BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Pišite Komisiji za hartije od vrednosti

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

Pišite Komisiji za hartije od vrednosti Empty
PočaljiNaslov: Pišite Komisiji za hartije od vrednosti   Pišite Komisiji za hartije od vrednosti Icon_minitime10/28/2019, 17:01

адреса: Омладинских бригада број 1, VII спрат, Београд
писарница: 011/3117-336
кабинет: 011/3115-118, 011/2603-774
имејл: [You must be registered and logged in to see this link.]
факс: 011/2137-924

Сектор за непосредни надзор

Весна Ступљанин
директор Сектора за непосредни надзор
011/3116200

Милена Матић Зокић
инспектор
011/3116-038; 011/3116-155

Горан Купрешанин
инспектор
011/3116-029

Немања Ристић
инспектор
011/3116-038; 011/3116-155
Ирена Радуловић

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

Pišite Komisiji za hartije od vrednosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Pišite Komisiji za hartije od vrednosti   Pišite Komisiji za hartije od vrednosti Icon_minitime10/28/2019, 17:03

Молимо вас да пажљиво прочитате текст пре него што пошаљете информације Комисији за хартије од вредности!!

Како обавестити Комисију за хартије од вредности о нерегуларностима на финансијском тржишту?Постоји неколико начина да пошаљете информације:

Поводом уоченог кршења законских прописа финансијског тржишта можете послати имејл на следећу адресу:

[You must be registered and logged in to see this link.].

Напомена: ваша жалба треба да садржи контакт податке подносиоца жалбе (име и презиме, адреса, имејл адреса и контакт телефон), основне податке правног или физичког лица против којег се подноси жалба, објашњење са што више информација које могу да буду од користи Комисији приликом обраде ваших података.

Представка, притужба и жалба мора бити образложена тако да се из ње јасно види у чему се састоји повреда прописа и последице које она изазива или може изазвати.

Уколико Комисија оцени да су наводи из представке, притужбе и жалбе основани, спровешће поступак надзора. Од лица које је доставило представку, притужбу и жалбу Комисија може упутити захтев за достављање докумената, извештаја и информација. Овај захтев овлашћено лице Комисије може саопштити телефонским путем о чему ће сачинити службену белешку.

Такође, представке, притужбе и жалбе се могу упутити и поштом на адресу Комисије за хартије од вредности: Комисија за хартије од вредности, Омладинских бригада 1/VII, Нови Београд.

Некомплетне пријаве не могу бити узете у разматрање.

Нежељена пошта (имејл) у вези са информацијама о финансијском тржишту у Србији

Проследите СПАМ писмо које садржи информације о финансијском тржишту у Србији на следећу адресу:

[You must be registered and logged in to see this link.].  

Уколико имате питања у вези са финансијским тржиштем и начином његовог функционисања молимо вас да прочитате неке од текстова у делу Едукација инвеститора. А можете нам се и обратити на општу адресу Комисије за хартије од вредности:

[You must be registered and logged in to see this link.].

Захваљујемо се на достављању информација.

Edit:
Hajde mišem izšamarajte ono što nude
sponzori s desne strane ekrana, dobro nam dođe,
a vas NIŠTA ne košta!
Mod. D.
sesir

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 212
Points : 645
Datum upisa : 03.04.2021

Pišite Komisiji za hartije od vrednosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Pišite Komisiji za hartije od vrednosti   Pišite Komisiji za hartije od vrednosti Icon_minitime9/7/2022, 16:06

Prastajte ako se smatra spamom ovde i upitite gde drugo da pitam.
Povod mi je konkretno Alfa plam, i trenutni pokusaj pljacke i otkupa na 18700, ali me interesuje opsti slucaj sveukupno u istoriji Belexa. Da li je ikada bilo slucaja da su mali akcionari izdejstvovali svoja prava i osporili prinudni otkup? Da li se sem nasim korumpiranim institucijama neko obratio i negde u inostranstvu?
Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
MHE kila(H)WATacina
Voli da LAŽE !!
MHE kila(H)WATacina


Broj poruka : 340
Points : 1505
Datum upisa : 07.04.2011

Pišite Komisiji za hartije od vrednosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Pišite Komisiji za hartije od vrednosti   Pišite Komisiji za hartije od vrednosti Icon_minitime9/8/2022, 15:43

Jesu osporavali cenu i dobili novu cenu koju je utvrdio vestak, posle dve tri godine sudjenja i apelacija.
 akcije  EPVG ili EPNG .

_________________
"Umesto retrovizora moramo uzeti u ruke dvoglede" iz ekspozea PM.  - E ovo je Aco moj izum !!

Nisam lep al sam glup likes this post

Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Pišite Komisiji za hartije od vrednosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Pišite Komisiji za hartije od vrednosti   Pišite Komisiji za hartije od vrednosti Icon_minitime9/8/2022, 17:49

Postoji slučaj NELT i tu su mali akc. dobili pravu cenu posle sudjenja...
A koliko se sečam bilo je još par slučajeva.
Jednom je KzHov naterala posle pisanja našeg člana Miškovića da prepakuje akcije na nekoj banci gde je bio skriveni vlasnik i dobro ga je to koštalo, ali je ta inspektorka koja je vodila predmet posle toga premeštena na drugo radno mesto.

Bilo je nešto i na Jugoremediji...

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!

Ars Vivendi and Nisam lep al sam glup like this post

Nazad na vrh Ići dole
Nisam lep al sam glup
Our family
Our  family



Broj poruka : 212
Points : 645
Datum upisa : 03.04.2021

Pišite Komisiji za hartije od vrednosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Pišite Komisiji za hartije od vrednosti   Pišite Komisiji za hartije od vrednosti Icon_minitime9/9/2022, 10:49

Hvala puno na odgovorima. Dakle nada ipak po stoji. Pa i po cenu duzeg cekanja, to je prihvatljivo.
Stvar je verovatno u tome da neko dovoljno promoćuran bude dovoljno jako oštećen da bude motivisan da potera mečku. Koliko sam shvatio sami od sebe iz komisija i sl. sede i piju kafu, eventualno broje lovu....  bicevanje
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Pišite Komisiji za hartije od vrednosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Pišite Komisiji za hartije od vrednosti   Pišite Komisiji za hartije od vrednosti Icon_minitime9/30/2022, 10:57

Predsednik Komisije za hartije od vrednosti Marko Janković izjavio je danas da je ta Komisija u 2021. godini ostvarila prihod od 95,6 milona dinara, što je 15,6 odsto više nego u 2020. godini, dok su rashodi bili 106,7 miliona dinara.

Janković je, na sednici Odbora Skupštine Srbije za finansije, republički budžet i kontrolu trošenja javnih sredstava, rekao da su prihodi ostvarni u 2021. godini 24 odsto manji od planiranih prihoda prema usvojenom finansijskom planu za tu godinu.

„Osnovni uzrok za ove razlike je porast broja ponuda za preuzimanje kada su akcionarska društva u Srbiji u pitanju. S druge strane, ovaj manjak u odnosu na planirano nastao je usled nepostojanja odobrenja prospekata za emitovanje novih hartija od vrednosti“, rekao je Janković predstavljajući izveštaj Komisije za hartije od vrednosti za 2021. godinu.

Govoreći o radu Komisije, Janković je, pored ostalog, rekao da je u 2021. godini održano 37 sednica, da su prikupili 330 godišnjih, 14 polugodišnjih i 21 kvartalni izveštaj emitenata hartija od vrednosti i sproveli intenzivniji i kontinuirani nadzor nad njihovom delatnošću.

Janković je rekao da je njegova osnovna zarada 166.262 dinara, a njegove kolege – članovi Komisije imaju platu 140.000 dinara, a ne 250.000 dinara.

Za čišćenje prostorija Komisije potrošeno 1.402.000 dinara. To znači da vam neko čisti prostorije za 1.000 evra mesečno.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
 
Pišite Komisiji za hartije od vrednosti
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Fabrika hartije Beograd
» Ulaganje u obveznice i trezorske zapise
» Pregled vrednosti IJ i stanje imovine fondova
» Koeficijenti EPS, P/E

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: