BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Porez na kapitalnu dobit

Ići dole 
+144
gogloee
Danijel.stanisavljevic.11
Dragan555
s.nikolić
Dragivoje
Floxed
Cucla
boban75
FatCat
MMcorp
Vesa
hund
Dejv7
mirjana mirjana
Big Brle
grimbugot
Ars Vivendi
xaraga
bonum.mm
Jaca
Jegulja
Cicija
toma.bader
Alonisos
sasanikolic
Mondo
philips1
cukicezar
pepermint
Zak10
MightyZ
Bobo011
milosmiljkovic
Folio
Roman Abramovich
vladica
goxi
Trade Now
Zile
arsen123
Ceras
MYSTIC021
Tenerife
toci1980
Big Mile
zekapeka
Nenadnenad67
yerba mate
Tomislav
Aria
Al Kapone
C R A Z Y
Luka1
Delboj
MHE kila(H)WATacina
Von Misha
boxxi
xxx27
trind
zveki
spainica
Dragan11
Ultrex
Bond
Matans
Frenky
Nena7
Skorpion
Mivanovic
Mister No
Bjekam23
Drag65
Smile
Voiceoflaw
Fmember
Marioss
Limited011
Pripravnik
011
Boranija
Zmark
Popaj
Steve McQueen
Taliano
Boby
Mistery 011
Ilija
Zalad
LUMTDZOS
Nauzika
Dragot
Nikolaj3
Sahbaz
Aleks
Mary
Fast
Kibicer
Dejansss
Bookmaker
Rogy
Brmbocla
Light
Aritmeticar
Prokuplje
Djuka
JelenaS
Banaćanin
EHHO
Bombica
Poštar
Dr.
Milica1
HUACHUMA
pepsiman
Skrab0fix
MarkoJTD
Ivan2211
sirGagy
Kupi akcije
NEBOJSAe
KRUSKA
prevarant
Kobe Bryant
iki
Friz
Paštrović
Maca
Sofke
GogaAna
Zorg
Greta
Teletrader
Posmatrač
Dusan
Sneki
odisej
Pendula011
Pijacar
Grlja
selena
BojanNS
Milos86
tigrovic
genijeurazvoju
148 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
Light
VIP
VIP
Light


Broj poruka : 68
Points : 387
Datum upisa : 11.12.2010

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime3/16/2013, 12:01

To je bilo u zakonu do prosle godine. Više nema tog ograničenja.
Ove godine sam već dobio rešenje po kojem su mi odobrili prebijanje iako je gubitak, koji nisam ranije prebijao, bio iz prošle godine a dobitak iz ove godine.
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime3/16/2013, 12:13

Da, procitao sam tvoj raniji post Light. Trebalo bi ovo definitvno da resimo, a najbolje je da to vidimo sa upravom.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime3/16/2013, 13:02

Ako je tako,ja se izvinjavam sto sam napisao dezinformaciju,to je bilo 2009 atraktivno,...
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2008
Points : 5417
Datum upisa : 07.05.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime3/18/2013, 09:15

Direktor Poreske uprave Srbije Ivan Simič omogućio je poreskim obveznicima da mu se direktno obraćaju na mejl direktor@poreskauprava.gov.rs, na koji mogu da prijave uočene nepravilnosti u radu poreske službe ili zatraže njegov savet.

99

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime3/18/2013, 15:00

Hvala Limited011,
ja sam mu upravo napisao mail pa ću videti da li će odgovoriti i šta.
Nazad na vrh Ići dole
spainica
Just looking
Just looking



Broj poruka : 1
Points : 10
Datum upisa : 20.03.2013

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime3/20/2013, 16:51

Poseduem besplatne akcije od preduzeca,Zdravlje-aktavis je u pitanju.Cuo sam da se ne placa porez na kapitalnu dobit prilikom prodaje akcija,ako sam vlasnik akcija vise od 10 godina.Da li je to tacno ili ne?
Da napomenem jos da je Aktavis postao vecinski vlasnik sa 91,4 %akcija ,a ostatak od 8,6 % je kupio sistemom prinudnog otkupa od manjinskih akcionara,mimo svoje volje.
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime3/20/2013, 18:40

Tačno je.
Nazad na vrh Ići dole
zveki
Just looking
Just looking



Broj poruka : 9
Points : 50
Datum upisa : 30.01.2013

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime3/24/2013, 09:23

Nov sam pa ako može neko da pomogne. Da li je potrebno napraviti prvo kapitalni dobitak pre kapitalnog gubitka ili obratno (naravno u istoj godini) da bi se mogao prebijati kapitalni gubitak. Ili je sve jedno samo da je u istoj godini.
Nazad na vrh Ići dole
Light
VIP
VIP
Light


Broj poruka : 68
Points : 387
Datum upisa : 11.12.2010

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime3/24/2013, 10:38

Da bi mogli da se prebiju mora gubitak da bude pre dobitka.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan11
VIP
VIP



Broj poruka : 126
Godina : 46
Points : 486
Datum upisa : 04.08.2011

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime3/24/2013, 10:49

Light ::
Da bi mogli da se prebiju mora gubitak da bude pre dobitka.



Hvala.Porez na kapitalnu dobit - Page 9 145841 Znači i ostalim članovima. Neko je napisao u ranijim postovima da se može prebijati i kapitalni gubitak iz ranijih godina.
Nazad na vrh Ići dole
Light
VIP
VIP
Light


Broj poruka : 68
Points : 387
Datum upisa : 11.12.2010

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime3/24/2013, 11:34

Da, može dobitak da se prebija i sa gubitkom iz ranijih godina. Po starom zakonu gubitak je morao početi da se prebija u istoj godini a ostatak je mogao i u narednim godinama, ali sada više nema tog ograničenja u zakonu (neki su se žalli da im i dalje postavljaju taj uslov ali ne znam zašto - možda to i dalje važi za gubitke nastale pre stupanja na snagu izmena zakona, krajem septembra ili početkom oktobra 2012, ali nisam siguran u to).
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime3/25/2013, 23:37

Limited011 ::
Direktor Poreske uprave Srbije Ivan Simič omogućio je poreskim obveznicima da mu se direktno obraćaju na mejl direktor@poreskauprava.gov.rs, na koji mogu da prijave uočene nepravilnosti u radu poreske službe ili zatraže njegov savet.

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 140736

Super je omogućio. Ja mu piso, niš ne odgovara.
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime3/26/2013, 08:36

Ni meni nije odgovorio, zvone mu j..a Porez na kapitalnu dobit - Page 9 516777
E sad gledajte ovo. Procitajte recenicu pazljivo, a onda kliknite detaljnije i procitajte zakon. Strasno!
http://www.poreskauprava.gov.rs/kontaktcentar/questiondetails.jsp?tabID=1&CatID=7&QID=200
Nazad na vrh Ići dole
Marioss
Still learning
Still learning
Marioss


Broj poruka : 52
Points : 164
Datum upisa : 28.11.2011

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime4/8/2013, 16:12

Prodao neke akcije. Otisao da prijavim porez. Predajem kao i uvek PPDG-3 i potvrde o kupovini, i o prodaji akcija. Radi neka nova sluzbenica. I kaze:
- Ovo nije dovoljno. Treba vam i kopija LK, i ...
- Kopija LK do sada nije trebala.
- Osim kopije LK, treba na jedan papir da napisete, tj. date izjavu kako ste i na koji nacin dosli do akcija, od kojih prihoda, ko vam ih je prodao, kome ste ih, kako i kada prodali ...
- MOLIM?! Kakve sada pisane izjave? Pa eto vam potvrde o kupovini i prodaji akcija. Tu vam sve pise.


Ali ona tera po svome. Posto sam i ja bio tvrdoglav objasnjavajuci ko mi je do sada sve radio te prijave i kako to ne treba, na kraju je nasla neko njihovo uputstvo gde pise sta se predaje od dokumenata, i gde naravno ne pise da treba pisana izjava.
Podsetila me na onu legendarnu "Micu ubicu".
Mogu zamisliti da je bio neko ko prvi put prijavljuje prodaju akcija, bas me zanima kako bi napisao ko mu je prodao akcije ...
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 52
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime4/8/2013, 16:56

Najvise volim te SKOLOVANE,sto su dosle preko veze ili....ja odmah galamim,kad imam takvu problematiku...oce da upali... Porez na kapitalnu dobit - Page 9 145841
Nazad na vrh Ići dole
Light
VIP
VIP
Light


Broj poruka : 68
Points : 387
Datum upisa : 11.12.2010

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime5/22/2013, 12:12

U proceduri su izmene zakona o porezu na dohodak građana. Izgleda da će se promeniti rok za prijavu poreza na kapitalne dobitke pa će umesto 15 dana biti 30. Kada su u pitanju akcije (koje su hartije od vrednosti, ali su i udeli u kapitalu) nije mi baš jasno da li će se primenjivati rok iz tačke 1) ili iz tačke 2)
Da li neko može to da razjasni?
U svakom slučaju će mi smanjiti broj odlazaka u poresku :)

Druga važna izmena je obaveza organizatora tržišta kapitala da polugodišnje izveštava poresku upravu u prenosima hartija od vrednosti.

Citat :
Члан 45.
Члан 95. мења се и гласи:
„Члан 95.
Обвезник који у току године изврши пренос права по основу којег може настати капитални добитак или губитак у складу са овим законом дужан је да поднесе пореску пријаву најкасније у року од 30 дана од:
1) дана закључења уговора о преносу стварних права на непокретностима, уговора о преносу ауторских права, права сродних ауторском праву и права индустријске својине, као и удела у капиталу правних лица;
2) истека сваког календарског полугодишта у којем је извршен пренос хартија од вредности.
Изузетно од става 1. тачка 1) овог члана рок за подношење пореске пријаве је 120 дана од дана продаје непокретности по основу које обвезник може да оствари право на пореско ослобођење сагласно члану 79. став 1. овог закона.
Изузетно од става 1. овог члана за пренос права које је предузетник евидентирао у пословним књигама не подноси се пореска пријава из става 1. овог члана, већ се подаци о капиталном добитку, односно губитку исказују у пореском билансу.
Обвезник пореза на приходе од издавања непокретности, као и обвезник пореза на приходе од давања у закуп покретних ствари, дужни су да поднесу пореску пријаву најкасније у року од 30 дана од дана закључења уговора о издавању непокретности, односно закључења уговора о давању у закуп покретних ствари.
Пореску пријаву са обрачунатим порезом за који је чланом 100а овог закона утврђена обавеза самоопорезивања, осим из ст. 1. и 4. овог члана, подноси се у року од 45 дана од дана остваривања прихода.
Организатор тржишта капитала у смислу закона којим се уређује тржиште капитала дужан је да у року од 30 дана од истека сваког календарског полугодишта Пореској управи - Централи у електронском облику достави извештај о преносу хартија од вредности извршеном у том полугодишту.
Облик и садржај извештаја из става 6. овог члана прописује министар.”
Nazad na vrh Ići dole
Light
VIP
VIP
Light


Broj poruka : 68
Points : 387
Datum upisa : 11.12.2010

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime5/25/2013, 10:05

Ima jedna još veća izmena:
Citat :

Члан 48.
Члан 100. мења се и гласи:
„Члан 100.
По решењу надлежног пореског органа утврђује се и плаћа порез на:
1) паушални приход од самосталне делатности;
2) годишњи порез на доходак грађана.”
Члан 49.
После члана 100. додаје се члан 100а, који гласи:
„Члан 100а
Самоопорезивањем утврђују се и плаћају порези на следеће приходе:
1) приходе од самосталне делатности предузетника који води пословне књиге у складу са чланом 43. став 2. овог закона;
2) капиталне добитке;
3) приходе које исплаћује исплатилац који није правно лице или предузетник, и то:
(1) приходе од ауторских права, права сродних ауторском праву и права индустријске својине;
(2) камате;
(3) приходе од издавања непокретности и давања у закуп покретних ствари;
(4) друге приходе из члана 85. овог закона.

Ovo znači da više nećemo plaćati porez na kapitalne dobitke po rešenju iz poreske nego da ćemo morati sami da obračunamo, platimo i prijavimo porez u roku iz onog prethodnog člana. Otprilike kao što to rade i pravna lica.
Nazad na vrh Ići dole
Ilija
Member
Member
Ilija


Broj poruka : 480
Points : 1261
Datum upisa : 30.09.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime6/5/2013, 09:07

Imam više kupovina po različitim cenama, može li se u poreskoj prijavi dati ona koja mi više odgovara (npr. novija sa višom cenom), da bih u nekoj sledećoj prodaji prijavio neku koja je starija, odnosno da li je za PU bitan redosled kupovine?
Nazad na vrh Ići dole
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime6/5/2013, 10:02

Ne znam. Ja za svaki slučaj idem od najstarije.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime6/5/2013, 10:07

Ilija ::
Imam više kupovina po različitim cenama, može li se u poreskoj prijavi dati ona koja mi više odgovara (npr. novija sa višom cenom), da bih u nekoj sledećoj prodaji prijavio neku koja je starija, odnosno da li je za PU bitan redosled kupovine?


može, nije bitan redosled, ako si kupio jednu akciju prošle godine a drugu ove godine, pa si danas prodao jednu od te dve, tvoj je izbor da li si prodao onu kupljenu prošle godine ili ovogodišnju.

ali ne možeš da istu akciju prodaš dva put.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime6/5/2013, 19:58

Odlično pitanje.

@Fmember
A ko vodi računa o tome da ne prodaš istu akciju 2 puta? Da li stvarno misliš da ovi iz poreske to gledaju?
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime6/6/2013, 08:23

Matans ::
Odlično pitanje.

@Fmember
A ko vodi računa o tome da ne prodaš istu akciju 2 puta? Da li stvarno misliš da ovi iz poreske to gledaju?

Ne, ali bi trebalo da i o tome vode računa... verovatno ih mrzi smoke

niti znam kakav softver koriste, ali ako imaju bilo kakakav centralizovan za evidenciju predatih naloga, to bi se odmah pokazalo.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Light
VIP
VIP
Light


Broj poruka : 68
Points : 387
Datum upisa : 11.12.2010

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime9/17/2013, 11:14

Da li se već primenjuju novi rokovi za predaju poreskih prijava ili je još uvek 15 dana?

Jasno mi je da tek od 1.1.2014. počinje sa samooporezivanjem ali mi nije jasno da li tek od tada važe i rokovi za predaju poreske prijave ili oni već važe kao i većina drugih odredbi usvojenih u poslednjim izmenama zakona.
Nazad na vrh Ići dole
trind
Still learning
Still learning
trind


Broj poruka : 111
Points : 540
Datum upisa : 01.09.2013

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime9/18/2013, 16:44

Sve promene vaze od 1.1.2014. Samooporezivanje podrazumeva da sami obracunavamo i uplacujemo porez, bez resenja poreske uprave. Nije precizirano da li nacin obracuna ostaje isti, na primer primena koeficijenta rasta na malo (ako su uopste tako zove).
Nazad na vrh Ići dole
xxx27
Still learning
Still learning



Broj poruka : 47
Points : 240
Datum upisa : 16.04.2012

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime10/26/2013, 12:20

Чуо сам да се порез на капиталну добит на продају акција не плаћа ако сте поседовали те акције најмање 10 година?
Зна ли неко нешто о овоме?
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime10/28/2013, 20:03

Tako je. Ako si bio vlasnik akcija duže od 10 godina ne plaćaš porez na dobitak kada ih prodaješ, ali isto tako ti se ne priznaje ni gubitak ako ga imaš.

@Fmember
Koliko ja znam te ludake u poreskoj upravi čudilo bi me da uopšte znaju šta je softver, a da imaju bilo šta centralizovano ne bi mi morali prijavljivati šta smo zaradili već bi oni to odma videli na osnovu transakcija iz CRHoV-a.

A što se tiče 15 dana meni nisu pravili problem ni ako malo probijem taj rok. Do mesec, dva.

Jedva čekam taj 01.01. da više ne moram da idem u poresku.
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime10/28/2013, 20:16

Ah da, zaboravih.

@Marioss
Kopija lične karte mora po zakonu da se preda i meni to traže u NS. Imao si sreće dosad ako ti nisu tražili.
A što se tiče priloženih dokaza potvrde od brokera su dovoljne, a te pisane izjave je ta nova sanjala.
Nazad na vrh Ići dole
boxxi
VIP
VIP



Broj poruka : 69
Points : 329
Datum upisa : 23.11.2013

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime11/23/2013, 17:28

Puno pozdrava dragim forumasima.  Mene zanima koji su krajnji rokovi za prijavu kapitalnog gubitka.  Da li je kasno sada do kraja godine da se prijavi kapitalni gubitak iz 2008 ili je vazeci rok od 5 godina?  Moze li se taj kapitalni gubitak prebijati sa kasnijim dobicima,npr. iz ove godine?
    Postoje li rokovi posle kojih prijava kapitalnog gubitka kao i dobitka zastarevaju?
Nazad na vrh Ići dole
Matans
VIP
VIP
Matans


Broj poruka : 243
Points : 1117
Datum upisa : 13.12.2012

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime11/25/2013, 22:39

Ako se ne varam rok za prijavu dobitka ili gubitka je 15 dana, ali meni bar nisu pravili problem ni ako zakasnim mesec dva. Rok za prebijanje gubitka sa dobitkom je mislim 5 godina ali ni to nisam siguran. Piše u privrednom savetniku.
Nazad na vrh Ići dole
boxxi
VIP
VIP



Broj poruka : 69
Points : 329
Datum upisa : 23.11.2013

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime11/27/2013, 23:19

Rokovi su izgleda pomereni na 30 dana.  Rok za prijavu video sam da je 5 godina.
  Pitanje je samo da li to znaci od bilo kog datuma u 2008-oj  do  bilo kog u 2013-oj  ili  bukvalno 5 godina (sto bi znacilo ako se transakcija dogodila npr.: 20.6.2008 mora da se prijavi do 19.6.2013.).
    To je jedno,a drugo je kako ce da reaguju gospoda iz PU kad im se pojavi neko da prijavi KD posle 5 godina.
Nazad na vrh Ići dole
boxxi
VIP
VIP



Broj poruka : 69
Points : 329
Datum upisa : 23.11.2013

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime12/12/2013, 21:47

Prijavio sam porez pre nedelju dana,mozda i u najgorem momentu.  Prvi put sam se pojavio u poreskoj upravi.  Prijavio sam transakcije za 2013-tu,gde su bili uglavnom dobici i takodje transakcije za 2008-u , gde su skoro sve gubici,koji su daleko veci.
     Dzabe sve to. Sto se tice gubitaka,ja sam ih prijavio u roku od 5 godina,ali se bojim da moram da se taj datum gleda tek kad oni donesu resenje i kad ja budem trazio zahtev za prebijanje gubitaka sa dobicima. To ce biti posle Nove godine i bice kasno.
       Da stavimo na stranu to sto mnogo kasnim i da pretpostavimo da ce oni normalno da obrade sve prijave.
Ima li neko nekakav komentar?  Jel kasno za prebijanje gubitaka sa dobicima?
Koliko njima obicno treba vremena da obrade zahteve?
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime12/13/2013, 18:50

Los redosled poteza ... Tesko da sad nesto povadis.
Nazad na vrh Ići dole
Von Misha
Still learning
Still learning



Broj poruka : 52
Godina : 59
Localisation : Beograd
Points : 201
Datum upisa : 19.11.2010

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime12/30/2013, 10:51

Drugari, kakva je situacija po pitanju poreza za kapitalnu dobit (odnosno prijave kapitalnog gubitka) za firme koje su u stečaju? Ja imam ponešto od toga - SRBL, FIDL, PRBN. Da li to može da se prijavi kao kapitalni gubitak? Pročitao sam celu temu ali ništa nije pisano o teme. Pozdav svima. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Nikolaj3
Our family
Our  family
Nikolaj3


Broj poruka : 247
Points : 922
Datum upisa : 24.11.2009

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime12/30/2013, 11:14

Von Misha ::
Drugari, kakva je situacija po pitanju poreza za kapitalnu dobit (odnosno prijave kapitalnog gubitka) za firme koje su u stečaju? Ja imam ponešto od toga - SRBL, FIDL, PRBN. Da li to može da se prijavi kao kapitalni gubitak? Pročitao sam celu temu ali ništa nije pisano o teme. Pozdav svima. kafa
moci ces da prijavis gubitak tek kad se akcije izbrisu iz CRHOV
Nazad na vrh Ići dole
Von Misha
Still learning
Still learning



Broj poruka : 52
Godina : 59
Localisation : Beograd
Points : 201
Datum upisa : 19.11.2010

Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Porez na kapitalnu dobit   Porez na kapitalnu dobit - Page 9 Icon_minitime12/30/2013, 15:59

Nikolaj3 ::
Von Misha ::
Drugari, kakva je situacija po pitanju poreza za kapitalnu dobit (odnosno prijave kapitalnog gubitka) za firme koje su u stečaju? Ja imam ponešto od toga - SRBL, FIDL, PRBN. Da li to može da se prijavi kao kapitalni gubitak? Pročitao sam celu temu ali ništa nije pisano o teme. Pozdav svima. kafa
moci ces da prijavis gubitak tek kad se akcije izbrisu iz CRHOV
Hvala za odgovor, i meni tako nekako izgleda.
Nazad na vrh Ići dole
 
Porez na kapitalnu dobit
Nazad na vrh 
Strana 9 od 15Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
» POREZ NA PRENOS APSOLUTNIH PRAVA
» Porez na prihod od kapitala i porez na dobit pravnih lica
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Da li porez u Srbiji mora da se plat?
» Porez na devizne prilive iz inostranstva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Edukacija-
Skoči na: