BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 BIP a.d. Beograd - BIPB

Ići dole 
+122
draggon
Tenerife
MACA23
zbugiyu
zekapeka
gaggii
smele
Kosanica
vladimir1976
dusan79
tandaric
MMcorp
piraterija
Al Kapone
boxxi
lazar1988
Bond
Popaj
Cucla
Pekinis
Mistery 011
Dragan555
Baki. V
Big Mile
Sasuolo
Nenadnenad67
Optimista
Toplica
Pripravnik
Bombica
Gagi
Bidza
philips1
LUMTDZOS
Danx
Momir
Bojjan
Dragot
stock
Taliban
Aleks
Mitar
Nemesis
Ceras
Racunarko
Fmember
Zmark
Metatrader
Rogy
HUACHUMA
Josip
Steve McQueen
Boranija
C R A Z Y
Miladin
Dkolak
Polos
Ppanic
raspolozen
Smile
Greta
ILoveRoses
JMBR
StariHrast
RobinHood
Centurion
Mbojan78
Dax
Mozart
MORNAR
Admin
pakodazna
Atomski mrav
pepsiman
Sasa965
Mozartru
Rasa
Igi-bg
Aritmeticar
Drag_Mlad
Dnenad85
MarkoJTD
Ivan2211
Maca
Non-ProfitOrganization
AdmiralMarkets
Sofke
BIPovac
StefanMR
Bosanac
bonum.mm
gogloee
Petronijevic
iki
Vladulns
GogaAna
nepet
Teletrader
Ars Vivendi
Kupi akcije
Zane
Dusan
Dejansss
Vidovnjak
Mala
Kobe Bryant
milosstojan
Joe
srpski_pacijent
Friz
Kurajber
shema
Raiden
cromodora
Sare
Drasko
Ivona
Dr Zuk
Milos86
Posmatrač
Sneki
tigrovic
126 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Zane
Our family
Our  family



Broj poruka : 179
Localisation : Niš
Points : 294
Datum upisa : 05.06.2009

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime6/14/2009, 14:41

Friz ::
zane ::
Sve je to lepo ,nego,da li oni stvarno grade fabriku ili ne postoji ni plac!!!!!!!!!
:D
A s kojim parama da grade?
Vidiš da su ponudili državi da joj "daju" akcije u zamenu za otpis dugova??
Plac postoji samo u planovima! :D

Bez ljutnje ali mene ne zanimaju misljenja nego cinjenice; postoji li i jeli poceto nesto ili niko ne zna ili sta ga ja znam, makar da li su kupili ili stavili temaelj ili,.....Koliko znam ako nista nisu uradili, onda im se oduzima imovina,a pare nece videti,a to nije bas za zezanje,a rok im aje uskoro valjda za 2-3 meseca!Scenario za njih je veoma jeziv, pa zato nesmeju da se zezaju ,a i odgovara im vreme jar je kurs dinara dao vetar u njihova jedra!! :zszz:
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2982
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5539
Datum upisa : 22.05.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime6/14/2009, 16:34

Ako te dobro razumem - ti misliš da je OK kupiti ovu akciju!?
:D :pale:

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Kupi akcije
VIP
VIP
Kupi akcije


Broj poruka : 427
Localisation : Belgrade
Points : 752
Datum upisa : 09.06.2009

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: alita   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime6/21/2009, 18:20

[You must be registered and logged in to see this link.]

na osnovu alitinog poslovanja, tesko da ce ostati nekog viska za akcije BIP-a, posto su i oni sami stalno u manjku (i to 30% od ukupne prodaje)..
ipak, velike su pare u pitanju za njih ako se privatizacija ponisti?
Nazad na vrh Ići dole
Zane
Our family
Our  family



Broj poruka : 179
Localisation : Niš
Points : 294
Datum upisa : 05.06.2009

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime6/24/2009, 17:37

Odgovoriti sa citatom
Ako te dobro razumem - ti misliš da je OK kupiti ovu akciju!?
Very Happy pale
_________________
Samo mafija će živeti zauvek!

Vidi,nesto se valja iza brda!!
Sta da ti kazem,berza i njihovi izvestaji su sranje,mislium pozitivno. dobijas gole informacije,(ja napisah da se berza pregrejala ,ali moderator to ne objavi,zasto!!)elem moras da pratis berzu kroz: politiku,ekonomiju i .........

Ajd da pojasnim,izgleda da ce vlada da pada na zimu ili u prolece!? KO voli nestabilnu zemlju???
Akcije padaju oko 20-30%,dodje Nikolic i kom. POkazu stabilnost akcije idu 50-60-%?
Kupujes akcije povoljnio,oni ocene nerealne cene Evra!?
Inflacija i Deflacija ,dinar gubi 30-40% ,kupio si po 95 dinara akcije sad je evro 140 ,ti si dobio 40 % na akcijamo a izgubio si na deflaciji 50 %!/ KO je tu pametan???????
Ej ljudovi berza je matora kurva,ona je namenjena za bogate da budu jos bogatiji a ne za nas male smrtnike,normalno ukoliko mogu da nas zeznu :joint: :sampion:
Nazad na vrh Ići dole
Zane
Our family
Our  family



Broj poruka : 179
Localisation : Niš
Points : 294
Datum upisa : 05.06.2009

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime6/24/2009, 18:57

PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB Ned Jun 14, 2009 4:34 pm Odgovoriti sa citatom
+
-
Ako te dobro razumem - ti misliš da je OK kupiti ovu akciju!?
Very Happy pale
_________________
Samo mafija će živeti zauvek!

Da mislim da je dobro kupiti ovu akciju,i mislim da je se treba osloboditi ubrzo posle njenog rasta od 25-30%!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime7/22/2009, 09:28

Beogradska industrija piva pustiće u naredne dvije sedmice na tržsište novo, najlakše pivo, sa sadržajem alkohola od 4,2 odsto, saopšteno je iz BIP-a.


Novo pivo, pod nazivom “ledeno”, prilagođeno je ljetnjim vrućinama, a proizvodi se od njemačkog hmelja i domaćeg slada.
Prema riječima generalnog direktora Vilmantasa Pečiura, novi proizvod nastao je kao rezultat rada domaćih tehnologa, a BIP je za godinu i po dana od privatizacije, poboljšao tehnologiju proizvodnje, tako da je produžen rok trajanja piva sa 35 na 90 dana, a proizvodni kapaciteti povećani su za 50 odsto.
Uvedeni su novi međunarodni standardi, ugrađeni sistemi za smanjenje zagađenja i manju upotrebu vode i energije, smanjene su količine otpadnog materijala, a počeo je i izvoz u SAD i EU.
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 991
Points : 2792
Datum upisa : 05.09.2008

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime7/31/2009, 12:51

Pivara BIP ostaće za sada na istoj lokaciji kod Mostarske petlje, jer novi vlasnici
zbog ekonomske krize nisu u mogućnosti da investiraju u izgradnju nove fabrike
kako je bilo planirano, rekao je za "Politiku" Vilmantas Pečiura, direktor BIPB!!!

Bilo je govora da BIPB proda 4 hektara zemlje kod Gazele, ali se odustalo - cena je
bila oko 2000 evra, po qm, ali je pala...
Trenutno fabrika sokova (gde je trebalo da se preseli BIP) ne radi, a BIP
trenutno ima ukupno 580 zaposlenih.

Nismo se obavezali da uložimo 40 mil. evra (do sada uloženo oko 500.000) to su bili
samo planovi, ali zbog krize se odustalo od daljeg ulaganja...
Nazad na vrh Ići dole
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime7/31/2009, 14:46

sto se mene tice ne mora nista da ulozi, samo nek isplati akcije i slobodan je...

bice interesantno videti sta su se dogovorili sa drzavom(ako su se ista dogovorili)

da li neko zna koja je pravna posledica podele preduzaca alita ab u litvaniji? prakticno u kompaniji ostaje smo dug prema banci za kredit (za kupovinu bip) i investicija u bip. da se ne spremaju da odustanu od cele price..
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime7/31/2009, 17:46

nepet ::
sto se mene tice ne mora nista da ulozi, samo nek isplati akcije i slobodan je...

:hihihi:
Slatko si me zasmejao :ding ding:

A to što su na alita ab ostavili smo dug to sve govori - ako prodje - prodje!
Još 1,5 god moraju nekako da održavaju proiz. piva a onda: Ćao Amore...
:lud:

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime7/31/2009, 19:21

lepo je znati da si nekoga nasmejao u ova vremena. ali mislim da to sto si ti rekao ide u prilog onaga sto ja mislim o celoj prici. alita je iskoriscena kao proizvodjac alk. pica da bi prosli na tenderu, jer mislim da je to bio jedan od uslova. svi znaju da se radi o zemljistu. prema tome investicije su nebitne, nek isplate manjinske akcionare i srecan put.
u potpisu :joker: :geek:
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime8/11/2009, 22:14

Akcionari manjinskog paketa BIP-a tražili su pre nekoliko meseci raskid ugovora o prodaji švedsko-litvanskom konzorcijumu, zbog lošeg poslovanja.

Kako su ocenili predstavnici Udruženja malih akcionara BIP-a krajem maja, novi vlasnici vode firmu ka stečaju, situacija u preduzeću je veoma loša, BIP-a na tržištu u Beogradu nema, proizvodnja je na minimumu, a u toku radne nedelje radi se svega 24 sata.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13693
Localisation : Novi Sad
Points : 51199
Datum upisa : 03.06.2009

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime9/1/2009, 22:36

Promene: 01.08. - 01.09.2009.

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 814c5a1fb0
BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 9fad603a45
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime9/2/2009, 03:41

Sta coveka nagoni da kupi 6.000 akcija BIP-a u trenutku kad Poreska uprava po ko zna koji put bezuspesno rasprodaje imovinu firme?
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1164
Localisation : Srbija
Points : 3031
Datum upisa : 12.09.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime9/2/2009, 13:25

Pinto ::
Sta coveka nagoni da kupi 6.000 akcija BIP-a u trenutku kad Poreska uprava po ko zna koji put bezuspesno rasprodaje imovinu firme?
Verovatno želja za brzom zaradom. 4.5 evra je preko 400 din, a sada je 65 din.
Da ovi što su uleteli sa 23 miliona evra za 51% akcija rizikuju da im se to poništi , ne verujem da im se isplati. Akcionarima koji sada čekaju će se sigurno isplatiti kad tad.
Od njih oko 5000, neka samo 2000 izađe na ulicu i blokira puteve i traži da se poništi prodaja, eto problem za litvance.
Samo da dodam da i ja imam nešto malo ovih akcija i nadam se da će sve na kraju ispasti dobro.
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13693
Localisation : Novi Sad
Points : 51199
Datum upisa : 03.06.2009

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime9/19/2009, 20:37

Promene: 01.09. - 18.09.2009. (T-3) ili 27.08. - 15.09.2009.

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 7faae1aa97
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13693
Localisation : Novi Sad
Points : 51199
Datum upisa : 03.06.2009

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime10/5/2009, 22:00

Promene: 18.09. - 05.10.2009. (T-3) ili 15.09. - 30.10.2009.

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 04promene180905102009
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime10/6/2009, 12:22

Iako zbog efekata globalne krize nismo u mogućnosti da u ovom trenutku isplatimo akcije malih akcionara, radimo sve što je u našoj mogućnosti da prevaziđemo ovaj težak ekonomski momenat. BIP zapošljava oko 600 radnika i u njihovim isplatama nema dugovanja jer su plate zaposlenih prioritet u kompaniji.
izjavio je dr Vilmantas Pečiura !
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime10/7/2009, 12:03

Danas posle duze vremena, ralativno pristojan obim, 3128 akcija....
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime10/8/2009, 14:34

Danas jos veci obim, 9395 akcija... Izgleda neko zna nesto vise o ovoj akciji?
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime10/8/2009, 15:51

Država bi uskoro, nakon konverzije duga u kapital, trebala ponovo da postane akcionar BIP-a i to sa udelom od desetak procenata.

Mozda je ovo razlog ... i jos po neki dogovor drzave i kupca da nakon nekog perioda otkupi preostale akcije po onoj ceni od 4.5 EUR-a ukljucujuci i ovih 10%
( ovo je cista spekulacija i moje vidjenje nikako pumpa)

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Zane
Our family
Our  family



Broj poruka : 179
Localisation : Niš
Points : 294
Datum upisa : 05.06.2009

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime10/8/2009, 18:59

Ne znam mada oni imaju suficit,zasto ?,imaju dil na dinarski dug!?; ne zaboravite da imaamo realni pad dinara od 20%,oni ce na osnovu toga peglati svoj dug,sa druge strane mislim da su isplatili sva potrazivanja za socijalni program,otprilike to je sto sam napabircio iole neke informacije,poceli su da kao pricaju da prave fabriku u krnjaci (ja ne znam jer nisam iz beograda,pokusao sam da pitam nesto forumase iz beograda ali sam dobio samo podsmeh ,kao koji bip i koja krnjaca,ha ha ha .,da li ima ko informaciju ali ozbiljnu da li bip pravi nesto,ili je poceo itd,koliko vidim kao izbacuju neke nove proizvode!??Zamolio bih ako ima ko neke informacije da mi prosledei.Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13693
Localisation : Novi Sad
Points : 51199
Datum upisa : 03.06.2009

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime10/12/2009, 22:14

Promene: 05.10. - 12.10.2009. (T-3) ili 30.09. - 07.10.2009.

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 05promene051012102009
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13693
Localisation : Novi Sad
Points : 51199
Datum upisa : 03.06.2009

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime10/13/2009, 17:16

Promene: 12.10. - 13.10.2009. (T-3) ili 07.10. - 08.10.2009.

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 06promene121013102009

U najmanju ruku čudno izgleda ali tako je ispalo..
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13693
Localisation : Novi Sad
Points : 51199
Datum upisa : 03.06.2009

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime10/16/2009, 17:44

Promene: 13.10. - 16.10.2009. (T-3) ili 08.10. - 13.10.2009.

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 4009507promene13.10.-16.10.2009.
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime10/18/2009, 17:30

BIP počeo izvoz u SAD i EU
(BIZNIS)

Beogradska industrija piva (BIP) u ovoj godini je počela izvoz u SAD i Evropsku uniju, izjavio je generalni direktor te pivare Vilmantas Pečiura.



BIP je u 2008. proizveo oko 300 hektolitara piva i tako zauzeo pet odsto tržišta u Srbiji


- Za sada izvozimo manje količine i probne kontigente, ali je bilo važno dobiti sve potrebne dozvole za najzahtevnija svetska tržišta. Značajnije izvozne rezultate očekujemo u naredne dve godine - rekao je Pečuira, dodajući da trenutno beogradska industrija piva, slada i bezalkoholnih pića najveći deo proizvodnje plasira na srpskom tržištu.
BIP je u 2008. proizveo oko 300 hektolitara piva i tako zauzeo pet odsto tržišta u Srbiji, istakao je on i dodao da je cilj BIP-a da učešće na domaćem tržištu poveća na 10 odsto, napominjući da je ukupna potrošnja piva na tržištu Srbije smanjena za 15 odsto zbog svetske ekonomske krize.
Većinski vlasnik BIP-a pre dve godine je postao konzorcijum kompanija "Alita" iz Litvanije i "Junajted nordik beveridžis" (Unated Nordic Beverages) iz Švedske, koji je u oktobru 2007. kupio 51,9 odsto kapitala beogradske pivare za 21,4 miliona evra. Pečiura je istakao da je za dve godine od privatizacije novi većinski vlasnik uspeo da poboljša tehnologiju proizvodnje, uvede nove međunarodne standarde, poveća proizvodne kapacitete za 50 odsto, kao i da "lansira" dva nova piva "bg ekstra" (Extra) i "ledeno".
- Najpoznatiji brendovi Beogradske industrije piva su "bg pivo", "bg ekstra", a od nedavno i "ledeno" pivo, kao i "kvas" koji jedini proizvodimo u Srbiji - kazao je on, dodajući da je korišćenjem nove tehnologije rok trajanja BIP-ovih piva produžen sa 35 na 120 dana.
Pečiura je naveo da BIP pivo i dalje proizvodi u pivari koja se nalazi u centralnom gradskom jezgru Beograda, napominjući da je zbog ekonomske krize odložena izgradnja pivare u prigradskom naselju Krnjača.
Litvansko-švedski konzorcijum se kupoprodajnim ugovorom obavezao da će u prve tri godine u fabriku investirati 5,1 miliona evra, a obećao je i da će proizvodnju izmestiti iz centra Beograda.
- U stalnim pregovorima sa nadležnim institucijama, sindikatima i malim akcionarima pokušavamo da pronađemo najbolje rešenje kako bismo uspeli da ispunimo obaveze iz kupoprodajnog ugovora, koji je sklopljen pre nego što je bilo ko mogao da predvidi da će se kriza dogoditi - rekao je Pečiura.
Generalni direktor BIP-a je naglasio da nijedan deo preduzeća od privatizacije do sada nije prodat, što, kako je istakao, koči razvoj u uslovima konkurentnog tržišta kakvo je prisutno u Srbiji.
- Da bi BIP bio konkurentan ostalim brendovima koji su ovde već šest, sedam godina, neophodno je bilo napraviti fokusiranu strategiju. Konzorcijum je doneo novac u BIP i platio deo poreza. Planirano je da se ostatak obezbedi od prodaje imovine koja nije suštinski važna za poslovanje - rekao je on.
Pečiura je naveo da je u toku konverzija duga BIP-a, ističući da bi u slučaju da država preuzme 14 odsto akcija na ime duga Konzorcijum "Alita" i "Junajted nordik beveridžis" postao manjinski akcionar sa 44 odsto udela.
U Beogradskoj industriji piva sada je zaposleno oko 600 ljudi, a posle privatizacije 373 radnika je napustilo preduzeće uz otpremnine od 250 evra po godini staža, naveo je generalni direktor Vilmantas Pečiura.
Nazad na vrh Ići dole
Petronijevic
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 2
Datum upisa : 23.09.2009

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime10/19/2009, 19:57

Možda nisam razumeo, ali da li to znači da BIP sa proizvodnjom od 30000 litara godišnje može da se pohvali?
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime10/19/2009, 21:32

BIPB - 600 zaposlenih - 5% tržišnog učešća
Apatinska pivara - 900 zaposlenih - 45% tržišnog učešća

Hm... :D Efikasnost na nivou (još je u Apatinskoj tendencija smanjenja radne snage i povećanje proizvodnje :D a čini mi se da će i u Bipu da smanjuju radnu snagu, ali i proizvodnju) alien

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime10/20/2009, 08:39

Pa niko nije tu zbog core business-a nego zbog sargarepe od 4,5 EURA...
Nazad na vrh Ići dole
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime10/20/2009, 08:55

na dugom stapu je ta sargarepa!
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime10/20/2009, 09:41

Ako do sad nije bilo jasno da od šargarepe nema ništa...

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime10/20/2009, 10:29

Pa i ne kazem da ima sargarepe, samo mi nemojte reci da je neko ovde ulazio , u protekle 2 godine, verujuci u BIP i njegovu ekspanziju na pivskom trzistu srbije.
Ovde se ulazilo jedino zbog nekretnina.
Nazad na vrh Ići dole
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime10/20/2009, 10:50

takodje bi dodao da ovde igra nije zavrsena. moz' da bude al' ne mora da znaci. ulaz oko 60 din, potencijalni dobitak 4.5 eur. ko tome moze da odoli... makar malo :)
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime10/20/2009, 10:55

gogloee, dobro. Ja sam samo komentarisao vest koja je objavljena pre moje poruke.

I sad ti ne kažeš da ima šargarepe, a zbog toga sam ja pisao malo pre? :D

nepet, igra jeste završena, od litvanaca nema ništa :no:

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime10/20/2009, 14:39

da li neko zna kakve su posledice po njih i kompaniju ako ne objave ponudu za preuzimanje i kad stupaju na snagu?
Nazad na vrh Ići dole
Zane
Our family
Our  family



Broj poruka : 179
Localisation : Niš
Points : 294
Datum upisa : 05.06.2009

BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BIP a.d. Beograd - BIPB   BIP a.d. Beograd - BIPB - Page 3 Icon_minitime10/21/2009, 10:15

Tu se valjda vlada pita sta ce dalje biti,trebalo bi da na ime otpisa duga drzava bude akcionar,a za dalje je pitanje ?
Nazad na vrh Ići dole
 
BIP a.d. Beograd - BIPB
Nazad na vrh 
Strana 3 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» BIP a.d. Beograd - BIPB 2. deo
» Luka Beograd a.d. Beograd - LBGD
» PZP Beograd
» BNE stigao i u Beograd

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: