BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Poštanska štedionica - PSBN

Ići dole 
+46
Bookmaker
LJUBICHITZA
Frenky
MarkoJTD
philips1
Ars Vivendi
Mendo
Boranija
Popaj
Limited011
Ckebu
Maca
moj matori
Miladin
dzagera
Zoranecc
Sutra
Vladulns
Aleks
Greta
Mrvica
Non-ProfitOrganization
Momir
Dexiv
pepsiman
StefanMR
Teletrader
Friz
Bond
Dusan
Slovenac1
Poštar
Dani
panter1
bsbane19
Kobe Bryant
AliAli
Mitar
laki21
Sare
Matthew Greenburgh
cromodora
Milos86
Pendula011
Rade
Sneki
50 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1165
Localisation : Srbija
Points : 3036
Datum upisa : 12.09.2007

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/23/2012, 22:53

moj matori ::
Matthew Greenburgh ::
Popaj ::
Da li smo nesto propustili ?
Ko je ovde na PSBN i kada trazio isplatu nesaglasnih akcionara ?
Da li je to vec odradjeno ?
Imamo li sanse i mi ostali da se naplatimo ?

Pa isplata je bila prilikom statusne promene (pripajanje PBP). Tada je cena za nesaglasne bila skoro 2 puta veca od berzanske.

Sada moze da se iskoristi pravo na otkup iz novog zakona o privrednim drustvima, ali cena je knjigovodstvena sto i nije neka razlika od onoga sto je na berzi.

U oba slucaja su procenjene vrednosti falsifikovane od strane rukovodstva i opet AOD (a u saradnji sa kvazi revizorskim kucama), posto je prava vrednost Postanske stedionice mnogo iznad 50,000 dinara po akciji. To ce se i videti kada dodje njen red za privatizaciju, sto ce valjda uskoro da bude.
A koliko je to "valjda i uskoro", prevedeno u godine ili mesece? Ko bi sada platio 220 miliona evra, ako bi akcija bila oko 50000?
Matthew, druze, pomagaj, sta nam je ciniti sada kada pripoje Novu AGBN nasoj PSBN ? Trebalo bi da nam daju mogucnost nesaglasnosti zbog statusne promene, kao i da daju sve tri cene. Kolika je procenjena ?
Vidim cena vec raste, a mnogi su zainteresovani da je kupe (zovu preko brokera na dogovor o prodaji).
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13731
Localisation : Novi Sad
Points : 51381
Datum upisa : 03.06.2009

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/24/2012, 17:32

Promene: 14.05. - 24.10.2012. (T-3) ili 09.05. - 19.10.2012.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Mendo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 49
Points : 109
Datum upisa : 27.02.2011

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/24/2012, 20:37

[quote="
Vidim cena vec raste, a mnogi su zainteresovani da je kupe (zovu preko brokera na dogovor o prodaji).[/quote]

a koliko nude? i kakve kolicine traze?
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1165
Localisation : Srbija
Points : 3036
Datum upisa : 12.09.2007

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/24/2012, 21:18

Mendo ::
[quote="
Vidim cena vec raste, a mnogi su zainteresovani da je kupe (zovu preko brokera na dogovor o prodaji).

a koliko nude? i kakve kolicine traze?[/quote]
Pa oni bi po ovim sadasnjim (bagatelnim) cenama, ali ne znam koju bi kolicinu da kupe. Nisam hteo da pregovaram. Cekam nesaglasnost, pa KKV, pa procenjenu, ...
Nazad na vrh Ići dole
Mendo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 49
Points : 109
Datum upisa : 27.02.2011

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/24/2012, 21:21

Popaj ::
Mendo ::
[quote="
Vidim cena vec raste, a mnogi su zainteresovani da je kupe (zovu preko brokera na dogovor o prodaji).

a koliko nude? i kakve kolicine traze?
Pa oni bi po ovim sadasnjim (bagatelnim) cenama, ali ne znam koju bi kolicinu da kupe. Nisam hteo da pregovaram. Cekam nesaglasnost, pa KKV, pa procenjenu, ...[/quote]



a tko to nudi?
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13731
Localisation : Novi Sad
Points : 51381
Datum upisa : 03.06.2009

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/24/2012, 21:34

Imajući u vidu da je Poštanska štedionica 97 odsto u vlasništvu države, a tri odsto su mali akcionari, moguće je da oni nakon što se prenesu depoziti budu nesaglasni sa tim, naveo je on dodajući da će na osnovu Zakona o privrednim društvima imati mogućnost da država otkupi njihove akcije po odgovarajućoj ceni, koja je propisana. "Imamo obezbeđen novac u ovogodišnjem budžetu za tu namenu", istakao je Dinkić.

http://www.021.rs/Info/Srbija/Dinkic-Ne-dokapitalizovati-RBV.html
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2159
Points : 6009
Datum upisa : 25.07.2010

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/24/2012, 22:44

Obračunska vrednost akcije 24.669

To se ne isplati. Cena mora da bude veca na duzi rok.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Zoranecc
VIP
VIP
Zoranecc


Broj poruka : 209
Points : 587
Datum upisa : 19.11.2010

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/24/2012, 22:46

Boranija ::
Obračunska vrednost akcije 24.669

To se ne isplati. Cena mora da bude veca na duzi rok.
Ja moje akcije necu prodavati jos uvek. Mislim da je ovo jako niska cena!
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1165
Localisation : Srbija
Points : 3036
Datum upisa : 12.09.2007

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/24/2012, 22:47

Boranija ::
Obračunska vrednost akcije 24.669

To se ne isplati. Cena mora da bude veca na duzi rok.
Zavisi kolika ce biti procenjena vrednost. Metju ?
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2159
Points : 6009
Datum upisa : 25.07.2010

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/24/2012, 22:54

Dinkic kaze da ce na PSBN biti prebaceno i 250 miliona evra nepovratno iz nekakvog fonda da bi PSBN mogao da primi te depozite iz AGBN...

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Mendo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 49
Points : 109
Datum upisa : 27.02.2011

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/24/2012, 23:58

Boranija ::
Obračunska vrednost akcije 24.669

To se ne isplati. Cena mora da bude veca na duzi rok.

odakle ova vrednost?
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1165
Localisation : Srbija
Points : 3036
Datum upisa : 12.09.2007

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/25/2012, 19:38

Boranija ::
Dinkic kaze da ce na PSBN biti prebaceno i 250 miliona evra nepovratno iz nekakvog fonda da bi PSBN mogao da primi te depozite iz AGBN...
Ne zna on sa kim se kaci. Nas drugar Fast ce ga tuziti, pa ce onda biti sta ce biti. zatvor
Nego, gde nam je nas Matthew Greenburgh cije misljenje izuzetno cenim, jer vidim da vlada materijom i cinjenicama. Pitanje za njega, sta ce biti sa procenjenom vrednoscu ? Kolika je i kako dokazati da je veca, ako ovi Dinkicevi rese da muljaju kao i oni ranije iz DS-a ?
Nazad na vrh Ići dole
moj matori
Still learning
Still learning
moj matori


Broj poruka : 56
Points : 58
Datum upisa : 13.06.2011

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/26/2012, 14:01

Skupstina banke...

http://www.posted.co.rs/obrasci/skupstina/Poziv_akcionarima.pdf
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/26/2012, 18:08

Dali akcionari akcija PSBNPB imaju ista prava kao i PSBN po pitanju nesaglasnosti i isplate po KKV vrednosti ?Unapred hvala !
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13731
Localisation : Novi Sad
Points : 51381
Datum upisa : 03.06.2009

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/29/2012, 16:54

Promene: 24.10. - 29.10.2012. (T-3) ili 19.10. - 24.10.2012.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2159
Points : 6009
Datum upisa : 25.07.2010

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/29/2012, 16:58

Frenky ::
Dali akcionari akcija PSBNPB imaju ista prava kao i PSBN po pitanju nesaglasnosti i isplate po KKV vrednosti ?Unapred hvala !

Da.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
moj matori
Still learning
Still learning
moj matori


Broj poruka : 56
Points : 58
Datum upisa : 13.06.2011

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/30/2012, 08:01

Obavestenje o obestecenju nezadovoljnih akcionara spajanjem agbn i psbn.

http://www.posted.co.rs/obrasci/Obavestenje_akcionarima.pdf
Nazad na vrh Ići dole
moj matori
Still learning
Still learning
moj matori


Broj poruka : 56
Points : 58
Datum upisa : 13.06.2011

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/30/2012, 08:30

Zakon o privrednim drustvima

http://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_privrednim_drustvima.html

Clan 475 nacin odredjivanja vrednosti akcija za isplatu nesaglasnim akcionarima.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1165
Localisation : Srbija
Points : 3036
Datum upisa : 12.09.2007

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/30/2012, 11:09

KKV znamo, ali kolika je procenjena vrednost ?
Zar taj podatak ne bi trebalo da obezbedi PSBN za akcionare ?
Metju, cekamo te za savet. Sta da radimo i po kojim cenama ?
Da li da izrazimo nesaglasnost, pa ako plate manje (samo KKV), da nakon toga pokrenemo spor i trazimo ono sto je po zakonu ?
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/30/2012, 11:24

Popaj ::
KKV znamo, ali kolika je procenjena vrednost ?
Zar taj podatak ne bi trebalo da obezbedi PSBN za akcionare ?
Metju, cekamo te za savet. Sta da radimo i po kojim cenama ?
Da li da izrazimo nesaglasnost, pa ako plate manje (samo KKV), da nakon toga pokrenemo spor i trazimo ono sto je po zakonu ?

Procenjenu vrednost ce da im uradi BDO, koji bez blama kaze da je na nivou ispod pola KKV (verovali ili ne)! Ovde se procenjuje Postanska bez aktive/pasive NAGBN, i takva samostalna vredi bar EUR 150 miliona, ali avaj...u Srbistanu sveopsta pljacka.

Korumpirana ekipa, ocigledno akcija zakopavanja leseva koji ne smeju da budu otkriveni.

Nije jasno sta ce biti sa rezultujucom bankom. Mozda je sada ipak bolje uzeti novac kao nesaglasan. KKV izadje na 26.047,1 dinara cini mi se.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
moj matori
Still learning
Still learning
moj matori


Broj poruka : 56
Points : 58
Datum upisa : 13.06.2011

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/30/2012, 11:46

Ko ce ga znati sta se valja iza brda!
Ja imam informaciju da ce ovi proceniti tako
da cena bude nesto veca od kkv.
Sve ce biti jasno u narednih par dana.
Sudbina cene akcije je u njihovim rukama,
na zalost.
Nazad na vrh Ići dole
Zoranecc
VIP
VIP
Zoranecc


Broj poruka : 209
Points : 587
Datum upisa : 19.11.2010

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/30/2012, 11:53

Mislim da je kkv 24.669. Sa pripajanjem Nove agrobanke realno je da be trebalo da bude veca. Ali naravno to je stvar njihovih procenitelj, u koje ja uopste nemam poverenje kao i u sve njih. Ja za sada moje akcije necu prodavati!
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/30/2012, 14:21

Zoranecc ::
Mislim da je kkv 24.669. Sa pripajanjem Nove agrobanke realno je da be trebalo da bude veca. Ali naravno to je stvar njihovih procenitelj, u koje ja uopste nemam poverenje kao i u sve njih. Ja za sada moje akcije necu prodavati!

Proveri racunicu pre svega za KKV: veci je KKV bio na dan 30/06.

Drugo, ako unose isti iznos aktive i pasive, uticaj na KKV je 0 (knjigovodstvenu). Vrednosno, ko zna - kako su prajsovali aktivu Antonic & Co, a tek depozite, neto sadasnja vrednost toga sto unose je sigurno debelo negativno. A jos dodatno rizicna aktiva konzumira regulatorni kapital Stedionice - dakle duplo golo.

Trece, nesaglasni akcionari dobijaju KKV banke PRE SPAJANJA, a ne POSLE SPAJANJA, tako da je ovo drugo i nebitno. Sem, naravno, ako ides glavom kroz zid, pa mislis da ce stvarno nesto pozitivno biti na kraju ovog protivprirodnog bluda koji rade sa ovim bankama koje su jos nesto i vredele.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1165
Localisation : Srbija
Points : 3036
Datum upisa : 12.09.2007

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/30/2012, 15:50

Matthew Greenburgh, hvala na savetu. Poslusacu te.
Ako cena bude veca od KKV, nema razmisljanja, prodajem.
Hvala jos jednom, dok ti se ne oduzimo.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1165
Localisation : Srbija
Points : 3036
Datum upisa : 12.09.2007

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/30/2012, 18:24

Sa neke truge teme, ali poucno i za nas na PSBN :
Steve McQueen ::
... članovi zakona (516 i 523), kažu da otkupna cena mora biti u skladu sa primenom odredaba ovog zakona o isplati nesaglasnih akcionara.

U Članu 516 stav 3. jasno piše:

Društvo je dužno da u skladu sa članom 475. ovog zakona utvrdi cenu akcija koje treba da budu predmet otkupa u roku od 30 dana od dana donošenja odluke o prinudnom otkupu akcija i da o tome obavesti Centralni registar, u suprotnom odluka o prinudnom otkupu prestaje da važi.

U članu 475. nedvosmisleno piše:

1) obaveštenje o pravima nesaglasnih akcionara na otkup njihovih akcija i formular zahteva za ostvarivanje tog prava, koji sadrži polja u koja se unosi ime, odnosno poslovno ime akcionara i njegovo prebivalište, odnosno sedište, kao i broj i klasa akcija čiji otkup zahteva;

2) podatak o knjigovodstvenoj vrednosti akcija, podatak o tržišnoj vrednosti akcija utvrđenoj u skladu sa članom 259. stav 1. ovog zakona i podatak o procenjenoj vrednosti akcija utvrđenoj u skladu sa članom 51. ovog zakona, pri čemu se te vrednosti utvrđuju na dan donošenja odluke o sazivanju sednice skupštine.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime10/31/2012, 15:39

Skupštinski Odbor je dao pozitivno mišljenje predsedniku Komisije za hartije od vrednosti Zoranu Ćiroviću za obavljanje druge funkcije - predsednika Skupštine Banke Poštanske štedionice.

udrimile

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
moj matori
Still learning
Still learning
moj matori


Broj poruka : 56
Points : 58
Datum upisa : 13.06.2011

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime11/5/2012, 14:55

http://www.posted.co.rs/obrasci/Obavestenje_o_utvdjenoj_ceni.pdf

Za obice akcije procenjena vrednost je 27289.00 din,

a za prioritetne 10429.00 din.

Sta dalje?
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1165
Localisation : Srbija
Points : 3036
Datum upisa : 12.09.2007

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime11/5/2012, 17:45

moj matori ::
http://www.posted.co.rs/obrasci/Obavestenje_o_utvdjenoj_ceni.pdf

Za obice akcije procenjena vrednost je 27289.00 din,

a za prioritetne 10429.00 din.

Sta dalje?
Ja cu da prodam kao nesaglasan. Do kada je rok da se izjasnimo ? Moj matori sta planiras ti, a sta ostali ?
Nazad na vrh Ići dole
moj matori
Still learning
Still learning
moj matori


Broj poruka : 56
Points : 58
Datum upisa : 13.06.2011

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime11/5/2012, 18:15

Popaj ::
moj matori ::
http://www.posted.co.rs/obrasci/Obavestenje_o_utvdjenoj_ceni.pdf

Za obice akcije procenjena vrednost je 27289.00 din,

a za prioritetne 10429.00 din.

Sta dalje?
Ja cu da prodam kao nesaglasan. Do kada je rok da se izjasnimo ? Moj matori sta planiras ti, a sta ostali ?
Rok je 14.11.2012. Razmisljam, verovatno cu biti nesaglasan.
Mozda bi i ostao akcinar da znam sta je prebaceno u psbn sa agbn, ali te informacije su nedostupne
za male akcionare, pa tako bolje vrabac u ruci nego...
Nazad na vrh Ići dole
LJUBICHITZA
Just looking
Just looking
LJUBICHITZA


Broj poruka : 20
Godina : 33
Points : 62
Datum upisa : 08.04.2010

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime11/5/2012, 23:04

Imam i ja par akcija... Znači da se prodaje...
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1165
Localisation : Srbija
Points : 3036
Datum upisa : 12.09.2007

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime11/5/2012, 23:48

moj matori ::
http://www.posted.co.rs/obrasci/Obavestenje_o_utvdjenoj_ceni.pdf

Za obice akcije procenjena vrednost je 27289.00 din,

a za prioritetne 10429.00 din.

Sta dalje?
Dosta je niska cena za PSBNPB, samo 10429.00 din.
Znaci da se neko zeznuo sto je kupovao zadnjih dana po znatno visim cenama.
Ja cu od tih para od PSBN da kupim neki bolji auto koji cu zvati "post ekspres" da me podseca na ovu akciju. police Ionako ne znam gde pametnije da potrosim taj novac. Ako ulozim u berzu, mrka kapa jos neko vreme.
Nazad na vrh Ići dole
moj matori
Still learning
Still learning
moj matori


Broj poruka : 56
Points : 58
Datum upisa : 13.06.2011

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime11/6/2012, 07:16

@ Popaj
Da da, u pravu si za taj auto, i ja razmisljam na isti nacin.
Nazad na vrh Ići dole
Bookmaker
Still learning
Still learning
Bookmaker


Broj poruka : 149
Points : 398
Datum upisa : 23.09.2009

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime11/6/2012, 20:00

Brokerska kuća mi je poslala mail sa obrascem za prijavu otkupa.
Ni oni ne znaju šta im je činiti . confused

_________________
Tempus et meum jus
Nazad na vrh Ići dole
AliAli
Still learning
Still learning



Broj poruka : 47
Points : 27
Datum upisa : 10.10.2007

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime11/7/2012, 14:16

Poštanska kao Komercijalna banka

Izvor: Tanjug
Beograd -- Poštanska štedionica bi mogla da uđe u strateško partnerstvo sa međunarodnim finansijskim institucijama, kao manjinskim akcionarima.












Kako je rekao savetnik ministra finansija za bankarski sistem Branko Popović, to bi moglo da se desi po sličnom modelu kao što imaju Komercijalna ili Čačanska banka.

Pošto je posle preuzimanja depozita iz "Nove Agrobanke" ta banka povećana, a ima i ogroman broj aktivnih tekućih računa, "Poštanska štedionica" privlačna je strateškim partnerima i ima potencijal da postane ozbiljna banka na finansijskom tržištu, rekao je on.

Pošto imamo veoma uspešnu saradnju sa medjunarodnim finansijskim institucijama, planiramo da sa tim institucijama i možda nekim drugim, probamo da napravimo slično strateško partnerstvo, gde bi oni ušli kao manjinski akcionari, rekao je Popović Tanjugu.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AliAli
Still learning
Still learning



Broj poruka : 47
Points : 27
Datum upisa : 10.10.2007

Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poštanska štedionica - PSBN   Poštanska štedionica - PSBN - Page 7 Icon_minitime11/7/2012, 14:21

...pitanje, dali je izvodljivo da budem nesaglasni akcionar i prodam npr 10 akcija a ostatak zadrzim...
Nazad na vrh Ići dole
 
Poštanska štedionica - PSBN
Nazad na vrh 
Strana 7 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: