BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin

Ići dole 
+80
contrast
poli
sale2011
Bond
Nelica
visibaba
nikokaoJA
Novosadjanin007
Dmitar
vajabaja
Dadax71
Dejansss
Zeljko
Trojan
Admin
Dnenad85
Sofronije
Rogy
Bane.bg
nomak
Popaj
Joksim
Šerif
Florida
Dona
Sreta
Jovan04
Zex983
truba
MilaNost
milasin
Sahbaz
Igi-bg
baltijon
begej
B80G
Dalaj Lama
AAA
Bans
sljaker
rhcp
TITO
Ronin
HUACHUMA
Milojka
Boranija
Magdalena
Kupi akcije
BBrroo
Limited011
Bombica
MASTER
Hese
dragans
Ars Vivendi
Aleks
FatCat
Greta
Teletrader
Lilihip
Kmez
Momir
profesionallac
Čovek od reči
Smile
Goce
Petarnov
kaktusic
Mitar
Friz
Gargamel011
Kobe Bryant
Maca
akcionar
Dusan
pepsiman
Skynet
Sneki
Milos86
BojanNS
84 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 18 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime9/17/2010, 11:33

Sky tvoje neznanje je IMPRESIVNO!!

Poslednji pokušaj (s moje strane):

1. Akcijama možeš da trguješ i van berze, da ih daš u zalogu, kupiš, pokloniš... sve po zakonu.

2. Da bi osnovao firmu koja će da pravi pelicilin i sl. ne moraš da založiš akcije Jugoremedije, može od bilo koje druge firme ili keš (ili i jedno i drugo).

3.Možeš da otkupiš akcije Jugoremedije da bi ih založio, ali nije neophodno (može keš a može i akcije druge firme). Niko ne može da ti zabrani i sve je po zakonu!

4. Sve gore navedeno je po zakonu!!

5. Ovi akcionari Jugoremedije nisu osnovali firumu u ime Jugoremedije već u svoje ime i ne vidim da su nešto loše uradili (time nisu ni na koji način oštetili ostale akcionare Jugoremedije). Oni su SVOJE akcije založili, a za to im ne treba ničije odobrenje!!

6. Ako ne vrate pare banci, (ili se napravi neki dug, a na računu firme nema para) onda će te akcije preneti na sebe ili prodati trećam licu i vi, ostali akcionari nećete time biti ni malo oštećeni, samo će se mesto njih u spisku akcionara pojaviti drugi vlasnik (ili vlasnici) Dakle, iz ugla akcionara NIŠTA bitno se neće desiti.

7. Zašto Jugoremedija nije kotirana na berzi? Zato što su akcionari inertni, pročitaj ima na ovoj temi objašnjenje... (10% akcija i zahtev berzi i akcije bi bile na berzi, ali vas je mrzelo da se cimate ili ste se uplašili??? ne znam koga ili čega).

Nadam se da sam ti pomogao?


_________________
All we need is love


Poslednji izmenio Friz dana 9/17/2010, 12:25, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime9/17/2010, 12:14

Tu je drzava ona dje da resi problem.Kad tad za sad nista. lale
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Skynet
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 50
Points : 89
Datum upisa : 12.06.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime9/17/2010, 12:15

Friz,hvala vam na pruženim informacijama naravno da ste pomogli ali ne meni pošto ja od ovoga nemam nikakve vajde.

Suština moje diskusije oko ove firme(Luxol farmacije)ne leži u novcu nego u preparatima čije ova firma koristi.
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime9/17/2010, 12:26

Skynet ::
Friz,hvala vam na pruženim informacijama naravno da ste pomogli ali ne meni pošto ja od ovoga nemam nikakve vajde.

Suština moje diskusije oko ove firme(Luxol farmacije)ne leži u novcu nego u preparatima čije ova firma koristi.

O čemu ti to ??


_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Skynet
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 50
Points : 89
Datum upisa : 12.06.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime9/17/2010, 13:21

Friz ::


O čemu ti to ??


Jedan od uslova za ispunjenje GMP standarda kako se priča jeste da Jugoremedija izmesti proizvodni pogon penicilina što se i trenutno radi preko Luksol farmacije.Šta je tu nejasno?
Pa šta mislite čije će licence ta firma da koristi,svoje ili svih akcionara Jugoremedije?Nije ta firma otkupila licence od Jugoremedije kako bi se bavila proizvodnjom penicilinskih preparata nego ih je samo pozajmila.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime9/17/2010, 13:30

Izgleda da ti STVARNO ne vladaš materijom!

Generički lekovi su farmaceutski preparati koji sadrže istu aktivnu farmaceutsku supstancu kao i originalni lek i jednaki su originalnom leku u pogledu kvaliteta, sigurnosti i efikasnosti.

Generički preparati ponašaju se identično originalnim lekovima. Cena generičkog leka je najčešće znatno niža od originalnog leka, jer ne uključuje cenu razvoja aktivne supstance i originalnog leka.

Kuća koja je razvila originalni lek nadoknađuje svoje troškove u prvih 20 godina života leka, vreme kada ima pravo ekskluziviteta na plasiranje aktivne supstance.

Hemofarm živi od proizvodnje takvih lekova, a Štada (vlasnik Hemofarma) je jedan od najvećih proizvodjača takvih lekova !!

Nisam shvatila da će Luksol farmacija biti deo Jugoremedije, to je sasvim nezavisna firam sa jasnom vlasničkom strukturom i ne vidim da Jugoremedija ima neke veze s tim??

Nazad na vrh Ići dole
Skynet
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 50
Points : 89
Datum upisa : 12.06.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime9/17/2010, 14:04

Maca ::
Izgleda da ti STVARNO ne vladaš materijom!


Nisam ja farmaceut ni ekonomista da vladam tako dobro ovom materijom kao vi,Friz i ostala ekipa ja sam običan gradjanin ove zemlje koji se bori za akcionarska prava i koji ne toleriše nepravdu,prevare,laži i obmane.

Maca ::


Nisam shvatila da će Luksol farmacija biti deo Jugoremedije, to je sasvim nezavisna firam sa jasnom vlasničkom strukturom i ne vidim da Jugoremedija ima neke veze s tim??


Pa nisu ni ti budući preparati koje će Luksol farmacija da proizvodi pali sa drveta banane pa da pričam gluposti nego je i te preparate neko izmislio i prodao.Pitanje je sada u čijem su one vlasništvu?
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime9/17/2010, 14:18

Skynet ::

Pa nisu ni ti budući preparati koje će Luksol farmacija da proizvodi pali sa drveta banane pa da pričam gluposti nego je i te preparate neko izmislio i prodao.Pitanje je sada u čijem su one vlasništvu?

Dobro nije sramota ne znati, ali bar čitaj šta sam ti napisala i biće ti jasno!! cekic

GENETIČKI LEKOVI (idi na google pa proveri) nemaju licencu!!

Lek koji neka firma smisli može da se štiti SAMO 20 godina.
Posle toga može svaka farmacetuska firma da ga proizvodi (pod drugim imenom a istog sastava)!!

Poslednji put: takve lekove pravi Hemofarm!! I dobro mu ide.
Dakle, ne trebaju ti licence za gomilu lekova, i gomilu pelicilinskih preparata!

Jel sad jasno??
Nazad na vrh Ići dole
Skynet
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 50
Points : 89
Datum upisa : 12.06.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime9/17/2010, 14:23

Maca ::


Dobro nije sramota ne znati, ali bar čitaj šta sam ti napisala i biće ti jasno!! cekic

GENETIČKI LEKOVI (idi na google pa proveri) nemaju licencu!!

Lek koji neka firma smisli može da se štiti SAMO 20 godina.
Posle toga može svaka farmacetuska firma da ga proizvodi (pod drugim imenom a istog sastava)!!

Poslednji put: takve lekove pravi Hemofarm!! I dobro mu ide.
Dakle, ne trebaju ti licence za gomilu lekova, i gomilu pelicilinskih preparata!

Jel sad jasno??

Jeste i hvala na tako detaljnom objašnjenu. love3
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1858
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5138
Datum upisa : 28.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime9/17/2010, 14:44


sesir
Nije bilo lako...
Nazad na vrh Ići dole
Skynet
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 50
Points : 89
Datum upisa : 12.06.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime9/17/2010, 15:58

Samo malo... Suspect

Maca ::

Dobro nije sramota ne znati, ali bar čitaj šta sam ti napisala i biće ti jasno!! cekic

GENETIČKI LEKOVI (idi na google pa proveri) nemaju licencu!!


Ne postoje GENETIČKI LEKOVI nego generički lekovi. Suspect

Maca ::

Lek koji neka firma smisli može da se štiti SAMO 20 godina.
Posle toga može svaka farmacetuska firma da ga proizvodi (pod drugim imenom a istog sastava)!!


A otkud vama ta informacija da su penicilinski preparati koje Luxol farmacija planira da proizvodi generički a ne licencirani?Koji oni interes imaju da proizvode generičke lekove ako znaju da se oni prodaju po mnogo nižoj ceni nego licencirani lekovi?

Maca ::

Poslednji put: takve lekove pravi Hemofarm!! I dobro mu ide.
Dakle, ne trebaju ti licence za gomilu lekova, i gomilu pelicilinskih preparata!

Jel sad jasno??


U pravu ste,ali opet ti preparati da li su oni generički ili licencirani pripadaju Jugoremediji a ne Luxol farmaciji.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime9/17/2010, 19:57

@Skynet
Ako citate pazljivije, razumecete da genericki ne pripadaju nikome, odnosno svaka fabrika, nova ili stara, ima pravo da ih proizvodi bez ikakve naknade.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime9/18/2010, 02:01

Pinto, ja ne znam ni za jedan lek koji Jugremedija ima pod svojom licencom,
Oni su proizvodili samo genericke lekove.
Nikad oni u svom programu nisu imali "svoje" licencirane lekove!!!
Uvek su i samo proizvodili generičke lekove.

Toliko o tome...

Možda Skay ima neke podatke koji su suprotni mojim tvrdnjama?
Moguće je da je "istraživački sektor" Jugoremedije razvio lek koji leči SIDU ili malarijau... pa ako je u toku neka nas obavesti! Velika bi to novost bila!

P. S. i ja sam iz Zrenjanina, i volim Zrenjanin... ali!!
Nazad na vrh Ići dole
Skynet
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 50
Points : 89
Datum upisa : 12.06.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime9/18/2010, 21:15

Ars Vivendi ::
Pinto, ja ne znam ni za jedan lek koji Jugremedija ima pod svojom licencom,
Oni su proizvodili samo genericke lekove.
Nikad oni u svom programu nisu imali "svoje" licencirane lekove!!!
Uvek su i samo proizvodili generičke lekove.

Toliko o tome...

Možda Skay ima neke podatke koji su suprotni mojim tvrdnjama?
Moguće je da je "istraživački sektor" Jugoremedije razvio lek koji leči SIDU ili malarijau... pa ako je u toku neka nas obavesti! Velika bi to novost bila!

P. S. i ja sam iz Zrenjanina, i volim Zrenjanin... ali!!


www.jugoremedija.rs/dokumenti/izvestaj_o_radu_upravnog_odbora.pdf

Jedna u nizu važnih odluka bila je i odluka o izmeštanju proizvodnih odeljenja Penicilina i
Cefalosporina na drugu lokaciju koja će se nalaziti van parcele 8480/1 na kojoj se nalaze proizvodni
odbjekti „Jugoremedija“ AD Zrenjanin. Odluka je donešena kao rezultat inspekcijskog nadzora
sprovedenog od strane Ministarstva zdravlja kojim je, nakon izvršenih pregleda proizvodnih pogona
„Jugoremedije“, naloženo da se pogoni za proizvodnju Cefalosporina i Penicila izmeste sa lokacije
na kojoj se trenutno nalaze, i da se nakon izmeštanja izvrši dekontaminacija prostora i opreme koji
su korišteni u proizvodnji.

Odlukom je definisano da Upravni odbor u ime „Jugoremedije“ a.d. Zrenjanin može dati
saglasnost da društvo unese LICENCE Penicilina i Cefalosporina, kao i opremu za proizvodnju tih
preparata, i tako postane jedan od osnivača društva sa ograničenom odgovornošću, s tim da učešće
„Jugoremedije“ a.d. u društvu sa ograničenom odogvornošću ne može biti manje od 25% ukupnog
kapitala. Sprovođenje odluke započeto je krajem 2009. godine.


https://www.youtube.com/watch?v=vqNljhSDrso

http://www.jugoremedija.rs/novosti.html

Za završetak investicije potrebno je još obezbediti opremu za nove pogone. Tada će "Jugoremedija" biti spremna i za registraciju na evropskom tržištu, odnosno sa paletom od 110 lekova , među kojima je i dosta licencirane proizvodnje, biće konkurentna sa drugim farmaceutskim kućama.

Jugoremedija je godinama unazad imala potpisane licence sa najvećim svetskim farmaceutskim firmama.Jedna od njih je i francuska kompanija Aventis sa kojom je imala potpisane licence za 25 lekova zatim tu su bili i 6 Lekovih preparata itd.itd.



Nazad na vrh Ići dole
Skynet
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 50
Points : 89
Datum upisa : 12.06.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime9/20/2010, 18:20

Nova zvanična informacija jeste ta da je prodaja Jugoremedije prolongirana za januar 2011 godine odnosno da prodaje u opšte neće ni biti.Jugoremedijom upravljaju političke partije(mafija) i pojedinci,odabrani akcionari i pripadnici političkih partija koji zajedno rade u sprezi dok većinski vlasnici takozvani mali akcionari su samo bili i ostaće fiktivni vlasnici ove firme.

Ovim komentarom završavam kompletnu moju diskusiju o Jugoremediji koju sam proteklih godina vodio kako na ovom forumu tako i na mnogim drugim forumima.Drago mi je da sam bio član ovog foruma i drugih foruma i zahvalan sam svim ljudima koji su pomagali svojim znanjem običnim akcionarima da shvate pravu istinu o Jugoremediji i nadam se da će neko nastaviti mojim putem da se i dalje bori za pravo koje akcionar ima kako u ovoj firmi tako i u mnogim drugim firmama širom Srbije.

Svima želim sreću u životu,pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime9/20/2010, 19:40

@Skynet

Molim da su Fritz i Sneki ponudili drugim clanovima, ako Vam ne odgovaraju prilike u Jugoremediji, trazite izlazak na berzu ili prodajte svoje akcije.
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime9/25/2010, 18:28

Враћена документација "Југоремедији" без кривичне пријаве
23. септембар 2010. | 14:29 | Извор: Танјуг
ЗРЕЊАНИН -

Полицијска управа и Служба привредног криминала у Зрењанину вратили су "Југоремедији" око 600 документа које су били однели, али није било елемената за подношење кривичне пријаве против овлашћених лица, изјавила је данас председница Управног одбора те фабрике лекова Надица Марголд.

Она је, на конференцији за новинаре, подсетила да су докумета однета пре три месеца и навела да је руководству фабрике у полицији усмено саопштено да нема елемената за покретање кривичног поступка за злоупотребу службеног положаја.

"Ми смо као менаџмент поносни на такву чињеницу, јер смо, после поништења приватизације и преузимања фабрике 2007. године, настојали да послујемо по законима", рекла је Марголд.

Она је подсетила да су инспектори привредног криминала извршили претрес свих докумената и сефова у "Југоремедији", али нису нашли неправилности.

Конференцији за новинаре није присуствовао генерални директор Здравко Деурић, који је био у "жижи" предистражних радњи у "Југоремедији", а како је образложила Марголова, он је хитно морао да отпутује у Београд.
Nazad na vrh Ići dole
dragans
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 7
Datum upisa : 01.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime11/2/2010, 18:27

Da li neko zna šta se dešava sa raspisivanjem tendera za Jugoremediju pošto je rečeno da će se isti raspisati do jeseni ove godine
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime11/2/2010, 18:34

@dragans

Mislim da je na potezu drzava, koja bi uskoro trebalo da pozove male akcionare da joj se pridruze. Rekao bih da ce do kraja (kalendarske) jeseni i to biti.
Nazad na vrh Ići dole
dragans
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 7
Datum upisa : 01.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime11/2/2010, 18:44

Hvala na informaciji ja sam pokušao da na sve moguće načine nešto saznam ali bezuspešno još jednom puno hvala!
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime11/10/2010, 00:23

Evo jedna bajata vest posto vidim da pitate.

Jugoremedija uskoro na tenderu
24. septembar 2010. | 09:04 | Izvor: Tanjug
Zrenjanin -- Fabrika lekova Jugoremedija u Zrenjaninu uskoro će uputiti javni poziv malim akcionarima za objedinjavanje paketa akcija sa državom, radi tenderske prodaje.



Predsednica Upravnog odbora te famaceutske firme Nadica Margold kaže da je „u toku usaglašavanje teksta javnog poziva, između Agencije za privatizaciju i Centralnog registra za hartije od vrednosti, radi raspisivanja poziva malim akcionarima da se pridruže državnom delu od 42 odsto kapitala, radi tenderske prodaje“.

Ona je precizirala da će u pozivu biti naznačena minimalna cena od 15 evra po akciji.

Jugoremedija ima 460 radnika, ali i 4.300 malih akcionara, sa 58 odsto akcijskog kapitala, koji će biti obavešteni na kućne adrese o javnom pozivu za objedinjavanje paketa akcija.

Posle višegodišnjih protesta, sukoba i raskida kupoprodajnog ugovora iz 2002. godine, sa makedonskom firmom „Jaka 80“, iza koje je stajao nišlija Jovica Stefanović-Nini, mali akcionari na čelu sa Zdravkom Dedurićem su prezueli upravljanje marta 2007. i vratili sedište fabrike iz Niša u Zrenjanin.

Jugoremedija je, zatim, stajala 14 meseci zbog obnove pogona, u šta je uloženo devet miliona evra. Po tvdnji Dedurića, trećina investicije je iz akumulacije Jugoremedije, a preostali deo iz kredita Hipo Alpe Adrija banke.

Vraćena dokumentacija bez krivične prijave

Policijska uprava i Služba privrednog kriminala u Zrenjaninu vratili su Jugoremediji oko 600 dokumenta koje su bili odneli, ali nije bilo elemenata za podnošenje krivične prijave protiv ovalašćenih lica, kaže Margold.

Ona je podsetila da su dokumeta odneta pre tri meseca i navela da je rukovodstvu fabrike u policiji usmeno saopšteno da nema elemenata za pokretanje krivičnog postupka za zloupotrebu službenog položaja.

„Mi smo kao menadžment ponosni na takvu činjenicu, jer smo, posle poništenja privatizacije i preuzimanja fabrike 2007. godine, nastojali da poslujemo po zakonima“, rekla je Margold.

Ona je podsetila da su inspektori privrednog kriminala izvršili pretres svih dokumenata i sefova u Jugoremediji, ali nisu našli nepravilnosti.
[b]

Koma smo zemlja! Lale je pre obnove nudio 20evra po akciji, samo se setite! A i Deuric je isto obecavao.... no ima li neko jos koga mozete ozbiljno svatiti.
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime11/11/2010, 16:17

Akcionari Jugoremedije pozvani da prodaju akcije
11.Nov.2010, 15:00, Izvor: Beta Akcionari Jugoremedije pozvani da prodaju akcije

BEOGRAD, 11. novembra 2010. (Beta) - Agencija za privatizaciju pozvala je u četvrtak male akcionare zrenjaninske fabrike lekova Jugoremedija da zajedno sa Akcionarskim fondom i Fondom za penzijsko-invalidsko osiguranje prodaju svoje akcije po ceni većoj od 15 evra po jednoj akciji.

Rok za pridruživanje akcija Jugoremedije je 26. novembar, a posle zatvaranja ponude Agencija će objaviti tender za prodaju zajedničkog paketa akcija.

U vlasništvu Akcijskog fonda je 31,95 odsto akcija Jugoremdije, vlasnik 9,96 odsto kapitala tog preduzeća je Fond PIO, a preostalih 58 odsto akcija je u vlasništvu malih akcionara.
Nazad na vrh Ići dole
Hese
Just looking
Just looking



Broj poruka : 6
Points : 28
Datum upisa : 24.09.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime11/11/2010, 16:57

15EUR... STRAŠNO! mislim da su ljudi iz agencije prolupali...
Nazad na vrh Ići dole
dragans
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 7
Datum upisa : 01.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime11/11/2010, 21:03

Ja mislim da je konačno vreme da od neke cene krenemo a videćemo gde ćemo završiti jer osam godina se o ovome priča , početnu cenu je donela Skupština Akcionara na poslednjem sastanku pa videćemo dalje....
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime11/12/2010, 09:08

Jeste strasno, jer je akcija trebalo da vredi 30 evra minimum. Ali , budimo srecni ako dobijemo i 15 evra. Firma je u ogromnoj blokadi, plate nema, sve pare se muzu iz Jugoremedije i usmeravaju na Luxol farmaciju, kako bi 45 akcionara, na grbaci nas ostalih 4000 zavrsilo svoju fabriku ( za koju nema ni jednu gradjevinsku dozvolu , kao ni studiju o uticaju na zivotnu sredinu ). Sramota je sta su ti tkz borci za pravdu uradili na kraju. Nini je za njih zlato. Zasto npr vas 44-oro i ja nismo uzeli bespovratan kredit od Jugoremedije, kako bi nelegalno kupili jos akcija, pa zasto nama nisu povecani koeficijenti, tako da dobijamo 100000 din platu, pa mi onda kao resili da zidamo fabriku ? U stvari, Jugoremedija snosi sve troskove, ti isti graditelji su svi do jednoga zaposleni u Jugoremediji, i imaju ugovor o delu gde mesecno inkasiraju znacajnu sumu novca. A racuni za beton, konstrukciju, itd. stizu na Jugoremediju da ih plati. Dok ostali radnici ( a i akcionari ) nemaju platu, gradjevinci ( njih 45 ) krkaju i zidaju. Pisu im se osmice ( kao da su bili na poslu u Jugoremediji ), dobijaju platu, kao da su radili , a oni izlivaju plocu. Kompletna intelektualna svojina Jugoremedije se KRADE, za tu novu fabriku ( kopira, prebacuje na hard, itd. ), otpisuje se imovina kao zastarela, pa se nosi u novu fabriku.I sto je najgore, radnici Jugoremedije koji nisu vlasnici te nove fabrike, se PRIMORAVAJU da rade za tu novu fabriku, dok Jgoremedija propada. Ali neka. Nece jos dugo. Te sekunde kada dodje novi vlasnik, ponistice se odluka o izmestanju proizvodnje penicilina iz Jugoremedije, i nece nista biti od njihove fabrike. A Bog vidi sve, nece ime dobrim vratiti. Svesno su oni sve to radili, cak se i smejali svojim kolegama, ostalim radnicima ( i akcionarima )kako oni dobijaju platu na ruke, i bas ih briga sto ovi ostali uopste ne dobijaju platu.
P.S. GMP sertifikat nije dobijen, zbog mnogih nedostataka, narocite vode koja je neispravna, a i zbog toga sto su u Ninijevom skladistu pronadjeni lekovi sa Jugoremedijinom etiketom koje je firma proizvela, a ne postoje podaci o tome...Dokumentacija je predata Mup-u. :-)
SRECNO SVIM AKCIONARMA, PRIHVATITE CENU OD 15 e, PRIDRUZITE PAKET DRZAVI I MOLITE BOGA DA SE PRODAMO.
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime11/12/2010, 09:50

post2
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime11/12/2010, 14:39

@pepsiman
Hvala ! I istinit, sto je najgore.
Za ponedeljak , 15.11.2010. je zakazan sastanak malih akcionara u Kulturnom Centru u Zr-u, gde ce bravar i ekipa ubedjivati ljude da ne pridruze ( verovali ili ne ) akcije drzavi, nego da udruze ( imo ) svi zajedno, i napravimo konrolni paket sami , a naravno, bravar bi nas zastupao od , tj. opet bi nas zedne preko vode preveo. Nesto smisljaju, neku podlost. Ne zele oni da prodaju, imaju po 200, 300 hiljada legalnih prihoda mesecno, plus kradu na sve strane. Vec su poceli da vrse pritisak po firmi, da im radnici ( i akcionari )pridruze paket, a ne drzavi. udrimile
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime11/12/2010, 15:56

datum 11.novembar 2010.

Na osnovu čl. 12. Zakona o pravu na besplatne akcije i novčanu naknadu koju građani ostvaruju u postupku privatizacije (Sl. glasnik RS 123/2007 begin_of_the_skype_highlighting 123/2007 end_of_the_skype_highlighting i 30/2010), a u vezi sa Odlukom o metodu prodaje akcija br. 10-1927/08-342/02 od 11.07.2008. godine i Odlukom skupštine akcionaraAkcionarskog društva «Jugoremedija» Fabrika lekova Zrenjanin br. 5889 od 07.07.2010. godine, Agencija za privatizaciju Republike Srbije (u daljem tekstu: Agencija) upućuje

JAVNI POZIV
akcionarima Akcionarskog društva «Jugoremedija» Fabrika lekova Zrenjanin
za pridruživanje akcija paketu akcija Akcionarskog fonda
radi stvaranja većinskog paketa akcije i zajedničke prodaje putem javnog tendera

Odlukom o metodu prodaje akcija br. 10-1927/08-342/02 od 11.07.2008. godine odlučeno je da se putem javnog tendera prodaje 1.562.277 akcija Akcionarskog društva „Jugoremedija“ Fabrika lekova Zrenjanin („Jugoremedija a.d.“), emisije ISIN RSJUREE96848 CFI kod ESVUFR nominalne vrednosti 100,00 dinara, što čini 41,92363% ukupno registrovanih akcija, od čega je u vlasništvu Akcionarskog fonda 1.190.835 akcija, odnosno 31,956%, a u vlasništvu Fonda PIO 371.442 akcije, odnosno 9,96763% („Paket akcija“).

Agencija, u ime i za račun Akcionarskog fonda i Fonda PIO, poziva sve akcionare “Jugoremedije a.d.” da pridruže akcije u svom vlasništvu Paketu akcija radi stvaranja većinskog paketa i zajedničke prodaje u postupku prodaje putem javnog tendera.

Sve akcije iz Paketa akcija i pridružene akcije biće prodate za istu kupoporodajnu cenu po akciji koja bude ostvarena u postuku prodaje putem javnog tendera, a ne nižu od 15 EUR po jednoj akciji u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS na dan krajnjeg roka za dostavljanje ponuda u postupku prodaje putem javnog tendera.

Pojedinačni akcionari pridružuju svoje akcije Paketu akcija davanjem naloga o prenosu akcija sa vlasničkog računa hartija od vrednosti na račun deponovanih hartija od vrednosti broj 89500-920-20627425-19 otvoren u Centralnom registru, depou i kliringu hartija od vrednosti („Centralni registar“) od strane Agencije u ime i za račun Akcionarskog fonda (matični broj: 20661283). U slučaju da akcionari nemaju otvoren vlasnički račun kod brokerske kuće člana Centralnog registra, on treba da bude otvoren u što kraćem roku.

Rok za deponovanje akcija na račun deponovanih hartija od vrednosti Akcionarskog fonda ističe 26. novembra 2010. godine u 16:30 časova.

Davanje naloga za prenos akcija na račun deponovanih hartija od vrednosti (datum otvaranja ponude za pridruživanje) moguće je od 12. novembra 2010. godine, a datum zatvaranja ponude za pridruživanje je 26. novembar 2010. godine.

Nakon zatvaranja ponude za pridruživanje 26. novembra 2010. godine zakoniti imalac akcija ne može dati nalog za povlačenje deponovanih akcija do okončanja postupka prodaje putem javnog tendera, odnosno nastupanja dana ispunjenja po Ugovoru o prodaji akcija koji će biti zaključen sa kupcem Paketa akcija i pridruženih akcija pojedinačnih akcionara, u skladu sa odredbama Zakona o privatizaciji i Uredbe o prodaji kapitala i imovine javnim tenderom, koji organizuje i sprovodi Agencija.

Nakon zatvaranja ponude za pridruživanje, Agencija za privatizaciju objaviće javni poziv radi zajedničke prodaje Paketa akcija i pridruženih akcija, potencijalnim investitorima u dnevnom listu „Politika“.
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime11/16/2010, 18:26

EVO CAK I OVDE GRESE! NEVEROVATNO!

Javni poziv akcionarima Akcionarskog društva «Jugoremedija» Fabrika lekova Zrenjanin za pridruživanje akcija paketu akcija Akcionarskog fonda radi stvaranja većinskog paketa akcija i zajedničke prodaje putem javnog tendera, je objavljen 11. novembra 2010. godine u dnevnom listu «Politika» (u daljem tekstu: Javni poziv).

Agencija za privatizaciju objavljuje:


IZMENU JAVNOG POZIVA

akcionarima Akcionarskog društva «Jugoremedija» Fabrika lekova Zrenjanin
za pridruživanje akcija paketu akcija Akcionarskog fonda
radi stvaranja većinskog paketa akcije i zajedničke prodaje putem javnog tendera


1. Menja se tekst Javnog poziva tako da glasi:

«Na osnovu čl. 12. Zakona o pravu na besplatne akcije i novčanu naknadu koju građani ostvaruju u postupku privatizacije («Sl. glasnik RS» br. 123/2007 begin_of_the_skype_highlighting 123/2007 end_of_the_skype_highlighting i 30/2010), a u vezi sa Odlukom o metodu prodaje akcija br. 10-1927/08-342/02 od 11.07.2008. godine i Odlukom skupštine akcionaraAkcionarskog društva «Jugoremedija» Fabrika lekova Zrenjanin br. 5889 od 07.07.2010. godine, Agencija za privatizaciju Republike Srbije (u daljem tekstu: Agencija) upućuje

JAVNI POZIV
akcionarima Akcionarskog društva «Jugoremedija» Fabrika lekova Zrenjanin
za pridruživanje akcija paketu akcija Akcionarskog fonda
radi stvaranja većinskog paketa akcija i zajedničke prodaje putem javnog tendera

Odlukom o metodu prodaje akcija br. 10-1927/08-342/02 od 11.07.2008. godine odlučeno je da se putem javnog tendera prodaje 1.562.277 akcija Akcionarskog društva „Jugoremedija“ Fabrika lekova Zrenjanin („Jugoremedija“), emisije ISIN RSJUREE96848 CFI kod ESVUFR nominalne vrednosti 100,00 dinara, što čini 41,92363% ukupno registrovanih akcija, od čega je u vlasništvu Akcionarskog fonda 1.190.835 akcija, odnosno 31,956%, a u vlasništvu Fonda PIO 371.442 akcije, odnosno 9,96763% („Paket akcija“).

Agencija, u ime i za račun Akcionarskog fonda i Fonda PIO, poziva sve akcionare “Jugoremedije” da pridruže akcije u svom vlasništvu Paketu akcija radi stvaranja većinskog paketa i zajedničke prodaje u postupku prodaje putem javnog tendera.

Sve akcije iz Paketa akcija i pridružene akcije biće prodate za istu kupoporodajnu cenu po akciji koja bude ostvarena u postuku prodaje putem javnog tendera, a ne nižu od 15 EUR po jednoj akciji u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu NBS na dan krajnjeg roka za dostavljanje ponuda u postupku prodaje putem javnog tendera.

Pojedinačni akcionari pridružuju svoje akcije Paketu akcija davanjem naloga o prenosu akcija sa vlasničkog računa hartija od vrednosti na račun deponovanih hartija od vrednosti broj 89500-920-20627425-19 otvoren u Centralnom registru, depou i kliringu hartija od vrednosti („Centralni registar“) od strane Agencije u ime i za račun Akcionarskog fonda (matični broj: 20661283). U slučaju da akcionari nemaju otvoren vlasnički račun kod brokerske kuće člana Centralnog registra, on treba da bude otvoren u što kraćem roku.

Rok za deponovanje akcija na račun deponovanih hartija od vrednosti Akcionarskog fonda ističe 01. decembra 2010. godine u 12:00 časova.

Davanje naloga za prenos akcija na račun deponovanih hartija od vrednosti (datum otvaranja ponude za pridruživanje) moguće je od 17. novembra 2010. godine, a datum zatvaranja ponude za pridruživanje je 01. decembar 2010. godine.

Nakon zatvaranja ponude za pridruživanje 01. decembra 2010. godine zakoniti imalac akcija ne može dati nalog za povlačenje deponovanih akcija do okončanja postupka prodaje putem javnog tendera, odnosno nastupanja dana ispunjenja po Ugovoru o prodaji akcija koji će biti zaključen sa kupcem Paketa akcija i pridruženih akcija pojedinačnih akcionara, u skladu sa odredbama Zakona o privatizaciji i Uredbe o prodaji kapitala i imovine javnim tenderom, koji organizuje i sprovodi Agencija.

Nakon zatvaranja ponude za pridruživanje, Agencija za privatizaciju objaviće javni poziv radi zajedničke prodaje Paketa akcija i pridruženih akcija, potencijalnim investitorima u dnevnom listu „Politika“.»




Evo male pomoci manjinskim akcionarima Jugoremedije.
Naime celu papirologiju oko spajanja paketa akcija sa drzavnim mozete odraditi preko Vojvodjanske banke.
Ovo narocito neka prime k znanju ljudi iz manjih mesta, posto brokerskih kuca nemate po selima,a banka ima dosta filijala svuda po Vojvodini.
Spisak svih filijala na kojima mzoete odraditi ovo je na sledecem linku

http://www.voban.co.rs/files/pdf/Odluka%20filijale_prilog%20spisak%202Q%202010.pdf

Nazad na vrh Ići dole
Goce
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 16
Datum upisa : 05.10.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime11/16/2010, 23:06

Ja sam danas potpisao ugovor, ima li ikakve veze zbog promene datuma ?
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime11/17/2010, 07:36

Pa ja mislim da ima veze, lepo pise u pozivu. Zovite brokera pa proverite. Trebalo bi proveriti i koliku proviziju uzimaju brokeri, a koliku banka. Ako je u banci manje, onda nam je jeftinije u banci, naravno.
Nazad na vrh Ići dole
Bombica
Still learning
Still learning
Bombica


Broj poruka : 64
Points : 273
Datum upisa : 14.04.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime11/18/2010, 16:54

Da li neko zna ko je potencijalni kupac?
Nisam siguran da drzava planira da da na tender a da nema nekog u vidu scratch
Nazad na vrh Ići dole
MASTER
VIP
VIP
MASTER


Broj poruka : 630
Points : 815
Datum upisa : 12.11.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime11/18/2010, 21:45

Ima puno zainteresovanih, jer uprkos katastrofalnom menadzmentu i poslovanju, fabrika vredi i ima buducnost. Cim drzava nije raspisala predtender, da vidi ko je zainteresovan, znaci da ima vise zainteresovanih, a neka su VELIKA imena u farmaceutskoj industriji, zato nemojte se iznenaditi, ako dobijemo i evro, dva vise od 15. suny P.S. Verovali ili ne, menadzment fabrike je isao u Agenciju za privatizaciju da kuka i moli u ime NAS malih akcionara da se odlozi prodaja !
Nazad na vrh Ići dole
Bombica
Still learning
Still learning
Bombica


Broj poruka : 64
Points : 273
Datum upisa : 14.04.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime11/18/2010, 23:47

A zar u tom slucaju ne bi bilo bolje sacuvati akcije?
Znam da samo oni na ovim prostorima proizvode odredjene stvari i deluje da ima potencijala ako ih kupi neko normalan.

Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 7 Icon_minitime11/19/2010, 00:40

Bombica ::
A zar u tom slucaju ne bi bilo bolje sacuvati akcije?
Znam da samo oni na ovim prostorima proizvode odredjene stvari i deluje da ima potencijala ako ih kupi neko normalan.

Pozz

Zavisi kako gledas: neki bi da odmah prodaju i prvi let za Bahame, a drugi strpljivo cekaju dividende i svaku zimu u St. Moritzu Like a Star @ heaven
Nazad na vrh Ići dole
 
JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin
Nazad na vrh 
Strana 7 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 18 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Jugoremedija AD Zrenjanin
» GIK Banat a.d. Zrenjanin - GIKB
» PUT U ZRENJANIN
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: