BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS

Ići dole 
+32
Lord
jcapelja@gmail.com
Nikola
Nisam lep al sam glup
boban75
Deniko
Zak10
trind
Sutra
markan
Srđan
mirjana mirjana
mili61
monacco
Ilija123
Ars Vivendi
marjanovicgane
Alonisos
tonobangi
Nikolaj3
petronije
Aca kurbla
Tango
Bobo011
Boki72
Zile
Aca123
Dragivoje
adamm
Bond
Delboj
ald
36 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Delboj
Our family
Our  family
Delboj


Broj poruka : 315
Godina : 38
Points : 1126
Datum upisa : 03.12.2011

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime3/30/2024, 10:53

Ako prođe ponuda, onda ide prinudan otkup po ceni od 25.000 din
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13758
Localisation : Novi Sad
Points : 51508
Datum upisa : 03.06.2009

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime3/30/2024, 11:52

Promene: 22.03 - 30.03.2024. (T-2) ili 19.03 - 27.03.2024.

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 12-Promene-22-03-30-03-2024
Nazad na vrh Ići dole
Zak10
Our family
Our  family



Broj poruka : 287
Points : 1281
Datum upisa : 15.04.2010

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/3/2024, 14:00

00136458.pdf (belex.rs)
Nazad na vrh Ići dole
Deniko
Still learning
Still learning



Broj poruka : 78
Points : 302
Datum upisa : 14.12.2013

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/3/2024, 21:35

Објављен је финасијски извештај за 2023. Одличан резултат, нето добитак 2.636.715.000 дин. Нова књиговодствена би требало да буде нешто преко 25.000. 
Са добитком из ове године и претходних година укупан нераспоређени добитак би био преко 26 милијарди.
Ако је неко и размишљао да депонује акције ваљда ће после овог да одустане.
Ако понуда не прође, овде би требало да буде добра прича.

Aca kurbla and mirjana mirjana like this post

Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 786
Localisation : Vojvodina
Points : 2637
Datum upisa : 03.01.2014

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/3/2024, 23:14

Deniko ::
Објављен је финасијски извештај за 2023. Одличан резултат, нето добитак 2.636.715.000 дин. Нова књиговодствена би требало да буде нешто преко 25.000. 
Са добитком из ове године и претходних година укупан нераспоређени добитак би био преко 26 милијарди.
Ако је неко и размишљао да депонује акције ваљда ће после овог да одустане.
Ако понуда не прође, овде би требало да буде добра прича.
Nova knjigovodstvena je 24.689,80 dinara. kafa

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.

mirjana mirjana likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 213
Points : 650
Datum upisa : 03.04.2021

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/4/2024, 10:47

AKo dobro razumem, velikom većinom ste protiv deponovanja po ovoj ceni jer na osnovu bilansa i obracuna smatrate da hartija vredi dosta vise. Zapravo, nije mi jasno kakv je plan TGASa jer zasto bi iko deponovao kada i na prinudnom otkupu, ako prodje ponuda, dobija ovu cenu u najgorem slucaju (uz nesto cekanja -OK), a ako ne prodje ova ponuda, moze dobiti dosta vise naknadno.
Trudim se da nadjem logiku, ali bas mi zabridelo mi ovih par mozdanih celija sto imam. scratch
Nazad na vrh Ići dole
Delboj
Our family
Our  family
Delboj


Broj poruka : 315
Godina : 38
Points : 1126
Datum upisa : 03.12.2011

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/4/2024, 11:54

Nisam lep al sam glup ::
AKo dobro razumem, velikom većinom ste protiv deponovanja po ovoj ceni jer na osnovu bilansa i obracuna smatrate da hartija vredi dosta vise. Zapravo, nije mi jasno kakv je plan TGASa jer zasto bi iko deponovao kada i na prinudnom otkupu, ako prodje ponuda, dobija ovu cenu u najgorem slucaju (uz nesto cekanja -OK), a ako ne prodje ova ponuda, moze dobiti dosta vise naknadno.
Trudim se da nadjem logiku, ali bas mi zabridelo mi ovih par mozdanih celija sto imam. scratch
Upravo to.
Ako ponuda ne prođe, cena će eksplodirati.
Ako prođe, dobija se 25k samo za mesec zakašnjenja.

Aca123, Alonisos, mirjana mirjana and Nisam lep al sam glup like this post

Nazad na vrh Ići dole
Zile
VIP
VIP
Zile


Broj poruka : 323
Points : 1280
Datum upisa : 29.02.2012

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/4/2024, 12:26

Kad ugledna globalna kompanija radi otkup akcija od akcionara onda se trudi da uveri javnost da je korektan partner i u ponudi je nesto sto se, iz ociglednih razloga, zove fer cena.
Dakle ne minimalna, knjigovodstvena, trenutna trzisna itd, nego fer cena.

Jedini razlog zbog kojeg ova ugledna kompanija sa globalnim planovima nije to uradila nego ponudila minimalnu mogucu cenu, vidim u tome sto je upravu neko ubedio da je glupo da ne prodju sto jeftinije jer se to ovde tako radi. Po prirodi to bi bio korporativni agent koji savetuje firmu u takvim pitanjima. 
Odlicnu kompaniju kojoj je 90% ukupnog kapitala nerasporedjena dobit i prakticno bez dugova, otkupiti po knjigovodstvenoj ceni je obicna pljacka - tipa platicu ti tvoj deo firme tvojim parama.
To je ovaj korporativni agent sproveo mnogo puta u Srbiji.

Posle ovakve ponude za preuzimanje dodje mi da svoje akcije vezem lancem za radijator da bar moraju da se pomuce da mi ih otmu :)

Dragann_bgd, Mrgud, Nikolaj3, Aca123, Delboj, Nikola, Aca kurbla and like this post

Nazad na vrh Ići dole
Nikolaj3
Our family
Our  family
Nikolaj3


Broj poruka : 267
Points : 991
Datum upisa : 24.11.2009

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/4/2024, 15:53

Bravo Zile...ovo je najbolji opis i objašnjenje  situcije...

mirjana mirjana likes this post

Nazad na vrh Ići dole
petronije
Our family
Our  family



Broj poruka : 197
Points : 498
Datum upisa : 02.10.2019

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/4/2024, 16:09

petronije ::
Boki72 ::
Da li neko od vas ima bojazan, ipak je ovo zemlja Srbija, da ponuda sa cenom od 24.000 din ipak prodje i oni postanu vlasnici preko 90% akcija, zatim prinudnim otkupom otkupe ostalih 10% i time postanu vlasnici 100% firme. Za nagradu ovima prvima koji su im prodali 8% , ispod žita se da dodatnih 10-15,000 po akciji, sto kroz kes sto kroz neke poslove i time sebi uštede priličnu svotu novca.

Da li postoji mogućnost da se ovo desi?
Vrlo lako je moguce.
Ako pogledas promene koje Bond postavlja za sve akcije,videces da ovde fale neka imena koja su uvek gde je lova.Sama cinjenica da nisu ovde nesto govori da ovo smrdi....
Lepo sam napisao u ranijim postovima da je cinjenica da ovde nema dobro znanih igraca i da ovde smrdi u smislu da nece biti cena koju smo ocekivali.Isto sam u jednom postu napisao da ovde drugi igraci kupuju ( verovatno preko kastodija a i ovako kao obicni) i da ce im kada za to dodje vreme deponovati akcije i omoguciti da stignu do 90 % po ovoj ceni kojoj su dali u ponudi.A onda odose i svi ostali.
Vole bi da gresim ali mislim da je to realnost.
Ovi ce posle biti nagradjeni.
Tako su odradili i sa Gosom i sa Alfa plamom itd...

Nisam lep al sam glup likes this post

Nazad na vrh Ići dole
petronije
Our family
Our  family



Broj poruka : 197
Points : 498
Datum upisa : 02.10.2019

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/4/2024, 16:11

Ja sam izasao pa sta bude neka bude.
Bar sam brze dosao do love.Ako sam pogresio onda se utepam.:(
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 528
Points : 1425
Datum upisa : 17.02.2014

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/4/2024, 19:35

petronije ::
Ja sam izasao pa sta bude neka bude.
Bar sam brze dosao do love.Ako sam pogresio onda se utepam.:(

Nemoj da se utepas,ce saznas za 10 dana

mirjana mirjana likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 213
Points : 650
Datum upisa : 03.04.2021

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/4/2024, 21:02

Ja cu ko Žile, pa nek crknu dušmani TUCA

mirjana mirjana likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13758
Localisation : Novi Sad
Points : 51508
Datum upisa : 03.06.2009

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/4/2024, 21:26

Ja sam prodao 60 komada po 3800, ali 2013. godine  Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 1f600

mirjana mirjana and Perapostar like this post

Nazad na vrh Ići dole
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 94
Points : 316
Datum upisa : 22.11.2019

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/4/2024, 21:47

petronije ::
Ja sam izasao pa sta bude neka bude.
Bar sam brze dosao do love.Ako sam pogresio onda se utepam.:(

Pošto si požurio da izadješ i pored svega što si ovde pročitao i saznanja da manje od 25000 nikako ne možeš dobiti, pretpostavljam da imaš u vidu neku profitabilnu investiciju koja ne može da sačeka.
sesir
Pozivam te da prekosutra, kada dodješ do novca i udješ u tu investiciju, obavestiš i nas ostale u šta investiraš, da bi i mi učinili isto. To je i u tvom interesu, jer kad i mi ostali počnemo tamo da investiramo, tržišna vrednost tvoje investicije će skočiti zbog velike tražnje.
cyclops

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.

Dejansss and marjanovicgane like this post

Nazad na vrh Ići dole
petronije
Our family
Our  family



Broj poruka : 197
Points : 498
Datum upisa : 02.10.2019

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/5/2024, 09:02

Izasao sam 2 dana pre ponude.
Da li sam se zeznuo-verovatno ce vreme pokazati.Usao sam i Nis i tu sam trenutno za sada u malom dobitku.

mirjana mirjana likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Delboj
Our family
Our  family
Delboj


Broj poruka : 315
Godina : 38
Points : 1126
Datum upisa : 03.12.2011

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/5/2024, 09:40

Ako si izašao 2 dana pre ponude, onda si u startu na tgas-u u minusu 1000din/akciji
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/5/2024, 13:31

1000 rsd je 4%, i danas ne bi mogao i dalje da Prod po 25000 gledajući tablu, nego bi morao da čeka. Tako da, kad legne lova za TGAS izračunajte 😊 Puno sreće obojici! 🎉

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
mirjana mirjana
Still learning
Still learning



Broj poruka : 94
Points : 316
Datum upisa : 22.11.2019

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/5/2024, 16:41

Na sajtu momentum.rs može da se pročita izmedju ostalog i sledeće:

Proizvođač i distributer tehničkih i medicinskih gasova, Messer Tehnogas (TGAS), zabeležio je ekspanziju poslovanja u 2023. godini, pokazuju nekonsolidovani finansijski izveštaji objavljeni na portalu APR-a.

Tehnogas je prošle godine povećao poslovni prihod za 40,6 odsto na 16,0 milijardi dinara, što je slična stopa rasta kao i u prvoj polovini godine. Kao što je poznato, veliki doprinos rastu realizacije dao je početak modernizovane topioničke prerade u Boru 1. marta kada je počelo da radi i postrojenje Tehnogasa.

Poslovna dobit skočila je 52,5 odsto na 3,69 milijardi dinara uprkos velikom rastu troškova električne energije koji su duplirani na 5,3 milijarde dinara. Neto dobitak je povećan 32,4 odsto na 2,64 milijarde dinara, a krajnji rezultat bi bio i bolji da kompanija nije uknjižila otpise potraživanja od 748,9 miliona dinara.
sesir

_________________
Sve gore napisano nije investicioni savet, nego SAMO moje mišljenje ili saznanje koje ne mora da bude tačno.

Nikola and marjanovicgane like this post

Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13758
Localisation : Novi Sad
Points : 51508
Datum upisa : 03.06.2009

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/6/2024, 08:54

Promene: 30.03 - 06.04.2024. (T-2) ili 27.03 - 03.04.2024.

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 13-Promene-30-03-06-04-2024
Nazad na vrh Ići dole
Nikolaj3
Our family
Our  family
Nikolaj3


Broj poruka : 267
Points : 991
Datum upisa : 24.11.2009

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/6/2024, 09:30

Iz ovih Bondovih tabela moze se primetiti da medju vlasnicima akcija ima dosta umrlih lica, i sad posle ponude naslednici se pripremaju za prodaju
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 528
Points : 1425
Datum upisa : 17.02.2014

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/6/2024, 10:57

Sto je jos vaznije,moze se primetiti da Srdjan i jos par njih trocifrenih dokupljuju na nivou  oko 25k sesir
Nazad na vrh Ići dole
Tango
Just looking
Just looking



Broj poruka : 12
Points : 49
Datum upisa : 09.02.2010

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/9/2024, 08:33

A u bilansima se ne vidi poslovanje tgas slovenija koji posluje sjajno,, stoje im milioni u sloveniji, i cekaju da otkupe sve da isplate postenu dividendu, ne kao sicu do sadaNe dajte akcije ljudi po ovoj ceni, ako ponuda ne prodje morace da se isprse puno vise. Ovako ispada da otkupljuju akcije nasim parama

Nisam lep al sam glup likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Tango
Just looking
Just looking



Broj poruka : 12
Points : 49
Datum upisa : 09.02.2010

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/9/2024, 08:38

I gdja jasmina bode, bivsa supruga direktora Tgas proda bas svoje akcije par dana pred ponudu po 24.000 dinara. Muvanje na sve strane, koje moze da prodje samo kod nas
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/9/2024, 19:36

Podseti me kad je jedna moja hartija u U.S. Jako odjednom skočila, ja prodao. Posle par dana još skočila, pa se sledeći dan pojavi vest da ih kupljuje Brookfield, znaci 10 dana pre toga čisti insider trading. I kad neka kompanija pada cena, neretko posle toga bude neka loša vest. Najmanje muljanja kod najvećih firmi, jer je teško pomeriti ….
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 532
Points : 1913
Datum upisa : 06.12.2011

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/10/2024, 12:42

Deluje da neće uspeti da sastave 90%.

Vlasnici sa KASTODI i ZBIRNI u imenu imaju ukupno 5.86%. A verujem da nisu svi zainteresovani za prodaju...

Ostali vlasnici koji nisu u toj kategoriji na vrhu:
Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 2024-010

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.

Nisam lep al sam glup likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 528
Points : 1425
Datum upisa : 17.02.2014

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/10/2024, 13:21

I meni tako izgleda.BTW,da sam pri gotovini i ja bih kupovao kao neko juce i danas,sve do 25k ode preko 50
akcija,ne moze mnogo da se izgubi,ali zato moze mnogo da se dobije

Nikolaj3, Aca123, Delboj, Nikola and Nisam lep al sam glup like this post

Nazad na vrh Ići dole
monacco
Just looking
Just looking



Broj poruka : 26
Points : 109
Datum upisa : 05.08.2020

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/11/2024, 13:34

Jel ovde Ponedeljak u 12 sati poslednji rok da se odgovori na ponudu,ko hoce da proda akcije?
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 528
Points : 1425
Datum upisa : 17.02.2014

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/11/2024, 13:35

monacco ::
Jel ovde Ponedeljak u 12 sati poslednji rok da se odgovori na ponudu,ko hoce da proda akcije?

Da
Nazad na vrh Ići dole
ald
Just looking
Just looking



Broj poruka : 25
Points : 109
Datum upisa : 19.05.2021

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/11/2024, 14:46

[You must be registered and logged in to see this link.]

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Screen10

Nikolaj3 and Zile like this post

Nazad na vrh Ići dole
Nikolaj3
Our family
Our  family
Nikolaj3


Broj poruka : 267
Points : 991
Datum upisa : 24.11.2009

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/11/2024, 14:58

Nema godine da se investitori na Beogradskoj berzi nisu pitali zašto Messer nalik ostalim većinskim 
vlasnicima ne pokuša delistiranje Tehnogasa, naročito što je ova nemačka firma nejavna, u porodičnom vlasništvu. 
Kada je uvedena dividenda 2016. bilo je jasno da u skorije vreme ovi planovi nisu na dnevnom redu, ali su očito došli 
2024. godine. Uspeh ponude će zavisiti pre svega od dva najveća manjinska akcionara koji raspolažu sa oko 6% akcija 
i bez njihovog pristanka Messer će teško dostići željeni prag od 90% vlasništva koji je uslov za prinudni otkup akcija. 
Ako ne uspe u ovoj nameri, Messer-ovi dalji koraci zavisiće pre svega od jačine razloga da krene u konsolidaciju 
vlasništva 27 godina nakon dolaska na ovo tržište
Nazad na vrh Ići dole
Nikolaj3
Our family
Our  family
Nikolaj3


Broj poruka : 267
Points : 991
Datum upisa : 24.11.2009

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/11/2024, 15:04

Stoga ne čudi što je pokazatelj EV/EBITDA i nakon 
tolikog skoka cene izuzetno nizak u odnosu na 
glavne svetske kompanije u ovoj delatnosti, čak i 
kada se, opravdano, uzme u obzir činjenica da 
globalni lideri zbog nižeg rizika pretpostavljaju 
skuplje vrednovanje. 
Tako se akcijama najveće svetske kompanije u ovoj 
oblasti, Lindea, trguje na EV/EBITDA pokazatelju 
od 17,6x, dok je recimo imovina akcionara Lindea 
prilikom spajanja sa Praxair-om pre 6-7 godina bila 
vrednovana na 11,1x EV/EBITDA. Ne idući toliko 
daleko, samo preuzimanje Messer-ove podružnice 2018. godine Tehnogas je platio 7,1x očekivanog EBITDA u narednoj 
godini, dakle više nego duplo skuplje nego što je trenutno ponuđeno manjinskim akcionarima Tehnogasa. Jasno je, 
generalna situacija na Beogradskoj berzi nije previše sjajna nakon pravog egzodusa listiranih kompanija i investitora, 
ali se teško odupreti utisku da je diskont u odnosu na vrednovanje sličnih biznisa u svetu ipak preveliki. Ovoj oceni 
doprinosi i činjenica da se glavne svetske berze nalaze oko istorijskog maksimuma te da povišena vrednovanja u 
redovnom trgovanju još više poskupljuju cenu merdžera i akvizicija.

Aca123, Delboj, Zile and GagarinM like this post

Nazad na vrh Ići dole
Delboj
Our family
Our  family
Delboj


Broj poruka : 315
Godina : 38
Points : 1126
Datum upisa : 03.12.2011

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/12/2024, 14:30

Još jedan pokazatelj da otkup ne ide kako je planirano - NLB banka me već drugi put u poslednjih par dana podseća da mogu da deponujem akcije.
Za ranije otkupe to nikada nisu radili.

Aca kurbla and marjanovicgane like this post

Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/12/2024, 17:22

I to kao provizija 0.3% za deponovanje... i mene isto po drugi put obavestavaju, kao da zurim da im prodam, a mene zabole... 

Druga stvar, cena na berzi je oko 25K znaci onaj ko je informisani kupac se kladi da nece otkup proci. Prometa ima, nije discount na berzi kao sto je bio slucaj sa Komercijalnom bankom.

Interesantno, valjda ce dobro da ispadne za male akcionare...
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 528
Points : 1425
Datum upisa : 17.02.2014

Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS   Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 Icon_minitime4/12/2024, 21:12

Ja dobio i pismeno i dva put mail..prebacio u Junk...

 Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS - Page 4 1f60e
Nazad na vrh Ići dole
 
Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS
Nazad na vrh 
Strana 4 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Messer Tehnogas a.d. Beograd - TGAS
» Luka Beograd a.d. Beograd - LBGD
» PZP Beograd
» BIP a.d. Beograd - BIPB 2. deo

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: