BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO

Ići dole 
+4
Cicija
boban75
marjanovicgane
Floxed
8 posters
AutorPoruka
Floxed
Our family
Our  family
Floxed


Broj poruka : 157
Points : 228
Datum upisa : 21.11.2020

Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Empty
PočaljiNaslov: Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO   Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Icon_minitimeSub 26 Dec 2020, 04:26

Pitanja u vezi sa ovim se stalno ponavljaju a pravih odgovora je malo i razbacani su svuda po forumu.

Nije loše da postoji jedna how-to tema za otvaranje računa, slanje, povlačenje sredstava iz inostranstva, eventualne poreze, dokaze i sve u vezi sa tim.

Citat :
Kod vracanja para, strani broker ce ti isplatiti SAMO na racun u banci u kojoj imas residency, dakle u Srbiju.

Ovo niko ovako nije rekao, ako je tako odlično, mislio sam da je puno komplikovanije. Jel to znači da pre otvaranja računa kod stranog brokera moraš najpre da otvoriš taj svoj račun u nekoj domaćoj banci (predložite kojoj?), pa da im pošaljaš broj tog računa, jer cenim da ti oni neće otvoriti account bez toga?

adamm, molio bih te da step by step objasniš kako si otvorio račun kod stranog brokera (nije važno koji broker je u pitanju, cenim da je isto kod svakog), šta su ti tražili kao preduslove i šta pre toga treba da uradiš, na koji način si poslao pare, da li je bilo problema zbog količine (jesi li morao u koracima i kojim?), kolike su provizije i sve ostalo.

I na kraju, da li si siguran da kada želiš da povučeš neku veću količninu da ti to sigurno stiže u Srbiju bez problema?  Koje eventualne probleme tada očekuješ na sumu od recimo 50k USD, kako se tolika suma diže, ima li pitanja oko porekla, kako se utvrđuje porez,dobit od akcija, kako dokazuješ šta je dobit od akcija a šta dividenda koja je već oporezovana, itd.

Zaista ima puno pitanja/nedoumica na ovu temu i predlažem da se odgovori i iskustva u vezi sa tim ovde objedine.
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Empty
PočaljiNaslov: Re: Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO   Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Icon_minitimeČet 07 Jan 2021, 10:27

Sad sam video ovaj thread.

Interactive Brokers

Ne treba ti dodatni broj racuna u banci jer su oni napravili da ti uplacujes na njihov racun u stranoj banci. (verovatno zbog regulativa)

Sto se Interactive Brokers tice, odes na interactive brokers website i otvoras tamo njihov racun ("Open Account"). Meni se iz nekog razloga racun otvara pod UK. Pratis uputstva na sajtu.

Kad ti odobre aplikaciju ona imas pod Profile da download-ujes ugovor. Tu negde i instrukcije za placanje. Onda bi trebalo da mozes iz svoje banke u Srbiji da prebacis pare. Sifre placanja mislim da su ovde: https://www.paragraf.rs/propisi/uputstvo-obavljanje-platnog-prometa-sa-inostranstvom.html
To je valjda 519 Portfolio ulaganja rezidenta.
Kad postoji sifra placanja onda ce valjda biti dozvoljeno iz svake banke.
Provizije banke imas na sajtu svake banke, koja je najpovoljnija nisam proveravao. Uglavnom nisu male, ali se nadje 0.3% ponegde.

Za manja ulaganja, neko bi trebao da proba da li Trading212 povlacenja para radi.

Uglavnom, meni nije bilo komplikovano, a onome kome jeste... pa verovatno i ne treba onda da trguje :-).

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 947
Points : 2036
Datum upisa : 10.09.2018

Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Empty
PočaljiNaslov: Re: Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO   Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Icon_minitimeČet 07 Jan 2021, 11:09

Za adamma,

Da li pokrivaju FOREX....

Da li se prilikom prebacivanja novca iz Srbije i obrnuto kod povlačenja novca plaća neka taksa, provizija i sl....

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Empty
PočaljiNaslov: Re: Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO   Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Icon_minitimeČet 07 Jan 2021, 11:34

Interactive brokers obuhvata forex. Provizija je 0.02% min 2USD, kurs je slican brokerskom https://www.teletrader.com/eur-rsd-spot/currencies/details/tts-14968911?ts=1552897988976
Za iznose ispod 20000USD je nesto losiji kurs (nije jasno koliko).

Placaju se provizije banaka. Za vracanje para, jedno vracanje mesecno je besplatno: https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=14718
ali ce verovatno intermediate banka da uzme svoju proviziju (citaj masnu). I neke domace banke naplacuju proviziju za primanje para!!!

Ja sam se za ovo opredelio jer ulazem dugorocno, tj. ne planiram skorije povlaciti te pare, a Interactive Brokers nema custody fee, tj. u mom slucaju nemam nikakav mesecni ili godisnji fee.
Kombank trader ima 0.12% safekeeping fee, sto je oko 1.3% na 10 godina, pa sam izracunao da mi je povoljnije da idem preko stranog brokera.

Ako ne promene tarifu :-).

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
dj
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 2
Datum upisa : 28.01.2021

Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Empty
PočaljiNaslov: Re: Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO   Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Icon_minitimePet 29 Jan 2021, 14:17

@Floxed- otvorio sam nalog na Belex forumu samo zbog ovog pitanja :) I ja imam dilemu oko utvrđivanje osnovice za porez na dobit.

Ja sam otvorio nalog kod IG.com. Prilikom apliciranja su tražili dokumenta kao dokaz za identitet:
- fotokopiju pasoša, vozačke dozvole ili lične karte
- fotokopije dva računa ili izvoda iz banke (Photocopies of two utility bills, bank statements or credit card bills (not mobile phone bills) from the last six months, confirming your name AND address)

Oko dokumentacije su bili prlično strogi - slao sam im račune za eds/infostan, vraćali mi i na kraju mi prihvatili izvod iz banke sa transakcijama po tekućem računu u prethodnih 6 meseci.

Nakon otvaranja naloga, uplata sredstava je prilično jednostavna - podržavaju karticu (min. 300 USD/EUR) i bank transfer. Novac preko kartice legne na račun brokera kroz par sekundi i odmah je na raspolaganju za trgovanje.

Floxed ::
Ako recimo uložiš 100k u akcije, kupiš desetak pozicija i nakon 5 godina i XXX kupovina i prodaja, prodaš neku od tadašnjih pozicija koje nikakve veze nemaju sa prvobitnim (jer si ih za to vreme XXX puta kupio i prodao svašta) u vrednosti npr. 30k i želiš tih 30k da podigneš, ko će i na koji načim sračunati koliko si ti "zaradio"?? (pod znacima navoda jer je itekako moguće da si i izgubio!).

Ovo je nešto što i mene interesuje. Pretpostavljam (a voleo bih da neko ovo potvrdi ili me ispravi) da ti možeš da podigneš bilo koji iznos do 100k i da to ne prijaviš kao dobit - jer je to zapravo tvoj novac koji si prethodno uplatio i koji je prethodno oporezovan. Međutim, svaki iznos preko 100k bi se tretirao kao dobit koja bi se dokazivala svim izveštajima 5 godina unazad za sve XXX kupovine i prodaje. 

Ono što bih ja hteo da naglasim jeste razlika u trgovanju akcijama i CFD trgovanju. Ja trgujem preko CFD i iako imam popriličan broj pozicija, ne znači da imam udeo u tim kompanijama (ovo je sličnije klađenju na promenu cene, kao i Forex). Gledano iz ove perspektive, nisam siguran da li je zakon o porezu na kapitalnu dobit po osnovu prodaja akcija i po osnovu CFD trgoavanja isti. Da li neko ima ovu informaciju?


Unapred hvala!
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Empty
PočaljiNaslov: Re: Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO   Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Icon_minitimePet 29 Jan 2021, 14:32

Pozovi call centar poreske pa ih pitaj ili im posalji email
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 786
Localisation : Vojvodina
Points : 2637
Datum upisa : 03.01.2014

Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Empty
PočaljiNaslov: Re: Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO   Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Icon_minitimePet 29 Jan 2021, 15:19

dj ::
dj citat:
Ovo je nešto što i mene interesuje. Pretpostavljam (a voleo bih da neko ovo potvrdi ili me ispravi) da ti možeš da podigneš bilo koji iznos do 100k i da to ne prijaviš kao dobit - jer je to zapravo tvoj novac koji si prethodno uplatio i koji je prethodno oporezovan. Međutim, svaki iznos preko 100k bi se tretirao kao dobit koja bi se dokazivala svim izveštajima 5 godina unazad za sve XXX kupovine i prodaje. 
ODGOVOR: teret dokazivanja priliva na račun je na TEBI, a ne na poreskoj upravi. Znači za svaku uplatu na tvoj račun (da li je 1 usd ili 1.000.000 usd) nosiš dokaz u poresku da se pravdaš. Nema veze koliko si para uložio, već na osnovu čega si vratio - dobio novac na račun.


dj  citat:
Ono što bih ja hteo da naglasim jeste razlika u trgovanju akcijama i CFD trgovanju. Ja trgujem preko CFD i iako imam popriličan broj pozicija, ne znači da imam udeo u tim kompanijama (ovo je sličnije klađenju na promenu cene, kao i Forex). Gledano iz ove perspektive, nisam siguran da li je zakon o porezu na kapitalnu dobit po osnovu prodaja akcija i po osnovu CFD trgoavanja isti. Da li neko ima ovu informaciju?


Unapred hvala!
Odgovor 2: Mislim da će tretirati kao kladjenje. Teret dokazivanja je na tebi pa probaj da osporiš.

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Empty
PočaljiNaslov: Re: Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO   Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Icon_minitimePet 29 Jan 2021, 15:34

I mene ovo interesuje pa ako neko proveri sa poreskom, zamolio bih da javi
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Empty
PočaljiNaslov: Re: Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO   Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Icon_minitimePet 29 Jan 2021, 16:58

Posto ne znam da li ce neko da javi za CFD tretman, otvorio sam Zakon o porezu na dohodak gradjana i zvao sam poresku upravu da ih pitam sta se smatra "ostalim hartijama od vrednosti" shodno
Član 72 tacka 3 udela u kapitalu pravnih lica, akcija i ostalih hartija od vrednosti;

i oni su rekli da neko posalje pitanje koriscenje forme:
https://www.purs.gov.rs/kontakt/kontakt-centar/postavite-pitanje.html

Poslao sam im pitanje

Možete li mi reći šta se smatra "ostalim hartijama od vrednosti" koje su spomenuti u Zakonu o porezu na dohodak građana

Član 72 tačka "3 )udela u kapitalu pravnih lica, akcija i ostalih hartija od vrednosti;"

Interesuje me da li se Contract for Difference, futures, forwards, options, swaps smatraju ostalnim hartijama od vrednosti shodno članu 72 ili kakav je njihov poreski tretman?

Javicu odgovor.

s.nikolić likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 837
Points : 1949
Datum upisa : 10.01.2008

Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Empty
PočaljiNaslov: Re: Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO   Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Icon_minitimePet 29 Jan 2021, 22:24

https://robinhood.com/stocks/GME

Dobra platforma, interesantan otpor malih akcionara protiv velik hedz fondova...

https://robinhood.com/us/en/about/
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Empty
PočaljiNaslov: Re: Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO   Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Icon_minitimeSub 30 Jan 2021, 17:35

citat ::
Uspon Robinhuda znači da je mogućnost kupovine akcija iz hira sada svima na dohvat ruke. Robinhud je otvorio investiranje za mase.

Rivalske onlajn brokerske kuće bile su prinuđene da oponašaju Robinhudov model poslovanja bez provizije, a neke su čak i udružile snage kako bi preživele.

Prošli su dani kada su sofisticirane strategije trgovanja bile rezervisane samo za bogataše sa Vol strita. Slobodno tržište, zajedno sa Reditovim bordovima, poravnalo je teren - bilo da je ishod dobar ili loš.

"Dešava se kulturološka promena", rekao je Vlad Tenev, osnivač i direktor Robinhuda za Si-En-En biznis u intervjuu odrađenom pre nego što se masa na Reditu udružila da akcije Gejm stopa, AMC-ja i drugih "lansira u nebo". Iz Robinhuda odbili su da komentarišu taj fenomen na Reditu.

"Postoji velika grupa ljudi koja misli da je investiranje ozbiljna stvar i da je moguća samo ako nosiš odelo ispred svog terminala", rekao je Tenev, rođen u komunističkoj Bugarskoj. "To je nasleđeni način mišljenja."

Hm... eto šta sve mali akcionari mogu da urade kad se udruže.

Gejm stop je firma koja nije baš dobro poslovala i jedan veliki fond se kladio da će im cena akcija padati, ALI ONDA su mali akcionari nagrnuli da kupuju, digli cenu u nebo i doveli taj fond na ivicu bankrotstva...

Sad se rasplamsala diskusija da li je to dozvoljeno i sve svetske berze strahuju da se to ne ponovi, tj. da ne uzme maha, jer to ne odgovara vekim igračima.

Očigledno se nešto menja u shvatanju berze, broker RobinHood je krenuo u disrupt monopola velikih koji određuju kako će se šta kretati na berzama.
Ovo može da bude preloman trenutak za slobodu trgovanja, a ako ovo zabrane, sve će nam biti jasno, zašto i zbog koga...
sesir
https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2021&mm=01&dd=29&nav_id=1802653

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Empty
PočaljiNaslov: Re: Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO   Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Icon_minitimePon 01 Feb 2021, 10:23

Stigao odgovor od poreske:

Поштовани,      

Контакт центар Пореске управе даје опште информације о примени пореских прописа у пореском поступку и о пореском поступку.

По питању које сте поставили упућујемо Вас на ЗАКОН О ТРЖИШТУ КАПИТАЛА, члан 2 којим су одређени појмови а којим је у ставу 1. тачка 1) подтачка (6) и (7) прописано следеће:
Поједини појмови, у смислу овога закона, имају следећа значења:
1) финансијски инструменти су:

(6) опције, фјучерси, свопови и остали изведени финансијски инструменти који се односе на робу и могу намирити физички, под условом да се њима тргује на регулисаном тржишту, односно МТП;
(7) опције, фјучерси, свопови, форварди и остали изведени финансијски инструменти који се односе на робу и могу намирити физички, а нису обухваћени подтачком (6) ове тачке и:
- немају комерцијалну намену,
- имају карактеристике изведених финансијских инструмената, имајући у виду, између осталог, да ли се клиринг и салдирање врше у признатим клириншким кућама или да ли подлежу редовним позивима за доплату.

Надзор над применом овог закона спроводи Комисија за картије од вредности која подноси годишњи извештај Народној скупштини Републике Србије, у року од четири месеца од завршетка пословне године.
Ближе информације можете добити преко линка [url=https://www.kapitalrs.com/minilps/rs/trgujte-cenom-valuta/?tg=google&tag1=1452789312@108075524574@465884593427&gid=komisija za hartije od]https://www.kapitalrs.com/minilps/rs/trgujte-cenom-valuta/?tg=google&tag1=1452789312@108075524574@465884593427&gid=komisija%20za%20hartije%20od%20vrednosti@e@@kwd-893364499849@g&G_GEO=1028595&G_GEOint=&G_Device=c&G_DeviceModel=&G_AdPos=@SR&Track=Account&gclid=EAIaIQobChMIwb-TvqPI7gIVhhh7Ch2xHwRpEAAYASAAEgJcF_D_BwE[/url].

Напомињемо да податке о промету хартија од вредности у сврху опорезивања Пореској управи доставља Централни регистар депо и Клиринг хартија од вредности у електронском облику.

                                                                                                                                                                                              


С поштовањем,
Контакт центар Пореске управе Републике Србије

-----


E sad da primetim sledece: https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_trzistu_kapitala.html
Zakon o TRŽIŠTU KAPITALA
Ovim zakonom uređuju se: 

clan 1, tacka 2) regulisano tržište, multilateralna trgovačka platforma (u daljem tekstu: MTP) i OTC tržišta u Republici Srbiji (u daljem tekstu: Republika);

clan 2, tacka 22a) mesto trgovanja je svako regulisano tržište, MTP ili OTC;


Kao i obicno neke stvari nisu bas precizno definisane.


U principu, moje iskustvo sa poreskom je pozitivno, u smislu ne prave probleme dok neko placa porez, i budu realni. Tu i tamo, bude poneki problem, izvozali su me posteno kad sam uplatio pare na pogresan poreski racun, cak sam morao i kamatu da platim.


U praksi me interesuje, da li je neko podnosio prijavu za ono sto je ostvareno preko Interactive Brokers ili drugog stranog brokera i da li je bilo problema oko dokumentacije?

Cini mi se da je dokumentacija Interactive Brokers mnogo sturija od onog sto salje Kombank npr.
Nazad na vrh Ići dole
dj
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 2
Datum upisa : 28.01.2021

Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Empty
PočaljiNaslov: Re: Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO   Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Icon_minitimeUto 02 Feb 2021, 12:59

Hvala  @adamm na odgovoru.

Da li možda znate da li je potrebno prijaviti porez ukoliko sredstva nisu prebačena na devizni račun u Srbiji već se nalaze na računu brokera?

Postavio sam ovo pitanje poreskoj i dobio uopšten odgovor (ili bar ja ne znam da protumačim sve na pravi način):

Citat :
Pitanje:
Interesuje me postupak prijavljivanja poreza na dobit. Ja sam već imao nekoliko kupoprodajnih transakcija i ostvario dobit. Međutim, ta sredsva se nalaze na računu na strani brokera. Da bih raspolagao tim sredstvima, trebalo bi da ih prebacim na svoj devizni račun u Srbiji. Da li je potrebno da prijavim porez svaki put kada zatvorim pozicije koje ostvaruju dobit (iako su sredstva na računu inostranog brokera i ja njima ne respolažem), ili prijavljujem porez na dobit onog momenta kada prebacim sredstva na račun u Srbiji?

Odgovor:
Поштовани,
Капитални добитак, односно губитак у смислу Закона о порезу на доходак грађана, представља разлику између продајне цене права, удела и хартија од вредности и њихове набавне цене, остварену преносом:
3) удела у капиталу правних лица, акција и осталих хартија од вредности.
За сврху одређивања капиталног добитка, у смислу овог закона, продајном ценом се сматра уговорена цена, односно тржишна цена коју утврђује надлежни порески орган ако оцени да је уговорена цена нижа од тржишне.
Набавном ценом хартија од вредности сматра цена се по којој је обвезник стекао хартију од вредности.
Код хартија од вредности које је обвезник стекао куповином, а којима се тргује на регулисаном тржишту капитала у складу са законом којим се уређује тржиште капитала (у даљем тексту: хартије од вредности којима се тргује на тржишту капитала), набавном ценом сматра се цена коју обвезник документује као стварно плаћену, односно, ако то не учини, најнижа забележена цена по којој се трговало у периоду од годину дана од дана који претходи продаји хартије од вредности.
Такође,упућујемо Вас на мишљење Министарства финансија којо се односи на одређивање набавне цене хартија од вредности за сврху утврђивања пореза на капитални добитак, број 430-01-008/2008-04 од 05/02/2008.године,чији део цитирамо:
„За сврху одређивања капиталног добитка, у смислу Закона, набавном ценом се сматра цена по којој је обвезник стекао право, удео или хартију од вредности, односно цена коју је утврдио порески орган у складу са овим законом ( члан 74. став 1. Закона).
Код хартија од вредности које су котиране на берзи, набавном ценом сматра се цена коју обвезник документује као стварно плаћену, односно, ако то не учини, најнижа забележена цена по којој се трговало у периоду од годину дана који претходи продаји хартије од вредности ( члан 74. став 6. Закона).
Према томе, за сврху утврђивања пореза на капитални добитак набавну цену хартија од вредности, у конкретном случају представља номинална вредност увећана индексом раста цена на мало од дана стицања до дана продаје, према подацима републичког органа надлежног за послове статистике.“
За попуњавање пријаве ППДГ-3Р упућујемо Вас на Упутствo за подношење пореске пријаве за утврђивање пореза на капиталне добитке на обрасцу ППДГ–3Р које се налази на сајту Пореске управе у делу Физичка лица/Преглед прописа/Упутства
Почев од 1. јануара 2018. године пореска пријава, као и измењена пореска пријава подноси се у електронском облику преко портала Пореске управе или у писменом облику – непосредно или путем поште надлежној организационој јединици Пореске управе (у даљем тексту: ОЈ ПУ)
Обвезник који у току године изврши пренос права по основу којег може настати капитални добитак или губитак у складу са законом, дужан је да поднесе пореску пријаву најкасније у року од 30 дана од:
-истека сваког календарског полугодишта у којем је извршен пренос хартија од вредности.
По решењу надлежног пореског органа утврђује се и плаћа порез на капитални добитак. Порези који се утврђују решењем пореског органа плаћају се у року од 15 дана од дана достављања решења о утврђивању пореза на на капиталне добитке.
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 07.08.2012

Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Empty
PočaljiNaslov: Re: Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO   Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Icon_minitimeUto 02 Feb 2021, 13:44

Pa trebalo bi naravno, mene interesuje da li prihvataju activity statement od Interactive brokera, ili sta da attachujem. Jeste smaranje, al ako je veci iznos moras da imas pokrice.
Nazad na vrh Ići dole
igor ns
Just looking
Just looking



Broj poruka : 10
Points : 10
Datum upisa : 19.11.2020

Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Empty
PočaljiNaslov: Re: Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO   Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO Icon_minitimePet 26 Feb 2021, 11:41

Dj, 
vidim da ste trenutno na mreži. Postoji li mogućnost da Vas direktno kontaktiram kako bi mi nešto razjasnili.
Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
 
Otvaranje računa, transfer i povlačenje kod stranih brokera - HOW TO
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako odabrati brokera?
» Otvaranje offshore firme
» Otvaranje kompanije sa dodeljenim besplatnim akcijama

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Inostrane berze-
Skoči na: