BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Belex je od mene napravio DEBILA!!

Ići dole 
+8
Sneki
mili61
marjanovicgane
boban75
Big Brle
Dragan555
Ars Vivendi
Dragivoje
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5396
Localisation : Centar grada
Points : 6875
Datum upisa : 21.05.2007

Belex je od mene napravio DEBILA!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Belex je od mene napravio DEBILA!!   Belex je od mene napravio DEBILA!! - Page 2 Icon_minitime9/18/2020, 21:34

Sve same gluposti. Naravno da je moglo, i jeste se moglo lepo zaraditi.
Pod uslovom da se sedelo za kompom i to satima i satima, kopajući po tadašnjem bepex.
Ko je slušao savete sa zlog Ekonomy, taj se nije usrećio.
Ja san tada kopala po belexu, i po 12 sati, vid mi je oslabi za jednu dioptriju od toga, ali sam iskopala na pr. Stari Grad, kupovanje na 2-2,3k  a prodalo se po 15,x k - zbog te akcije sam čak ibanovana sa pomenutog foruma jer "širim lažine vesti"?!
Ko je ušao u Hemofarm (ja nisam) isto je lepo zaradi, Metalac, Impol, Tehnogas, pa i Dunav os. - to se iz aviona videlo da će biti zarade, poslednji primer je bio Telefonkabel, sa 1,2 i kasnije po 2k da bi se prodavalo po 9k ili čak (ako dobro pamtim) i po 16k (?) itd... itd...

Ali, činjenica je: neki nisu imali ni sreće niti su se posvetili berzi.... žao mi je!
Posebno loše su prolazili nesrećnici (ili lenštine) koje su čekale da im neko "javi" šta da kupe ili su "iz kafanskih priča" donosili zakljućke!

E, pa baš mi ih i nije toliko žao, SAMI SU KRIVI!

A ako neko sam sebi da nik na forumu koji ga karakteriše kao "debila" - šta reči, a ne zaplakati?
titanik

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...

Dalaj Lama and s.nikolić like this post

Nazad na vrh Ići dole
Debil
Still learning
Still learning
Debil


Broj poruka : 38
Points : 38
Datum upisa : 05.08.2020

Belex je od mene napravio DEBILA!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Belex je od mene napravio DEBILA!!   Belex je od mene napravio DEBILA!! - Page 2 Icon_minitime9/19/2020, 00:03

Što se mene tiče sam sam sebi dao taj nick jer sam besan na sebe što nisam ranije izašao iz močvare zvane Belex, i javno sam priznao da tu nisam ništa zaradio. Ne znam šta je loše u iskrenosti?

Ne kažem da (jaaako davno) nije bilo moguće zaraditi na Belexu, samo ja nisam imao te mogućnosti/sposobnosti, kao ni veliki broj drugih ljudi: Nisam imao nikakvog prijatelja, insajdera i slično, nikog, takođe kao ni mnogi drugi. Razlika je samo u tome što ja to javno priznajem a drugi ne ali to ne menja suštinu.

Na primer, lično poznajem čoveka koji 2007. uložio 200k EUR, pola u AIKB, pola u AGBN...Koliko se sećam a to možete i sami sračunati, od te sume nije mu ostalo ni 10%.

Dalje, sasvim dobro se sećam da je JEDNA AKCIJA DNOS bila nepunih 300EUR, a koliko je danas??

O NISU da ne pričamo više, sve smo rekli, direktor obeća da će 2020. akcija vredeti 5000 din, a ona vredi skro 10 puta manje...

I tako dalje, puno takvih primera ima, ali ono što je najbitnije i važi za sve, za tih recimo 12-15 godina na bilo kojoj normalnoj berzi svaki normalan čovek umesto strašnih gubitala na Lelexu, mogao je sasvim lako i legalno da uveća svoj kapital čak dvocifren broj puta!

Sada je to skoro nemoguće igde na svetu i zato ne mogu sebi da oprostim što sam te zlatne godine svetskog rasta potrošio u blatu zvanom Belex, umesto da sam, kao i celo čovečanstvo, svoj teško stečeni kapital stavio da se oplođava na nekom, bilo kom, normalnom mestu.

Edit: Kao prvo nemoj da govodiš u ime drugih učesnika na Belex i Forumu.
A i prestani da kukaš - možeš da otvoriš novu temu u podforumu Sve i svašta i da tamo plačeš sam sa sobom ili istomišljenicima.
Ovde je tema NIIS i brisaću sve što je pff topic!
IMAŠ OPOMENU!
Mod D
Nazad na vrh Ići dole
s.nikolić
Still learning
Still learning
s.nikolić


Broj poruka : 75
Points : 264
Datum upisa : 25.05.2020

Belex je od mene napravio DEBILA!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Belex je od mene napravio DEBILA!!   Belex je od mene napravio DEBILA!! - Page 2 Icon_minitime9/19/2020, 09:04

U novembru će biti dve godine kako trgujem na Berzi i ne žalim se. Bilo je propusta, ali je prihod na godišnjem nivou je oko 10%. Ne koristim matematiku i ne čitam analize, osim onoga što ovde pročitam.
       Najveću štetu sam imao na akcijama IKRB. Srećom, kupovao sam na 100 dinara. Te akcije su poništene i izdate su nove. Tu ni jedan matematika nije mogla da mi pomogne. Ali, ljudi su ovde na vreme ukazivali da sa tom akcijom nešto nije u redu. Pominjan je famozni UPPR i njegove odredbe. Mogao sam da izađem kad je akcija koštala 80 din. Svesno sam rizikovao i . . . imao gubitak.
       Akcije se na Belex-u moraju kupovati i prodavati na kraći period. Moraju se svakodnevno pratiti osnovni parametri: 
1. ako cena akcije raste: zašto raste? 
2. ako cena pada: zašto pada?
       U narednom periodu, realno je očekivati da raste vrednost akcija koje imam. U plusu sam i sa ovim cenama. Ne mogu sada "pametovati" i davati prognoze. Trenutno treba kupovati NIIS i čuvati DINNPB. To je moja procena. U prethodnih pola godine, prodajem jednu od pomenutih a kupujem drugu." Obrćem" te dve akcije, imam dividendu od obe i ne mogu da se požalim. 
      Za mene ostale akcije ne postoje. Bez gubitaka sam izašao iz MTLC i ENHL. Imam još PUUE ( moj najveći rizik) i ne brinem. Optimista sam. Čekam kraj godine da prodajem DINNPB po 6500+? i NIIS po 600+?. Moguće je da će cene biti i nešto niže, ali i sada imam dobitak koji može da bude samo veći. 
      Ne razumem kolegu koji se žali na veliki gubitak. Ne propadaju odjednom sve akcije iz portfolija. Gde ste vi bili kada su cene vaših akcija rasle i padale? Morate svaki dan biti prisutni i pratiti ponudu, potražnju, dubinu tržišta i cenu dve ili tri akcije koje imate u portfoliju. I morate preduzimati brze korake, bez samosažaljenja. Berza je arena. Svi su došli da zarade. Tu nema ni humanosti, ni solidarnosti.

Edit: DEBIL@
Kao prvo nemoj da govodiš u ime drugih učesnika na Belex i Forumu.
A i prestani da kukaš - možeš da otvoriš novu temu u podforumu Sve i svašta i da tamo plačeš sam sa sobom ili istomišljenicima.
Ovde je tema NIIS i brisaću sve što je off topic!
IMAŠ OPOMENU!
Mod D

Boranija and Dalaj Lama like this post

Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

Belex je od mene napravio DEBILA!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Belex od mene napravio DEBILA!!   Belex je od mene napravio DEBILA!! - Page 2 Icon_minitime9/19/2020, 11:28

Debil ::
...i zato ne mogu sebi da oprostim što sam te zlatne godine svetskog rasta potrošio u blatu zvanom Belex, umesto da sam, kao i celo čovečanstvo, svoj teško stečeni kapital stavio da se oplođava na nekom, bilo kom, normalnom mestu.

Možda je rešenje samoubistvo?

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Debil
Still learning
Still learning
Debil


Broj poruka : 38
Points : 38
Datum upisa : 05.08.2020

Belex je od mene napravio DEBILA!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Belex je od mene napravio DEBILA!!   Belex je od mene napravio DEBILA!! - Page 2 Icon_minitime9/19/2020, 15:57

Hvala modu za prebacivanje diskusije ovde ali jedva sam je našao.

Nikolić hvala, ovo je najkorisniji post za sada. CAGR od 10% godišnje je sasvim ok, pogotovo u ovo vreme, čestitam.

Ali me zanima kako to da imaš samo dve akcije u portfoliju?! Na Belexu je to donekle razumljivo jer tu i nema šta da se kupi, ali za normalnu berzu 10 pozicija je minumum.

Ali i to puno govori, jer sama činjenica da na Belexu lovite jednu po jednu hartiju, tražite onu na kojoj su vlasnici gluplji pa nisu svesni potencijala svoje forme i zato je daju jeftinije - dovoljno govori i o berzi i tom, da se ne uvredi neko, cigansko-jajarskom načinu razmišljanja.

Zato je CAGR na belexu smešno mali čak i onim uspešnima, jer verujem da se niko ili skoro niko ne usuđuje da uđe sa većim parama nego lovi "prilike" na gore opisan način.

Prema tome, ako imaš npr. 30 hiljada evra slobodno, ti na jednoj hartiji ujuriš neke neobaveštene da im uzmeš akcija za npr. 3 hiljade, a na drugoj za takođe 3 hiljade, pa na njih osvariš po 10% - to ne znači da ti CAGR 10%! :)

Jer, pošto je to samo petina tvog kapitala a u tu močvaru ne smeš da uložiš više, realan CAGR je 10%/5 = 2%.

To i dalje nije loše, više je nego u slamarici, ali to nije ono kako ja gledam berzu.

Berzu gledam kao mesto na kom ću da uložim SVE slobodne pare koje imam, pa profit koji ostvarim (ako ga ostvarim...) delim sa celim kapitalom, i to što dobijem je godišnja zarada portfolija.

Ove jajarske kombinacije da ulazim u hartiju u kojoj sam video da je neko u frci za pare pa prodaje neku crkavicu hitno ispod cene - a ja ga čekam sa kešom da ga ucenim, me ne interesuju, a to je dominantan način funkcionisanja na Belexu.

Ne kažem da je to nelegitimno ali to nije način kako zamišljam berzu, verovatno sam pogrešio ali nije bilo nikog da mi to kaže.

@Mod, nema ........

Editovano: Nema potrebe da se sa mnom preganjaš, ideš mi po živcima i
vrlo lako možeš da popiješ ban na duže!
Zato pazi šta pišeš, i nemoj ljudima da hejtuješ Belex.
Već si više puta naglasio da ti se ne sviđa, ako nastaviš
pomisliću da to namerno radiš.
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Belex je od mene napravio DEBILA!! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Belex je od mene napravio DEBILA!!   Belex je od mene napravio DEBILA!! - Page 2 Icon_minitime9/19/2020, 23:24

Jedino objašnjenje je da se radilo o brokeru koji je hteo ljude da nagovori da pređu na ino berze a da on kao broker zaradi neku proviziju...
Kakav ludak.

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
 
Belex je od mene napravio DEBILA!!
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» IPO Belex
» Belex15
» BELEX 2013
» NAFTA !!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: