BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)

Ići dole 
+89
Dax
HUACHUMA
Magi2
Nisimo23
AdmiralMarkets
Pekoilic
Karibor
Drag65
Teletrader
Mima
MarkoJTD
Aritmeticar
Malo_pomalo
Ilija
Sofke
Ivan2211
Akcija
Roman
prevarant
Bosanac
iki
Vito
Moschino
IC.Broker
nepet
Ris
Josh
Milica1
StM
Dexiv
vatreni
NEBOJSAe
Vladulns
Lilihip
Dolphin
Zane
Kupi akcije
Spejs
đubretarac
interista
KRUSKA
Sasa965
Mitar
MilanLaki
Bond
StefanMR
Aleks
BoS
Kurajber
Ars Vivendi
sexy jea
StefanoProdi
nikica37
Albatera
Dusan
Nebojsa
NIKOLAG
Mc.Intosh
gogloee
Posmatrač
Greta
jamil
pepsiman
goldy4
Grlja
BojanNS
AliAli
MVP
selena
Friz
Kobe Bryant
Slovenac1
tigrovic
HAL
Taliban
Poštar
Matthew Greenburgh
Pendula011
zg28
mshone
genijeurazvoju
Jegulja
ntvala
Milos86
Sare
komsinica
Sneki
geogsi
Atomski mrav
93 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/4/2008, 20:22

Drugari forumashi, Srecna Nova Godina i zelim vam da zaradite mnogo love na AGBN ove godine. ;) ;) ;) :rendeer: santa

Chitao sam malo ovaj ugovor sa Drzavom oko IBRD zajma... Doshao sam do nekih interesantnih zakljuchaka. Nesretno je napisan jbg...

U svakom sluchaju nishta dramatichno... Nemam konkretne informacije nazalost poshto sam se udaljio od cele situacije, ali mislim da su full year brojevi na liniji onoga shto je pisalo u onom dokumentu koji su objavili pre par nedelja... Chak i koja stotina miliona preko.

:flower1:

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
komsinica
Partner
Partner



Broj poruka : 122
Points : -3
Datum upisa : 23.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/5/2008, 11:10

@Matthew Greenburgh

Koliko god tvoja misljenja, ovde, bila tretirana kao kontorverza bilo bi ok da nam pojasnis svoje interesantne zakljucke glede ugovora, zaista nema potrebe za mistifikacijom. Mozda nam to pojasni da li ima skrivenih corsokaka koji i pored svih sjajnih rezultata i najava iz Banke drze cenu tu gde jeste, na nivoima koji su potpuno iracionalni. Molim te da ovo gledas i u svetlu katastrofe od menadzmenta koji je izgubio apsolutno poverenje investitora, barem onih "malih" koji su i te kako potrebni da bi se, neka, akcija "razigrala", kako Antonic kaze. Obzirom, da su prosle godine imali prikazivanje (sakrili !!) nesto oko 250 miliona dinara manje na ime rezervacija kod NBS nece im se ni ovom prilikom verovati sve dok revizor ne odradi posao jer su prosloga puta, pored situacije oko IBRD duga, precutali i ovu "sitnicu" pa tako i umanjili drasticno dobit za 1H u 2007. Tako ce, verovatno i sada, "napumpati" tih, tvojih, par stotina, preko, da bi nas u nekom od kvartala 2008. sacekao hladan tus u vidu izvestaja gde stoji da ce taj "visak" morati da vrate tamo gde mu je i mesto pa onda "jovo - nanovo".

Cudi me i da si se, kako sam kazes, udaljio od cele situacije a do skora si pricao o mega dealu koji samo sto nije. Izvini ali ovo zvuci vise nego neozbiljno, u najmanju ruku.

Sretna i tebi Nova Godina i svako Ti dobro zelim.

...prem da ce sreca mnogo vise trebati nama, akcionarima AGBN...
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/5/2008, 11:58

komsinica ::
@Matthew Greenburgh

Nemam uvid shta se dogadja u samoj banci vec izvesno vreme... Medjutim i dalje vrlo pazljivo pratim transakciju. Ti po pravilu chitash previshe u ono shto ja pishem.

Rezervisanja znam da su totalno nerealna, ukljuchujuci i ono shto je NBS uradila. Tako da treba ochekivati da to bude ispravljeno na kraju godine. NBS rezervisanja i nisu mnogo bitna na kraju krajeva, jer banku gledaju strane banke koje rade reporting po IFRS-u gde bi AGBN rezervisanja bila 3x do 4x manja. Tako da me to shtelovanje ne brine mnogo.

Dubioze ne postoje u banci -- to je chinjenica. Sve je zavrsheno -- i dugovi i rezervisanja. Bilan nikad chistiji nije bio -- u to sam 100% ubedjen.

Shto se duga tiche, ne bih mnogo brinuo. Ne znam kako ce revizori gledati taj ugovor -- ako se budu drzali IFRS striktno, mogli bi neke probleme da prave oko ugovora o buyback-u jer je to praktichno opcija koju ima Drzava. Mada menadzment ima mnogo nachina da sa tim izadje na kraj. Ponavljam, nema razloga za brigu -- svi relevantni chinioci znaju supstancu transakcije i to je najvaznije. Kako ce se rachunovodstveno neke stvari predstaviti -- nije mnogo bitno za ozbiljne investitore.

Sve u svemu -- situacija se pozitivno razvija.

:flower1:

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
HAL
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 0
Datum upisa : 03.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/5/2008, 12:13

Matthew Greenburgh ::
komsinica ::
@Matthew Greenburgh

Nemam uvid shta se dogadja u samoj banci vec izvesno vreme... Medjutim i dalje vrlo pazljivo pratim transakciju. Ti po pravilu chitash previshe u ono shto ja pishem.

Rezervisanja znam da su totalno nerealna, ukljuchujuci i ono shto je NBS uradila. Tako da treba ochekivati da to bude ispravljeno na kraju godine. NBS rezervisanja i nisu mnogo bitna na kraju krajeva, jer banku gledaju strane banke koje rade reporting po IFRS-u gde bi AGBN rezervisanja bila 3x do 4x manja. Tako da me to shtelovanje ne brine mnogo.

Dubioze ne postoje u banci -- to je chinjenica. Sve je zavrsheno -- i dugovi i rezervisanja. Bilan nikad chistiji nije bio -- u to sam 100% ubedjen.

Shto se duga tiche, ne bih mnogo brinuo. Ne znam kako ce revizori gledati taj ugovor -- ako se budu drzali IFRS striktno, mogli bi neke probleme da prave oko ugovora o buyback-u jer je to praktichno opcija koju ima Drzava. Mada menadzment ima mnogo nachina da sa tim izadje na kraj. Ponavljam, nema razloga za brigu -- svi relevantni chinioci znaju supstancu transakcije i to je najvaznije. Kako ce se rachunovodstveno neke stvari predstaviti -- nije mnogo bitno za ozbiljne investitore.

Sve u svemu -- situacija se pozitivno razvija.

:flower1:

Kako će se po tvom mišljenu razvijati situacija u 2008. godini i kakve su tvoje prognoze što se tiče vrednosti akcije za kraj 2008. godine.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/5/2008, 12:42

HAL ::
Kako će se po tvom mišljenu razvijati situacija u 2008. godini i kakve su tvoje prognoze što se tiče vrednosti akcije za kraj 2008. godine.
Pozdrav

Mislim da ce se po banku stvari pozitivno razvijati. Ne mogu nishta konkretno da ti kazem, jer i ja sigurno imam samo jedan deo slike -- onako kako je ja vidim i, verovatno, josh neki potencijalni investitori.

Banka je imala prilichno zeznutu 2007. godinu, i sada su sve te teshke stvari u proshlosti -- pod ovime mislim na IBRD i rezervisanja za kreditne rizike. IBRD je reshen u potpunosti (i direktna i indirektna komponenta), rezervisanja su kako chujem temeljno preispitana i sredstva obezbedjenja u potpunosti na mestu, tako da ce i odatle dosta pozitivnih pomaka izaci. IBRD je pretpostavljam materijalnim delom naplativ. Mreza, koja je vec odlichna, ce dalje nastaviti da raste. Verujem i produktivnost mreze, shto je dosta bitno kako bi banka pokazala svoj pravi potencijal.

Po mom lichnom mishljenju, ponavljam NE ZNAM NITI IMAM BILO KAKVE INFORMACIJE shta po tom pitanju misli/radi banka/revizori, bice interesantno videti kako ce revizori tretirati ugovor o otkupu sopstvenih akcija -- medjutim ne treba zaboraviti da je tu pricha chisto rachunovodstvo, a ne ekonomsko/finansijska realnost shto je, naravno, najbitnije.

U svakom sluchaju, daleko najjeftinija banka u regionu, a i shire. I na nivou od RSD 35k mi je izgledala mnogo jeftino, a na ovim iracionalnim cenama ne treba ni komentarisati.

:flower1:

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 45
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/5/2008, 20:13

Matthew Greenburgh ::
komsinica ::
@Matt

Necu vishe nishta da pishem niti da komentarishem po pitanju AGBN -- chucemo se sledeci put na ovoj temi kada mega dil otpochne. Uskoro, u svakom sluchaju.

:flower1:

Radi li se nesto po ovom pitanju ili je dil propao?
Nazad na vrh Ići dole
Taliban
Our family
Our  family
Taliban


Broj poruka : 325
Points : 779
Datum upisa : 26.09.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/5/2008, 20:33

Ne postoji za sada nikakav dil!
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/5/2008, 20:46

atomski mrav ::
Matthew Greenburgh ::
komsinica ::
@Matt

Necu vishe nishta da pishem niti da komentarishem po pitanju AGBN -- chucemo se sledeci put na ovoj temi kada mega dil otpochne. Uskoro, u svakom sluchaju.

:flower1:

Radi li se nesto po ovom pitanju ili je dil propao?

Mozesh biti siguran da se radi svashta po ovom pitanju. :cheers:

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/7/2008, 15:03

Matt, jel se o ovome radi?

Kreće prodaja Agrobanke
Kad će biti prodani manjinski udjeli u ostalim bankama, ovisi, prema kazivanju Cvetkovića, o potrebi države za likvidnim sredstvima, a državna blagajna je zasad suficitarna. Država kani početi s prodajom 20 posto vlasništva u Agrobanci u kojoj je vlasnički paket povećala na temelju potraživanja duga od te banke. Od polovice godine, prema najavi Cvetkovića, država će početi s prodajom vlastita udjela u Agrobanci, s tim da će prodavati po jednu dvanaestinu. Cijena državnih dionica u toj banci iznosit će 500 eura. Kada je riječ o prodaji državnoga udjela u Komercijalnoj i Čačanskoj banci, ona će ovisiti o dogovoru s Europskom bankom za obnovu i razvoj s kojom država ima suvlasniški odnos u spomenutim bankama. ERBD ima u Komercijalnoj banci 25 posto vlasništva, a taj postotak će zadržati i nakon što bude otkupljena emisija dionica Komercijalne banke ukupne vrijednosti 100 milijuna eura.
Radovan Jelašić, guverner NBS-a, potvrdio je informaciju prema kojoj je Moskovska banka podnijela zahtjev za dobivanje licencije za poslovanje u Srbiji. Ta je banka prije više od godinu dana bila zainteresirana za Agrobanku, za što je dobila dozvolu od NBS-a, ali je od toga odustala jer je procijenila da je cijena dionica Agrobanke, koja ima više od 4000 dioničara, previsoka. Prema kazivanju Jelašića izdavanje licencije Moskovskoj banci ovisit će o ispunjavanju propisanih uvjeta. Inozemne banke kane preuzeti domaće banke po normalnim cijenama koje su sada prenapuhane, ali se polako svode na realnu cijenu, što će, prema mišljenju Jelašića, iskoristiti inozemni ulagači.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
tigrovic
Still learning
Still learning



Broj poruka : 126
Points : -9
Datum upisa : 01.09.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/7/2008, 19:42

Mislim da je svaku inostranu banku jeftinije resenje kupiti banku sa gotovom infrastrukturom nego tragati za osposobljenim osobljem,lokalima koji sigurno ne cekaju prazni na dobrim lokacijama itd...
Bilo da se prodaje ili ne sadasnja cijena agbn i njena trzisna kapitalizacija su vise nego povoljne. Licno mi je bila jeftina i na 35 k. mada nisam propustio priliku kupovati i na ovim cijenama 21-22k.
Parametar pozitivnog desavanja na trzistu mislim da treba biti upravo agbn. Ukoliko to ne bude ovako jeftina i likvidna hartija kao sto je agbn onda nemamo sto ocekivati ni od ostalih .
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/7/2008, 19:52

Sneki ::
Matt, jel se o ovome radi?

Moje lichno mishljenje je da ce se situacija oko AGBN odviti mnogo pre nego shto Drzava upotrebi svoju PUT opciju na RSD 40,600.

Ovo je "prevod" onih nekoliko chlanaka koji su se muvali po Srbiji skoro, ukljuchujuci i Jelashicevu neodgovornu izjavu o "prenapuhanoj" ceni.

Nishta novo sve u svemu.

:flower1:

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/7/2008, 19:58

tigrovic ::
Mislim da je svaku inostranu banku jeftinije resenje kupiti banku sa gotovom infrastrukturom nego tragati za osposobljenim osobljem,lokalima koji sigurno ne cekaju prazni na dobrim lokacijama itd...
Bilo da se prodaje ili ne sadasnja cijena agbn i njena trzisna kapitalizacija su vise nego povoljne. Licno mi je bila jeftina i na 35 k. mada nisam propustio priliku kupovati i na ovim cijenama 21-22k.
Parametar pozitivnog desavanja na trzistu mislim da treba biti upravo agbn. Ukoliko to ne bude ovako jeftina i likvidna hartija kao sto je agbn onda nemamo sto ocekivati ni od ostalih .

Da, ovako i ja mislim. U potpunosti se slazemo.

Sve zavisi od profila banke koja investira -- ako je postojeca banka koja hoce da postane velika, onda od AGBN nema bolje platforme, po pitanju velichine i kvaliteta operacije i cene po kojoj se moze izneti sa berze.

Ako si novajlija, kao na primer neka od Ruskih banaka, onda te verovatno ne interesuje retail, i zanima te da imash licencu, ne mnogo lokacija i top lokacije u Beogradu. Ne zaboraviti da je RKB prodata -- bolje lokacije u Beogradu od onoga shto nude RKB NE POSTOJE.

Komercijalna je, naravno, uvek alternativa. Ali je ta banka prevelika i strukturalno neprofitabilna -- vrlo je malo stranaca koji bi bila zainteresovani da u ovom trenutku ljuljnu milijardu ili preko evra u Srbiju. Kad G17 i Dinkiceva ekipa zavrshe sa njom, tek onda nece biti ni za shta. Veliko je pitanje kako ce se ta banka razvijati u naredne dve godine.

:flower1:

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
tigrovic
Still learning
Still learning



Broj poruka : 126
Points : -9
Datum upisa : 01.09.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 00:27

Matt: Komercijalna je, naravno, uvek alternativa. Ali je ta banka prevelika i strukturalno neprofitabilna -- vrlo je malo stranaca koji bi bila zainteresovani da u ovom trenutku ljuljnu milijardu ili preko evra u Srbiju. Kad G17 i Dinkiceva ekipa zavrshe sa njom, tek onda nece biti ni za shta. Veliko je pitanje kako ce se ta banka razvijati u naredne dve godine.

Slazem se Matt ,stim sto cu dodati da su potpuno u pravu radikali odnosno A.Vucic (inace nisu moji simpatizeri)kada kaze da bi pomenuta ekipa glatko zavrsila iza brave ako bi Nikolic dosao za predsjednika .Pa taj isti Dinkic je do sada nanio veliku stetu srpskom trzistu kapitala svojim necinjenjem odnosno neznanjem,morao bih malo duze objasnjavati pa se stoga sada suzdrzavam.

Ukoliko agbn ne krene snazno uzlaznom linijom onda ne vidim prosperitet belexa. Moguce da se treba jos malo strpiti,ali kada bolje razmislim ne znam sta bih kupovao u ovom trenutku ako ne agbn. Ima tu jos par akcija drasticno podcijenjenih ali u svakom slucaju agbn vidim kao pokretac cijelog trzista.
U momentu kada su druge akcije divljale agbn je bila u konstantnom padu(znamo da je to izazvano vjestacki)
Nikada pad likvidne i dobre hartije nije donijelo kvalitetu trzista vec naprotiv.Ocekujem da se trend promijeni.
U svakom slucaju belex ce biti regionalni lider trzista kapitala jer posjeduje supstancu.
Nazad na vrh Ići dole
komsinica
Partner
Partner



Broj poruka : 122
Points : -3
Datum upisa : 23.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 01:35

@Matt

Antonic je najavio Skupstinu za pocetak 2008. Mozda nam mozes reci kakva su tvoja razmisljanja, kada mozemo ocekivati ovaj skup, februar, mart mozda i sta bi trebalo ocekivati , konfrontaciju slovenaca sa ostatkom, uplitanje drzave, potezanje smene IO ili nesto sasvim "drugo" ?? Naglasavam, ne ocekujem nikakvu preciznu informaciju vec, jednostavno, tvoje vidjenje, obzirom na iskustva koja imas.

Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 10:38

tigrovic ::
Matt: Komercijalna je, naravno, uvek alternativa. Ali je ta banka prevelika i strukturalno neprofitabilna -- vrlo je malo stranaca koji bi bila zainteresovani da u ovom trenutku ljuljnu milijardu ili preko evra u Srbiju. Kad G17 i Dinkiceva ekipa zavrshe sa njom, tek onda nece biti ni za shta. Veliko je pitanje kako ce se ta banka razvijati u naredne dve godine.

Slazem se Matt ,stim sto cu dodati da su potpuno u pravu radikali odnosno A.Vucic (inace nisu moji simpatizeri)kada kaze da bi pomenuta ekipa glatko zavrsila iza brave ako bi Nikolic dosao za predsjednika .Pa taj isti Dinkic je do sada nanio veliku stetu srpskom trzistu kapitala svojim necinjenjem odnosno neznanjem,morao bih malo duze objasnjavati pa se stoga sada suzdrzavam.

Ukoliko agbn ne krene snazno uzlaznom linijom onda ne vidim prosperitet belexa. Moguce da se treba jos malo strpiti,ali kada bolje razmislim ne znam sta bih kupovao u ovom trenutku ako ne agbn. Ima tu jos par akcija drasticno podcijenjenih ali u svakom slucaju agbn vidim kao pokretac cijelog trzista.
U momentu kada su druge akcije divljale agbn je bila u konstantnom padu(znamo da je to izazvano vjestacki)
Nikada pad likvidne i dobre hartije nije donijelo kvalitetu trzista vec naprotiv.Ocekujem da se trend promijeni.
U svakom slucaju belex ce biti regionalni lider trzista kapitala jer posjeduje supstancu.

Dok imate premijera sa retorikom Miloševića ispred 15 godina akcije u Srbiji se neče nigde maknuti. Žao mi je ali u ovom trenutku nikakav fundament ne igra nikakve uloge, dok se politika i Kosovo ne sredi nema stranih investicija, to je gotovo. A slažem se da ako se ukrcate na evropski voz sa politikom koju za sada vodi Tadić, onda če Srbija biti ragionalni lider tako u ekonomiji kao i na tržištu kapitala.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 10:51

Ok tovaris Kekec.

U Srbiju su ipak usli ili dosli, kako god Philipp Morris, BAT, JTI, U.S. Steel, Linde, Siemens, Messer, Wurth, Ball packaging, itd.

Da ne spominjem bankarsko trziste, prehrambenu industriju...Kako to da sva ta preduzeca funkcionisu, da ne kazem prav profit na teritoriji Srbije sa tim istim premijerom koji, navodno, smeta razvoju finansijskog trzista???
Radi se o klasicnim spekulacijama, naravno tu je i destimulativni porez od suludih 20%, mada se ochekujue skoro smanjenje istog.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 10:53

Kobe Bryant ::
Ok tovaris Kekec.

U Srbiju su ipak usli ili dosli, kako god Philipp Morris, BAT, JTI, U.S. Steel, Linde, Siemens, Messer, Wurth, Ball packaging, itd.

Da ne spominjem bankarsko trziste, prehrambenu industriju...Kako to da sva ta preduzeca funkcionisu, da ne kazem prav profit na teritoriji Srbije sa tim istim premijerom koji, navodno, smeta razvoju finansijskog trzista???
Radi se o klasicnim spekulacijama, naravno tu je i destimulativni porez od suludih 20%, mada se ochekujue skoro smanjenje istog.

Ti pričaš o direktnim investicijama, ja pričam o berzi. A kakvo je stanje na berzi poslednjih pola godine svi znamo.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 11:23

Slovenac1 ::
Dok imate premijera sa retorikom Miloševića ispred 15 godina akcije u Srbiji se neče nigde maknuti. Žao mi je ali u ovom trenutku nikakav fundament ne igra nikakve uloge, dok se politika i Kosovo ne sredi nema stranih investicija, to je gotovo. A slažem se da ako se ukrcate na evropski voz sa politikom koju za sada vodi Tadić, onda če Srbija biti ragionalni lider tako u ekonomiji kao i na tržištu kapitala.

Beograd, 8. january 2008. godine

MERRILL LYNCH BECOMES A CO-OWNER OF MPC PROPERTIES
Foreign investors trust Serbia

Mr. Roger Barris, Merrill Lynch's Head of Global Principal Investments for Europe Middle East and Africa, emphasized that this cooperation is in the mutual interest of both companies. "Merrill Lynch was looking for a solid local partner and in MPC Properties we found a company that met or exceeded all of our criteria. By signing this agreement, we have formally initiated the co-operation. We consider this partnership to be important not only for our companies but also for Serbia, and it is a good indicator that foreign investors have confidence investing in the further development of the Serbian market."

===

:flower1:

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 11:24

Slovenac1 ::
Ti pričaš o direktnim investicijama, ja pričam o berzi. A kakvo je stanje na berzi poslednjih pola godine svi znamo.

Vi Slovenci najbolje znate... Pogotovu kad je Agrobanka u pitanju. U to uopshte ne sumnjamo.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 11:27

Matthew Greenburgh ::
Slovenac1 ::
Ti pričaš o direktnim investicijama, ja pričam o berzi. A kakvo je stanje na berzi poslednjih pola godine svi znamo.

Vi Slovenci najbolje znate... Pogotovu kad je Agrobanka u pitanju. U to uopshte ne sumnjamo.

Na žalost kad govorimo o berzi, svi smo u istom vozu i svi želimo da se ovo stanje kakvo je trenutačno prekine i da se likvidnost poveča i opet počne trgovanje kakvo je bilo. Možemo pričati gore dole ali stanje na berzi priča samo za sebe.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 11:28

Slovenac1 ::
Dok imate premijera sa retorikom Miloševića ispred 15 godina akcije u Srbiji se neče nigde maknuti. Žao mi je ali u ovom trenutku nikakav fundament ne igra nikakve uloge, dok se politika i Kosovo ne sredi nema stranih investicija, to je gotovo. A slažem se da ako se ukrcate na evropski voz sa politikom koju za sada vodi Tadić, onda če Srbija biti ragionalni lider tako u ekonomiji kao i na tržištu kapitala.

Evo josh jedan za tebe Slovenac, poshto vidim da si neobaveshten ko Voja Koshtunica.

31/12/2007

Completion of the acquisition of JSC Robne kue Beograd

The acquisition of the largest department store chain in Serbia, JSC Robne kuce Beograd ('RKB') by Marfin Investment Group Holdings SA ('MIG') and Verano Motors d.o.o ('Verano') was completed today.

As previously published, on 29 October 2007 Verano won the public auction for RKB, which was conducted by the Serbian Privatisation Agency, with a winning bid of euros 360 million. RKB has historically been the leading department store chain in the countries of the former Yugoslavia and among the largest chains across Europe.

Commenting on the transaction, the CEO of MIG Mr. Dennis Malamatinas made the following statement:

"Our participation in RKB marks our first investment in the countries of former Yugoslavia and the beginning of what we believe will be a most fruitful collaboration with Verano, one of the leading Serbian conglomerates, with a deep understanding of the market. We believe that the combined expertise of MIG, in executing complex transactions in the region, and of Verano, in managing and developing real estate portfolios, assures us that we will be able to fully realise the significant hidden value of RKB for the benefit of our shareholders. MIG is set to become the largest commercial real estate owner in Serbia and this provides us with the potential to realise substantial synergies with all companies where MIG has full or partial control and which are already present or plan to enter in the Serbian market. We are very enthusiastic about the prospects of the market and we hope that the acquisition of RKB is merely the first in a series of investments by MIG in the countries of the former Yugoslavia."

:flower1:

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 11:30

Slovenac1 ::
Na žalost kad govorimo o berzi, svi smo u istom vozu i svi želimo da se ovo stanje kakvo je trenutačno prekine i da se likvidnost poveča i opet počne trgovanje kakvo je bilo. Možemo pričati gore dole ali stanje na berzi priča samo za sebe.

Mnogo ste vi naivni. "Sedite, gledate i cutite" kako cena pada 50%, imate trecinu banke, izlazite sa proxy-jima na Godishnju Skupshtinu i glasate zajedno...

Ali sredicemo vas, bez brige. Two can play that game!! :flower1:

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 11:31

Matthew Greenburgh ::
Slovenac1 ::
Dok imate premijera sa retorikom Miloševića ispred 15 godina akcije u Srbiji se neče nigde maknuti. Žao mi je ali u ovom trenutku nikakav fundament ne igra nikakve uloge, dok se politika i Kosovo ne sredi nema stranih investicija, to je gotovo. A slažem se da ako se ukrcate na evropski voz sa politikom koju za sada vodi Tadić, onda če Srbija biti ragionalni lider tako u ekonomiji kao i na tržištu kapitala.

Evo josh jedan za tebe Slovenac, poshto vidim da si neobaveshten ko Voja Koshtunica.

31/12/2007

Completion of the acquisition of JSC Robne kue Beograd

The acquisition of the largest department store chain in Serbia, JSC Robne kuce Beograd ('RKB') by Marfin Investment Group Holdings SA ('MIG') and Verano Motors d.o.o ('Verano') was completed today.

As previously published, on 29 October 2007 Verano won the public auction for RKB, which was conducted by the Serbian Privatisation Agency, with a winning bid of euros 360 million. RKB has historically been the leading department store chain in the countries of the former Yugoslavia and among the largest chains across Europe.

Commenting on the transaction, the CEO of MIG Mr. Dennis Malamatinas made the following statement:

"Our participation in RKB marks our first investment in the countries of former Yugoslavia and the beginning of what we believe will be a most fruitful collaboration with Verano, one of the leading Serbian conglomerates, with a deep understanding of the market. We believe that the combined expertise of MIG, in executing complex transactions in the region, and of Verano, in managing and developing real estate portfolios, assures us that we will be able to fully realise the significant hidden value of RKB for the benefit of our shareholders. MIG is set to become the largest commercial real estate owner in Serbia and this provides us with the potential to realise substantial synergies with all companies where MIG has full or partial control and which are already present or plan to enter in the Serbian market. We are very enthusiastic about the prospects of the market and we hope that the acquisition of RKB is merely the first in a series of investments by MIG in the countries of the former Yugoslavia."

:flower1:

Pričaj o berzi, ne o direktnim investicijama, pričaj o Agrobanci koju si hvalisao još od 40000 RSD nadalje. To nas zanima, kad čemo svi skupa zaraditi na berzi, a ne robna kuča.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 11:33

Matthew Greenburgh ::
Slovenac1 ::
Na žalost kad govorimo o berzi, svi smo u istom vozu i svi želimo da se ovo stanje kakvo je trenutačno prekine i da se likvidnost poveča i opet počne trgovanje kakvo je bilo. Možemo pričati gore dole ali stanje na berzi priča samo za sebe.

Mnogo ste vi naivni. "Sedite, gledate i cutite" kako cena pada 50%, imate trecinu banke, izlazite sa proxy-jima na Godishnju Skupshtinu i glasate zajedno...

Ali sredicemo vas, bez brige. Two can play that game!! :flower1:

Kako izgleda menedžment banke i vlada Srbije sredili su sve akcionare banke a ne samo Slovence.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 11:33

Slovenac1 ::
Ti pričaš o direktnim investicijama, ja pričam o berzi. A kakvo je stanje na berzi poslednjih pola godine svi znamo.

Naivan si kao Francuska sobarica.

Sekundarno trzishte iliti berza je BID daleko od strane direktne investicije. Dobro znam da vi Slovenci to dobro razumete.

Ili nisi reprezentativan primerak ili si doshao ovde da mrachish sa loshim zeljama?! Shta je od ta dva?

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 11:34

Slovenac1 ::
Kako izgleda menedžment banke i vlada Srbije sredili su sve akcionare banke a ne samo Slovence.

Da vam menadzment smeta, sredili biste vi to do sada bez problema. A drzava za drzavu -- i sa njom ste dil napravili.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 11:38

Matthew Greenburgh ::
Slovenac1 ::
Kako izgleda menedžment banke i vlada Srbije sredili su sve akcionare banke a ne samo Slovence.

Da vam menadzment smeta, sredili biste vi to do sada bez problema. A drzava za drzavu -- i sa njom ste dil napravili.

No, da se ne ogreshim o Drzavu. Ona je impartial -- sedi i cheka. A dochekace naravno... Uvek je dosada to radila, pa ce i ovoga puta.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 11:52

komsinica ::
@Matt

KPMG je proshle godine potpisao zavrshne rachune krajem Aprila. Redovna godishnja skupshtina je bila, ako se dobro secam, krajem Juna.

U odsustvu ozbiljnog aktivizma relevantnih akcionara ili, recimo, ponude za banku -- ne vidim shta bi moglo uticati na drugachiji kalendar.

Shto se tiche toga shta bi trebalo ochekivati -- pa, u sluchaju da se nastavi do redovne skupshtine, dakle bez nekih seizmichkih eksternih katalizatora, ne verujem da ce se na njoj desiti neshto spektakularno. Pa zamisli sam kako bi mogle izgledati tachke po kojima se diskutuje/glasa -- business as usual, sem u sluchaju da neki aktivista ne stavi na dnevni red neshto interesantnije. Drzava, verujem, nece uzimati preterano aktivnu ulogu. Verujem da ce podrzati menadzment. Slovenci koji su delovali "in concert" na skupshtini proshle godine, ne vidim razlog zashto opet to ne bi uradili. Verujem da ce ove godine biti mnogo pazljiviji nego proshle godine da ne bi uznemirili pitanja tipa o proxyjima, 25% pragu za javnu ponudu, itd.

Mislim i da u sluchaju da vreme nastavi da prolazi bez eksternih katalizatora, prateci ekonomsku logiku cena bi, kako se bude priblizavao kraj Juna i prvi buyback po RSD 40,600, mogla porasti na nivo od recimo RSD 36,000.

Ponavljam, nemam ama bash nikakav uvid u to shta ce se dogadjati po ovim pitanjima. Ovo je o potpunosti moje lichno mishljenje -- nikakve precizne informacije nemam.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 12:27

Matthew Greenburgh ::
Slovenac1 ::
Ti pričaš o direktnim investicijama, ja pričam o berzi. A kakvo je stanje na berzi poslednjih pola godine svi znamo.

Naivan si kao Francuska sobarica.

Sekundarno trzishte iliti berza je BID daleko od strane direktne investicije. Dobro znam da vi Slovenci to dobro razumete.

Ili nisi reprezentativan primerak ili si doshao ovde da mrachish sa loshim zeljama?! Shta je od ta dva?

Ništa od ta dva. Ako bi dobro pročitao več od početka moj post vidio bi da govorim da su direktne investicije nešto sasvim drugo od berze. Ali tako mene kao večinu na ovom forumu zanima samo berza, koju vidimo u kakvom stanju je. I to samo zbog politike, ne zbog fundamenta banki ili firmi.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 12:34

Slovenac1 ::
Ako bi dobro pročitao več od početka moj post vidio bi da govorim da su direktne investicije nešto sasvim drugo od berze.

Ako dobro prochitash moj post video bi da razlika izmedju berze i strane direktne investicije, evo na primer u sluchaju Agrobanke, moze da nestane u jednom trenutku -- recimo neki tamo Piraeus Bank objavi bid za 100% akcija.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 12:44

Matthew Greenburgh ::
Slovenac1 ::
Ako bi dobro pročitao več od početka moj post vidio bi da govorim da su direktne investicije nešto sasvim drugo od berze.

Ako dobro prochitash moj post video bi da razlika izmedju berze i strane direktne investicije, evo na primer u sluchaju Agrobanke, moze da nestane u jednom trenutku -- recimo neki tamo Piraeus Bank objavi bid za 100% akcija.

Da, kad se to dogodi, ako se dogodi.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 20:28

08.01.2008 :: „Moskovska banka“ uputila zahtev

Guverner Narodne banke Srbije Radovan Jelasic kaze da ce odluka o tome da li ce centralna banka dodeliti dozvolu za rad toj ruskoj banci zavisiti od ispunjavanja propisanih uslova. Inostrane banke, kako je dodao, koje imaju nameru da posluju u Srbiji, radije bi da kupe neku domacu banku, ali „po normalnim cenama“. On je ocenio da su akcije vecine banaka do sada bile precenjene, ali se sada svode na realnu cenu, sto ce, kako ocekuje, iskoristiti inostrani investitori.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 21:39

Slovenac1 ::

...
Dok imate premijera sa retorikom Miloševića ispred 15 godina akcije u Srbiji se neče nigde maknuti. Žao mi je ali u ovom trenutku nikakav fundament ne igra nikakve uloge, dok se politika i Kosovo ne sredi nema stranih investicija, to je gotovo. A slažem se da ako se ukrcate na evropski voz sa politikom koju za sada vodi Tadić, onda če Srbija biti ragionalni lider tako u ekonomiji kao i na tržištu kapitala.

Fant je u pravu !
Postoji nekoliko verzija kako da Koštunica sjb.. svoj DSS -
Elem, ako ne potpiše taj sporazum s EU, idu
1. Izbori, na kojima DSS nema šta da traži, jer će to biti referendum izmedju DS i SRS
2. Ako ne bude izbora (nastavak OVE vlade uz pomoć SRS-a) DSS na sledećim izborima ne prelazi cenzus..
3. Ako potpiše Sporazum.. opet na sledećim izborima SKORO da nema šta da traži (5-7% max)
4. Jedino ga spasava, velika koalicija SRS - DS, što i nije tako loše za Srbiju: SRS bi bio na kratkom lancu i ne bi se mnogo glupirao, uz nadzor ekipe iz EU možda bi se i kultivisali...

E, baš da vidimo kako će Koštunica da reaguje, da li mu je stalo do stranke ili.... do principa !! :shock:

.

.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
tigrovic
Still learning
Still learning



Broj poruka : 126
Points : -9
Datum upisa : 01.09.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 22:02

Sa Jelasicem mogu da se slozim da su bile precijenjene akcije ostalih banaka ali na AGBN nije sigurno mislio , u jednom neformalnom razgovoru istakao je da je agbn podcijenjena i da je drzava ne bi prodala na ovoj sadasnjoj cijeni.
To bi se moglo i argumentovati brojkama ali da ne uzimam potpuno Matt-u rijec.

Sto se tice Kostunice ,ljudi samo polako ,politika je puna manevara , tako sve sto se kaze ne mora se bukvalno shvatiti.
Zar bi trebalo iskreno sa kretenima iz Amerike.
Sto se tice premijerske uloge nije to za njega a nije uloga Dinkica takodje za njega. Djelic je odavno zreo za zatvor.
Radikali bi bili jedino dobri pod nadzorom Tadica da malo lopovsku klijentelu stave iza brave inace visa diplomatija u ovom trenutku ???
Nazad na vrh Ići dole
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 45
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)   Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO) - Page 2 Icon_minitime1/8/2008, 22:30

Kad Jelasic zna da je potcenjena sto ne izadje u javnost da akcionarima objasni i zasto je to tako. Cutanjem i necinjenjem stavlja se na stranu svih onih koji bi zarad svojih interesa i dalje varali ovaj jadni narod. Pa pogledajte samo koliko je akcionara sa jednom ili dve akcije. Mnogima je to cela ustedjevina, od banke godine do potpunog kraha ove a rekli im da se moze lepo zaraditi. Sve pomalo potseca na Jezdu i Dafinu, nadam se samo ne sa istim krajem
Nazad na vrh Ići dole
 
Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (II DEO)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (III DEO)
» Agrobanka a.d. Beograd - AGBN (PRVI DEO)
» Agrobanka - AGBN (III DEO)
» Agrobanka - AGBN (IV DEO)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: