BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Trgovanje zlatom u Srbiji

Ići dole 
+47
milosmiljkovic
Medax
BojanNS
philips1
Tenerife
ingglick
TarantulaFx
C R A Z Y
Kefalo
Matans
Nikola
Bojjan
Vujke
Aleks
Momir
Fmember
ibanez82
Popaj
Smile
forexas
Teletrader
Astana
Drasko
Maca
Boby
Boranija
Lion17
Zeljko
Mistery 011
Limited011
nemanjafx
Centurion
Skywalker
Yudejavu
Backo
Niche
Friz
Dusan
Admin
AdmiralMarkets
Malo_pomalo
Ris
Ars Vivendi
StefanoProdi
Plesac
Blogger52
laki21
51 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
laki21
Just looking
Just looking



Broj poruka : 4
Points : 0
Datum upisa : 18.11.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime1/24/2008, 10:48

Da li je nekome poznato može li se u Srbiji trgovati zlatom i na koji način? Verujem da bi ova informacija bila korisna mnogima.
Nazad na vrh Ići dole
Blogger52
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 0
Datum upisa : 07.04.2008

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime4/10/2008, 23:42

laki21 ::
Da li je nekome poznato može li se u Srbiji trgovati zlatom i na koji način? Verujem da bi ova informacija bila korisna mnogima.
Budi odredjeniji.Da li mislis na unutrasnji promet ili na uvoz/izvoz ili pak i jedno i drugo ?
Kada je u pitanju unutrasnji promet neophodna je registracija koja podrazumeva da zlato koje kupujes sluzi kao sirovina za izradu predmeta od zlata ili pozlate.Kontrola je stroga,mada ces cesto u novinama procitati da je na granicnom prelazu zaplenjena veca kolicina svercovanog zlata kao i natpise da je u zlatarskoj radnji obijena kasa i ukradeno vise kilograma zlata.Jasno je da se i u jednom i u drugom slucaju radi o pokusaju izbegavanja kontrole,poreza...itd.
Ako ti je na umu trgovina zlatom kao i bilo kojom drugom robom,znaci preprodaja, onda zaboravi citavu stvar.
Kada je u pitanju izvoz, zlato je pod rezimom dozvole i da bi ga prodao nekome u inostranstvu moras da ispunis dva uslova,da dokazes poreklo i kada ti to uspe za rukom(a sigurno nece) i da obezbedis i izvoznu dozvolu Narodne Banke,koja uzgred budi receno ima pravo prece kupovine.
U sustini kada se sve sabere radi se o izuzetno restriktivnoj robi podloznoj visestrukoj kontroli (u tome nismo izuzetak u odnosu na druge zemlje) i zato ti je moj savet-zaboravi zlato
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime6/29/2008, 01:48

Zlatom se moze trgovati kao i valutama(Forex).samo platforma koju koristis mora da ima pored valutai zlato kao mogucnost.Ako ima zlato ima i naftu obicno.To sve zavisi od brokera preko koga radis.Brokera nadjes i izaberes preko neta(Guglas malo sa reci forex i eto ga).Treba ti novac za pocetak na deviznom racunu u bilo kojoj banci.Kad otvoris racu kod brokera(nije bitno gde se on nalazi) prebacis novac na racun brokera i pocnes da trgujes.Trguje se 24h dnevno pet dana u nedelji.Minimalna suma za pocetak ti je 300 dolara. U sustini trguje se samo vrednoscu zlata a ne bukvalno ono kao ja sad imam 3 kile zlata u vlasnistvu.Za klasicnu trgovinu vec nemam pojma sta i kako i ne interesujeme.Sve ovo funcionise jer sam licno probao.Have a nice trade.
Nazad na vrh Ići dole
StefanoProdi
VIP
VIP



Broj poruka : 241
Points : -15
Datum upisa : 22.04.2008

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime6/29/2008, 02:06

Plesač, malo da pojasnimo. Forex nema veze sa naftom, tiče se isključivo tržišta valuta i u nekim slučajevima može da se trguje i XAU (zlato) i XAG (srebro) u parovima sa jakim valutama. I to je to, nafta je futures i potpuno druga priča. Proces otvaranja računa i slanja novca koji si objasnio je ok do tačke gde kažeš da se prebaci novac na račun brokera preko bilo koje banke u Srbiji. To ne pije vodu u praksi, bar sam ja imao takvo iskustvo. Nije moguće prebaciti novac bez fakture, a fakturu ne možete dobiti zbog specifičnosti posla. NBS treba da odobri svaku transakciju deviza u inostranstvo, a kako ova nema čvrsto pokriće, može se lako okarakterisati kao pranje novca. Ako ste imali drugačija iskustva, molim podelite na forumu, jer sam zbog nemogućnosti rešenja takvog problema morao otvoriti račun van zemlje. Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime6/29/2008, 02:16

Ja sam licno otvorio bio racun u INTESI poslao preko nje .Poslali mi fakturu i NBS odobrila i ja radim posao.Bilo sa valutama Bilo sa zlatom ili naftom.Bas am sa naftom radio kad je bila skocila na 138 pa pravila retreat na 131.Napominjem samo trgujemo sa vrednoscu nafte i zlatom nisam ja bio vlasnik nekih galona nafte.Kao sto je slucaj sa akcijama gde si vlasnik.Pre nego sto sam poceo bili su me cak i zvali iz jedne firme iz londna na mob da me pitaju da li mi treba pomoc oko njihove platforme.
Nazad na vrh Ići dole
StefanoProdi
VIP
VIP



Broj poruka : 241
Points : -15
Datum upisa : 22.04.2008

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime6/29/2008, 03:22

Kako je moguće da si dobio fakturu?
Oni ti ne naplaćuju usluge, pa sa te strane nije moguće da ti pošalju fakturu. Njihov je jedino spread. Barem je tako u većini većih finansijskih institucija. A sasvim sam siguran da ti nisi NBS dao fakturu koja glasi na short trideset barela light crude po ceni od 138$... Bio sam u pomenutoj Intesi baš pre dva dana i nisam dobio zadovoljavajuć odgovor, tačnije, zahtevali su fakturu.
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime6/29/2008, 04:16

Naravno da nisam dao short NBS.Poslali su neki INVOICE sta god da im to znaci i to sam prilozio u INTESI i oni dalje NBS.! dan posle toga meni proradio account i ja poceo da radim.
Nazad na vrh Ići dole
StefanoProdi
VIP
VIP



Broj poruka : 241
Points : -15
Datum upisa : 22.04.2008

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime6/29/2008, 05:26

Kako je izgledao Invoice, da li je imao navedenu sumu?
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime6/29/2008, 23:13

Naravno.Sifra i adresa banke i sve ostalo.Mora sam i da platim neku taksu ili tako nesto .Uglavnom tamo mi je na account stigla suma umanjena za 8 dolara.To im je ta neka taksa na transakciju ili sta vec
Nazad na vrh Ići dole
StefanoProdi
VIP
VIP



Broj poruka : 241
Points : -15
Datum upisa : 22.04.2008

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime6/30/2008, 00:42

Interesantno... Intesa gde? Ko ti je to radio,imaš li kontakt? Ja sam probao u NS, nemaju pojma o čemu se radi i bez fakture ništa.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime3/10/2009, 21:40

Nova mogućnost investiranja i najbolja zaštita od krize – investicioni plemeniti metali konačno se nude i u Srbiji

Švajcarska kompanija iQ INVEST , koja posluje u 16 država u Evropi, početkom 2009. godine otvorila je svoju ćerku firmu - iQ Invest ulaganja plus d.o.o. u Srbiji, u Novom Sadu, koja je prva i jedina kompanija na ovim prostorima koja se bavi plasmanom investicionog zlata i srebra – zlatnih i srebrnih dukata i poluga.

Investiciono zlato i srebro su najsigurniji način investiranja i najbolja zaštita od infalcije kao i svetske ekonomske krize. U zlatu nema inflacije a sama cena konstantno raste (2001.god-276$/unci, 2005-513$/unci a danas već oko 930-940 $/unci) tako da je to bolje ulaganje od nekretnine, devizne štednje, slamarice, ... Zlato i srebro, za razliku od papirnatog novca, ne gube svoju kupovnu moć (razmislite samo šta ste mogli kupiti za 100e 2001-e godine a šta danas?). Investicioni plemeniti metali su sredstvo da se sačuva vrednost imovine i kupovne moći.

Za razliku od svake druge investicije, investiranje u zlato i srebro nema standardnih rizika: Rizik od inflacije, Rizik od promene kursa, Rizik državne politike i Rizik likvidnosti.

Klijentu, koji odluči investirati, fizički se isporučuju plemeniti metali (za sad samo u EU i ostalim zemljama gde imamo predstavništva , jer naš zakon ne dozvoljava isporuku u Srbiji) ili se zlato i srebro pohranjuju/odlažu u nezavistan trezor u Švajcarskoj na ime klijenta. Samo klijent može upravljati sa tim plemenitim metalima, više nije u posedu kompanije. Trezor se nalazi u bescarinskoj zoni, na ciriškom aerodromu Kloten, a čuvanje do 30 godina je već uračunato u cenu.
Najbitnija činjenica, koja iQ Invest izdvaja od konkurencije, je: iQ Invest se ugovorom obavezuje da će prodate plemenite metale otkupiti kad god klijent želi i to po ceni koja je tog dana aktuelna na Londonskoj berzi, a ne u trećini,pola cene kao što je slučaj sa „lomljenim“ zlatom. Klijent može prodati ceo ili deo ugovora (sve ili deo dukata ili poluga) i u tome se ogleda likvidnost investicije.
Uplata u celoj Evropi je centralizovana, svi uplaćuju na jedinstveni račun u Švajcarskoj, i švajcarska banka je garant uplate i isporuke. Minimalna uplata je 50 eur na mesečnom nivou kod dugoročnih ugovora za dodatnu penziju, ili od 1000 eur na više za jednokratni ugovor.

iQ Invest je evropski lider u plasmanu investicionih plemenitih metala. Dubajska topionica zlata je naš partner i iQ Invest uvek ima na raspolaganju dovoljne količine zlata i srebra, za razliku od konkurentskih kuća koji su u naletu krize ostali bez zlata na zalihama. Mi i naš partner plasiramo 6% od ukupne svetske proizvodnje zlata.

Zašto investirati u investiciono zlato i srebro? Stabilnost: kovanice od zlata i srebra ne mogu toliko da se obezvredne koliko tehničko zlato. Uvek održavaju svoju pojedinačnu vrednost i time pružaju zaštitu od inflacije. Sigurnost: Industriji je potrebno sve više i više zlata i srebra. Nalazišta zlata i srebra su ograničena, potražnja raste znatno brže nego godišnja proizvedena količina i samim tim se cena povećava. Likvidnost: Onaj ko ima zlata uvek ima i novca. Zlato i srebro su međunarodne valute i u svako doba se mogu prodati. Nezavisnost: Zlato i srebro su nezavisni od država i valuta. Njihovu vrednost utvrđuju pre svega ponuda i potražnja. Rezerve: Kovanice od plemenitog metala su sigurne rezerve imovine. Ono što je dobro narodnim bankama i vladama, to ne može biti loše ni pojedincu.

Godišnja proizvodnja zlata na svetskom nivou je 2600 tona, dok je potražnja 2008. godine bila preko 3700 t. Potražnja se konstantno povećava a proizvodnja ne može u dovoljnoj meri da je prati. Analitičari predviđaju da će za 10 godina potražnja porasti na 10 000 tona (4 puta više) a realno moguće povećanje proizvodnje je samo 35% u narednih 10 godina. Time cena neminovno raste i donosi veću dobit nego druge investicije.
Nazad na vrh Ići dole
Ris
VIP
VIP
Ris


Broj poruka : 1997
Godina : 42
Localisation : Novi Sad
Points : 5019
Datum upisa : 24.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime11/27/2009, 09:16

A ssa oliko naj manje para se moze trgovati sa zlatom da li ima ta neka donja granica?
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/watch?v=cu_EeCdckgI
Malo_pomalo
Just looking
Just looking
Malo_pomalo


Broj poruka : 30
Points : 102
Datum upisa : 02.10.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime11/27/2009, 11:26

A evo nesto naj naj najlepse:

CENE ZLATA U PRETHODNIH 10 GODINA!:

http://www.kitco.com/charts/popup/au3650nyb.html

Uramite ovaj dijagram gore kao poster na zidu iznad svog radnog stola.Mislim da to i sa punim pravom zasluzuje.
Nazad na vrh Ići dole
Malo_pomalo
Just looking
Just looking
Malo_pomalo


Broj poruka : 30
Points : 102
Datum upisa : 02.10.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime11/27/2009, 11:31

I ne zaboravite da je od 1999 do 2000-e jedan euro vredeo smesnih =0.88 dolara.Preracunato u kurs evra to mu dodje skoro 10-struka zarada samo na zlatu.Ili duplo svakih 12 meseci.Nije za potcenjivanje.

http://sdw.ecb.europa.eu/quickview.do?SERIES_KEY=120.EXR.D.USD.EUR.SP00.A
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime11/29/2009, 20:30

Evo jedna informacija za ljubitelje i ljubiteljke zlata i nakita.(vezano za Kinu i njenu proizvodnju istog)

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aNIk7q02Pjpk&pos=5
Nazad na vrh Ići dole
AdmiralMarkets
Partner
Partner
AdmiralMarkets


Broj poruka : 31
Points : 51
Datum upisa : 23.11.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime12/14/2009, 13:17

Ris ::
A ssa oliko naj manje para se moze trgovati sa zlatom da li ima ta neka donja granica?

Mozes trgovati i sa mikro racunom ($100) i imas vise varijanti to jest mozes otvoriti samo zlatni racun i ne trgovati nego samo pratiti sta radi zlato na trzistu.Ukoliko raste tvoj racun deponovan u nekoj valuti a prikazan kao zlatni racun ce se uvecavati i naravno obrnuto.
Ali imas vise objasnjeno sa strani www.admiralmarkets.rs/gold/
Nazad na vrh Ići dole
http://www.admiralmarkets.rs
AdmiralMarkets
Partner
Partner
AdmiralMarkets


Broj poruka : 31
Points : 51
Datum upisa : 23.11.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime12/14/2009, 13:20

Sve ovo sto sam pricao u prethodnom postu naravno mozes probati kako izgleda sa demo zlatnim racunom.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://www.admiralmarkets.rs
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 342
Points : 745
Datum upisa : 19.05.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime12/14/2009, 13:34

Jel to znaci da mozes da pretvoris zlato u pare kad pozelis?

I kolike su provizije...

_________________
BELEX Club je forum slobodnih ljudi koji podržava slobodu govora.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.aikb.net
AdmiralMarkets
Partner
Partner
AdmiralMarkets


Broj poruka : 31
Points : 51
Datum upisa : 23.11.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime12/14/2009, 14:03

Admin ::
Jel to znaci da mozes da pretvoris zlato u pare kad pozelis?

I kolike su provizije...

Da, i nema provizije, a mozes i da biras valutu to jest ako si pretvorio evre u zlato kasnije mozes zlato npr u dolar. Ukoliko povlacis pare skroz sa racuna onda imas klasicnu bankarsku proviziju koja zavisi od banke do banke.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.admiralmarkets.rs
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime12/14/2009, 14:09

Nema provizije, ali postoji spread između kupovne i prodajne cene, zar ne?

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
AdmiralMarkets
Partner
Partner
AdmiralMarkets


Broj poruka : 31
Points : 51
Datum upisa : 23.11.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime12/14/2009, 14:58

Dušan ::
Nema provizije, ali postoji spread između kupovne i prodajne cene, zar ne?
To stoji, ali mislim da je to beznacajna suma jer govorimo o decimalama.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.admiralmarkets.rs
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime12/15/2009, 02:18

admiralmarkets ::
Dušan ::
Nema provizije, ali postoji spread između kupovne i prodajne cene, zar ne?
To stoji, ali mislim da je to beznacajna suma jer govorimo o decimalama.

Meni je ovo nekako nerealno, kao ovo da se izvede, preko koje banke i kako?
molim ako moze detaljan opis!
Korak po korak...

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
AdmiralMarkets
Partner
Partner
AdmiralMarkets


Broj poruka : 31
Points : 51
Datum upisa : 23.11.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime12/15/2009, 21:58

Friz ::
admiralmarkets ::
Dušan ::
Nema provizije, ali postoji spread između kupovne i prodajne cene, zar ne?
To stoji, ali mislim da je to beznacajna suma jer govorimo o decimalama.

Meni je ovo nekako nerealno, kao ovo da se izvede, preko koje banke i kako?
molim ako moze detaljan opis!
Korak po korak...
Friz izvini nisam mogao ranije da odgovorim.
Zaista cela procedura je opisana na sajtu,ali ono sto nije je to da iz Srbije jos uvek imas problem da uplacujes virmanski prema banci brokera u inostranstvu.Neko je zavrsio neko ne ali generalni stav je da je problem.Ono sto nije problem je uplata VISA karticom.To zaista funkcionise jedini je problem sto si limitiran na 2500$ po uplati.Prva uplata traje 3-4 sata zbog verifikacije ali svaka sledeca ide brzo tako da za 1 sat vec imas pare na racunu.E sad uzimam primer ovoga za zlato.Ti npr. hoces da prebacis 2500$ danas i da otvoris zlatni racun, u ovom trenutki 1 zlatna jedinica je 1.1224 USD.Tako da bi tvoj racun bio napunjen sa 2500/1.1224=2227.36 zlatnih jedinica.Sad uzimamo da zlato raste i da dodje na 1250 to jest da vrednost zlatne jedinice bude 1.2500 USD, i ti odlucis da podignes pare sa racuna to jest da tvoje zlatne jedinice pretvoris u dolare, imao bi 2227.36 x 1.2500= 2784.20 USD. Otvoris aplikaciju za vracanje para ispunis sta treba i to je to.

Ovo ti je slika naprimer kupovine i gde treba da dodje da bi se to ostvarilo napominjem da sve to moze i na dole i da je racunica u kontri.

[img=https://2img.net/r/ihimizer/img682/4742/zlato.th.gif]


Poslednji izmenio admiralmarkets dana 12/16/2009, 07:04, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.admiralmarkets.rs
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime12/16/2009, 02:06

Znaci ne trguje se vrednoscu zlata kao recimo savalutnim parovima pa ako trade ide u mom smeru zaradjujem cak i ako cena pada ,nego zaradjujem samo dok cena ide nagore ,kao recimo kod akcija ili recimo nekog investicionog fonda i njihove jedinice?
Ako cena pada da li mogu da otvorim neki sell i zaradjujem, opet poredim sa valutnim parovima na forex-u?
Nazad na vrh Ići dole
AdmiralMarkets
Partner
Partner
AdmiralMarkets


Broj poruka : 31
Points : 51
Datum upisa : 23.11.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime12/16/2009, 07:28

Plesac ::
Znaci ne trguje se vrednoscu zlata kao recimo savalutnim parovima pa ako trade ide u mom smeru zaradjujem cak i ako cena pada ,nego zaradjujem samo dok cena ide nagore ,kao recimo kod akcija ili recimo nekog investicionog fonda i njihove jedinice?
Ako cena pada da li mogu da otvorim neki sell i zaradjujem, opet poredim sa valutnim parovima na forex-u?

Naprotiv, iz tehničkog aspekta XAUUSD je standardni valutni par, pa svaki parametar Zlatnog računa (Stanje, Profit/Gubitak, slobodna margina itd.) može biti proračunat u realnom vremenu, kao što se to radi sa svim ostalim osnovnim valutama.

Ukratko nema nikakve razlike mozes trgovati slobodno jedino sto ima ta dodatna opcija da ukoliko zlato raste i tvoj racun raste cak i ako ne trgujes.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.admiralmarkets.rs
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime12/16/2009, 10:25

Verovatno me nisi razumeo sta te pitam.Ako kupim zlatne jedinice na 1100i cena zlata pada na 1000 moje jedinice se smanjuju i na gubitku sam.Mogu samo da sacekam da ode zlato opet preko 1100 da bi bio u profiitu pa makar cekao naprimer 2 godine ili 1 mesec nije bitno.Princip investicionih fondova je kupim njihove jedinice i one rastu, raste i moj racun.Ako vrednost padne mogu samo da cekam da opet poraste vrednost fonda tj njihovog porfolia koji je sarolik da bi se smanjio rizik(ovde imam samo zlato kao nesto sto utice na vrednost jedinice) pa makar to trajalo 2 godine kao sto vecina ceka jer su vrednost fondova pale i to ne samo kod nas, ili da izadjem iz price sa nekim gubitkom i vidim sta cu dalje.

Valutni parovi kao i XAUUSD(zlato) tj. njihova ili njegova vrednost na mojoj platformi moze i da se sell i opet ako cena pada budem u profitu a ako sam u buy i cena raste opet budem u profitu a nisam kupio nikakve jedinice i mogu u sekundi da se zatvorim i promenim trade.Velika razlika u odnosu na kupovinu jedinica bilo da su zlatne ili fondovske(nije bitno koje zemlje i koje firme).

Da li me sad razumes? Prvi slucaj (Investicioni fondovi varijanta)ili drugi (FOREX varijanta)?Da li mogu sa tim zlatnim racunom da otvorim sell ako hocu i eventualno budem u profitu?Da li sa tim istim racunom mogu i da trgujem ostale valutne parove?2500$ po uplati je limit kao minimum ili maximum?

Da se razumemo nemam nista protiv zlata samo ga trenutno prodajem a nekupujem i tako do daljnjeg nadam se do 1040-70.Dokle god mi USD jaca zlato prodajem a mislim da je USD bio jako jako oversell.E sad videcemo za dalje.Ako se zavrne nagore SL ce da odradi posao.Samo mi je bitan princip rada, cisto da vidim da li sam izabrao pogresnog brokera :study:


Poslednji izmenio Plesac dana 12/16/2009, 10:50, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : greska u pisanju)
Nazad na vrh Ići dole
AdmiralMarkets
Partner
Partner
AdmiralMarkets


Broj poruka : 31
Points : 51
Datum upisa : 23.11.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime12/16/2009, 12:46

Plesac ::
Verovatno me nisi razumeo sta te pitam.Ako kupim zlatne jedinice na 1100i cena zlata pada na 1000 moje jedinice se smanjuju i na gubitku sam.Mogu samo da sacekam da ode zlato opet preko 1100 da bi bio u profiitu pa makar cekao naprimer 2 godine ili 1 mesec nije bitno.Princip investicionih fondova je kupim njihove jedinice i one rastu, raste i moj racun.Ako vrednost padne mogu samo da cekam da opet poraste vrednost fonda tj njihovog porfolia koji je sarolik da bi se smanjio rizik(ovde imam samo zlato kao nesto sto utice na vrednost jedinice) pa makar to trajalo 2 godine kao sto vecina ceka jer su vrednost fondova pale i to ne samo kod nas, ili da izadjem iz price sa nekim gubitkom i vidim sta cu dalje.

Valutni parovi kao i XAUUSD(zlato) tj. njihova ili njegova vrednost na mojoj platformi moze i da se sell i opet ako cena pada budem u profitu a ako sam u buy i cena raste opet budem u profitu a nisam kupio nikakve jedinice i mogu u sekundi da se zatvorim i promenim trade.Velika razlika u odnosu na kupovinu jedinica bilo da su zlatne ili fondovske(nije bitno koje zemlje i koje firme).

Da li me sad razumes? Prvi slucaj (Investicioni fondovi varijanta)ili drugi (FOREX varijanta)?Da li mogu sa tim zlatnim racunom da otvorim sell ako hocu i eventualno budem u profitu?Da li sa tim istim racunom mogu i da trgujem ostale valutne parove?2500$ po uplati je limit kao minimum ili maximum?

Da se razumemo nemam nista protiv zlata samo ga trenutno prodajem a nekupujem i tako do daljnjeg nadam se do 1040-70.Dokle god mi USD jaca zlato prodajem a mislim da je USD bio jako jako oversell.E sad videcemo za dalje.Ako se zavrne nagore SL ce da odradi posao.Samo mi je bitan princip rada, cisto da vidim da li sam izabrao pogresnog brokera :study:

Dakle ponavljam jos jednom, nema nikakve razlike to sto ti je racun u zlatu to je samo jos jedna dodatna opcija ako neko misli da ce zlato da raste da moze i na tome da profitira. Sve drugo je kao svaki standardni racun to jest mozes prodavati i kupovati u sekundi sta god hoces cak i to isto zlato.
Onih 2500$ je samo primer,limit za racun min i max ne postoji preko bankarskog naloga jedini limit je ako upacujes karticom onda je limitirano na 2500$ po transakciji.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.admiralmarkets.rs
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime12/16/2009, 12:50

ok to mi je bitno znaci mogu i sell na zlato.A racun mogu da "transformisem" u zlato pa ako raste i tu zaradjujem.Ako zlato pada gubim na racunu zbog zlata ali mogu i dlaje da trgujem ostalim stvarima kao i vrednoscu zlata bilo da je buy ili sell opcija.Izvini na gnjavazi ali jesam li sada shvatio kako treba
Nazad na vrh Ići dole
AdmiralMarkets
Partner
Partner
AdmiralMarkets


Broj poruka : 31
Points : 51
Datum upisa : 23.11.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime12/16/2009, 13:12

Plesac ::
ok to mi je bitno znaci mogu i sell na zlato.A racun mogu da "transformisem" u zlato pa ako raste i tu zaradjujem.Ako zlato pada gubim na racunu zbog zlata ali mogu i dlaje da trgujem ostalim stvarima kao i vrednoscu zlata bilo da je buy ili sell opcija.Izvini na gnjavazi ali jesam li sada shvatio kako treba

DAAAAA.

Jos samo da ti kazem da i taj sam zlatni racun moze za 1 min da prebacis u novi standarardni racun u bilo kojoj valuti i da nastavis dalje da radis po tom novom racunu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.admiralmarkets.rs
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime12/16/2009, 13:13

:cheers:

Salvatore shvatio.Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime12/17/2009, 15:53

Saxo Bank Releases "Outrageous Predictions" for 2010

COPENHAGEN, December 17, 2009 /PRNewswire via COMTEX/ -- Saxo Bank has today released its annual "Outrageous Predictions", this year predicting devaluation of the CNY, the emergence of a third political party in the US, a massive fall in the price of sugar, a positive US trade balance for the first time since the 1975 oil crisis, and that the US Social Security Trust Fund will go bust.

The Copenhagen-headquartered online trading and investment specialist's ten predictions are an annual thought exercise to predict rare but high impact 'black swan' events that are beyond the realm of normal market expectations. The exercise aims to challenge market conceptions. Compiled as part of the bank's 2010 Outlook, the claims this year paint a picture of a more positive year ahead but with a few tremors along the way.

Saxo Bank's Outrageous Predictions for 2010: 1. Bunds yields will fall to 2.25% Deflationary forces and excessive monetary policy will lower the yield on Bunds and other sovereign fixed income when the government fixed income traders refuse to buy into the "growth story" that is being told by the stock market. We believe that the German 10-Year Government Bond could be forced from 122.6 to 133.3 by the end of 2010 in a general flight to quality.

2. VIX will fall to 14 The markets are showing the same kind of complacency towards risk as they were in 2005-06. Although the VIX has been trading lower since October 2008, this could bring the VIX down from 22.32 to 14 as trading ranges narrow and implied options volatility declines.

3. CNY (China Yuan Renminbi) will be devalued by 5% vs. USD The efforts of Chinese authorities to stem the credit growth and avoid bad loans, combined with the creation of several growth bubbles could ultimately reveal the Chinese investment-driven growth as being deficient. The massive, Chinese spare capacity and the economic backdrop could be a deciding factor in devaluing the CNY vs. the USD.

4. Gold will fall to $870 in 2010 but will rise to $1500 in 2014 A general strengthening of the USD could break the back of the recent speculative element in gold. Although we are long term bullish on gold (believing it will reach $1500 within five years), this trade seems to have become too easy and too widespread to pay out in the shorter term. A serious correction towards the $870 level could shake out the speculative community while keeping the metal in a longer term uptrend.

5. USDJPY to reach 110 Although the downturn in the USD is rooted in irresponsible fiscal and monetary policies, we believe that the USD could snap back at some point in 2010 because the USD carry trade has been too easy and too obvious for too long. At the same time, the JPY is not reflecting economic reality in Japan, which is struggling with a huge debt burden and ageing population.

6. Angry American public to form third party in the US The anti-incumbent mood is approaching 1994 and 2006 levels as a result of bail-outs and general disapproval of both the big parties. A demand for real change among American voters could propel a third new party to become a deciding factor in the 2010 elections.

7. The US Social Security Trust Fund will go bust This is not so much an outrageous claim as an actuarial and mathematical certainty. The outrageous part is that social security taxes and contributions have been squandered for so long. 2010 will be the first year where outlays for the non-existing trust fund will have to be part-financed by the federal government's General Fund. I.e. the budget trick, in reality a "fund" without funds, will be visible for the first time. Part of the social security outlays will have to be financed by higher taxes, more borrowing or more printing.

8. The price of sugar will drop one third Despite a recent spike in prices caused by Indian drought and above average rainfall in Brazil, the forward curve already indicates considerable downside beyond 2011 so a return to more normal weather conditions in 2010 would make sugar one of the less inspiring commodities. Furthermore, the higher price of ethanol (which is correlated to the demand for sugar) has made both Brazil and the US lower the ethanol content of gasoline by five percentage points, consequently lowering the demand for sugar.

9. TSE Small Index will rise by 50% Small cap firms have been underperforming the Nikkei, but their fundamentals indicate this is a "bargain index" compared with its large-cap peer. With a price/book ratio of only 0.77 and only about 12% of the index consisting of financials, we know no other index this cheap. Positive GDP figures in 2010 could very well make this index a surprise to the upside.

10. US trade balance will turn positive for first time in 34 years Last time the US trade balance was positive was briefly in 1975 after a large drop in the USD following the aftermath of the oil crisis. The USD has now become cheap enough again to stimulate US exports and punish imports. The trade balance has already improved somewhat but change takes time and once it has momentum we would not rule out a positive US trade balance for one or more months of 2010.

David Karsboel, Chief Economist at Saxo Bank, comments: "We believe that 2010 will be a year of reflation, but structural headwinds lie ahead of us and could turn 2010 into a rollercoaster ride.

"One of the most likely structural headwinds will be a shift in investor focus towards slowing GDP and timing issues regarding the path of FED tightening. This will bring risk aversion back into markets.

"Whilst our annual 'outrageous claims' should be seen as the black swans of the market rather than outright predictions, we do believe that the odds of these events happening are somewhat higher than what is currently priced into the market", says David Karsboel.

About Saxo Bank Saxo Bank is an online trading and investment specialist, enabling clients to trade Forex, CFDs, Stocks, Futures, Options and other derivatives, as well as providing portfolio management via SaxoWebTrader and SaxoTrader, the leading online trading platforms. SaxoTrader is available directly through Saxo Bank or through one of the Bank's global partners. White label is a significant business area for Saxo Bank, and involves customised and branding the Bank's online trading platform for other financial institutions and brokers. Saxo Bank has more than 120 white label partners and boasts thousands of clients in over 180 countries. Saxo Bank is headquartered in Copenhagen with offices in Australia, China, the Czech Republic, France, Greece, Italy, Japan, the Netherlands, Singapore, Spain, Switzerland, UK, and the United Arab Emirates.
Nazad na vrh Ići dole
Niche
Just looking
Just looking



Broj poruka : 31
Points : 62
Datum upisa : 16.12.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime12/21/2009, 23:37

meni ovo lici na Majdof story... ako je u americi koja je vekovima ispred nas bilo potrebno godine da uhvate Mejdofa, u srbiji se sa ovim moze izvuci... PIRAMIDALNA SEMA!
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime12/22/2009, 16:59

Niche ::
meni ovo lici na Majdof story... ako je u americi koja je vekovima ispred nas bilo potrebno godine da uhvate Mejdofa, u srbiji se sa ovim moze izvuci... PIRAMIDALNA SEMA!

Ma i da nije dzaba 1070 sada zlato bas pada.Da sam uzeo na top-u nebi mi bilo prijatno .Mislim da je vreme da se saceka.Mozda su iz SAXO banke bili u pravu.Prvo 870 pa onda ponovo gore.

Na 1040 je Indija ,ili neka zemlja iz okruzenja, bila kupila pre jedno mesec dana jako puno zlata pa je i cena bila tu skocila dosta..Bas me zanima kako ce cena da se ponasa tu i da li ce doci i da li ce braniti cenu.
Nazad na vrh Ići dole
Niche
Just looking
Just looking



Broj poruka : 31
Points : 62
Datum upisa : 16.12.2009

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime12/22/2009, 19:30

ja imam jednu teoriju gde ce zlato da probije na 700... ovo je smesno, ovakav rast je doziveo bas zbog diamond company koja se pojavila iz indije i pokupovala sve... voleo bi da nisam u pravu :)
Nazad na vrh Ići dole
Plesac
Still learning
Still learning
Plesac


Broj poruka : 137
Godina : 49
Localisation : Beograd
Points : 139
Datum upisa : 27.12.2007

Trgovanje zlatom u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Trgovanje zlatom u Srbiji   Trgovanje zlatom u Srbiji Icon_minitime12/23/2009, 08:53

Jesi video pa posle kazu zlato zlata vredi.Malo me podseca na nas belex samo sto ima vece oscilacije kad krene.Definitivno odustajem od zlatnih zuba za sada(Ovde ide smajli samo mi ga browser ne prikazuje,neznam sto).
Nazad na vrh Ići dole
 
Trgovanje zlatom u Srbiji
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd
» MPC TRGOVANJE
» Trgovanje obveznicama iz RESTITUCIJE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: FOREX & Gold u Srbiji-
Skoči na: