BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS

Ići dole 
+118
Folio
Boby
Mistery 011
Steve McQueen
Jumbo
Rogy
Miladin
Borodino
Fmember
Brmbocla
Prokuplje
Sasa965
C R A Z Y
J_stojan
nepet
Sutra
Sahbaz
Dragot
Mali akcionar
mr Bean
srbijanac
Novosadjanin007
GogaAna
Dragan
Exciter
Hese
Josip
Enver Hodza
Boki72
Boranija
Kupi akcije
Igor-NS
MILAN8888
Bombica
Mozart
DJO
Greta
Rasa
Centurion
Zeljko
Drag65
Mira
StM
Dax
sexy jea
Polos
Jovana2009
Nemesis
BBrroo
pakodazna
Nebojsa
Joe_Allamo
Aleks
Kenzo
Kopac
Berza011
Karbon
MYSTIC021
JelenaS
Mister No
Gagi
Slovenac1
RobinHood
AcoMaco
bez motike
Sofke
interista
Aca123
Dkolak
PailHead
KRUSKA
JMBR
StariHrast
Aritmeticar
HUACHUMA
Teletrader
Popaj
Ris
Maca
pepsiman
Ivan2211
Racunarko
Kurajber
Drag_Mlad
raspolozen
LJUBICHITZA
Non-ProfitOrganization
Drasko
Centrum
Milica1
Dnenad85
Frenky
gogloee
vatreni
Mitar
DI
Vladulns
prevarant
MarkoJTD
Lolita
Cicija
Mikans
BojanNS
MilanLaki
Djuka
NEBOJSAe
Momir
Bond
iki
Dusan
StefanMR
Lilihip
Sneki
Limited011
BoS
Ars Vivendi
Kobe Bryant
Friz
122 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći
AutorPoruka
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime2/17/2011, 18:04

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Aniis

Sa 7. na 4. mesto samo za jedan dan????

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
RobinHood
VIP
VIP
RobinHood


Broj poruka : 185
Points : 809
Datum upisa : 20.02.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime2/17/2011, 18:19

pa verovatno je kole prodao svojoj (nasoj) banci....
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime2/17/2011, 18:33

RobinHood ::
pa verovatno je kole prodao svojoj (nasoj) banci....

Neće biti. MV nije ni prodavao ni kupovao kao ni Sunoko.

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime2/17/2011, 22:57

Dušan ::
Jasno, ko hoće da drži NIIS, kupiće ga posle javne ponude.

Ne znam šta će AIK napraviti ali koliko mi dajete omjer na okladu da će poslje završetka javne ponude cijena biti viša od one u ponudi?
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime2/17/2011, 23:26

Friz ::
Možda i nije loše sutra izaći iz AIKB i na brzaka ući u NIIS?
Ne savetujem, ali možda i nije loše?

Usao aik sam i to duboko, izgleda da je ovaj tvoj savet bio dosta dobar!?!?

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime2/18/2011, 09:03

jumbo,

Ovo nije kladionica, ne dajem nikakve kvote. Moj stav je da cena posle javne ponude pada, i da će veliki deo kupaca deponovati svoje akcije.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime2/18/2011, 12:38

Slažem se sa Dušanom. Pretpostavka je da je većina institucionalnih investitora ušla da bi ih prodali Gaspromu u javnoj ponudi i tako na brzinu zaradila sasvim
pristojni procenat. Ne vidim zašto bi posle završetka otkupa cena rasla. I ponuda i tražnja će biti znatno niže što otvara vrata raznim mahinacijama u oba smera, ali...
Da ih imam svakako bi ih prodao Gaspromu. Ima mnogo interesantnijih hartija na Belexu.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime2/18/2011, 12:42

Ne verujem da će si da prodaju.
Verujem da je gomila brokerskih kuća koje se ne vide u prvih 10 to uraditi, njima je svaki dinar važan jer mnogi od njih samo što se ne ugase.
Ima tu penzionih fondova koji mislim da neće izlaziti i još po neko...
Takodje sigurno neće ni svi mali akcionari prihvatiti ponudu.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2008
Points : 5417
Datum upisa : 07.05.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime2/18/2011, 14:10

jumbo ::
Dušan ::
Jasno, ko hoće da drži NIIS, kupiće ga posle javne ponude.

Ne znam šta će AIK napraviti ali koliko mi dajete omjer na okladu da će poslje završetka javne ponude cijena biti viša od one u ponudi?

Jumbo, ja očekujem da poslednjih dana ponude cena predje tih 506 dinara!
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime2/18/2011, 14:44

Ma sta se brinete ako NIS ne bude uspesan u poslu sa naftom uvek moze da se osloni na profit od vode "Jazak"!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime2/18/2011, 16:18

I penzioni fondovi su upravo zbog tog sigurnog prinosa zbog javne ponude. To im je evro-obveznica. Uostalom, čekamo da prođe javna ponuda, pa ćemo videti.

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime2/18/2011, 22:25

Dušan ::
I penzioni fondovi su upravo zbog tog sigurnog prinosa zbog javne ponude. To im je evro-obveznica. Uostalom, čekamo da prođe javna ponuda, pa ćemo videti.

Potvrdjujem Dusanovu tezu. Meni su u mom penzionom fondu poslali prospekt gde lepo pise da ce prodati NIIS na ponudi, cak racunaju te akcije kao devizno ulaganje, a ne dinarsko. Svako moze da nazove neki fond, da se predstavi kao clan fonda i da pita sta ce da rade s akcijama. Niko ne spori da postoji mogucnost da cena posle javne ponude bude visa od 500 dinara. Kao sto je politika prvog dana trgovanja otisla na par hiljada, a sad nije ni sto dinara.

Ono sto Dusan hoce da kaze je da ce OGROMNA vecina fondova i kompanija prodati u ponudi. Nije lepo davati laznu nadu da nece pasti cena, kad svi izadju, citaocima foruma. Ne kazem da to radite sa losom namerom, ali svejedno nije lepo. Slazem se jedino da nece svi mali akcionari prodati, samo mali deo njih ce prodati na ponudi, vecina prodaje preko berze, ali to nema veze sa cenom posle ponude. Isto kao sto INU u Hrvatskoj nisu prodali svi na prvoj ponudi, tamo su cak i politicari zagovarali da se ne prodaje, pa je posle pala na 33-40% te cene za godinu dve.

Ako cena predje 506 dinara pre isteka ponude naravno da cu prvi da povucem nalog za deponovanje i da smisljam novu strategiju, ali nema naznaka zasad da bi to moglo da se desi.
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime2/19/2011, 10:58

Ima dva razloga zašto cijena neće pasti ispod ponude:

1. S obzirom da većina očekuje da padne cijena će rasti...tako je to na burzi
2....puno bitniji...meni je ova cijena jako interesantna za dugoročno ulaganje i da značajno padne ispod ponude, dosta bi novaca uložio u NIIS...ali nikad, ali baš nikad se ne događa ono što ja želim i što meni odgovara :)
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime2/24/2011, 15:19

BEOGRAD, 24. februara 2011. (Beta) - Ministar energetike Petar Škundrić izjavio je u četvrtak da je Naftna industrija Srbije u 2010. godini, posle dužeg vremena, ostvarila značajnu dobit koja iznosi više od 10 milijardi dinara, odnosno 100 miliona evra.

Skundrić je u odgovoru na pitanje poslanika Liberalno demokratske partije u Skupštini Srbije naveo da NIS i Javno preduzeće Srbijagas nisu u prošloj godini poslovali sa gubitkom.

Škundrić je negirao da Srbija plaća gas 30 odsto skuplje nego druge države.

"Samo Rumunija ima nižu cenu gasa zbog strukture gasa, jer više od 50 odsto gasa proizvede sama", rekao je Škundrić.

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime2/24/2011, 19:53

Kako sad 10 milijardi profita?
Ima li neko sem Skundrica da potvrdi ovo?
Ili je to poslovna dobit, koju posle pojedu kamate?
Nis je jako prezaduzen, prejako za moj ukus, trebace dosta godina da vrate racio duga u aktivi na normalan nivo. Dosta godina bez dividende.....
Sem ako ih drzava ne natera da isplate deo kao dividendu, ali nisam nista jos cuo o tome.
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime2/25/2011, 08:27

@sutra, pa gde ces relevantniji izvor od predsednika skupstine akcionara (za tricavih 10k EUR,monthly).

Isplatice ga za 3 godine, a nama ostaje slogan, Kosovo je Srbija (naravno samo dok ne dodjemo u situaciju da biramo Kosovo ili EU, kada cemo se sami odluciti za ovo drugo, a NIS, Juzni tok... ko ce se toga jos secati, bice pojeo vuk magarca). confused
Nazad na vrh Ići dole
StM
VIP
VIP
StM


Broj poruka : 120
Points : 355
Datum upisa : 19.05.2008

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime2/25/2011, 12:42

Neko kupuje 300 000 akcija NIIS-sa po 492 i npr za to razmeni 1 433 000E po 103 uz placanje provizije samo 0,5% ukupno. Onda proda po 506 plati proviziju 0,5% i kupi Eure po 105 on je u buli -1689E. Bez pratecih troskova. Meni ovde nesto sumljivo.
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime2/25/2011, 12:59

StM ::
Neko kupuje 300 000 akcija NIIS-sa po 492 i npr za to razmeni 1 433 000E po 103 uz placanje provizije samo 0,5% ukupno. Onda proda po 506 plati proviziju 0,5% i kupi Eure po 105 on je u buli -1689E. Bez pratecih troskova. Meni ovde nesto sumljivo.

Da, na ovoj ceni se uopste nikome ne moza isplatiti da iz evra predje u dinare
da bi kupio ove akcije samo zato da bi ih dao u ponudi, pogotovo ako se mora
vratiti u valutu. Znaci isplati se samo onima koji imaju viska dinarskih sredstava, onima koji bi da promene dinare u evre pa posto dinar jaca, kupovinom pa prodajom u ponudi da malo uvecaju sumu koju bi dobili, ili onima koji bi svakako monjali menjati evre u dinare u skorijoj buducnosti pa samo provlace tu zamenu kroz ovu transakciju uz izvesnu zaradu.
Cetvrta grupa je naravno ona koja ostaje ovde.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime2/26/2011, 04:35

Lilihip ::
@sutra, pa gde ces relevantniji izvor od predsednika skupstine akcionara (za tricavih 10k EUR,monthly).

Isplatice ga za 3 godine, a nama ostaje slogan, Kosovo je Srbija (naravno samo dok ne dodjemo u situaciju da biramo Kosovo ili EU, kada cemo se sami odluciti za ovo drugo, a NIS, Juzni tok... ko ce se toga jos secati, bice pojeo vuk magarca). confused

naravno da mi ne pada napamet da mu poverujem bez da vidim prospekt na berzi. Dividendu moze pojeo vuk magarca, profit ne moze i kada bi stvarno bio toliki ne bi cena pretpostavljam bila ovde nego malo visa.

Dotle ostaje da odgovorim ovim racundzijama da ne prelaze svi stalno iz dinara u evre i obrnuto. Evo ja da se pohvalim NIKADA ne prelazim iz dinara u evre ni iz evra u dinare, ni kad je bila najveca kriza i padao dinar, ni kad dinar raste kao u poslednjih par meseci. To se zove DIVERZIFIKACIJA. Predvidjanja kretanja na deviznom trzistu su preskupa igra za neprofesionalce. A cak i mnogi profesionalci izgube pare. Gde si tu si i iskoristi to najbolje sto mozes je moj moto sto se tice valuta.
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime2/27/2011, 22:12

Glavnu reč vodile su akcije dojučerašnjih državnih preduzeća oje su činile više od polovine ukupnog prometa. Akcije Naftne industrije Srbije (BSE:NIIS) zabeležile su realizaciju od 285,6 miliona dinara, a cena je fluktuirala u rasponu 491-495 dinara. Glavni kupci su i dalje veliki portfeljni investitori sa ciljem o kratkoročnoj zaradi, a očito takva situacija potrajaće sve do okončanja javne ponude od strane Gazprom Nefta koja traje do 16. marta


Koja provala, kao da su pitali ove investitore kako će da investiraju!!! A po svemu sudeći, znajući AIKB i Kostića, teško da će ulagati kratkoročno!!!!

izvor:seebiz

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime2/27/2011, 22:23

Nisu ih pitali ali je to cinjenica. Da je drugacije placali bi akciju i 500 dinara, a ne samo i jedino 493, kako bi ostvarili 3% prinosa.

_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime2/27/2011, 22:30

Mistery 011 ::
Nisu ih pitali ali je to cinjenica. Da je drugacije placali bi akciju i 500 dinara, a ne samo i jedino 493, kako bi ostvarili 3% prinosa.

3% prinosa imaš na AERO svaki dan, ne znam šta zamišljate s ovim postovima...Kostić nikada nije bio takav igrač, a ni AIKB....ima još 17dana, do isteka ponude, živi bili pa videli, a tad ću na sve ovakve postove da se smejem...prognozeri moji, kao da ste učili zanat u kladionicama...

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime2/28/2011, 09:02

Prihvatam opkladu.

FYI - ja sam "zanat" zavrsio na Bukoniju.

_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime3/1/2011, 11:16

KRENULA OTIMACINA, POPUSTILI ZIVCI!!! ILI NEKO VEC ZNA FIN....

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime3/2/2011, 00:30

Mistery 011 ::
Prihvatam opkladu.

FYI - ja sam "zanat" zavrsio na Bukoniju.

Mistery 011 ::

Ne znam sta bih vam rekao...ovo mi je najneomiljenija akcija ever.

Gubitke na njoj jos uvek lecim. Usao sam 2007 godine po 999 dinara, i izasao pre godinu dana po 94 dinara. Totalni debakl. Zato bar porez na dobit necu placati narednih 5 godina ni za sta....


_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime3/2/2011, 08:53

Ova poruka je sigurno off topic ali sam upravo video podatak da je od pocetka godine na Beogradsku berzu ukljuceno 7 hartija a isključeno 70!!!!! Naravno ima tu i škarta ali...
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime3/2/2011, 10:53

evo nas na 498 din. sesir

pitam se koja će cena biti na berzi na dan otkupa?


_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime3/2/2011, 11:14

Pa verovatno 502 sesir

Ja sam sinoc isao nekim drugim poslom do poste, pa sam dao svojih 5 drzavnih po 506 NIS-u od

_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime3/2/2011, 12:51

Mistery 011 ::
Pa verovatno 502 sesir

Ja sam sinoc isao nekim drugim poslom do poste, pa sam dao svojih 5 drzavnih po 506 NIS-u od

pitam se koja ce cena biti 31.12.2011?

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime3/2/2011, 13:13

Dobit Naftne industrije Srbije iznosila je u prošloj godini 16,5 milijardi dinara, izjavio je generalni direktor te kompanije Kiril Kravčenko. Pored neznatnog povećanja poreza, osnovni izvori dobiti bili su rast proizvodnje nafte i gasa, povećanje unutrašnje efikasnosti i stabilizacija kursa dinara prema evru i dolaru u drugoj polovini prošle godine.

Direktor NIS-a je reako da je dobit pre oporeizvanja, odbitka kamate i amortizacije (EBITDA) u 2010. godini bila 32,4 milijarde dinara, za 10,4 milijarde veća nego u 2009. Kravčenko je kazao da će Upravni odbor i Skupština akcionara NIS odlučiti na koji će način biti raspoređena dobit koju je NIS ostvario u prošloj godini. U 2011. godini Gaspromnjeft, koji je vlasnik 51 odsto NIS-a, planira investicije u razvoj naftne kompanije od 250 miliona evra i podsetio da je u prošloj uloženo 210 miliona evra.

On je istakao da je pad vrednosti dinara prema dolaru od oko 19 odsto i pad vrednosti dinara prema evru od 10 odsto imao negativan uticaj na poslovanje NIS-a u prošloj godini. On je izrazio očekivanje da će NIS i u ovoj godini zabeležiti pozitivan finansijski rezultat i dodao da će NIS poštovati sve prihvaćene investicione obaveze u Srbiji i modernizaciju Rafinerije u Pančevu. Govoreći o akcizama na naftne derivate, Kravčenko je izrazio očekivanje da će država naći zadovoljavajuće i izbalansirano rešenje za sve.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime3/2/2011, 13:24

Ljudi ovo menja sve. Izgleda da Skundric nije lagao. Jedino mi nije jasno kako je moguce da toliko zarade za jedan kvartal? I kako je EBITDA bila prosle godine 20 milijardi kad su napisali u bilansu da je bio poslovni gubitak?

PE 5 ne da nije za prodaju nego...........

Ajde da sacekamo koji dan jos da se potvrde ove informacije

Mislim da po zakonu firma nema pravo da isplacuje dividende pre nego sto pokrije gubitak prethodnih godina. Nisam siguran pa bih voleo da neko pogleda zakon i da nam kaze.

Ej brate 16.5 milijardi dinara, covece sine Mitre, pa to je 3 puta vise od AIKA rekordera :)
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime3/2/2011, 13:51

Nagazio Bacuska da vrati ulozeno za 2,3 godine, to se zove dobar trade suny


.

Edit:
Postovi koji nemaju veze sa temom prebaceni u
https://www.aikb.net/t1130p87-da-li-ae-rusi-da-nas-prevare-na-akcijama-nis-a#70489
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime3/2/2011, 23:59

Kravčenko je danas takodje rekao "da je manje od dva odsto građana Srbije do sada ponudilo akcije NIS na berzi."

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:321385-NIS-Resenje-za-poskupljenje


_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
srbijanac
Just looking
Just looking



Broj poruka : 14
Points : 66
Datum upisa : 11.12.2010

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime3/3/2011, 07:36

Blic pise da je 2 posto gradjana ponudilo da proda gaspromnjeftu.A juce su rekli da je na berzi 4 posto .
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS   Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS - Page 26 Icon_minitime3/3/2011, 08:00

Ovo je prvi put da uopste citam nis na forumu,rekoh sebi jos prosle godine da cu ga na 400 cekati,ali nisam siguran da cu ga docekati. Prema tim PLUSEVIMA sam malo bio skeptican,ali moj kolega s faksa radi za njih,NE KOD NJIH,on o berzi pojma nema samo su za poslove koje on obavlja trosak s 3 skinuli na manje od milion,to ja sica ali ako je to na vise frontova...Pocecu da razmisljam o ovoj akciji, te kokice tj dividenda,o tome ne mislim uopste.
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS
Nazad na vrh 
Strana 26 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija Srbije a.d. - NIIS (III DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 9. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: