BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Trgovanje zlatom u Srbiji

Ići dole 
+47
milosmiljkovic
Medax
BojanNS
philips1
Tenerife
ingglick
TarantulaFx
C R A Z Y
Kefalo
Matans
Nikola
Bojjan
Vujke
Aleks
Momir
Fmember
ibanez82
Popaj
Smile
forexas
Teletrader
Astana
Drasko
Maca
Boby
Boranija
Lion17
Zeljko
Mistery 011
Limited011
nemanjafx
Centurion
Skywalker
Yudejavu
Backo
Niche
Friz
Dusan
Admin
AdmiralMarkets
Malo_pomalo
Ris
Ars Vivendi
StefanoProdi
Plesac
Blogger52
laki21
51 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime12/9/2011, 10:38

Da, 44 je evra u tom slucaju jer gledas polugicu od 10 grama, ja pricam za polugice koje se mogu uzeti u BGD (1 i 5 g) u odnosu na cene u Sloveniji. Naravno da sa vecom gramazom ide niza cena po gramu.

A sto se tice tvog drugog tumacenja nakit ispred polugica, imaju dva tumacenja.

Ako kupujes za sebe onda definitivno nakit, a ako se kladis na rast zlata i kupujes da bi nekad prodao, onda definitivno polugice

_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime12/9/2011, 11:32

Mistery 011 ::
Da, 44 je evra u tom slucaju jer gledas polugicu od 10 grama, ja pricam za polugice koje se mogu uzeti u BGD (1 i 5 g) u odnosu na cene u Sloveniji. Naravno da sa vecom gramazom ide niza cena po gramu.

A sto se tice tvog drugog tumacenja nakit ispred polugica, imaju dva tumacenja.

Ako kupujes za sebe onda definitivno nakit, a ako se kladis na rast zlata i kupujes da bi nekad prodao, onda definitivno polugice

ako prodajes, dobices istu cenu i za polugice i za zlatno lance po gramu cistog zlata.
tako da ti je sve jedno, jedino sto zlatno lance mozes da das devojci ili zeni kao poklon da nosi kad izadjete na veceru.

mada ima to i svojih mana
ako recimo zlato skoci na 5000 i ti resis da prodas, malo je teze ubediti zenu da proda zlatno lance nego sto bi bilo sa polugicom :)
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2042
Points : 5674
Datum upisa : 06.12.2008

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime12/9/2011, 12:25

Nije sve jedno!
Ako kupuješ nakit uvek platiš i rad a ne samo gramažu, ma koliko ti oni računali cenu po gramu (tu je i rad uračunat), a kada prodaješ nakit plaćaju ti samo gramažu (bez obzira o kakvom se uloženom radu u izradu nakita radi).

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime12/12/2011, 15:31

Ako je neo zaineresovan za 300gr dajem za 22,8 po gramu danas i sutra??? 585 14k
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime12/12/2011, 17:15

http://www.akter.co.rs/ekonomijaprint/4254-isplatljivo-je-ulagati-u-naftu-kafu-kukuruz.html
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime12/13/2011, 21:54

Izaci iz dolara, ualziti u zlato!
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime12/14/2011, 02:36

Ris ::
Izaci iz dolara, ualziti u zlato!

E?! otkud baš sad to? Koje vesti pratiš?
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Vujke
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 4
Datum upisa : 08.12.2011

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime12/16/2011, 13:48

Prodaje li neko srebro i zlato u fizickom obliku? Ili zna nekog da prodaje?
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2007
Points : 5415
Datum upisa : 07.05.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime12/16/2011, 16:30

Ris ::
Izaci iz dolara, ualziti u zlato!

Zlato zabeležilo veliki pad ove nedelje na Forex tržištu
Velika nesigurnost na tržištu primorala je investitore da se okrenu dolaru.


Nazad na vrh Ići dole
Vujke
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 4
Datum upisa : 08.12.2011

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime12/18/2011, 13:50

Ris, ne mogu da ti odgovorim na PM. Posalji mi mejl na koji mogu da te kontaktiram.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime12/21/2011, 11:30

Kako sam samo napravio obmnau za kupovati zlato, prodavati dolar :))))))
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime4/29/2012, 14:49

svako ko je u preteklih godinu dana [od 07.2011]kupio zlato napravio je neki gubitak.kod nas je zlato postalo popularno kada je bilo na vrhuncu cene 1400 pa nadalje, cak je i jedan fond osnovan da bi ulagao u zlato cist gubitak za investitore. [kupuj kada je jeftino prodaj kada je skupo]
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: gold   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime2/5/2013, 21:15

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 G63d10


Današna prodajna cena zlata, 999 - u evrima.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime4/7/2013, 22:47

Milijarder Džordž Soroš kaže da je zlato trebalo da bude ulitmativno sigurno utočište za investitore ali da stvari ne stoje baš tako.

"Kada je prošle godine evro bio blizu kolapsa i vrednost zlata je pala. To je zato što kada ljudi treba da nešto da prodaju, oni prodaju zlato", rekao je Soroš, prenosi Biznis insajder.

Kako navodi milijarder, to znači da je zlato gubilo na vrednosti isto kao i evro.

"Zlato je uništeno kao sigurna luka i ispostavilo se da je i ono nesigurno. Zbog tog razoračenja mnogi ljudi su redukovali svoje pozicije u zlatu. Ali centralne benke će i dalje nastaviti da kupuju zlato, tako da ne očekujem da će ono da ide na dole. Zlato je na berzama volatilno, tako da iz dana u dan njegova cena oscilira i ne vidi se trend na duže vreme", naveo je Soroš.

U realnosti, kada dođe do ekonomskog slabljenja, ljudi se uspaniče pa prodaju zlato da bi došli do keša.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 499
Points : 1850
Datum upisa : 06.12.2011

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime4/8/2013, 00:43

Nemoj da pričaš.
Zlato je nestabilno zato što su ljudi redukovali svoje pozicije, a redukovali su pozicije zato što je nestabilno. U realnosti, kad dođe do ekonomskog slabljenja, ljudi su očigledno prvo prodali svoje precenjene nekretnine, tj. prekinuli da ih plaćaju.

Zlato će značajno pasti kad se opet uspostavi poverenje u neku valutu i prekine da ima važnost kakvu sada ima, a to će da se gradi decenijama.
Zlato se kupuje da radi bezbednosti a ne radi zarade, a Soroš može da baljezga kolko hoće. Samo kad bih video dan da učešće međunarodne trgovine u dolarima padne ispod 10%...

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime4/8/2013, 23:39

Mistery 011 ::
Zlatne polugice je pocela da prodaje Zlatarna Celje u BGD, ali su jako nepovoljne zbog PDV-a Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 267926

1 g = 80 evra
5 g = 335 evra

Primera radi, u Sloveniji je cena 60, odnosno 240 evra (jer u EU nema PDV na zlato)
Kupiš gram po 80 evra i po kojoj ceni možeš sutra da ga prodaš?
Htedoh da pitam koja je razlika u prodajnoj i kupovnoj ceni kod tih zlatara?
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime4/8/2013, 23:43

Kad ste već spomenuli Forex kao opciju trgovanja zlatom, imam jedno pitanje.
Kad kupim zlato, šta dobijem kao potvrdu i ko mi garantuje da posedujem to što sam kupio?
Na primer kod trgovine akcijama postoji jedan državni CRHoV i tamo stoji da si vlasnik. Da li kod zlata neka državna institucija garantuje da poseduješ to što si platio?
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime4/9/2013, 20:35

Matans ::
Kad ste već spomenuli Forex kao opciju trgovanja zlatom, imam jedno pitanje.
Kad kupim zlato, šta dobijem kao potvrdu i ko mi garantuje da posedujem to što sam kupio?
Na primer kod trgovine akcijama postoji jedan državni CRHoV i tamo stoji da si vlasnik. Da li kod zlata neka državna institucija garantuje da poseduješ to što si platio?

Ti trgujes cenom zlata,a ne fizickim zlatom.Dakle nemas ti 1kg fine unce ,vec imas novac u vrednosti te kolicine na odredjeni dan,umanjen za provioziju trans-akcije ako odlucis da prodas.

Imam jednog madjarskog zlatara,gde kupis FIZICKO,zlato npr pogacu...platis po ceni na berzi minus 4 posto,kada prodas cena na berzi minus 5 posto...u tom slucaju zlato je kod tebe.NISAM PROBAO ,ALI MOJI DRUGARI JESU.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime4/9/2013, 23:35

Ato imaš s leve strane ekrana medju onim reklamama i tabelu, sa parovima valuta, a predzadnja kolona ti je cena zlata u realnom vremenu...
Ovde imas i objasnjenja http://www.forextrade.rs/trgovina/gold/



_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Kefalo
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 1
Datum upisa : 25.07.2013

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime7/25/2013, 16:56

Hteo bih da nekih 12 hiljada evra pretvorim u zlato, kamate u banci su mizerne a ne bih da se upustam u posao sa akcijama jer ne znam nista o tome mislim da je zlato dosta sigurnije. E sad procitao sam da je kod nas da bi trgovao polugama potrebno platiti 15 % nekog poreza a da se u evropskoj uniji ne placa taj porez i da se najcesce ide u Svajcarsku ili Austriju da se kupi zlato i jos sam procitao da se poluge tamo mogu kupiti u nekim bankama e sad da li je to tacno sto sam cuo i da li je izvodljivo nekako? I kada bi ja odlucio da to zlato ne ostavim tamo u sefu nego da ga donesem ovde da li bi morao da platim taj porez? I jos jedno pitanje citam u novinama kako se zlato krijumcari iz Srbije u inostranstvo gde se prodaje skuplje to mi nije jasno zar ne bi trebala svuda da bude ista cena? Izvinjavam se na previse pitanja ali ne mogu nigde na internetu da nadjem sigurne informacije u vezi ovoga.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime7/26/2013, 08:13

Pre nego sto doneses odluku izguglaj na bloomberg cenu zlata u zadnjih recimo 6 meseci...pogledaj ,pa se javi i reci deluje li to tebi kao siguran biznis.

Nisi naveo hoces li da ga ostavljas unucima ili hoces da zaradjujes njima,ako hoces da trgujes zlatom,nema potrebe da napustas svoj lap top.Odes gore na ADMIRALMARKETS pozoves i sve ti objasne.

Za 12000 e NE MOZES KUPITI POLUGU,one su teske i skuplje...za taj novac kada kupis zlato mozes staviti u dzep od jakne.

TO ZLATO STO SE KRIJUMCARI JE LOMLJENO ZLATO,ONO NEMA ISTI CENU.Ono se placa koliko je kome frka.

Cena zlata koja je referentna je cena u medjuberzanskom trgovanju,korekcije na terenu su moguce.

PISI sta te interesuje
Nazad na vrh Ići dole
C R A Z Y
VIP
VIP
C R A Z Y


Broj poruka : 536
Points : 1938
Datum upisa : 19.03.2010

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime7/26/2013, 11:36

Odlično ti je Boby napisao, a ja bih dodao da pored poslednjih 6 meseci pogledaš i malo duže unazad: recimo 10 godina i od ukidanja zlatnog standarda.

Evo ja sam ti izdvojio grafike za ta dva perioda
Zlato - poslednjih 10 godina
Zlato - od ukidanja zlatnog standarda
PS. Pokušao sam da ubacim slike ali izgleda da ne umem comp pa sam ti ostavio linkove

_________________
Jedna društvena zajednica postaće velika onog trenutka kada stari ljudi počnu da sade mladice drveća u čijem hladu nikada neće sedeti. (Grčka poslovica)
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime7/27/2013, 13:44

Boby ::
Matans ::
Kad ste već spomenuli Forex kao opciju trgovanja zlatom, imam jedno pitanje.
Kad kupim zlato, šta dobijem kao potvrdu i ko mi garantuje da posedujem to što sam kupio?
Na primer kod trgovine akcijama postoji jedan državni CRHoV i tamo stoji da si vlasnik. Da li kod zlata neka državna institucija garantuje da poseduješ to što si platio?

Ti trgujes cenom zlata,a ne fizickim zlatom.Dakle nemas ti 1kg fine unce ,vec imas novac u vrednosti te kolicine  na odredjeni dan,umanjen za provioziju trans-akcije ako odlucis da prodas.

 Znači ja dam Forex-u pare, i ako cena zlata skoči on se obavezuje da će mi uplatiti razliku na njegovu štetu. Šta ako ta firma lepo proglasi bankrot zato što nema dovoljno sredstava da nam svima isplati razliku? Šta onda sa mojim parama koje sam im dao?

Postavljam ova pitanja da bih utvrdio koliki je rizik ovakve investicije sa obzirom da me interesuje ulaganje u zlato.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime7/27/2013, 14:50

Vidi,ne trgujem time,kupujem samo firme tj rudnike...sacekajmo da ti neko ko bolje zna odgovori,recimo Dusan ili vec bilo ko,ako ne ja cu se raspitati,pa dobijas odgovor.sesir
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime7/27/2013, 20:59

Da se ne bi pitao oko rizika da li će bankrotirati ili neće tvoj forex diler, ja bi zlato kupio samo kao physically-backed ETF kao što je SPDR GOLD (GLD), koji je najveći takav ETF, sa trenutno oko $40 milijardi vrednosti zlata. To je najbolja alternativa ako već nismo u mogućnosti da kupimo poluge (a i mnogo jeftinija varijanta od posedovanja fizičkog zlata).

I bez forex dilera i ostalih varijanti, samo ovlašćen broker i bez abnormalnog leveridža (za većinu je previše i 2:1).

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime7/28/2013, 22:10

Hvala Dušane na savetu.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime7/29/2013, 01:56

Možeš slobodno i da pozoveš ove dobre ljude koji plačaju reklamu na ovom forumu?
Vrlo su ljubazni i odgovoriće ti na svako tvoje pitanje.‎
Evo ti broj telefona: 011 7111361
Ne boj se, ništa ne košta kafa 

Možeš i da ih posetiš jer imaju kancelariju u Beogradu!
http://www.forextrade.rs/kontakt

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2042
Points : 5674
Datum upisa : 06.12.2008

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime10/24/2013, 17:01

Tarantula, jesi li trgova zlatom iz Srbije?
Kako to ide i kako si prolazio?

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
TarantulaFx
Partner
Partner



Broj poruka : 121
Points : 125
Datum upisa : 23.10.2013

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime10/24/2013, 17:50

Momir ::
Tarantula, jesi li trgova zlatom iz Srbije?
Kako to ide i kako si prolazio?
Pozdrav Momire. Uglavnom, vece brokerske kuce nude i trgovinu metalima izmedju ostalog i zlatom (GOLD). Kada trgujete zlatom vi na berzi ne kupujete nikakve zlatne poluge vec trgujete razlikom u kupovnoj i prodajnoj ceni ( Bid/Ask). Problem je sto je zlato formula 1 medju derivatima i JAKO je rizicno. Klasicna pravila money managementa i upravljanja rizikom za valutne parove i zlato kompletno se razlikuju. Mozes ostvariti velike profite al i  velike gubitke ako si na pogresnoj strani. Ja uposte ne trgujem zlatom.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime12/24/2013, 10:42

Pzdrav drugari.... Zasto se bahcete kupovimom imaginarnim zlatom i glupostima zasto ga ne kupujete lepo fizicki ako mislite da je dno u blizini ja ga na prime placam 6% ispod berzanse cene.... Itreba mi... ;)
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2042
Points : 5674
Datum upisa : 06.12.2008

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/13/2014, 00:37

Pošto su ga godinama kupovali na tone, prošle godine su veliki investicioni fondovi počeli zlato da prodaju na tone i da svoja sredstva preusmeravaju u akcije firmi razvijenih industrijskih zemalja, sa masovnim kupovinama su prestale i centralne banke, a posebno je zabeleženo da je i veliki proizvođač i potrošač zlatnog nakita Indija znatno smanjila svoj uvoz.

Cena zlata je 2013. godine krahirala padom od 28 odsto kakav nije zabeležen od 1981. godine. U prošli ponedeljak je dragoceni metal prvo ponovo zablistao, da bi u toku samo jedne popodnevne minute pao za 2,1 odsto i onda se ponovo vratio na pređašnju vrednost.

Čikaški berzanski osigurači su proradili i trgovina je bila obustavljena na 10 sekundi, ali događaji na tržištu i informacije pet velikih banaka na osnovu kojih se cena zlata utvrđuje, ostali su pod pojačanim monitoringom američkih kontrolnih organa.

Očigledno je neki od trgovaca izazvao kompjutersku lančanu reakciju automatskim nalogom za masovnu prodaju zlata u, moguće je, krajnjoj nameri da njegovu cenu obori i obavi povoljne kupovine. Sem što je njegova cena neprekidno rasla od 2001. godine, u zlatu su investitori u vreme krize videli sigurno utočište od očekivanog pada ostalih berzanskih vrednosti, akcija i nekretnina.

Od 2001. do 2011. godine cena zlata je porasla za oko 600 odsto. Prema podacima koje je početkom januara objavio Svetski savet za zlato, maksimum je cena zlatne unce dostigla poslednjeg dana avgusta 2011. godine kada je iznosila 1813,5 dolara. Od tada pada. Poslednjeg dana prošle godine unca zlata vredela je 1204,5 dolara.

Mada su analitičari već odavno upozoravali da je cena zlata prenaduvana, razlozi za njen aktuelni i definitivni pad vide se u činjenici da je u svetu ipak došlo do izvesnog ekonomskog oporavka, ali ni masovno štampanje para namenjenih finansiranju državnih podsticajnih konjukturnih programa, posebno u Americi, nije izazvalo očekivanu inflaciju.

Prema navodima nemačkog lista Handelsblat, u svetskoj istoriji je iskopano ukupno 166.600 tona zlata, a dve trećine od toga od 1950. godine do danas. Najveći posednici zlata su nacionalne centralne banke i MMF: SAD imaju zlatne rezerve od 8.100 tona, Nemačka od 3.400 tona, a MMF od 2.800 tona.

Do prošle godine su centralne banke bile neto kupci, od prošle godine su neto prodavci zlata. Da kretanja na tržištu zlata imaju neke veze sa modom, možemo upravo pratiti. Odeća i obuća po našim prodavnicama upravo šljašti.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
ingglick
Still learning
Still learning



Broj poruka : 104
Points : 273
Datum upisa : 11.05.2011

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/14/2014, 16:54

Kad smo kod trgovanja, SLV upravo probija resistance, sad je na 19.8, ako se ne vrati ispod 19.7 mogao bi vrlo brzo na oko 21 (mozda i za dan, dva). Za 0.5% down riska, imate 6-7% potencijalnog rasta.

_________________
"Diversification, that's for idiots." - Mark Cuban.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1857
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5133
Datum upisa : 28.05.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/18/2014, 00:03

Ja koliko sam uspela u ličnom kontaktu sa zlatarima da se raspitam max cena za 22 karata po gramu je juće bila 2800 din (od 2500 do 2800), a za 24 karata 3015 din!
To je lomljeno zlati i zubno....

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/18/2014, 09:05

Maca ::
Ja koliko sam uspela u ličnom kontaktu sa zlatarima da se raspitam max cena za 22 karata po gramu je juće bila 2800 din (od 2500 do 2800), a za 24 karata 3015 din!
To je lomljeno zlati i zubno....

Da kupiš ili da prodaš?

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 3 Icon_minitime1/18/2014, 15:46

Da prodas, naravno.

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
 
Trgovanje zlatom u Srbiji
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd
» MPC TRGOVANJE
» Trgovanje obveznicama iz RESTITUCIJE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: FOREX & Gold u Srbiji-
Skoči na: