BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)

Ići dole 
+64
Mitar
bsbane19
goldy4
Raiden
Jegulja
Slovenac1
pepsiman
Evronije
Nole
Drasko
geogsi
bozo68
zivorad zivoradovic
Guverner
zg28
odisej
Mc.Intosh
City
Sare
ratko3
Atomski mrav
coach80
Moschino
vranje
fantom
buki1234
kvantas
Kobe Bryant
Emerald
MVP
pogled
Pijacar
Pendula011
Taliban
uckiman
AlNik
komsinica
Posmatrač
Actarus
Alec
Matthew Greenburgh
sinla
Air
zappa
Tihi
Dragan
Grlja
neznalica
mirami
IN&ON
Rade
Broker-YU
cromodora
Milicko
genijeurazvoju
selena
Sneki
BojanNS
sexy jea
erichser
slalic
Milos86
wanessa
Admin
68 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Sledeći
AutorPoruka
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/1/2008, 17:37

KKV ko ce znati neznam koliko je bila prosle u ovo vreme + 704 dinara, a dividenda po prihodima po istom obracunu nikako ne bi smela ispod 60 dinara
Nazad na vrh Ići dole
komsinica
Partner
Partner



Broj poruka : 122
Points : -3
Datum upisa : 23.08.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/1/2008, 17:49

Lose racunas, zaboravljas prioritetne a i to da je ovo dobit pre oporezivanja. Ajd iz pocetka :study:
Nazad na vrh Ići dole
Grlja
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : -24
Datum upisa : 22.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/3/2008, 13:11

komsinica ::
Lose racunas, zaboravljas prioritetne a i to da je ovo dobit pre oporezivanja. Ajd iz pocetka :study:


Odlicni rezultati. Vise nego sto sam ocekivao. Prava ozbiljna banka. Dobro je da sam se dokupljivao na niskim cenama. 5 milijardi? malo li je?
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 16.12.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/3/2008, 16:18

Ako ovo ne bude baš zeleno, čim Tadić pobedi, ne znam šta će se zeleniti,
u tom slicaju će i gomila akcija s kontinuranog morati u debelo zelenilo.
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/3/2008, 23:40

Friz ::
Ako ovo ne bude baš zeleno, čim Tadić pobedi, ne znam šta će se zeleniti,
u tom slicaju će i gomila akcija s kontinuranog morati u debelo zelenilo.

Biče nešto zelenila, ali šta tesna pobeda Tadića zapravo menja u celoj situaciji? On je več dosada bio presednik Srbije. Belex i cela regija je pod utiskom rešavanja Kosovskog pitanja i to je pravi problem. A zbog Kosova još može biti puno sranja u vladi i napetosti između Tadića i Koštunice.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/4/2008, 00:20

Slovenac1 ::
Friz ::
Ako ovo ne bude baš zeleno, čim Tadić pobedi, ne znam šta će se zeleniti,
u tom slicaju će i gomila akcija s kontinuranog morati u debelo zelenilo.

Biče nešto zelenila, ali šta tesna pobeda Tadića zapravo menja u celoj situaciji? On je več dosada bio presednik Srbije. Belex i cela regija je pod utiskom rešavanja Kosovskog pitanja i to je pravi problem. A zbog Kosova još može biti puno sranja u vladi i napetosti između Tadića i Koštunice.

E bre stranci, stranci, zato vi gubite podrsku naroda, taman narod misli da je pobedio, a vi, cekaj Kosovo, i to kad rese, cekaj Hag, i to kad bude, bice nesto trece i tako, zato izbore smatram velikim napredkom, ipak su cisto demokratske ideje pre samo godinu dana imale 20% vecu podrsku... Videcemo, reakcija EU, dolaska novih investicija, uslova... itd.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/4/2008, 00:32

Slažem se Miloše,
POLAKO, sad prvo da se srede stvari, da se narod smiri, da Tadić smiri protivnike u stranci, pa onda lokalni izbori u maju, pa potpis na ONAJ medju-sporazum... a onda MORE, Frajeri ili cice (kako ko), pa polako da se Koštunica navikne na promenu temperature (jesen) :D , a onda... možda i raspišu parlamentarne izbore, jer ni Koštunici ne odgovaraju SAD izbori... a Kosovo ?, pa dobro... proglasiće nezavisnost i neke EU zemlje će ih priznati.. pa šta?
Severni deo će (po dogovoru) da proglasi nezavisnost OD Kosova, malo pucanja, malo Srpske bežanije... pretnje i BELEX ode u nebo :cheers:
Dobro... ima tu još koješta (samo da me Yuga ne vidi :D ), al to ti je Balkanski život... :D
Stalno čekamo da bude bolje :shock:
Što se mene LIČNO tiče, daj mi taj beli Šengen, pa makar AIKB pao na 5.000,- din :bball:

A već sam odavno u Životnom savetovalištu rekla da će kad-tad doći do kolicije DS-SRS, živi bili, pa videli....


.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Mitar
VIP
VIP
Mitar


Broj poruka : 729
Points : 1976
Datum upisa : 14.11.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/4/2008, 01:18

Slovenac1 ::
Friz ::
Ako ovo ne bude baš zeleno, čim Tadić pobedi, ne znam šta će se zeleniti,
u tom slicaju će i gomila akcija s kontinuranog morati u debelo zelenilo.

Biče nešto zelenila, ali šta tesna pobeda Tadića zapravo menja u celoj situaciji? On je več dosada bio presednik Srbije. Belex i cela regija je pod utiskom rešavanja Kosovskog pitanja i to je pravi problem. A zbog Kosova još može biti puno sranja u vladi i napetosti između Tadića i Koštunice.


To nije tacno - Tadic sve do danas nije bio siguran da li moze da stane na crtu bez kostunice, sada zna da moze - Kostunica je proslost, a radikali nece da gube na "moralnosti" tako sto bi pravili vladu sa gubitnicima izbora - pobedio je stav naroda prema EU i boljem zivotu i sada niko nema argumente protiv toga....

BELEX:Tri boje ZELENO :sunny:
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: AIK banka   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/4/2008, 13:14

Pa dobro videčemo kako če se stvari razvijati. Imamo nove rezultate banke, imamo pobedu Tadića, i imamo cenu na berzi 10200. Za prelazak na cene koje smo nekad več gledali na berzi(oko 13000) trebače još nešto više. I da ne bude nesporazuma, imam akcije AIK banke i želeo bih jih sutra videti na 20000, ali treba realno gledati na stanje.
Nazad na vrh Ići dole
Evronije
Just looking
Just looking
Evronije


Broj poruka : 19
Points : -7
Datum upisa : 27.12.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/4/2008, 14:39

samo polako,doći će sve na svoje,a što se tiče gospodina neobaveštenog Voje,može slobodno u političku penziju
Nazad na vrh Ići dole
Air
VIP
VIP
Air


Broj poruka : 63
Points : 30
Datum upisa : 30.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/5/2008, 17:27

Sta je ovo danas, nema komentara na ovo :cry: . Stvarno neznam vise,ni rezultati ni potraznja ni Tadic,obim,... nikako da podigne ovu nasu Aikicu, znam, znam -samo cekanje i cekanje, bit ce ali ... nece pa nece. Ajd sretno :wall:
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/5/2008, 19:32

Cekaju mene jos godinu dana da dokupujem pa posle ce naglo booooooom
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/6/2008, 08:49

Trpen spasen,docice ona na svoje mesto kad se napunu ovi sto kupuju. :cry: A doci ce trenutak da se zasite ovi sto prodaju :no:


Opusteno :sleep:
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/11/2008, 11:30

Sva sreca te je milos86 bio dovoljno sebican pa nam ne rece rezultate na vreme, pa se zakucao samo on.
Sad na miru mozemo da zabacimo na 8 k ... :sleep:
... cima ... a i obim nije los ...

:titanic:
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/11/2008, 14:34

kurajber ::
Sva sreca te je milos86 bio dovoljno sebican pa nam ne rece rezultate na vreme, pa se zakucao samo on.
Sad na miru mozemo da zabacimo na 8 k ... :sleep:
... cima ... a i obim nije los ...

:titanic:


Rekao sam sat vremena posto je objavljeno, sto je expresno, a i uzeo sam 3 komada po 9270, ne mogu ja jos da se zakucam, trenutna nominalna je jednaka mojoj prosecnoj ulaznoj, bas treba nesto da se desi... Tipa :vanzemaljci (plavi koji mrze zelenu boju), velika kometa, poplave i vulkan da proradi.... Nastavljam ja sigurno kupovine, to neka bude jasno... Moji rekordi su
Najnizi AIK po 2100
Najvisi AIK po 11500

Ma samo neka idu godine ovako lagano, oni neka rade svoj posao, ja neka uzivam i sve smo se organizovali i dogovorili....
Nazad na vrh Ići dole
Kurajber
Member
Member
Kurajber


Broj poruka : 414
Points : 1092
Datum upisa : 18.12.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/11/2008, 14:47

e pa dobro, ali ipak sam se ja malo preso ... see cisti i ne daje da padne ovo ispod 9000-9200
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/11/2008, 14:52

kurajber ::
e pa dobro, ali ipak sam se ja malo preso ... see cisti i ne daje da padne ovo ispod 9000-9200

Da ti kazem pravo, ovi kupci sto kupuju su BUDALE NEOPEVANE, treba samo da postave naloge na 6000 ida cekaju, pa ako se bezi strancima po 6000 neka idu i evro treba da bude 100 minimum...
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/17/2008, 21:10

@ Milos86 Daj nam neke informacije ko koliko daje za preuzimanja banke affraid


Na onome forumu se uveliko vodi rasprava o tome. :secret:
Nazad na vrh Ići dole
Air
VIP
VIP
Air


Broj poruka : 63
Points : 30
Datum upisa : 30.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/17/2008, 21:28

Možda dolaze bolji dani i :sunny: i za nas Aikovce, drago mi je da je ta informacije od pouzdanog clana.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/18/2008, 01:02

Ja sam neobavesten i nemam pojma, bilo bi lepo da je tacno... Ali mislim da neko hoce da bezi pa priprema teren... Videcemo
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/18/2008, 01:08

Sad im citam komentare lupaju gluposti sa sve slovencem, isti je ko EU, prvo je za nisku cenu aika bio razlog vlada, pa kosovo, pa izbori, (pa kad je jednom uracunato kosovo, uracunato je jos jednom), pa sad obi sto pale po Bg, pollupase oni jednu stranu banku, videcemo koju, zato DOMACA A JAKA, i NE MERKATORU...
Nazad na vrh Ići dole
selena
Still learning
Still learning



Broj poruka : 52
Points : -4
Datum upisa : 22.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/18/2008, 09:46

Sto bi bilo lepo da su te price sa grcima tacne malo :sunny: nam svima nedostaje.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/18/2008, 10:16

Ma gde dobro aik je bio pre godinu dana 15800 kada je euro bio 80 a od tada je imao dokap, ogromnu dobit, nove ekspoziture i aranzmane, a i u nedelji stednje prikupljeno 70 miliona, po meni nije dobra cena za preuzimanje
Nazad na vrh Ići dole
selena
Still learning
Still learning



Broj poruka : 52
Points : -4
Datum upisa : 22.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/18/2008, 11:23

Slazem se ja sa tobom ali s obzirom na trenutnu cenu i stanje na belexu odmah bi je prodala za 15k.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/18/2008, 11:36

selena ::
Slazem se ja sa tobom ali s obzirom na trenutnu cenu i stanje na belexu odmah bi je prodala za 15k.

Ma da ali ipak, preuzimanje je preuzimanje, nije presipanje, posle toga nema nishta... Malo je za to 15000, pa cak i sada
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/18/2008, 14:00

Za potencijalne kupce aika situacija itekako odgovara,samo da li su i veliki spremni za to :no:


A mi mali slepacemo se uz njih :kanta:



Mali prometi i veliko iscekivanje investitora,da sve slegne :smesan si:
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: AIK banka favorit u jugoistočnoj Evropi   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/24/2008, 14:00

AIK banka je jedna od najatraktivnijih banaka za ulaganje u jugoistočnoj Evropi, dok su akcije Komercijalne banke precenjene, ocenili su analitičari austrijske Erste grupe. Srpsku banku, čije akcije su inače ubedljivo najlikvidnije na Beogradskoj berzi, analitičari su izdvojili sa još dve rumunske banke.

Stručnjaci Erste banke izdvojili su AIK banku, čijim se akcijama trenutno trguje u Srbiji uz diskont od 17 odsto u odnosu na srednju vrednost akcija banaka u istom rangu, kao vrlo dobru za investiranje uz Transilvanijsku banku iz Rumunije, koja za sada ima premiju od pet odsto, ali i velike šanse za rast. Takođe, rumunska banka BRD GSG u vlasništvu Sosijete ženeral banke, prema mišljenju analitičara, potcenjena je, jer se njene akcije prodaju uz diskont od 20 odsto, a njena profitabilnost je u 2007. godini iznosila čak 25,5 odsto. Srpska Komercijalna banka, prema njihovom mišljenju, sa prinosom na kapital od samo deset odsto u 2007. godini, ima neopravdano visoku premiju od 30 odsto u odnosu na akcije banaka njenog ranga.

Istraživački tim Erste banke je procenio da će bankarski sektor u JI Evropi u narednoj deceniji imati natprosečne stope rasta. Glavni pokretači rasta obima kredita u većini zemalja su hipotekarni i potrošački krediti. Ovo je posledica porasta zaposlenosti, većeg BDP-a po glavi stanovnika i pojačane potrebe za robom široke potrošnje i stanovima. Još jedan aspekt na kojem insistiraju analitičari ove banke jeste rast depozita, što će imati ključnu ulogu u finansiranju banaka u zemljama jugoistočne Evrope.

- Dok su depoziti na relativno visokom nivou u zemljama kao što su Češka i Hrvatska, na tržištima u povoju i dalje se značajne sume novca čuvaju u slamaricama. Očekujemo da će komercijalne banke nastaviti da budu zamena za kasice prasice uporedo sa rastom poverenja u bankarsko tržište - dodaje Gernot Džejni, analitičar vlasničkog kapitala bankarskog sektora u Erste banci.

Trenutno tržišno raspoloženje prema bankarskom sektoru je još pod uticajem hipotekarne krize u SAD i efektima koje ona ima na globalnu ekonomiju, pogotovo na bankarski sektor. Za razliku od mnogih američkih i zapadnoevropskih igrača, banke u jugoistočnoj Evropi uopšte nisu uključene u bilo koje „subprime" hipotekarne ili s njima povezane investicije, pa nisu morale ni da otpisuju aktivu. Međutim, kriza je uticala na likvidnost evra. Na primer, tromesečni euribor je skočio za 63 bazna poena na 4,355 odsto, u odnosu na početak 2007. godine kada je bio 3,725 odsto, dok je u decembru prošle godine dostigao rast od preko 100 poena. Zato je u poslednjih nekoliko meseci finansiranje postalo problem.

- Analizirali smo odnos kredita i depozita na raznim bankarskim tržištima, kako bismo odvojili ona tržišta koja imaju sigurnije finansiranje od onih koji su više izložena - kaže Ginter Hohberger, analitičar bankarskog sektora u Erste banci. U 2006. godini, tržišta jugoistočne Evrope su pokazala da poseduju različit kvalitet finansiranja - od odnosa kredita i depozita od 61 odsto u Albaniji, do 108 odsto u Hrvatskoj i 107 odsto u Srbiji.

Rumunija je u toku prošle godine zabeležila rast od 64 odsto, a Bugarska 67 odsto.

- U Rumuniji je razvoj uglavnom postignut zahvaljujući rastu kredita stanovništvu zbog godišnjeg rasta od 83 odsto, a u Bugarskoj rastom kredita privatnim kompanijama od 77 odsto - kaže Hohberger i dodaje da se rast depozita nije se mogao meriti sa rastom aktive, pa se i odnos kredita i depozita značajno povećao u obe zemlje. Glavni razlog pojačane potražnje za kreditima je bilo povećanje od više od 80 odsto u deviznom kreditiranju sa veoma niske osnovice, potstaknuto jeftinijim novcem u evrima i švajcarskim francima.
Nazad na vrh Ići dole
coach80
Just looking
Just looking



Broj poruka : 18
Godina : 43
Points : -33
Datum upisa : 28.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/24/2008, 22:47

BojanNS ::
AIK banka je jedna od najatraktivnijih banaka za ulaganje u jugoistočnoj Evropi, dok su akcije Komercijalne banke precenjene, ocenili su analitičari austrijske Erste grupe.

ta ista erste za krko (u sloveniji) objavila je target price 140E i u isto vreme prodaje po 100-110E, i to veliki broj..treba biti pažljiv sa ovim..možda sereju lol!
coach
Nazad na vrh Ići dole
DI
Still learning
Still learning



Broj poruka : 35
Points : 40
Datum upisa : 18.12.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/25/2008, 20:22

Petak, 30.11.2007
ERSTE BANK CUSTODY 00001 28874 0,41064

Ponedeljak, 25.02.2008
ERSTE BANK CUSTODY 00001 27747 0,39461
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/25/2008, 20:47

DI ::
Petak, 30.11.2007
ERSTE BANK CUSTODY 00001 28874 0,41064

Ponedeljak, 25.02.2008
ERSTE BANK CUSTODY 00001 27747 0,39461
Pa to su sise najvece jedno pricaju drugo rade
Nazad na vrh Ići dole
NIKOLAG
Just looking
Just looking



Broj poruka : 8
Points : -9
Datum upisa : 21.01.2008

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime2/25/2008, 22:40

Da nije mozda neki fond sakriven iza custody racuna 00001 ?
Nazad na vrh Ići dole
Evronije
Just looking
Just looking
Evronije


Broj poruka : 19
Points : -7
Datum upisa : 27.12.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: komentar   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime3/6/2008, 20:45

Pa sta se desava forumasi,ovoliko dugo nema komentara na desavanja oko cele berze,jel sok isuvise jak,ili?
Nazad na vrh Ići dole
Grlja
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : -24
Datum upisa : 22.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime3/7/2008, 07:05

Sok? Naravno. Pa ova mizerno-pilicarska ekipa od politicara je sve ovo napravila. Njihova nesposobnost pracena nedostatkom intelekta i pameti, a pre svega negativna selekcija kadra, ucinila je relatino losu situaciju - katastrofalnom. Jelasic prica price i radi iskljucivo po instrukcijama medjunarodnog mon. fonda., Dinkic nam puni glavu time sto treba da prestanemo da placamo KiM dug - vodeci time cisto pupulisticku politiku, strane investicije su zamrznute, DS nam je ispricao sve bajke o divnoj nam evropi, koja je preveslala Tadica ko malo dete, mnogo mi je osedeo, i vise niti verujem njima niti evropi koja je najzad pokazala svoje pravo lice. DSS - sta reci populizam do kraja pre propadanja. Radikali - beze od vlasti ko djavo od krsta, pa ko je lud da se sad dohvati vlasti, kod ovolikih problema. SPS - Bez komentara.

Zakljucak. Izbegavana volja naroda - pogotovo na poslednjim izborima ( trula vlada DSS,DS i G17 ), i dvolicnost evropske unije rezultovana ogromnim problemom Kosova - su glavni uzrok ovakve situacije. Sad bar znamo da nam Evropa bas nije takav prijatelj, kako nam je servirano na tanjiru DS-a, kao i da je liberalni kapitalizam ili ti primarna akumulacija kapitala sad na sceni - cist primer je g17+. Ljudi moji - ekonomski govoreci, pa Srbiji je oteto od strane Evropske unije i USA - Kosovo i Metohija koja ima rudne resurse i sveukupnu procenu kapitala na oko 1200 milijardi dolara!

AIKB - Dragi moji, kad aikb nije porastao ili se bar zadrzao na nekoj normali, cak i posle objavljenih rezultata, ocekivanje da ce praviti profit u ovom ludilu je ravno nuli. Vreme brzih zarada je proslo. Cekanje, bar do sledece godine...
Nazad na vrh Ići dole
Posmatrač
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : -59
Datum upisa : 02.06.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime3/7/2008, 09:08

grlja ::
Sok? Naravno. Pa ova mizerno-pilicarska ekipa od politicara je sve ovo napravila. Njihova nesposobnost pracena nedostatkom intelekta i pameti, a pre svega negativna selekcija kadra, ucinila je relatino losu situaciju - katastrofalnom. Jelasic prica price i radi iskljucivo po instrukcijama medjunarodnog mon. fonda., Dinkic nam puni glavu time sto treba da prestanemo da placamo KiM dug - vodeci time cisto pupulisticku politiku, strane investicije su zamrznute, DS nam je ispricao sve bajke o divnoj nam evropi, koja je preveslala Tadica ko malo dete, mnogo mi je osedeo, i vise niti verujem njima niti evropi koja je najzad pokazala svoje pravo lice. DSS - sta reci populizam do kraja pre propadanja. Radikali - beze od vlasti ko djavo od krsta, pa ko je lud da se sad dohvati vlasti, kod ovolikih problema. SPS - Bez komentara.

Zakljucak. Izbegavana volja naroda - pogotovo na poslednjim izborima ( trula vlada DSS,DS i G17 ), i dvolicnost evropske unije rezultovana ogromnim problemom Kosova - su glavni uzrok ovakve situacije. Sad bar znamo da nam Evropa bas nije takav prijatelj, kako nam je servirano na tanjiru DS-a, kao i da je liberalni kapitalizam ili ti primarna akumulacija kapitala sad na sceni - cist primer je g17+. Ljudi moji - ekonomski govoreci, pa Srbiji je oteto od strane Evropske unije i USA - Kosovo i Metohija koja ima rudne resurse i sveukupnu procenu kapitala na oko 1200 milijardi dolara!

AIKB - Dragi moji, kad aikb nije porastao ili se bar zadrzao na nekoj normali, cak i posle objavljenih rezultata, ocekivanje da ce praviti profit u ovom ludilu je ravno nuli. Vreme brzih zarada je proslo. Cekanje, bar do sledece godine...

Razočarenje dolazi onima koji su previše očekivali. Prvo pravilo za poludivlje zemlje, gde spada i Srbija, glasi: Vaši režimi retko su bliski vama (narodu). Samo se to u Srbiji vidi iz aviona, dok je u naših suseda teže vidljivo jer nisu neposredno ugroženi.
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Empty
PočaljiNaslov: Re: AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)   aikb - AIK banka a.d. Niš - AIKB  (I DEO) - Page 28 Icon_minitime3/11/2008, 18:14

Optimizmu nikad kraja...

Ja danas + 1

Idemo dalje
Nazad na vrh Ići dole
 
AIK banka a.d. Niš - AIKB (I DEO)
Nazad na vrh 
Strana 28 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: