BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 13. DEO

Ići dole 
+75
Zmark
Jegulja
Floxed
Boki72
Deniko
trind
Miros Lav
Keops
Nikolaj3
LIMAN009
J_stojan
Vladulns
Von Misha
chicha_micha
monacco
Milos86
Huls
ima nade
Karlo
Admin
Minic
DejanJ
BiznissBL
marjanovicgane
tonobangi
petronije
Nisam lep al sam glup
Stuffearn
hund
Teletrader
Cucla
Dalaj Lama
bonum.mm
Ilija123
Stane Dolanc
Ivan00
philips1
Drasko
MHE kila(H)WATacina
SlobaUra
German
Marioss
saradnik
Maca
Boranija
pepermint
adamm
MORNAR
poverenje
AkiTaki
FatCat
Vesa
Aca kurbla
boban75
Fmember
JU500
ald
Ars Vivendi
Ivan2211
Delboj
Ceras
mili61
NewStar
Alonisos
Perapostar
Cicija
Limited011
s.nikolić
Bond
Al Kapone
Momir
Greta
Kobe Bryant
Smile
Roman Abramovich
79 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći
AutorPoruka
mili61
VIP
VIP



Broj poruka : 526
Points : 1640
Datum upisa : 28.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime8/25/2023, 11:18

Sve  zavisi  kod kog  si brokera  - banke , NLB  0,65 %

_________________
kafa

Nisam lep al sam glup likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 215
Points : 660
Datum upisa : 03.04.2021

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime8/25/2023, 11:27

Jasno ko dan. I kod istog brokera nemaju svi isto. Veći klijent ima bolje uslove. Nego mi je interesantno saznanje da da nije ista provizija na trgovinu i dividendu. Meni uzimaju 0,7% na obe stavke.
Nazad na vrh Ići dole
hund
Still learning
Still learning



Broj poruka : 91
Points : 270
Datum upisa : 25.11.2016

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime8/25/2023, 12:18

Nisam lep al sam glup ::
Prilikom klasičnog trgovanja je isto 0,3% ili drugačije?
При трговању банка узима 0,3% + 0,15% салдирање.
ЦРХОВ узима 0,11% и Берза 0,1%.
Све скупа 0,66%.

Aca kurbla and Nisam lep al sam glup like this post

Nazad na vrh Ići dole
SlobaUra
Still learning
Still learning



Broj poruka : 63
Points : 131
Datum upisa : 09.04.2021

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/3/2023, 19:37

https://www.nis.rs/proizvodi/avio-gorivo/

marjanovicgane likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/5/2023, 07:52

Медицинска опрема вредна 15 милиона динара коју је донирао НИС стигла у Дом здравља ГРАДОНАЧЕЛНИК Ђурић: Трудимо се да Нови Сад буде град без баријера.

Градоначелник Града Новог Сада Милан Ђурић присуствовао је свечаном догађају поводом реализације пројекта набавке савремене медицинске опреме за потребе гинеколошког одељења Дома здравља „Нови Сад“, који је Компанија НИС под слоганом „Да се нове наде роде“ спровела у оквиру Програма „Заједници заједно“.

Догађају је присутвовао Вадим Смирнов, заменик генералног директора Компаније НИС и прим. др Веселин Бојат, директор Дома здравља „Нови Сад“.

Градоначелник Ђурић је истакао да је Нови Сад поносан и захвалан што је један од одабраних градова, који су у партнерском односу са Компанијом НИС и да је данашња донација од великог значаја за унапређење јавног здравља у Граду.

- Улагања Града Новог Сада у опремање објекта Дома здравља на Лиману су обухватала и унапређење приступачности здравственим услугама особама са инвалидитетом, којих у Граду Новом Саду има око 40 хиљада и, у том смислу, не смемо да заборавимо да смо пионирски Град, јер смо Дом здравља опремили специјализованом стоматолошком столицом за наше суграђане који користе инвалидска колица. Донација од готово 15 милиона динара гинеколошке столице прилагођене особама са инвалидитетом, коју је Компанија НИС донирала, је на истом курсу и корак је више, ка унапређењу приступачности и нивоа услуга примарне здравствене заштите за све жене. Такође, посебно ме радује што ће ове, 2023. године, поред донација у здравство Компанија НИС у Нови Сад уложити додатних 17 милиона динара за пројекте унапређења наставног процеса и инфраструктуре основних и средњих школа, као и научно-истраживачких организација и научно-технолошких паркова – рекао је градоначелник.

Господин Вадим Смирнов је истакао значај одличне сарадње са Градом Новим Садом, која је у традицији партнерских и пријатељских односа увек била на високом нивоу, а да је за Компанију НИС Нови Сад вероватно и најважнији Град, јер је у њему седиште ове Компаније, те је додао да је 2023. година у Компанији НИС посвећена пројектима оснаживања образовног статуса деце и младих и да је у току конкурс који је отворен до 8. септембра.

Др Веселин Бојат, директор Дома здравља „Нови Сад“ се захвалио Компанији НИС која је уложила велика средства у систем примарне здравствене заштите у Новом Саду, унапређујући систем превенције донацијом гинеколошке столице, два матернал и фетал монитора и два ултразвучна апарата, и тако се надовезала на претходни пројект Едукативног центра за репродуктивно здраље у Алмашкој улици у Новом Саду који је ова Компанија такође финансирала.

Данашња донација једна је у низу успешних партнерских пројеката Града Новог Сада и Компаније НИС у оквиру Програма „Заједници заједно“. Од 2010. године до данас је путем овог Програма у Нови Сад уложено више од 220 милиона динара и реализовано више од 100 пројеката у областима науке и образовања, јавног здравља и социјалне заштите, заштите животне средине, развоја културе и спорта, са посебним фокусом на младе.

https://www.dnevnik.rs/novi-sad/projektima-kompanije-nis-unapreduje-se-sistem-primarne-zdravstvene-zastite-u-novom-sadu-04
Nazad na vrh Ići dole
Stuffearn
Just looking
Just looking



Broj poruka : 29
Points : 101
Datum upisa : 19.08.2021

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/8/2023, 18:18

Ако је неко корисник НЛБ трејдер апликације НЛБК банке а наплатили су му провизију при уплати Нисове дивиденде 0,3% уместо 0,15% нека пошаље приговор банци да му врати наплаћену разлику. Кажу из банке да је дошло до грешке па су неким корисницима НЛБ трејдера наплатили провизију 0,3% уместо 0,15% за дивиденду. Они који не користе апликацију се наплаћује провизија 0,3%.

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 151
Godina : 36
Points : 307
Datum upisa : 18.09.2022

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/8/2023, 20:44

Stuffearn ::
Ако је неко корисник НЛБ трејдер апликације НЛБК банке а наплатили су му провизију при уплати Нисове дивиденде 0,3% уместо 0,15% нека пошаље приговор банци да му врати наплаћену разлику. Кажу из банке да је дошло до грешке па су неким корисницима НЛБ трејдера наплатили провизију 0,3% уместо 0,15% за дивиденду. Они који не користе апликацију се наплаћује провизија 0,3%.
Pod koriscenjem aplikacije se misli na web aplikaciju (https://trader.nlbkb.rs/) ili ima i neka mobilna aplikacija ?
Nazad na vrh Ići dole
hund
Still learning
Still learning



Broj poruka : 91
Points : 270
Datum upisa : 25.11.2016

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/8/2023, 21:20

DejanJ ::

Pod koriscenjem aplikacije se misli na web aplikaciju (https://trader.nlbkb.rs/) ili ima i neka mobilna aplikacija ?
Пре је била и мобилна апликација, али мислим да је више нема, сад је само веб.
Nazad na vrh Ići dole
hund
Still learning
Still learning



Broj poruka : 91
Points : 270
Datum upisa : 25.11.2016

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/8/2023, 21:37

Stuffearn ::
Ако је неко корисник НЛБ трејдер апликације НЛБК банке а наплатили су му провизију при уплати Нисове дивиденде 0,3% уместо 0,15% нека пошаље приговор банци да му врати наплаћену разлику. Кажу из банке да је дошло до грешке па су неким корисницима НЛБ трејдера наплатили провизију 0,3% уместо 0,15% за дивиденду. Они који не користе апликацију се наплаћује провизија 0,3%.
Јел ово сигурно? Не видим то нигде у Правилнику о тарифама.
Nazad na vrh Ići dole
Stuffearn
Just looking
Just looking



Broj poruka : 29
Points : 101
Datum upisa : 19.08.2021

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/8/2023, 22:06

hund ::
Stuffearn ::
Ако је неко корисник НЛБ трејдер апликације НЛБК банке а наплатили су му провизију при уплати Нисове дивиденде 0,3% уместо 0,15% нека пошаље приговор банци да му врати наплаћену разлику. Кажу из банке да је дошло до грешке па су неким корисницима НЛБ трејдера наплатили провизију 0,3% уместо 0,15% за дивиденду. Они који не користе апликацију се наплаћује провизија 0,3%.
Јел ово сигурно? Не видим то нигде у Правилнику о тарифама.
 

Сигурно је. Не бих џабе писао. Тај тарифник је екстремно тешко наћи. Не знам зашто. Ево тарифника. 1.4.3. Је ставка у којој пише.

hund and s.nikolić like this post

Nazad na vrh Ići dole
Stuffearn
Just looking
Just looking



Broj poruka : 29
Points : 101
Datum upisa : 19.08.2021

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/8/2023, 22:11

Ево тарифник. Није хтело у претходном посту не знам зашто. 



https://www.nlbkb.rs/upload/pdf/Pravilnik%20o%20tarifama%20naknada%
20Banke%20Sluzbe%20za%20depozitarne%20i%20kastodi%20poslove%2
0NLBKB%20AD%20Beograd%2015102022.pdf

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Karlo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 77
Points : 133
Datum upisa : 13.11.2009

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/12/2023, 06:32

Nakon svih vaših komentara, vidim da me je moj broker odrao kao jarca. Convest.
Svi spominjete provizije od 0,15% preko 0,3% do 0,7% a ja sam dobio 2% manje.
Pre toga, za prinudni otkup JMBN uzeli su mi čak 5%.
Kod kupovine hartija oni mi uzimaju 0,7% i kad se dodaju ostali troškovi to izađe na 1,1%

Ne plaćam posebno naloge, nema ni drugih troškova.

Moraju, doduše, i oni od nečega da žive.
Nazad na vrh Ići dole
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 215
Points : 660
Datum upisa : 03.04.2021

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/12/2023, 07:43

Ja sam u MV, uzimaju mi 0,7 za sve: kupovina, prodaja, dividende.... znam da onima koji dodju retko ili jednokratmo - uzimaju 2%, tako je i meni bilo na pocetku. Ako trgujes cesce - sigurno mozes ispregovarati bolje uslove. Naravno na to idu i ostali troskovi banke i sl. Vredi probati. Ako ne - onih 0,3 u NLB bas dobro zvuci. I sam razmizljam o tranziciji, mada vetovatno i to nesto kosta.

Karlo likes this post

Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2632
Points : 5960
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/12/2023, 09:22

Ко ће преузети трошак повећања акциза за гориво – потрошачи или нафтне компаније
https://www.rts.rs/vesti/ekonomija/5270677/-trosak-povecanja-akciza-za-gorivo.html
Nazad na vrh Ići dole
Karlo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 77
Points : 133
Datum upisa : 13.11.2009

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/12/2023, 21:40

pepermint ::
Ко ће преузети трошак повећања акциза за гориво – потрошачи или нафтне компаније
https://www.rts.rs/vesti/ekonomija/5270677/-trosak-povecanja-akciza-za-gorivo.html
Emocije su mi podeljene. Ako preuzme NIS, uštedeću možda 4.000 dinara godišnje ali će verovatno dividenda biti znatno manja, pa ću mnogo više od toga da izgubim.

Sebično, zar ne?

Nisam našao nigde, ali mi je logično da bi se smanjio prihod, a time i dividenda, kad bi NIS preuzeo akcize na svoja leđa.

Ispadne da navijam da gorivo poskupi. Takav je život. Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane.

Pola pola, možda pošteno.
Nazad na vrh Ići dole
DejanJ
VIP
VIP



Broj poruka : 151
Godina : 36
Points : 307
Datum upisa : 18.09.2022

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/13/2023, 10:30

Juče sam prikupio još nekih informacija i povezao određene teme pa da ih podelim sa vama.

Slušajući energiju sputnjika sa profesorom Draganom Govedaricom sa tehnološkog fakulteta (https://www.youtube.com/watch?v=699y9mVaMug), su mi sinule neke ideje vezane za NIS i Petrohemiju.

NIS sa preuzimanjem Petrohemije pored diverzifikacije prihoda koji su pritom negativno korelisani (kada cena nafte padne nisko, NIS će uvećavati proizvodnju petrohemijskih proizvoda na kojima će ostvarivati veće prihode, a kada cena nafte ide gore prerađivaće više nafte za gorivo). Time će uvek ostvarivati dobre rezultate, i neće uticaj cene nafte biti toliko izražen na poslovanje NIS-a. 

Petrohemija proizvodi dosta sirovina za farmaceutsku, auto i gumarsku industriju a u okolini Petrohemije imamo dva kompleksa farmaceutske industrije (Hemofarm u Vršcu i Galeniku u Zemunu) a iako ne volim gumarsku industriju jer su veliki zagađivač imamo jednu novo otvorenu fabriku (Toyo Tires u Indjiji) i jednu koja uskoro počinje sa radom (Linglong u Zrenjaninu) koje su isto u 100KM od Pančeva i shodno tome Petrohemija mi deluje kao logični dobavljač sirovina za proizvodnju pneumatika. Pored ove dve imamo i Trayal u Kruševcu i Tigar u Pirotu.

Tako da se taj deo industrije gde Petrohemija treba da plasira svoje proizvode razvija, a uz to najbliži petrohemijski kompleksi su u Rumuniji, Bugarskoj, Mađarskoj i Grčkoj, tako da domaće tržište petrohemijskih proizvoda može kompletno biti u rukama petrohemije i da izvozi deo proizvoda za Crnu Goru, Bosnu i Hercegovinu ili Makedoniju.

Uz ovo neko je kačio skoro kako je NIS glavni dobavljač avio goriva za aerodrome Nikola Tesla i Konstantin Veliki. Svi znamo da se aerodrom NT širi, grade se novi terminali i izlazi, dodatna pista itd... Sve ovo će uticati na više aviosaobraćaja shodno tome i veća tražnja za avio gorivom te i više prihoda za NIS.

Kratkoročno (1-2 godine) dok je cena nafte visoka zbog smanjene proizvodnje nafte u državama OPEK+ biće lepih profita i kod NIS-a. 
Srednjeročno (2-5 godina) će već početi i Petrohemija da utiče i doprinosi profitu NIS-a.
Dugoročno (5+ godina) uvećaće se uticaj Petrohemije na rezultat NIS-a, dodatni prihodi zbog više aviosaobraćaja, smanjenje troškova kroz proizvodnju struje iz obnovljivih izvora

marjanovicgane, s.nikolić, Nisam lep al sam glup, Perapostar, Stuffearn and Minic like this post

Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 952
Points : 2045
Datum upisa : 10.09.2018

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/13/2023, 15:05

Brate Dejane,

Na berzi, u energetici Vi ste prva tabla a Pepermint je druga. U šahu ja sam prva a ne zna se ko je druga  jer niko drugi ne igra šah od

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2632
Points : 5960
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/14/2023, 11:28

Steta je sto je NATO sjebao pvc proizvodnju u petrohemiji. Tu proizvodnju bi NIS trebalo, po meni, odmah da obnovi.

"HIP-Petrohemija preživljava veoma težak period tokom NATO intervencije 1999. godine, kada je dva puta bombardovana 15. i 18. aprila. U bombardovanju je uništena fabrika VCM i ozbiljno oštećena fabrika Elektroliza (koja je kasnije prestala sa radom), a HIP-Petrohemija je ostala bez 40% proizvodnih kapaciteta. Ukupna šteta je procenjena na 449 miliona američkih dolara. Gubitkom hlorne linije debalansirana je etilenska linija u HIP-Petrohemiji, jer je nastao višak u kapacitetu fabrike Etilen od oko 100.000 t/god. Fabrika PVC, koja je bila sirovinski vezana za fabriku VCM, na taj način je ostala bez sirovine, iako sama nije pretrpela oštećenja u bombardovanju."

marjanovicgane, Nisam lep al sam glup and Stuffearn like this post

Nazad na vrh Ići dole
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 215
Points : 660
Datum upisa : 03.04.2021

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/14/2023, 15:49

DejanJ ::
Juče sam prikupio još nekih informacija i povezao određene teme pa da ih podelim sa vama.

Slušajući energiju sputnjika sa profesorom Draganom Govedaricom sa tehnološkog fakulteta (https://www.youtube.com/watch?v=699y9mVaMug), su mi sinule neke ideje vezane za NIS i Petrohemiju.

NIS sa preuzimanjem Petrohemije pored diverzifikacije prihoda koji su pritom negativno korelisani (kada cena nafte padne nisko, NIS će uvećavati proizvodnju petrohemijskih proizvoda na kojima će ostvarivati veće prihode, a kada cena nafte ide gore prerađivaće više nafte za gorivo). Time će uvek ostvarivati dobre rezultate, i neće uticaj cene nafte biti toliko izražen na poslovanje NIS-a. 

Petrohemija proizvodi dosta sirovina za farmaceutsku, auto i gumarsku industriju a u okolini Petrohemije imamo dva kompleksa farmaceutske industrije (Hemofarm u Vršcu i Galeniku u Zemunu) a iako ne volim gumarsku industriju jer su veliki zagađivač imamo jednu novo otvorenu fabriku (Toyo Tires u Indjiji) i jednu koja uskoro počinje sa radom (Linglong u Zrenjaninu) koje su isto u 100KM od Pančeva i shodno tome Petrohemija mi deluje kao logični dobavljač sirovina za proizvodnju pneumatika. Pored ove dve imamo i Trayal u Kruševcu i Tigar u Pirotu.

Tako da se taj deo industrije gde Petrohemija treba da plasira svoje proizvode razvija, a uz to najbliži petrohemijski kompleksi su u Rumuniji, Bugarskoj, Mađarskoj i Grčkoj, tako da domaće tržište petrohemijskih proizvoda može kompletno biti u rukama petrohemije i da izvozi deo proizvoda za Crnu Goru, Bosnu i Hercegovinu ili Makedoniju.
Citajuci ovaj post + ovaj iznad gde kaze koliko stete je naneo prokleti nato (crko da Bog da, kh kh), namece se pitanje koliko ce biti velika ulaganja NISa u obnovu / stabilizaciju celog tog sad novog sistema. Bez daljnjeg je super sto ce sad sve biti savremeno, dugorocno gledano kako kazete, ali zar nece to sad par godina prilicno ozbiljno uticati na dobit? Jel ima negde podataka koliki iznosi se planiraju?
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 952
Points : 2045
Datum upisa : 10.09.2018

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/14/2023, 16:08

Citat :
Citat :
Citajuci ovaj post + ovaj iznad gde kaze koliko stete je naneo prokleti nato (crko da Bog da, kh kh), namece se pitanje koliko ce biti velika ulaganja NISa u obnovu / stabilizaciju celog tog sad novog sistema. Bez daljnjeg je super sto ce sad sve biti savremeno, dugorocno gledano kako kazete, ali zar nece to sad par godina prilicno ozbiljno uticati na dobit? Jel ima negde podataka koliki iznosi se planiraju?

Neće, investicije se ne knjiže kao trošak. kafa

Nisam lep al sam glup likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2786
Points : 7944
Datum upisa : 21.01.2009

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/19/2023, 18:07

Direktor Republičkog fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje Relja Ognjenović potpisao je sporazume o saradnji sa predstavnicima 16 privrednih subjekata koji su se priključili projektu "Penzionerske kartice nove generacije”.

Među potpisnicima sporazuma o saradnji je i Naftna industrija Srbije (NIS)!!!

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!

marjanovicgane likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Zmark
Still learning
Still learning
Zmark


Broj poruka : 78
Localisation : Cacak
Points : 255
Datum upisa : 02.09.2010

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/20/2023, 08:28

Boranija ::
Da je neko u junu 2022. za 1.000 evra kupio 201 akciju NIS-a, a prodao ih krajem ovog meseca, uz nepromenjenu cenu, i naplaćenu dividendu, imao bi na računu 1.458 evra. Za godinu dana bi, dakle, uvećao kapital za skoro 46 odsto.

Pre tačno 12 meseci akcija NIS-a mogla je da se kupi za 584 dinara, a ovih dana vredi 850 dinara, s tim što svako ko ih bude posedovao 19. juna može da računa i na dividendu od oko 143 dinara.
Nisi smanjio za porez na dobit ali svejedno pristojna zarada ostaje ...
Nazad na vrh Ići dole
Ilija123
Still learning
Still learning



Broj poruka : 80
Points : 252
Datum upisa : 30.03.2022

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/20/2023, 10:35

Nisam lep al sam glup ::
Ja sam u MV, uzimaju mi 0,7 za sve: kupovina, prodaja, dividende.... znam da onima koji dodju retko ili jednokratmo - uzimaju 2%, tako je i meni bilo na pocetku. Ako trgujes cesce - sigurno mozes ispregovarati bolje uslove. Naravno na to idu i ostali troskovi banke i sl. Vredi probati. Ako ne - onih 0,3 u NLB bas dobro zvuci. I sam razmizljam o tranziciji, mada vetovatno i to nesto kosta.

Da li dividenda od NIS mora ići preko brokera ili može i direktno na račun ?
Nazad na vrh Ići dole
Alonisos
VIP
VIP



Broj poruka : 386
Points : 1389
Datum upisa : 04.09.2017

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/20/2023, 11:14

Mora preko brokera.

Ilija123 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 538
Points : 1919
Datum upisa : 06.12.2011

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/20/2023, 19:07

Ars Vivendi ::
Direktor Republičkog fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje Relja Ognjenović potpisao je sporazume o saradnji sa predstavnicima 16 privrednih subjekata koji su se priključili projektu "Penzionerske kartice nove generacije”.

Među potpisnicima sporazuma o saradnji je i Naftna industrija Srbije (NIS)!!!



Biće G-Drive protein bar na 20% popusta, i besplatna letnja tečnost za vetrobrane uz drugu kupljenu
Nazad na vrh Ići dole
Karlo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 77
Points : 133
Datum upisa : 13.11.2009

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/21/2023, 17:01

Za mesec dana, do 20.09.2023. OTP kastodi kupili su oko 28.650 akcija, to im je malo više od 1% NIIS u vlasništvu.
Od juna su kupili 39.000.

U aprilu i maju 2023. prodali su 141.000 komada otkad sam ja počeo da ih pratim.

Unikredit kastodi prodao je 46.000 letos i ništa otada nije kupio.
Nazad na vrh Ići dole
Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla


Broj poruka : 530
Points : 1435
Datum upisa : 17.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/21/2023, 20:20

Karlo ::
pepermint ::
Ко ће преузети трошак повећања акциза за гориво – потрошачи или нафтне компаније
https://www.rts.rs/vesti/ekonomija/5270677/-trosak-povecanja-akciza-za-gorivo.html


Nisam našao nigde, ali mi je logično da bi se smanjio prihod, a time i dividenda, kad bi NIS preuzeo akcize na svoja leđa.

Ispadne da navijam da gorivo poskupi. Takav je život. Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane.

Pola pola, možda pošteno.
Ne bih se brinuo na tvom mestu sto se tice toga, skoro pa sam siguran da ce akcize ici komplet u drzavnu kasu,i da ruje nece preuzimati na sebe dodatne troskove,vise me brine sto je prvih pola god bilo ocajno sto se tice dobiti NIS/a...da nisu poklonili ministarstvu SPS/u onolike evre u toboz razvoj kulture i obrazovanja,
A mogla je i ove god biti lepa prica... kafa
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2632
Points : 5960
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/22/2023, 09:17

Aca kurbla ::
Karlo ::



Nisam našao nigde, ali mi je logično da bi se smanjio prihod, a time i dividenda, kad bi NIS preuzeo akcize na svoja leđa.

Ispadne da navijam da gorivo poskupi. Takav je život. Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane.

Pola pola, možda pošteno.
Ne bih se brinuo na tvom mestu sto se tice toga, skoro pa sam siguran da ce akcize ici komplet u drzavnu kasu,i da ruje nece preuzimati na sebe dodatne troskove,vise me brine sto je prvih pola god bilo ocajno sto se tice dobiti NIS/a...da nisu poklonili ministarstvu SPS/u onolike evre u toboz razvoj kulture i obrazovanja,
A mogla je i ove god biti lepa prica... kafa
Da bude 10% na ovu cenu, ja sam zadovoljan. Oko 75 rsd

marjanovicgane and s.nikolić like this post

Nazad na vrh Ići dole
mili61
VIP
VIP



Broj poruka : 526
Points : 1640
Datum upisa : 28.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/27/2023, 13:06

Prvo  polugodiste  je  jako  lose  ,ljudi se zalecu , jer je  bila  dobra  dividenda ove godine i  ima  novca  za  ulaganje , sledece godine  se ne nadam vise od  50 din.  dividende , treci  kvartal ce  biti  kao i prvi . Moje  misljenje

_________________
kafa
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/28/2023, 14:40

Prvo polugodiste je bio lose zbog presipanja para u drzavni budzet. Drugo bi moglo biti mnogo bolje. I da bude dividenda 50 rsd, to je 7% dividend yield, ja sam vise nego zadovoljan sa takvom dividendom, bez potrebe da proveravam koliki shareholder yield imaju strani naftasi. 

Ali, visoka prosla dividenda tu jeste "mamac", ovo se opet moze vratiti na 620 rsd...

marjanovicgane, Huls and Stuffearn like this post

Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 952
Points : 2045
Datum upisa : 10.09.2018

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/28/2023, 16:10

Brat adam video od mene pa i on kupio.👌
Čuli ljudi da su pitali Vučića da li je istina da Nis nije isplatio dividendu.on demantovao juče. Dobro je da javnost pravi pritisak , možda dupiraju.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/28/2023, 21:39

Iz iskustva kad se kuka na akciju taj sto kuka sprema kupovinu, sto se mene tice 0,50EUR je TOP dividenda na cene i kolicinu koje sam zadnjih 15 godina nabavio

marjanovicgane, s.nikolić and SlobaUra like this post

Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2632
Points : 5960
Datum upisa : 05.02.2014

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime9/29/2023, 08:43

1000 rsd pola litre. Kazu klinci cekaju u redovima. Neko pice za boksere.
https://www.nisgazprom.rs/sr/benzinske-stanice/proizvodi/prime/

marjanovicgane likes this post

Nazad na vrh Ići dole
kum žorž
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 2
Datum upisa : 30.09.2023

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime10/2/2023, 10:23

Sta se desava, akcije pocele da skacu...

Karlo, s.nikolić and SlobaUra like this post

Nazad na vrh Ići dole
mili61
VIP
VIP



Broj poruka : 526
Points : 1640
Datum upisa : 28.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 13. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 13. DEO - Page 26 Icon_minitime10/2/2023, 14:41

Ima  para  od  dividende , od prosle  godine , ove  godine  prvo  polugodiste  lose  ali  ipak  ocekujem  dividendu  oko 50 din. na  kraju  ove  godine , odnosno sledece  godine . Ja  sam  zadovoljan  na  duze  staze, cena akcije  mislim  da  ce  da se krece  oko 650 din. do kraja  godine .

_________________
kafa
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
Nazad na vrh 
Strana 26 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 12. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 11. DEO
» Naftna Industrija - NIIS (4. DEO)
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: