BELEX Club
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemPortalliEventsPublicationsČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
Delite | 
 

 Sloga a.d. , Perlez - SLPZ

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
avatar

Broj poruka : 5249
Localisation : Centar grada
Points : 6467
Datum upisa : 21.05.2007

PočaljiNaslov: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   4/18/2008, 15:35

:D :D

Hajde da im učinim !!! :cheers:
Panameri i smrdljivom kopirantu Arlehinu... :joker:

Ukrcavanje u tišini....

1.HAJDU-AVIS RT 13166573,74455
2.VOJVOĐANSKA BANKA-KASTODI 13950,78133
3.VOJVOĐANSKA BANKA-KASTODI 13000,72812
4.LAKOSKI-TRNAVČEVIĆ VUKAŠIN 8000,44807
5.VOJVOĐANSKA BANKA-KASTODI 7000,39206
6.CITADEL SECURITIES A.D. 5100,28565
7.HYPO KASTODI 4 3500,19603
8.PANAMERA D.O.O. BEOGRAD 319 0,17867

10.KOČOVSKI ALEKSANDAR 200 0,11202

209.PALALIĆ SLOBODAN 100 0,05601

:drunken:


Sneki, bez vređanja - mod. Dušan

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
avatar

Broj poruka : 5249
Localisation : Centar grada
Points : 6467
Datum upisa : 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   4/18/2008, 17:13

P.S. Nemoj da neko pomisli da preporučujem OVU akciju... možda je i dobra, ali se čuvajte...



.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Raiden
Still learning
Still learning


Broj poruka : 99
Points : 13
Datum upisa : 24.07.2007

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   4/18/2008, 17:32

I sad će ta ekipa da podigne cenu i uvali to nekom stranom naivnom fondu 👏

A za to vreme ima da se gradi u Perlezu.... biodizel varijanta, svemirska stanica :wall:

Možda su i u dilu sa vlasnicima ㊙ koji za njih podešavaju bilanse :coffe:
Nazad na vrh Ići dole
bonum.mm
Moderator
avatar

Broj poruka : 416
Points : 1013
Datum upisa : 28.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   4/19/2008, 09:16

Sneki,
da li mozda znas ko se krije iza ovih kastodi racuna Vojvodjanske banke?
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
avatar

Broj poruka : 1774
Godina : 64
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   4/19/2008, 13:29

Pre dva meseca vlasnici su bili Madjari.
Ali su prodali komp.Agroziv.
Madjari su kroz obaveznu investiciju kupili nove kombajne,traktore i druge masine.
Sve njive su im posejane.
Plate redovne.

Ovo cisto da imate info.
Nazad na vrh Ići dole
bonum.mm
Moderator
avatar

Broj poruka : 416
Points : 1013
Datum upisa : 28.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   4/19/2008, 15:26

@pepsiman ::
Pre dva meseca vlasnici su bili Madjari.
Ali su prodali komp.Agroziv.
Madjari su kroz obaveznu investiciju kupili nove kombajne,traktore i druge masine.
Sve njive su im posejane.
Plate redovne.

Ovo cisto da imate info.

Kako su prodali Agrozivu kad u Centralnom Registru stoji da su jos vlasnici Madjarari (Hajdu-Avis RT)?
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
avatar

Broj poruka : 1774
Godina : 64
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   4/19/2008, 15:30

A kad se tom registru zurilo da ispravi novo stanje.

Prodali su ga cim je proglasena nezavisnost Kosova.
Nazad na vrh Ići dole
StefanoProdi
VIP
VIP


Broj poruka : 241
Points : -15
Datum upisa : 22.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   4/22/2008, 13:34

Da li je prodaja izvršena otkupom dela u Slogi ili otkupom cele firme Hajdu Avis RT?
Ako je druga opcija, onda centralni nema veze.
Nazad na vrh Ići dole
nikola22222
Just looking
Just looking
avatar

Broj poruka : 3
Points : 0
Datum upisa : 22.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   4/22/2008, 16:41

[quote="bonum.mm"]
@pepsiman ::

Ali su prodali komp.Agroziv.

gde se ovo vidi molim te?
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
avatar

Broj poruka : 1774
Godina : 64
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   4/22/2008, 16:49

Pa sta je vama ljudi? Ako kolega radi zajedno samnom u VPZR a supruga mu radi u Slogi Perlez.Kao knjigovodja.Onda je info 100% tacan.Ne ulazim u to kako je izvrsena transakcija.Znaci kupljeno u vidjenom stanju.Naravno cela firma.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
avatar

Broj poruka : 5249
Localisation : Centar grada
Points : 6467
Datum upisa : 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   4/22/2008, 16:53

@pepsiman ::
Pa sta je vama ljudi? Ako kolega radi zajedno samnom u VPZR a supruga mu radi u Slogi Perlez.Kao knjigovodja.
Onda je info 100% tacan.Ne ulazim u to kako je izvrsena transakcija.Znaci kupljeno u vidjenom stanju.Naravno cela firma.

:D
To Pepsi.. a ne ko oni Marsovci na Fiasconomy.... Jasno i nedvosmisleno !!
Ko ne veruje, nek sedne u auto i pravac Perlez... :king:


-

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
nikola22222
Just looking
Just looking
avatar

Broj poruka : 3
Points : 0
Datum upisa : 22.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   4/22/2008, 18:20

@pepsiman ::
Ne ulazim u to kako je izvrsena transakcija.

pa kad vec toliko znas, zasto ne kazes kako je izvrsena kupovina?
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
avatar

Broj poruka : 1774
Godina : 64
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   4/22/2008, 20:08

Kad je i u mojoj firmi VPZR izvrsena transakcija,iz konzorcijuma u Dunav grupi nisam bio prisutan.

Tako i u ovoj transakciji.Ali sve postojece obaveze iz ugovora i kod prvog vlasnika i kod drugog

mora da se postuje.


PS Nisu me zvali ni na rucak a kamoli veceru.
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
avatar

Broj poruka : 1774
Godina : 64
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   4/23/2008, 14:48

Madjari su bili vlasnici 4 godine.I bili korektni po svim pitanjima.

Uplasila ih ova frka oko Kosova mislili su da ce izbiti rat.Brze bolje nasli kupca.

Firma ima 78 zaposlenih.Obradjuju svojih 1400 hektara,i jos u zakup 2000 do 3000 hektara.

Cisto ratarske kulture.Imaju veliku susaru sa silosem.

U toku je postupak preregistracije na novog vlasnika.

To je ono sto znam.
Nazad na vrh Ići dole
StefanoProdi
VIP
VIP


Broj poruka : 241
Points : -15
Datum upisa : 22.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   4/23/2008, 15:55

Ekipa "lako ćemo" pojačala se po izvršenoj transakciji vlasništva nad preduzećem... Hm,meni je to dosta indikativno sada kada imamo info o Agroživu u priči. Ovi na fiasconomy po običaju ništa ne znaju...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
avatar

Broj poruka : 5249
Localisation : Centar grada
Points : 6467
Datum upisa : 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   4/24/2008, 22:05

@StefanoProdi ::
Ekipa "lako ćemo" pojačala se po izvršenoj transakciji vlasništva nad preduzećem... Hm,meni je to dosta indikativno sada kada imamo info o Agroživu u priči. Ovi na fiasconomy po običaju ništa ne znaju...

Uhapšeno 20 osoba... a na Fiascu NARAVNO da "ništa" ne znaju... treba sad prodati....


.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
nikola22222
Just looking
Just looking
avatar

Broj poruka : 3
Points : 0
Datum upisa : 22.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   4/24/2008, 22:46

to sto je uhapseno 20 ljudi nema veze sa slogom.
a i kako mislis prodati, po ovoj ceni, valjda kupiti??
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
avatar

Broj poruka : 5249
Localisation : Centar grada
Points : 6467
Datum upisa : 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   4/24/2008, 22:48

Kupuj... :D


.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
StefanoProdi
VIP
VIP


Broj poruka : 241
Points : -15
Datum upisa : 22.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   5/15/2008, 17:21

Nastavak ulaska dobro obavestenih spekulanata... FINST +500,Lazic +250,Parezovic +350.
Nazad na vrh Ići dole
bonum.mm
Moderator
avatar

Broj poruka : 416
Points : 1013
Datum upisa : 28.11.2007

PočaljiNaslov: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   7/27/2008, 10:41

Da li neko mozda nesto zna o novom vecinskom vlasniku AGROMETOD Z.A.D. ?
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
avatar

Broj poruka : 2729
Godina : 41
Localisation : N.BGD
Points : 5005
Datum upisa : 22.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   8/25/2008, 15:44

PANČEVO - Trgovinski sud u Pančevu odlučuje sutra o zahtevu NLB banke da kao poverilac Agroživa naplati 60 miliona evra.

Ukoliko Trgovinski sud odluči pozitivno po ovom zahtevu banke, velika je verovatnoća da će Agroživ (BSE:AGRZ) promeniti vlasnika, jer je slovenačka banka jedan od najvećih poverilaca i potražuje skoro polovinu ukupnih dugovanja tog preduzeća. Alternativa bi bila prihvatanje plana grupe poverilaca, koji predviđa revitalizaciju tog poljoprivrednog kombinata.

Agroživ, koji piletinom snabdeva trećinu tržišta u Srbiji, na taj način, posle više od četiri meseca borbe za opstanak, mogao bi da se nađe u rukama slovenačke banke. Ova banka, navodno, spremna je i da otkupi dug većine poverilaca. Najveći konkurent Agroživa i direktan pretendent na njegovo mesto na tržištu Srbije, takođe je iz Slovenije - Perutnina iz Ptuja.

Ova kompanija, kako se saznaje, još pre tri godine, bila je direktno zainteresovana za kupovinu Agroživa, ali rukovodstvo kombinata to nije prihvatilo.
Nazad na vrh Ići dole
Raiden
Still learning
Still learning


Broj poruka : 99
Points : 13
Datum upisa : 24.07.2007

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   10/28/2008, 21:01

EPS 460,82
PE 0,80
PB 0,09
ROE 11,44

Sad su ga oborili za Ginisa. Izgleda da se ekipa bas nameracila na ovu njivu iz nedodjije. Kad krece pumpanje, moze neka dojava? :lol:
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
avatar

Broj poruka : 940
Points : 2739
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   10/29/2008, 09:18

Od juna naovamo:

Kupovina
Akcionar Staro Novo Razlika
AGROMETOD Z.A.D. 131665 131665
KARST D.O.O. BEOGRAD 570 570
RD 30. OKTOBAR D.O.O. 200 200
JOSIFOV BOJAN 171 171
VOJVOĐANSKA BANKA-KASTODI 100 100
UDICKI JOVAN 40 100 60
BRANKOV BRANISLAV 56 56
VOJVOĐANSKA BANKA-KASTODI 50 50
JUHAS FILIP 39 39
JUHAS GABRIJELA 39 39
UDICKI ACA 34 34
BAJIĆ ŽIVANA 27 27


Prodaja
Akcionar Staro Novo Razlika
HAJDU-AVIS RT 131665 -131665
LAKOSKI-TRNAVČEVIĆ VUKAŠIN 800 290 -510
PAREZANOVIĆ VLADIMIR 350 104 -246
LAZIĆ DARKO 517 387 -130
PALALIĆ SLOBODAN 100 -100
VOJVOĐANSKA BANKA-KASTODI 1395 1300 -95
MILENKOVIĆ DRAGOMIR 78 -78
VOJVOĐANSKA BANKA-KASTODI 1300 1235 -65
BRANKOV MILAN 112 56 -56
BAJIĆ CVIJO 27 -27
SAVKOVIĆ LAZA 97 73 -24
ĆURČIN ILIJA 77 64 -13
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
avatar

Broj poruka : 476
Points : 1348
Datum upisa : 05.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   10/29/2008, 11:19

Ovo izgleda vrrrrllllooo primamljivo.
Zna li neko nesto vise o poslovanju i perspektivi firme, kao i o vecinskom?
Kako procenjujete buducu likvidnost ove hartije?
Nazad na vrh Ići dole
StefanoProdi
VIP
VIP


Broj poruka : 241
Points : -15
Datum upisa : 22.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   10/29/2008, 13:58

Ja sam malo ušao u priču, ali je dosta mutna.
Ipak, ne smemo smetnuti sa uma da, gledajući ekipu koja se ukrcala, ćemo biti svedoci još jednog pump&dump slučaja.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
avatar

Broj poruka : 5249
Localisation : Centar grada
Points : 6467
Datum upisa : 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   10/29/2008, 17:00

@gogloee ::
Od juna naovamo:

Kupovina

VOJVOĐANSKA BANKA-KASTODI 100 100
Taj kastodi nije kupovao, to je skrivanje... :D
dotičnog !! alien
209.PALALIĆ SLOBODAN 100 0,05601

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
bonum.mm
Moderator
avatar

Broj poruka : 416
Points : 1013
Datum upisa : 28.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   10/29/2008, 17:52

Da li neko zna ko su " RD 30. OKTOBAR D.O.O."?

Oni zadnjih dana dosta kupuju i obaraju cenu.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
avatar

Broj poruka : 5249
Localisation : Centar grada
Points : 6467
Datum upisa : 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   10/30/2008, 12:23


_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
bonum.mm
Moderator
avatar

Broj poruka : 416
Points : 1013
Datum upisa : 28.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   11/2/2008, 17:46

ŠTA SE DEŠAVA U „SLOGI“ PERLEZ četvrtak, 16 oktobar 2008 11:54


STEČAJ „AGROŽIVA“ UNEO NEMIR

- Iz stečajne uprave „Agroživa“ stigao je nalog da se povuče mehanizacija ove firme i da se prodajom „Sloginog“ ječma vrednog oko 57 miliona dinara namire dugovi prema „Graneksportu“. To je učinjeno i mi smo privremeno ostali bez novca, a i dela mehanizacije - objašnjava direktor Zlatomir Sremac.

Velika većina zaposlenih u poljoprivrednom imanju „Sloga“ u Perlezu već desetak dana je u štrajku. Radi se o takozvanom štraj­ku upozorenja, koji traje sat vremena - od 10 do 11 sati. Razlog su neisplaćene zarade za avgust i septembar, ali i neizvesnost oko budućnosti ovog imanja.
Pokazalo se da teškoće „Sloge“ imaju veze sa stečajem „Agroživa“ sa kojim je ona tesno sarađivala, i trebalo je da bude u statusu zavisnog preduzeća.
O tome govori vršilac dužnosti direktora Zlatomir Sremac.

- Najpre o štrajku. On je opravdan i nije problematičan sve dok se radnici rukovode svojim socijalnim položajem: zaradama i ostalim pravima. Kada stvari krenu drugim tokom sve se menja... Razumem strep­nje zaposlenih i ukazujem da su one rezultat po svemu sudeći problematičnog ponašanja stečajnog upravnika „Agroživa“. Odmah po uvođenju stečaja iz stečajne uprave stigao je nalog da se povuče njihova mehanizacija i da se prodajom „Sloginog“ ječma vrednog oko 57 miliona dinara namire dugovi „Agroživa“ prema poznatoj beogradskoj eksport-import firmi „Graneksport“. To je učinjeno i mi smo privremeno ostali bez novca, a i dela mehanizacije - objašnjava Sremac. - Međutim, ove sedmice biće isplaćene zarade za avgust i krenuti setva pšenice i berba kukuruza. Plan je da se u narednu pro­izvodnu godinu krene ambiciozno, a novac ćemo dobiti prodajom kukuruza kog imamo na 760 hektara, a vrednost na tr­žištu mu je oko 22 miliona dinara.
U prelaženju „Sloge“ iz ruke u ruku i štrajkači, a njih je 74, velika većina od ukupnog broja zaposlenih(78), vide koren teškoća firme u kojoj rade.
- Od 2004. godine vlasnik „Sloge“ bila je mađarska firma „Hajdu Avis“ iz Segedina, da bi je početkom ove godine kupila „Agrometoda“ Segedin, koja drži 73 procenta kapitala „Sloge“. Ovo, međutim, nije sve. Vlasnik „Agrometode“ je „Agrosinteza“ Segedin, a ova je, opet, deo kompanije „Agroživ“. Do stečaja je sve teklo uglavnom dobro, ali je stečaj sve poremetio. Da li je stečaj uveden opravdano, ili je to deo neke neprozirne igre mi radnici ne znamo, a time je naša strepnja samo veća - kaže Jovan Šećerović iz štraj­kačkog odbora „Sloge“. Šećerović navodi i da radnici neće dozvoliti da „Slogin“ kukuruz bude obran jer ne znaju hoće li od njegove prodaje imati ikakve koristi.

KOMPROMIS NA VIDIKU
O mogućem rešenju problema v.d. direktora Sremac kaže:
- Ovih dana obavili smo razgovore sa Predragom Ži­vanovim, sinom Miroslava Živanova, jednog od rukovodilaca „Agroživa“ koji je još u pritvoru. Isplatićemo zaostale zarade za avgust, završiti setvu ječma koji je već posejan na 150 od planiranih 250 hektara, a uskoro i zasejati 600 hektara pšenicom, što je za stotinu hektara više nego lane. Planovi za prolećnu setvu su još ambiciozniji: planiramo da semenom suncokreta zasejemo 620 hektara, što je za 150 hektara više nego ove godine, a kukuruzom 900 hektara, za 140 hektara više nego 2008.
Naglašavam i da, od kako sam rukovodilac, zarade zaposlenih nisu smanjivane, a nije bilo ni otpuštanja.
M. Stojin
Nazad na vrh Ići dole
bonum.mm
Moderator
avatar

Broj poruka : 416
Points : 1013
Datum upisa : 28.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   11/2/2008, 18:58

Подаци о потраживању које се обезбеђује заложним правом
Потраживање: Доспева у будућности

Основни износ обезбеђеног потраживања: 125.690,00 EUR.
Максимални износ обезбеђеног потраживања: 377.070,00 EUR.
Дан доспелости потраживања: 10.06.2010
Остале напомене: Обезбеђење потраживања заложних поверилаца и то: -Заложног повериоца KOMERCIJALNE BANKE AD BEOGRAD по Уговору о кредиту за износ од EUR 4.771,00 у динарској противвредности обрачунатој по средњем званичном курсу НБС на дан наплате доспеле обавезе, увећано за затезну камату, са доспећем према плану отплате; -Заложног повериоца RS MINISTARSTVA POLJOPRIVREDE,ŠUMARSTVA I VODOPRIVREDE по Уговору о кредиту за износ од EUR 113.121,00 у динарској противвредности обрачунатој по средњем званичном курсу НБС на дан наплате доспеле обавезе, увећано за затезну камату, са доспећем према плану отплате; -Заложног повериоца GARANCIJSKI FOND за износ од EUR 20.108,00 у динарској противвредности обрачунатој по средњем званичном курсу НБС на дан наплате доспеле обавезе, увећано за законску затезну камату, са доспећем од дана пријема захтева за плаћање по гаранцији издатој по Уговору о издавању гаранције.

Подаци о потраживању које се обезбеђује заложним правом-MK GROUP DOO BEOGRAD
Потраживање: Доспева у будућности

Основни износ обезбеђеног потраживања: 997.371,35 EUR.
Максимални износ обезбеђеног потраживања: 1.154.571,35 EUR.
Дан доспелости потраживања: 01.10.2008


Подаци о потраживању које се обезбеђује заложним правом-INVEJ
Потраживање: Доспева у будућности

Основни износ обезбеђеног потраживања: 1.400.000,00 EUR.
Максимални износ обезбеђеног потраживања: 1.450.000,00 EUR.
Дан доспелости потраживања: 31.10.2008

Подаци о потраживању које се обезбеђује заложним правом-SUNOKO DOO NOVI SAD
Потраживање: Доспева у будућности

Основни износ обезбеђеног потраживања: 20.000.000,00 CSD.
Максимални износ обезбеђеног потраживања: 23.600.000,00 CSD.
Дан доспелости потраживања: 31.10.2006
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
avatar

Broj poruka : 5249
Localisation : Centar grada
Points : 6467
Datum upisa : 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   11/3/2008, 12:57

„Slogu” preuzeo Peconi
Posle dvonedeljnog štrajka upozorenja, radnici poljoprivrednog preduzeća AD „Sloga“ u Perlezu nisu prošlog četvrtka stupili u generalni štrajk, kako je bilo najavljeno, ali su promenili gazdu. Kako „Zrenjaninske“ saznaju, većinski vlasnik „Sloge“ Predrag Živanov, sin vlasnika pančevačkog „Agroživa“ u stečaju Miroslava Živanova, koji je pritvoren u aferi „Pevac“, zajedno sa pregovaračkim odborom radnika, postigao je dogovor sa predstavnicima „Inveja“, čiji je vlasnik Predrag Ranković Peconi, da ova poznata srpska kompanija preuzme „Slogu“ na godinu dana.

Kako saznajemo, „Invej“ je odmah isplatio oktobarske zarade za svih 78 zaposlenih i obezbedio repromaterijal i ostale uslove za normalan nastavak setve, s tim što će preuzeti kompletnu jednogodišnju proizvodnju sa ovog poljoprivrednog gazdinstva, a najavljena je i mogućnost ovakovog aranžmana sa „Invejom“ na duži rok ukoliko se prva godina pokaže kao uspešna. Kako je naš list već pisao, zaposleni u „Slogi“ su početkom ovog meseca stupili u štrajk upozorenja zahtevajući od većinskog vlasnika i direktora ove firme da obezbede uslove za normalnu setvu i žetvu useva i isplatu zarada zaposlenima. Radnici ovog nekada uzornog preduzeća, koje je svojevremeno kupila mađarska firma „Hajdu Avis“ iz Debrecina, optužili su novog vlasnika, Predraga Živanova, da je upropastio „Slogu“ i doveo je pred sam stečaj tako što je iz nje izvukao nekoliko stotina vagona robe, a da ništa nije zasejao. Tako su ovde usred jesenje setve ostali bez plata, rezervnih delova i repromaterijala, pa je postojala opasnost da veći deo parcela ostane u parlogu.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
avatar

Broj poruka : 1665
Godina : 47
Points : 2920
Datum upisa : 16.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   11/19/2008, 17:57

1.AGROMETOD Z.A.D.
13166573,74455
2.VOJVOĐANSKA BANKA-KASTODI
13000,72812
3.VOJVOĐANSKA BANKA-KASTODI
7000,39206
4.KARST D.O.O. BEOGRAD
5700,31925
5.RD 30. OKTOBAR D.O.O.
5160,28901
6.VOJVOĐANSKA BANKA-KASTODI
5160,28901
7.CITADEL SECURITIES A.D.
5100,28565
8.FINST D.O.O.
5000,28005
9.BLAGOJEVIĆ MILOŠ
4000,22404
10.LAZIĆ DARKO
3870,21676



Neka se nadje...

:study:

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
avatar

Broj poruka : 5272
Points : 6311
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   3/13/2009, 17:07

Finansijski izveštaj za 2008. (APR)



Novi pokazatelji (na ceni 338):

EPS 238,22
PE 1,42
PB 0,10
ROE 6,78

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
bonum.mm
Moderator
avatar

Broj poruka : 416
Points : 1013
Datum upisa : 28.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   3/14/2009, 08:21

Šta im se izdogađalo prošle godine, odličan rezultat. :)
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
avatar

Broj poruka : 5249
Localisation : Centar grada
Points : 6467
Datum upisa : 21.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Sloga a.d. , Perlez - SLPZ   11/23/2009, 18:17

Podizanje cene 3 x po 20% sa po 1 akcijom :)


KUPCI !!
SAVATOVIĆ SANJA 0 2 2
SRDIĆ DRAGICA 0 1 1

Prodavci
JOSIFOV BOJAN 360 358 -2

Da li su ovo novi likovi u galeriji Citadelovih pajaca??


A poslednjih 40% dizanja je verovatno posledica PANAMERINOG igranja!!
Videćemo kada Stefan ažurira svoju bazu...

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
 
Sloga a.d. , Perlez - SLPZ
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: