BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 POLITIČKA DISKUSIJA

Ići dole 
+93
Cicija
FatCat
Momir
Maca
Boranija
Gocili
marjanovicgane
Ivan00
Zile
Jegulja
Dragan555
boban75
AkiTaki
s.nikolić
Big Brle
Jaca
Polos
Bond
hund
Paradiso
LleytonHewitt
pepermint
Voiceoflaw
Folio
Tenerife
Zeljko321
Dragivoje
Joca
Ceras
zORAn
Stane Dolanc
Big Mile
MORNAR
Tom80
Bojjan
Prokuplje
philips1
Zexx
Roman Abramovich
Sneki
Aca kurbla
Tihi
Jarbol
Steve McQueen
Red max
Cucla
Fast
Popaj
Dalaj Lama
Nemesis
Milica1
Aleks
Boby
Drag65
BoS
HUACHUMA
Drasko
Fmember
BBrroo
MYSTIC021
Racunarko
gogloee
MarkoJTD
Limited011
Sasa965
prevarant
Dragan
Ars Vivendi
MilanLaki
StefanMR
Zane
Teletrader
Zwiebel
ALHEMICAR 07
Vidovnjak
Kobe Bryant
mirami
Mima
Greta
Pijacar
Posmatrač
Slovenac1
pepsiman
Shpekulant
Lurije
Atomski mrav
Vlada
Milos86
Friz
pionir
StefanoProdi
Rajan
Dusan
97 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 18 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime5/29/2016, 13:38

1. 4 godine je AV na vlasti, ja ne vidim da nam je bolje, vidim samo da smo bedniji.

Da bi ovo video, odgovori na moja prethodno postavljena pitanja treba da budu: 1. Ne; 2. privatnom; 3. u slucaju da si preduzetnik -> 4. stranim. Druga polovina mozga ti je oslobodjena, jer ne zivis od dobre volje drzave i namestenih poslova, vec od svoga rada i znanja koja posedujes, pa mozes jasnije da vidis sliku.

2. Neko novi, ko se nije uprljao - DJB (ne, nisam clan DJB, samo simpatizer), jer su se ostali pokazali da ne znaju i da su uprljani. Mozda su i oni losi, ali to ne mozemo da saznamo dok ne preuzmu kormilo i pokazu sta znaju. U situaciji gde moram da biram izmedju nekoga za koga sigurno znam da ne valja, i nekog za koga nisam siguran kakav je, uvek cu izabrati drugog.
3. Odgovor kao pod 1. sve prilike su iskoristili, nema vise mesta za nove pokusaje. 4 godine je vise nego dovoljno da se neko pokaze sta zna, moramo da idemo dalje.
4. Koga to briga, osim drzavne bezbednosti (spoljni neprijatelj), za sve ostalo ti je samo potrebna vecina u parlamentu, nista vise.
5. Apsolutno ima, ali sta vredi kad ce raditi isto kao i do sad - lose, moze da ima 100% (Severna Koreja), ali su samo rezultati merljivi i nas to treba da zanima.
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 705
Points : 1916
Datum upisa : 28.01.2010

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime5/29/2016, 17:01

Ispada da svojim hejtovanjem (opravdano ili ne) misliš da možeš na vlast da dovedeš DJB!?
S obzirom da je DJB na izborima dobio 6,4% teško da je to moguće u ovom izvlačenju.
Jedino ako rešiš da izvršiš atentat na AV, mada ti ja to ne savetujem...
A i ne vidim šta je to tebi lično AV učinio nažao?

A pošto se slažeš da je AV legitimno na vlasti i pošto izbori nisu na vidiku, valjalo bi videti kako ovu vlast (kakvo god tvoje mišljenje bilo o njoj) naterati da što više nečeg korisnog uradi za državu. Hejtom i mržnjom se ne doprinosi tome.
Jasno je da sa AV na čelu države moramo da izdržimo verovatno još 4 god. i onda je valjda bolje da ga nateramo ili da mu pomognemo da nešto i uradi od onoga što obećava, a ne da gledamo kako da mu napakostimo!

Ovo oko konsenzusa izgleda nisi dobro ukapirao, nema tu nikakvih tajnih službi, radi se o tome da li je moguće u Srbiji postići opštenarodni konsenzus oko bilo kog pitanja?

Na pr: da li su svi u Srbiji za to da se što pre završi gradnja autoputeva?
Čini mi se da ni o tom pitanju nema konsezusa.
Teško je vladati zemljom čiji gradjani ne znaji ili ne mogu da se slože ni o jednom pitanju.

O tvojim pitanjima: ne mogu svi gradjani Srbije da budu "preduzetnici" i još da rade "samo" sa inostranstvom. Nadam se da ti je to jasno.
Osim toga: u kapitalizmu je samo jedan MALI deo stanovništva vlasnik "sredstava za proizvodnju" odnosno firmi, velika većina je osudjena da živi od plate ili penzije.

Nadam se da se  ne zalažeš za to da se takvima (a i penzionerima) oduzmne pravo glasa?

BTW: Ja sam bivši član DS (običan) i smatram da je DS (pod Tadićem) uradila manje za Srbiju nego AV do sada....
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime5/29/2016, 18:27

Nemam ja nista licno protiv AV, jednostavno mislim da njegova politika ne valja i da je treba skloniti legitimnim putem, jer smatram da nije dobra i da bi neko drugi to radio bolje. Mislim da je legitimno pravo svakog gradjanina ove zemlje da misli i govori sta zeli.

Konsenzus je potpuno nebitan u celoj prici. Ako imamo vecinu u parlamentu, mi smo ti koji kroje sudbinu ove zemlje, mogu sekire da padaju i drugi da misle sta hoce, mi donosimo konacne odluke. Ubedi me u te sjajne AV-ove odluke u zadnjih 4 godine. Cinjenica je da je imao nevidjenu vecinu u parlamentu.

Nema potrebe da svi budu preduzetnici i jos na poslovima sa inostranstvom. Ali  je jako tesko nekom ko zavisi od drzave, kao zaposleni a jos je i clan SNS-a da shvati mane svega, jer je verovatno i usao u taj SNS zbog tog istog drzavnog posla. O ovome mozemo da pricamo nedelju dana, da ti navodim imena ljudi koje znam koji su zbog toga u SNS. Nijedan nije usao zbog ideologije.

Penzioneri su posebno pitanje, ne vide dalje od RTS-a i Pink-a, sklonimo cenzuru sa tv-a da bi imali njihovo pravo misljenje.

DS je posebna prica i na njih ne treba trositi tastaturu, jer su mucenici proslost.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime5/29/2016, 21:54

Vidim razvila se konstruktivna diskusija o politici i kuda bi Srbija, drago mi je i nadam se da će ostati kulturna i bez lične mržnje.

Ja razumem da se nekome ne dopada AV, razni su razlozi, koleginica Sneki je to jednom ovde negde lepo objasnila, ali demokratija je takva: ko dobije većinu on sastavlja vladu.
Iluzorno je hejtom, mržnjom i besom osporiti ono što su izbori doneli.
Posebno ako imaš 6-7% glasova.

Slažem se sa kolegom Mornar da sada treba pomoći ljudima na vlasi da ispune bar 20% onoga što su obećali, pa slede novi izbori, možda i DJB jednom dodje o 40%?!
Ali ovog puta nije prešao 7%. I umesto da konstruktivno učestvije i bori se za dobrobit gradjana i Srbije, oni preuzimaju retoriku Pajtića, aroganciju i mržnju.

Primer: "Delegacija pokreta ići će da razgovara sa mandatarom Vučićem, ako on smogne hrabrosti da nas pozove, kao što je najavio. To je prilika i da nam građani kažu šta bi želeli da pitamo ili kažemo Vučiću. Zato pokrećemo akciju i pozivamo građane da nam u komentarima na sajtu, Fejsbuku i Tviteru daju predloge. Pitanja i poruke koja dobiju najviše lajkova prenećemo mandataru", saopštio je pokret.

"Dosta je bilo" je pozvao Vučića da omogući da mediji snimaju sve razgovore sa stranačkim delegacijama i najavio da će na razgovor s Vučićem poneti tužbu koju je lider pokreta Saša Radulović podneo protiv njega pre dve godine, "jer sudski pozivar ne može da pronađe Vučića u Nemanjinoj 11 evo već dve godine, da mu je uruči".
Pokret je najavio i da će Vučića pitati za, između ostalog, "izbornu krađu", rušenje objekata u Savamali, njegovo radno iskustvo, zašto je posle Parade ponosa "priveo i ispitivao" policajce sa kojima se njegov brat sukobio i da li razume da je to zloupotreba službenog položaja, koja je njegova uloga u hapšenju vlasnika Delta holdinga Miroslava Miškovića, "za medijski mrak i upravljanje RTS-om, RTV-om, Pinkom, Informerom, Kurirom, Tanjugom i Teleprompterom".


Ne shvatam: jer oni to kao AV izazivaju, tipa: ne smeš da nas zoveš ili šta?
Zašto ne bi smeo sa 50% da ih zove na razgovor?
Da TV prenosi razgovor o sastavu vlade?
Pa to se ni u Nemačkoj ne dešava - takvi razgovori su uvek tajna.
Tužba: od Iako ne znam o čemu se radi.
O ostalim  "pitanjima" ne treba trošiti tastaturu, posebno o Telepromteru....

Ta nadmenost ala DS ne vodi nikamo, taj hejt, ta mržnja - videli smo šta je donela DS-u.
Isto će se desiti sa DJB ako ne krenu u pozitivnom pravcu: zalažemo se za izmenu zakona zbog toga i toga, branimo prava tih i tih jer ....
Ali sve biranim rečima, bez nadmenosti, arogancije i mržnje. Samo tako će možda doći do 30% glasova.

Negativna kampanja ne vodi nikamo, vidi DS i "cenzura, diktatura, nesposobni, mrak, užas, glupi, neobrazovani.... "
A posebno što ideja o otpuštanju (bez milosti) 100.000 "partijskih" ljudi nikako ne doprinosi popularnosti ovog "pokreta".
Ili teranje u bankrot velikih sistema sa po 5.000 ljudi.
Tako surove predloge ni jedan ozbiljan političar ne iznosi tek tako.

Ja radim kod privatnika i nisam nezadovoljan, shvatam situaciju i čuvam svoje radno mesto, poštujem vlasnika....

Možda je rešenje da odeš do najbliže ti podružnice DJB i pogledaš šta se tamo dešava i ko su vodje?
Možda bi tada realnije sagledavao stvari....
Ne moraš da se učlaniš, samo odeš i prisutvuješ jednom sastanku opštinskog odbora, sve će ti biti jasno.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime5/29/2016, 22:10

Folio ::
Ako imamo vecinu u parlamentu, mi smo ti koji kroje sudbinu ove zemlje, mogu sekire da padaju i drugi da misle sta hoce, mi donosimo konacne odluke.

Ovo  baš i nije demokratski.
Vladati i ne obazirati se na ništa što narod traži neće izaći na dobro.
Ozbiljan političar uvek osluškuje šta to "narod" želi i prilagodjava svoje odluke tim stavovima "kurvinjski" ili oportuno ili kako to sada nazivaju "pragmatično" ali je to tako.
Izbori dolaze i svaki političar gleda i da na njima prodje bar dobro.

Tvoj stav je duboko nedemokratski, bez namere da te vredjam....

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime5/29/2016, 22:14

Nije to negativna kampanja, to je otvaranje ociju narodu. Ali uvek postoje dva vidjenja iste stvari, dok jedan ne shvati da je pogresio...

Da ne bude da sam im ja zastupnik evo i direktan Link. Da li su navedene stvari (sta ce ga pitati) izmisljotine ili su cinjenice?

P.S. Obavezno procitati knjigu Dusana Pavlovica - Masina za rasipanje para, moze se svasta nauciti iz nje.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime5/29/2016, 22:21

Mislo sam da s tobom može da se diskutuje o politici SNS i DJB i srpske stvarnosti, ali izgleda da sam se prevario: ti si samo promoter DJB bez ikakvog osvrta, bez reči kritičnosti, a kamo li da prihvataš da je najvažnija budućnost Srbije, šta nam valja raditi (bez ostrašćenosti)...

Srećom na ovom forumu i promoteri imaju pravo glasa, ali s takvim stavovima tebi je najbolje da se okružiš istomišljenicima i ne prihvatiš nikakve stavove koji mogu da dovedu u pitanje tvoju zaslepljenost i angažman...

I to je legitimno, ali je pitanje kuda vodi!
Možda je to zaslepljenost "novim" vodjom, bez mane i nepogrešivim?

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime5/29/2016, 22:34

Ja sam apsolutno spreman da cujem tudje stavove i da svaki pozitivan podrzim, ali slusam 4 godine i slabo ih cujem, doduse bude po koji dobar, ali to je nedovoljno. Slab rezultat, negde cak i poguban.

Upravo ti dajem sjajnu priliku da mi ih ti preneses, na svaki tvoj stav o tome sta je do sad dobro ucinjeno, cu ti iskreno odgovoriti, da li je moglo bolje i kako ili je to vec dobro uradjeno.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime5/29/2016, 22:46

Shvati: demokratski je izabran AV, sa 6% nema revolucije, nema ludovanja, nema prevrata...

I rekoh ti: otidji do prvog opštinskog odbora DJB i pogledaj dobro ko su ti ljudi i za šta se zalažu!

Arogantnost, mržnja i hejt nikada dobo nisu doneli!

A i vremena su se promenila: ovo nisu 90-te i ne borimo se protiv Slobe!

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime5/29/2016, 22:51

Btw stari sam forumaš na raznim forumima i znam sve trikove - koje ti koristiš: ne odgoaram na konkretne predloge ideje, mišljenja, preskačem ih kao da ih nema i ponavljam ko papagaj ono što želim da bude istina!
Hej... pa ne kopčam se ja na ledja!

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime5/29/2016, 22:56

Ali ja te ljude znam licno! Doduse, nekoliko njih, koji ce biti u gradskoj skupstini. Znam jako dobro i SNS ekipu, toliko dobro da je ta osoba sad poslanik u pokrajinskoj vladi. I znam svasta,sta se desava kod njih, a to je blago receno - dno dna.

Gde su argumenti? Ne vidim da si mi dao ijedan argument sta je trenutno dobro uradjeno i gde ih ti podrzavas? Tako da se lako dolazi do zakljucka da si i ti jedan od "promotera" ali SNS-a.
Nazad na vrh Ići dole
Ceras
VIP
VIP
Ceras


Broj poruka : 485
Localisation : Bg
Points : 1499
Datum upisa : 29.03.2011

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime5/29/2016, 22:58

https://www.youtube.com/watch?v=XLRpj4HPBLg
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime5/29/2016, 23:32

Evo i mene love3

folio ::
Ako mislis da su suvise neprijatna pitanja, ne moras da mi odgovoris, ako mislis da nisu, zamolio bih te odgovoris na njih i na jos jedno dodatno - da li ti licno mislis da gradjani Srbije danas zive bolje nego pre 4 godine?

Pitanja nisu "neprijatna" već indiskretna. Ne, nisam član ni jedne partije, privrdenik sam (mikro) ne radim ni sa državom (a voleo bih) ni sa inostranstvom...

Ne borim se niti promovišem AV, već za dobrobit Srbije!

I meni je Srbija na prvom mestu!

I ona je meni, kao i AV na prvom mestu i zato ne podnosim hejt, mržnju i defetizam, a sve da bi Radulović ispao kao neki spasilac ili Mesija.

To ne pije vodu. Dobio je tih 7% od nezdovoljnih i onih koji očekuju da on sve reši, od očajnih.... Malo ko od tih glasača poznaje njegov program (šta god ja o njemu mislio - ali sam ga pročitao).

Daj da mi uredimo državu, jbš Eu, kad nas prime prime (ako budu hteli) al nemoj da kao Tadić donosimo zakone o poštanskim sandučićima, zaštiti životinja, pravljenju rakije itd...

Daj da sudstvo proradi, da gradjanin zna da će biti zaštićen ako je u pravu, manimo se demagogije i mržnje, spram onih koji su uzeli 50% na izborima!

Ako vam se ne dopada izadjite na izbore, evo njih za 4 godine najkasnije.....

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Stane Dolanc
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 814
Datum upisa : 22.05.2007

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime5/30/2016, 00:51

@Folio  jel su ovo ti ljudi?


https://www.aikb.net/t1655p132-sasa-radulovia-restart#149754

Mada kad pogledam listu DS i DJB na Vračaru i Starom Gradu, to i nije strasno, tamo su i majke i sestre i šurnaje na listi za odbornike....
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime5/30/2016, 07:39

Ne, to su ovi ljudi http://www.teleprompter.rs/ko-su-radulovicevi-poslanici-kumovi-astrolozi-crna-magija-kreatorke-mapa-uma.html

Ako ti je izvor informisanja Teleprompter, onda treba da se zamislis da li si kompetentan za diskusiju.
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime5/30/2016, 10:01

MORNAR ::
da li je moguće u Srbiji postići opštenarodni konsenzus oko bilo kog pitanja?

Konsenzus je slobodno formirana saglasnost volja, potreban ali ne i dovoljan uslov.

Konsenzus o razumnom zaduživanju Srbije:
dokumentovano zakonom o ograničenju zaduživanja na 45% BDP. Taj zakon, koliko znam, nije ukinut niti deklarativno osporen. Od 2.000-te do 2008.g. javni dug je oboren sa 14 na ispod 9 milijardi evra. Od 2008., za samo 4 godine, vlada DS/Cvetkovića je dug udvostručila, da bi danas on bio skoro 3 puta veći - 25 milijardi evra.
http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/grafika-sest-vlada-za-15-godina-srbiju-zaduzilo-za-10-milijardi-evra/vk1r1m8

Konsenzus o borbi protiv korupcije i kriminala (K&K):
nema građanina, niti stranke koja ne podržava suzbijanje ove pošasti. I ono malo, simbolično, što je urađeno, je zbog pritiska međunarodnih faktora (Šarić, zagrebane 24 privatizacije). Stiče se utisak da se K&K šire i produbljuju. Aktuelno: narko dileri daju intervjue o tome da policijskom službeniku plaćaju 40.000 evra mesečno i da 9 godina rade neometano; drugi narko dileri, sa desetinama krivičnih prijava, komanduju hordama "svima poznatih huligana", koji su suštinski mreže narko traffickinga. Konačno, PM izjavljuje da nema snage da to pitanje reši.
Nalazi međunarodnih istražnih organa da se iz Srbije godišnje izvlači oko 5 milijardi evra, do sada preko 50 milijardi evra, nisu ni delom osporeni, te se mogu smatrati indikativno tačnim.

Konsenzus o reviziji privatizacija:
takođe je evidentan, a i niko ga javno nije osporio. Možda početi od privatizacije najboljeg poljoprivrednog zemljišta: oko 450.000 ha je "privatizovano" po prosečnoj ceni od 150e/ha. Lako izračunati da se radi o otetih oko 6 milijardi evra. Ti isti hektari su se (a i dalje?) dodatno subvencionisali na teret građana.
https://is.gd/GrPnbG

Čitav je niz pitanja oko kojih postoji široki konsenzus, pobrojana su samo ova tri. Dakle, ne radi se o "tradicionalnoj neslozi", nesaglasnostima i sl. Radi se o neefikasnosti izvršne vlasti. I to se može, izrazito, poboljšati.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime5/31/2016, 20:24

citat ::
GRAĐANI OD VLADE TRAŽE HLEBA
Postizborno istraživanje "Faktor plusa"

Više od tri četvrtine građana Srbije (84 odsto) najviše zanima razvoj ekonomije, rast investicija i zapošljavanje.

Na drugom mestu prioriteta kojima treba da se bavi Vlada Srbije jeste borba protiv kriminala i korupcije (za 58 odsto građana), a na trećem rešavanje pitanja Kosova (38 odsto) pokazalo je najnovije istraživanje „Faktor plusa“.

- Građani od Vlade očekuju više hleba i više pravde - ocenio je analitičar Dejan Vuk Stanković, dodajući da je dosta visoko i odbacivanje evropskih integracija i okretanje ka Rusiji.

Toliko o konsenzusu!
Opozicija i vlast bi trebalo da shvate: ovo je ono sto narod trazi...


.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime6/14/2016, 01:08

Nešto je zapelo: Ko je otkazao posete Briselu i Vašingtonu?

A da problema ima, može se zaključiti jer je Vučić, prema pisanju "Politike", otkazao posetu Briselu koja je bila planirana za 21. jun, kao i bilateralne sastanke u Sjedinjenim Američkim Državama nakon što prvim letom Er Srbije na relaciji Beograd - Njujork otputuje u SAD, 23. juna. To je najverovatnije u vezi sa optužbama provladinih tabloida da su Kajl Skat i Majkl Davenport umešani u pokušaj radikalizacije protesta "Ne da(vi)mo Beograd" i "Podrži RTV", kaže bivši ambasador Ivan Vujačić.

"Mislim da je ovaj sastanak bio, između ostalog, hajde da tako kažem, bio jedan pokušaj izvinjenja, ali na sledeći način - da se istakne kolike su donacije EU i sa druge strane da se pokaže podrška EU integracijama", navodi Vujačić.

Dve stvari:
1. Zezaju nas sa otvarnjem poglavlja, preko CRO ili vec...
2. Finansiraju sve NVO koje rade na tome da Vucic ne uspe u reformama...
3. Kineski predsednik dolazi u Srbiju i to je trenutno najvaznije....
4. Od Eu nema ozbiljnih para ni za šta, samo mrvice....
5. Opozicija nema nikakav legitimitet ali joj ga stvaraju kroz navodni "narodni protest"...

Čemu sve to?
Jel nam treba haos i bezumlje ili solidan rast i mir?
Nekom ne odgovara da u Srbiji bude mir.
Kome?

Ja lično kažem: BRAVO!
Neka si otkazao put u SAD i Brisel, sačekaj predsednika Kine, gledaj šta sada i ovde možeš da uradiš za Srbiju, a puka obećanja, uz opstrukciju Hrvata ili Rumuna,  su ludom radovanje.... sesir

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime6/29/2016, 18:13

Poslaničke grupe Liberalno demokratska partija - Stranka demokratske akcije Sandžaka i Liga socijademokrata Vojvodine - Zelena stranka, odnosno 11 poslanika, potpisale su i u skupštinsku proceduru uputile Predlog rezolucije o genocidu u Srebrenici za usvajanje po hitnom postupku.

U rezoluciju se najoštrije osuđuje genocid u Srebrenici, kao i svako poricanje genocida.

Proglašava se 11. jul za Dan sećanja na genocid u Srebrenici i izražava se saosećanje za sve žrtve u ratovima na prostoru bivše jugoslavije, kao i za njihove porodice i pozivaju se sve susedne države da nastave da obezbeđuju pravdu i dugoročnu podršku preživelima, uključujući po potrebi one koji su bili žrtve seksualnog nasilja, navodi se u tekstu predloga.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime7/1/2016, 16:06

BEČ - Odlukom Ustavnog suda Austrije ponavljaju se predsednički izbori u Austriji

Ustavni sud doneo je ovu odluku ranije nego što se očekivalo, a po žalbi Slobodarske partije Austrije (FPÖ), koja zbog navodnih brojnih nepravilnosti osporava ishod drugog kruga predsedničkih izbora. Ustavni sud je javno Van der Belen pobednik u drugom krugu (22. maja) tako neće moći da položi zakletvu.

On je na prošlim izborima tesno, sa oko 30.000 glasova prednosti, pobedio kanidata FPÖ Norberta Hofera. Ponovljeni drugi krug biće najverovatnije krajem septembra ili početkom oktobra. FPÖ je u svojoj žalbi navela nepravilnosti u 94 od 114 izbornih opština.

Obrazlažući odluku suda, predsednik te najviše sudske instance Gerhart Holcinger je istakao da su izbori osnova demokratije i najvažniji zadatak Ustavnog suda je da tu osnovu održi funkcionalnom. „

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 705
Points : 1916
Datum upisa : 28.01.2010

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime8/15/2016, 21:18

Premijer Aleksandar Vučić odbio je danas da komentariše aktuelnu polemiku demokrata i socijalista o ulozi i odgovornosti Slobodana Milošševića, ističući da njemu "ne pada na pamet da žživi u 90-tim" godinama proššlog veka.

- Nemam vremena da se bavim takvim stvarima - odgovorio je premijer na pitanje koje mu je uputio Tanjug povodom debate o Milošševiću, pokrenute na osnovu tumačenja presude Haškog suda Radovanu Karadžiću.

On je ponovio da nema vremena za takve stvari.

- Bavim se državom i njenim napretkom - zaključio je Vučić.
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 708
Points : 1900
Datum upisa : 30.11.2010

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime9/13/2016, 17:24

Tibetanski duhovni vođa dalaj-lama izjavio je danas u Parizu da treba uspostaviti dijalog s ekstremistima Islamske države kako bi se okončali ratovi u Siriji i Iraku, istakavši da vera nikad nije opravdanje krvoprolića.

Dijalog je "jedini način", izjavio je dalaj-lama, ne precizirajući kako i s kim bi taj dijalog trebalo voditi.

Dalaj-lama je pozvao evropske zemlje da prihvate izbeglice, kao što su one koje beže od rata u Siriji, i dodao da vlade evropskih zemalja treba da rade na okončanju rata kako bi izbeglice mogle da se vrate kući.

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2987
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5549
Datum upisa : 22.05.2007

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime9/14/2016, 17:21


_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime9/21/2016, 11:57

Zalažem se za razgovore između Srba i Bošnjaka jer ne možemo da preživimo jedni bez drugih, moramo da živimo zajedno i to narednih sto ili dvesta godina, i to ne jedni pored drugih, već jedni s drugima i to govorim svuda, i u Beogradu i u Sarajevu i evo ovde u Njujorku - rekao je Vučić i dodao da je ranije pravio mnogo grešaka, koje priznaje.

- Ja osuđujem sve glupe izjave, ja sam ih davao pre 20 godina, ali nisam poslednjih pet. Ja sam pravio puno grešaka i ne stidim se to da kažem - dodao je Vučić.

http://www.blic.rs/vesti/politika/premijer-srbije-u-njujorku-klinton-vucicev-odlazak-u-srebrenicu-bio-je-hrabar/bggpzrd

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime9/28/2016, 18:33

ciitat ::
Premijer Srbije Aleksandar Vučić rekao je za italijansku Republiku da mu je bilo bolno to što je u prošlosti bio uz Slobodana Miloševića, pa potom priznao da je pogrešio jer je želeo da okrene novi list zarad evropske Srbije.
- Osetio sam da moram da kažem da sam teško pogrešio. To što sam želeo da ponovo pokrenem Srbiju nateralo me je da priznam greške - rekao je Vučić.

Jel ovo dovoljno ili da se samokazni, tj. da sam sebi odseće ruku il nogu?
Da li su ovi iz DS ikada priznali da su grešili?

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime9/29/2016, 11:56

Ars Vivendi ::
ciitat ::
Premijer Srbije Aleksandar Vučić rekao je za italijansku Republiku da mu je bilo bolno to što je u prošlosti bio uz Slobodana Miloševića, pa potom priznao da je pogrešio jer je želeo da okrene novi list zarad evropske Srbije.
- Osetio sam da moram da kažem da sam teško pogrešio. To što sam želeo da ponovo pokrenem Srbiju nateralo me je da priznam greške - rekao je Vučić.

Jel ovo dovoljno ili da se samokazni, tj. da sam sebi odseće ruku il nogu?
Da li su ovi iz DS ikada priznali da su grešili?

Jesu, kad vec pitaš. priznali su Bodrum. sesir
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime10/1/2016, 23:29

PAPA FRANJA PORUČIO: Preobraćivanje pravoslavaca je veliki greh!

"Postoji veliki greh protiv ekumenizma, a to je nasilno vrbovanje", rekao je papa Franja tokom posete Gruziji.

"Ne smete nikad pokušavati preobratiti pravoslavce. Oni su naša braća i sestre, učenici Isusa Hrista", upozorio je papa nekoliko sati nakon što se vođstvo gruzijske pravoslavne crkve nije pojavilo na misi koju je vodio.

"Ekumenizam znači biti prijatelj, hodati zajedno, moliti se jedni za druge, milosrdno delovati kad je to moguće. Ne smemo nikad osuđivati ili izbegavati razgovor s bratom ili sestrom zbog toga što su pravoslavci", dodao je papa.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime10/23/2016, 22:36


_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime12/1/2016, 23:32

Srbijanski ministar vanjskih poslova Ivica Dačić ocijenio je u četvrtak "tragikomičnom tezom" da je položaj Hrvata u Srbiji gori nego položaj Srba u Hrvatskoj te je poručio da Srbija želi dobre odnose s Hrvatskom. "Ne daj bože da se Srbija tako ponaša prema Hrvatima u Srbiji", rekao je Dačić komentirajući prekjučerašnji susret premijera Hrvatske Andreja Plenkovića s predstavnicima hrvatske zajednice u Srbiji i poruku hrvatskog premijera o "nužnosti poštovanja hrvatske manjine u Srbiji, kako to vlada radi prema srpskoj manjini u Hrvatskoj".
Dačić je svoju ocjenu ilustrirao objašnjenjem da Srbin u Hrvatskoj danas, kad iziđe na biralište, mora tražiti listu na kojoj se glasa za Srbe.
"Koliko će se ljudi osmjeliti da uradi to u ozračju antisrpstva u Hrvatskoj? Želimo dobre odnose, ali teza da je položaj Hrvata u Srbiji gori nego položaj Srba u Hrvatskoj je tragikomična teza", rekao je Dačić.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime1/24/2017, 13:56

citat ::
I Donald Tramp i Berni Sanders nazivani su “populistima”. Taj termin se najčešće koristi kao sinonim za “protivnike establišmenta” i čini se nezavisno od nekih određenih političkih ideja; kao da je važno samo ponašanje, a ne i sadržaj. Otuda se termin prvenstveno povezuje i s određenim raspoloženjem i emocijama: populisti su “ljuti”; njihovi glasači su “razočarani” ili hronično “nezadovoljni”. Slično se govori i o političkim liderima u Evropi i njihovim sledbenicima: na primer, Marin le Pen i Gert Vilders obično se označavaju kao populisti. Oboje su bez ikakve sumnje desničari. Ali Sandersov slučaj pokazuje da i levičari dobijaju etiketu populista; takvu etiketu nose i Siriza u Grčkoj, levičarska koalicija koja je u januaru 2015. godine osvojila vlast, i Podemos u Španiji, koji se zajedno sa Sirizom oštro protivi stavu Angele Merkel da su mere štednje pravi odgovor na dužničku krizu u Evropi. Oba pokreta – naročito Podemos – igraju na kartu osećanja podstaknutog takozvanom “ružičastom plimom” u Latinskoj Americi, gde su populističke vođe kao što su Rafael Korea, Evo Morales i, pre svega, Ugo Čavez postigli veliki uspeh.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Voiceoflaw
VIP
VIP
Voiceoflaw


Broj poruka : 541
Points : 1212
Datum upisa : 20.05.2011

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime2/8/2017, 14:39

Ima tamo na Balkanu jedna zemlja, koja se graniči sama sa sobom, nema more ali ima ratnu mornaricu. Gde žive najlepše žene na svetu, i gde svako svakog jebe, a natalitet im opada. Gde nezaposleni najviše rade, gde na najplodnijoj zemlji žive ljudi koji gladuju. Gde vozovi kasne po redu vožnje. Gde svi igraju fudbal, a pobeđuju u vaterpolu, košarci, rukometu ili odbojci. Gde svi žure na posao, a niko ne stiže na vreme. Gde osmočasovno radno vreme traje dvanaest sati a stvarno se radi samo mozda dva sata. Gde je zdravstvo besplatno, a lečenje preskupo. Gde su novinari slobodni da napišu šta god im se naredi. Gde je svetska kriza dobila državljanstvo.Tamo gde niko nije kriv i svako zajeban. Gde su javne nabavke tajne, a državne tajne javne. Gde se ratovi nikad ne završavaju. Gde se istorija ponavlja svaki dan, a da pritom niko i nezna svoju stvarnu istoriju. Gde su najbogatiji oni koji nikad nisu radili. Gde je strana valuta uzeta za domaću. Gde ljudi slave slavu, a psuju Boga, i veruju da Bog veruje u njih a ne oni u njega. Gde svaka recenica pocinje sa ko je kriv, a uvek su krivi imaginarni ...oni!! Gde postoje najbolje skole na svetu, i gde nikada nije patentirana ni jedan svetski proizvod, i gde se to sve opravdava sa "nasim" Teslom. Gde pametne zbog nerazumevanja proglašavaju ludacima, a ludake sposobnima. Tamo gde je
kriminalac cenjen a doktor nauka sonja i golja. Gde nepismeni pišu istoriju. Gde su zakoni nezakoniti i formalni, a anarhija normalno stanje. Gde vlast prezire građane kao neželjene svedoke. Gde se živi od budućnosti, jer na sadašnjost nemaju pravo jer je to samo za elitu, ali jednoga dana...
Tamo gde uvek neko treba da im da nesto, jer oni su krivi. Tamo gde si siromasan kad ti treba i najbogatija kad ti se to slaze sa pricom. Gde se svako svakome smeška, a niko nikome ne želi dobro. Gde sudski postupci traju duže od ljudskog života. Gde su samo poplave način navodnjavanja zemljišta. Gde prizivaju diktatora, a demokratiju smatraju porezom na budale. Gde smatraju da će zemlja više napredovati ako što više nazaduje. Tamo gde Turci dolaze da se prisete turcizma i starih vremena. Gde nisi normalan, ako ne poludiš. Gde živiš samo zato da bi umro, gde je vreme beskonačno, a vlast besmrtna! Tamo gde ljudi pisu i pevaju najtuznije pesme o izgubljenim ljubavima, a kad ih nadju automatski ih varaju. Tamo gde je dobar muskarac onaj ko moze vise da vristi, da se hvali, pije, vredja, prkosi, vara, laze i bude opasan, i tamo gde dobra zena ima bas takvog muskarca.
Tamo gde komsijama umiru krave, majke crnu vunu predu, jame se kopaju drugima, a da i negovorim o opancima i obojcima... tamo daleko...

Ukradeno od xxxxxxx autora.
police
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime2/13/2017, 18:22

http://rs.n1info.com/a227739/Vesti/Vesti/Marija-Mali-Sinisa-organizovao-rusenje-u-Savamali.html

Mali veliki Lopov police
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 708
Points : 1900
Datum upisa : 30.11.2010

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime2/13/2017, 18:39

Eh, kad bi sve biilo istina što besne razvedene žene govore o svojim bivšim muževima.... ajkula

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime2/13/2017, 21:55

Dalaj Lama, posto ti vidis ono sto obicni ljudi ne mogu, zamolio bih te da se sad napnes kao nikad do sad i da nam kazes ko je rusio po Savamali, mislim da sve forumase to izuzetno zanima...
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 708
Points : 1900
Datum upisa : 30.11.2010

POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: POLITIČKA DISKUSIJA   POLITIČKA DISKUSIJA - Page 15 Icon_minitime2/16/2017, 01:55

Rušila je crna karma, to je jasno, na neki način to i AV kaže, mada šifrovano.

Ono jeste da je za taj prostor bilo lekovito rušenje, al ne noću, bez punog Mesaeca - veliki greh, mada sada karma tog prostora pokazuje pozitivna strujanja i radost posetilaca, možda i zbog blizine reke koja je nezadrživa...

Sve u svemu: brljotiina koja je ipak nekako donela pozitivnu karmu.

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
 
POLITIČKA DISKUSIJA
Nazad na vrh 
Strana 14 od 23Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 18 ... 23  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: POLITIKA-
Skoči na: