BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Fabrika Secera, Crvenka - CRFS

Ići dole 
+81
labrador
gaggii
Nebosky
Draganvi
Smile
boban75
FatCat
Sasuolo
BBrroo
Zexx
BuffetSon
Lutvi
Zile
Taliban
Matthew Greenburgh
Frenky
Peka
C R A Z Y
Gorca
Light
Dkolak
Boza Belex
Fmember
Gopa
Shulc
Maca
Dragot
Bjekam23
Toshiro22
Greta
oec.Lukic
Boranija
Mitar
Toplica
Toni Soprano
Pekoilic
Momir
vajabaja
Djepeto83
Dax
Rogy
Dmitar
real_finanza
MYSTIC021
Colle
Banaćanin
Folio
Aca123
Aleks
Zeljko
DIMITRIJE PANTIC
SabanNonda
Nestrpljivi
Infinity
Prokuplje
Novosadjanin007
Mira
Jumbo
DelBoy
Ris
Big Mile
Ars Vivendi
Boby
Nemesis
Sutra
MarkoJTD
JelenaS
Sahbaz
Steve McQueen
Sneki
Opalac
bonum.mm
Djuka
Friz
Teletrader
Lolita
Bond
gogloee
Dusan
Kobe Bryant
strucnjak
85 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Sledeći
AutorPoruka
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime3/13/2012, 09:35

Nemesis ::
Ja za jednog od njih trojice SIGURNO znam da je na forumu...

ma znam i ja nego se pravim :)

Neka im je srecno. sesir Lepo je videti da ovde ima i ozbiljnih investitora a ne samo nas rekreativaca roshtilj

samo ne znam da li je rogy to hteo da nam kaze.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime3/13/2012, 13:37

Nemesis ::
Ja za jednog od njih trojice SIGURNO znam da je na forumu...
JA ZNAM SIGURNO DA JEDAN NIJE
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime3/13/2012, 16:30

Promene: 12.03. - 13.03.2012. (T-3) ili 07.03. - 08.03.2012.

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 D5nk6
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime3/14/2012, 17:37

Promene: 13.03. - 14.03.2012. (T-3) ili 08.03. - 09.03.2012.

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 33zbggy
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime3/17/2012, 10:23

Promene: 14.03. - 16.03.2012. (T-3) ili 09.03. - 13.03.2012.

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 2412eja
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime3/28/2012, 17:07

Promene: 16.03. - 28.03.2012. (T-3) ili 13.03. - 23.03.2012.

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 15d6jdg
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime3/30/2012, 16:10

Inoviran prospekt:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Neto dobit u nivou prošlogodišnje. aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/3/2012, 16:32

Promene: 28.03. - 03.04.2012. (T-3) ili 23.03. - 29.03.2012.

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Fwkitc
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/4/2012, 11:38

Bond ::
Inoviran prospekt:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Neto dobit u nivou prošlogodišnje. aplauz
Ma odlicno nije cak bilo ni onog smanjenja od 80 miliona sto je bilo reci o korekciji...ja prezadovoljan...raduje me sto se i nesaglasni pojacavaju...
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/4/2012, 11:44

Boby ::
Bond ::
Inoviran prospekt:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Neto dobit u nivou prošlogodišnje. aplauz
Ma odlicno nije cak bilo ni onog smanjenja od 80 miliona sto je bilo reci o korekciji...ja prezadovoljan...raduje me sto se i nesaglasni pojacavaju...

Boby molim te pojasni ovo za nesaglasne...Jel je to vec zavrseno? Ja na CRHOV ne videh nigde Crvenku kao vlasnika akcija...
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/4/2012, 12:15

Nemesis ::
Boby ::
Bond ::
Inoviran prospekt:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Neto dobit u nivou prošlogodišnje. aplauz
Ma odlicno nije cak bilo ni onog smanjenja od 80 miliona sto je bilo reci o korekciji...ja prezadovoljan...raduje me sto se i nesaglasni pojacavaju...

Boby molim te pojasni ovo za nesaglasne...Jel je to vec zavrseno? Ja na CRHOV ne videh nigde Crvenku kao vlasnika akcija...
Nista nije gotovo,pojo vuk magare,nesaglasni nisu dobili nikakvo obavestenje,JOS,a jedan nesaglasni se pojacava...to sam komentarisao,
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/4/2012, 12:29

Boby ::
Nemesis ::
Boby ::
Ma odlicno nije cak bilo ni onog smanjenja od 80 miliona sto je bilo reci o korekciji...ja prezadovoljan...raduje me sto se i nesaglasni pojacavaju...

Boby molim te pojasni ovo za nesaglasne...Jel je to vec zavrseno? Ja na CRHOV ne videh nigde Crvenku kao vlasnika akcija...
Nista nije gotovo,pojo vuk magare,nesaglasni nisu dobili nikakvo obavestenje,JOS,a jedan nesaglasni se pojacava...to sam komentarisao,

OK hvala na pojasnjenju!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/4/2012, 12:46

Ovde mi nista nije jasno. Iako je rok za tender bio 15.3 nema nikakvih podataka da su otvorene ponude niti da je ponisten tender niti da se uopste ista desilo.

Zamolio bih mocnije clanove foruma da se raspitaju malo da vidimo kuda ide ovaj brod.
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/4/2012, 12:47

Da bi se dobro shvatio izvještaj treba pogledati i kvatalne izvještaje zadnjih godina, ali ono što odmah upada u oko je povećanje poslovne dobiti za 25 %....gotovo jednako povećanje kao od 2009 na 2010. Ovu godinu imaju dosta velik gubitak iz fin. prihoda, koji se uvijek odnose na kratko razdoblje, što znači da iduće godine mogu imati dobit, kao i 2010.
Ako uspiju do 6. mjeseca napltiti samo pola potraživanja i prodati pola zaliha, možemo očekivati istu dividendu, kao prošle godine.
Da li netko zna kako stoje sa plasmanom robe i naplatom?
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/4/2012, 13:01

sutra ::
Ovde mi nista nije jasno. Iako je rok za tender bio 15.3 nema nikakvih podataka da su otvorene ponude niti da je ponisten tender niti da se uopste ista desilo.

Zamolio bih mocnije clanove foruma da se raspitaju malo da vidimo kuda ide ovaj brod.
NISAM MOCNI CLAN...ALI PONUDE SE OBJAVLJUJU POSLE IZBORA U GRCKOJ...
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/4/2012, 13:04

Jumbo ::
Da bi se dobro shvatio izvještaj treba pogledati i kvatalne izvještaje zadnjih godina, ali ono što odmah upada u oko je povećanje poslovne dobiti za 25 %....gotovo jednako povećanje kao od 2009 na 2010. Ovu godinu imaju dosta velik gubitak iz fin. prihoda, koji se uvijek odnose na kratko razdoblje, što znači da iduće godine mogu imati dobit, kao i 2010.
Ako uspiju do 6. mjeseca napltiti samo pola potraživanja i prodati pola zaliha, možemo očekivati istu dividendu, kao prošle godine.
Da li netko zna kako stoje sa plasmanom robe i naplatom?
Kada je bila vandredna skupstina,rekli su da IMAJU JAKO PUNO ROBE I DA SU SILOSI PUNI...dividenda ce biti isplacena bez obzira na prodaju zaliha...NEMOJ ZABORAVITI DA SU UZELI KREDIT,A GARANCIJA JE SECER.... ajkula
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/6/2012, 16:35

Promene: 03.04. - 06.04.2012. (T-3) ili 29.03. - 03.04.2012.

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 M98rvb
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/8/2012, 22:16

Predložena dividenda za Crvenku 500 dinara

Upravni odbor Crvenke fabrike šećera zakazao je za 10. maj redovnu skupštinu akcionara na kojoj će se između ostalog odlučivati i o raspodeli dobiti za proteklu godinu.

Upravni odbor je predložio da se akcionarima koji budu imali taj status dana 10. maja bude dodeljena dividenda u bruto iznosu od 500 dinara, naspram 1.500 dinara koliko je isplaćeno lani. Ipak, valja napomenuti da je skupština akcionara ove kompanije u par navrata ranije usvajala veću dividendu od predloga uprave.

Crvenka je prošle godine ostvarila poslovne rezultate veoma slične onima iz 2010. godine: poslovni prihod je iznosio 7,2 milijarde dinara, dok je neto dobitak bio 1,03 milijarde dinara.

Osim što će usvojiti finansijske izveštaje i doneti odluku o raspodeli dobiti, akcionari ove šećerane koja posluje pod kontrolom grčkog Hellenic Sugara imenovaće novu upravu kompanije, a takođe raspravljaće o donošenju odluke o raspolaganju imovine velike vrednosti usled novog zaduživanja kompanije.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/9/2012, 00:18

Svake godine do sada su predlagali manju dividendu od one koju ce izglasati. Pre toga mesec dva se akcionari nerviraju i preispituju. Koji normalan covek zeli tako nesto u zivotu? Koji cilj ima menadzment da radi takav potez?

Ovo je vec drugo raspolaganje imovinom velike vrednosti ove godine i nece se videti u bilansima najmanje jos 11 meseci i zelim da upoznam akcionare da imaju pravo da opet traze otkup po osnovu nesaglasnosti. Trenutno prosecna cena raste i bice za skupstinu negde oko 4.400 dinara verovatno.
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/9/2012, 15:38

Dosta je pomerena skupstina ove godine, verovatno se prodaja blizi kraju...Sta li je ovom/ovima danas trebalo da dizu cenu cekic
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/9/2012, 15:43

Nemesis ::
Dosta je pomerena skupstina ove godine, verovatno se prodaja blizi kraju...Sta li je ovom/ovima danas trebalo da dizu cenu cekic
Bice jos toga...nije jos ispricana prica s cenom sesir grci ce posle izbora u ELADI,objaviti kako je tender zavrsen
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/9/2012, 15:46

Boby ::
Nemesis ::
Dosta je pomerena skupstina ove godine, verovatno se prodaja blizi kraju...Sta li je ovom/ovima danas trebalo da dizu cenu cekic
Bice jos toga...nije jos ispricana prica s cenom sesir grci ce posle izbora u ELADI,objaviti kako je tender zavrsen

A kada su izbori tamo??
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/9/2012, 15:49

nesto su pomerali ...trebalo je sada aprila sesir TAKO DA MOZE BITI TO...
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/9/2012, 16:35

Boby ::
nesto su pomerali ...trebalo je sada aprila sesir TAKO DA MOZE BITI TO...
Moguce, ali ne verujem da je zbog izbora. Ako pokusas da kupis koju CRFS-a, videces o cemu se radi. Vec dva meseca mi se ne da da dokupim stotinak akcija, preskacu me k'o budalu trzisnim nalozima. Sta cu kad sam debelo ogranicen, pa dajem samo limit naloge? Razmisljao sam da uzmem elektronsko trgovanje, samo da bih se zahvalio trzisnim nalogodavcima; nije to neka mudrost, poneka akcija na kupovnoj strani, poneko povlacenje iz ponude u pravi cas. Moguce je da je neko drugi resio da to uradi i ako jeste na tome sam zahvalan (stara srpska takmicarska disciplina: neka i komsiji malo crkne krava cekic ). Sami smo sebi digli cenu, prodavci hoce da prodaju po 4900, hteli su i jeftinije, ali se neki vec duze vreme igraju sa 10-ak kupovnih trzisnih skoro svaki dan. Mala ponuda, velika zelja da se kupi, sve to razumem i imaju pravo na to, ali i ovo moze da im se desi. Da je neko stvarno hteo da kupi zbog povoljnih vesti, najverovatnije bi kupio i onih 100 komada na 5799. Ova akcija mi je dugo bila medju omiljenima, ali je nazalost postala suvise popularna za moj ukus i evo uzimam plajvaz i tefter i premestam je u hold kategoriju. udrimile

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/9/2012, 17:03

Sahbaz ::
Boby ::
nesto su pomerali ...trebalo je sada aprila sesir TAKO DA MOZE BITI TO...
Moguce, ali ne verujem da je zbog izbora. Ako pokusas da kupis koju CRFS-a, videces o cemu se radi. Vec dva meseca mi se ne da da dokupim stotinak akcija, preskacu me k'o budalu trzisnim nalozima. Sta cu kad sam debelo ogranicen, pa dajem samo limit naloge? Razmisljao sam da uzmem elektronsko trgovanje, samo da bih se zahvalio trzisnim nalogodavcima; nije to neka mudrost, poneka akcija na kupovnoj strani, poneko povlacenje iz ponude u pravi cas. Moguce je da je neko drugi resio da to uradi i ako jeste na tome sam zahvalan (stara srpska takmicarska disciplina: neka i komsiji malo crkne krava cekic ). Sami smo sebi digli cenu, prodavci hoce da prodaju po 4900, hteli su i jeftinije, ali se neki vec duze vreme igraju sa 10-ak kupovnih trzisnih skoro svaki dan. Mala ponuda, velika zelja da se kupi, sve to razumem i imaju pravo na to, ali i ovo moze da im se desi. Da je neko stvarno hteo da kupi zbog povoljnih vesti, najverovatnije bi kupio i onih 100 komada na 5799. Ova akcija mi je dugo bila medju omiljenima, ali je nazalost postala suvise popularna za moj ukus i evo uzimam plajvaz i tefter i premestam je u hold kategoriju. udrimile
Mislio sam na izbore u Grckoj,a takodje na prodaju celog helenik -a...rekli su da ce rezultat tendera objaviti posle izbota u Grckoj...crfs i sjks su USPESNI DELOVI HELENIC SUGER-a,ostali su gubitasi....ELEKTRONSKO UZMI OBAVEZNO,a sto se tice cene moras razmisliti o opciji da ovde ima par ozbiljnih clanova koji imaju interes da cena ode zbog potencijalne ponude o preuzimanju ,ili eventualna NESAGLASNOST zbog novog zaduzivanja,jer to moze uticati na ponderisanu cenu...
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/9/2012, 17:40

Jasno mi je na sta si mislio, nisam ni ja od juce, eto prekjuce sam guglao "Greece elections" (negde nadjoh da su pocetkom maja). Moguce je da si u pravu, da je cilj popravljanje ponderisane cene zbog nesaglasnosti ili preuzimanja, videcemo uskoro. Posmatrajuci trgovanje prethodnih meseci, meni ipak izgleda verovatnije da su se neki opekli trzisnim nalozima.

Elektronsko trgovanje nije u skladu sa mojim razmisljanjima o investiranju. Nista dok ne prosetam do brokera, to vreme mi sluzi da jos malo razmislim. Drugacija je perspektiva kada uvek mozes da kupis i prodas, pa da to imam verovatno bih sada kupovao AGBN. Pokusavali su oni meni to da uvale jos pre vise godina, medju prvima su to uveli, ali se ne dam. Nalog koji ne traje ni mesec dana za mene i nije neki nalog.

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/9/2012, 19:27

Sahbaz ::
Jasno mi je na sta si mislio, nisam ni ja od juce, eto prekjuce sam guglao "Greece elections" (negde nadjoh da su pocetkom maja). Moguce je da si u pravu, da je cilj popravljanje ponderisane cene zbog nesaglasnosti ili preuzimanja, videcemo uskoro. Posmatrajuci trgovanje prethodnih meseci, meni ipak izgleda verovatnije da su se neki opekli trzisnim nalozima.

Elektronsko trgovanje nije u skladu sa mojim razmisljanjima o investiranju. Nista dok ne prosetam do brokera, to vreme mi sluzi da jos malo razmislim. Drugacija je perspektiva kada uvek mozes da kupis i prodas, pa da to imam verovatno bih sada kupovao AGBN. Pokusavali su oni meni to da uvale jos pre vise godina, medju prvima su to uveli, ali se ne dam. Nalog koji ne traje ni mesec dana za mene i nije neki nalog.
Druze,niti mi nije palo na pamet da si od juce,jos manje sam hteo da te vredjam,sto se tice tvog NE KORISCENJA EL.TRGOVANJA,postovacu tvoj izbor,a mi koji zivimo 100km od brokera moramo nekako trgovati.pozz
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP



Broj poruka : 333
Points : 1288
Datum upisa : 30.06.2008

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/9/2012, 22:36

Nisam se ni uvredio, trebalo je da zvuci kao sala na moj racun (u kojoj po obicaju ima i malo istine) u stilu nisam od juce, guglam o ovoj temi jos od prekjuce. Naprotiv, zadovoljstvo mi je citati tvoje postove i hvala ti na tome.

Ono sto sam procitao o izborima u Grckoj mirise mi na neizvesnu situaciju, komplikovanu u smislu formiranja vlade. Izbori ce biti krajem prve, ili pocetkom druge nedelje maja (nisu jos odredili, ali tada se ocekuje), pa ce onda mozda biti drugog kruga, pa ce jedno vreme da se sastavljaju, pa da vide gde su i sta ima... Jedino sto bi teoretski moglo da se desi u skorije vreme je da procuri informacija o ponudama. A i ta bi se odnosila na "Hellenic Sugar Industry", a odatle do CRFS je dugacak put. Ocekujem da ce nam platiti samo koliko budu morali, sve preko bilo bi prijatno iznenadjenje, kao sto bih bio prijatno iznenadjen ako se pokaze da je tvoja pretpostavka o mogucoj danasnjoj odbrani cene tacna. samuraj

_________________
Ne veruj menadzmentu koji te laze.  govor
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/10/2012, 10:20

Kakvo novo zaduživanje? Šta li muljaju ovi Grci? Ništa mi se to nesvidja! Nebih se previše iznenadio da dividenda zaista bude samo 500 din. Uostalom pre 2 dod. na SJKS su predložili 20 din. i toliko su i usvojili. affraid
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/10/2012, 10:43

Baš smo jučer komentirali kako u RS BiH kod nesaglasnosti akcionara najvažniji podatak je knjigovodstvena cijena, tj. društvo može da isplati po prosječnoj cijeni u zadnjih 6 mjeseci, ali ako se akcionar žali i zatraži razliku isplate do knjigovodstvene cijene, Sud najčešće to prihvaća. Koliko sam čuo i u Federaciji BiH je isti slučaj.

Koliko vidim i na CRFS, a i na svim ostalim akcijama gdje je bilo nesaglasnih, to u Srbiji nigdje nije prošlo, tj. nitko nije ni pokušao.
Na osnovu kojeg Zakona ili Pravilnika se određuje cijena po kojoj društvo mora isplatiti nesaglasne?

Inače meni je 500 dinara puna šaka brade. Prošli put sam kupio na 4500 i dobio 1350 neto dividende. Sada sam kupio po 3600 i dobit ću 450 neto....kad bi na svakoj svojoj dionici dobivao samo pola od toga, nitko sretniji od mene.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/10/2012, 11:19

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/10/2012, 11:23

Posebno je interesantna tačka 5:

Donošenje Odluke o raspolaganju imovinom velike vrednosti
Odluka se donosi radi davanja jemstva i zasnivanja zaloţnog prava na imovini što
predstavlja više od 30% knjigovodstvene vrednosti imovine društva.
Odluka se donosi od strane svih akcionara Društva, odnosno ukupno 681.413 akcija, i to
3/4 većinom od ukupnog broja glasova prisutnih akcionara.

Detaljnije:

Tačka 5 dnevnog reda
Donošenje Odluke o raspolaganju imovinom velike vrednosti
- Izveštaj o uslovima posla raspolaganja imovinom velike vrednosti:
Zaključuje se Ugovor o jemstvu br.105080452044649258/1 kojim Društvo jemči AIK Banci
AD Niš, GF Novi Sad, za obaveze AD Fabrike šećera „ŠAJKAŠKA“ Ţabalj, kao povezanog
lica, po ugovoru o kreditu;
Zaključuje se Ugovor o kreditu br. 105080453000384632 sa AIK Bankom AD Niš, GF Novi
Sad kojim je predvidjeno uspostavljanje zaloţnog prava na šećeru, kao sredstvo obezbedjanja
kredita.
Zaključuje se Ugovor o kreditu br. 105080453000391228, sa AIK Bankom AD Niš , GF Novi
Sad kojim je predviĎeno uspostavljanje zaloţnog prava na imovini Društva – šećeru, kao
sredstvo obezbeĎenja kredita;
Zaključuje se Ugovor o jemstvu br. 105080453000390549/1kojim Društvo jemči AIK Banci
AD Niš, GF Novi Sad, za obaveze „ŠAJKAŠKA“ Fabrika šećera AD Ţabalj, kao povezanog
lica, po ugovoru o kreditu.
- Preporuka Upravnog odbora:
Predlaţe se donošenje Odluke kojom se odobrava zaključenje Ugovora o jemstvu i Ugovora
o kreditu sa ustanovljavanjem prava zaloge na imovini Društva.
- Obaveštenje o pravima nesaglasnih akcionara i formular zahteva za ostvarivanje tog prava
nalaze se u prilogu materijala za sednicu.
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/10/2012, 11:37

A šta se to događa na burzi?

Prvo netko stavio 192 komada na prodaju na 5000 a sada ih povukao. Nije se nešto naslagalo kupnje, pa da je to razlog.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13741
Localisation : Novi Sad
Points : 51427
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/10/2012, 11:39

Ne znam kakvu igru igraju ali nisu mali krediti u pitanju. Uzeli su dva kredita po 5 miliona eura, jedan dospeva 26.06.2012. a drugi 30.09.2012. Takođe, jemci su za dva kredita za Žabalj, jedan na 5 miliona eura, a drugi na 300 miliona dinara. Nisu male kamate na te cifre. Sve AIK banka. Opet Kostić nešto muti. Možda žele da bude puno nesaglasnih?
Nazad na vrh Ići dole
Lolita
VIP
VIP
Lolita


Broj poruka : 509
Localisation : Novi Sad
Points : 1385
Datum upisa : 10.07.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 24 Icon_minitime4/10/2012, 11:44

Jumbo ::
A šta se to događa na burzi?

Prvo netko stavio 192 komada na prodaju na 5000 a sada ih povukao. Nije se nešto naslagalo kupnje, pa da je to razlog.
Pa ima momentalno 213 trzisnih, ako tako ostane ode ovo na 6.500,00
Nazad na vrh Ići dole
 
Fabrika Secera, Crvenka - CRFS
Nazad na vrh 
Strana 24 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Jaffa fabrika biskvita a.d. Crvenka - JAFA
» Panon Crvenka - PNON
» IGM JEDINSTVO AD Crvenka - IGMJ
» Fabrika bakarnih cevi a.d. Majdanpek - FBCM

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: