BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin

Ići dole 
+80
contrast
poli
sale2011
Bond
Nelica
visibaba
nikokaoJA
Novosadjanin007
Dmitar
vajabaja
Dadax71
Dejansss
Zeljko
Trojan
Admin
Dnenad85
Sofronije
Rogy
Bane.bg
nomak
Popaj
Joksim
Šerif
Florida
Dona
Sreta
Jovan04
Zex983
truba
MilaNost
milasin
Sahbaz
Igi-bg
baltijon
begej
B80G
Dalaj Lama
AAA
Bans
sljaker
rhcp
TITO
Ronin
HUACHUMA
Milojka
Boranija
Magdalena
Kupi akcije
BBrroo
Limited011
Bombica
MASTER
Hese
dragans
Ars Vivendi
Aleks
FatCat
Greta
Teletrader
Lilihip
Kmez
Momir
profesionallac
Čovek od reči
Smile
Goce
Petarnov
kaktusic
Mitar
Friz
Gargamel011
Kobe Bryant
Maca
akcionar
Dusan
pepsiman
Skynet
Sneki
Milos86
BojanNS
84 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Kmez
Still learning
Still learning



Broj poruka : 54
Points : 93
Datum upisa : 17.11.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePon Jul 05, 2010 3:54 pm

ajde sad @akcionar,evo imas ponudu i za 6 eura...ispadni sad dzek i covek od reci...
Nazad na vrh Ići dole
akcionar
Still learning
Still learning



Broj poruka : 58
Points : 121
Datum upisa : 16.07.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePon Jul 05, 2010 4:01 pm

Friz ::
akcionar ::
Kmez ::
Moj savet,strpi se jos malo,veruj Deuricu i dobices mnogo vise od 5 eura po akciji,govorim ti jel i moj otac ima dosta akcija i znam sta valja ciniti ;)

Je li, Boga ti, otkuda tebi pravo da mi govoriš kako ću da upravljam sa svojom imovinom? Veruj mi da ću biti presrećan ako dobijem tih 5 EUR po akciji. Što se tiče vere u deurića, Ti mu veruj, to je Tvoje pravo, ja verujem jedino u Gospoda Boga. A negde je napisano: ne može se služiti Bogu i mamonu.

Akcionar ako i dalje želiš da prodaš akcije po 5 eur, ja sam zainteresovan.

Javi mi ako važi ponuda, došao bih do Zrenjanina - isplata u KEŠU !!
sesir

Pošalji mi svoj kontakt na private messages kako bih mogao da te kontaktiram!
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePon Jul 05, 2010 4:10 pm

OK!!

Evo, javi se ovde dordjev@gmail.com

A ja cu se udružiti sa Pintom i uzecemo ti sve po 5,50 eur, ako se slažeš??
Troškovi prenosa i overe u sudu idu na nas!

Ponuda važi i za druge akcionare Jugoremedije naravno.

Edit: cena

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePon Jul 05, 2010 4:30 pm

Hej drugari, nemojte ovo bez mene!! veshtica

Mislim da je cena od 5,50 eur OK!!

Ja ću da kresnem moj Volvo od 2500 kubika, da stavim Pinta i Friza u auto,
da obidjem MOG PRIJATELJA Plalalić Slobodana, kao i Srdjana Jankovica (Fojaskonomi) svi iz Zrenjanina (možda ih i poljubim!) popijem kaficu, pazarim deo akcije... i uživanjcija!!

suny


Moj mail je vodavodan@gmail.com

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePon Jul 05, 2010 6:31 pm

Gospodine Kmez,koliko je % akcija uprava do sada sakupila i koliko još treba da sakupi ako nije tajna?
Nazad na vrh Ići dole
akcionar
Still learning
Still learning



Broj poruka : 58
Points : 121
Datum upisa : 16.07.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePon Jul 05, 2010 6:34 pm

@sneki

Kažeš da se razumeš u berzansko poslovanje, a podstrekuješ na ilegalnu trgovinu i utaju plaćanja poreza?

Kako zamišljaš da obaviš trgovinu legalno, plaćanjem u kešu, kupovinom akcija koje nisu listirane na berzi?

Zašto bih prodavao tebi ako je privredno društvo obavezno da naplati tržišnu vrednost akcije, akcionaru koji se izjasni kao nesaglasan? (U ovom slučaju radi se o legalnoj trgovini)
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePon Jul 05, 2010 6:38 pm

Hej, momci! Manite se tih vaših lokalnih zajbncija!
Ja sigurno nisam s tim portirom Deurićem i kompanijom u jednom šeširu!
Ja reskiram, kao i Friz i Pinto, mi kupujemo "mački u džaku" pa šta bude, nadamo se da
neće biti manje od 5 eur!

Lepo, vidim tvoje pitanje... napravimo ugovor o poklonu i overimo to lepo u sudu u ZR i sve bude ok!!
nISI MI SE JAVIO NA MAIL NI NA pm ???

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePon Jul 05, 2010 6:41 pm

Ništa tu nije nelegalno, ti ili tvoja mama, tata ili ko već, sklopi sa mnom ugovor o poklonu i to je to!!

Jednostavno: to je tvoja ili njihova (mama, tata) imovima i mogu s njom da raspolažu kako im je volja!
ZAGARANTOVANO USTAVOM!!!

Nisi mi se javio na mail ni na PM !!???
















_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePon Jul 05, 2010 6:45 pm

akcionar ::
@sneki
Zašto bih prodavao tebi ako je privredno društvo obavezno da naplati tržišnu vrednost akcije, akcionaru koji se izjasni kao nesaglasan? (U ovom slučaju radi se o legalnoj trgovini)

A koja je "tržišna" vrednost kada nije bilo trgovanja??
NIKADA??

Možeš da dobiješ, eventualno, nominalnu vrednost... a ona je koliko vidim 500 din!!

Dakle: reci koliko ceniš svoju akciju ili čekaj, pa kad bude....

P.S. porez se plaća AKO bude dobiti!!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...


Poslednji izmenio Sneki dana Pon Jul 05, 2010 6:53 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
akcionar
Still learning
Still learning



Broj poruka : 58
Points : 121
Datum upisa : 16.07.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePon Jul 05, 2010 6:52 pm

Zagarantovano ustavom :bla:

Dopada mi se tvoj smisao za humor ;)
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePon Jul 05, 2010 6:56 pm

Nije humor, ako si ozbiljan prodavac prepusti to meni, uzmeš lovu i ne boli te glva.
Kako ću ja to nije tvoj problem, ustav ili zakon, šta te briga... ti uzmeš keš i zvizdučeš!!
love3

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePon Jul 05, 2010 6:58 pm

Gospodine akcionar ne trčite kao ždrebe ispred rude u ovom trenutku je strpljenje majka mudrosti.
Nazad na vrh Ići dole
akcionar
Still learning
Still learning



Broj poruka : 58
Points : 121
Datum upisa : 16.07.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePon Jul 05, 2010 6:58 pm

Kažeš da se razumeš u berzansko poslovanje, a kažeš da je tržišna vrednost isto što i nominalna vrednost?


Minimalna nominalna vrednost akcija
Član 234.
(2) Najniža nominalna vrednost akcija ne može biti manja od iznosa koji se dobija kada se dinarska protivvrednost od pet evra zaokruži do najvišeg broja deljivog sa 10 u dinarskoj protivvrednosti po sredwem kursu na dan podnošewa prijave za upis osnivača akcionarskog društva, odnosno podnošewa prijave za upis promene osnovnog kapitala društva koji je registrovan.

Da li je nominalna vrednost 500 RSD?
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePon Jul 05, 2010 7:00 pm

Dakle, pravimo posao ili ne??

Na tebi je (tati, mami) da rešiš!!??
Sve drugo je zajbncija!!!

Hoćeš ili nećeš??
:zid:

Tvoj izbor, ali ako nešeš nemoj više da smaraš na ovom forumu!!!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
akcionar
Still learning
Still learning



Broj poruka : 58
Points : 121
Datum upisa : 16.07.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePon Jul 05, 2010 7:02 pm

profesionallac ::
Gospodine akcionar ne trčite kao ždrebe ispred rude u ovom trenutku je strpljenje majka mudrosti.

U ovom trenutku majka mudrosti je brzina.

P.S. Nije mudrost reći sve što misliš, već je mudrost ne reći ono što ne misliš :)
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePon Jul 05, 2010 7:06 pm

Sam si nudio akcije po 5 eur.
Sad ti je to malo... ok možda su mama/tata rekli da neće??
Sve je OK!
Al nemoj više da smaraš!

Čekaj, pa šta Deurić bude rekao tako uradi... povinuje se (mama/tata)!

Ja pomislila da si spreman na reskirnje, al zaboravih da su akcije mamine/tatine - ti se ništa ni ne pitaš, samo balaviš na forumu i glupiraš se!

A prosipanje mudrosti - poslovica, to na berzi baš i njie nešto!!

Sve si nam rekao!

Ne znam šta ti tražiš na ovom forumu?
Nit su akcije na tvoje ime, nit smeš da ih prodaš?
Banovanje bi bilo dobrodošlo - gušenje teme !!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...


Poslednji izmenio Sneki dana Pon Jul 05, 2010 7:11 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
akcionar
Still learning
Still learning



Broj poruka : 58
Points : 121
Datum upisa : 16.07.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePon Jul 05, 2010 7:10 pm

Nominalna vrednost obične akcije Jugoremedije a.d. iznosi 100 RSD!
Tržišna vrednost je nešto treće ;)
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePon Jul 05, 2010 7:13 pm

akcionar ::
Nominalna vrednost obične akcije Jugoremedije a.d. iznosi 100 RSD!
Tržišna vrednost je nešto treće ;)

Po deseti put: tržišna cena ne postoji!!
!!
Prodaješ li po 5,50 eur ili ne????

Pitaj mamu/tatu pa ako je ok, javi!!
suny

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePon Jul 05, 2010 7:16 pm

Uostalom, čekaj... jednog dana ta akcija možda bude vredela i 100 eur!
:valjanje:

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
profesionallac
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 168
Points : 251
Datum upisa : 02.04.2010

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePon Jul 05, 2010 7:18 pm

Sneki,jel se mi znamo privatno pošto očigledno bolje poznaješ mene nego ja sebe.
Nazad na vrh Ići dole
akcionar
Still learning
Still learning



Broj poruka : 58
Points : 121
Datum upisa : 16.07.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePon Jul 05, 2010 7:30 pm

Sneki ::
akcionar ::
Nominalna vrednost obične akcije Jugoremedije a.d. iznosi 100 RSD!
Tržišna vrednost je nešto treće ;)

Po deseti put: tržišna cena ne postoji!!
!!

Nisam rekao tržišna cena već tržišna vrednost. Cena i vrednost su dva sasvim različita pojma.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimeČet Jul 08, 2010 9:01 am

Kako prodati akcije Jugoremedije??


_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePon Jul 12, 2010 4:58 pm

ZRENJANIN - Usvojena je odluka da se većinski paket u vlasništvu malih akcionara Jugoremedije, već od jeseni, nađe na tenderskoj prodaji.
Šesta, redovna sednica Skupštine akcionara Jugoremedije bila je odlučujuća za donošenje konačne odluke o prodaji ove fabrike koja je već jednom bila privatizovana (mali akcionari su vlasnici 58 odsto akcija dok država raspolaže sa 42 odsto akcija).

Minimalna vrednost akcija trebalo bi da bude 15 evra što znači da bi fabrika mogla da bude prodata za 55 miliona evra što je znatno više od prvobitne cene. Odluka je obrazložena ulaganjima u sertifikate za proizvodnju lekova i pripremu fabrike za izlazak na tržište.

Fabrika je zabeležila gubitak od 180 miliona dinara, što je obrazloženo rekonstrukcijom pogona.
Nazad na vrh Ići dole
Skynet
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 50
Points : 89
Datum upisa : 12.06.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePet Jul 23, 2010 12:35 am

http://www.farmakon.rs/domace-aktuelnosti/vecinski-paket-jugoremedije-od-jeseni-na-prodaju/
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePet Jul 23, 2010 1:08 pm

Skynet???
Pa ti si odbanovan??
Mašala!! Znači od danas SVAKI dan po jedna nova poruka na JGRM??
coca
Nazad na vrh Ići dole
Skynet
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 50
Points : 89
Datum upisa : 12.06.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimeSub Jul 24, 2010 6:00 pm

Sneki ::
Skynet???
Pa ti si odbanovan??
Mašala!! Znači od danas SVAKI dan po jedna nova poruka na JGRM??
coca

Jedinstven je osećaj razumeti osobu kao što si ti,Sneki. love3
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimeSre Jul 28, 2010 12:38 am

Попов: "Југоремедија" је предмет истраге у листу "Република"
21. јул 2010. | 14:53 | Извор: Танјуг

БЕОГРАД - Главни и одговорни уредник листа "Република" Небојша Попов" изјавио је данас да је полицијска истрага која се води против тог листа и њега лично покушај да се дисквалификује фабрика лекова "Југоремедија" из Зрењанина, са којом "Република" има уговор о оглашавању.

Попов је на конференцији за новинаре рекао да је 8. јула извршен "упад" полиције у редакцију листа "Република" у Београду где су тражене информације о сарадњи тог листа и "Југоремедије".

"После тог догађа је уследио позив за информативни разговор, на који се нисам одазвао, као и стална полицијска присмотра", казао је Попов.

Према његовим речима, лист "Република" је од самог почетка пратио шта се догађало у приватизацији "Југоремедије" у којој је, како је навео, један контроверзни бизнисмен својим бахатим понашањем довео предузеће на руб пропасти.

"Радници су успели да врате предузеће малим акционарима, да поврате производњу и на тај начин постала позитиван пример радничке борбе против лоше приватизације и узор могућег пута транзиције у Србији", истакао је Попов.

Директор "Југоремедије" Здравко Деурић рекао је да је полиција за привредни криминал посетила фабрику током јуна, када је однето више од 600 докумената о њеном пословању.

"Циљ полицијске акције је био да се изврши притисак на већинске мале акционаре, пре заказане Скупштине 6. јула, и омогући нова приватизација по минималној цени", казао је Деурић.

Он је подсетио да је фабрика прво приватизована 2000. године под сумњивим околностима, да би радници 2007. успели да се у њу врате и покрену производњу са уложених 12 милиона евра.

После Скупштине малих акционара, која је потврдила да мали акционари остају већински власници, кампања кроз медије у друга средства информисања додатно је појачана како би се разним интригама дисквалификовало садашње руководство, рекао је Деурић.

http://www.rtv.rs/sr_ci/drustvo/popov:-jugoremedija-je-predmet-istrage-u-listurepublika_202039.html

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Skynet
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 50
Points : 89
Datum upisa : 12.06.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimeČet Avg 05, 2010 7:40 am


JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Promene
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 11, 2010 12:06 pm

Savet za borbu protiv korupcije traži od premijera Mirka Cvetkovića da ispita zloupotrebe u radu policije na istrazi koja se sprovodi u fabrici Jugoremedija.

Savet je saopštio da je od malih akcionara Jugoremedije dobio predstavku o policijskoj istrazi koja se dva meseca vodi u toj fabrici, a iz koje se "jasno vidi" da je reč o zloupotrebi policije radi pritiska na upravu preduzeća da donese odluke štetne po Jugoremediju i njene vlasnike.

U saopštenju Saveta, koje je potpisala predsednica tog tela Verica Barać, navedeno je da je od Cvetkovića zatraženo da ispita ne samo postupanje pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova već i Ministarstva ekonomije jer je ono što oni rade "suprotno interesima vlasnika fabrike, malih akcionara i Republike Srbije".
Barać je ukazala da su od 18. juna ove godine uprava, akcionari i zaposleni u Jugoremediji pod konstantnom policijskom istragom pokrenutom na osnovu anonimnih prijava o navodnim zloupotrebama prilikom rekonstrukcije fabrike. "Treba reći da je istraga počela 18 dana uoči redovne Skupštine Jugoremedije i da je zbog straha izazvanog upadom policije, veliki broj akcionara odbio da svojim dotadašnjim predstavnicima u Skupštini da punomoćje, čime je bila dovedena u pitanje njihova većina u odnosu na državni paket akcija", istakla je Barać. Dodala je da je cilj očigledno bio da mali akcionari na Skupštini izgube kontrolu nad Jugoremedijom i da se imenuje novo rukovodstsvo, ali to nije uspelo pošto su punomoćnici malih akcionara na Skupštini obezbedili većinu glasova i dali podršku poslovnoj politici rukovodstva. Jugoremedija je akcionarsko društvo u kome država ima 42 odsto akcija, dok je većinski paket od 58 odsto u vlasništvu više od 4.000 malih akcionara. Mali akcionari su 2006. godine na sudu dokazali nezakonitost prilikom prodaje akcija svoje fabrike, na osnovu koje se Jovica Stefanović Nini, koji je u trenutku prodaje bio na Interpolovoj poternici, upisao kao većinski vlasnik.

Savet je i tada Vladi i nadležnim državnim organima "dostavio dokumentaciju, koja jasno ukazuje da je kupoprodaja državnog paketa akcija Jugoremedije poslužila Stefanoviću za pranje novca stečenog kriminalom tokom devedesetih godina". Zabrinjava to što, ni nakon svih problema kroz koje su ova kompanija i njeni akcionari prošli od 2002. godine do danas, nikada nije pokrenuto pitanje odgovornosti za štetu koja im je pričinjena, piše u saopštenju.

Sa Stefanovićem je zatim raskinut ugovor a mali akcionari su do 2008. konsolidovali preduzeće i započeli investiciju vrednu 14 miliona evra u rekonstrukciju proizvodnih pogona radi uskladivanja sa medjunarodnim standardom za dobru proizvodnu praksu - GMP standardom. Ministarstvo ekonomije je, prema navodima Verice Barać, prihvatilo da državni paket akcija izađe na tendersku prodaju zajedno sa akcijama malih akcionara nakon realizacije investicije.

"Međutim, u trenutku kad su sva finansijska ulaganja u gradjevinske radove bila završena, a pre nego što je Jugoremediji odobren GMP sertifikat, Ministarstvo ekonomije je počelo da vrši pritisak na upravu fabrike da se tender što pre organizuje", navela je Barać u saopštenju. Ona je dodala da očekuje da će Vlada Srbije razmotriti postupanje Ministarstva ekonomije i MUP-a i preduzeti sve mere da bi se onemogućila "prodaja akcija jednog uspešnog preduzeća u bescenje".
Nazad na vrh Ići dole
Skynet
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 50
Points : 89
Datum upisa : 12.06.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePet Avg 13, 2010 1:43 pm



Akcionari su vam kao mala deca, kako ih učite da vas vole, takvu će te i ljubav od njih dobiti. ;)
Nazad na vrh Ići dole
Skynet
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 50
Points : 89
Datum upisa : 12.06.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimeČet Sep 09, 2010 6:09 pm

Dok se mi ovde borimo kako da Jugoremedija završi rekonstrukciju,uvede GMP sertifikat i reši se više milionskih dugova(negde OKO 14 MILIONA EVR-A stavljajući u zalog skoro svu kako nepokretnu tako i pokretnu imovinu)nekadašnji borci za ovu firmu a sada biznismeni naveliko ugovaraju gradnju svoje nove firme Luksol farmacije koja će se baviti proizvodnjom penicilinskih preparata prenoseći skoro sve svoje akcije u njoj kao ne novčani kapital čija je knjigovodstvena vrednost PROCENJENA na 18 EVR-a po akciji ulagajući još i oko 1 000 000 Eur-a a ostali akcionari nešto čekaju i čekaju.Koje smo mi budale. udrimile

Imam jedno pitanje za ljude dobre volje na ovom forumu.Jel može neko da mi kaže dali recimo i drugi akcionari Jugoremedije imaju ista prava da grade odeljenje penicilina kao i ovi privilegovani akcionari?Ja sam siguran da bi mnogi akcionari prihvatili takvu vrstu unosnog biznisa jer se Jugoremedini penicilinski preparati koliko znam dosta traže na teritoriji Rusije pa čak neki i u neograničenim količinama što je po meni sigurna profitabilna investicija s malo rizika.Ako neko ima ideju kako ovakav posao da pokrenem u zemlji Srbiji RADO GA PRIHVATAM! farao
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimeUto Sep 14, 2010 3:36 pm

Skay,
To moraš da pitaš te akcionare koji su pametno iskoristili situaciju i zalogom svojih akcija grade svoju fabriku.
Pitam se što im se nisi na vreme pridružio?
Mada, možda im i ne trbaju dodatni suvlasnici?

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Skynet
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 50
Points : 89
Datum upisa : 12.06.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimeČet Sep 16, 2010 8:37 pm

http://www.jugoremedija.rs/novosti.html

JUGOREMEDIJA
Fabrika lekova A.D. ZRENJANIN


Del. broj : 7753
Datum: 14.09.2010.god.



Na osnovu člana 313. stav 1. tačka 4 i 6 Zakona o privrednim društvima, i člana 32. i 50. Statuta “Jugoremedije” AD fabrike lekova Zrenjanin, Pančevačka bb, Upravni odbor je na svojoj sednici održanoj dana 14.09.2010.g. doneo Odluku na osnovu koje upućuje akcionarima “Jugoremedije” fabrike lekova AD Zrenjanin



POZIV ZA VANREDNU SEDNICU SKUPŠTINE AKCIONARA AD “JUGOREMEDIJA” FABRIKA LEKOVA ZRENJANIN



Koja će se održati 30.09. 2010.g. sa početkom u 09 časova u prostorijama sedišta Društva u Zrenjaninu ul. Pančevačka bb sa sledećim:



DNEVNIM REDOM



1. Izbor predsednika skupštine akcionara;
2. Imenovanje zapisničara, overivača zapisnika i komisije za glasanje i sprovođenje radnji na utvrđivanju kvoruma od strane komisije za glasanje;
3. Izbor revizora za 2009.god.;
4. Glasanje o usvajanju izveštaja revizora o završnom računu za 2009.g.;
5. Glasanje o usvajanju izveštaja revizora o konsolidovanom završnom računu za 2009.g.;;
U cilju održavanja sednice Skupštine a u skladu sa Zakonom i Statutom Društva, obaveštavamo Vas sledeće:

Saglasno članu 38. stav 2. Statuta preduzeća, pravo učešća u radu Skupštine imaju akcionari koji poseduju ili predstavljaju najmanje 5% od ukupnog broja akcija.
Sektor pravnih i opštih poslova, stručna služba dužna je da 24 časa pre održavanja Skupštine utvrdi i proveri ispravnost dostavljenih punomoćja za zastupanje i iste dostavi Komisiji za glasanje na sednici Skupštine Društva.


Dan utvrđenja akcionara je 15.09.2010.godine.

Friz ::
Skay,
To moraš da pitaš te akcionare koji su pametno iskoristili situaciju i zalogom svojih akcija grade svoju fabriku.
Pitam se što im se nisi na vreme pridružio?
Mada, možda im i ne trbaju dodatni suvlasnici?

Niko nije ni pitao ili bar napismeno obavestio ostale akcionare dali žele da učestvuju u osnivanju nove firme(luksol farmacije)čiji bi primarni cilj bio proizvodnja penicilinskih preparata to vam mogu lično garantovati.Čak i ljudi koji su nešto znali ćutali su ne želeći da seku granu na kojoj sede.U potpunosti razumem ove ljude.Svako se od njih bori za svoju egzistenciju i egzistenciju svoje porodice prilagodjavajući se pravilima igre.
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 991
Points : 2792
Datum upisa : 05.09.2008

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimeČet Sep 16, 2010 9:52 pm

Niko nije bio duzan da te obavest!

To su se ljudi udruzili i uradili to sto su hteli.
Nema to veze sa Jugoremedijom i ostalim akcionarima.
Mesto para su zalozili akcije. Svako ima pravo da radi s akcijama sta mu je volja.

Nazad na vrh Ići dole
Skynet
Voli da LAŽE !!



Broj poruka : 50
Points : 89
Datum upisa : 12.06.2009

JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin   JUGOREMEDIJA A.D.  Zrenjanin - Page 6 Icon_minitimePet Sep 17, 2010 6:35 am

Teletrader ::
Niko nije bio duzan da te obavest!
To su se ljudi udruzili i uradili to sto su hteli.
U pravu ste.

Teletrader ::
Svako ima pravo da radi s akcijama sta mu je volja.
Nije tačno!Akcionar Jugoremedije ne može zakonito da trguje svojim akcijama na berzi kao svi ostali akcionari što predstavlja osnovno kršenje akcionarskog prava propisano zakonom.Da ja sutra recimo želim da okupim 1.23341% akcionara sa namerom da osnujem novu firmu koja će se zvati luxol farmacija 2 i koja bi se ISTO bavila proizvodnjom penicilinskih preparata kao luxol farmacija 1 mislite da bi ja kao akcionar imao ingerencije da tako nešto uradim poštujući zakon kao akcionari luxol farmacije 1 a da ne pripadam nekoj političkoj partiji?

Teletrader ::
Nema to veze sa Jugoremedijom i ostalim akcionarima.
Još kako ima veze.
Nazad na vrh Ići dole
 
JUGOREMEDIJA A.D. Zrenjanin
Nazad na vrh 
Strana 6 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Jugoremedija AD Zrenjanin
» Vojvodinaput A.D.Zrenjanin - VPZR
» Mlekoprodukt a.d. , Zrenjanin-MLKP
» Klub prijatelja JUGOREMEDIJE AD ZRENJANIN

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: