BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Bane a.d. Sombor - BANE

Ići dole 
+7
mirami
Vidovnjak
BoS
isnogood
Pijacar
BojanNS
Sneki
11 posters
AutorPoruka
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Bane a.d. Sombor - BANE Empty
PočaljiNaslov: Bane a.d. Sombor - BANE   Bane a.d. Sombor - BANE Icon_minitime11/6/2007, 14:06

I... jel imamo nekog iz Sombora ?

Slike, izveštaj... inside ? Suspect
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Bane a.d. Sombor - BANE Empty
PočaljiNaslov: Re: Bane a.d. Sombor - BANE   Bane a.d. Sombor - BANE Icon_minitime11/6/2007, 16:23

Ja planiram da idem za sombor sledece ili one tamo nedelje. Kopka me ova akcija zestoko. scratch
Nazad na vrh Ići dole
Pijacar
VIP
VIP



Broj poruka : 231
Points : -246
Datum upisa : 04.08.2007

Bane a.d. Sombor - BANE Empty
PočaljiNaslov: Re: Bane a.d. Sombor - BANE   Bane a.d. Sombor - BANE Icon_minitime11/9/2007, 09:22

Trgovanje od 19.10. do 05.10.
Kupci
Bane a.d. Sombor - BANE Bane_k10

HVAC DESIGN DOO...interesantno, koliko sam uspeo da ih ispratim gde god udju dolazi do razigravanja.
Prodavci su sve fizicka lica, max prodaja 35kom

Broj akcionara se smanjio za 18 sa 3429 na 3411
Nazad na vrh Ići dole
isnogood
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Localisation : Sombor
Points : -3
Datum upisa : 28.12.2007

Bane a.d. Sombor - BANE Empty
PočaljiNaslov: Re: Bane a.d. Sombor - BANE   Bane a.d. Sombor - BANE Icon_minitime12/28/2007, 12:58

Sta reci, a ne pumpati o preduzecu koje je prezivelo stecaj...
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

Bane a.d. Sombor - BANE Empty
PočaljiNaslov: Re: Bane a.d. Sombor - BANE   Bane a.d. Sombor - BANE Icon_minitime5/24/2008, 08:00

ALO!
Ovde je kanda nesto pocelo da se desava?
scratch
Nazad na vrh Ići dole
Vidovnjak
VIP
VIP



Broj poruka : 280
Localisation : Beograd
Points : -80
Datum upisa : 04.06.2008

Bane a.d. Sombor - BANE Empty
PočaljiNaslov: Re: Bane a.d. Sombor - BANE   Bane a.d. Sombor - BANE Icon_minitime6/28/2008, 12:36

Mapa uzeg podrucja grada na kojoj su dve fabrike A.D.Bane Sombor,treca je na periferiji.
Bane a.d. Sombor - BANE 1

_________________
EPP http://www.blogger.com/profile/06618273967972866898
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

Bane a.d. Sombor - BANE Empty
PočaljiNaslov: Re: Bane a.d. Sombor - BANE   Bane a.d. Sombor - BANE Icon_minitime7/23/2008, 18:16

„Pro galvan mikrometal“ iz Beograda dao ponudu za preuzimanje (cena 1.694 din).
Ponuda vazi od 22.7 - 11.8.2008.
:?: :?: :?:
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Bane a.d. Sombor - BANE Empty
PočaljiNaslov: Re: Bane a.d. Sombor - BANE   Bane a.d. Sombor - BANE Icon_minitime7/23/2008, 21:57

BoS ::
„Pro galvan mikrometal“ iz Beograda dao ponudu za preuzimanje (cena 1.694 din).
Ponuda vazi od 22.7 - 11.8.2008.
:?: :?: :?:

Pa, jel to dobra cena?


.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
mirami
Forum queen
Forum queen
mirami


Broj poruka : 395
Points : -90
Datum upisa : 22.05.2007

Bane a.d. Sombor - BANE Empty
PočaljiNaslov: Re: Bane a.d. Sombor - BANE   Bane a.d. Sombor - BANE Icon_minitime7/23/2008, 23:03

poslednje trgovanje na 1400

Nominalna vrednost hartije 2.157
Obračunska vrednost akcije 7.457,23

affraid
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

Bane a.d. Sombor - BANE Empty
PočaljiNaslov: Re: Bane a.d. Sombor - BANE   Bane a.d. Sombor - BANE Icon_minitime7/24/2008, 10:51

@Sneki
"Pa, jel to dobra cena? "

Sudeci po imovini (odlicne lokacije nekretnina) i nekadasnjoj slavi (brend) - potcenjeno. (trenutno: P/B 0.19)

Medjutim, u medjuvremenu dosta toga je upropasceno, polozaj na trzistu izgubljen,
poslovanje u 2007. sa gubitkom... Dakle - precenjeno.

Izgleda da je sada za dobru procenu najbitbnije saznati sta potencijalni novi gazda hoce i moze.
Nazad na vrh Ići dole
Vidovnjak
VIP
VIP



Broj poruka : 280
Localisation : Beograd
Points : -80
Datum upisa : 04.06.2008

Bane a.d. Sombor - BANE Empty
PočaljiNaslov: Re: Bane a.d. Sombor - BANE   Bane a.d. Sombor - BANE Icon_minitime7/24/2008, 14:48

nacuo sam,da je tu vec neki dil napravljen i da samo fabrika koja se nalazi van grada ostaje da radi,ostalo se kupuje iskljucivo zbog lokacije,sve info od tog rodjaka koji tamo radi-ne radi...
aj videcu sta se jos prca,zapamtite PRICA ! :D

_________________
EPP http://www.blogger.com/profile/06618273967972866898
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

Bane a.d. Sombor - BANE Empty
PočaljiNaslov: Re: Bane a.d. Sombor - BANE   Bane a.d. Sombor - BANE Icon_minitime7/29/2008, 06:03

Stiglo mi je pismo od "Pro galvan-a".

Izmedju ostalog, tu pise da je, na osnovu Ugovora o pozajmici od 45 mil din, "Pro..." uknjizio hipoteku na deo BANE nekretnina (cini mi se najatraktivniji deo).

Ponudjac takodje izjavljuje da namerava da zadrzi postojecu delatnost i ljude, uz povecanje obima poslova, produktivnosti i ekonomicnosti. Ne planira da menja mesto obavljanja delatnosti.

Ovo bi bilo u suprotnosti sa onim sto je saznao Vidovnjak ("....ostalo se kupuje iskljucivo zbog lokacije"), ali mozda i nije, ako se ovo: "...samo fabrika koja se nalazi van grada ostaje da radi...", protumaci kao zadrzavanje postojece delatnosti.

Moze li se ovome verovati (s obzirom da je dato u pismenoj formi u zvanicnoj ponudi za preuzimanje)?
Ako moze, mozda bi trebalo zadrzati akcije i docekati ta obecana poboljsanja?

Sta o ovome misle iskusniji ?
Nazad na vrh Ići dole
Vidovnjak
VIP
VIP



Broj poruka : 280
Localisation : Beograd
Points : -80
Datum upisa : 04.06.2008

Bane a.d. Sombor - BANE Empty
PočaljiNaslov: Re: Bane a.d. Sombor - BANE   Bane a.d. Sombor - BANE Icon_minitime7/29/2008, 14:22

@BoS
Sve mi to mirise ko BIP prica...zadrzavanje delatnosti ali u Krnjaci
:D

_________________
EPP http://www.blogger.com/profile/06618273967972866898
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

Bane a.d. Sombor - BANE Empty
PočaljiNaslov: Re: Bane a.d. Sombor - BANE   Bane a.d. Sombor - BANE Icon_minitime7/30/2008, 11:14

Da, nekako sve to jako smrdi. :no:
Nazad na vrh Ići dole
Vidovnjak
VIP
VIP



Broj poruka : 280
Localisation : Beograd
Points : -80
Datum upisa : 04.06.2008

Bane a.d. Sombor - BANE Empty
PočaljiNaslov: Re: Bane a.d. Sombor - BANE   Bane a.d. Sombor - BANE Icon_minitime8/25/2008, 09:14

Vest od radnika Bane Sekulica.
Proizvodnja radi samo u fabrici koja se nalazi u industriskoj zoni,ostale dve fabrike stoje.
Radnici koji rade i mali su akcionari skoro pa da su ucenjeni.Stalno im se podmece neka prica da prodaju akcije,dolazi novi vlasnik i bice tehnoloskog viska,valjda oni koji ih ne prodaju bice tehnoloski visak.Ne znam da li to moze uopste ali tako mi nekako ispricao taj koji radi tamo 30 godina skoro.
Sve to ide upravo u tom pravcu o kome sam i pisao gore.Dokopati se 100% vlasnistva i prodati lokacije u centru nekom investioru koji ce to porusiti i sazidati stambene objekte,posle prodati fabriku u industriskoj zoni i ostaviti ovu lepoticu da kaska po potpunog kraha.
Ime tog kupca mi je rekao ali nisam zapamtio.Niko tu ne pominje nikakvo stratesko parnerstvo i slicno.Rekao bih da se sudbina lepotice odavno znala.
Za administratora:
Moze da se prebaci i kod mene u deponiju ovaj tekst,jer ima u njemu i proricanja :lol: .

Dodatak:
Moje vidjenje situacije,
Koliko god novi vlasnik cekao da realizuje pricu o prodaji dve fabrike,rusenju,njemu vreme ide u korist,jer cena zemljista je pocela i u Somboru da ide na gore.Do pre par godina u Somboru nije bilo gradjenja stambenih zgrada,to se od nedavno promenilo.
Primer je Kragujevac u kom je kvadrat dostigao cenu od 1500 evra,ko bi rekao da ce se to desiti.
Banetova fabrika kod autobuske stanice je najveca gradjevinska parcela u uzem delu grada.
Nista to nije slucajno.

_________________
EPP http://www.blogger.com/profile/06618273967972866898
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Bane a.d. Sombor - BANE Empty
PočaljiNaslov: Re: Bane a.d. Sombor - BANE   Bane a.d. Sombor - BANE Icon_minitime8/25/2009, 10:03

Eto posle godinu dana od zadnjeg posta.
Akcije se isključuju sa trgovanja, firma ide u likvidaciju.
http://www.belex.rs/data/2009/08/00057379.pdf

Vidovnjak javi se. :wave1:
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 991
Points : 2792
Datum upisa : 05.09.2008

Bane a.d. Sombor - BANE Empty
PočaljiNaslov: Re: Bane a.d. Sombor - BANE   Bane a.d. Sombor - BANE Icon_minitime11/27/2009, 22:28

Da bi se namirila dugovanja, somborsko metaloprerađivačko preduzeće "Bane", koje je u likvidaciji, prodaće svoju imovinu.

Prodaja će početi narednog meseca, a kupcima će najpre biti ponuđene mašine. Najveći poverioci su Poreska uprva i radnici.

U ovoj nekada moćnoj firmi, sa blizu 3.000 zaposlenih, trenutno radi samo 90 radnika. Oni dovršavaju započetu proizvodnju, pa će se potom i sami naći na evidenciji Nacionalne službe za zapošljvanje.
Nazad na vrh Ići dole
Mikkii
Just looking
Just looking



Broj poruka : 10
Points : 34
Datum upisa : 25.09.2009

Bane a.d. Sombor - BANE Empty
PočaljiNaslov: Re: Bane a.d. Sombor - BANE   Bane a.d. Sombor - BANE Icon_minitime4/20/2010, 11:57

Forumasi,ima li nekog ko ima akcije Baneta?
Sta ce biti sa nama akcionarima i hocemo li dobiti pare?
Ja sam zvao firmu i rekli su mi da je trebalo da prijavim potrazivanja u roku za prijavu,koji je vec prosao.
Kakav je zakon po tom pitanju?
Zna li neko koji su rokovi dokle bi ta likvidacija mogla biti gotova?
Neka se javi neko ko zna vise.
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

Bane a.d. Sombor - BANE Empty
PočaljiNaslov: Re: Bane a.d. Sombor - BANE   Bane a.d. Sombor - BANE Icon_minitime4/20/2010, 14:43

MORNAR ::
Prodaja stečajnog dužnika jeste jedan od modela privatizacije.
Kada se taj model primenjuje za obaveze firme u stečaju više ne odgovara ni stečajni dužnik ni njen kupac, jer kupac pravnog lica u stečaju preuzima čisto preduzeće, odnosno firmu bez obaveza.

Prema novom zakonu o stečaju koji je usvojen u decembru 2009. kupac postaje jedini vlasnik privrednog društva i nikakvih prethodnih obaveza više nema.
Poverioci (tu spadaju i akcionari) se namiruju iz stečajne mase koju čini cena od prodaje stečajnog dužnika a ako je cena mala poverioci ostaju kratkih rukava.

Primeri:
- Niska cena Sartida koji je prodat za sumu iz koje je namireno samo 2 % dugova.

- Robne kuće Beiograd gde je pogodjena cena dovoljno velika da pokrije veći deo poverioca (ali ne svih!!).

U takvim slučajevima imaoci akcija (akcionari) su poslednji u redu za namirenje!!!

Valjda može da pomogne?

rabbit

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
 
Bane a.d. Sombor - BANE
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» PK Sombor - PKSO
» VJSO - Vojvodina a.d. , Sombor
» PMLT - PP Miletic Sombor
» Sunce a.d., Sombor - SNCE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: