BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...

Ići dole 
+52
Berza011
Dr.Hik!
Dragan
bonum.mm
Maynard
GogaAna
Aleks
Bosanac
Non-ProfitOrganization
Nebojsa
zORAn
MarkoJTD
Sasa965
vatreni
Lilihip
Mozartru
HUACHUMA
KRUSKA
nepet
Vladulns
Echo
Ivan2211
Mikans
pepsiman
NEBOJSAe
MilanLaki
Zeljko
DI
Kupi akcije
Bond
prevarant
StefanMR
Ris
iki
Kibicer
Milica1
Ars Vivendi
Atomski mrav
Kobe Bryant
StefanoProdi
BoS
Teletrader
gogloee
Dexiv
Milos86
BojanNS
Dusan
Friz
Greta
m1k4
Sneki
djordje02
56 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/12/2009, 18:46

iii evo ide gore s and p500!!!! ;) mislim da ce belex samo gore ici!
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/14/2009, 23:07

Evo mi danas u plusu 2,7% a ostatak sveta u minusu...
I kako sada tumačiti uticaj sveta na Srbiju???

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 5a65fb29fd
Nazad na vrh Ići dole
Kupi akcije
VIP
VIP
Kupi akcije


Broj poruka : 427
Localisation : Belgrade
Points : 752
Datum upisa : 09.06.2009

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/15/2009, 00:00

pa, ja bih rekao ovako:
- evropske berze su otisle u crvenilo posle zatvaranja beogradske berze..
- americka je otvorena posle zatvaranja Belex-a,
obe cinjenice jasno govore da nisu mogle imati uticaja na nas..

pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/15/2009, 10:08

Da pojasnim sebi:
Evropa se zelenila dok smo mi trgovali, pa smo se i mi zelenili!
A onda su se svi zacrveneli, pa ćemo i mi u ponedeljak?
Ili nema nikakve veze kako su oni trgovali?
Nazad na vrh Ići dole
Kupi akcije
VIP
VIP
Kupi akcije


Broj poruka : 427
Localisation : Belgrade
Points : 752
Datum upisa : 09.06.2009

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/15/2009, 10:46

korelacija nije bas potpuna, ali mislim da smo se zelenili, posto se i Evropa zelenila dok smo mi trgovali..
s druge strane sta se desilo kasnije nije toliko bitno, posto se strana trzista otvaraju pre nas u ponedeljak, pa cemo mi verovatnije ispratiti njihovo otvaranje tada, nego zatvaranje u petak..

pogledaj grafike za petak prosle nedelje (situacija slicna, samo je sve obrnuto (mi zatvorili crveno, a posle sve berze otisle u crveno (koje rade kad se amerikanci probude :), jer je izvestaj o nezaposlenosti, ako se ne varam, bio pozitivan))
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/15/2009, 12:30

Suma,sumarum u ponedeljak se crvenimo! :D
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/15/2009, 12:34

Pa, po mojim procenama (zasnovanim na subjektivnom tumačenju onih grafikona) u ponedeljak ćemo ili probiti otpore koji su se formirali još onda kad je Belex15 došao do 650, ili ćemo se odbiti od tih otpora, pa se vratiti na onaj nivo od 600 poena...
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/17/2009, 09:44

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 1fab6c5e89

Aj baš da vidimo kako će ovo uticati na današnji trgovački dan... :)
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/17/2009, 13:05

"Ispratili" smo Evropu! 8)

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 23490054

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 93567718
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/17/2009, 13:11

Ono što mene me interesuje jeste da li smo mi to ispratili evropski petak, ili smo ispratili današnji minus.
Jer ako smo pratili petak (dakle dan zakašnjenja), onda i sutra očekujemo minus zbog današnjeg rezultata.
A ako pratimo ono što se dešava dok traje naš trgovački dan (a posle šta bude, nije ni bitno) onda sutra ujutru gledamo šta će biti, pa čekamo da li ćemo da ispratimo...

I jel zna neko zašto Evropa pada ovako?
Nazad na vrh Ići dole
Kupi akcije
VIP
VIP
Kupi akcije


Broj poruka : 427
Localisation : Belgrade
Points : 752
Datum upisa : 09.06.2009

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/17/2009, 13:19

zasto?, evo odgovora sa Bloomberg-a:
German stocks fell for a second day as weaker-than-expected data on Japanese growth stoked concern the global economy may falter on its way out of a recession.

odnosno, reaguje se na dnevne vesti, pa da stalno rastemo ili stalno padamo, gde bi tu bila zanimljivost, ili ti zarada :)
u cetvrtak je recesija zavrsavala brzo, ali danas se cini da ce to biti malcice sporije nego sto se to cinilo u cetvrtak :)

a na prvo pitanje - mislim da smo pratili danasnji pad
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/17/2009, 13:19

Nemoguće je da tržište raste stalno i onako silovito kao do sada. Tako da je potrebno da se dođe do predaha. Jedan od razloga je što se smatra (bar danas) da je rally prejak u odnosu na fundamentalne promene i vesti, koje su "manje loše" od očekivanja. Drugi razlog je kvartalni izveštaj za japanski BDP, koji je porastao manje nego što su analitičari očekivali.

Još jedna današnja loše vest je da je Reuters/University of Michigan index of consumer sentiment in America neočekivano pao, kao i da se broj propalih banaka u USA popeo na 77.

Azija je takođe pala zbog loših rezultata u sektoru osiguranja i sirovina.

Malo više o ovome na Bloomberg-u

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
DI
Still learning
Still learning



Broj poruka : 35
Points : 40
Datum upisa : 18.12.2007

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/17/2009, 16:20

Pa da nije bilo ove korekcije ja bih se zabrinuo. Mnogi koriste ove lose vesti da realizuju dobit od prethodnog rasta tržišta. Sa ovako visokim PE na svetskim berzama dalji rast bi bio naduvavanje balona. Bolje je da investitori sačekaju bolje poslovanje kompanija. Do tada samo nek berza miruje.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/17/2009, 18:23

Sneki ::
China prepares its « Great Escape » from the dollar
....
For instance, the AAA rating of the United States is a complete farce, as this article published in SeekingAlpha on 30/03/2009 explains. The whole country, companies, households, public services, are acquiring junk-bond status… but the federal government is still rated AAA! Rating agencies (all of whom are American) have well deserved the USD 400 billion they were paid by the federal government to help them in assessing the value of USD 1,000 billion worth of toxic assets that it is about to purchase from the banks. Assets which, of course, were rated AAA two years ago by the same agencies. But Beijing, as well as the rest of the world, has now fully understood the fraud. Source: BusinessInsider, 04/07/2009

:clap:

https://www.aikb.net/glasacka-kutija-f4/koja-je-buduca-svetska-valuta-t657.htm#26664

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/17/2009, 22:12

Evo današnjeg skora:

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 740354aed9

Gledam sada razne indexe... I jasno se vidi da su Mongolija i Bangladeš u plusu! Tako da ćemo i mi sutra!
:)
Aj laku noć!
Nazad na vrh Ići dole
Kupi akcije
VIP
VIP
Kupi akcije


Broj poruka : 427
Localisation : Belgrade
Points : 752
Datum upisa : 09.06.2009

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/18/2009, 08:21

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Nk_chart_L

cini se da se Nikkei trgnuo na kraju trgovine u plus, moglo bi to da oznaci i nas na pozitivnoj nuli :)

a za decu losa vest, nintendo je u padu - TOKYO (NQN)--Nintendo Co. (7974) shares tumbled to a year-to-date low Tuesday afternoon, as institutional and retail investors alike are dumping the shares on an overnight fall on Wall Street.
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/18/2009, 08:32

Stvarno... gledam sada +0.15%
Možda i bude nešto od toga! Videćemo kad se otvori Evropa!
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/18/2009, 09:14

e sadaa ko bude imao nos za kraj ovog pada ce biti :king:
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Kupi akcije
VIP
VIP
Kupi akcije


Broj poruka : 427
Localisation : Belgrade
Points : 752
Datum upisa : 09.06.2009

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/18/2009, 09:23

FTSE 100‎ 4 686,56 09:07 0,89
FTSE 250‎ 8 325,41 09:07 0,62
FTSE All Share‎ 2 402,79 09:07 0,84
MICEX10‎ 2 264,91 09:19 2,24

izgleda da bi danas mogli u lagano zelenilo :), videcemo
ipak je danas recesija za jedan dan bliza kraju nego juce... :sunc:
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/18/2009, 09:37

samo neka jos danas mi pogodimo jedan minus pa onda neka se zeleni do mile volje! danas jos -1% :twisted:
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/18/2009, 09:40

Ko je u akcijama, taj se nada plusu. Ko je u parama, taj se nada minusu!
A ja sam 50% u akcijama, 50% u parama, tako da sam ja srećan i ako pada puno, i ako raste puno! Jedino što bi me smorilo je da sad ide 0,5% gore, pa 0,5% dole! :)
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/18/2009, 09:53

Interesantno,Evropa se otvorila u zelenom... 8)
USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 93393465
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/18/2009, 09:58

Videćemo šta će biti sa DAX-om...

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 0b8c2e3762
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/19/2009, 08:09

Ameri i dalje zeleni,"zuti" lagano crveni,a mi danas? :DMislim da cemo ponoviti jucerasnji dan,malo crveno,malo zeleno,zakljucno sa laganim plusom od 1% :kugla:

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 31175365
USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 17699989
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko
VIP
VIP
Zeljko


Broj poruka : 375
Localisation : Nbgd
Points : 1057
Datum upisa : 01.06.2009

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/19/2009, 08:35

'Zuti' su ipak u dobrom minusu danas.
Kineski SSEC index je isao do -5% a zatvoren na 2.785,6-4,3% - najnizi nivo u poslednja 2 meseca.
Ostali kineski indexi -3/-4%.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/19/2009, 09:30

Meni se ovo nesvidja kolebanje trzista! Evropa izgleda opet vise od -1% danas! sta je uzrok pada kine? mnogo su mi pali zadnji period da se to neprelije na ceo svet! a nece prvi put biti da sa azije krene domino efekat!
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Zeljko
VIP
VIP
Zeljko


Broj poruka : 375
Localisation : Nbgd
Points : 1057
Datum upisa : 01.06.2009

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/19/2009, 09:42

Kina je od max 3478 od pre 2 nedelje pala na 2.785,6 sto je oko -20%.
Bilo je nekih prica oko mera Centralne Banke za umirenje (fine-tune) monetarne politike i smanjenja likvidnosti sto su mnogi shvatili kao Stop za dalji rast akcija.
Preovladalo je misljenje da je skok akcija od pocetka godine bio preveliki u odnosu na realne pokazatelje i mnogi izlaze iz pozicija. SSEC je za 2007 dostigao High 6.124, a na pocetku 2008 - 5.522 od kad je padao i u nov/dec 2008 bio najnize na oko 1.700.
Nadam se da ce sada neko videti ovo kao povoljan nivo za novi ulazak i ponovo podici trziste, jer Kina ocekuje rast GDP od 8% za 2009 a u Q2 su i imali priblizan, oko 7,8-7,9% (ne mogu da se setim tacno).
Bice to borba, u Nemackoj izbori na jesen (vec prosle nedelje je pocela prica 'izasli smo iz recesije'...)
Ja kao mali investitor verujem u pozitivan ishod.
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/19/2009, 10:00

Veliki pozdrav i dobrodošlica za Željka :cheers:

Ja se slažem sa "preovladavajućim mišljenjem" da je skok akcija bio preveliki, te priželjkujem malo smirivanje tržišta, što sam već juče napomenuo. Sasvim je normalno da tržište ide gore-dole, a generalni budući trend, bar za mene, je rastući.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/19/2009, 10:23

Ja se bojim da ako amerika ode -10% da i mi mozemo - 20% ali da se nadamo da ce usledeti samo stagnacija!
Hvala Zeljko i Dusane! :clap:
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/19/2009, 10:27

Sta ste krenuli da mracite,pa tek smo se zaigrali.Mala korekcija da se ohladimo i vozimo dalje,doduse sledece nedelje nam dolazi MMF... :D
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/19/2009, 12:59

Nadam se da komentar nije potreban... :)

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 F0891e1e52
Nazad na vrh Ići dole
Kupi akcije
VIP
VIP
Kupi akcije


Broj poruka : 427
Localisation : Belgrade
Points : 752
Datum upisa : 09.06.2009

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/19/2009, 13:02

nema tu puno price, pa Sanader je podneo ostavku, ne mozes ocekivati da to ne utice na berzu..

a normalno je ocekivati da se zapad oporavi pre nas :)

tu smo gde smo, ili ti sta je tu je :)
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/19/2009, 13:09

Kao sto rekoh jutros,malo crveno,malo zeleno i nekako dobacismo do plusa :kugla:
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko
VIP
VIP
Zeljko


Broj poruka : 375
Localisation : Nbgd
Points : 1057
Datum upisa : 01.06.2009

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/19/2009, 18:17

Uprkos ocekivanju rasta zaliha nafte u US, objavljen je pad istih od preko 8 miliona barela, sto je poprilicno. Istovremeno su pale i zalihe proizvoda od nafte, sto je izazvalo skok nafte na 72+2,8$/brl, povuklo $ iznad 1,425 i DJI na 9300+0,9%.

Zaboravili su na kineski pad :)
Videcemo gde ce zavrsiti veceras.
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko
VIP
VIP
Zeljko


Broj poruka : 375
Localisation : Nbgd
Points : 1057
Datum upisa : 01.06.2009

USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...   USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju... - Page 5 Icon_minitime8/20/2009, 09:31

DJI zavrsio u plusu, pre svega zbog nafte i naftnih kompanija.
Nafta juce zatvorena na 72,42+3,23$.
Kinezi jutros u plusu, SSEC zatvoren na 2.911,6+4,52%. Kineska vlada dala znake zvanicne podrske za trziste, sto je izazvalo kupovine posle 20% pada sa maximuma.
(PetroChina +6,85%)

Ovo ce sigurno vratiti optimizam na trziste! Trebalo bi i mi da se radujemo :)
$ juce od 17h nije isao ispod 1,42 - drzi se.
Nazad na vrh Ići dole
 
USA finansijsko trziste i refleksije na Evropu, Srbiju...
Nazad na vrh 
Strana 5 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» USA finan. trziste i refleksije na Evropu, Srbiju II DEO
» Trziste za beli luk
» Savez za Srbiju
» Ko poseduje Srbiju?
» trziste zalozene/hipotekarne imovine

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: