BELEX Club
BELEX Club

Ekonomski Forum

PrijemPortalliEventsPublicationsČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
Delite | 

NAFTA !!

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 13, 14, 15
AutorPoruka
Big Mile
VIP
VIP

Broj poruka : 1506
Datum upisa : 19.02.2011

PočaljiNaslov: Re: NAFTA !!   Pet 18 Maj - 11:47

Meni deluje da ce se neko vreme vrteti oko 80$, pa posle sledeceg izveštaja o stanju zaliha ide još gore.
Nazad na vrh Ići dole
Medax
VIP
VIP

Broj poruka : 272
Datum upisa : 25.09.2008

PočaljiNaslov: Re: NAFTA !!   Pet 18 Maj - 12:22

Ukoliko trzisni uslovi ostanu isti  mora doci do daljeg pada zaliha a samim tim i do rasta cene nafte verovatno  do ove cifre od 100$.Ono sto po meni moze da ogranici dalji rast cene nafte je eventualno zavrsetak OPEK rezanja mada mislim da je za to jos rano.Moje neke prognoze su da ce se  to verovatno desiti na kraju ove godine kad se zalihe svedu na normalu.SAD su povecale proizvodnju ali je to anulirano padom proizvodnje u Venecueli a u narednom periodu ce to iskoristiti za dalje povecanje u korist sankcija Iranu tako da njihova proizvodnja nece bitnije uticati na cenu.U svetu je i dalje  trenutno veca traznja od ponude zbog ekon. rasta i dokle god je to tako imacemo dalji rast cene nafte.Krah svetskih berzi i ekonomska kriza bi po meni jedino mogle da okrenu cenu nafte na dole jer bi u tom slucaju doslo do pada traznje...
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: NAFTA !!   Pet 18 Maj - 12:28

OPEK je na zadnjem sastanku doneo odluku da se nastavlja smanjena proizvodnja do kraja god.
Nazad na vrh Ići dole
Medax
VIP
VIP

Broj poruka : 272
Datum upisa : 25.09.2008

PočaljiNaslov: Re: NAFTA !!   Pet 18 Maj - 12:45

Da,ovde sam mislio pre svega zbog ove novonastale situacije sa Iranom.Bilo je neke price da ce oni navodno povecati proizvodnju za onaj nivo koji bude pao kod Irana pa cak i ukinuti dalje podsticaje. Mislim da od toga nema nista nego ce prepustiti ovaj deo trzista SAD koji ce ujedno biti najveci dobitnici cele ove price..
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP

Broj poruka : 956
Datum upisa : 05.02.2014

PočaljiNaslov: Re: NAFTA !!   Pet 18 Maj - 16:48

Trump could 'punish' Venezuela with oil sanctions immediately after presidential vote
https://www.cnbc.com/2018/05/16/venezuela-trump-could-impose-oil-sanctions-presidential-vote.html
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: NAFTA !!   Uto 22 Maj - 14:54

Trenutno
Crude 72.58$
Brent 80.03$
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: NAFTA !!   Danas u 13:43

Pade Brent na 77$, zna li neko razlog?
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: NAFTA !!   Danas u 13:46

@Big Mile ::
Pade Brent na 77$, zna li neko razlog?
Exclusive: OPEC, Russia discuss raising oil output by about one million bpd
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: NAFTA !!   Danas u 13:54

Goldman Sachs (NYSE:GS) is even more bullish on commodities that it was before.
The Wall Street firm now expects its commodity index to gain 8%, not 5%, over the next 12 months. 
In a note to clients, the firm says commodities, led by crude oil, will have their best year in a decade.
Goldman says concerns over a slowdown in economic growth and rising U.S. interest rates are misplaced and that "demand remains robust."
The firm says oil fundamentals are "more bullish than ever" in the wake of President Trump's decision to reinstate economic sanctions on major oil-producer Iran.
Nazad na vrh Ići dole

NAFTA !!
Nazad na vrh 
Strana 15 od 15Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: