro ovo objasnila)?
Akcije su u vlasnstvu porodice koja nema obezbedjen krov nad glavom, troje dece koje se skoluju...na koji nacin bi najbolje mogli iskoristiti ove akcije?
Hajde dobri ljudi da vas vidim :-)
Da li ovde leži odgovor?" 500 ovih koje se mogu koristiti tek od 1juna" scratch scratch

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/27/2011, 10:08

Da bih dobio odgovor ja bih proanalizirao ugovor o kupoprodaji i saznao koliko je akcija kupljeno, kao i kolika su obavezna ulaganja. Tamo su navedeni razni rokovi, te ih treba propratiti. Uporedi sa trenutnim brojem akcija i, po meni, dobićeš odgovor.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/28/2011, 02:28

Bice ovde preuzimanja nema sumnje. Samo je pitanje kako ce raditi preduzece do tog trenutka zato sto ce to ipak dosta uticati na cenu. Rok je 1.5-2.5 godine da se zavrsi posao uglavnom. Mislim da bi na vrhu cena mogla biti izmedju 3.000 i 5.000 dinara.

Nije lose u najgoroj opciji 3000/2000 je 50% za tri godine, to mu dodje manje od 15% godisnje. U najboljoj je pesma do neba. Definitivno sem ako direktor skroz ne poludi i ne pojaca svoje kradje do maksimuma isplati se mali deo portfolia drzati ovde.

Bio sam skeptican na karneksu i kada je bio 1000-1200 dinara stalno sam imao nesto drugo da kupim i mislio sto bi neko dao vise od 1500 dinara za ovo. Na moju zalost, a radost veceg broja vas nisam bio u pravu, tako da mislim da necu vise propustati prilike da se naplati premijum cena ljudima koji su zeljni upravljanja.
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/28/2011, 09:25

Ova godina im nece biti sjajna, ali ima indicija da ce sledeca biti dobra. EPS-u je odobren nekakav vrlo povoljan kredit (da l' bese iz Japana), a ovi imaju posla sa njima. Jeste blago rizicna akcija, mene brine sektor i koliko su konkurentni (posebno sa cenama), ali mislim da se u ovo doba, uz miran san, 10% novca moze drzati u ovoj akciji (ko cvrsto spava, moze i vise tt).

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/28/2011, 09:47

Sahbaz ::
Ova godina im nece biti sjajna, ali ima indicija da ce sledeca biti dobra. EPS-u je odobren nekakav vrlo povoljan kredit (da l' bese iz Japana), a ovi imaju posla sa njima. Jeste blago rizicna akcija, mene brine sektor i koliko su konkurentni (posebno sa cenama), ali mislim da se u ovo doba, uz miran san, 10% novca moze drzati u ovoj akciji (ko cvrsto spava, moze i vise tt).
Po čemu ceniš da ova godina neće biti sjajna?

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/28/2011, 10:20

taliano ::
Po čemu ceniš da ova godina neće biti sjajna?
Ako ti se svidja plan poslovanja na sajtu berze, onda ce proci sjajno. Meni se ne svidja kada firma mora da revidira planove u toliko velikom procentu nadole, pa sam zato napisao da to nije sjajno. To je bilo, pa uskoro i proslo, a za sledecu godinu sam umereni optimista (sa naglaskom na rec umereni).

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Skorpion
Still learning
Still learning



Broj poruka : 101
Points : 510
Datum upisa : 13.07.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/28/2011, 10:53

Za vasu informaciju akcije su sve rasknjizene i u rukama su akcionara , neki su slobodni a neki su veyani ugovorom ya novi konyorcijum oko 60% , ynaci 40% su slobodne za prodaju.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/28/2011, 13:40

Skorpion ::
Za vasu informaciju akcije su sve rasknjizene i u rukama su akcionara , neki su slobodni a neki su veyani ugovorom ya novi konyorcijum oko 60% , ynaci 40% su slobodne za prodaju.
HVALA! Možemo li govoriti o tome da se jedinstveni konzorcijum urušava?Bilo je 70% u rukama konzorcijuma.Dalje, dali je rasknjižavanjem direktor Šljivar,sada slobodni strelac,da li je izašao iz konzorcijuma-pošto sam našao njegovo ime na listi razknjiženih.

@Sahbaz
Malo je to teška reč"mora" da reviduje plan......zašto mora?




_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/28/2011, 14:09

taliano ::

...
@Sahbaz
Malo je to teška reč"mora" da reviduje plan......zašto mora?
Zato sto nece moci da ga ostvari? Vec su ga revidirali, nije rec o pretpostavci. Objasnili su i da je to zbog odlaganje nekih poslova.

Edit: Ostatak je obrisan zbog neprimerenog sadrzaja.
Mod. Pinto
Nazad na vrh Ići dole
Skorpion
Still learning
Still learning



Broj poruka : 101
Points : 510
Datum upisa : 13.07.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/28/2011, 17:31

Ajmo polako , prvobitni konzorcijum je kupio 70% firme ( 30% podeljene besplatne akcije svakom zaposlenom prema godinama radnod staza provedenog u firmi ) , zatim posle pet godina firma se otplacuje i svako od akcionara iz kozorcijuma postaje vlasnik odrecenog broja akcija srazmerno ulozenom novcu. Posle rasknjizavanja akcija na individualne vlasnike prestaje da vazi prvobitni konzorcijum i nastaje novi gde svaki akcionar( nebitno koliko poseduje akcija ) odlucuje dali da mu pristupi . Pristupilo je otprilike 60% akcionara od ukupnog broja akcija ( 70% konzorcionih i 30% besplatnih ) , a ostali akcionari koji nisu u kozorcijumu cekaju cenu da bi prodali svoje akcije. Sto naravno ne znaci da i akcionari koji su u konzorcijumu nece prodati svoje ako je dobra cena ( oko 4000 din po akciji ) jer konzorcijum funkcionise kao udruzenje u svakom trenutku moze da se izadje iz njega.
Nazad na vrh Ići dole
Skorpion
Still learning
Still learning



Broj poruka : 101
Points : 510
Datum upisa : 13.07.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/28/2011, 17:37

A sto se tice Branka Sljivara on je na celu novog konzorcijuma , a sto se tice dividende sigurno ce biti od 10% do 25% od cene akcije na berzi , t.j. od 200 din pa gore , jer se dividendom drzi konzorcijum skupa , ako nema dividende raspao bi se a to nikom nije u interesu.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/28/2011, 18:54

A sta mislite,dali je moguce da su namerno objavili revidiranje plana na dole,pa se rasknjizi,veliki se pojacaju po 2000,a posle se kao realizuje posao,bude sve ok,a za to ne odgovara niko i to je to...glasno razmisljam...eps ce im biti ponovo klijent i jeste,pitanje je nis,i oni im daju posao ali nikako po cenama kao ranije...
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/28/2011, 19:08

Moguće je-samo nema baš gužve na tražnji!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/28/2011, 20:42

Po 2000 se redovno sve pocist! Danas se pojavio jedan na ponudi u BA sa 350kom. x 2050 ali nije prošao, ako misli prodati morace da skine tih 50! kafa
Nazad na vrh Ići dole
Dejan Stevanovic
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 15
Datum upisa : 03.11.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/28/2011, 21:37

Sahbaze,mozes li malo preformulisati komentar tako da ga administrator nemora brisati,ili mi posalji na pp?
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/29/2011, 01:10

Dejan Stevanovic ::
Sahbaze,mozes li malo preformulisati komentar tako da ga administrator nemora brisati,ili mi posalji na pp?
Ostatak komentara je bio sala. Izgleda da je moderator procenio da je bila neumesna, sto mozda i jeste jer je bila delimicno zasnovana na mojoj neverici da se postavlja pitanje, a odgovor za to pitanje se nalazi na ovoj temi, na prethodnoj strani (kao i na sajtu berze), a delimicno na pretpostavci da me covek zafrkava zbog toga sto nije navikao da koristim tako iskljucive termine sto je kao rec "mora". Nisi nista bitno propustio, objasnio sam zasto sam upotrebio rec "mora" da opisem nesto sto se vec dogodilo. Poslao bih ti ovo na PM, ali nisi jedini koji je to trazio, pa cu ovako, a moderator neka obrise ako mu smeta.

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Crazy_Joe
VIP
VIP



Broj poruka : 115
Points : 575
Datum upisa : 10.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/29/2011, 20:25

Boby ::
A sta mislite,dali je moguce da su namerno objavili revidiranje plana na dole,pa se rasknjizi,veliki se pojacaju po 2000,a posle se kao realizuje posao,bude sve ok,a za to ne odgovara niko i to je to...glasno razmisljam...eps ce im biti ponovo klijent i jeste,pitanje je nis,i oni im daju posao ali nikako po cenama kao ranije...
Tako se i meni čini. Ovo je sada uza sva ova ekonomska podrhtavanja savršen trenutak da se sakuplja pomalo za cenu koja je presmešna.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/29/2011, 20:41

Jeste ali ima i presmešnijih!!!

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/29/2011, 21:02

taliano ::
Jeste ali ima i presmešnijih!!!


Na primer

po bilo kom kriterijumu - PE, EV/EBITDA, div yield, vlasnickoj strukturi, zaduzenosti

da vidimo ko je bolji
Nazad na vrh Ići dole
Crazy_Joe
VIP
VIP



Broj poruka : 115
Points : 575
Datum upisa : 10.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/29/2011, 22:58

nemam jaču kartu niti po jednom kriteriju, a GMON ima još neke jake adute koje nisi naveo
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Goša montaža a.d. - GMON   Goša montaža a.d. - GMON - Page 8 Icon_minitime11/29/2011, 23:17

Mitar ::
taliano ::
Jeste ali ima i presmešnijih!!!


Na primer

po bilo kom kriterijumu - PE, EV/EBITDA, div yield, vlasnickoj strukturi, zaduzenosti

da vidimo ko je bolji

Na primer,to je po meni -bez sumnje JESV! Samo zavisna preduzeća+građevinsko zemljište=kompletna tržišna kapitalizacija,i to na današnji dan u jeku recesije....u normalna vremena to je puta 3!! O vlasničkoj strukturi da i negovorim........jedan čovek-jedna firma,za ozbiljne igrače ovde bi preuzimanje bilo=popiti čašu ladne vode.........u GMONu mnogi oštre brke!
Mada.....ovo je verovatno hartija po meri pravog špekulanta... tt

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
 
Goša montaža a.d. - GMON
Nazad na vrh 
Strana 8 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: