BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Kurs EUR/RSD

Ići dole 
+133
nikolicmiroslav
Ars Vivendi
Boranija
MORNAR
Jegulja
Cicija
pepermint
losmi
Stane Dolanc
Zexx
Aca kurbla
Roman Abramovich
capriolo
ivvan
MHE kila(H)WATacina
Joca
Tenerife
Dragivoje
philips1
Zeljko321
MilanR
Nikola
Jumbo
Firke77
Big Mile
Popaj
Gocili
Bookmaker
Milosss
Boby
Kurajber
Bochek
Aritmeticar
Voiceoflaw
Grom
ivan45
Bojjan
Bopel
Pedjacar
Fast
Smile
Boza Belex
shunjalo
Petar Pan
C R A Z Y
Djavo
Ris
Maca
Zrimi
Al Kapone
powerirish
Steve McQueen
Aleks
Bond
Dalaj Lama
Miladin
Dosije
Dejansss
Ilija
Frenky
Fmember
Lilihip
Drag_Mlad
Slovenac1
Taliano
Sutra
HUACHUMA
JelenaS
Prokuplje
Drag65
Novosadjanin007
mr Bean
Limited011
Kupi akcije
RobinHood
MYSTIC021
BoS
GogaAna
Dnenad85
ILoveRoses
Atomski mrav
Jovan04
Berza011
Gagins
Non-ProfitOrganization
Vladulns
MilanLaki
MarkoJTD
Jovana2009
Bosanac
Milica1
FatCat
KRUSKA
Dinkic
Magi
pepsiman
StefanMR
Centurion
Momir
prevarant
Gargamel011
Zeljko
Teletrader
Dexiv
Greta
Mima
spartanacInvest
Vidovnjak
StefanoProdi
Nebojsa
1jelena
m1k4
Goca
hawk
Dusan
Lurije
gogloee
Friz
pogled
BojanNS
Matthew Greenburgh
Admin
geogsi
Sare
Kobe Bryant
pionirsamtimsedicim
odisej
Pijacar
Guverner
Sneki
yuga
Milos86
Draza
137 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 25  Sledeći
AutorPoruka
HUACHUMA
VIP
VIP
HUACHUMA


Broj poruka : 523
Localisation : valjevo
Points : 1619
Datum upisa : 25.05.2009

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime3/2/2011, 08:21




Citat :
a realan kurs inace u teoriji zavisi od razlike u inflacijama, kamatnim stopama i rastu privrede izmedju dve posmatrane drzave ili grupe drzava.

Mislim da FISHEROV EFEKAT daje objasnjenja (koliko se secam). Ipak svi parametri (po meni) su na neki nacin probabilisticki. Inflacija je za mene uvek bila sumljiva. Ne samo kod nas vec svugde. Moji prijatelji iz Australije godinama kukaju kako je zivot (pogotovo hrana) postao strasno skup a inflacija i uvek oko 2-3%.
Mislim da je inflacija kod nas daleko vernije odrazavala pravo stanje, u proteklih 10 godina, nego sto je to bio slucaj u Australiji.
Rast GDP je takodje vrlo sumljiva kategorija a struktura GDP- je veoma diskutabilna.
Jednom recju Ekonomija Nije Egzaktna Nauka iako to zeli da postane.

@pepsimen i ostali
Mislim da je lepo znati neke od ovih stvari ali je najbolje da se oslonis na svoj instikt i na iskustvo koje polako stices prateci trzista svih ovih godina.

P.S. Naravno, gore pomenute stvari (iako po meni probabilisticke i nepouzdane) su ipak fundamentalne za razliku od, na primer, tehnicke analize koja spada u domen carobnjastva. Gore pomenute stvari su Ekonomija a teh. analiza nije. Znam da je mnogima ovo jasno ali verujem da ima dosta forumasa koji nisu u struci i koji mogu biti zbunjeni, jer recnik tehnickih analicicara moze delovati veoma naucno.

_________________
Bolje je imati akcije na grani nego nekretnine u ruci!
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2988
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5550
Datum upisa : 22.05.2007

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime3/10/2011, 11:15

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime3/24/2011, 02:24

Traznja za zapisima po 12% godisnje je bila katastrofalna, sto znaci da se sprema veliki pritisak na dinar. Telekom propade. Ko god moze neka predje u evro sad, a ne da panicite kasnije.

Kada dodje do 110, ako dodje, tada treba da se vratite u dinar, a ne da tripujete da ide na 130 ili slicno.
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime3/24/2011, 22:09

sutra ::
Traznja za zapisima po 12% godisnje je bila katastrofalna, sto znaci da se sprema veliki pritisak na dinar. Telekom propade. Ko god moze neka predje u evro sad, a ne da panicite kasnije.

Kada dodje do 110, ako dodje, tada treba da se vratite u dinar, a ne da tripujete da ide na 130 ili slicno.

Mislim da ti je ovo pogresan zakljucak...evo forinta je spala na 266(bila je 287), svajcarac na 1,28. Mislim da tek predstoji blagi pad dinara u odnosu na evro, posto Portugal nije usvojio nove mere stednje, pa ce malo evro da bude problem dok se ne resi kriza...tako da narode evro ostaje u granicama 101-103, osim ako ovi nasi nesto ne u....r.....u

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime3/24/2011, 23:18

Ja se plasim bar 110 na leto, ne ulazi trenutno vise niko u dinare od vecih igraca, a da ce onda da miruje do kraja godine. Razmisljao sam dal da valjam neke belex akcije, posto su mi to jedini relativno slobodni dinari, ali necu da prodajem pre sledeceg veceg skoka, zato sto mislim da mogu da porastu solidno vise od 5% koliko dinar realno moze da padne, danas je vec 103.5. Inace sam kao i ti uglavnom preveliki optimista za akcije, narocito na ovim cenama.

Kazem da je dobar po meni trenutak za ulazak u evre za dinare koji nisu ni oroceni ni ulozeni u akcije, nego bleje na racunu. Ja sam sve sto sam imao takve ulozio u auto koji je sad na extra popustu, kupio sam ga po 102.5 dinzdi kursu. Joj sto volim popuste i akcije :)
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime3/24/2011, 23:48

bice uvek korekcije zbog otkupa zita, soje, kukuruza....ponude cenu, seljak prihvati, posle toga kasne s isplatom, dinar krene gore u odnosu na evro...na to smo navikli svake godine...isto je i sa letovanjem....kad je sezona GO skoci dinar sve manje i manje evra moze da se kupi...naravucenije planirajte go pre i posle sezone...a umesto evra kupujte dolare...mnogo vise ce izvucete kad se dolar vrati na 1,3....u odnosu na evro...

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime4/2/2011, 01:49

Srednji kurs u ponedeljak 102,75 dinara za evro

Beta | 01. 04. 2011.

BEOGRAD - Dinar će u ponedeljak biti jači prema evru za 0,55 odsto, tako da će zvanični srednji kurs biti 102.7597 dinara za evro, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).


_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime4/2/2011, 11:48

molio bih iskusnije članove,za pojašnjenje šta se dešava kada dinar pada-da li u principu belex raste?

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime4/5/2011, 16:11

DOMAĆA VALUTA DANAS NAJJAČA OD POČETKA GODINE

Evro pada ispod 102

Rekordno - Srednji kurs evra danas 102,48 dinara. Bankari prognoziraju dalje jačanje dinara i najavljuju stabilan kurs sve do kraja godine. Ekonomisti: Ovo će imati i loše posledice...

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/156791/Evro+pada+ispod+102.html


_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime4/6/2011, 11:40

Dinar stabilan zahvaljujući prodaji državnih zapisa
Bankarstvo i finansije

Autor: S. Moravčević

Domaća valuta mesecima stabilna zahvaljujući prodaji državnih zapisa, a ne ulaganjima u privredu. Investitori se okrenuli kratkoročnim papirima države sa prinosom od 15 odsto godišnje.

Domaća valuta je ponovo na uzlaznoj putanji i evro vredi 102,08 dinara. Od početka godine, dinar je dostigao najveću vrednost, a kako kaže Dejan Šoškić, guverner Narodne banke Srbije, devizni kurs je tržišni i svedoči o povećanju poverenja stranih investitora u Srbiju, poboljšanog kreditnog rejtinga naše zemlje i viših kamata nego u drugim zemljama u regionu. Ekonomisti, s druge strane, smatraju da stabilnost dinara nema realnu osnovu, odnosno nije posledica rasta proizvodnje i ulaganja u privredu i značajno većeg izvoza. Inače, država je ove godine računala na direktne strane investicije od čak tri milijarde evra, a nije ostvaren ni deseti deo tog iznosa. U isto vreme, Trezor je emitovao zapise u vrednosti od skoro 400 miliona evra.

- Investitori su ulagali tokom protekla dva meseca u državne hartije, ali to je samo donekle dovelo do jačanja dinara - smatra Goran Nikolić, ekonomista. - Glavni uticaj ima odluka Narodne banke Srbije da kurs drži stabilnim, kroz podizanje referentne kamate, povećanje obavezne rezerve... Centralna banka je odlučila da dinar drži pod kontrolom.

Jačanje dinara je, po rečima profesora Ekonomskog fakulteta u Beogradu Đorđa Đukića, posledica odluke banaka da zbog velikog kreditnog rizika, novac ulože u državne hartije, a ne u zajmove preduzećima i građanima.

- Banke prodaju devize, a kupuju dinare, i sa njima ulaze u trezorske zapise - kaže Đukić. - To im je mnogo sigurnija i unosnija investicija od drugih ulaganja. Investitori se ne utrkuju da ulažu u Srbiji. Povećanja rejtinga zemlje je simbolično i neatraktivno. Pored toga, glavna prepreka za ulagače je komplikovana administracija, kao i visok stepen korupcije.

Kako ističe Đukić, sama najava države da će, ipak, pronaći model za prodaju „Telekoma“ je signal bankama da će kurs i dalje biti stabilan. Naime, od prodaje ovog preduzeća popunjavaće se rupe u budžetu do kraja godine.

Rast
Dinar je u utorak vredeo 102,08 dinara, što je najveća vrednost od početka ove godine. Dosadašnji rekord od 102,56 dinara za evro postignut je 15. marta, dok je dinar najslabiji bio 6. januara, kada je evro vredeo 106,4947 dinara. Od početka godine, NBS je na međubankarskom deviznom tržištu intervenisala samo jednom, kupovinom pet miliona evra, kako bi sprečila preveliku dnevnu oscilaciju kursa.

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime4/6/2011, 16:58

kupujte dolare nikada nije bila smesnija cena!!!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Americi odgovara slab dolar zbog izvoza, kad obavi izvoz po ovim ciframa...ce da napenale dolar na 1,25...ljudi redovno to rade bar 2x u toku godine...

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime4/6/2011, 18:55

Dolar pada jer se očekuje da če na EURU brže iči dizanje kamatne stope, može još dolar da padne. Bio je več i preko 1,6 EURA.
Nazad na vrh Ići dole
Drag_Mlad
Forumska Legenda
Drag_Mlad


Broj poruka : 772
Godina : 50
Points : 2536
Datum upisa : 06.01.2010

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime4/11/2011, 07:46

Po mom moisljenju ne treba zuriti sa kupovinom USA dolara. Uglavno uvek ode preko 1,5
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dekorativniprirodnikamen.com/
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime4/11/2011, 08:04

1.47 je bio max u zadnje dve-tri godine!

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime4/11/2011, 09:25

Dinar probio granicu od 70din za 1$

[You must be registered and logged in to see this image.]


_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime4/11/2011, 18:18

jos par dana i za 1€ placacemo ispod 100din...dok ne doteraju kurs tako da za 1l benzina ne placamo 1,45e, po evropskim standardima nisu nista uradili, a plate nam doteraju na 1000€ ili nekome na 2000€...

slik

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime4/12/2011, 13:00

Guverner Narodne banke Srbije Dejan Šoškić je ocenio da je jačanje dinara od 3,5 odsto u ovoj godini, rezultat povećanja referentne kamatne stope, pada premije rizika zemlje i rastuće zainteresovanosti stranih investitora za kupovinu državnih hartija od vrednosti.

Špekulativan kapital na delu!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2161
Points : 6015
Datum upisa : 25.07.2010

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime4/20/2011, 10:29

Od prošlog petka imamo veću ponudu deviza od građana. Očekuje se da se takav trend i nastavi do Uskrsa, jer dolaze i gastarbajteri i tada je ponuda deviza uvek veća.


Za sredu je zakazana sednica Izvršnog odbora NB, na kojoj se očekuje dalje povećanje referentne kamatne stope, što i bankari očekuju, i kupuju dinare da bi uzimali državne obveznice. Tako će se nastaviti potražnja dinara, dakle domaća valuta će i dalje jačati.
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime4/20/2011, 10:48

slažem se.Kamate idu gore-belex,nelikvidan ide dooole.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime4/21/2011, 09:36

[You must be registered and logged in to see this image.]



Dolar naceo 68-cu...

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Lilihip
Member
Member
Lilihip


Broj poruka : 838
Godina : 48
Localisation : Bugojno
Points : 2807
Datum upisa : 14.05.2009

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime4/27/2011, 08:15

Limited011 ::
Guverner Narodne banke Srbije Dejan Šoškić je ocenio da je jačanje dinara od 3,5 odsto u ovoj godini, rezultat povećanja referentne kamatne stope, pada premije rizika zemlje i rastuće zainteresovanosti stranih investitora za kupovinu državnih hartija od vrednosti.

Špekulativan kapital na delu!

Samo mu je malo tajming zakazao, od marta preti slabljenjem dinara kratkorocno, "...ali od juna ce da ojaca i stabilizuje se" od , pa gori je od brokera sto imaju osecaj za feeling kretanja na lelexu (vidi prognozu za januar i april i podatke o trgovanjima)... ne zna se ko se manje razume u svoj posao

veshtica
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime4/27/2011, 13:34

100-ka je načeta......

[You must be registered and logged in to see this image.]

TUCA

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime4/27/2011, 15:35

[You must be registered and logged in to see this image.]



cika dolar nam nagrizao 68...na 67!!!

Sad pitanje ko vise stampa Amerika dolare ili Evropa evre....????

Ili ovi iz Koreje stampaju i jednu i drugu valutu!!!????
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime4/28/2011, 15:01

dolar probija sa 67 na 66

[You must be registered and logged in to see this image.]



_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime4/28/2011, 22:35

I evo nam kursa EUR-RSD ispod 100:
http://www.vesti.rs/Ekonomija/Srednji-kurs-u-petak-99-61-dinara-za-evro-2.html
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime4/28/2011, 22:42

Slovenac1 ::
I evo nam kursa EUR-RSD ispod 100:
http://www.vesti.rs/Ekonomija/Srednji-kurs-u-petak-99-61-dinara-za-evro-2.html

Negde pročitah krajem prošle jeseni prognozu societe generale banke ( možda belex info), da će evro pasti ove godine na 95 dinara
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime5/6/2011, 00:43

Iako sam procenio da bi nominalno najbolje trenutno biti u dolaru, ipak sam odlucio da udjem u evro po 99.3, zato sto sa dolarom ne znam trenutno sta da radim, a ne pada mi napamet da pravim cistu spekulaciju i drzim ga na stednji po vidjenju naprimer dok ne ojaca. Inace najveca kamata za dolar je 2.3% bruto po vidjenju.

Na kraju godine ocekujem evro na cak 108 dinara. Kad su svi prognozirali 115 izgledalo je optimisticki, sad izgleda pesimisticki, videcemo.

Ako neko ima predloge kako oploditi dolar mislim da bi svima koristili.
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime5/6/2011, 11:01

Ja sam primetio da ima dosta ljudi koji menjaju euro u aik banki izgleda ili se meni cini da oni placaju malo vise od menjacnice a dolar usa najbolje placa narodna banka bolje od menjacnice dali neko ima iskusta i gde i ko placa najbolje !
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime5/6/2011, 11:53

Za euro nema pravila.Često na ozbiljnije iznose bolje od AIKa plaća Vojvođanska.Takođe,AIK vrlo često prosto nema dinare,dok kod V.b.nikad to nisu naveli kao problem.Mada je ovo od grada do grada često različito.Za USAD,po mom mišljenju najbolje je kod menjača-stim da ciljano kupuje za tebe npr.nekoliko dana-proviziju u tom slučaju znacajno obore.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Novosadjanin007
Member
Member
Novosadjanin007


Broj poruka : 690
Godina : 47
Localisation : Novi Sad
Points : 3232
Datum upisa : 06.12.2010

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime5/6/2011, 17:10

http://www.kursna-lista.com/kursne-liste-banaka-i-menjacnica?valuta=USD

evo ovde uporedni prikaz ko najbolje placa....e sad sigurno ima jos izuzetaka...

_________________
Tiha voda, breg roni.
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime5/9/2011, 13:35

Kurs dinara će pući kao mehur od sapunice

(DANAS)
Autor: A. Milošević

Beograd - U prva tri meseca ove godine potrošačke cene su porasle za čak 5,5 odsto, što je samo pola procenta manje od gornje granice ciljane inflacije za ovu godinu, ističu u Institutu za tržišna istraživanja.

Predstavljajući istraživanje o privrednim kretanjima u martu Saša Đogović, saradnik IZIT-a je naglasio da to znači da je već sada jasno da u 2011. neće moći da se ostvari predviđeni rast inflacije, već će rast cena biti možda oko osam procenata, mada je mnogo realnije da inflacija bude 10 odsto.

Prema njegovim rečima, inflacija je u martu iznosila čak 2,6 odsto, pri čemu su hrana i bezalkoholna pića poskupeli čak 5,3 odsto, a alkohol i duvan 5,8 procenata. Povrće je u martu imalo rast potrošačkih cena od 18,4 odsto, dok je hleb poskupeo za 11 procenata. Posmatrano na godišnjem nivou, cene ulja i masti povećane su za celih 58,4 procenata, što je najveći skok cena u segmentu hrane.

- Zbog prelivanja rasta industrijskih cena na prehrambene, inflatorni pritisci nastaviće se i u nastupajućem periodu - dodaje Đogović.

Direktor IZIT-a Miloje Kanjevac ocenio je da je kurs dinara, koji je u poslednjih nekoliko nedelja znatno ojačao, nerealan te da su uvoz i izvoz nedovoljni. Đogović je međutim ocenio da jačanje dinara predstavlja „pozitivnu nijansu“ u srpskoj ekonomiji, pošto će privrednicima olakšati vraćanje kredita indeksiranih u evrima, a pomoći će i uvoznicima, koji čine najveći deo domaće privrede. Ovaj ekonomista je ipak upozorio da ovako jak dinar nema utemeljenje u proizvodnji i dodao da na srednji i duži rok „kurs dinara u ovakvim okolnostima može da pukne kao mehur od sapunice“, čim banke procene da je rizik za investiranje povećan, kada bi moglo da dođe do „otklona od kupovine trezorskih zapisa“.

- Ovakav kurs odgovara onim bogatim privrednicima koji su bili prinuđeni da prodaju delove svoje imovine kako bi izašli iz prezaduženosti - ocenio je Đogović, po svemu sudeći aludirajući na Miroslava Miškovića, odnosno Delta holding, koji je upravo zaključio ugovor o prodaji Maksi supermarketa belgijskom Delezu, u aranžmanu koji podrazumeva da će kupac vratiti i 300 miliona evra dugova ovog najvećeg maloprodajnog lanca u Srbiji.

Đogović je dodao da je jačanje dinara suprotno strategiji razvoja Srbije do 2020. godine, koja podrazumeva reindustrijalizaciju i rast izvoza. On je napomenuo da je industrijska proizvodnja u martu porasla za 12,1 odsto, ali da se po isključenju sezonskog faktora pokazuje stagnacija.

- Rast u martu rezultat je aktivnosti već postojećih proizvodnih kapaciteta, rasta tražnje na svetskom tržištu i berzanskih cena sirovina, koje čine najveći deo naše proizvodnje, a ne nekog novog kvaliteta - zaključuje Đogović.


.

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2018
Points : 5439
Datum upisa : 07.05.2009

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime5/18/2011, 23:41

Marković: NBS će intervenisati
On je najavio da će centralna banka u narednom periodu intervenisati kupovinom 40 miliona evra u tranšama od po dva miliona evra dnevno u proseku u zavisnosti od obima trgovanja, kako bi povećala likvidnost i povratila jedan mali deo deviza iz ranijih intervencija.

Prema njegovim rečima, jačanje dinara je posledica toga što se od kraja 2010. više investicija sada usmerava ka Srbiji i drugim zemljama u razvoju, zbog čega su i dinar, ali i valute Turske, Mađarske ili Rumunije počele da jačaju. Kao specifične razloge jačanja naše valute, viceguverner je naveo poboljšanje kreditnog rejtinga Srbije i visok kamatni diferencijal, zbog čega investitori rado ulaze u dinare.

titanik
Nazad na vrh Ići dole
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime5/19/2011, 07:52

od "strane investicije"-u blagajničkr zapise.

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime5/20/2011, 09:44

Drakulić: Hartije od vrednosti stvorile nerealan kurs dinara

Vlasnik kompanije "Ist point" Zoran Drakulić ocenio je večeras u Kraljevu da je kurs dinara ojačao zbog toga što u kratkoročnim hartijama od vrednosti koje izdaje država sada ima oko dve milijarde evra.
"Kod nas je kurs apresirao, a takav primer u svetskoj ekonomiji ne postoji, da imamo lošu ekonomiju, a da nam je kurs tu gde jeste", kazao je Drakulić.
Drakulić je naveo da za srpsku ekonomiju nije dobro to što je kurs dinara ojačao.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/254984/Drakulic-Hartije-od-vrednosti-stvorile-nerealan-kurs-dinara
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Kurs EUR/RSD - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 9 Icon_minitime5/20/2011, 09:54

taliano ::
od "strane investicije"-u blagajničkr zapise.

Uopšte nije smešno, ali je istinito da družina na vlasti i guverner na ovaj način uništavaju privredne potencijale Srbije.
Ovaj značajan priliv "špekulativnog kapitala" koji se plasira u kratkoročne hartije od vrednosti koje izdaje država se po svim kriterijumima može nazvati udruženi zločinački poduhvat.
police
Nazad na vrh Ići dole
 
Kurs EUR/RSD
Nazad na vrh 
Strana 9 od 25Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 25  Sledeći
 Similar topics
-
» Kako se formira kurs dinara
» Predvidi kurs dinara !
» BESPLATNI KURS O FOREXU

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: