BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Kurs EUR/RSD

Ići dole 
+133
nikolicmiroslav
Ars Vivendi
Boranija
MORNAR
Jegulja
Cicija
pepermint
losmi
Stane Dolanc
Zexx
Aca kurbla
Roman Abramovich
capriolo
ivvan
MHE kila(H)WATacina
Joca
Tenerife
Dragivoje
philips1
Zeljko321
MilanR
Nikola
Jumbo
Firke77
Big Mile
Popaj
Gocili
Bookmaker
Milosss
Boby
Kurajber
Bochek
Aritmeticar
Voiceoflaw
Grom
ivan45
Bojjan
Bopel
Pedjacar
Fast
Smile
Boza Belex
shunjalo
Petar Pan
C R A Z Y
Djavo
Ris
Maca
Zrimi
Al Kapone
powerirish
Steve McQueen
Aleks
Bond
Dalaj Lama
Miladin
Dosije
Dejansss
Ilija
Frenky
Fmember
Lilihip
Drag_Mlad
Slovenac1
Taliano
Sutra
HUACHUMA
JelenaS
Prokuplje
Drag65
Novosadjanin007
mr Bean
Limited011
Kupi akcije
RobinHood
MYSTIC021
BoS
GogaAna
Dnenad85
ILoveRoses
Atomski mrav
Jovan04
Berza011
Gagins
Non-ProfitOrganization
Vladulns
MilanLaki
MarkoJTD
Jovana2009
Bosanac
Milica1
FatCat
KRUSKA
Dinkic
Magi
pepsiman
StefanMR
Centurion
Momir
prevarant
Gargamel011
Zeljko
Teletrader
Dexiv
Greta
Mima
spartanacInvest
Vidovnjak
StefanoProdi
Nebojsa
1jelena
m1k4
Goca
hawk
Dusan
Lurije
gogloee
Friz
pogled
BojanNS
Matthew Greenburgh
Admin
geogsi
Sare
Kobe Bryant
pionirsamtimsedicim
odisej
Pijacar
Guverner
Sneki
yuga
Milos86
Draza
137 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Sledeći
AutorPoruka
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2222
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1308
Datum upisa : 20.05.2007

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime3/22/2010, 11:54

Znaci ne verujem, nije ovo bilo :) Grrrrrrr
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime3/22/2010, 12:44

@Milos

Ja primetio i sacuvao.
Da parafraziram cuveni ruski vic:
Nevolje su bile vece, ali su devojke bile mladje. :D
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime3/23/2010, 16:15

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/182061/Jelasic-podneo-ostavku

Guverner Narodne banke Srbije Radovan Jelašić podneo je danas ostavku. Jelašić je na konferenciji za novinare rekao da je ostavku podneo iz ličnih razloga i da je njegova odluka konačna.
...
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime3/23/2010, 16:40

http://www.smedia.rs/vesti/detalji.php?id=27520&vest=Referentna-kamatna-stopa-snizena-sa-9,5-na-devet-odsto

Monetarni odbor Narodne banke Srbije odlučio je na današnjoj sednici, posle razmatranja aktuelnih ekonomskih kretanja, da smanji referentnu kamatnu stopu sa 9,5 odsto na devet odsto.
...
Nazad na vrh Ići dole
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 45
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime3/23/2010, 22:59

Jelasic je bi glavni protivnik jacanju dinara. Sta mislite hoce li dinar poceti da jaca kada se malo smire strasti posle danasnje ostavke?
Slab dinar je jedan od vaznijih razloga zasto strani investitori ne svracaju u nasu prciju.
Moje misljenje je da je stotka, neka psiholoska granica i da sada sledi vracanje na nekih 95, jos ako se proda Telekom, eto deviza koliko hoces.
A i ide prolece pa bi moglo konacno, posle pola godine, malo da ozeleni.
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime3/23/2010, 23:04

Sada kada Jelasica vise nema na toj poziciji, onaj koji tu poziciju zauzme definitivno ce ici ka jacanju dinara, drugim recima smanjivace se nase rezerve deviza i to u znacajnim kolicinama, ljudi ce uzimate nikad povoljnije kredite za putovanja, namestaj i ostale jako bitne stvari neophodne jednoj porodici da prezivi u recesiji, a pare od Telekoma ce znaciti vracanje dela naseg duga ka inostranstvu i odmrzavanje plata i penzija i bice nam lepo ove godine, ali kako cemo i sta cemo 2011...ko prezivi pricace :)
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime3/24/2010, 09:32

Jelašić: Bez promena u monetarnoj politici do izbora novog guvernera

24. mart 2010. | 09:17

Izvor: Emg.rs

Radovan Jelašić, guverner Narodne banke Srbije u ostavci, izjavio je za novi Ekonom:east magazin, koji sutra izlazi iz štampe, da će do izbora svog naslednika nastaviti da vodi istu monetarnu politiku, kao i do sada, tako da u narednom periodu ne bi trebalo očekivati dramatična pomeranja.

„Devize se i dalje mogu kupiti za dinare i obim dinara u opticaju je ograničen. Uz to su devizne rezerve 10,4 milijardi evra. Sledećih dana ćemo raditi kao i dosad. U slučaju prevelikih dnevnih oscilacija i premalog prometa na međubankarskom deviznom tržištu ćemo obezbeđivati dodatnu likvidnost iz deviznih rezervi kojih imamo dovoljno i za šta ih moramo koristiti“, kategoričan je Jelašić.

On je poručio da se „apsolutno ništa“ neće menjati u monetarnoj i deviznoj politici do izbora novog guvernera.

„Tri viceguvernera postavljena na pet godina ostaju na tom mestu i oni su garant makroekonomske stabilnosti i sprovode nadležnosti NBS-a, odnosno superviziju banaka, održavaju međunarodne ekonomske odnose, monetarnu politiku i platni promet“, rekao je Jelašić za novi broj Ekonom:east magazina.

Na pitanje da li se na ostavku baš u ovom trenutku odlučio i zbog najavljenih keš-kredita i odmrzavanja plata u javnom sektoru i penzija već u septembru, Jelašić je rekao da to nisu bile prva takve najave u šest godina, koliko je bio guverner.

„Smatram, ipak, da je dobro što imamo program s MMF-om, što su devizne rezerve na nivou od 10,4 milijardi evra i što se očekuje dodatnih 380 miliona evra podrške deviznim rezervama. One su korišćene u najmanjoj meri, a imamo stabilan bankarski sektor. Sve su to itekako pozitivne stvari i nadam da će to svima koji su zainteresovani za poziciju guvernera učiniti tu poziciju još interesantnijom“, poručio je Jelašić.

On je potvrdio da su do juče o nameri da podnese ostavku bili obavešteni samo članovi njegove najuže porodice.

Komentarišući pritiske da NBS popusti monetarne stege i da deo deviznih rezervi „upumpa“ u privredu, Jelašić je kazao da je za sve koji se odluče da se kandiduju za mesto novog guvernera važno da znaju šta ih čeka.

„Uvek sam radio svoj posao. Da sam se bavio time da slušam političare ne bih uspeo da šest godina ostanem na ovoj funkciji“, kazao je Jelašić.

On je uveren da njegova ostavka neće dovesti do političkih trzavica između Demokratske stranke i G17 plus pri izboru novog guvernera. „Sumnjam da to može dovesti do trzavica. Za novog guvernera, iako ga političari biraju, važno je da radi nezavisno. Onog dana kad uđe u NBS, treba da zaboravi ko ga je i zašto izabrao. On treba da radi svoj stručni posao, u čemu će imati maksimalnu podršku mojih sadašnjih i svojih budućih kolega“, poručio je Jelašić.
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime3/24/2010, 13:46

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=03&dd=24&nav_id=419830

Blic:Novi guverner- Pitić ili Čupić
24. mart 2010. | 01:31 | Izvor: Blic Beograd -- Glavni kandidati za novog guvernera NBS su predsednik UO Sosijete ženeral banke Goran Pitić i Vladimir Čupić, predsednik IO Hipo Alpe-Adrija banke, piše "Blic".
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime3/25/2010, 09:59

Cvetković i Dragutinovićeva odgovaraju na pitanja
Izvor: Beta |25. mart 2010. 00:30:52
BEOGRAD, 25. marta 2010. (Beta) - Predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković i ministarka finansija Diana Dragutinović trebalo bi danas u Skupštini Srbije da odgovaraju na pitanja poslanika o finansijskim efektima i kontroli budžeta Srbije za 2008. godinu. Na sednicu je pozvan i predsednik Saveta Državne revizorske institucije Radoslav Sretenović. Početak sednice zakazan je za 11.00.


Ko bude mogao nek pogleda, pa da se priprmimo!! :)

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime4/7/2010, 01:06

NBS: Prva swap aukcija deviza
Autor/izvor: SEEbiz/B92
BEOGRAD - Narodna banka Srbije je prvi put organizovala dve tromesečne swap aukcije deviza na kojima je bankama prodala 9,2 miliona evra i od njih kupila 10 miliona evra.

U swap trgovini devizama banke kupuju ili prodaju devize uz obavezu da ih u određenom roku, u ovom slučaju nakon tri meseca, po unapred određenoj ceni prodaju ili kupe. Narodna banka je navela da se na osnovu dostavljenih ponuda banaka na obe aukcije, pokazalo da je tražnja za dinarima viša od tražnje za devizama.

Najavljeno je i da će NBS u aprilu organizovati tromesečne svop aukcije kupovine i prodaje deviza svakog utorka. Devizne swap transakcije na duži rok, ocenila je ranije NBS, trebalo bi da doprinesu razvoju tržišta finansijskih instrumenata, zaštiti od valutnog rizika i unapređenju procesa deevroizacije.

"Očekuje se da će banke, tim finansijskim instrumentom zaštite od valutnog rizika, dobiti dugoročni cenovni signal koji bi trebalo da doprinese povećanju međubankarske trgovine na deviznom tržištu", ocenila je NBS.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime4/9/2010, 08:58

Monetarni odbora NBS smanjio referentnu kamatu na 8,5 odsto
...
Nazad na vrh Ići dole
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 45
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime4/15/2010, 17:36

Kao sto rekoh pre 15-ak dana, posle ostavke guvernera, idealan tajming za dolazak stranih investitora, akcije dzabe a dinar na istorijskom minimumu.


B92 Biz Vesti Srbija


Dinar dalje jača, evro na 99 dinara

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=04&dd=15&nav_id=424703
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime5/9/2010, 15:41

U petak smo presli "psiholosku granicu" od 100 din/eur, na kratko barem...

http://www.forexpros.com/currencies/eur-rsd
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime5/11/2010, 12:00

11.05.2010. Референтна каматна стопа снижена на осам одсто

http://www.nbs.rs/internet/cirilica/scripts/showContent.html?id=4165&konverzija=no
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime5/14/2010, 14:42

...

Индикативни курс на дан 14.05.2010: 100.0705
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime5/20/2010, 10:32

Juce je trebalo 102 din za kupovinu 1 eur, a za prodaju 1 eur se dobijalo 100.5.

A ja sam cuo od nekoliko ljudi, da prilikom prodaje eura u nekim menjacnicama, dobijali su kurseve izmedju 102,2 i 102,5. I to za iznose manje od 300eur. Kako je to moguce? Da li menjacnice znaju nesto sto mi ne znamo, tj. da li euro ocekuju na nekom visem nivou ubrzo pa im je odjednom svejedno po kom kursu prodaju dinare?
Nazad na vrh Ići dole
ILoveRoses
VIP
VIP
ILoveRoses


Broj poruka : 178
Points : 377
Datum upisa : 08.02.2010

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime5/20/2010, 10:36

MarkoJTD ::
Juce je trebalo 102 din za kupovinu 1 eur, a za prodaju 1 eur se dobijalo 100.5.

A ja sam cuo od nekoliko ljudi, da prilikom prodaje eura u nekim menjacnicama, dobijali su kurseve izmedju 102,2 i 102,5. I to za iznose manje od 300eur. Kako je to moguce? Da li menjacnice znaju nesto sto mi ne znamo, tj. da li euro ocekuju na nekom visem nivou ubrzo pa im je odjednom svejedno po kom kursu prodaju dinare?

a od koga si ti to čuo? i u kojim menjačnicama su kupovali euro po 102,2 i 102,5? naziv, lokacija, kontakt telefon?
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime5/20/2010, 10:42

Jedna je u ulici Trg Nikole Pasica br.4, a druga je u ulici Vuka Karadzica kod kineskog restorana negde. U pitanju su 2 meni vrlo bliske osobe, nije bitno sta su mi, ali nije ona prica rekla-kazala, jer su mi pokazali listice i nudili mi da ja isto prodam tamo (jedan iznos je bio 20eur). Ceo dan mi nije bilo jasno kako mogu to da rade kada je srednji kurs bio oko 101.

I nisu kupovali, vec prodavali...
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime5/20/2010, 10:57

Grčka banka oborila dinar?
20. maj 2010. | 03:36 | Izvor: Blic, Politika, Novosti
Beograd -- Grčka banka koja posluje u Srbiji poslednjih dana kupuje više deviza na međubankarskom deviznom tržištu, što posledično gura kurs naviše, piše „Blic“.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=05&dd=20&nav_id=432550
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime5/20/2010, 11:27

Kurs malopre prelazio 103.200 slik
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime5/20/2010, 12:04

Pise da je neka banka kupovala EUR,a kako kazu po bankama -nije ni jedna! @
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime5/20/2010, 18:42

Jelašić: "Bura" oko kursa prolazna

B92 20/05/2010
Iako kaže da je zabrinut zbog novog pada vrednosti dinara, odlazeći guverner Narodne banke Srbije veruje da je "bura" prolazna. On kaže da ne može da precizira gde je granica pada vrednosti dinara i dodao da će se "crvena lampica" za uzbunu u NBS uključiti ukoliko nivo kursa ugrozi stabilnost cena. Centralna banka juče nije intervenisala na deviznom tržištu, a srednji kurs evra će danas biti 101,71 dinar. Jelašić kaže da je zabrinut zbog pada dinara, odnosno zbog mogućnosti da to poljulja stabilnost cena i poveća inflaciju. Zbog toga je NBS dva puta u proteklih nekoliko dana intervenisala sa 140 miliona evra iz deviznih rezervi. Odbrana dinara znači sprečavanje drastičnog pada vrednosti domaće valute, a ne pokušaj fiksiranja kursa, objašnjava Jelašić. Kao razloge novog talasa slabljenja dinara, Jelašić navodi rekordan pad vrednosti evra u odnosu na dolar, želju nekih stranih investitora da se povuku i platni deficit od 750 miliona evra zabeležen u prvom kvartalu, koji je dvostruko veći od priliva novca iz inostranstva.

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime5/20/2010, 20:30

MarkoJTD ::
Jedna je u ulici Trg Nikole Pasica br.4, a druga je u ulici Vuka Karadzica kod kineskog restorana negde. U pitanju su 2 meni vrlo bliske osobe, nije bitno sta su mi, ali nije ona prica rekla-kazala, jer su mi pokazali listice i nudili mi da ja isto prodam tamo (jedan iznos je bio 20eur). Ceo dan mi nije bilo jasno kako mogu to da rade kada je srednji kurs bio oko 101.

I nisu kupovali, vec prodavali...

:idea:
Druže, ti si ovde nešto pobrkao! ;) Ne radi se o Vuku Karadžiću, jer Vuk je Drašković, a Karadžić je Radovan!! :twisted:

Menjacnica se zove "Mićko" (kod restorana "Peking")
i ceo današnji dan su plaćali 101,5 za 1 EUR!!
Toliko!
Lično sam proverila (zamenola 100 EUR ) ljubav
Isti je kurs sve tamo do 1.000 EUR!!

P.S. Govorka se da grčke banke i NIS kupuju halapljivo EUR!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime5/20/2010, 20:50

Pa Sneki, nisi ih sarmirala dovoljno :)

Ali ozbiljno, ja sam rekao kako je bilo, zao mi je sto nisam uzeo potvrdu o transakciji da je skeniram. U svakom slucaju pitam sta mislite da se desava kada menjacnice rade ovakve stvari?

Isto zanimljiva stvar za vikend oko prvomajskih praznika, u petak, NBS je dala srednji kurs od 99,2 (ne secam se tacno al uzmimo da je bilo 99,2) dakle to je onaj kurs u petak, sto vazi do ponedeljka ujutro, a na menjacnicama u Novom Sadu tokom vikenda je pisalo da otkupljuju eure bas po tom kursu koji je bio srednji (u njihovoj glavnoj ulici)...cudne stvari se desavaju, mozda oni znaju neke stvari koje mi ne znamo...

I jeste menjacnica Micko, sad sam pitao. cyclops
Nazad na vrh Ići dole
Milica1
VIP
VIP
Milica1


Broj poruka : 885
Points : 1909
Datum upisa : 29.04.2008

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime5/20/2010, 21:54

Ovo je prava intervencija CB-a na eurusd!Auuuu!

http://www.forexpros.com/currencies/eur-usd-chart
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime5/26/2010, 14:01

KAD SRBSKI GENIJALCI IZ SOJE I SL. NE ZNAJU
NEKO MORA DA IM NACRTA!!! :idea:

Do deviznog rizika zbog promene kursa dolazi kod svih firmi koje imaju valutnu neusklađenost – rade s dinarima, a plaćaju u devizama i obrnuto, kaže Marković. Uvoznici strepe da dinar ne oslabi baš u vreme kada im dospeva izmirivanje devizne obaveze, a izvoznici, opet, da domaća valuta ne ojača toliko da ih gurne u gubitak.

Viceguverner objašnjava da se smanjenje rizika sprovodi prirodnim hedgingom. A to znači "zaštititi se od rizika promene deviznog kursa potpunom usklađenošću deviznih priliva i odliva preduzeća. U slučaju da nema mogućnosti za prirodni hedging, tj. kada deo prihoda i rashoda mora da bude u različitim valutama, treba zaključiti ugovor s bankom o terminskoj kupovini deviza baš u dan kada nam dospeva obveza za plaćanje. U dinarima ili devizama", kaže Marković.

http://www.seebiz.eu/sr/banke/markovic-hedgingom-se-zastitite-od-promene-kursa,79235.html

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Gagins
Just looking
Just looking



Broj poruka : 8
Points : 36
Datum upisa : 06.03.2010

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime5/27/2010, 16:49

Ima li neko ideju do kada ce ovaj kurs da skace!
I koja je projektovana granica (naravno gornja :) )

????
Nazad na vrh Ići dole
Dnenad85
VIP
VIP
Dnenad85


Broj poruka : 410
Godina : 38
Localisation : pickovac
Points : 1545
Datum upisa : 28.01.2010

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime5/27/2010, 17:22

Gagins ::
Ima li neko ideju do kada ce ovaj kurs da skace!
I koja je projektovana granica (naravno gornja :) )

????
107rsd.
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime5/27/2010, 17:24

NBS neće dozvoliti da evro ode preko 103 dinara
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/191198/NBS-nece-dozvoliti--da-evro-ode-preko-103-dinara
Bankari očekuju stabilizaciju kursa i upozoravaju da ovakva situacija slabljenja domaće valute nikom nije u interesu.
Nazad na vrh Ići dole
Gagins
Just looking
Just looking



Broj poruka : 8
Points : 36
Datum upisa : 06.03.2010

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime6/6/2010, 11:44

GogaAna ::
NBS neće dozvoliti da evro ode preko 103 dinara
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/191198/NBS-nece-dozvoliti--da-evro-ode-preko-103-dinara
Bankari očekuju stabilizaciju kursa i upozoravaju da ovakva situacija slabljenja domaće valute nikom nije u interesu.

Nije im dugo potrajalo obecanje :)
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime6/6/2010, 21:39

Vladi Srbije najviše odgovara da guverner bude Milka Forcan!

Borović (NS) u pisanoj izjavi napominje da kandidat za guvernera NBS Dejan Šoškić preferira fleksibilni kurs dinara, što će ga "diskvalifikovati kao poželjnog kandidata za to mesto".

"Namera Vlade Srbije, formirana kroz pregovore sa Međunarodnim monetarnim fondom (MMF), je da po svaku cenu brani kurs dinara upumpavanjem evra iz deviznih rezervi države Srbije", objasnio je Borović.

"Zato se čine realnim špekulacije da će guverner NBS biti neko blizak ovom konceptu", ocenio je Borović i precizirao da se, kao jedan od kandidata za novog guvrenera, pominje bivša potpredsednica kompanije Delta Milka Forcan".

Za nju Borović kaže da bi bila po meri namere Vlade Srbije o "odbrani kursa dinara, bez obzira na cenu koju će platiti naša privreda".

lol!

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime6/9/2010, 17:50

EUR/RSD
103.701
Bid 103.451
Open 103.504
Ask 103.951
High 104.341
Low 103.448
Nazad na vrh Ići dole
Gagins
Just looking
Just looking



Broj poruka : 8
Points : 36
Datum upisa : 06.03.2010

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime6/28/2010, 22:23

Ljudi sta kazete na Svajcarce.
Jel ovo sam privremeno ili preti da prestigne euro ?
Nazad na vrh Ići dole
Gagins
Just looking
Just looking



Broj poruka : 8
Points : 36
Datum upisa : 06.03.2010

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime6/29/2010, 09:54

Da li da kupujem danas Svajcarce ili da cekam.
Pomoc please!
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Kurs EUR/RSD - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kurs EUR/RSD   Kurs EUR/RSD - Page 6 Icon_minitime6/29/2010, 10:59

Gagins ::
Da li da kupujem danas Svajcarce ili da cekam.
Pomoc please!
Teško je nekog savetovati šta da uradi, ali da sam ja na vašem mestu čekao bi u ovim letnjim mesecima.
Po meni ovo je vrh :?: .
Nazad na vrh Ići dole
 
Kurs EUR/RSD
Nazad na vrh 
Strana 6 od 25Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Sledeći
 Similar topics
-
» Predvidi kurs dinara !
» Kako se formira kurs dinara
» BESPLATNI KURS O FOREXU

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: