BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB

Ići dole 
+63
petronije
Amater u pokušaju
MORNAR
Limited011
boban75
C R A Z Y
Jegulja
philips1
AROI
Nikolaj3
galettix
MHE kila(H)WATacina
Al Kapone
Pera Božić
Momir
Smile
gogloee
Ars Vivendi
Cicija
FatCat
Boranija
Aca123
Joca
Zmark
mili61
Alonisos
Bond
Tom80
NewStar
Ceras
Aca kurbla
cukicezar
Gocili
Kobe Bryant
pepermint
Deniko
marjanovicgane
adamm
MarkoJTD
Zile
Big Brle
Ivan2211
ima nade
Mojzes
Roman Abramovich
Stane Dolanc
Plejade
Aritmeticar
Cope
starter
Dejansss
Delboj
Dragan555
bonum.mm
Dalaj Lama
Teletrader
Maca
Nik19
Sneki
Popaj
Nemesis
Big Beast
Toplica
67 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 24  Sledeći
AutorPoruka
Polos
Our family
Our  family
Polos


Broj poruka : 242
Points : 1013
Datum upisa : 31.05.2010

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimeSre 28 Avg - 9:01

Ovo je vec psiholoski pritisak.
Sutra cu pokusati da prodam ovo,ne mogu vise ...
Nazad na vrh Ići dole
Joca
VIP
VIP
Joca


Broj poruka : 159
Points : 325
Datum upisa : 28.06.2008

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimeSre 28 Avg - 10:44

Maca ::

Još u maju sam se ja rešila ovog djubreta - akcije koja nikome ne treba.
Ovde nemate šta da čekate...
viljuska

Šta reći na ovu izjavu a ostati pristojan ... ccc kafa
Nazad na vrh Ići dole
Amater u pokušaju
Still learning
Still learning



Broj poruka : 82
Points : 191
Datum upisa : 23.05.2011

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimeSre 28 Avg - 19:16

Joca ::
Maca ::

Još u maju sam se ja rešila ovog djubreta - akcije koja nikome ne treba.
Ovde nemate šta da čekate...
viljuska

Šta reći na ovu izjavu a ostati pristojan ... ccc kafa

Po meni na ovakvu izjavu samo pristojno što više kupovati.....verujte mi

Vrlo brzo ćemo videti ko je u pravu
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 991
Points : 2792
Datum upisa : 04.09.2008

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimeČet 29 Avg - 8:07

Samo da pitam: što ne kupujete kad je ovo akcija budućnosti?
Ako već treba cena da raste, neće se ona zadržati na 1500 din!?
To tvrdim. Ako bude rasla.
Ili ste već svi zadovoljni ovom cenom pa se sad čeka kupac?

Šta se čeka?
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13731
Localisation : Novi Sad
Points : 51381
Datum upisa : 03.06.2009

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimePet 30 Avg - 20:07

Promene: 24.08. - 31.08.2019. (T-2) ili 21.08. - 28.08.2019.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimePet 30 Avg - 21:47

Kompanija BJN d. o. o. posluje na srpskom tržištu od 2006. godine i bavi se investicionim bankarstvom. 


https://www.ekapija.com/people/795310/bojan-mitic-direktor-i-suvlasnik-kompanije-bjn-talimat-i-brendovi-7camicie-i
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 707
Points : 1898
Datum upisa : 30.11.2010

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimePet 30 Avg - 22:00

Ne treba misliti da je to neka ekspertska firma
vidim u APR-u šta su upisali kao osnivački kapital:

У непокретностима, покретним стварима и акцијама:

Simbol ISIN BROJ Količina
Politika ad Beograd PLTK RSPLTKE28360 223
Sinter ad Užice SINTU RSSINTE45772 113
Univerzal-holding ad Beograd UNVR RSUNVRE18434 40
Albus ad Novi Sad ALBS RSALBSE90611 46
Takovo Osiguranje ad Kragujevac TKOSM RSTAKOE91984 15
Energoprojekt Holding ad Beograd ENHL RSHOLDE58279 436
Razvojna banka Vojvodine ad Novi Sad MTBN RSMETBE05070 26
Tigar ad Pirot TIGR RSTIGRE55421 673
Univerzal banka ad Beograd UNBN RSUBBAE14618 43
Vital ad Vrbas VITL RSVITLE13992 400
AIK banka ad Niš AIKB RSAIKBE79302 1,720
British American Tobacco Vranje ad Vranje DIVR RSDIVVE15503 169
Higlo hladnjača ad Horgoš HGLO RSHGLHE13388 65
Optika ad Beograd OPTK RSOPTKE72156 70
Sloga ad Novi Pazar SLNP RSSLNPE97908 870
Galeb GTE ad Beograd GLBG RSDZITE06077 1,370
Zimpa ad Ub ZIMP RSZIMPE58754 398
Ratar ad Pančevo RTAR RSRTPNE29492 80
Globos osiguranje ad Beograd GLOS RSGLOSE63444 84
Simpo ad Vranje SMPO RSSMPOE35631 444
Alfa plam ad Vranje ALFA RSALFAE34014 205
Sreten Gudurić ad Užice SRGD RSSRGDE70035 148
Zavarivač ad Vranje ZVRV RSZAVRE49864 50
Imlek ad Beograd IMLK RSIMLKE73325 60
Autosaobraćaj ad Kragujevac ASKG RSASKGE31442 2
Galeb FSU ad Beograd GLFS RSFSUBE12581 2

Mislim da ima forumaša ovde čiji portfolijo je bitno jaći od ove "firme" koja se bavi "investicionim bankarstvom".

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimePon 2 Sep - 23:10

Teletrader ::
Samo da pitam: što ne kupujete kad je ovo akcija budućnosti?
Ako već treba cena da raste, neće se ona zadržati na 1500 din!?
To tvrdim. Ako bude rasla.
Ili ste već svi zadovoljni ovom cenom pa se sad čeka kupac?

Šta se čeka?

Odgovorio sam ti ali mi je admin brisao poruku i na PM mi savetovao da pustim druge da ti odgovore. Kako niko nije odgovorio nadam se da ovaj put nece imati nista protiv da to uradim ja. 
Sta se ceka? 

Cekaju se neobavezujuce ponude. Nakon njih ce sve biti jasnije. 
A ovi sto pisu kako prioritetne nikog ne interesuju u zadnjih 100 dana se prodalo preko 25000 prioritetnih. Oko 7% ugrubo od ukupnog broja akcija. Meni to govori da je interesovanje bas veliko.  NIIS je prethodnog meseca potpuno izasao iz obicnih 6940 akcija a prioritetnu (imaju 3800) nije prodao ni jednu. Imaju savetnika, ne prodaju tek tako. Znaci na KMBNPB ocekuju vecu cenu.
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2622
Points : 5938
Datum upisa : 04.02.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimePon 2 Sep - 23:49

Ode 500 komada po 1350 rsd
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 24.05.2009

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimeUto 3 Sep - 0:43

Teletrader: ::
Samo da pitam: što ne kupujete kad je ovo akcija budućnosti?
Šta se čeka?
Sta ja mislim o ovoj akciji vec sam napisala u postu od 01.08.19.
Gocili:
Akcija je od pocetka godine do danas, znaci za nesto vise od pola godine skocila 100% i vreme je za korekciju ili bar stagnaciju, pre eventualnog skoka...
Ali ako je pitanje sta cekaju spekulanti koji su i dalje u akciji, onda bi odgovor mogao biti da mozda cekaju da ovi iz udruzenja vlasnika prioritetnih akcija pocnu da kupuju, ne vidim ko bi drugi imao posebnog interesa...

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
Tom80
VIP
VIP



Broj poruka : 214
Localisation : Europe
Points : 339
Datum upisa : 04.03.2012

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimeČet 5 Sep - 8:08

Cak je i Kostic pokupovao Aik preferencijalne akcije. 

Edit: Mod. D
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13731
Localisation : Novi Sad
Points : 51381
Datum upisa : 03.06.2009

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimePet 6 Sep - 19:14

Promene: 31.08. - 07.09.2019. (T-2) ili 28.08. - 04.09.2019.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1612
Points : 4730
Datum upisa : 04.06.2008

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimePon 9 Sep - 4:29

Dragan555 ::
  NIIS je prethodnog meseca potpuno izasao iz obicnih 6940 akcija a prioritetnu (imaju 3800) nije prodao ni jednu. Imaju savetnika, ne prodaju tek tako. Znaci na KMBNPB ocekuju vecu cenu.

Boga mi, načekaće se, kao što si i sam ukapirao.
kafa
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimePon 9 Sep - 7:59

Smile ::
Dragan555 ::
  NIIS je prethodnog meseca potpuno izasao iz obicnih 6940 akcija a prioritetnu (imaju 3800) nije prodao ni jednu. Imaju savetnika, ne prodaju tek tako. Znaci na KMBNPB ocekuju vecu cenu.

Boga mi, načekaće se, kao što si i sam ukapirao.
kafa
Ukapirao sam kolega Smile da me progoniš. Gde god sam poruku napisao tvoja je sledeća kao odgovor na moju. Čak i na forumske bisere si me smestio. Ali ajde shvatio sam da ste vi iskusni vukovi sa belex street-a pa šta ću? Smejem se i sam sebi, jer ste me ubedili da nema šanse da sam ja u pravu. E sad kad ste me ubedili onda me bar ostavi na Miru 😉
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2159
Points : 6009
Datum upisa : 24.07.2010

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimePon 9 Sep - 9:48

Ljudi su grešni.   confused

Okreni se ti Ruskinji, evo ti savet:
https://www.aikb.net/t1914p105-gocili-trai-mua#166517

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 24.05.2009

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimePon 9 Sep - 21:08

@Dragan555
A jel si ukapirao da je ovo neka zavera protiv nas, sve rade samo da nas (neistomisljenike) maknu sa tema vezanih za kombank...Al dobro kad je vec postavio link moracu iz radoznalosti da odem da vidim sta mi je opet spremio...

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2781
Points : 7934
Datum upisa : 20.01.2009

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimePon 9 Sep - 23:19

Sve to je bila razmena mišljenja, a boga mi je bilo i lupetanja.....

Sve će se brzo koliko shvatam danas razrešiti, pa će se lako utvrditi dal je bili "zavere protiv vas" ili ne.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimePon 9 Sep - 23:38

Gocili ::
@Dragan555
A jel si ukapirao da je ovo neka zavera protiv nas, sve rade samo da nas (neistomisljenike) maknu sa tema vezanih za kombank...
Naravno da ne. Jer sta bi postigli time?
Vise me zanima da li medju kolegama ima pravnika? Jel moze da se tuzi onaj sto se lazno predstavljao kao Jovica Pavlovic  a kasnije kao njegov zastupnik? Bar da saznamo ko je i mozda sa kakvim je namerama to uradio?
Nazad na vrh Ići dole
Joca
VIP
VIP
Joca


Broj poruka : 159
Points : 325
Datum upisa : 28.06.2008

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimeUto 10 Sep - 0:07

Dragan555 ::
Naravno da ne. Jer sta bi postigli time?
Vise me zanima da li medju kolegama ima pravnika? Jel moze da se tuzi onaj sto se lazno predstavljao kao Jovica Pavlovic  a kasnije kao njegov zastupnik? Bar da saznamo ko je i mozda sa kakvim je namerama to uradio?

Ne razumem zašto bi tužio čoveka (koji se po tebi navodno lažno predstavio). I ja sam dobio email i odgovorio koliko imam akcija i generalno se složio da u slučaju potrebe dam punomoć za neko eventualno glasanje. 

Ko god da mi je tražio navedene podatke, dobio je podatke koji su javno dostupni u CHROV-u. Ništa nisam platio, ništa nisam potpisao, nikakvu štetu nemam. Mogao sam ne odgovorim na email poruku i tačka. 

Čudni smo mi ljudi definitivno i uspeli smo i ovu temu da pretvorimo u sprdnju i čisto gubljenje vremena tako da je valja zaobilaziti radi duševnog mira.  kafa pec


PS: Ne razumem ni tebe, ako si prodao šta te sada muči i zašto se vraćaš na ovu priču.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimeUto 10 Sep - 0:35

Joco mislim da su svi ubedjeni da on nije Jovica Pavlovic niti njegov zastupnik. Normalno je da me interesuje kakve su mu namere bile?
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1612
Points : 4730
Datum upisa : 04.06.2008

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimeUto 10 Sep - 0:40

Čoveče, hajde malo oladi, zar ne vidiš da si se pretvorio u spamera?

Ako te toliko zanima iznenada ko je čovek imaš njegov meil pa mu piši i dogovori se da se vidite i upoznate.


A u međuvremenu malo smanji doživljaj.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimeUto 10 Sep - 0:52

Vazi Smile ako nikog drugog ne interesuje onda nije ni vazno. Cekamo da objave ponude.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1612
Points : 4730
Datum upisa : 04.06.2008

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimeUto 10 Sep - 0:55

Neobavezujuće ponude, u prvoj fazi tendera za prodaju akcija Komercijalne banke u vlasništvu Republike Srbije, otvorene su na sednici Tenderske komisije Ministarstva finansija.

Tenderska komisija je konstatovala da su prispele četiri ponude u roku predviđenom tenderskom dokumentacijom, saopštilo je Ministastvo finansija.

Ponude su otvorene i konstatovano je da su kompletne, odnosno da sadrže elemente predviđene tenderskom dokumentacijom za prvu fazu.

Ministarstvo finansija će u narednim danima uz asistenciju privatizacionih savetnika uraditi analizu prispelih neobavezujućih ponuda i konstatovati koji se od ponuđača kvalifikovao za drugu, obavezujuću fazu.

Kvalifikovane ponude će biti rangirane u skladu sa kriterijumima predviđenim tenderskom dokumentacijom, i kvalifikovani ponuđači će biti obavešteni o rang listi.

Posle topga će kvalifikovani ponuđači imati mogućnosti da urade dodatnu i sveobuhvatnu analizu poslovanja banke.

Predviđeno je da obavezujuće ponude budu podnete sredinom novembra ove godine.

Ovlašćeni predstavnici svih ponuđača koji su dostavili neobavezujuće ponude, pozvani su da prisustvuju današnjem otvaranju koverata zbog transparentnosti procesa, navelo je Ministarstvo finansija.

Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 24.05.2009

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimeUto 10 Sep - 5:21

Kao sto sam i mislila, da otvaranje neobavezujucih ponuda nece doneti nista novo i verovatno da do samog kraja nece se nista znati...

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 833
Points : 1944
Datum upisa : 10.01.2008

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimeČet 19 Sep - 11:37

Smile ::
Dragan555 ::
Moram ponovo da pitam ovaj put Sneki jer mi jedan drugi iskusni kolega iz zemuna nije odgovorio na pitanje jer nije znao odgovor. Koji to zakon, ili statut banke sprečava budućeg vlasnika da nakon kupovine 100% prioritenih akcija izmeni odluku da im pripada samo dobit u visini kamatne stope NBS i da onda isplati sebi svu dobit kroz prioritetne akcije?
Ako je to moguće ne treba mu više od 51% običnih i onda bi vlasnici običnih bili ti čijim bi akcijama cena drastično pala.
Ne govorim o tome da li je takva odluka fer, poštena, nepoštena nego samo da li je moguća? I ako nije zašto nije?


Ovakav biser odavno nismo imali..... od titanik slik

ajkula

Samo da podsetim kakve ludačke ideje nekim članovima mogu da padnu na pamet!

Posle toga me ne čudi da takvi mogu da poveruju i da je Planeta Zemlja ravna ploča....
TUCA
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 707
Points : 1898
Datum upisa : 30.11.2010

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimeČet 19 Sep - 12:04

Svi smo satkani od energije. Ona nam omogućuje da postignemo željene rezultate, poboljšamo život i razvijemo unutrašnji mir. Zato je jako važno voditi računa o njoj, svakodnevno dopunjavajući rezerve i radeći na unutrašnjim veštinama i postizanju očuvanja mira i sklada. Tako čovek postaje najbolja verzija sebe.

S obzirom na uticaj koji energija ima na nas, Dalaj Lama identifikuje 6 kategorija energetskih vampira i govori o načinima koji se efikasno bore protiv toksičnih ljudi koji sa sobom ne nose ništa dobro. Uz usvajanje ovih tehnika, skladan i miran život su vam na dohvat ruke.

„Kažu da su naši neprijatelji najbolji učitelji. Oni nas uče o važnosti strpljenja, kontrole i tolerancije. Prava praksa postaje moguća u trenutku susreta sa ovim neprijateljem “, Dalaj Lama.

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimeČet 19 Sep - 21:24

Citat :




Samo da podsetim kakve ludačke ideje nekim članovima mogu da padnu na pamet!

Posle toga me ne čudi da takvi mogu da poveruju i da je Planeta Zemlja ravna ploča....

Dragi kolega Smile tisina je nekad najglasniji odgovor. 

Budi ljubazan kad god je to moguće, a moguće je uvek!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimePon 23 Sep - 9:16

Za kupovinu Komercijalne banke stigle su četiri ponude i siguran sam da će utakmica među ponuđačima uticati na konačnu postignutu cenu. 


https://www.blic.rs/biznis/vesti/ubs-cetiri-ponude-za-komercijalnu-banku-uticace-na-cenu/6sn5vs3?utm_source=sport_naslovna_sidebar&utm_medium=sidebar_najnovije_info
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13731
Localisation : Novi Sad
Points : 51381
Datum upisa : 03.06.2009

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimePet 4 Okt - 20:51

Promene: 07.09. - 05.10.2019. (T-2) ili 04.09. - 02.10.2019.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimeUto 15 Okt - 0:37

Ulazimo u finis trke. 


U toku je druga faza tenderske procedure za privatizaciju Komercijalne banke koja će biti završena do 2. decembra dostavljanjem obavezujućih ponuda investitora.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=10&dd=15&nav_id=1603991
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 936
Points : 2017
Datum upisa : 10.09.2018

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimeSre 23 Okt - 8:32

A propo" onoga što se dešava u Goši, želim postaviti pitanje poštovanim kolegama.

Da li je u slučaju privatizacije K.B. novi vlasnik u obavezi da uputi ponudu za preuzimanje s obzirom da će se sigurno preći prag od 25% vlasništva na d običnim akcijama K.B.  Recimo prodaju 85% vlasništva (što je najverovatniji scenario) - da li je novi vlasnik po zakonu obavezan da uputi ponudu za preuzimanje?  

Pitanje postavljam kod preferencijalnih akcija K.B. jer su one sada postale ekstremno interesantne...... Ako bi bile nelikvidne kod dostavljanja ponude za preuzimanje onda bi cena morala biti veća od  njihove obračunske vrednosti koja prelazi 4.000. din.......... Možda ovo može objasniti trenutni zastoj u njihovoj trgovini. Možda ovo može objasniti i neke negativne komentare na KMBNPB, možda je neko želeo da zaustavi trgovinu kako bi akcija u datom trenutku bila nelikvidna........ Ko zna????

Naravno, teško je precizno  sve protumačiti ali mislim da nije na odmet da se saslušaju sva mišljenja povodom ove situacije.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
bonum.mm
Moderator
bonum.mm


Broj poruka : 478
Points : 1232
Datum upisa : 28.11.2007

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimeSre 23 Okt - 9:05

marjanovicgane ::
A propo" onoga što se dešava u Goši, želim postaviti pitanje poštovanim kolegama.

Da li je u slučaju privatizacije K.B. novi vlasnik u obavezi da uputi ponudu za preuzimanje s obzirom da će se sigurno preći prag od 25% vlasništva na d običnim akcijama K.B.  Recimo prodaju 85% vlasništva (što je najverovatniji scenario) - da li je novi vlasnik po zakonu obavezan da uputi ponudu za preuzimanje?  

Pitanje postavljam kod preferencijalnih akcija K.B. jer su one sada postale ekstremno interesantne...... Ako bi bile nelikvidne kod dostavljanja ponude za preuzimanje onda bi cena morala biti veća od  njihove obračunske vrednosti koja prelazi 4.000. din.......... Možda ovo može objasniti trenutni zastoj u njihovoj trgovini. Možda ovo može objasniti i neke negativne komentare na KMBNPB, možda je neko želeo da zaustavi trgovinu kako bi akcija u datom trenutku bila nelikvidna........ Ko zna????

Naravno, teško je precizno  sve protumačiti ali mislim da nije na odmet da se saslušaju sva mišljenja povodom ove situacije.

Nije u obavezi da uputi ponudu za preuzimanje.
Zakon o preuzimanju akcionarskih društava član 8.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimeSre 23 Okt - 10:20

Akcija je nelikvidna jer KMBN ne isplaćuje već godinama obaveznu dividendu, a još više zbog toga što s njom nemaš pravo glasa na skupštini.

Ostalo ti objasnio kolega bonum.mm - mada si to mogao i sam da saznaš da si pažljivo čitao šta se na ovoj temi pisalo....

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimeSre 23 Okt - 21:22

marjanovicgane ::
Pitanje postavljam kod preferencijalnih akcija K.B. jer su one sada postale ekstremno interesantne...... Ako bi bile nelikvidne kod dostavljanja ponude za preuzimanje onda bi cena morala biti veća od  njihove obračunske vrednosti koja prelazi 4.000. din.......... Možda ovo može objasniti trenutni zastoj u njihovoj trgovini. 
Lepo zvuce ove tvoje reci posto potraznje skoro i da nema. Mada to je problem na vecini akcija. Ili da kazem na retkim akcijama se svakodnevno trguje. Ostaje nam da cekamo rasplet pa kako bude. Propasti nece.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Empty
PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB   Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB - Page 11 Icon_minitimeSre 30 Okt - 2:34

Ozbiljan pad cene. Ako ne dodje do prodaje banke onda na duzi niz godina mozemo da zaboravimo na ove akcije. Bar ko ne zeli da izadje sa minusom.
Nazad na vrh Ići dole
 
Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB
Nazad na vrh 
Strana 11 od 24Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 24  Sledeći
 Similar topics
-
» Komercijalna banka (prioritetne) - KMBNPB
» Komercijalna banka - KMBN 2. DEO
» Komercijalna banka - KMBN 3. deo
» Komercijalna banka - KMBN 3. deo
» Komercijalna banka - KMBN

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: