BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Soja protein a.d. Bečej - SJPT

Ići dole 
+100
BoS
Aris
Steve McQueen
RobinHood
Ivan2211
MYSTIC021
Non-ProfitOrganization
pakodazna
Kenzo
Mozart
JelenaS
Ilija
Mira
DuleT
Popaj
Bookmaker
geogsi
Nemesis
Polos
Joe_Allamo
FatCat
Igor-NS
Boki72
Dax
ILoveRoses
Jovana2009
Aritmeticar
Marjeta
raspolozen
Drag_Mlad
Vladulns
Lilihip
MarkoJTD
Limited011
Dnenad85
Niche
Zeljko
MilanLaki
Mister No
Pekoilic
vatreni
Mali akcionar
Dexiv
KRUSKA
Ars Vivendi
Aleks
nepet
No111
Magi
Bond
Kupi akcije
iki
DI
Djuka
StefanMR
Teletrader
StefanoProdi
Beko
Gargamel011
Zagorr
bonum.mm
Friz
Atomski mrav
Greta
Poštar
Dusan
Kurajber
Kobe Bryant
Shpekulant
Milica1
Cicija
Dex
Lurije
Maca
Nebojsa
Emerald
Slovenac1
gogloee
pepsiman
Ris
buki1234
Mitar
Pijacar
Mc.Intosh
Nole
Dr Zuk
Milos86
Sare
tigrovic
Albatera
cromodora
Sneki
shajone
Dragan
Grlja
Broker-YU
Rade
slalic
Delfin
MEPHISTO
104 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeSub 20 Jun - 15:56

Promene - 07.06-20.06.2009. T-3

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Aab917a593

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeSub 20 Jun - 19:18

SJPT uglavnom nije padala dok je Belex15 išao dole!

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Snag00428204819
By stefanmr
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeSub 20 Jun - 20:25

Hvala!!! Stefane, Dusane!!
Ja mislim da za ovu hartiju ima vremena i to do oktobra novembra, nece ovde biti naglih pomeranja na vise. Sta ostali misle?
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeSub 20 Jun - 20:36

Pa, ja još nemam pojima kako zaključujete da li će nešto da se desi u oktobru, novembru, ili kada...

Ono što bih ja pratio, možda, da nisam ljubitelj grafikona, jeste priča da je izveštaj za prvi kvartal bio manje-više loš, ali zbog kursnih razlika, i zato što je soja "sezonsko voće", pa je kao početkom godine nerealno očekivati značajnu zaradu.
Pretpostavljam da će uskoro stići izveštaj za drugi kvartal (moguće da su polugodišta u pitanju), pa ako tu kažu kako je sve krenulo, kako su prevaziđeni problemi, i soja ide "kao alva", možda se desi taj skok i u sred leta!

Opet, to samo ja filozofiram, pošto ne znam na osnovu čega se očekuje da nešto skoči u oktobru, a ne u julu! :)
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeSub 20 Jun - 20:48

Mislim da ce u zadnjem kvartalu tek ojaviti dobre rezultate! a moja je informacija da ce i soja i ostale zitarice ici gore pocetkom sledece godine! pa kontam ovako laicki da ce biti dobra razlika izmedju otkupne i prodajne cene krajem godine inace u soji je zadnji kvratal naj jaci! :shock: ali ni to sve nema veze cena je sa 6000din pala na ove grane a rezultati su bili extra! :pale:
Pozivam i ostale da iznesu svoje razmisljanje :wave1:
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeSub 20 Jun - 20:50

Iako se trenutno samo virtuelno bavim berzom, smatram da smem da iskažem svoje mišljenje :D

Ja ovo ne bi dirao, a da imam prodao bih! Previše su mi sumnjive radnje ovde što se dešavaju, niko osim VG nije učestvovao u dokapa itd... Pogledajte šta je ranije pisano na temi.

Ali opet, svedoci smo da krševi kao što je TLFN enormno porastu i na lošim hartijama (a SJPT u ovom trenutku smatram kao lošu) se može dosta zaraditi, čak i više nego od fundamentalno zdravih i odličnih kompanija. Tako da prepuštam vama da sami prosudite.

A kao što reče Stefan, moguće da soja "krene kao alva" pa se fundamenti i profit značajno poprave.

ris, rekao si da je SJPT najviše pala u ovoj krizi, ali to nije tačno, ima i lošijih :D

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeNed 21 Jun - 23:42

Ja bih dodao element špekulacije. Jeste jedino Viktorija upisala dokap, ali to je samo zbog finansijske krize (ostali nemaju para). I sad imajo veoma dobar razlog da opet nabiju cenu rezultatima. Ja suprotno Dušanu mislim, da je sad odličan trenutak za kupovinu i da če rezultati krajem godine biti odlični.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimePon 22 Jun - 8:05

I ja sam gore naveo da ce krajem godine biti dobri rezultati ali da ima jos vremena za kupovinu ko imam manje para moze da vrti kroz neke manje spekulacije, ali soja nece gore do zaddnjeg kvartala. :D
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeČet 25 Jun - 0:12

Sumnjam... čak i ta dobit, po mom mišljenju će biti opet "navlaka" za male akcionare...
Previše su se oni "zaigrali" gledajui SAMO svoje dupe!
Ništa im ne treba verovati, banda je to nemilosrdna!
Budite oprezni, sve svoje snage su usmerili u pravcu prevare malih akcionara...
Ne verujte im NIŠTA !!


:no:

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimePon 29 Jun - 14:45

PONUDA
Sojaprotein: Victoria Group želi preuzeti 41,2% akcija
Autor/izvor: SEEbiz / EMportal
BEOGRAD - Victoria Group, većinski vlasnik Sojaproteina, objavila je nameru za preuzimanje 41,2 odsto akcija Sojaproteina.

Poslednja cena jedne akcije Sojaproteina na berzi bila je pre objavljivanja ponude (prošli petak) 820 dinara, a prosečna ponderisana cena za prethodna tri meseca 782,99. Victoria Group je u poslednjoj dokapitalizaciji sticala akcije maksimalno po ceni od 851 dinar. Akcije Sojaproteina (BSE:SJPT) danas su zaključile trgovinu na nivou od 830 dinara.
Nazad na vrh Ići dole
Djuka
Still learning
Still learning
Djuka


Broj poruka : 106
Points : 317
Datum upisa : 01.06.2009

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimePon 29 Jun - 15:26

milica1 ::
PONUDA
Sojaprotein: Victoria Group želi preuzeti 41,2% akcija
Autor/izvor: SEEbiz / EMportal
BEOGRAD - Victoria Group, većinski vlasnik Sojaproteina, objavila je nameru za preuzimanje 41,2 odsto akcija Sojaproteina.

Poslednja cena jedne akcije Sojaproteina na berzi bila je pre objavljivanja ponude (prošli petak) 820 dinara, a prosečna ponderisana cena za prethodna tri meseca 782,99. Victoria Group je u poslednjoj dokapitalizaciji sticala akcije maksimalno po ceni od 851 dinar. Akcije Sojaproteina (BSE:SJPT) danas su zaključile trgovinu na nivou od 830 dinara.

Ma vidi ti njih a garant ce ponuditi neku enormnu otkupnu cenu....ironican sam naravno ....pokusavaju da uzmu akcije sto jeftinije.Na sojinom sajtu nema nista o ovome....Trenutno poseduju 58% akcija znaci zele da zaokruze na 100% ili sam pogresno skontao...ipak sam pocetnik na berzi....Ispravite me ako gresim.
Nazad na vrh Ići dole
DI
Still learning
Still learning



Broj poruka : 35
Points : 40
Datum upisa : 18.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimePon 29 Jun - 17:04

Da li neko može da bjasni kako sada zakonski i u praksi može igledati preuzimanje ostatksa akcija?
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimePon 29 Jun - 18:21

Cena u ponudi za preuzimanje
Član 22

Ponuđena cena akcija ciljnog društva ne sme biti niža od prosečne ponderisane cene akcija
u poslednja tri meseca pre objavljivanja obaveštenja o nameri preuzimanja utvrđene na
osnovu izveštaja o trgovanju na organizovanom tržištu.

Ukoliko je poslednja tržišna cena akcija ciljnog društva na organizovanom tržištu prethodnog
radnog dana pre objavljivanja obaveštenja o nameri preuzimanja viša od cene iz stava 1.
ovog člana, ponuđač je dužan da ponudi tu cenu.

Ukoliko je ponuđač ili lica koja s njim zajednički deluju pre objavljivanja ponude za
preuzimanje stekao akcije ciljnog društva po višoj ceni od cene iz st. 1. i 2. ovog člana,
dužan je da akcionarima ciljnog društva ponudi:
- najvišu cenu po kojoj je stekao akcije u poslednjih 12 meseci;
- prosečnu cenu po kojoj je u poslednje dve godine pre objavljivanja obaveštenja o nameri
preuzimanja stekao akcije ciljnog društva, ako je u tom periodu stekao najmanje 10% akcija
ciljnog društva, pod uslovom da je ta cena viša od cene iz alineje 1. ovog stava.

Ponuđač ne može da snižava ponuđenu cenu niti da menja ponudom određen način i rok
plaćanja, ali može povisiti ponuđenu cenu. Za svaku akciju iste klase ponuđač mora da plati
istu cenu.

Prinudna prodaja
Član 34

Kada ponuđač u postupku preuzimanja otkupi najmanje 95% akcija ciljnog društva, ima
pravo da kupi i akcije akcionara koji nisu prihvatili prodaju akcija po toj ponudi (nesaglasni
akcionar), a pod uslovima iz ponude za preuzimanje.
kon o preuzimanju akcionarskih društava 46/2006

Član 34. (Prinudna prodaja)

Kada ponuđač u postupku preuzimanja otkupi najmanje 95% akcija ciljnog društva, ima pravo da kupi i akcije akcionara koji nisu prihvatili prodaju akcija po toj ponudi (nesaglasni akcionar), a pod uslovima iz ponude za preuzimanje.
Ponuđač iz stava 1. ovog člana podnosi Centralnom registru, preko člana Centralnog registra, zahtev za prinudnu prodaju akcija nesaglasnih akcionara najkasnije u roku od 120 dana od dana isteka krajnjeg roka iz ponude za preuzimanje, uz navođenje uslova kupovine akcija iz ponude za preuzimanje i izvršava uplatu po osnovu prinudne prodaje akcija na namenski novčani račun ciljnog društva u Centralnom registru kada se plaćanje vrši u novcu, odnosno poseban račun hartija od vrednosti Centralnog registra kada se plaćanje vrši u hartijama od vrednosti.
Ponuđač je dužan da istovremeno sa podnošenjem zahteva iz stava 2. ovog člana preko člana Centralnog registra obavesti nesaglasne akcionare o podnetom zahtevu za prinudnu prodaju akcija, i to obaveštenje objavi u jednim dnevnim novinama koje se redovno distribuiraju na celoj teritoriji Republike sa tiražom od najmanje 100.000 primeraka.
Po proteku roka od 15 dana od dana objavljivanja obaveštenja iz stava 3. ovog člana, na pismeni zahtev ponuđača, Centralni registar vrši prenos sa računa hartija od vrednosti nesaglasnih akcionara na račun hartija od vrednosti ponuđača, odnosno novca na račun nesaglasnih akcionara, na način propisan Pravilima poslovanja Centralnog registra.

Član 35. (Prinudna kupovina )

Kada je ponuđač otkupio najmanje 95% akcija ciljnog društva (većinski akcionar) obavezan je da kupi akcije preostalih akcionara na njihov zahtev, a pod uslovima iz ponude za preuzimanje.
Ponuđač koji je stekao najmanje 95% akcija ciljnog društva, nakon okončanja postupka preuzimanja, mora obezbediti novčana sredstva, odnosno bankarsku garanciju za plaćanje najviše 5 % preostalih akcija ciljnog društva i ne sme ih povlačiti do isteka roka od šest meseci, u kome manjinski akcionar može podneti zahtev iz stava 1. ovog člana.
Manjinski akcionar iz stava 1. ovog člana može podneti zahtev većinskom akcionaru, odnosno Centralnom registru preko člana Centralnog registra, najkasnije u roku od šest meseci od dana sticanja najmanje 95% akcija od strane ponuđača, obaveštavajući ga o klasi i broju akcija koje nudi na prodaju.
U slučaju podnošenja zahteva iz stava 1. ovog člana, većinski akcionar dužan je da otkupi akcije manjinskih akcionara po ceni poslednje akcije čijom kupovinom je stekao najmanje 95% akcija.
Centralni registar vrši prenos akcija sa računa hartija od vrednosti manjinskih akcionara na račun hartija od vrednosti većinskog akcionara, odnosno novca na račun manjinskih akcionara, na način propisan Pravilima poslovanja Centralnog registra.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimePon 29 Jun - 18:34

A da li mora da se pridrzava proseka zadnjih meseci ili moze da kaze odkup ce biti po lupam 1500din? i da kaze bilo koju visu cenu od proseka zadnja 3meseca?? :roll:
Meni se cini da ovi hoce da pumpaju cenu! ali opet .... kadgod su se spremali za odkup cena je sastavljala dole da i sada ne predvidjaju slom u septembru oktobru? :no:
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimePon 29 Jun - 18:57

I jos mi nesto pade na pamet da li je moguce da otkupi 40% i da 20% akcija ponisti? i samim tim ulazi u 95 % jer je smanjena kolicina akcija? ali!!! meni ovo mirise na dobro naravno za one koji su sada kupili a ne kao ja po 4000 jr mogu da objave odkup po 1915din :pale:
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimePon 29 Jun - 21:29

Tesko da ce se oni isprsiti za nesto vise od prosecne tromesecne cene. :evil:
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimePon 29 Jun - 22:13

iki ::
Tesko da ce se oni isprsiti za nesto vise od prosecne tromesecne cene. :evil:

Ma objaviče sigurno preuzimanje po ceni dokapa, znači 851 din. Jasno je da žele jeftino da kupe, i isto je jasno da samo glupi prodaju na ovoj ceni.
Nazad na vrh Ići dole
DI
Still learning
Still learning



Broj poruka : 35
Points : 40
Datum upisa : 18.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeUto 30 Jun - 5:06

Institucionalni investitori sada drže preko 11,5% akcija. Mislim da njima ponudjena cena neće odgovarati. Ukoliko je tako VG ne može da otkupi toliko akcija, pa da naknadnim poništavanjem dodje na 95%. Ukoliko bi otkupili i poništili akcije svih malih akcionara VG bi imala 83,5%, a investitori 16,5%. U maju i junu samo jedan od prvih 10 investitra je prodavao po ovim cenama, a 4 su kupovali.
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeUto 30 Jun - 9:30

Ja bih postavio par početničkih pitanja...

Zašto bi otkupljivali po 2000 dinara? Na osnovu čega?
Drugo, zar to ne bi diglo cenu akcije, kad bi se očekivalo da otkupljuju po višoj ceni od sadašnje???
Po prethodnom postu, jel problem u tome što ne mogu da nakupe koliko bi želeli po trenutnoj ceni?
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeUto 30 Jun - 9:32

Stefane,oni zele da sada nakupe sto vise po ovoj ceni da bi posle mogli da je pumpaju.Taj scenario je vec vidjen pre dve godine. :cheers:
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeUto 30 Jun - 9:35

Zar psihologija ne bi onda bila: ako će oni da pumpaju, bolje da ja nakupujem dok je još jeftino, pa ću da prodam kad napumpaju... ?
Osim ako neće uspeti da skupe i napumpaju...
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeUto 30 Jun - 9:37

Mnogo ljudi se opeklo na SJPT,i to uglavnom onih koji nemaju pojma o berzi nego su kupovali jer je komsija Zika rekao da je to najbolji papir na Belexu.
Zato sada nema nekog preteranog interesovanja,traze se nove ovcice.
Pitaj ih kako su im kursne razlike pojele nerasporedjenu dobit :D

edit:ko nema u glavi...nema ni u dzepu...
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeUto 30 Jun - 9:46

pa da ali logikom gledano: cena nece ici dole iz prostog razloga sto ce otkup biti na ovoj ceni samo moze gore! e sada pitanje je kada! i jako sam ja ubedjen da ce otkup biti na mnogo vecoj ceni! i to ce biti prvi razlog za skok!
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeUto 30 Jun - 9:50

Videcemo,setite se kako su kontrolisali cenu kada su se 2007 istovarali...
Ne zelim da budem crna vrana ali njihov nacin poslovanja mi se uopste ne svidja.Zeleo bih da gresim :evil:
Nazad na vrh Ići dole
DI
Still learning
Still learning



Broj poruka : 35
Points : 40
Datum upisa : 18.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeUto 30 Jun - 9:54

Poslednjih meseci je interesovanje bilo malo, ali nesto vece nego interesvanje na Belexu.
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeUto 30 Jun - 9:55

Hehe...
Ja ne planiram da se igram sa SJPT (još) nego pitam čisto špekulantski, jer ovo što priča ris ima smisla.
Ako će otkup da bude na 850 din, rizikuje se mali gubitak. Samo ne znam koji je potencijal za dobitak, tj. do koje cene može da raste i zašto SJPT...
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeUto 30 Jun - 10:09

Stefane pa razloga ce biti samo ako najeva otkup na naprimer 2000 zar to nije razlog?
I ako i ja kao iki se bojim njihovog posovanja ali videcemo! ja cu da kup[ujem sitno ispo 810
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeUto 30 Jun - 10:13

Evo upravo trgovanja na 843.00 :D :D :D

Odakle vama ideja da ce ponuduiti 2000 za otkup? :hihihi:
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeUto 30 Jun - 10:25

tesim se!!! :(
Ovo je katastrofa! kakvi gov..I da ovo se nedesi i na vzas?
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeUto 30 Jun - 10:28

Sigurno ce isto odraditi i na VZAS-u...
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeUto 30 Jun - 12:44

ris ::
pa da ali logikom gledano: cena nece ici dole iz prostog razloga sto ce otkup biti na ovoj ceni samo moze gore! e sada pitanje je kada! i jako sam ja ubedjen da ce otkup biti na mnogo vecoj ceni! i to ce biti prvi razlog za skok!

Zašto bi kupovali po višoj ceni kad mogu po 851? Sad je recesija, idealan trenutak za preuzimanje po nizkoj ceni.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeUto 30 Jun - 12:53

pa naprimer zato sto po toj ceni nece moci da otkupe vise 10% samo mnogo manje!
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeUto 30 Jun - 14:03

Malo li je na ovu skupocu? :D
Nazad na vrh Ići dole
Broker-YU
Forum DJ
Forum DJ



Broj poruka : 97
Points : -6
Datum upisa : 22.05.2007

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeUto 30 Jun - 19:14

Ma ne panicite ljudi,nista od tog posla
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Soja protein a.d. Bečej - SJPT   akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 Icon_minitimeSre 1 Jul - 15:01

akcije - Soja protein a.d. Bečej - SJPT - Page 8 12polocr_290609_1
Nazad na vrh Ići dole
 
Soja protein a.d. Bečej - SJPT
Nazad na vrh 
Strana 8 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 18 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Belex Freaks Cafe ("Kod Stefana")

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: