BELEX Club
BELEX Club

Ekonomski Forum

PrijemPortalliFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
Share | 

Kako odabrati brokera?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
trind
Still learning
Still learning

Broj poruka : 78
Datum upisa : 01.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   10/15/2014, 15:09

Koja je trenutno najbolja platforma za on-line trgovanje na BB?

Probao sam Kombank trader i E-Client Trader, obe su daleko losije od pokojnog QuoteStation-a.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Member
Member

Broj poruka : 483
Datum upisa : 18.01.2014

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   1/21/2015, 13:34

Izvinjavam se unapred sto cu ovde pitati ali sad sam zvao MV kao i Raisfaisen i komercijalnu banku i oni nude sve za 0.65% +1000 dinara namenski racun +1950 nesto da mogu od kuce da kupujem. A svi drugi mi traze 1-1.5% da li neko zna jel mozda oni iz komercijalne imaju skrivene troskove ili su zaista najpovoljniji?
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP

Broj poruka : 490
Datum upisa : 02.10.2013

PočaljiNaslov: s   1/21/2015, 13:46

Dragane, nema skrivenih troškova. Kupiš akcije - platiš 0.65%, prodaš akcije - platiš 0.65%. S tim da tih 0.65% ne može biti manje od, čini mi se, 150din - za neku kupovinu od 20K dinara je okvirno provizija 150din.

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Dr.
Just looking
Just looking

Broj poruka : 11
Datum upisa : 22.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   1/21/2015, 14:36

@Tenerife ::
Dragane, nema skrivenih troškova. Kupiš akcije - platiš 0.65%, prodaš akcije - platiš 0.65%. S tim da tih 0.65% ne može biti manje od, čini mi se, 150din - za neku kupovinu od 20K dinara je okvirno provizija 150din.
Mislim da su ranije imali i naknadu za davanje i povlačenje naloga 500 din a sad neznam da li je imaju.
Nazad na vrh Ići dole
zekapeka
Still learning
Still learning

Broj poruka : 92
Datum upisa : 10.10.2014

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   1/21/2015, 14:45

@Dr. ::
Mislim da su ranije imali i naknadu za davanje i povlačenje naloga 500 din a sad neznam da li je imaju.

Nemaju....
Od skrivenih troskova imas odrzavanje racuna od 100 din (ukoliko si imao promet na racunu).... I minimalna provizija je 100 din :)

Our family
Our  family

Broj poruka : 152
Datum upisa : 15.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   1/21/2015, 16:34

U Rajfajzen je sve 1,0135% + 700 rsd otvaranje racuna.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Member
Member

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   2/12/2015, 14:34

Da li IC jos daje neke privilegije za clanove foruma? Meni su konkretno rekli za kupovinu na NYSE 2 centa po akciji a najmanje 10$ po transakciji plus 12$ mesecno odrzavanje. Ali zackoljica je ne primaju devize nego moram da im uplatim dinare pa onda oni po nekom povoljnom kursu banke pretvaraju u Dolare (kod nas nijedna banka nema povoljan kurs u odnosu na menjacnice) pa verovatno isti postupak kad prodajem. Da li su oni najpovoljniji? Nameravam da kupim - najvise 3 akcije pa da cekam godinu dve koliko treba vec. E sad tih 12$ se pretvore u 120-240$ znamo svi da nase banke u odnosu na menjacnice nikako nemaju povoljan kurs. Da li neko zna povoljniju kombinaciju preko domacih brokera ili banaka?
Nazad na vrh Ići dole
MYSTIC021
Our family
Our  family

Broj poruka : 210
Datum upisa : 29.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   2/12/2015, 23:06

@Dragan555 ::
kod nas nijedna banka nema povoljan kurs u odnosu na menjacnice
Mislim da si neupucen i to samo zato sto nisi svestan cinjenice da kursevi koja banka istice predstavljaju samo minimalne i maksimalne kurseve po valuti za taj dan (regulativa strogo zabranjuje njihovo probijanje tokom dana). SVAKA BANKA MOZE DA PONUDI BOLJI KURS OD MENJACNICE.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Member
Member

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   2/13/2015, 01:15

@MYSTIC021 ::
@Dragan555 ::
kod nas nijedna banka nema povoljan kurs u odnosu na menjacnice
Mislim da si neupucen i to samo zato sto nisi svestan cinjenice da kursevi koja banka istice predstavljaju samo minimalne i maksimalne kurseve po valuti za taj dan (regulativa strogo zabranjuje njihovo probijanje tokom dana). SVAKA BANKA MOZE DA PONUDI BOLJI KURS OD MENJACNICE.
Zasto onda nije zeleo da mi kaze koji je kurs u tom trenutku ili danu? Samo bi ga uporedio sa dve najpovoljnije menjacnice u BG pa da vidim koliko su povoljniji, jednaki ili nepovoljniji? Sve sto je skriveno izaziva podozrenje. Cak i kod upucenih. Nekako mi se cini da zivimo u zemlji gde ako se sam ne pazis nece te ni drzava stititi. Od silnih reformi nemaju vremena. A vama svakako hvala na trudu.
Nazad na vrh Ići dole
MYSTIC021
Our family
Our  family

Broj poruka : 210
Datum upisa : 29.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   2/13/2015, 06:06

@Dragan555

Moje je misljenje da ni sam verovatno nije znao koji mu kurs banka u tom trenutku moze ponuditi. Kurs na se medjubankraskom deviznom trzistu menja tokom dana (npr.trziste se juce otvorilo na 121.70/121.90 pa je oko 11h otislo na 121.85/122.05 usled neizvesnosti da bi IO NBS mogao u 12h da objavi snizavanje referentne kamatne stope, da bi na kraju dana trziste zavrsilo na 121.30/121.50). Shodno kretanju kursa banka kreira kursne liste za razlicite tipove klijenata (bilo da je u pitanju fizicko lice, pravno lice ili ovlascena menjacnica). Logika menjacnice je potcenjuje otkup (citaj vecina ljudi prodaje EUR za RSD) i istovremeno prati po kom kursu banka od nje moze otkupiti pomenutu efektivu (shodno tome menjacnica stavlja prodajni kurs malo iznad kursa po kojem banka moze otkupiti eur od nje, pa po prodajnom kursu cesto moze biti konkurentna sa bankom). Normalno, bilo bi dobro kada bi odmah u startu znao kurs ili okvirnu marginu u odnosu na srednji.
Nazad na vrh Ići dole
Delboj
Still learning
Still learning

Broj poruka : 58
Godina : 31
Datum upisa : 03.12.2011

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   4/12/2015, 14:59

Poštovane kolege,
pošto se Šumdija broker iz Kragujevca gasi, da li imate neku super preporuku za brokersku kuću, za nas iz unutrašnjosti?

Pošto je najveći deo borkerskih kuća skoncentrisan u Beogradu i severnije, meni je lično bitno da mogu da ispostavljam naloge elektronski (mejlom ili preko aplikacije) i naravno, da provizija za ispostavljanje naloga bude što niža, kao i da ne postoji fiksan iznos minimalne provizije.

Unapred hvala na pomoći
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member

Broj poruka : 1389
Datum upisa : 06.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   4/16/2015, 12:03

Probaj Iliriku ili IC.Broker nude pristojne uslove...
Sve obavljas telefonom i internetom.

Still learning
Still learning

Broj poruka : 78
Datum upisa : 01.09.2013

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   4/16/2015, 18:20

Vojvodjanska banka je podigla proviziju sa 0.15% na 0.3% bez obavestenja. IC radi preko njih.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP

Broj poruka : 1891
Datum upisa : 21.01.2009

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   4/16/2015, 19:26

Ne radim preko IC ali jer ima neka banka koja uzima manje od 0,3%?

Delboj
Still learning
Still learning

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   4/16/2015, 23:10

Jel ima neko da radi preko Komercijalne banke i Komtrade aplikacije? Kakvo je iskustvo?
Nazad na vrh Ići dole
zekapeka
Still learning
Still learning

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   4/17/2015, 02:13

@Delboj ::
Jel ima neko da radi preko Komercijalne banke i Komtrade aplikacije? Kakvo je iskustvo?
Ja radim preko njih. Iskustvo je odlicno, sve probleme i pitanja sam prilicno lako resio. Sama web aplikacija je odlicna i jednostavna a tehnicka podrska je dobra. Pre mesec dana sam poceo da koristim i android aplikaciju i za sada mi je ok.
Nemam predstavu kakvi su ostali ali nemam ni nameru da ih menjam.

Still learning
Still learning

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   4/17/2015, 18:45

@zekapeka ::
@Delboj ::
Ja radim preko njih. Iskustvo je odlicno, sve probleme i pitanja sam prilicno lako resio. Sama web aplikacija je odlicna i jednostavna a tehnicka podrska je dobra. Pre mesec dana sam poceo da koristim i android aplikaciju i za sada mi je ok.
Nemam predstavu kakvi su ostali ali nemam ni nameru da ih menjam.
Hvala na odgovoru.
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP

Broj poruka : 477
Datum upisa : 28.01.2010

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   4/19/2015, 13:01

Ilirikom sam prezadovoljan. I trude se da sa klijentom ostvare licni kontakt i da izadju u susret i kad nisu obavezni. Uslovi su sasvim ok.

Ne volim banke, jedino ako je ovo trebala da bude reklama za Kombank onda je ok.
Nazad na vrh Ići dole
Zak10
Our family
Our  family

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   4/24/2015, 12:12

Da li IC jos daje neke privilegije za clanove foruma?

Kolika je brokerska provizija a koliko je provizija vojvodjanske banke?

Koliki su troskovi kod Ilirike i preko koje banke idu?
Nazad na vrh Ići dole
Bookmaker
Still learning
Still learning

Broj poruka : 140
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   4/24/2015, 15:30

Telo poruke...Odgovorno tvrdim da sa domaćim brokerima može lakše i bolje da se sarađuje...INTERCAPITAL I ILIRIKA su sasvim O.K. ali oni zbog velikogbroja korporativnih klijenata za male baš i nemaju vremena koliko god da sr trude da budu ljubazni. Od 1992.-e radiiim sa JORGIĆ BROKER...skoro pa porodična atmosfera , sve može i sve je dogovor.Nemaju naravno plazformu za trgovanje ali možeš da im sr javiš i sa Zlatibora i da završiš posao običnim telefonskim pozivom ili mejlom.Provizija im je malo jača , al ' Bane Jorgić ti je više pirtfolio menadžer nego broker i te njehove dobre odluke u pravo vreme potpuno ''pokrivaju'' relativno visoku proviziju od 1,5%. Uz račun kod ALFA banke sa 0.2%provizije u trgovanju i bez provizije prilikom podizanja gotovine...dobra kombinacija.U zavisnosti od visine transakcije - od 0,85 do 1,35 % .

Member
Member

Broj poruka : 393
Datum upisa : 30.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   4/24/2015, 15:35

@Zak10 ::
Da li IC jos daje neke privilegije za clanove foruma?

Kolika je brokerska provizija a koliko je provizija vojvodjanske banke?

Koliki su troskovi kod Ilirike i preko koje banke idu?

Takve stvari je najbolje da lično proveriš
Uzmeš telefon u ruke i zoveš a oni ti kažu iz prve ruke kako stoje stvari.

IC tel 011 785 8802
Ilirika 011 33 01000

itd... http://www.belex.rs/clanovi/spisak_clanova

P.S IC broker je mala brokerska kuća...
P.P.S: telefonsko primanje naloga i dogovora možeš sa svakom kućom da radiš, to nije ni za koga od njih problem.

Our family
Our  family

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   4/30/2015, 14:38

Kod kog brokera je ovo sve za 0.65%?
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   4/30/2015, 15:59

Kombank Trader

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Folio
VIP
VIP

Broj poruka : 231
Datum upisa : 19.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   4/30/2015, 16:24

Kombank Trader

Kolika je mesecna naknada za web i/ili android aplikaciju?
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   4/30/2015, 16:37

Dobijas i web i android u paketu. Android je malo bzvz kad hoćeš da postaviš nalog, video sam kod drugara a ja koriatim wp tako da nista...

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Folio
VIP
VIP

Broj poruka : 231
Datum upisa : 19.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   4/30/2015, 17:43

Dobijas i web i android u paketu. Android je malo bzvz kad hoćeš da postaviš nalog, video sam kod drugara a ja koriatim wp tako da nista...

Nisi me razumeo ili mozda ja nisam razumeo :)...mene zanima jel se dodatno placa koriscenje web platforme (i androida) pored svih provizija (0.65%) ili se to podrazumeva prilikom otvaranja namenskog racuna kod njih?
Nazad na vrh Ići dole
Zak10
Our family
Our  family

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   4/30/2015, 18:40

Ovde nije sve 0.65%,placa se i njihova platforma i otvaranje racuna i uslovljavaju sa otvaranje tekuceg racuna kod njih,uostalom neka kazu koliko su pojedinacni troskovi oni koji trguju preko njih.
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   4/30/2015, 19:33

Dakle, pisano je koliko treba izdvojiti za usb key i otvaranje dva racuna - jedan za kupovinu akcija a drugi za prodaju akcija (nista se ne naplacuje za ta dva racuna DOK NE PODIZES NOVAC ZA SLADOLED koji zelis da kupis, jer izgleda da je to cilj cim sitnicarite). Otvara se tekuci racun klasicni na koji preko ebankweb app prebacujes novac za kojim kupujes sladoled u bolje opremljenim poslasticarnicama gde mozes da platis bezgotovinski.

Jedini problem je da sve to moras u staru oko 5000din da platis i usb vazi 2 godine.

Sad jedino da planirate koliko sladoleda kupujete i da li vam se gospodo isplati da se igrate radi sladoleda.

Sad jasno?

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
zekapeka
Still learning
Still learning

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   4/30/2015, 19:45

@Folio ::

Nisi me razumeo ili mozda ja nisam razumeo :)...mene zanima jel se dodatno placa koriscenje web platforme (i androida) pored svih provizija (0.65%) ili se to podrazumeva prilikom otvaranja namenskog racuna kod njih?

I web platforma i android davanje naloga je ukljuceno u proviziju tj. nema dodanog troska.

Still learning
Still learning

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   4/30/2015, 19:48

Dakle, pisano je koliko treba izdvojiti za usb key i otvaranje dva racuna - jedan za kupovinu akcija a drugi za prodaju akcija (nista se ne naplacuje za ta dva racuna DOK NE PODIZES NOVAC ZA SLADOLED koji zelis da kupis, jer izgleda da je to cilj cim sitnicarite). Otvara se tekuci racun klasicni na koji preko ebankweb app prebacujes novac za kojim kupujes sladoled u bolje opremljenim poslasticarnicama gde mozes da platis bezgotovinski.

Jedini problem je da sve to moras u staru oko 5000din da platis i usb vazi 2 godine.

Sad jedino da planirate koliko sladoleda kupujete i da li vam se gospodo isplati da se igrate radi sladoleda.

Sad jasno?

Ja koliko sam primetio, nema troska po transakciji vec samo ukoliko je bilo promena na racunu placas jednom mesecno (na kraju meseca) 100 din odrzavanje.

Our family
Our  family

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   5/2/2015, 22:08

Koliko placate platformu sa real time podacima,dubinu do 10 nivoa a da nije Kombank Trader?
Nazad na vrh Ići dole
usporen
Just looking
Just looking

Broj poruka : 4
Datum upisa : 30.06.2015

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   6/30/2015, 16:03

Zanima me kod kog brokera bi bili najnizi troskovi otvaranja racuna, prenosa akcija i odrzavanja sa retkim transakcijama. Bilo bi zgodno kad bi mogao sve da radim online i da je firma u centru. Da li negde moze da se otvori racun besplatno ili se uvek placa 1000 din.

hteo bih da prenesem nasledjene akcije u svoje ime. Trenutno su akcije kod Belgrade Independent. Nemam iskustva sa tom firmom i njihovi troskovi prenosa i novog racuna su oko 3000.
Akcije NIS-a. Ja ne bih bio preterano aktivan. Verovatno bih ulozio dividende u NIS jednom godisnje.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP

Broj poruka : 2715
Godina : 40
Datum upisa : 22.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   6/30/2015, 16:28

Zavisi o kolikom broju akcija se radi.
Ako se radi o malom broju nema razloga da ih prenosiš na svoje ime, jer jednom kad budeš hteo da ih prodaš možeš tada sve to da obaviš uz ostavinsko rešenje.
I dividendu možeš da dižeš s očevog računa sa tim rešenjem.

Prenos je omiljena vrsta pljačke koja se mnogo dopada brokerima lale

U glavnom je cena od 3000 do 5000 po jednoj firmi.

Najbolje da prvo otvoriš račun kod nekog brokera u centru i onda platiš tih jbnih 3000 i prenesu ti akcije na tebe kod novog brokera.
Imaš na vrhu foruma 3 banera, i sva tri brokera su u centru gara, mada za Sintezu ne znam, oni su valjda na N. Beogradu, ali ih zovi sve i pitaj za uslove, jer oni to povremeno menjaju a ono što piše na sajtu često je samo okvirno...

Just looking
Just looking

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   7/1/2015, 00:44

to je oko 3000E. Racun na koji su isle dividende je cini mi se zatvoren. Ako je to slucaj kako bi onda podizao dividende.

Ako ih ne bi prenosio, da li bih onda opet placao 3-5000 prilikom prodaje zato sto ne bih mogao da prodam ako nisu prvo pod mojim imenom?
Nazad na vrh Ići dole
Zak10
Our family
Our  family

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   7/1/2015, 11:45

Idi kod IC Broker-a i Aleksandar Stojkovic ce sve to da ti zavrsi.
Nazad na vrh Ići dole
usporen
Just looking
Just looking

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   7/1/2015, 19:20

@Zak10 ::
Idi kod IC Broker-a i Aleksandar Stojkovic ce sve to da ti zavrsi.

sta bi zavrsio i sa kojim troskovima. ja ne mogu da posaljem pm kao novi korisnik ali pretpostavljam da ti mozes da posaljes meni.
Nazad na vrh Ići dole
usporen
Just looking
Just looking

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   7/1/2015, 20:15

posto je to manja suma, verovatno bi bilo da ne prenosim u moje ime. Problem bi mogao biti sto se dividende salju na racun koji je zatvoren i u ime osobe koja nije ziva. Kako bih mogao da primam dividende. U IB su rekli da salju na taj racun
Nazad na vrh Ići dole
Zak10
Our family
Our  family

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   7/1/2015, 21:48

Poslao sam ti poruku.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member

Broj poruka : 1389
Datum upisa : 06.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   7/2/2015, 04:22

@usporen ::
posto je to manja suma, verovatno bi bilo da ne prenosim u moje ime. Problem bi mogao biti sto se dividende salju na racun koji je zatvoren i u ime osobe koja nije ziva. Kako bih mogao da primam dividende. U IB su rekli da salju na taj racun

Nemoj da se nerviraš, HISTERIŠEŠ ko trudna žena i kidaš nerve.
Ništa tebi nije zakinuto. Dividenda te čeka, ne brini...
Ništa nije "zatvoreno" i sve što ti pripada te čeka.

Lepo poslušaj kolegu i idi kod tog brokera i sve će da ti sredi.
A trošak će biti onoliki koliki mora = oko 3000 din.
I nemoj da si cicija....

VIP
VIP

Broj poruka : 429
Datum upisa : 22.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   8/31/2015, 16:54

Da i meni je leglo manje, jos sam mislio da je dividenda mozda po nekom drugom osnovu.
Dakle leglo mi je 0,5% posto manje, po meni broker uzeo

Drasko
VIP
VIP

Broj poruka : 268
Datum upisa : 01.07.2007

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   8/31/2015, 18:14

Ja sam jos dobro proso....0.3% manje kafa
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP

Broj poruka : 187
Datum upisa : 17.02.2014

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   8/31/2015, 20:05

Meni je legla dividenda tacno u dinar ..
Nazad na vrh Ići dole
zekapeka
Still learning
Still learning

PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   8/31/2015, 20:15

Meni je tacno u dinar ali naknadno je broker skinuo proviziju, vidim na racunu... Tacnije 0.3%

Just looking
Just looking

Broj poruka : 18
Datum upisa : 13.11.2009

PočaljiNaslov: aa   8/31/2015, 20:19

Ne znam da li smem da pokrenem diskusiju ovde, ili na nekom drugom mestu: moj broker je convest Novi Sad a banka NLB. 
Sutra cu da probam da istražim ko je uzeo i koliko, a ako mi Aca kurbla kaže njegovu kombinaciju banka-broker, možda ću iz inata da preusmerim svoje finansijske aktivnosti. 

Više od 2% je bezobrazluk ako neko drugi radi isti posao sa 0%.
Nazad na vrh Ići dole

Kako odabrati brokera?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Kako izracunati....?
» POTREBA HITNA POMOC :)
» Taxi registracija i... (2011-2013.god)
» Oduzimanje vozacke dozvole
» Koja ce prva da zazivi u Beogradu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Edukacija-
Skoči na: