BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Kako odabrati brokera?

Ići dole 
+86
pepermint
starter
djuken
JMBR
burstimage
Zile
maxxxii
Teletrader
Stane Dolanc
Cermet
philips1
magnum
Prokuplje
malaga
pedja qwerty
DimitrijeJ
milosmiljkovic
MightyZ
Strbac
arsen123
bwresident
deniss
Kivalo
Admin
Aria
pandda
capriolo
BBrroo
Cika Jova
Karlo
Mistery 011
usporen
Folio
Dalaj Lama
Bookmaker
MORNAR
Delboj
MYSTIC021
zekapeka
Dr.
Dragan555
trind
Smile
Boranija
boban75
Aleks
useyourname
Aca kurbla
Momir
Tenerife
Zak10
Limited011
E.T.
Dragan11
Matans
MarkoJTD
Lutvi
Ars Vivendi
Boby
Nemesis
adamm
Petar Pan
Fmember
Vladimirmitr
BoS
Dejansss
markom83
Drasko
GogaAna
Light
Kobe Bryant
Putnik
Ris
Non-ProfitOrganization
Niche
Dax
Dnenad85
Drag_Mlad
interista
Milos86
Nebojsa
BojanNS
Sneki
Friz
Dusan
1jelena
90 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2781
Points : 7934
Datum upisa : 21.01.2009

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime8/8/2012, 16:20

Kolega adamm savetujem da malo pregledaš sve teme na ovom podforum (edukacija) pa će ti se sve smo kasti!
sesir

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Lutvi
Still learning
Still learning
Lutvi


Broj poruka : 71
Points : 344
Datum upisa : 28.02.2012

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: p   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime12/11/2012, 20:52

Kod vojvođanske banke imam namenski račun i preko njih trgujem.Za trgovanje koristim "voban trader".Za sve ovo imam uredne ugovore.
Juče sam dobio poruku da dođem kod njih radi potpisivanja novog ugovora a zbog promene njihovih tarifa.Zna li neko nešto više o njihovim tarifama za pomenute usluge,posebno u odnosu na druge brokere.Čini mi se da je ispostavljanje naloga, po novom, za trgovinu akcijama - 500 dinara,isto tako i njihov izveštaj o realizaciji naloga.Koliko sam mogao da vidim nova provizija im je do 3%.Voleo bih da čujem iskustva i mišljenje po ovome nekog iskusnog člana.Unapred se zahvaljujem.
POZDRAV!
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime12/11/2012, 22:07

To sto pise na ugovoru su maksimalne vrednosti, ne znaci da ce toliko i naplacivati kada dajes naloge. Svako nedoumicu ce otkloniti ako ih nazoves i direktno pitas o visini naknada koje ti naplacuju.
Nazad na vrh Ići dole
Lutvi
Still learning
Still learning
Lutvi


Broj poruka : 71
Points : 344
Datum upisa : 28.02.2012

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime12/11/2012, 23:17

Hvala Ti Marko!
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime12/12/2012, 00:00

Nema na cemu.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime12/12/2012, 08:33

lutvi ::
Kod vojvođanske banke imam namenski račun i preko njih trgujem.Za trgovanje koristim "voban trader".Za sve ovo imam uredne ugovore.
Juče sam dobio poruku da dođem kod njih radi potpisivanja novog ugovora a zbog promene njihovih tarifa.Zna li neko nešto više o njihovim tarifama za pomenute usluge,posebno u odnosu na druge brokere.Čini mi se da je ispostavljanje naloga, po novom, za trgovinu akcijama - 500 dinara,isto tako i njihov izveštaj o realizaciji naloga.Koliko sam mogao da vidim nova provizija im je do 3%.Voleo bih da čujem iskustva i mišljenje po ovome nekog iskusnog člana.Unapred se zahvaljujem.
POZDRAV!
Podrzavam kolegu Marka,ali s njima mozes i da se pogadjas,naravno ne mozes da pucas iz prazne puske,oni vole day trgovce ,mislim da je 3 posto previse,ja sam u njihovom kastodiju i niko mi nije javio nista.
Nazad na vrh Ići dole
Lutvi
Still learning
Still learning
Lutvi


Broj poruka : 71
Points : 344
Datum upisa : 28.02.2012

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime12/13/2012, 11:20

Boby koliko je tebi po transakciji i po nalogu.Hvala Ti i pozdrav!

Naravno, ako nije tajna.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime12/13/2012, 17:06

lutvi ::
Boby koliko je tebi po transakciji i po nalogu.Hvala Ti i pozdrav!

Naravno, ako nije tajna.
0,1 kod nas, u inostranstvu 0,1 ali minimum 15 e. to je trosak kastodija.ostalo na pm
Nazad na vrh Ići dole
Lutvi
Still learning
Still learning
Lutvi


Broj poruka : 71
Points : 344
Datum upisa : 28.02.2012

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime12/13/2012, 17:13

Hvala Boby!
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime12/13/2012, 17:24

Boby ::
lutvi ::
Boby koliko je tebi po transakciji i po nalogu.Hvala Ti i pozdrav!
Naravno, ako nije tajna.
0,1 kod nas, u inostranstvu 0,1 ali minimum 15 e. to je trosak kastodija.ostalo na pm
E Boby druze sta mi sitna boranija da radimo sa nasom sicom na berzi kada ti imas proviziju 0,1%. A ja sam radio kao broker pa znam kojim klijentima se daje 0,1..Svaka cast....
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime12/13/2012, 20:14

To je kastodi,nemoj da me nisi razumeo,poceo sam s 0,3 Kako odabrati brokera? - Page 2 145841
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime3/7/2013, 22:38

Jel ima neko info koji BDD u Novom Sadu uzima najmanju proviziju za realizovane naloge? Ja nisam uspeo da nađem ispod 1%. Ako neko zna za manje molim vas javite.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan11
VIP
VIP



Broj poruka : 126
Godina : 46
Points : 486
Datum upisa : 04.08.2011

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime3/7/2013, 22:48

matans ::
Jel ima neko info koji BDD u Novom Sadu uzima najmanju proviziju za realizovane naloge? Ja nisam uspeo da nađem ispod 1%. Ako neko zna za manje molim vas javite.
A da probas preko IC. Sam daješ naloge preko interneta, a i provizija je manja od 1%.
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime3/8/2013, 12:44

matans ::
Jel ima neko info koji BDD u Novom Sadu uzima najmanju proviziju za realizovane naloge? Ja nisam uspeo da nađem ispod 1%. Ako neko zna za manje molim vas javite.
BROKERSKO-DILERSKO DRUŠTVO MOMENTUM SECURITIES AD

Edit: ne reklamiramo prevarante!
Admin
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime3/8/2013, 13:03

Nikako kod njih!
Tu radi broker-prevarant Boris Karan alias mod sa fiasconomija BadMouth koji je navukao mnoge akcionare i forumaše, osim toga neki su imali dodate probleme s njima kada su hteli da promene brokera...
UŽAS i STRAVA, bolje je otii kod bilo koga samo ne kod njih !!

Evo spiska:
https://www.aikb.net/t647-brokeri-ko-ae-prvi-da-pukne#113424


_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
E.T.
Just looking
Just looking



Broj poruka : 4
Points : 17
Datum upisa : 07.09.2009

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime4/5/2013, 16:22

Jel OK Ilirika (za strana trzista)?
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime6/11/2014, 14:44

Proveravao sam tarife Raiffeisen banka (fizička lica) je čini mi se nekad imala tarifu od 1%, a sada piše:

4. Transakcioni troškovi
4.1. Za klijente koji koriste kliring i kastodi usluge0,20% na tržišnu vrednost HOV min. RSD 500,00
4.2. Za klijente koji koriste kliring/kastodi/brokerske usluge0,15% na tržišnu vrednost HOV
5. Naplata prihoda od HOV na račun kod Raiffeisen banke
5.1. Za klijente koji koriste kliring i kastodi usluge0,20% na tržišnu vrednost HOV min. RSD 500,00
5.2. Za klijente koji koriste kliring/kastodi/brokerske usluge0,15% na tržišnu vrednost HOV
Sa stranice:
http://www.raiffeisenbank.rs/code/navigate.aspx?Id=434

Može li mi neko ko trguje preko Raiffeisen banke koliku stvarno imaju proviziju?
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime6/11/2014, 15:54

adamm ::


Može li mi neko ko trguje preko Raiffeisen banke koliku stvarno imaju proviziju?

1% provizija + 0.35% troškovi HOV i berze

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime6/12/2014, 02:03

A što bi išao kod Rajfajzen Brokera?
Imaš IC Broker, Iliriku ili Sintezu.
Na vrhu sajta imaš njihove banere pa pogledaj šta nude ili ih zovi telefonom.
Sva tri brokera daju bolje uslove od bilo koje banke...
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime6/12/2014, 09:34

Limited011 ::
A što bi išao kod Rajfajzen Brokera?
Imaš IC Broker, Iliriku ili Sintezu.
Na vrhu sajta imaš njihove banere pa pogledaj šta nude ili ih zovi telefonom.
Sva tri brokera daju bolje uslove od bilo koje banke...

Flatex u Nemačkoj em što je veliki em što ima potpuno transparentne i jasne tarife na njihovom sajtu. Mogli bi i domaći da se ugledaju na njih.

Postoje neke tehničke stvari koje bih hteo da ispuni broker (da online aplikacija radi pod svim operativnim sistemima) što nije slučaj sa nekim koje si naveo (IC Broker, Komercijalna) otpadaju za mene, osim ako ne želim da kupim još neki računar za trading.

Dalje, ja nemam poverenja u brokerske kuće pa bih voleo da vidim jasan promet te kuće na berzi: 
http://www.belex.rs/trgovanje/izvestaj_xml/ucesce_brokera_blok_godisnji/3350

Pa ja ne vidim dobar razlog zašto bih išao kod Ilirike ili Sinteze. OK, možda imaju u praksi manje provizije, ali netransparentnost i mali prometi me odbijaju da ih okrenem na telefon ili pošaljem email. Slobodno me prosvetli :D

Žao mi je ako se neke od tih brokerskih kuća mnogo trude i rade i žele da se probiju na tržištu, klijenti nekad imaju sopstvene interese, a ljudi su osetljivi kad stavljaju svoje zarađene pare u nešto i kroz neki sistem.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2781
Points : 7934
Datum upisa : 21.01.2009

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime6/12/2014, 11:10

O Lunixu
 https://www.aikb.net/t1623p44-pitajte-ilirika-brokere-beograd

A ovo o "poverenju" nije baš jasno o čemu pišeš?
Valjda da će da te prevare, uzmu pare, ne idaju nalog ili šta?
Pa nije to baš tako lako izvesti čak ni u Srbiji...
I nisam čuo da se tako nešto dešavalo.

Pre e velika brokerska kuća da kasni sa davanjem naloga za male akcionare nego mala.
A čini mi se da neke od velikih u nameri da oteraju "male" jošuvek naplacuju i svako davanje naloga, pa čak i povlačenje naloga...
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime6/12/2014, 11:19

OK, raspitacu se malo oko Sinteze i Ilirike da vidim sta mi nude, kad vec ne vidim da je transparentno. Hvala na pokusaju pomoci. Hteo bih da isplatim dividendu, a onda bih trebao to negde i da ulozim...
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2781
Points : 7934
Datum upisa : 21.01.2009

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime6/12/2014, 11:34

Kad poyoves nekog od navedenih brokera na telefon prvo sto ces cuti iz slusalice je da se razgovor snima.
Upravo da posle ne bi bilo "rekao sam to" a da oni tvrde da nisi...
Ako im se i desi greska, duzni su da ti nadoknade stetu.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Zak10
Our family
Our  family



Broj poruka : 285
Points : 1271
Datum upisa : 15.04.2010

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime7/5/2014, 11:56

Fmember ::
adamm ::


Može li mi neko ko trguje preko Raiffeisen banke koliku stvarno imaju proviziju?

1% provizija + 0.35% troškovi HOV i berze

Ovo su vazece cene,mada su najavljivali da ce provizija biti ispod 1%.
Mene nervira kod njih sto nemoze sa namenskog racuna kada se prodaju akcije da se prebace sredstva online na tekuci racun,nego morate da idete u njihovu filijalu na blagajnu da potpisete 2 naloga i onda su vam sredstva na tekucem racunu.
Kako je kod drugih banaka to regulisano?
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime7/5/2014, 13:01

Kod Komercijalne banke u mail-u koji sam dobio od njih stoji ovako:

Poštovani korisnici aplikacije Kombank Trader,
Sa zadovoljsvom vas obaveštavamo da je u e-banci za fizička lica omogućen prenos raspoloživih
sredstava sa namenskog računa za kupovinu akcija na tekući ili neki drugi račun za korisnike
aplikacije Kombank Trader.
Ukoliko novac podižete u ekspozituri sa kupovnog računa i dalje je neophodna potvrda od brokera.

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime7/5/2014, 16:51

U Vojvodjaskoj banci odavno nema kupovnog i prodajnog računa, već samo jedan i snjega možeš da podigneš ili prebaciš pare gde želiš, nikakva potvrda brokera nije potrebna...

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Zak10
Our family
Our  family



Broj poruka : 285
Points : 1271
Datum upisa : 15.04.2010

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime7/14/2014, 12:12

Limited011 ::
A što bi išao kod Rajfajzen Brokera?
Imaš IC Broker, Iliriku ili Sintezu.
Na vrhu sajta imaš njihove banere pa pogledaj šta nude ili ih zovi telefonom.
Sva tri brokera daju bolje uslove od bilo koje banke...

A koje to uslove daju bolje od bilo koje banke?
Npr.IC broker naplacuje brokersku proviziju 1%,provizija vojvodjanske banke 0,15%,toliko je i kod drugih banaka.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2781
Points : 7934
Datum upisa : 21.01.2009

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime7/14/2014, 12:25

IC daje 0,5% za članove foruma - zovi ih pa pitaj.
Nazad na vrh Ići dole
Zak10
Our family
Our  family



Broj poruka : 285
Points : 1271
Datum upisa : 15.04.2010

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime7/14/2014, 12:44

Ars Vivendi ::
IC daje 0,5% za članove foruma - zovi ih pa pitaj.

Pitao i Aleksandar Stojkovic iz IC Brokera kaze 1%
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 519
Points : 1387
Datum upisa : 17.02.2014

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime7/14/2014, 22:46

Preko Kombank provizija 0,6% sve komplet,broker,banka,CRHOV,berza,za naloge preko 50k dinara...
Za naloge manje od 50,provizije ostaju iste ali srazmerno manjem ulaganju one se zapravo uvecavaju na o,7 do 1%
Nazad na vrh Ići dole
useyourname
Just looking
Just looking



Broj poruka : 4
Points : 40
Datum upisa : 18.07.2014

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime7/18/2014, 16:29

Ljudi, kad vec preporucujete, ako zelim da krenem da poslujem sa berzom, a zelim da izbor kupovine i prodaje akcija prepustim brokeru, u principu da veliku vecinu poslovanja ili cak celokupno, prepustim brokerima, ja samo da obezbedjujem novac, koga preporucujete, koga da izaberem?
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime7/18/2014, 17:14

useyourname ::
Ljudi, kad vec preporucujete, ako zelim da krenem da poslujem sa berzom, a zelim da izbor kupovine i prodaje akcija prepustim brokeru, u principu da veliku vecinu poslovanja ili cak celokupno, prepustim brokerima, ja samo da obezbedjujem novac, koga preporucujete, koga da izaberem?

To što tebi treba nije broker već investicioni fond ili investicioni savetnik.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime7/18/2014, 18:33

To što tebi treba nije broker već investicioni fond ili investicioni savetnik.


To mi nemamo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
useyourname
Just looking
Just looking



Broj poruka : 4
Points : 40
Datum upisa : 18.07.2014

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime7/18/2014, 20:18

Vi, to jest, aik banka? U kojoj banci mogu da nadjem dobrog investicionog savetnika, ako to ne postoji nigde drugde? Jesam laik, ali sam prilicno ozbiljan sa ovim, molim da me neko uputi.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Kako odabrati brokera? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako odabrati brokera?   Kako odabrati brokera? - Page 2 Icon_minitime7/19/2014, 05:05

useyourname ::
Vi, to jest, aik banka? U kojoj banci mogu da nadjem dobrog investicionog savetnika, ako to ne postoji nigde drugde? Jesam laik, ali sam prilicno ozbiljan sa ovim, molim da me neko uputi.

Ako si ozbiljan, dobro razmisli od koga tražiš savet i kome poveravaš svoj novac.

Jer ovde na forumu, čast izuzecima, smo takodje laici i diletanti. Na žalost, slična situacija je i u nekim bankama.

Zato budi obazriv od koga tražiš, a još obazriviji koji ćeš savet poslušati.

U svakom slučaju puno sreće  ajkula 

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
 
Kako odabrati brokera?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Kako je Amerika postala imperija...i kako ce propasti?
» Kako da spasimo belex ?
» EU - Evropska Unija...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Edukacija-
Skoči na: