BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Soja protein a.d. Bečej - SJPT

Ići dole 
+100
BoS
Aris
Steve McQueen
RobinHood
Ivan2211
MYSTIC021
Non-ProfitOrganization
pakodazna
Kenzo
Mozart
JelenaS
Ilija
Mira
DuleT
Popaj
Bookmaker
geogsi
Nemesis
Polos
Joe_Allamo
FatCat
Igor-NS
Boki72
Dax
ILoveRoses
Jovana2009
Aritmeticar
Marjeta
raspolozen
Drag_Mlad
Vladulns
Lilihip
MarkoJTD
Limited011
Dnenad85
Niche
Zeljko
MilanLaki
Mister No
Pekoilic
vatreni
Mali akcionar
Dexiv
KRUSKA
Ars Vivendi
Aleks
nepet
No111
Magi
Bond
Kupi akcije
iki
DI
Djuka
StefanMR
Teletrader
StefanoProdi
Beko
Gargamel011
Zagorr
bonum.mm
Friz
Atomski mrav
Greta
Poštar
Dusan
Kurajber
Kobe Bryant
Shpekulant
Milica1
Cicija
Dex
Lurije
Maca
Nebojsa
Emerald
Slovenac1
gogloee
pepsiman
Ris
buki1234
Mitar
Pijacar
Mc.Intosh
Nole
Dr Zuk
Milos86
Sare
tigrovic
Albatera
cromodora
Sneki
shajone
Dragan
Grlja
Broker-YU
Rade
slalic
Delfin
MEPHISTO
104 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Sledeći
AutorPoruka
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/13/2010, 16:54

Danas je pripisana dividenda. Mnogo.
Nazad na vrh Ići dole
interista
Still learning
Still learning
interista


Broj poruka : 107
Points : 361
Datum upisa : 21.07.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/13/2010, 17:15

Aritmeticar ::
Danas je pripisana dividenda. Mnogo.

I ovde ce biti interesantno u ponedeljak.

Ris, sta ocekujes u ponedeljak, jel moze neka prognoza?
Nazad na vrh Ići dole
RobinHood
VIP
VIP
RobinHood


Broj poruka : 185
Points : 809
Datum upisa : 20.02.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/13/2010, 18:13

jel mogu ja, umesto risa?

bice stampedo affraid
Nazad na vrh Ići dole
interista
Still learning
Still learning
interista


Broj poruka : 107
Points : 361
Datum upisa : 21.07.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/13/2010, 18:19

u kom smeru?
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/13/2010, 18:23

Nema stampeda,to je vec odavno prodato.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/13/2010, 21:58

iki ::
Nema stampeda,to je vec odavno prodato.
Inetrnista evo ti lep odgovor! I ja mislim da je ta razlika vec prodata koje hteo da proda. A cena mislim da nece ici ispod 730 i ako bude padala. Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 421954 Dobri se kupci pojavljuju na Sjpt , sto je jako bitno solidni su obimi. Ja ocekujem stavrno cenu oko 850 u narednih mesec dana, jedna stvar me golica a to je da ce Viktoriuja objaviti otkup, ako je to moguce, a neka prokomtarisu ovo i ostali koji su iskusniji na berzi. Ocekujem i kupovinu u narednom periodu i od njihovog marketmeykera Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 145841 koji ima dosta prostora za kupovinu.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Dnenad85
VIP
VIP
Dnenad85


Broj poruka : 410
Godina : 38
Localisation : pickovac
Points : 1545
Datum upisa : 28.01.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/13/2010, 22:02

ja ne znam za cenu u narednih mesec dana,ali sigurno znam da ce ova akcija za 2 godine doci do 2000rsd. cyclops
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/13/2010, 22:51

Izašli su rezultati za II kvartal, treba ih detaljno pročitati i proučiti, na prvi pogled loše, ubile ih kursne razlike,ali kad se dublje uđe i pročitaju napomene ..... hmhm suny
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/13/2010, 23:17

moze komtar za drugi kvartal?
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/15/2010, 20:39

da li ste primetili u napomenama uz bilans stanja (dajem samo izvod iz napomena)

8. Zajmovi u iznosu od 1.711.790. hilj.din. dati povezanim pravnim licima vraćeni su 29.07.2010 godine

13. Kreditne linije od Hypo Group su 29.07.2010.godine otplaćene u celosti. (iznos oko 2 mlrd rsd)

14. Kreditne linije od Hypo Group (Ug.o kreditu br. 77/08 i 87/08) su u celosti otplaćene 29.07.2010.godine (iznos oko 2 mlrd rsd)

ja razumeh da su otplaceni krediti ka hypu u iznosu od 4 mlrd rsd i to delom od naplacenih kratokocnih finansijskih plasmana (1.7 mlrd). cime je placen ostatak?

onako odoka, finansijske obaveze su prepolovljene. znaci smanjio se i fx risk, tj. manje kursne razlike na kraju godine. a tu je uvek bio veliki problem. ajde, kolege pomoc, da li sam je ovo dobro razumeo i da li neko ima neke druge informacije.
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/15/2010, 21:17

Dobro si razumeo, to su znali "obavesteni". Samo nemoj očekivati da će berza na kratak rok to vrednovati .... samo strpljenja.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/15/2010, 22:19

Hvala Nepet! Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 494901 Jos ce ovo ponovo biti bluecip Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 158734
Jooo sto bi voleo da se desi onaj stampedo koji je bio 2006-7 Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 202786
Izvinjavam se popravio sam Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 75937


Poslednji put izmenio Ris dana 8/15/2010, 22:37, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/15/2010, 22:26

nisam ni malo NAPET. :) ovo je bilo najavljano u planu za 2010. videcemo na q3 razvoj situacije i efekat na bilans uspeha.
Nazad na vrh Ići dole
Mister No
Still learning
Still learning



Broj poruka : 42
Points : 124
Datum upisa : 09.07.2008

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/16/2010, 08:29

Prebijanje zaduzenosti za vise od pola i to pretezno dugorocnih kredita zaista govori da se ovde sprovode aktivnosti za prodaju soje. suny
Nazad na vrh Ići dole
interista
Still learning
Still learning
interista


Broj poruka : 107
Points : 361
Datum upisa : 21.07.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/16/2010, 10:47

Mister No ::
Prebijanje zaduzenosti za vise od pola i to pretezno dugorocnih kredita zaista govori da se ovde sprovode aktivnosti za prodaju soje. suny

Sto se mene tice sad moze gore, upravo sam pazario i sad cekam bom
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/16/2010, 11:28

Nisam pratio ovu akciju, petpostavljam da ce je hrvati kupiti,...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
interista
Still learning
Still learning
interista


Broj poruka : 107
Points : 361
Datum upisa : 21.07.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/16/2010, 14:21

Ako pogledamo obime od 6. avgusta izgleda da su bili oni u pravu koji su ovde pisali da su akcije iz splita vec prodate? Danas pad, ali uz obim od nekih 500-600 kom... nema navale na strani prodaje posle splita!

armo
Nazad na vrh Ići dole
Mali akcionar
Still learning
Still learning
Mali akcionar


Broj poruka : 58
Points : 221
Datum upisa : 14.06.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/16/2010, 15:15

Ovo nije bio split, već dividenda. Svaki način isplate dividende podjednako dovodi do odsustva bilo kakve promene za akcionare (jedna od posledica Modiljani-Milerove teoreme). Ako se isplati u kešu, padne vrednost kompanije, i za toliko i vrednost akcija. Ako se isplati u akcijama, vrednost akcija padne za isti procenat. Ako se digne nominalna vrednost akcija, ništa se od toga ne vidi na berzi. Ako se pribegne otkupu sopstvenih akcija, digne se jedno vreme cena akcija na berzi (v. BMBI), ali se smanji vrednost kompanije (otišao keš), pa se cena vrati lepo nazad. Elem, svaki profit se unapred uračuna u cenu akcije, i njegova raspodela ne donosi ekstra prihod. Šta su onda razlike u metodima podele profita akcionarima? Porez. Država definiše koji je oblik dividende koliko isplativ. Naši zakoni trenutno omogućavaju najmanji porez ako se dividenda podeli u obliku akcija. To zato što se za akcije iz dividende ne uzima nabavna cena 0 (koliko je stvarno bila) već minimalna cena iz prošle godine, a porez se plaća na razliku kupovne i nabavne cene. Ako se deli keš, oporezuje se duplo (i profit firme i dividenda), pa je to najlošije. Ostala dva metoda su u sredini, mada ja preferiram otkup sopstvenih akcija i poništenje.
Nazad na vrh Ići dole
Dax
VIP
VIP
Dax


Broj poruka : 414
Points : 1325
Datum upisa : 25.11.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/16/2010, 15:54

Lako ćemo mi za porez, samo da bude što veći.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13693
Localisation : Novi Sad
Points : 51199
Datum upisa : 03.06.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/16/2010, 16:36

Promene: 12.08. - 16.08.2010. (T-3) ili 09.08. - 11.08.2010.

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 2nqytmo

Samo prvih 12..
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/16/2010, 17:59

A to je prvih 12 sa upisanom dividendom.
Nazad na vrh Ići dole
Mister No
Still learning
Still learning



Broj poruka : 42
Points : 124
Datum upisa : 09.07.2008

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/16/2010, 18:26

Mali akcionar ::
To zato što se za akcije iz dividende ne uzima nabavna cena 0 (koliko je stvarno bila) već minimalna cena iz prošle godine, a porez se plaća na razliku kupovne i nabavne cene.

Odakle ti da se ovako obracunava porez na dividendu u akcijama? Da je ova akcija normalna imala bi nominalnu vrednost, a kapital dobitak/gubitak bi se obracunavao kao razlika izmedju nominalne i cene po kojoj prodajes akcije iz dividende.
Ono sto sam cuo od brokera, posto SJPT nema nom. vrednost,onda se uzima obracunska vrednost iz prospekta (trenutno 1225). Nesto sam sumnjicav za taj podatak, jer gledajuci napomene iz sestomesecnog bilansa stanja vidi se da je nova emisija akcija vezana za racunovodstvenu vrednost 463,661404. Ako se pomnozi broj novih akcija (2.223.540 kom) sa rac. vrednoscu dobija se tacno cifra koja predstavlja deo neraspordjene dobiti od 1.030.969.678,25 koji je odvojen za povecanje osnovnog kapitala.
Sta mislite o ovome i Ima li neko tacnu informaciju kako se tacno obracunava porez u slucaju SJPT?

Ono sto se meni ne svidja kod sestomesecnog izvestaja je da su prihodi manji u odnosu na proslu godinu. Ako se toliko busaju izvoznim kapacitetima, onda su trebali uz visoku vrednost evra koja je pozeljna pri izvozu da neutralisu negativne kursne razlike vezane za kredite.

Da li je neko nasao iz kojih izvora su vracali kredite? OK, deo novca je uzet od naplate, ali gde su nasli novac za dobar deo od 40.000.000 evra, ako ga nisu reprogramirali. Plasim se da u III i IV kvartalu ne budu jos veci gubici, onda ova akcija jos dugo nece zaziveti, a pitanje da li je vredi cekati.


Nazad na vrh Ići dole
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/16/2010, 20:18

procitaj gore, par postova iznad. 1.7 mlrd rsd od finansijskih plasmana. za ostatak ne znam
Nazad na vrh Ići dole
interista
Still learning
Still learning
interista


Broj poruka : 107
Points : 361
Datum upisa : 21.07.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/16/2010, 22:59

Drag_Mlad ::
Nisam pratio ovu akciju, petpostavljam da ce je hrvati kupiti,...

Jel si to na osnovu ovoga izveo zakljucak? http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=08&dd=16&nav_id=452067

Ovde se soja nigde ne pominje, ali iz naslova moglo bi i do toga da dodje???

Nazad na vrh Ići dole
Mali akcionar
Still learning
Still learning
Mali akcionar


Broj poruka : 58
Points : 221
Datum upisa : 14.06.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/17/2010, 03:35

Mister No ::
Mali akcionar ::
To zato što se za akcije iz dividende ne uzima nabavna cena 0 (koliko je stvarno bila) već minimalna cena iz prošle godine, a porez se plaća na razliku kupovne i nabavne cene.

Odakle ti da se ovako obracunava porez na dividendu u akcijama? Da je ova akcija normalna imala bi nominalnu vrednost, a kapital dobitak/gubitak bi se obracunavao kao razlika izmedju nominalne i cene po kojoj prodajes akcije iz dividende.
...

Sta mislite o ovome i Ima li neko tacnu informaciju kako se tacno obracunava porez u slucaju SJPT?


Nema tu nikakve veze da li je ova ili ona akcija, porez na kapitalni dobitak plaća se uvek isto, prema zakonu, a to sam i citirao. Ne razumem insinuaciju da postoje normalne akcije kod kojih se porez obračunava onako kako se meni sviđa i nenormalne kod kojih se plaća drugačije.

U svakom slučaju, pošto se trenutkom utvrđivanja profita on trenutno ugradi u cenu akcije, svaki način isplate dividende akcionarima koriguje vrednost akcija na takav način da akcionari od toga ne vide bilo kakvu promenu. To sam već obrazložio. Jedina razlika je u porezu. On je najmanji ako se dividenda podeli u akcijama, sledeći najbolji metod jeste otkup i poništenje sopstvenih akcija, zatim sledi podizanje nominalne vrednosti akcije, i na kraju, kao najnepovoljnija varijanta, podela keša. Nije zakonodavac to blesavo postavio, jer ne želi da se keš izvlači iz privrede. No, keš se izvlači i kod otkupa sopstvenih akcija, ali je očito da to zakonodavac nije dobro osmislio. As simple as that.
Nazad na vrh Ići dole
Mister No
Still learning
Still learning



Broj poruka : 42
Points : 124
Datum upisa : 09.07.2008

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/17/2010, 10:01

Mali akcionar ::
Mister No ::
Mali akcionar ::
To zato što se za akcije iz dividende ne uzima nabavna cena 0 (koliko je stvarno bila) već minimalna cena iz prošle godine, a porez se plaća na razliku kupovne i nabavne cene.

Odakle ti da se ovako obracunava porez na dividendu u akcijama? Da je ova akcija normalna imala bi nominalnu vrednost, a kapital dobitak/gubitak bi se obracunavao kao razlika izmedju nominalne i cene po kojoj prodajes akcije iz dividende.
...

Sta mislite o ovome i Ima li neko tacnu informaciju kako se tacno obracunava porez u slucaju SJPT?


Nema tu nikakve veze da li je ova ili ona akcija, porez na kapitalni dobitak plaća se uvek isto, prema zakonu, a to sam i citirao. Ne razumem insinuaciju da postoje normalne akcije kod kojih se porez obračunava onako kako se meni sviđa i nenormalne kod kojih se plaća drugačije.

U svakom slučaju, pošto se trenutkom utvrđivanja profita on trenutno ugradi u cenu akcije, svaki način isplate dividende akcionarima koriguje vrednost akcija na takav način da akcionari od toga ne vide bilo kakvu promenu. To sam već obrazložio. Jedina razlika je u porezu. On je najmanji ako se dividenda podeli u akcijama, sledeći najbolji metod jeste otkup i poništenje sopstvenih akcija, zatim sledi podizanje nominalne vrednosti akcije, i na kraju, kao najnepovoljnija varijanta, podela keša. Nije zakonodavac to blesavo postavio, jer ne želi da se keš izvlači iz privrede. No, keš se izvlači i kod otkupa sopstvenih akcija, ali je očito da to zakonodavac nije dobro osmislio. As simple as that.

Normalna/nenormalna -> metaforicki receno, ali nemoj da te zbunjuje, jer nije bila poenta u tim epitetima.
Slazem se sa tobom da dividenda u akcijama za poslodavca predstavlja najbolji metod i sve je to jasno, ali mene zanima jednostavno receno, koliki je ulaz za akcije koje si dobio kroz dividendu, kada ne postoji nominalna vrednost akcije? Ne mozes uzeti da je vrednost nula zato sto nesto ne postoji, zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/17/2010, 10:12

kako vam deluje ovo na sjpt kao nema neke ponude bar za sada? koce pasti neko cicsenje Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 245191
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Mister No
Still learning
Still learning



Broj poruka : 42
Points : 124
Datum upisa : 09.07.2008

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/17/2010, 10:18

Ris ::
kako vam deluje ovo na sjpt kao nema neke ponude bar za sada? koce pasti neko cicsenje Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 245191

dobro je sto nema znakova panike na strani prodaje. videcemo dal ce nekom da popuste zivci do kraja dana explod
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/17/2010, 10:21

Al nikako da pocne panika i na kupovini Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 75937
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2008
Points : 5417
Datum upisa : 07.05.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/17/2010, 10:35

Ris ::
Al nikako da pocne panika i na kupovini Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 75937

Ris, ne vredi ti, neće je ni biti... lale
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/17/2010, 10:42

Bice, kada sve krene u bull. Do tada mocvara i silovanje na Belexu.
Nazad na vrh Ići dole
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/17/2010, 10:52

sjpt je jedna od neinteresantnijh hartija iz belex15.
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/17/2010, 10:55

Koja je trenutno interesantna?
Nazad na vrh Ići dole
interista
Still learning
Still learning
interista


Broj poruka : 107
Points : 361
Datum upisa : 21.07.2009

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/17/2010, 10:56

iki ::
Bice, kada sve krene u bull. Do tada mocvara i silovanje na Belexu.

Izgleda bas tako, tako je i na enhl, aikb, agbn, tigr... a tek prbn...
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 Icon_minitime8/17/2010, 10:58

Ovo je naj bolje nepratiti! Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 28 516777
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
 
Soja protein a.d. Bečej - SJPT
Nazad na vrh 
Strana 28 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Belex Freaks Cafe ("Kod Stefana")

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: