BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Trgovanje zlatom u Srbiji

Ići dole 
+47
milosmiljkovic
Medax
BojanNS
philips1
Tenerife
ingglick
TarantulaFx
C R A Z Y
Kefalo
Matans
Nikola
Bojjan
Vujke
Aleks
Momir
Fmember
ibanez82
Popaj
Smile
forexas
Teletrader
Astana
Drasko
Maca
Boby
Boranija
Lion17
Zeljko
Mistery 011
Limited011
nemanjafx
Centurion
Skywalker
Yudejavu
Backo
Niche
Friz
Dusan
Admin
AdmiralMarkets
Malo_pomalo
Ris
Ars Vivendi
StefanoProdi
Plesac
Blogger52
laki21
51 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
AdmiralMarkets
Partner
Partner
AdmiralMarkets


Broj poruka : 31
Points : 51
Datum upisa : 23.11.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime12/23/2009, 12:57

Niche ::
meni ovo lici na Majdof story... ako je u americi koja je vekovima ispred nas bilo potrebno godine da uhvate Mejdofa, u srbiji se sa ovim moze izvuci... PIRAMIDALNA SEMA!

Izvini a na osnovu cega konstatujes da je PIRAMIDALNA SEMA.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.admiralmarkets.rs
Niche
Just looking
Just looking



Broj poruka : 31
Points : 62
Datum upisa : 16.12.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime2/8/2010, 18:02

nije me dugo bilo! srbiju ni jezda ni dafina nisu naucili pameti, pa treba to da bude neki admiralmarkets, gluposti! kako svi znamo da je srbija nekoliko godina u zaostatku za svetom i okruzenjem, evo vam svima dva linka o tome sta je forex uradio u susednoj hrvatskoj. ljudi nemojte biti naivni, klasicna Ponzi scheme ili po našem PIRAMIDA:

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Forex-laka-lova-ili-financijski-inzenjering

http://www.jutarnji.hr/prevarant-stoljeca-novac-izgubio-ulaganjem-u-forex/331352/

nemojte posle da se kajete i pricate kako je niche za sve bio u pravu :)
Nazad na vrh Ići dole
AdmiralMarkets
Partner
Partner
AdmiralMarkets


Broj poruka : 31
Points : 51
Datum upisa : 23.11.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime2/9/2010, 19:23

Hvala ti Niche prosvetlio si me, sad tek vidim za koga radim.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.admiralmarkets.rs
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime2/10/2010, 00:55

:D

Pa neradis ti za njih.ti radis za sebe sa njihovom semom i pod njihovim imenom,tj,semom koju imaju vecina ostalih brokera tog tipa.Opet napominjem brokeri su nuzno zlo i nemoze se bez njih,samo bi bilo lepo kad bi sve rekli o sebi i nacinu rada.ja jos nevideh gde je ovaj admiral registrovan i koja to regilativa njega potvrdjuje,kome da se zalim ako mi uardi nesto sto nije po ugovoru...itd.cisto da uporedim sa agencijama za turizam posto je i tu u pocetku kod nas bilo jako puno prevara.Pre cu da uplatim aranzman u agenciji koja je clanica YUTE(tako im se valjda zove taj sertifikat o koliko toliko pravno regulisanom radu) nego kod neke koja nije i ima nizu cenu tj. "bolje uslove".Za Evropu i Ameriku znam koje su potvrde i gde da ih proverim ali za ostatak sveta...Moram da se ogradim jer nisambio na sajtu ove srbske varijante pa da proverim imali kakva info o tome ali znam sta radi hrvatska varijanta i to vec vise od godinu dana tako da sumnjam da je ovde nesto drugacije.

Mozda je bolje resenje da posto si dobar trgovac (koji ce cak i poducavati druge kako da zarade i sigurno si zaradio pare dosada od trgovanja) kupis lepo licencu za metatrader pa otvoris svoje ime i gradis imidz, pa jos bolje onda ti nadjes nekog ruju koji ce da skuplja ljude za uplate pa ti njega placas 2% od novootvorenog racuna.Vidis da se los glas daleko cuje.Ovi ce ti pokvariti posao.otice ce ljudi kod crnogoraca pa sta onda?

I dalje tvrdim da kad bi otvorio na skypu chat kanal pa svaki dan dajes savete za trgovanje i objasnjenja zasto i kako bas tad buy a ne sell i ljude vide konkretan rezultat tog rada, odma otvorili racune i to ne na 50$.Naravno to bi trebalo da potraje barem neki mesec ali mislim da ti ce se taj trud isplatiti(pod uslovom da ti taj DEMO RACUN prezivi) i da krajnji ishod ne bude manji od 9% zarade jer toliko dobiju ljudi u banci kad oroce pare i nemoraju da se zezaju svaki dan.Kad bi nedaj boze pao i neki chart to bi bilo super

Zao mi je sto se forum ugasio takoreci,nema nikakve aktivnosti vise.Kaci prognoze,chartove daj pokazi sta je forex i kako se radi,pa ce onda da uplacuju.

Jos jedna stvar Svi na netu koji su nudili ove takozvane zlatne racune su nestali pod zemlju od kad je zlato palo.Znam da ce mozda u buducnosti biti i 3000 i tada ce opet da ispuze iz svojih rupa, a mozda i nece ali nebi bilo lose da malo kacis i chartove sa zlatom.Da vidimo kako se to ponasa i zasto.ja sam licno tu jako tanak i voleo bih da malo citam nesto o tome na srpskom.Ipak je ovo tema koju si ti pokrenuo TRGOVANJE ZLATOM nije valjda da nema sta vise da se kaze sem uplatite pare na ovu firmu za koju jos neznamo kakve garancije nudi za nase pare i cekajte da zlatoporaste pa ce i vasa zlatna jedinica.

generalno forum je otisao u potpuno pogresnom pravcu,jako daleko od trgovanja.Ja sam dao svoj doprinos na cinimi se 30 strana.vreme je da se i drugi iskusni trejderi malo vise ukljuce.Ovako je za ljude definitivno sigurnije da daju pare u AIKB ili gde vec i uzivaju u zivotu koji imaju pred sobom.Ljudi forex je tezak i nestvaraju se bogatstva za godinu dana.da je tako ne bi bilo sve vise brokera a trgovaca sve manje.Mislite o tome.

A za Niche-a i ostale nije ovo prevara u smislu piramidalne seme jezde i tako to,nego je prevara sto brokeri navlace ljude da otvore live racune i da ce lako zaraditi pare a nije tako.A na kraju te pare koje ljudi izgube u trgovanju uzimaju sami brokeri u dzep a nece to odmah da ti kazu.Prevara je ako ti neko nudi bilo kakvu varijantu da otvoris live racun a da te pre toga nije nije testirao na nekom demo racunu u trajanju od nekoliko meseci.Da uporedim sa TIMESHARE-om.Na prezentaciji ti naplae oci i navuku da da das depozit i kaparu od recimo 100 do 2000 evra ili maraka u ono vreme a kad izadjes iz sobe iliposle nekoliko dana shvatis da je to lepo sto sad imas jeftin smestaj na Sejselima ili karibima samo sto nemas pare za avion i ostale stvari koje uz to idu.te ostale stvari ti nisu rekli sta su.Tako i ovde kazu da rizik snosis sam ali obuka koja te stitiod rizika je u startu pogresna jer im nije cilj da te nauce dobro jer onda oni gube,onda ti njima uzimas pare a ne oni tebi.Ne kazu ti provedite 6 meseci na demo racunu pa ako ste zadovoljni uspehom dodjite kod nas opet nego ti kazu kako za 6 minuta mozes da otvoris racun i uplatis za 6 secundi i to BEZ PROVIZIJE ako uradite u narednih 4.Svasta sam citao od tih marketinskih varijanti i moram priznati da se ljudi trude svoski da te uvuku u to a za onaj drugi deo price gde ces da potones nemoraju da brinu.To ces vec i sam da uradis i nema ljutis rekli smo na svoj rizik radis.Jos da si znao sta bilo bi super.

Ako nista drugo drago mi je Niche da vidim da barem jos neko gugla malo i trudi se da sagleda stvari malo sire.
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime2/11/2010, 23:59

Plesac, ne bih se ja bas mnogo srdio na brokere i njihove poslodavce.
Znas i sam da lot ide od 100.000 $ u rela trgovinu - sve ispod toga se ili sakuplja ili ti broker kupuje/prodaje - za svoj račun ili štetu!
Šta da radi čova... preuzima tvoje naloge, pa negde pukne, a negde (uglavnom) zaradi...
To ti je sudbina malih igrača!!
Zdravo živo !

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime2/12/2010, 11:39

Friz ili nisi citao ili jesi pa nisi shvatio sta pise tamo u onom delu kako brokeri rade.Zaboravljas i da sam trebao da radim Teletradu i da mi je jako dobro objasnjena sema brokera.Nista on tebe ne sponzorise to tj. nista on tebe ne kreditira.Ti kreces sa 500 $ i sa tim ti daje da otvoris lot ili 0.1 ili 0.01.Kad odes u minus gotovo je a ako zaradis uzimass iz njegovog dzepa.On tvoje naloge ni ne prosledjuje na market tako da nemora ni da te kreditira.Gde je logika da te on dopuni do 100.000.Niti zna ko si ni sta si a pri tome zna da 99% "trgovaca" gubi.Sto bi to radio.On ti je ko kazino kladi se da ces da gubis i hoces.GARANT.U 90% slucajeva.Njemu ide u prilog da ti otvaras sto cesce naloge jer je tako verovatnoca veca da ces pogresiti.On ti cak onda i kaze da ako otvoris odredjen broj naloga u mesecu dobijes i neki bonus.Samo sto taj bonus neces dobiti ne zato sto ga nece isplatiti nego sto ces ti od tolikog broja naloga izgubiti i ono sto si imao.Ta prica o dopuni do 100000 kod marketmakera je prica za malu decu.Provereno.Bio sam deo te masinerije.Tj zamalo.Srdit sam na brokere jer to nece da kazu.cak neki idu i na pricu kad objasnjavaju kako sve funkcionise da sve ide preko jedne banke( u teletradu je bila UBS banka u pitanju) a cinjenica je da neide.Zato i nemozes da znas koliki je pravi volumen.Sto bi dojce banka menjala 3 mil evra za dolar u UBS kad je i sama banka.Ono sto mi na platformi vidimo kao volumen je volumen tvog brokera i njegovih naloga.Malo guglaj pa ces videti da u istom satu broj otvorenih naloga na Oanda i Alpari nije ista cak je dosta put obrnuta.sad trenutno dok pisem Oanda ima 75% long pozicija na EU a Alpari 59%.Ogroman broj i mnogo veci broj longa a cena srlja nadole.To je zato sto i jedan i drugi pokazuju pozicije retail tradera tj ljudi poput nas a oni su kao sto sam rekao u velikoj vecini u pogresnom smeru jer recimo sad trenutno pokusavaju da uhvate low i retrace na gore a cena je otisla jos ispod 3600.Otvorene pozicije velikih igraca nece ti pokazati jer ces onda i ti dobijati a to mu nije interes jer je market maker.Vecina Market makera cak i da uplatis 20000 nece prosledjivati tvoje naloge dalje jer jednostavno to nerade.Kad hoces cist racun za vece pare i kad hoces da ti se nedesava reqoute akcija onda proveris ko je no dealing desk i za koju cifru ulaganja.Kad si na no dealing desku imas cak i opciju da vidis level II.Nesto kao slicno na belexu.Da vidis gde cekaju cenu ostali ljudi i gde je njihova koncentracija najveca.

Sve ovo i jos mnogo od onoga sto pise na onom linku sto je Niche postavio nisu znali ljudi iz Hrvatske i pukli su.Ali ne zato sto je to piramidalna sema ( ustavri i jeste u neku ruku jer se vidi kako ustvari radi market maker radi i dokad moze da isplacuje pare) vec zato sto ljudi i nisu bili u mogucnosti da zarade pare.Taj Hrvatski broker ima forum ( znaci malo se vise potrudio od bilo kog ovde na nasem prostoru) i na njemu pise sta ce biti.Ljudi to citaju i odose u minus.Cena krene u njihovom pravcu ali posle recimo 100 pipsa ili vise retraca.Ko ce da prezivi taj retrace sa 500$ na racunu a da bi imalo sve smisla ljudi ce trgovati sa 0.1 lot minimum.Forex je malo zeznut jer treba da dise i treba vremena da se nauci to disanje i da se izbegne.Za to sluzi demo.A brokeri ga spomenu onako usput.Glavna stvar u prici je extra mogucnost ako se sad otvori live pa makar i sa 50$.A kad jednom otvorite krece vrzino kolo koje je njima jako poznato.Ili da krenete sa 20000 pa onda vas MM moze da priusti 100 i vise pipsa retrace protiv vas cak i sa celim lot-om.Sad vi ako imate te pare izvolte.A ako nemate onda vam preostaje manja suma sa 0.01 da bi bilo po MM-u i bezbedno.Z asve drugo treba VREMENA i iskustva inace je KOCKANJE.

Da ne pricam kako je lik iz hrvatske mogao to da uradi svojim zemljacima.Znao je koja je sema i sta ce biti sa njihovim trgovanjem.Ajde kad Rus to radi drugima,ili da je on to ovde kod nas pokrenuo ali svojim zemljacim da nekazem sugradjanima???

Ponavljam da je 50$ za trgovanje smesno pa cak i 500(bolje vezbati na demo atih 50 popiti u kafani ili onih 500 orocite u banku na godinu jer ce vam toliko trebati na demo da shvatite 1 ili 2 valutn para).A za vise treba vremena.Inace cete se naci u onom clanku kao jedna od osoba koja je probalasamo sda pravim parama.

Adminu sam rekao da me vise nezanim ada budem urednik foruma koji je mrtav.Ovo kazem zato sto licno mislim da su par zadnjih postova ovde vise za temu kako brokeri funkcionisu a ne za trgovanje zlatom.

Inace covek koji ju je pokrenuo je o samom trgovanju napisao nista sem ono na pocetku dok je zlato islo nagore( tj kraj njegovog penjanja nagore).Nek atabela,chart prognoza na daily nivou boze sacuvaj da stavi.
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime2/18/2010, 10:42

Ako sam dobro shvatio IMF je izjavio da ce prodati jos zlata ili da namerava nisam bas siguran .Nisam ocekivao da pricaju o tome pa sam se kasno skoncentrisao.
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime5/12/2010, 17:27

Zlato doseglo najveću vrednost svih vremena!!!
WASHINGTON - Stručnjaci ocenjuju da bi zlato do kraja godine moglo da dostigne čak 1.450 dolara po unci.

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Backo
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : -1
Datum upisa : 02.12.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime5/14/2010, 09:56

Uto 8 Dec - 13:48
,,Ceo svet pije otrov da ugasi žeđ. On može pomoći sada ali će se bolest osjetiti 2012,, kaže Ksi.
Ljudi, bježmo u zlato!!!!


Nadam se da me bar neko poslušao.
Nazad na vrh Ići dole
Yudejavu
Still learning
Still learning
Yudejavu


Broj poruka : 65
Points : 120
Datum upisa : 14.11.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime5/14/2010, 11:30

A gde da kupimo zlato?
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime5/25/2010, 13:47

Ja napominjem ponovo da zlatom ne trgujem ali zlato i evro idu obicno zajedno.Preklopite njihove tabele pa ce te videti neverovatnu slicnost.Ima momenata kad se razidju i to je neka vrsta divergencije po meni koja pre ili kasnije mora da se ispravi tako sto ce jedan od parova da promeni pravac.I ta promena je dosta brza kad se odigra.
Jedino sto se ja u ovom trenutku vodim mislju da ce investitori vise da se okrenu dolaru i jenu nego zlatu jer jos uvek nevidim neki strah od inflacije,tj srljamo u deflaciju jos jace sada sa evropom, a kes je kes a zlato je zlato.Ako nema inflacije sta ce ti zlato kad ti tada treba kes.Mislim kako ces da investiras u nesto,preneses sa svog racuna 2,3 kg zlata na moj!!!Neznam ja jos gledam da je danasnja svetska ekonomija jos daleko od robne razmene.

Pored svega i ova tenzija oko dve Koreje i ako tu dodje do nekog koskanja....Nekazem da zlato nece gore samo bice to onda samo kad evro pravi retrace na gore ili kad se otrese ove price od evropskog deficita.A za to nam treba neka druga prica koje jos nema.To je po meni kao i UJ.Sudjeno je da se taj par vidi vislje ali kako kad EJ pada dole i vuce cenu takodje nadole.Uj je tako tezak trenutno za trgovanje barem po meni.Mora jako puno da se prati EJ.Kad EJ pravi retrace UJ ide navise i do 93 cak.Kad EJ stane pocne i UJ da pada ponovo samo jako manje i sporije.Pogledajte tabele pa cete videti.No videcemo.
Nazad na vrh Ići dole
Skywalker
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 17
Datum upisa : 30.04.2010

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime7/20/2010, 19:38

Citam ovaj forum vec duze vreme i gledam kako ljudi se plase ili misle kako je tesko uplatiti u inostaranstvo, voleo bih da izlozim moje iskustvo nije bas vezano striktno za zlato ali donekle ima veze.

Pre 3 meseca sam otvorio racun kod mog brokera uplatio sam 400$ preko Visa Virtuon kartice od raifajsen banke dobio bonus 110$ i sve proslo gladko bez ikakvih problema znaci otvorio Visa Virtuon u Raiffeisen Banci uplatio 420$ posto 20$ mora ostati na racunu to je kao neko obezbedjenje i preko sigurne strane uplatio brokeru 400$ i eto za neki dan cu podici 500$ na devizni racun isto bez problema i ne mislim na porez i ostale gluposti jer novac zaradjen u inostranstvu je neoporeziv osim ako nisu neki veliki iznosi.

Poanta price je ako volite da probate da trgujete na forexu jednostavno probajte osim ako ne mozete da si priustite eventualni gubitak.

edit: evri su u pitanju pardon
Nazad na vrh Ići dole
Centurion
VIP
VIP
Centurion


Broj poruka : 46
Godina : 47
Localisation : Belgrade
Points : 167
Datum upisa : 24.01.2008

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime7/27/2010, 14:29

http://en.wikipedia.org/wiki/Bucket_shop_(stock_market)

http://en.wikipedia.org/wiki/Forex_scam
Nazad na vrh Ići dole
nemanjafx
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 11
Datum upisa : 21.02.2011

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime3/1/2011, 13:30

Centurion ::
http://en.wikipedia.org/wiki/Bucket_shop_(stock_market)

http://en.wikipedia.org/wiki/Forex_scam

Zlato će biti roba 2011. godine! Imam otvorenu long poziciju kod ... i zadovoljno trljam ruke...

Edit: Reklamiranje komercijalnih sajtova je moguće samo uz dogovor!
Admin
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2007
Points : 5415
Datum upisa : 07.05.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime4/26/2011, 19:59

Gram zlata čistoće 999,9 se u Srbiji prodaje po ceni od 33,5 evra po gramu. Za poslednjih godinu dana cena zlata je skočila čak 40 odsto, pa je zbog smanjene kupovne moći pala i prodaja u zemlji.

Nazad na vrh Ići dole
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime4/29/2011, 22:30

pa gde moze da se kupi u zemlji ? ja koliko sam video na netu samo NBS ima zlatnike cija je cena naduvana zbog pdv-a. Da li igde imaju da se kupe polugice po 33,5 evra ili kolko vec kako si napisao?

_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko
VIP
VIP
Zeljko


Broj poruka : 375
Localisation : Nbgd
Points : 1057
Datum upisa : 01.06.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime5/9/2011, 20:36

Zanimljiv tekst.
Meni je najinteresantniji savet za ulaganje u zlato i srebro.

Zlato je ove godine samo obaralo rekord i doslo do 1575$, nakon cega je doslo do manje korekcije na 1462$ (podsecanja radi, krajem 2008. bilo je oko 700$, 2005. oko 420$, a 2001. 260$!).
Dok je srebro imalo jos veci skok konstantnim dostizanjem rekorda (od kraja 2008 sa 8$, pocetkom 2011 doslo do 49,5$!!! - za period od 2,5god 6-ostruki prinos). Bilo je potrebno samo 5-6 dana prosle nedelje da padne na 33$! - pad od preko 32%.

Citat :
Neophodno je pridržavati se tog pravila da se kod dostizanja istorijske vrednosti oslobađa aktiva, da se sredstva povlače u depozite do određene nove prilike, ili da se ulažu u neke stabilne investicije poput zlata i srebra koji imaju mogućnost očuvanja vrednosti”, savetuje na kraju Ivanović.

Zakljucite sami sta je dostiglo istorijske vrednosti Belex ili srebro/zlato i gde ce vasa vrednost biti bolje ocuvana.
Ja mislim da je najvazniji pravovremeni ulaz-izlaz, a nekako mi se cini kao da mi/nam je 'voz' za srebro i zlato pobegao...

_________________
Forumski portfolio:
AERO(20%) ENHL(20%) SJPT(20%) MTLC(15%) VITL(15%) SMPO(10%)
Nazad na vrh Ići dole
Lion17
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 1
Datum upisa : 29.07.2011

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime7/29/2011, 22:06

Pozdrav svima! Odskoro sam na forumu, interesuje me da li u Srbiji moze legalno da se kupi i trguje zlatom?
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime7/30/2011, 05:38

lion17 ::
Pozdrav svima! Odskoro sam na forumu, interesuje me da li u Srbiji moze legalno da se kupi i trguje zlatom?

ovde
http://www.admiralmarkets.rs/trader/admiral_gold_trading_terms
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime7/30/2011, 22:59

lion 17,trgujes cenom,ne pravim zlatom,njega ne vidis a ne mozes ni da ga dotaknes...ali je i tako interesantno...moze se lepo zaraditi uz malo,mnogo srece...
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1857
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5133
Datum upisa : 28.05.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime9/7/2011, 01:21

Sredinom avgusta, kada se proširio strah vezan uz globalno ekonomsko stanje, zlato je nakon postepenog trogodišnjeg uspona vrednosti konačno dostiglo cenu od 1800 dolara po unci, čime je njegova vrednost od početka ove godine porasla za 23 posto. Upravo zbog toga sve više Australijanaca podnosi ostavke na unosnim radnim mestima radi prilike za brzo bogaćenje i pustolovine koja im se nudi u obliku dobrog, starog traganja za zlatom.

Priliv stranaca u bivše gradove zlatne groznice velika je blagodet za vlasnike malih preduzeća, od kojih su mnogi poslednjih godina jedva preživljavali.

"U poslednjih šest meseci, videla sam kako četvoro ljudi daje otkaz, prodaje sve što ima i potpuno se posvećuje lovu na zlato", izjavila je Kim Ellis, suvlasnica trgovine Nuggets From Down Under koja prodaje opremu potrebnu za traganje za zlatom u Mudgeeju.

"Ljudi nikada nisu bili dovoljno pustolovni da bi se odrekli sigurnosti koju im pružaju stalni posao i dom. Ali danas smo svedovci potpunoj promeni životnog stila, a upravo se na tome može dobro zaraditi. Sve što vam treba je samo jedan grumen koji će vam iz korena izmeniti život."

Za neke se mišljenje o traganju za zlatom nije nimalo promenilo od velikih zlatnih groznica 19. veka. Gurni posudu u plitki potok, prosejavaj i nadaj se. Međutim, razboritijem tragaču za zlatom, napredni tehnološki detektori metala kao što je Minelab GPX 4800 omogućavaju dodatnu prednost u potrazi za zlatom koje se možda nalazi netom ispod površine tvrdog tla australijske divljine.


IMAMO I MI NAŠU REKU PEK !!
veshtica
Nazad na vrh Ići dole
Drasko
VIP
VIP
Drasko


Broj poruka : 280
Points : 832
Datum upisa : 01.07.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime9/7/2011, 09:06

Maca ::
Sredinom avgusta, kada se proširio strah vezan uz globalno ekonomsko stanje, zlato je nakon postepenog trogodišnjeg uspona vrednosti konačno dostiglo cenu od 1800 dolara po unci, čime je njegova vrednost od početka ove godine porasla za 23 posto. Upravo zbog toga sve više Australijanaca podnosi ostavke na unosnim radnim mestima radi prilike za brzo bogaćenje i pustolovine koja im se nudi u obliku dobrog, starog traganja za zlatom.

Priliv stranaca u bivše gradove zlatne groznice velika je blagodet za vlasnike malih preduzeća, od kojih su mnogi poslednjih godina jedva preživljavali.

"U poslednjih šest meseci, videla sam kako četvoro ljudi daje otkaz, prodaje sve što ima i potpuno se posvećuje lovu na zlato", izjavila je Kim Ellis, suvlasnica trgovine Nuggets From Down Under koja prodaje opremu potrebnu za traganje za zlatom u Mudgeeju.

"Ljudi nikada nisu bili dovoljno pustolovni da bi se odrekli sigurnosti koju im pružaju stalni posao i dom. Ali danas smo svedovci potpunoj promeni životnog stila, a upravo se na tome može dobro zaraditi. Sve što vam treba je samo jedan grumen koji će vam iz korena izmeniti život."

Za neke se mišljenje o traganju za zlatom nije nimalo promenilo od velikih zlatnih groznica 19. veka. Gurni posudu u plitki potok, prosejavaj i nadaj se. Međutim, razboritijem tragaču za zlatom, napredni tehnološki detektori metala kao što je Minelab GPX 4800 omogućavaju dodatnu prednost u potrazi za zlatom koje se možda nalazi netom ispod površine tvrdog tla australijske divljine.


IMAMO I MI NAŠU REKU PEK !!
veshtica
A sta ako u divljini naidje na otrovne zabe? 84
Nazad na vrh Ići dole
Astana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 134
Points : 623
Datum upisa : 17.07.2011

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime9/12/2011, 22:59

Jedno pitanje i molba da li ima neko na forumu ko je pravnik ili bar jakoo dobro upucen "Da li fizicko lice sme da kupuje od fizickog liac u Srbiji zlato? Da li isto dako sme da ga proda?" Sta se desava ako postoji ugovor o kupovini istog gde Prodavac tverdi da zlato nije ukradeno, a posle duzeg vremena zakuca policija na vrata a istog nema vise samo onaj prvi ugovor? Unapred hvala!
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 990
Points : 2791
Datum upisa : 05.09.2008

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime9/13/2011, 03:16

1. da
2. policija moze sve
3. Ne kupuj zlato od lopova!
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime9/13/2011, 16:29

ako ga i kupis pretopi ga i dobro sakrij...ako kupis ukalkulisi rizik skidanjem cene,kradena roba ide od 30 do 50 posto od cene zlato verovatno ne...ali cena mora biti bolja
Nazad na vrh Ići dole
forexas
Just looking
Just looking



Broj poruka : 4
Points : 4
Datum upisa : 22.09.2011

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime9/22/2011, 13:13

Investiciono zlato je investicioni instrument. Njime se moze trgovati na nekoliko nacina:

1) direktnom kupoprodajom poluga odnosno palica razlicite tezine,
2) kupovinom futures i instrumenata koji u osnovi imaju zlato,
3) trgovina na platformama za Forex koje nude opciju trgovanja zlatom.

Sva 3 oblika imaju svoje prednosti ali i nedostatke. Mene bi najvise zanimalo da kod sebe imam zlato sa oznakom proizvodjaca cijim polugama se trguje na Londonskoj berzi metala i koje ima cistocu 999,99. Nisam jesa ali samo oni znaju zasto sve svoje sobom nose. Cijena ce naravno i dalje da raste.

EDIT: Reklamiranje komercijalnih sajtova se naplaćuje!
Nazad na vrh Ići dole
forexas
Just looking
Just looking



Broj poruka : 4
Points : 4
Datum upisa : 22.09.2011

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime9/26/2011, 09:08

Ko voli zlato a imao je na Forexu otvoren racun sa sell nalogom je u petak mogao veoma dobro da prodje. Cijena investicionog zlata je u USD za jedan trgovacki dan izgubila citavih 10% a kao da privremenom padu jos nije kraj.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1857
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5133
Datum upisa : 28.05.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime10/9/2011, 15:14

U trenutku apresijacije zlata prema devet glavnih svetskih valuta, čovek bi lako pomislio kako je ovaj plemeniti metal atraktivna 'investicija'. Izgled može da zavara.

Zlato ne proizvodi protok gotovine, tako da ne može da bude klasična investicija. Za uncu zlata može se kupiti sirove nafte u istom iznosu kao i pre deset godina. Kada se pogleda na ovaj način, zlato nije investicija, jer bi trebalo da uvećava vaše bogatstvo tokom perioda vremena. Radije, zlato će očuvati vrednost.

Zato što je proizvod prirode, može se porediti sa drugim robama (commodities) iz periodnog sistema elemenata. Ipak, postoji nekoliko fundamentalnih razlika između zlata i svega ostalog:

- Robe se konzumiraju, i izuzev dela koji se reciklira, nestaju tokom vremena. Zlato ne nestaje. Ukupne količine zlata izvađene iz rudnika tokom istorije, i dalje postoje - tačnije oko 162 hiljade tona.

- Robe podrazumevaju ocene kvaliteta i druge karakteristike kao što su trošenje tokom vremena i na kraju nestajanje. Recimo, svetske rezerve nafte potrošićemo za narednih 40ak godina. S druge strane, zlato je uvek isto, ne menja se tokom vremena, ne nestaje, ne stanjuje se.

- Vrednost zlata u odnosu na njegovu količinu je veoma visoka. Recimo, jedna poluga zlata vredi koliko i skladište puno cinka.

"U vremenima kada je svetski bankarski i monetarni sistem u jako ranjivom stanju, treba shvatiti da fizičko zlato za sobom ne vuče rizike. Talasanje pri traženju sigurnog utočišta u valutama dodaje volatilnost zlatu, ipak, dugoročni trend rasta cene zlate je sasvim izvestan. Cena zlata će rasti sve dok se ne reši dužnička kriza širom sveta", smatra analitičar zlata James Turk.

Cena fizičkog zlata skočila je 25% od početka godine, ne zbog špekulacija i izlaganja trgovaca ovim derivatima ceni na tržištu, već zato što su kupci tražili sigurnost. Kupac će uvek pre izabrati fizičko zlato umesto papirne garancije, u slučaju kada centralna banka pojačava monetarne rezerve svoje zemlje ili u slučaju kada individualan trgovac traži sigurno utočište.

Nazad na vrh Ići dole
forexas
Just looking
Just looking



Broj poruka : 4
Points : 4
Datum upisa : 22.09.2011

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime10/11/2011, 12:13

Maca,

zlato je mera vrednosti. Ne donosi kamatu, osim sto mu raste vrednost. Ima cak i troskove oko cuvanja, osim u varijanti da je u kucnom sefu.

Problem je sto novac ima sve manju vrednost a zlato je nekada bilo u osnovi svakog emitovanog novca. Od 1953. nije ni u SAD koje su imale zlata ubjdljivo najvise nakon II svetskog rata.

Osim toga zlato se ne kupuje (investira) od bednih plata vec sa novcem koji je slobodan za bar nekoliko godina.

Ne zaboravi da ne postoji ni jedan razlog da cena zlata realno pada. Nisu finansijski nepismene jese koje sve svoje sobom nose a ni kinezi a i indijci koji to mogu koji ne stede novac vec kupuju zlato.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1604
Points : 4714
Datum upisa : 04.06.2008

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime10/11/2011, 16:18

forexas ::
Maca,

zlato je mera vrednosti. Ne donosi kamatu, osim sto mu raste vrednost. Ima cak i troskove oko cuvanja, osim u varijanti da je u kucnom sefu.

Problem je sto novac ima sve manju vrednost a zlato je nekada bilo u osnovi svakog emitovanog novca. Od 1953. nije ni u SAD koje su imale zlata ubjdljivo najvise nakon II svetskog rata.

Osim toga zlato se ne kupuje (investira) od bednih plata vec sa novcem koji je slobodan za bar nekoliko godina.

Ne zaboravi da ne postoji ni jedan razlog da cena zlata realno pada. Nisu finansijski nepismene jese koje sve svoje sobom nose a ni kinezi a i indijci koji to mogu koji ne stede novac vec kupuju zlato.
coca
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1164
Localisation : Srbija
Points : 3031
Datum upisa : 12.09.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime10/11/2011, 19:59

Smile ::
forexas ::
Maca,

zlato je mera vrednosti. Ne donosi kamatu, osim sto mu raste vrednost. Ima cak i troskove oko cuvanja, osim u varijanti da je u kucnom sefu.

Problem je sto novac ima sve manju vrednost a zlato je nekada bilo u osnovi svakog emitovanog novca. Od 1953. nije ni u SAD koje su imale zlata ubjdljivo najvise nakon II svetskog rata.

Osim toga zlato se ne kupuje (investira) od bednih plata vec sa novcem koji je slobodan za bar nekoliko godina.

Ne zaboravi da ne postoji ni jedan razlog da cena zlata realno pada. Nisu finansijski nepismene jese koje sve svoje sobom nose a ni kinezi a i indijci koji to mogu koji ne stede novac vec kupuju zlato.
coca
Smile, a i ostali, nemojte mi zameriti sto cu ovo reci, ali me jako nerviraju komentari koji u sebi sadrze samo smajli.
Znam da i to tako nesto znaci, ali samo zatrpavate temu i oduzimate drugima vreme. Pisite nesto konkretno ili bar vase vidjenje stvari, a ne samo ono post2 i ostalo.
Jos jednom drugarski pozdrav od Popaja. love3
Nazad na vrh Ići dole
ibanez82
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 1
Datum upisa : 13.10.2011

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime10/13/2011, 16:09

Pretpostavljam da ste videli da postoje kompanije koje prodaju gramsko zlato u celom svetu, naravno pocevsi od USA, jer je tamo najvece sr*** sa dolarom itd.. Saradjujem sa jednom nemackom kompanijom ovde i u inostranstvu tako da se mozemo kuckati na temu zlata kad god.. zzz kafa
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime10/17/2011, 12:27

ibanez82 ::
Pretpostavljam da ste videli da postoje kompanije koje prodaju gramsko zlato u celom svetu, naravno pocevsi od USA, jer je tamo najvece sr*** sa dolarom itd.. Saradjujem sa jednom nemackom kompanijom ovde i u inostranstvu tako da se mozemo kuckati na temu zlata kad god.. zzz kafa

I kakve su procene? Šta kažu nemci? smoke
Nazad na vrh Ići dole
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime12/8/2011, 16:56

Zlatne polugice je pocela da prodaje Zlatarna Celje u BGD, ali su jako nepovoljne zbog PDV-a lale

1 g = 80 evra
5 g = 335 evra

Primera radi, u Sloveniji je cena 60, odnosno 240 evra (jer u EU nema PDV na zlato)

_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji - Page 2 Icon_minitime12/9/2011, 01:01

Mistery 011 ::
Zlatne polugice je pocela da prodaje Zlatarna Celje u BGD, ali su jako nepovoljne zbog PDV-a lale

1 g = 80 evra
5 g = 335 evra

Primera radi, u Sloveniji je cena 60, odnosno 240 evra (jer u EU nema PDV na zlato)

te zlatne polugice se prodaju po istoj ceni kao i ostali nakit u zlatarama, jedina razlika mu je čistoća 999.

pravo investiciono zlato zlatarna celje prodaje po ceni od oko 44 evra:

http://www.nalozbenozlato.com/?page=detail&idC=22&id=1

bolje kupiti zlatni nakit nego te polugice od 1g, nakit ima bar upotrebnu vrednost.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
 
Trgovanje zlatom u Srbiji
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd
» MPC TRGOVANJE
» Trgovanje obveznicama iz RESTITUCIJE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: FOREX & Gold u Srbiji-
Skoči na: