BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 IZBORI 2020.

Ići dole 
+17
Maca
Zile
Jegulja
Gocili
Fmember
s.nikolić
FatCat
AkiTaki
Cicija
Plejade
Limited011
Momir
Popaj
Roman Abramovich
Ars Vivendi
Big Brle
Dragivoje
21 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Plejade
Still learning
Still learning



Broj poruka : 79
Points : 232
Datum upisa : 10.12.2019

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime6/22/2020, 23:10

A šta je tu smešno???
Nazad na vrh Ići dole
s.nikolić
Still learning
Still learning
s.nikolić


Broj poruka : 75
Points : 264
Datum upisa : 25.05.2020

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime6/23/2020, 07:37

Najveći problem ovih i svih prethodnih jizbora e što se odrćavaju po "scenariju" koji je smislio Milošević 1990. godine. Taj scenario je doveo do raspada bivše države i ratova koji su nas vratili u XIX vek. Suština tog svenarija svodila se na pravljenje privida da sa na izborima može bilo šta promeniti.  

Činjenca je da se u ovoj zemlji niko ne može zaposliti u javnom sektoru ako nije član vladajuće stranke. Pred svake izbore ljudi se "kupuju" i "prodaju". Pa nije MIlošević sam radio to što je radio, ali se do danas niko nije potrudio da objasni šta se u stvari desilo tih devedesetih. Nemojte se čuditi što su neki političari iz tog perioda još uvek na vlasti. Neki su na sreću "potrošeni". ali se uvek mogu nači novi "modeli" raznih:Draškovića. Čanaka, Šešelja, Čeda, Velja, Dinkića ili Koštunica.Puna je Srbija onih koji čekaju u redu da dobiju "ulogu" u nekim novim izborima. Izbori su nekima unosan biznis i jedini posao u karijeri. 

Za Srbiju je najbolje političko rešenje ovo koje trenutno imamo. Za razluku od Miloševićevog vremena, politika SNS-a nas ne sukubljava sa svetom. nema inflacije i pretnji ratom. Lično se radujem ishodu ovih izbora. Miloševićeva "opozicija" je imala duži vek trajanja od ove današnje iako današnja opozicija bolje igra svoju "ulogu". Jedni su se kao uplašili fijaska pa su pozivali na bojkot, a drugi su "hrabro" ušli u ring i dobili nokaut. 

Neki će posle ovih izbora i da se zaposle, da napreduju, da nešto lepo dobiju. Na to nije bila gadljiva ni naša velika pesnikinja čija se recenzija našla na koricama čuvene i valjda jedine Miloševićeve knjige. Izbori su kod nas neka vrsta biznisa i šansa da se nešto dobija. To je tako još od 1990.godine i tu se još dugo godina ništa neće promeniti.
Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime6/23/2020, 07:59

Ljudi se ne kupuju i ne prodaju.

Neljudi se kupuju i prodaju.

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp
Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime6/23/2020, 11:20

Interesanto je da izbori ni na jedan način nisu uticali na berzu.

Ranijih godina je bilo značajnog uticaja izbora na berzu, sada ništa.
Verovatno jer su svi znali ishod i pre izbora i zbog toga što sama skupština koja je birana nema nikakav ugled kao institucija.

Dugoročno, uticaj ovog stanja na berzu? Poguban (jer nema institucija) ili povoljan (jer je predvidivo stanje, a investitori vole izvesnost)?

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 837
Points : 1949
Datum upisa : 10.01.2008

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime6/23/2020, 18:49

Jedno mora da bude jasno: u Srbiji postoji preko 8000 izbornih mesta i ako želite da kontrolišete izbore morate na svakom izbornom mestu da imate 2 kontrolora (država ih plaća sa 2 crvene) dakle stranke to ne košta ništa, ali NI JEDNA OPOZICIONA STRANKA nema toloko kontrolora (NEŠTO PREKO 17.000 kontrolora) - čak mislim da mnoge od njih nemaju ni toliko članova, a ako ih imaju (sumnjam) onda je većina iz Beograda.

Da ne pominjem da u svakom mestu treba da imate svoj stranački odbor. Nekada je to DS imao, danas i već odavno - nema.
DS danas ima max 20.000 članova i od toga je polovina iz Beograda i N.Sada.

Ako to imamo u vidu, ni jedna opoziciona stranka nema pravo da tvrdi kako su izbori "pokradeni" ako nije imala svoje kontrolore bar na 90% svih izbornih meseta!!

FatCat and Ars Vivendi like this post

Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime6/24/2020, 14:25

Evo kratkog i nepristrasnog izvestaja sa izbora:


_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime6/24/2020, 15:24

@Fmember
Ajd me prosvetli, kakve veze ima utakmica sa izborima?

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime6/24/2020, 18:30

Uz post kolege Cicije.
O ucenama glasača: U Srbiji ima oko 1,7 miliona penzionera. To je največa grupa glasača.
Ko njih može da uceni?
Pa neće biti da će izgubiti penziju ako ne glasaju za SNS!
Tu nema nikakve ucene...

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
AkiTaki
Our family
Our  family



Broj poruka : 340
Points : 743
Datum upisa : 15.12.2019

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime6/24/2020, 18:57

FatCat ::
Uz post kolege Cicije.
O ucenama glasača: U Srbiji ima oko 1,7 miliona penzionera. To je največa grupa glasača.
Ko njih može da uceni?
Pa neće biti da će izgubiti penziju ako ne glasaju za SNS!
Tu nema nikakve ucene...
Tu se varaš.

Ima ucene i to velike. Lično imam u familiji penzionere koji su ucenjeni. A, znaš li čime se ucenjuje?

1. način: blag, potkupljivanje (rade ti poslove koje ti ne možeš da uradiš, ali posle moraš da daš glas).
2. način: pretnje, imaj u vidu da su penzioneri po pravilu (logično) stari i nemoćni ljudi, uglavnom bez dece u kući (deca otišla kude koji). Dovoljno je da mu kažeš BILO KOJU pretnju, star čovek se uplaši. Da ne ulazim previše u filozofiju  i  psihologiju, ali ukratko, starom čoveku kaži da će ostati bez penzije ako dođu drugi na vlast i eto ti straha kod njega. Ili bilo koja druga pretnja. Nije mnogo bitno šta izmisliš. Jednako je lako uplašiti dete od 3 godine i čoveka od 83.

_________________
Sve što napišem na forumu ne predstavlja niti preporuku za kupovinu te akcije, niti preporuku za prodaju.  comp
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime6/24/2020, 19:21

Posle ovako ubedljivog rezultatata bilo kakva prica o legitimitetu i legalitetu pada u vodu...

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn

FatCat likes this post

Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime6/24/2020, 20:31

Gocili - da 2 milona su 2 miliona

citat ::
1. način: blag, potkupljivanje (rade ti poslove koje ti ne možeš da uradiš, ali posle moraš da daš glas).

Nisam razumeo šta si hteo da kažeš. Koje "poslove" čoveku koji ima (recimo) 83 god??
Mada, ako ti neko pomaže da živiš lakše (bolje) što mu ne bi dao glas, mada ne vidim da "moraš" kako te to "prisile"?

Zašto to ne radi opozicija?
To je potpuno legalno.

BTW: Prosečan vek Srbina je 76 godina.

P.S. nisam primetio da je Tramp "zamrzao" svoj predsedički madat, te da bi učestvovao u svojoj kampanji za izbore u novembru?

Kako se to zamišlja: Tram prestane da bude predsenik USA i ta država nema predsednika ili kako?

Ni Merkelova za svoje vladavine od 16 god. ni jednom nije prestla da bude kancelarka - i kao Putin kaže: hajde Merkelova da se sretnemo, a ona kaže: ne mogu, opozicija će me rastrgnuti ja sad više nisam kancelarka?

Pa to ne biva....

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
s.nikolić
Still learning
Still learning
s.nikolić


Broj poruka : 75
Points : 264
Datum upisa : 25.05.2020

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime6/24/2020, 21:35

Moram opet da napišem nekoliko svojih zapažanja o izborima i opet ću morati da se osvrnem na nakaradni "model" demokratije koji se nije menjao od 1990. godine. 

Siguran sam da na ovim izborima niko ni na koga nije vršio pritisak kako će da glasa. To je necilishodno iz više razloga. Prisila kod ljudi stvara otpor, revolt i osećaj poniženosti. Ni Milošević nije izbore dobijao na silu. Ljudi u Bosni i Hrvatskoj su u toku rata, na frontu ginuli sa njegovom slikom u novčaniku. Mi se ni danas nismo oslobodili indoktrinacije koju je svakodnevno vršena preko RTS-a, Večernjih novosti i Politike. O poslednjim danima SFRJ i ratu iz devedesetih "znamo" ono što su nam tada servirali pomenuti mediji. 

Postoje suptilnije metode za naveđenje ljudi da glasaju određenu političku opciju. U seoskoj sredini. dovoljno je postaviti nekoliko uličnih sijalica, odraditi odvodne kanale, nasuti kamenom ili asfaltirati blatnjave puteve, postaviti dve ljuljaške i klackalicu u školskom dvorištu, otvoriti vrtić u okviru postojeće školske zgrade, uvesti besplatan prevoz za školsku decu i penzionere na teritoriji opštine, podeliti pakete sa uljem i šećerom....

U gradskim sredimana situacija je malo drugačija. Tu mediji igraju dominantnu ulogu. Vladajući političari se više vide na ekranima. Oni otvaraju puteve, objekte, škole, bolnice....Opozicionim političarima je ograničen pristup. Tabloidni mediji pišu svakakve gadosti o opozicionim liderima. Konstruišu se raznorazne afere. Ljudima u gradu je bitno da rade. Dobijanje posla preko članstva u stranci, bez obzira na stručnost i radnu biografiju prisutno je u Srbiji od uvođenja višestranačkog sistema 1990. godine. 

Ovo su sve vidljivi i manje vidljivi načini da se ljudi pokrenu i glasaju za one koji nešto nude. 

Mali izuzetak su činili petooktobarci 2000. godine. Oni su izbore dobili zbog ratnih razaranja, inflacije i očigledno šizofrene politike Miloševića i njegovih saveznika, ali i zbog pojačanog interesovanja međunarodne zajednice i pomoći koju su davali opozicionim partijama. Probijena je informativna blokada u kojoj smo godinama živeli. Slušao se B92, Studio B, Televizija Crne Gore i Radio Slobodna Evropa. Čitali smo dnevni list Naša Borba. Glas opozicije dopirao je do običnih ljudi. To je bilo dovoljno da dođe do preokreta. 

I zato tvrdim da nema vidljivog pritiska, ucena i pretnji u izbornoj kampanji. Postoje možda pojedinačni slučajevi, ali se tako ne dobijaju izbori.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime6/25/2020, 09:18

Vidim opozicija se hvali kako je bojkot uspeo?

Pitam se kako bi izgledalo da nije uspeo?

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime6/25/2020, 11:34

Gocili ::
@Fmember
Ajd me prosvetli, kakve veze ima utakmica sa izborima?

Samo simbolične:  utakmica nije ni odigrana vec je registrovan sluzbenim rezultatom 3:0. 

Verovatno te mrzelo da gledas video, ali utakmica ja počela pa je prakinuta  zbog povrede golmana, jer nisu imali dovoljan broj igraca  da nastave, jer im se pokvario kombi, pa su dosli samo njih cetorica. a onda im se povredio golman pa ih je ostalo nedovoljno da se utakmica odigra po pravilima.

Može sad gostujuća ekipa (opozicija ) da kuka kako nije bilo uslova, da im je kombi star da ih je neko sabotirao, da nisu imali iste uslove kao i druga ekipa....

Ali sve to nije bitno, bitno je da je kao rezultat upisano 3:0  

Tako je prosao i bojkot. 

"Opozicija" nije izašla na izbore i domaćin je upisao pobedu sa službenim rezultatom 3:0 i taj rezultat će biti takav u parlamentu do sledećih parlamentarnih izbora za 4 godine...  Ili možda neko očekuje vanredne parlamentarne izbore ranije ?!?

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime6/25/2020, 12:53

Citat: ::
Vidim opozicija se hvali kako je bojkot uspeo?

Pitam se kako bi izgledalo da nije uspeo?
Bojkot je uspeo u smislu sto sad mogu da kazu da su AV i SNS unistili opoziciju. Jer svrha ujedinjenja opozicije, nije bila da se samo udje u parlament, vec da se srusi vladajuci rezim.

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime6/25/2020, 13:01

Citat: ::
@Gocili ::@Fmember
Ajd me prosvetli, kakve veze ima utakmica sa izborima?
Samo simbolične:  utakmica nije ni odigrana vec je registrovan sluzbenim rezultatom 3:0. 
Pre nego sto je utakmica i zakazana (citaj izbori raspisani) vec se znalo ko je apsolutni pobednik u smislu da ce imati preko 50%.

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
Zile
VIP
VIP
Zile


Broj poruka : 323
Points : 1280
Datum upisa : 29.02.2012

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime6/25/2020, 13:27

Mislim da ce AV i pored dobrih stvari koje su se napravile za njegove vlasti ostati zapamcen po losim stvarima.
Nacin na koji je tretirao opoziciju, tj kako je besomucno tukao protivnika koji odavno lezi grogiran na patosu vise lici na neku sadisticku video igru nego na uravnotezeno ponasanje.

Kako god da okrenete bojkot je uspeo - Aleksandar Vucic je sad prakticno sam u parlamentu.
Mene bi podisla jeza od te cinjenice da sam na njegovom mestu, s obzirom da se Srbiji mogu desiti krupne i lose stvari u bliskoj buducnosti a sva je moc i odgovornost na njemu.

Sebe je doveo u poziciju da sam o svemu odlucuje u ovoj zemlji.
On zna da ga zapadni drzavnici ne mogu vise tretirati kao demokratsku figuru. A sve je ucinio da bi ga uvazavali kao koliko-toliko ravnopravnog sagovornika.
Mislim da ni on nije srecan zbog toga.
A to da nije bilo pritisaka u vezi izbora, da nije bilo bezocne manipulacije u ogromnim kolicinama?...Ma dajte molim vas...
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime6/25/2020, 15:57

Ma neka ih je razbucao!
Da su nešto vredeli narod bi glasao za njih.

Ovako ostaje da se vidi da li uopšte u Srbiji ima nekoga ko bi mogao da osnuje iole kredibilnu partiju.




_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime6/26/2020, 14:04

Za opoziciju ili opozicionu scenu bi bilo dobro kada bi postojao neki zajednicki fond iz kojeg bi se finansirali novi projekti i ljudi, najbolje putem konkursa. I mislim da bi bilo dobro kad bi imali nekog ko bi ih vodio, napravio strategiju, organizovao, i sto je najvaznije disciplinovao, poput nekog menadzera ili cak  menadzment tima.

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime6/26/2020, 16:05

"Pokret 1 od 5 miliona neće priznati rezulatate izbora - ni paralment, ni vladu, ali ni rezultate bojkota", rekla je Valentina Reković, nosilac liste tog pokreta.

Lidere stranaka koje su bojkotovale izbore pozvala je da podnesu ostavke i rekla da opozicija samo ujedinjena, ali bez starih lidera, može da vrati poverenje građana u izbore.

Kako je navela, 50.000 kontrolora je potrebno da se "proces sačuva od lopovluka" i poručila građanima da se jave ovom pokretu kako bi se spremili za naredne izbore.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Jegulja
VIP
VIP



Broj poruka : 540
Points : 1139
Datum upisa : 18.12.2007

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime7/13/2020, 22:22

Šapić: Novo brojanje glasova na Novom Beogradu samo potvrdilo moju pobedu

“Novo brojanje glasova sa ukupno 142 biračka mesta trajalo je 12-13 dana, jer je ceo taj posao radilo svega osmoro ljudi. Novi rezultat razlikuje se u par stotina glasova, ali nije došlo do promene u raspodeli odborničkih mandata. U prvoj varijanti je moja lista pobedila sa 115 glasova više u odnosu na Srpsku naprednu stranku, a sad za skoro 300“, istakao je Šapić.

“Situacija u opštini Novi Beograd je dosta kompleksna, jer ni Srpska napredna stranka ni mi ne možemo samostalno da formiramo vlast, a između je SPS. Videćemo šta nosi postizborni period“, bilo je sve što je Šapić rekao na temu formiranja nove lokalne vlasti u najmnogoljudnijoj beogradskoj opštini.
Nazad na vrh Ići dole
Zile
VIP
VIP
Zile


Broj poruka : 323
Points : 1280
Datum upisa : 29.02.2012

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime10/22/2020, 09:34

Nema komentara na ovu tragikomediju oko izbora vlade.

Aleksandar Vucic je priznao da je bojkot uspeo.
Nije opozicija mnogo doprinela tome, za to je najvise on zasluzan.
4 meseca nakon izbora, najavom da ce vlada, koja jos nije izabrana, vladati najvise 16 meseci on je priznao da ona nema ni politicke snage ni legitimiteta.

Ukratko - AV je prestravljen nakon sto je shvatio da je ostao sam na vetrometini.

Na stranu sto su mu jasno stavili do znanja da drzavnika sa takvim shvatanjem demokratije ne mogu da uzimaju ozbiljno i ravnopravno na svetskoj sceni.

Verujem da je to tragikomicno ogranicavanje mandata vlade i skupstine direktna posledica toga da je uvideo da vise nema ozbiljnog sagovornika u svetu.

Fmember likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Ivan00
Still learning
Still learning



Broj poruka : 98
Points : 158
Datum upisa : 31.08.2010

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime10/23/2020, 21:36

Lav Pajkic clan skupstinskog odbora za ustavna pitanja, nije vic a nisu ni nadrealisti
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime10/24/2020, 22:09

Da se ostavimo tih gluposti tipa: Skupština, skupštinski odbori itd... jer se tu ne donose nikakve odluke.

To je posledica odumiranja "reprezentavine demokratije" u celoj Evropi, a i šire.
Svi poslanici su poslušnici svojih partija (u celoj Evropi) i/ili močnih lobista (tajkuna ili snaznih "udruzenja" poljoprivrednika, auto industrije itd...)

Partiokratija je to što vlada tzv. "reprezentativnom demokratijom"!

Pogledajte USA, sve će vam biti jasno, a oni vaze za "najdemokratskiju" drzavu.

KONKRETNO: SNS je uskratio opoziciji bilo kakav pristup novcu, nema upravnih odbora, nema javnih firmi kojima opozicija upravlja, jednostavno: NEMA PARA!!
Zato su oni toliko besni i ljuti...

ŠTA RADI SNS: oni se spramaju za vreme kada neće biti na vlasti. Shvatili su da je podosta neizvesno kada drugi dođu na vlast da će im prepustiti neku javnu firmu (tipa EPS ili Srbija šume) već gledaju da "svojim" ljudima omoguće da postanu vlasnici nečega što će im kasnije donosti novac (kakav god), a to je preuzimanje Globosa, prodaja Beograđanke, SC, placeva za gradnju, radio stanica itd...

Sve ono što DS nije ukapirao da je potrebno, kako bi imali novac za bilo šta.

ALTERNATIVA: direktna demokratija, ali na nju ćemo se još načekati...
armo

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Ivan00
Still learning
Still learning



Broj poruka : 98
Points : 158
Datum upisa : 31.08.2010

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime10/25/2020, 09:22

E dobro da si nam razjasnio/la zasto su ovi bolji od zutih, jer ovi kradu vise, jace, bolje da bi imali i u buducnosti. Pa lepo su rekli "za nasu decu"

Jel to tako i u Evropi i USA koje pominjes?

Kakve sve gluposti mi prihvatamo kao normalne to je strasno.
A zamisli nasi su pradedovi isli peske preko Albanije da bi sacuvali drzavu, dok mi cutimo i brojimo koliko smo zaradili ili izgubili,mastamo o boljim kucama,stanovima ili kolima,i cekamo da valjda neko sa strane dodje i umesto nas se obracuna sa lopovima i izdajnicima.

Pa ovaj bolesnik ce se sutra odreci Kosova jer ce mu to omoguciti da ostane na vlasti a mi cemo i to prihvatiti kao normalno.

Jedino objasnjenje za to kakve smo jajare postali je da nase prababe bas i nisu bile verne dok su pradedovi tabanali 😊

Dejansss and Aca kurbla like this post

Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime10/26/2020, 16:42

"Vređali su me jer sam Balkanac, rugali se mom poreklu i na to sam morao da odgovorim"
kafa

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime10/26/2020, 16:47

Ivan00 ::


Pa ovaj bolesnik ce se sutra odreci Kosova jer ce mu to omoguciti da ostane na vlasti a mi cemo i to prihvatiti kao normalno.

A ko iz opozicije ce da sacuva Kosovo?

Mozda Zavetnici? udrimile

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Ivan00
Still learning
Still learning



Broj poruka : 98
Points : 158
Datum upisa : 31.08.2010

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime10/26/2020, 18:21

Zavetnici nisu opozicija aTadic je zamenjen
SNS-om jer nije bio kooperativan oko Kosova
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 708
Points : 1900
Datum upisa : 30.11.2010

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime10/26/2020, 18:24



Samo pazljivo slusaj.....
kafa

_________________
Karma kažnjava sve

Smile likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime10/26/2020, 18:28

Ivan00 ::
Zavetnici nisu opozicija aTadic je zamenjen
SNS-om jer nije bio kooperativan oko Kosova

Dakle: Tadic i Dveri ili ko drugi?
ajkula

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!

Cicija likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

IZBORI 2020.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2020.    IZBORI 2020.  - Page 2 Icon_minitime4/6/2021, 08:15

od

https://nova.rs/vesti/politika/vucic-ubedio-predojevica-da-proslogodisnjih-izbora-nije-bilo/

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
 
IZBORI 2020.
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Nova ekonomska kriza 2019 - 2020
» Izbori u Srbiji
» NOVI IZBORI, OPET!?
» USA izbori 2016
» Izbori 2014. Prognoza

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: