BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Fabrika Secera, Crvenka - CRFS

Ići dole 
+81
labrador
gaggii
Nebosky
Draganvi
Smile
boban75
FatCat
Sasuolo
BBrroo
Zexx
BuffetSon
Lutvi
Zile
Taliban
Matthew Greenburgh
Frenky
Peka
C R A Z Y
Gorca
Light
Dkolak
Boza Belex
Fmember
Gopa
Shulc
Maca
Dragot
Bjekam23
Toshiro22
Greta
oec.Lukic
Boranija
Mitar
Toplica
Toni Soprano
Pekoilic
Momir
vajabaja
Djepeto83
Dax
Rogy
Dmitar
real_finanza
MYSTIC021
Colle
Banaćanin
Folio
Aca123
Aleks
Zeljko
DIMITRIJE PANTIC
SabanNonda
Nestrpljivi
Infinity
Prokuplje
Novosadjanin007
Mira
Jumbo
DelBoy
Ris
Big Mile
Ars Vivendi
Boby
Nemesis
Sutra
MarkoJTD
JelenaS
Sahbaz
Steve McQueen
Sneki
Opalac
bonum.mm
Djuka
Friz
Teletrader
Lolita
Bond
gogloee
Dusan
Kobe Bryant
strucnjak
85 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25 ... 30  Sledeći
AutorPoruka
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13758
Localisation : Novi Sad
Points : 51508
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimePet 27 Jan 2012 - 17:07

Promene: 26.01. - 27.01.2012. (T-3) ili 23.01. - 24.01.2012.

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 07promene260127012012
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13758
Localisation : Novi Sad
Points : 51508
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimePon 30 Jan 2012 - 16:04

Kostić bez dozvole da kupi "Helenik šugar"

30. 01. 2012. - 14:57h

Postoji mogućnost da kompanija Miodraga Kostića "Sunoko" za proizvodnju šećera ispadne iz tendera za kupovinu državne kompanije" Helenik šugar" u Grčkoj, zbog zabrane antimonopolske komisije u Srbiji.

Kostić kaže da "Sunoko" već pet meseci čeka dozvolu za preuzimanje grčke kompanije od komisije za zaštitu konkurencije, čime bi njegova kompanija imala oko 80 odsto udela u proizvodnji šećera u Srbiji.

- Imam informaciju da je stav komisije negativan. Ako to bude i zvaničan stav bićemo administrativno sprečeni da učestvujemo na tenderu u Grčkoj - rekao je Kostić.

Rok za podnošenje prijave za kupovinu grčke kompanije "Helenik šugar" ističe krajem februara. Prijavilo se 11 kompanija, od kojih su nemački "Sud Cuker" i Kostićev "Sunoko" najozbiljniji ponuđači.

Na tržištu Srbije Kostićeva kompanija ima 50 odsto udela u proizvodnji šećera, dok "Helenik šugar" ima oko 30 odsto.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimePon 30 Jan 2012 - 17:55

Pošto je jasno da od zasebne prodaje CRFS nema ništa, to isto tako znači da ni od obavezujuće ponude neće biti ništa. Po svemu što nas je iskustvo naučilo, za male akcionare bi najbolje bilo da sve ostane kao što je bilo do sada tj. da prodaja Hellenica ne uspe. Relativno stabilna akcija, ok ponašanje većinskog vlasnika, pristojna dividenda...
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimePon 30 Jan 2012 - 21:46

Na direktno pitanje na skupstini ,dali helenik razmislja o prodaji sjks i crfs izvan sistema ,grk je prilicno uverljivo rekao,OHI.Kredit koji dizu je kratkorocan za repromaterijal,isplatu repe pre setve i za gas ,a u silosima ima puno secera...DIZANJE CENE ZADNJIH DANA SA PAR AKCIJA JE mozda i zbog NESAGLASNIH,akcionara i njihove isplate,mada je takvih malo ako ih na kraju uopste bude i bilo,jedan krupniji akcionar od 10-20 mesta na listi akcionara i par manjih ,mada oni svi ne moraju iskoristiti to pravo... sesir
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimePon 30 Jan 2012 - 21:49

MOZE LI NEKO DA VIDI DELE LI TI NEMCI KAKVU DIVIDENDU , TI KOJI SU POTENCIJALNI KUPCI.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimePon 30 Jan 2012 - 21:53

@Steve

Lose poznajes srpske zakone. Naravno da nece biti nista od zasebne ponude. Ali cim se promeni vlasnik maticnog preduzeca odmah ide i ponuda za CRFS po trzisnoj ceni, to je zakonska obaveza jos iz starog a i iz novog zakona.

A po novom zakonu (kada i ako a svi se nadamo da ce biti tako drzava proda akcije i vecinski preuzme 90%) onda imamo pravo mi ostali na knjigovodstvenu koja ce izgleda biti cak mozda 7100 dindzi :)

Ja sam inace odlucio da ne budem nesaglasan jer verujem u gore iznet scenario. Prodacu i ja na berzi ako se priblizi knjigovodstvenoj, ali naravno necu reci tacnu cenu po kojoj ce izleteti nalog. Priblizavamo se polako toj ceni.

Interes nam je da sto vise ljudi budu nesaglasni sada, tako da bude sto sigurniji prelazak vecinskog novog preko 90% u prvoj ponudi.

@Boby

nece biti CRFS na berzi bilo ko da kupi Helenik mesec dana posle toga
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimePon 30 Jan 2012 - 22:51

@Boby

Nejasno mi je o kakvoj isplati nesaglasnih akcionara pričaš?
Čini mi se da je stvorena poprilična zbrka oko toga zašto, kada, ko, oko čega i pod kojim uslovima ima pravo da na skupštini bude nesaglasan.
A pre svega toga još i većinski mora preći 90% što se ovde neće desiti jer
Hellenic nije zainteresovan za povećanje svog udela niti je to ikada bio.

@sutra

Žao mi je što to moram reći, ali ono što si izneo u prvom pasusu jednostavno nije tačno.
Ako neko kupi celu matičnu kompaniju koja je većinski vlasnik neke naše kompanije,
novi kupac nema nikakvih obaveza spram obavezujuće ponude za preuzimanje.
Primera u bliskoj prošlosti je bilo više nego dovoljno da bi ih sada nabrajao.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimePon 30 Jan 2012 - 23:23

Nabroj mi samo jedan primer molim te???????????? Ovde mislim na poslednje 3 godine zato sto je ranije stvarno bilo par zaobilazenja zakona, ali je to zaustavljeno.

Sta mislis sta mi svi trazimo u ovoj akciji i na ovoj ceni i zasto je ovo jedina akcija sem imleka koja nije padala u poslednjih godinu dana?

Boby odgovori mu ti za nesaglasne, da ne bude da ja dominiram temom.

Nazad na vrh Ići dole
Djepeto83
VIP
VIP
Djepeto83


Broj poruka : 186
Points : 860
Datum upisa : 26.12.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimePon 30 Jan 2012 - 23:34

Steve McQueen ::

Čini mi se da je stvorena poprilična zbrka oko toga zašto, kada, ko, oko čega i pod kojim uslovima ima pravo da na skupštini bude nesaglasan.

Dosta je jasno :

[You must be registered and logged in to see this link.]

Obaveštenje o pravima akcionara:
Obaveštavaju se akcionari da imaju pravo na neslaganje sa predloženim odlukama o raspolaganju imovinom velike vrednosti iz ove tačke dnevnog reda, kao i pravo da im se otkupe akcije pod uslovima i na način utvrdjen odredbama člana 443, 444 i 445 Zakonom o privrednim društvima.
Akcionar koji namerava da koristi svoje pravo na nesaglasnost i pravo na otkup akcija, dužan je da pre odlučivanja na sednici skupštine uputi Društvu pisano obaveštenje o nameri da koristi to pravo ako se na skupštini donese odluka povodom koje će istaći nesaglasnost i zahtev za otkup akcija.
Akcionar koji ne uputi ovo obaveštenje u prekluzivnom roku od 30 dana ili koji glasa za predložene odluke, nema pravo na otkupa akcija u skladu sa Zakonom.

Steve McQueen ::

Ako neko kupi celu matičnu kompaniju koja je većinski vlasnik neke naše kompanije,
novi kupac nema nikakvih obaveza spram obavezujuće ponude za preuzimanje.
Primera u bliskoj prošlosti je bilo više nego dovoljno da bi ih sada nabrajao.

A indirektno sticanje akcija ciljnog drustva? Primeri su npr Soko stark i Palanacki kiseljak kao i Pekabeta. Koji se kontraprimeri - znatizeljan sam.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimeUto 31 Jan 2012 - 7:27

Steve i ostali,kolega je u postu pre moga dao izvod iz poziva za vandrednu skupstinu,MORAM RECI DA SAM LICNO NA SKUPSTINI BIO,skupstina je sazvana zbog kredita,koji treba da uzmu,i daju garanciju u seceru sajkaskoj a sajkaska njima,akcionar moze da se ne slozi s tim,S TIM DA MOGUCNOST NESAGLASNOSTI U PISANOJ FORMI DOSTAVI RANIJE,I SAMO TADA MOZE BITI ISPLACEN,DA NA SKUSTINI GLASA PROTIV,TO JE DRUGI USLOV,ALI NI TADA NE MORA TO PRAVO ISKORISTITI,IMA ROK OD MESEC DANA,CENA PO KOJOJ CE BITI ISPLACEN JE NEPOZNATA....moram reci da je POTENCIJALNIH,nesaglasnih mozda nekih 600 do 700 akcija,od toga jedan ozbiljan,koji se kotira od 10 do 20 mesta na listi iz crhvo,NAMERNO NISAM REKAO NA KOM JE MESTU ZBOG IDENTITETA ,i nekolicina malih,od po 20 tak artija.par postova gore sam pisao zasto su potrebne pare,tj zasto kredit...MORAM RECI DA SE KREDIT UZIMA KOD VISE BANAKA OD KOJIH JE KREDIT KOD AIKA MANJI DEO.... sesir
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13758
Localisation : Novi Sad
Points : 51508
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimeUto 31 Jan 2012 - 9:48

Kostić komentariše odluku komisije:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimeUto 31 Jan 2012 - 10:24

Prije bih rekao da je shvatio da je to malo preveliki zalogaj za njega i da nema šanse, pa će se izvući na komisiju. koliko je bolje da vlasnik postane neka ozbiljna Njemačka šećerana od ovog balkanskog "biznismena" ne treba trošiti rječi.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimeUto 31 Jan 2012 - 10:35

Drugi deo stoji, prvi bas i ne...Kole je mnogo,mnogo jaci nego sto ti mozes i da predpostavis sesir
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13758
Localisation : Novi Sad
Points : 51508
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimeUto 31 Jan 2012 - 11:17

Evo i zvanične zabrane za Kostića :

[You must be registered and logged in to see this link.]

Bravo za komisiju aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimeUto 31 Jan 2012 - 11:23

E nek su ga, bas mi je drago...a ovamo kao kuka, kako su svi protiv njega kako mu jadnom ne daju da se razvija. Hoce da se razvija na monopolu...lako je tako.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2783
Points : 7937
Datum upisa : 21.01.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimeUto 31 Jan 2012 - 11:39

Citat :
"Da li se misli da ja sa 250.000 tona mogu da budem dovoljno konkurentan nekome ko proizvodi 2,5 miliona tona. Nisam ja kriv što on živi u državi od sto miliona ljudi, a ja živim u zemlji od sedam miliona ljudi. I to se često ne uzima u obzir", ukazao je Kostić.

Kostiću, ima rešenje za taj problem: Kupi 2-3 šećerane u Nemačkoj ili Francuskoj i sve je ok.
smoke
Valjda će i njemu neko stati na rep.

Boby, nesaglasni ne mora da glasa protiv, idovoljno je da ne glasa to se smatra da je bio protiv. Jer ako pre skupštine obavesti većinskog da je nesaglasan, jasno je da je protiv, nema potrebe da dolazi na skupštinu i glasa protiv.
On mora dva puta da se pismeno izjasni protiv, jedno pre skupštine i drugi put neposredno posle skupštine.
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimeUto 31 Jan 2012 - 11:44

@svi

Zbog toga što mi se čini da bi ovde mogla da se razvije nepotrebna rasprava moram ponoviti svoje mišljenje da je CRFS jedna od najboljih kompanija na našoj berzi, svakako jedna od najprofitabilnijih, sa najvećom dividendom godinama u nazad itd.
Većinski akcionar je Hellenic Sugar koji je u većinskom vlasništvu ATE banke.
Ne prodaje se ni CRFS, ni Hellenic, već većinski udeo u njemu. Šta se skoro dešavalo prilikom tumbanja vlasničke strukture u kompaniji koja je većinski vlasnik neke naše kompanije imali smo nedavno na JGHM. Nisam primetio nikakvu ponudu tamo bez obzira što je promenjena vlasnička struktura većinskog. To sam hteo reći i pritom nikom ne osporavam njegovo mišljenje.
Kao što je to Boby već rekao, nesaglasnih je bilo vrlo malo i neće uticati ni na šta. Ovde nema šanse da većinski uskoro dodje do 90%, niti je to ikada želeo, tako da od knjigovodstvene cene nesaglasnim akcionarima u nekoj bližoj budućnosti nema ništa.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2783
Points : 7937
Datum upisa : 21.01.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimeUto 31 Jan 2012 - 12:01

A i zakoni o toj varijanti o otkupu nesaglasnih (ako bi već neko imao 90% u bilo kojoj firmi) nije dovoljno jasan.
Tako da bi tada najverovatnije dolazilo do sudskih sporova (Dinkićevo ministarstvo očigledno namerno pravi zbrku) jer bi se akcionar pozivao na jedan zakon, a vlasnik na drugi!
Pogledajte sami [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimeUto 31 Jan 2012 - 12:15

TE KONFUZIJE JE MENE STRAH OD KADA SAM PRVI PUT VIDEO ZAKON...PITANJE JE JASNO....MORA LI KUPAC PAKETA DA DA PONUDU AKCIONARIMA POJEDINACNIH SECERANA DA OD NJIH ODKUPI AKCIJE... ARS ne moze glasati ZA a traziti da bude isplacen...nisam se dobro izrazio.Inace i novom vlasniku nije potrebno da bude 100 postotni jer i ivako moze da radi sta hoce...JA TO ,BEZ OBZIRA STO MNOGI TO VIDE KAO SIGURNO,NE VIDIM KAO VEROVATNU SOLUCIJU.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2783
Points : 7937
Datum upisa : 21.01.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimeUto 31 Jan 2012 - 12:41

Steve ti je odgovorio na prvo pitanje.
Ovo drugo sam ti već odgovorio - dovoljno je da se dva puta pismeno izjasni kao nesaglasan.
Za sve ostalo možeš i sam da proveriš ako pročitaš malo zakon, što ti toplo preporučujem.

Član 474
Akcionar može da traži od društva da otkupi njegove akcije ako glasa protiv ili se uzdrži od glasanja za odluku: ....http://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_privrednim_drustvima.html


I nemoj da pišeš velikim slovima jer to na forumu znači da vičeš!!
cekic
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimeUto 31 Jan 2012 - 13:14

Kako će se ova prodaja razdužiti, ne vidim razloga da si većinski i ove godine ne povuče dobru dividendu....pa nije lud da ostavlja pare na računu kupcu. Možda u tome i leži razlog dizanja ovog kredita. Sad mu trebaju pare, a šećerom koji će kroz godinu prodavati će pokriti kredit. Do sad mu ni jedne godine nije trebao kredit za plaćanje dobavljača, tako da navedeni razlog slabo drži vodu.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimeUto 31 Jan 2012 - 18:06

Ars Vivendi ::
Steve ti je odgovorio na prvo pitanje.
Ovo drugo sam ti već odgovorio - dovoljno je da se dva puta pismeno izjasni kao nesaglasan.
Za sve ostalo možeš i sam da proveriš ako pročitaš malo zakon, što ti toplo preporučujem.

Član 474
Akcionar može da traži od društva da otkupi njegove akcije ako glasa protiv ili se uzdrži od glasanja za odluku: ....http://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_privrednim_drustvima.html


I nemoj da pišeš velikim slovima jer to na forumu znači da vičeš!!
Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 516777
ARS u recenici gde si ti pomenut,pisao sam malim slovima,velikim slovima sam pisao jer sam hteo nesto da istaknem,hvala ti na toploj preporuci da procitam zakon,procitao sam ga i moram ti reci da mi je konfuzan,ali vidim da nisam jedini koji ga nije razumeo,ima jos clanova,ali posto si ti pametan odgovori na pitanje normalno ili pusti drugog da odgovori,NEMA POTREBE DA BUDES NEPRIJATAN...ovo sada sam vikao...a da , takodje ne razumem sto raspravljamo oko stvari oko koje se slazemo,a to je 474.rekao sam da sam se pogresno izrazio.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimeUto 31 Jan 2012 - 18:17

Jumbo ::
Kako će se ova prodaja razdužiti, ne vidim razloga da si većinski i ove godine ne povuče dobru dividendu....pa nije lud da ostavlja pare na računu kupcu. Možda u tome i leži razlog dizanja ovog kredita. Sad mu trebaju pare, a šećerom koji će kroz godinu prodavati će pokriti kredit. Do sad mu ni jedne godine nije trebao kredit za plaćanje dobavljača, tako da navedeni razlog slabo drži vodu.
JUMBO,pitali smo to na skupstini,evo sta su odgovorili,i to posle jer nas je grk,skidao da prostis s k...repa je bila 2,5 a sada je 4 din kg,silosi su puni,setvu ,koja se blizi moraju docekati bez duga za repu od predhodne godine,kako bi mogli ugovoriti nove povrsine.A imaju dug i za gas koji je poskupeo,sve mi je bilo sumnjivo kao i tebi,jedino opravdanje koje mi je bilo logicno je da je prosle godine podeljena CELOKUPNA DIVIDENDA,ranije je uvek nesto ostalo...to mi je delovalo logicno.A ko mozes neki zakljucak iz ovog izvuci,a ja malo pomogao,drago mi je...ONI SU PRILICNO OPTIMISTI ,TO JE MOJ ZAKLJUCAK,KOJI SAM IZVEO IZ RAZGOVORA POSLE SKUPSTINE.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimeUto 31 Jan 2012 - 18:34

Jumbo, koliko se ja secam i dosad su se zaduživali samo u nešto manjim iznosima pa zbog toga nisu sazivali skupštinu. Ove god. je bila žestoka borba za repu, po sistemu: ( dobije ko više plati ) pa su je placali duplo više nego prošle god. ali su uspeli da otkupe znatno više nego što su planirali, zato je i ocekivana dobit negde oko prošlogodišnje. Sad pošto je Kole ispao iz igre ovde zaista ima mesta optimizmu. Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 589228
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13758
Localisation : Novi Sad
Points : 51508
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimeSre 1 Feb 2012 - 20:09

Promene: 27.01. - 01.02.2012. (T-3) ili 24.01. - 27.01.2012.

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 F3ciko
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimeČet 2 Feb 2012 - 9:45

MK grupa još može da kupi grčke šećerane

Komisija za zaštitu konkurencije nije odobrila Miodragu Kostiću da kupi
grčki „Helenik šugar“, ali to ne znači da MK grupa ne može da postane
vlasnik grčke kompanije. Kako saznaje „Blic“, Kostić ima mogućnost da
tuži Komisiju, ali i da predloži nove uslove pod kojima bi dobio dozvolu
da kupi šećerane u Grčkoj i Srbiji i tako postane vlasnik ukupno 78
odsto tržišta šećera u našoj zemlji.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimeČet 2 Feb 2012 - 12:46

Ma da, ce komisija da se namaže go...ma i da kaže: " Može, mi se samo šalili " Suviše je ovo osetljiva tema sad pred izbore, mislim da to netreba sad DS ionako imaju previše grešaka iza sebe da ih drugu mogu kritikovati. Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 471837
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimeČet 2 Feb 2012 - 20:13

Big Mile ::
Ma da, ce komisija da se namaže go...ma i da kaže: " Može, mi se samo šalili " Suviše je ovo osetljiva tema sad pred izbore, mislim da to netreba sad DS ionako imaju previše grešaka iza sebe da ih drugu mogu kritikovati. Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 471837

Škrtica i krimos koji je sve stekao za 3 evra je podneo žalbu, čak i tužbu!
Da, DS je u nezgodnom položaju: njihov čovek (dobar partijski donator) bi da se sve završi pre izbora, ali DS baš i ne sme da se usudi, jer to bi bio dodatan vetar u ledja opoziciji, verujem da mu obećavaj u da će sve biti ok posle izbora, ali niko mu ne garantiuje da će posle izbora DS biti ta stranka koja odlučuje...
Komplikovana situacija.
viljuska
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13758
Localisation : Novi Sad
Points : 51508
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimePet 3 Feb 2012 - 17:02

Promene: 01.02. - 03.02.2012. (T-3) ili 27.01. - 31.01.2012.

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 09promene010203022012
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 05.09.2008

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimeSub 4 Feb 2012 - 1:59

Citat :
Beograd - Iako je Komisija za zaštitu konkurencije nedavno odbila da odobri spajanje MK Komerca i grčkog Helenik šugara, ukoliko to bude hteo, Miodrag Kostić i njegova šećerana Sunoko imaće i drugu priliku za sklapanje tog posla. Ako bi se u sadašnjim uslovima Kostiću dozvolilo da preuzme Helenik, to bi njegovoj firmi dalo tržišni udeo od čak 80 odsto u Srbiji, pošto Sunoko drži polovinu domaćeg tržišta šećera, a Helenik 30 odsto.


Zbog toga je Sunoko u svojoj prijavi koncentracije pred Antimonopolskom komisijom predložio da proda jednu od šest fabrika, koliko bi ih imao po okončanju transakcije. On je zatražio i da cene šećera u Srbiji veže za evropske, tako da bi na našem tržištu ta namirnica mogla da bude skuplja za do 10 odsto u odnosu na ono što potrošači u EU plaćaju, ali ne preko toga. Komisiji se takav predlog nije dopao.

Zvaničnog obrazloženja odluke kojom je spajanje dve kompanije zabranjeno, još nema, pošto se čeka da sve uključene firme Komisiji dostave spisak podataka koje smatraju poslovnom tajnom i koje Komisija neće smeti da objavi u obrazloženju. Nezvanično saznajemo da je regulator ocenio da predlog Sunoka jednostavno nije dovoljno dobar i da ne garantuje da fer konkurencija neće biti narušena niti da neće doći do zloupotrebe monopola.

Prosto rečeno, Antimonopolska komisija hoće da Kostić oštrije ograniči svoje cene cene u Srbiji i da se verovatno odrekne bar još jedne fabrike, jer prethodni predlog ostavlja mogućnost Sunoku da svoj šećer u Srbiji prodaje po primetno višim cenama nego u Evropskoj uniji. Razloga za strah svakako ima, s obzirom na to da se donedavno šećer na rafovima supermarketa prodavao po ceni od čak 130 dinara, da bi posle intervencije iz robnih rezervi, proizvođači spustili svoje cene na samo 95 dinara, a i dalje posluju sa profitom.

Kako kažu u Antimonopolskoj komisiji, Sunoko sada ima izbor ili da podnese tužbu Upravnom sudu protiv rešenja kojim mu je zabranjena kupovina Helenika, ili da sklopi ugovor o kupovini sa tom firmom pa da onda ponovo podnese prijavu koncentracije, kada bi, ako iznese drugačiji predlog od prethodnog, možda imao šansu da dobije zeleno svetlo za ovu transakciju.

- Praksa i jeste da se prijava koncentracije podnosi tek kada se ugovor o kupovini firme sklopi, ali moguće je da se u ovaj postupak krene i kad postoji ozbiljna namera o kupovini firme, kao što je ovde bio slučaj - kažu u Komisiji.


[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13758
Localisation : Novi Sad
Points : 51508
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimeSub 4 Feb 2012 - 11:24

Костић пише жалбу, а Немци купују шећеране


Промена власника шећерана у Црвенки и Жабљу у власништву „Хеленик шугара” све је извеснија. Откако је Антимонополска комисија рекла „не” „МК-групи”, компанија „Судцукер” из Немачке све је ближа томе да постане нови власник.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Lolita
VIP
VIP
Lolita


Broj poruka : 509
Localisation : Novi Sad
Points : 1385
Datum upisa : 10.07.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimeSub 4 Feb 2012 - 14:53

A dokle je tender otvoren?
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimeSub 4 Feb 2012 - 15:28

Ipak, na Skupštini su prihvaćene odluke po tački 5. dnevnoga reda, prema kojima se svi ugovori za jemstva i kredite zaključuju sa AIKB. Mnogi će ovu činjenicu odmah vezati sa uticajem MK. No, međutim, isto se može posmatrati i u svjetlu naglašenog učešća ATE bank u vlasničkoj strukturi AIKB. Naravno, istina je negdje između.
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimePon 6 Feb 2012 - 11:39

U ponudi 1.000 akcija na 4400...
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13758
Localisation : Novi Sad
Points : 51508
Datum upisa : 03.06.2009

Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fabrika Secera, Crvenka - CRFS   Fabrika Secera, Crvenka - CRFS - Page 20 Icon_minitimePon 6 Feb 2012 - 11:49

Nemesis ::
U ponudi 1.000 akcija na 4400...

Nadam se da nije AF počeo da prodaje po tako niskoj ceni. Prošle godine nisu hteli ispod 5250.
Nazad na vrh Ići dole
 
Fabrika Secera, Crvenka - CRFS
Nazad na vrh 
Strana 20 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25 ... 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Jaffa fabrika biskvita a.d. Crvenka - JAFA
» Panon Crvenka - PNON
» IGM JEDINSTVO AD Crvenka - IGMJ
» Fabrika bakarnih cevi a.d. Majdanpek - FBCM
» imlek

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: