BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 BG Aerodrom - AERO 5. deo

Ići dole 
+78
Perapostar
Minic
Stuffearn
SlobaUra
JU500
boban75
Limited011
Vladulns
MORNAR
philips1
Smile
Bond
Bobo011
Fmember
Aca kurbla
Momir
mili61
Dalaj Lama
Al Kapone
pepermint
FatCat
Plejade
Big Brle
Colle
Ivan00
C R A Z Y
Boranija
Aca123
marjanovicgane
Popaj
Cucla
Ars Vivendi
BorisB
Maca
Sneki
Cope
Cicija
starter
bonum.mm
Kobe Bryant
Dejv7
nixon01
Jegulja
Roman Abramovich
Nina Zeljko
Joca
sasanikolic
Alonisos
Sdobr
Polos
Trade Now
Nenadnenad67
Sutra
Pera Božić
ima nade
Gocili
Teletrader
Miorade
trind
Nikolaj3
Aria
Nele012
Delboj
Stane Dolanc
Alexxa
Big Beast
Toni Soprano
hund
Zile
Dr.
Tenerife
Dragan555
Mistery 011
cukicezar
Big Mile
Roki IV
Jerry Springer
Djepeto83
82 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Sledeći
AutorPoruka
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime9/11/2020, 19:45

Kosovski ministar infrastrukture Arban Abraši rekao je juče da će letovi krenuti "u rekordnom roku", a da će ih obavljati avio-kompanija Lufthanza.

Specijalni savetnik predsednika SAD Ričard Grenel rekao je: "Imamo sporazum za prvi let u 21 godini između Beograda i Prištine", piše Ex-Yu-Aviation.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 786
Localisation : Vojvodina
Points : 2637
Datum upisa : 03.01.2014

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime10/5/2020, 13:06

Sindikat: Oko 300 radnika na beogradskom aerodromu ostaje bez ugovora

Sindikat "Zajedno" najavljuje štrajk na Beogradskom aerodromu, kako kažu za N1, jer ne postoji socijalni dijalog sa poslodavcem. Rukovodstvo Vansija pre nekoliko dana obavestilo je radnike da će zbog smanjenog obima posla oko 300 njih sa ugovorima koji ističu krajem oktobra, ostati bez radnog mesta. Ponuđen je i socijalni program za one koji žele da odu dobrovoljno.
Sindikati Aerodroma Beograd najavljuju štrajk, tvrde da će raditi u okvirima zakonskih odredbi, ali da ne mogu da pređu preko toga da njihove kolege ostanu u ovakvoj situaciji na ulici.
N1: Kada kažete više od 300 ljudi će ostati bez posla - šta to znači, koliko vas ima zaposlenih i šta to znači za Aerodram Beograd?
"Naravno da predstavlja problem, zato što su to zaposleni u operativnim delatnostima. To su ljudi koji rade na poslovima obezbeđivanja i opsluge kompleksa aerodroma, bezbednosti putnika, prtljaga i opsluge vazduhoplova", objašnjava Vesna Vilotić, predsednica sindikata "Zajedno".
Obrazloženje koje su dobili od rukovodioca je da je avio saobraćaj u smanjenom kapacitetu i da toliki broj zaposlenih ne može da se održi.
"S obzirom da ne mogu da štede na drugim stvarima, da ne mogu da štede na investicijama, to je ono što nama poslovodstvo kaže, ali da li je tako mi ne znamo... Zato što mi Koncesioni ugovor nikada nismo videli, iako smo tražili, iako je premijerka obećavala da će on u nekom momentu biti objavljen, nikada nije objavljen... Tako da - kad god se ovde pokrene nešto, izvlači se iz rukava koncesioni ugovor o kome niko od nas ništa ne zna", navodi Vilotićeva.
Predstavnici sindikata objašnjavaju da ne nailaze na razumenanje rukovodstva već duže vreme. "Četrdeset naših koleginica, koje su bile na porodijskom odsustvu, odmah su, po zatvaranju tog odsustva, dobile otkaz, iako su bile potpuno spremne da počnu da rade... Ali, ova kompanija sa njima, nažalost, nije htela da produži rad", prenosi Vilotićeva.
Dokumenta od pre dva dana pokazuju da će zaposleni morati da obavljaju dodatne poslove - na primer čišćenje toaleta i zgrade sami.
"Koordinator održavanja higijene će obezbediti kofu i brisko u svakom toaletu. Poseban brisko i kofa će biti za prostorije za boravak", navedeno je u obaveštenju.
Nezavisne institucije su utvrdile da će se kriza, koja je posledica koronavirusa, tek osetiti i da će blizu 200 hiljada ljudi ostati bez posla, kaže za N1 profesor Zoran Stojiljković.


više na N1
[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2162
Points : 6016
Datum upisa : 25.07.2010

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime10/5/2020, 19:08

Pa radili su na ugovor, niko im nije garantovao stalni posao, dobro se zna da aerodromu ne cvetaju ruže.
U celom svetu se dele otkazi...

Još jedna izmišljena afera.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
C R A Z Y
VIP
VIP
C R A Z Y


Broj poruka : 536
Points : 1938
Datum upisa : 19.03.2010

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime10/13/2020, 18:55

Na beogradskom aerodromu 77 odsto manje putnika nego lane

Beograd -- U trećem kvartalu ove godine broj putnika na Aerodromu "Nikola Tesla Beograd" bio je manji za 77,7 odsto u odnosu na isti period lane i iznosio je 478.000.

Ovo je saopštila kompanija VINCI Airports, matična grupacija kompanije Belgrade Airport koja upravlja Aerodromom "Nikola Tesla".

Broj putnika u julu je bio manji za 84,1 odsto, a u septembru za 69,7 odsto.

Ukupan broj putnika za prvih devet meseci je iznosio 1.468.000, što je za 68,7 odsto manje nego u istom periodu prošle godine, navodi se u saopštenju.

Komercijalni letovi na beogradskom aerodromu su tokom trećeg kvartala više nego prepolovljeni, pošto ih je bilo 9.972, odnosno 55,5 odsto manje u odnosu na period jul-septembar 2019. godine.

Broj putnika opsluženih na 45 aerodroma u VINCI mreži u trećem kvartalu ove godine bio je manji za 79,1 odsto u odnosu na isti period prethodne godine i iznosio je 15 miliona putnika.

Tokom prvih devet meseci, ukupan broj putnika smanjen je za 67,9 odsto u odnosu na isti period 2019. godine.

Kako se navodi u saopštenju, putnički saobraćaj je zabeležio delimiččan rast tokom letnje sezone, jer su od 15. juna u zemljama Šengena postepeno otvarane granice, a ograničja putovanja su u mnogim državama bila ublažena.

Aerodromi sa kojih se obavljaju prvenstveno turistički i domaći letovi bili su u najboljem položaju usled novonastale situacije u julu i avgustu.

Ovo poboljšanje potrajalo je do septembra, kada su ograničenja putovanja ponovo stupila na snagu, navodi se u saopštenju.

_________________
Jedna društvena zajednica postaće velika onog trenutka kada stari ljudi počnu da sade mladice drveća u čijem hladu nikada neće sedeti. (Grčka poslovica)
Nazad na vrh Ići dole
philips1
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 946
Datum upisa : 12.04.2012

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime10/27/2020, 17:47

Brisel -- Blizu 200 aerodroma u Evropi će biti na velikim gubicima narednih meseci ako se broj putnika ne poveća do kraja godine, objavilo je Evropsko veće aerodroma.

Evropski aerdromi sa većim protokom putnika su takođe u opasnoj zoni, jer su prvih 20 aerodroma u Evropi ušli u dug od 16 milijardi evra, što je oko 60 odsto njihovog godišnjeg prihoda.

"Ovi podaci pokazuju dramatično sumornu sliku aktuelnog stanja. Nakon osam meseci krize izazvane pandemijom, svi evropski aerodromi

muku muče da ostanu otvoreni, a prihodi ni izbliza ne mogu da im pokriju troškove poslovanja, a kamo li kapitalne troškove", rekao je generalni direktor ACI Oliver Jankovec, prenosi Rojters.

ACI podaci pokazuju da je broj putnika na evropskim aerodromima opao za 73 odsto u odnosu na septembar prošle godine, izgubljeno je 172,5 miliona putnika.

ACI predstavlja više od 500 aerodroma u Evropi, od 740 komercijalnih aerodroma na kontinentu.
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime10/30/2020, 23:08

Opozicija i Marinika, mogu samo da pljunu pod prozor AV, jer je na vreme dao AERO u zakup.
Sad bi drzava morala da pokriva gubitke aerodroma umesto Francuza!!!

BTW Aerodrom Berlim je posle 14 godina zavrsen aplauz

Umesto 2 milijarde eur, kostao je nesto manje od 8 milijardi!!
A drzava ce sledece godine morati da ga donira sa 300 miliona eur, a one tamo sa 550....
sve ukupno 1,8 milijardi u sledecih 3 godina, bez obzira na koronu....

A posto je korona u toku, pitanje je koliko ce aviona leteti sa tog aerodroma.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!

Fmember likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Ivan00
Still learning
Still learning



Broj poruka : 98
Points : 158
Datum upisa : 31.08.2010

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime10/31/2020, 10:04

Tako je.
I Komercijalnu je prodao pre korone, gde su sad ovi sto kritikuju naseg predsednika.
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 786
Localisation : Vojvodina
Points : 2637
Datum upisa : 03.01.2014

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime10/31/2020, 10:29

FatCat ::
Opozicija i Marinika, mogu samo da pljunu pod prozor AV, jer je na vreme dao AERO u zakup.
.....
A posto je korona u toku, pitanje je koliko ce aviona leteti sa tog aerodroma.
AERO je dat u ZAKUP nije prodat. Zakupac VANSI ne plaća ZAKUP zbog "više sile". Znači nema koncesione naknade. AERO je zbog tog u gubitku i morace ili da se dokapitalizuju (program pomoci je već donela vlada) ili da otpusta radnike zbog manjka posla, a možda i oba. 
Znači gubitke plaćaju mali akcionari i Vlada R.Srbije.

Ovo je samo moje mišljenje i nije savet za kupovinu ili prodaju. Trenutno nemam akcije AERO u posedu.

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
Colle
Still learning
Still learning



Broj poruka : 100
Points : 428
Datum upisa : 11.07.2011

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime10/31/2020, 12:00

boban75 ::
FatCat ::
Opozicija i Marinika, mogu samo da pljunu pod prozor AV, jer je na vreme dao AERO u zakup.
.....
A posto je korona u toku, pitanje je koliko ce aviona leteti sa tog aerodroma.
AERO je dat u ZAKUP nije prodat. Zakupac VANSI ne plaća ZAKUP zbog "više sile". Znači nema koncesione naknade. AERO je zbog tog u gubitku i morace ili da se dokapitalizuju (program pomoci je već donela vlada) ili da otpusta radnike zbog manjka posla, a možda i oba. 
Znači gubitke plaćaju mali akcionari i Vlada R.Srbije.

Ovo je samo moje mišljenje i nije savet za kupovinu ili prodaju. Trenutno nemam akcije AERO u posedu.
Čemu komentar za zakup sa sve velikim slovima, FatCat je napisao isto. Usput, Vansi je već uplatio većinu 25godišnjeg zakupa unapred i krenuo sa investicijama u AERO. To što neće uplatiti godišnju koncesionu naknadu u narednih 3-4 godine je od manjeg značaja za iznos cele koncesije.
Što se tiče davanja na vreme pod koncesiju, svima je jasno da je u pitanju splet okolnosti koji je, gledano iz današnje pozicije, više nego povoljno uticao na sve akcionare. Da su pregovori trajali godinu dana duže Francuzi bi se ili povukli ili bi dali značajno nižu ponudu. E sad šta bi bilo da je neko drugi na vlasti i da li bi taj neko zadržao AERO u vlasništvu države ili bi bio "nagovoren" od strane EU da da isti u koncesiju  to možemo samo da nagađamo...

Popaj, Momir and Fmember like this post

Nazad na vrh Ići dole
Big Brle
Our family
Our  family



Broj poruka : 324
Points : 873
Datum upisa : 10.09.2019

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime10/31/2020, 14:24

Ivan00 ::
Tako je.
I Komercijalnu je prodao pre korone, gde su sad ovi sto kritikuju naseg predsednika.
A tek da je imao petlju i prodao Telekom Austrijancima, gde bi mu bio kraj...ovako če imati sa Telekomom samo glavobolje.

Popaj, FatCat, boban75 and Aca kurbla like this post

Nazad na vrh Ići dole
Plejade
Still learning
Still learning



Broj poruka : 79
Points : 232
Datum upisa : 10.12.2019

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime10/31/2020, 23:32

Evo sam. Diletan i kriminalac je prodao Komercijalnu a duplo više spiskao za podmićivanje izbora. Telekom nije glavobolja za poštene, a pošto je sve ovo u SNS potvrđeni kriminal sve je jasno kuda plovi ovaj brod.

Dejansss, Vladulns and Ivan00 like this post

Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime11/1/2020, 14:04

Ja ne vidim da je "kriminalac i diletant", a ti izgleda imaš neki lični razlog da ga mrziš.
Šta li ti je to uradio?

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime11/2/2020, 00:43

boban75 ::
AERO je zbog tog u gubitku i morace ili da se dokapitalizuju (program pomoci je već donela vlada) ili da otpusta radnike zbog manjka posla, a možda i oba. 

Ne vidim tu ništa neobično, "država" je pomogla mnogim firmama, a i svuda po svetu vlade pomažu gde god mogu....
Takvo je vreme, dal je to dobro... pa, videćemo.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 786
Localisation : Vojvodina
Points : 2637
Datum upisa : 03.01.2014

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime11/6/2020, 16:09

Colle ::
boban75 ::

AERO je dat u ZAKUP nije prodat. Zakupac VANSI ne plaća ZAKUP zbog "više sile". Znači nema koncesione naknade. AERO je zbog tog u gubitku i morace ili da se dokapitalizuju (program pomoci je već donela vlada) ili da otpusta radnike zbog manjka posla, a možda i oba. 
Znači gubitke plaćaju mali akcionari i Vlada R.Srbije.

Ovo je samo moje mišljenje i nije savet za kupovinu ili prodaju. Trenutno nemam akcije AERO u posedu.
Čemu komentar za zakup sa sve velikim slovima, FatCat je napisao isto. Usput, Vansi je već uplatio većinu 25godišnjeg zakupa unapred i krenuo sa investicijama u AERO. To što neće uplatiti godišnju koncesionu naknadu u narednih 3-4 godine je od manjeg značaja za iznos cele koncesije.
Što se tiče davanja na vreme pod koncesiju, svima je jasno da je u pitanju splet okolnosti koji je, gledano iz današnje pozicije, više nego povoljno uticao na sve akcionare. Da su pregovori trajali godinu dana duže Francuzi bi se ili povukli ili bi dali značajno nižu ponudu......
Potrebno je pročitati ceo tekst kolege FatCat nije rekao što i ja citat:
Opozicija i Marinika, mogu samo da pljunu pod prozor AV, jer je na vreme dao AERO u zakup.
Sad bi drzava morala da pokriva gubitke aerodroma umesto Francuza!!!



Dakle čovek je rekao da Srbija neće platiti već Francuzi - zato je zakup velikim slovima, jer zakup nije isto što i prodaja.
Ja sam rekao da će država ipak platiti što ste se i vi složili (Cole i Momir).

Neću da ulazim u priču o vašoj netrpeljivosti prema gospodji Tepić (Popaj i FatCat) - to je vaša lična i stranačka stvar(SNS).

Još na jedno pitanje od FatCat "Šta je uradio Vučić da ga mrze?"
Za početqak setimo se prodaje AIK Banke i provlačenja ovog foruma kroz blato žute štampe na neki način, kao i promena u vezi ZALOGE koja je tada nastala (dozvoljen otkup uprkos zalozi). Zatim prodaja Energoprojekta i ponude za preuzimanje koja se protegla dve godine za početak. Ovo su uspesi Vučića na Belexu.
Moja molba je da članovi SNS umesto što troše dragoceno svoje i naše vreme na ubedjivanje članova foruma da je Vučić savršen - to vreme iskoriste, da pišu istom žestinom kao na forumu, da ubede predsednika Vučića da pusti neka javna preduzeća na Belex (Telekom, EPS...), digitalizuje berzu i sve ono što smo predložili na temi "kako spasiti belex".Time ćete podići ugled na forumu i sebi a i njemu.

Hvala unapred na trudu.

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.

Dragan555 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime11/7/2020, 01:09

Samo sam ustvrdio da je AV na vreme dao u zakup AERO i na vreme prodao KMBN, i koliko vidim nisam jedini koji tako misli.
To što se ne slažeš sa mnom ne daje ti pravo da me odmah svrstaš u "sedničare" i sl. - samo zato što se ne slažeš s mojim mišljenjem?
To nije korektno.
Ako ne delimo iste stavove i mišljenja ne znaći da sam ja za SNS a ti za Djilasa.
Dozvoli da se ni meni ne dopada previše AV, ali da mogu da izrazim svoj stav da ne mislim da živimo u diktaturi, da je mafija na vlasti i sl...
Time nisam postao simpatizer SNS - samo ne mogu da prihvatim da je sve što radi AV odvratno i pogrešno: to jednostavno nije tačno.
Protiv sam svakog ko tvrdi da se zemlja Srbija "raspada" - mada vidim da i opozicija polako odustaje od tog narativa jer je shvatila da je to kontraproduktivno.
Želim da Srbija napreduje, da nam svima bude bolje, da plate i penzije budu veće...

A meni LIČNO Av ništa nije dao niti to od njega očekujem, ali me NIJE ni u čemu sputavao ili ucenjivao.
Možda ti imaš drugačije iskustvo, ne znam, možda...

P.S. Bojim se da će ova naša mala diskusija završiti u podforumu Politika sesir

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!

Dragan555 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 786
Localisation : Vojvodina
Points : 2637
Datum upisa : 03.01.2014

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime11/9/2020, 14:07

Dostava izveštaja za 3q 2020 je 13.11.2020.

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime11/13/2020, 15:12

Brokeri: Beogradski aerodrom produbio gubitak, skroman prihod od koncesione naknade

Beogradski Aerodrom „Nikola Tesla“ nastavio je da beleži negativno poslovanje usled pandemije i u trećem kvartalu, objavila je danas brokerska kuća Momentum.

Aerodromska kompanija je u periodu jul-septembar pretrpela gubitak od 197,1 milion dinara, čime je negativan rezultat u prvih devet meseci produbljen na 548,9 miliona dinara.

Ukupan prihod u trećem kvartalu dostigao je 108,5 miliona dinara (pad od 85,3 odsto), dok je ukupan prihod u periodu januar-septembar iznosio 295,4 miliona dinara, što je smanjenje od 73 odsto.

„Pošto u drugom tromesečju nije naplatila koncesionu naknadu, kompanija je u periodu jul-septembar ostvarila prihod po ovom osnovu od 76,4 miliona dinara. Ovo je značajno manji iznos u odnosu na prvi kvartal, kada je ostvaren prihod od konsecione naknade od 132,8 miliona dinara“, naveli su brokeri Momentuma.

Ukazali su da bi glavni prihod kompanije tokom 25-godišnje koncesije trebalo da budu godišnje koncesione naknade u rasponu 4,5-16 miliona evra (a ne manje od pet odsto bruto prihoda), dok ostali detalji ugovora koji uključuju i izuzetke od plaćanja ovih naknada nisu nikada objavljeni.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime11/26/2020, 15:20

Radovi na modernizaciji proširenju beogradskog Aerodroma "Nikola Tesla" biće završeni u planiranom roku od tri godine, rekao je danas generalni direktor tog aerodroma Fransoa Berizo.

On je sa ministrom građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Tomislavom Momirovićem obišao gradilište novih objekata i istakao da će proširenje kapacitete beogradski aerodrom, koji je prošle godine opslužio oko 6,2 miliona putnika, biti u mogućnosti da opsluži 15 miliona putnika do kraja koncesionog perioda.

"Naš cilj je da značajno poboljšamo nivo usluge, komfor i raznovrsnost komercijalne ponude na Aerodromu 'Nikola Tesla' u skladu sa svim standardima matične kompanije Vansi (Vinci Airports)", rekao je Berizo.

Momirović je kazao da Vlada Srbije i koncesionar nastoje da pretvore beogradski aerodrom u najvažnije transportno i putničko čvorište u jugoistočnoj Evropi.

"Sve nas je pogodila ova globalna pandemija i svestan sam svih problema i teškoća koje je izazvala naročito u međunarodnom vazdušnom saobraćaju. Sa druge strane, srećan sam što je koncesionar iskoristio ovaj period da pokrene investicioni ciklus i započne radove na modernizaciji beogradskog aerodroma", naveo je ministar.

Radovi koji se trenutnos provode na aeorodmu koštaju vipše od 12 milijardi dinara, a obuhvataju proširenje terminala, novu poletno-sletnu stazu i dodatne rulne staze, dodatne pozicije za parkiranje aviona, novu platformu za odleđivanje i dodatna parking mesta za automobile i nove pristupne puteve.
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime12/22/2020, 01:37

Beograd -- Jisheng Airlines je uveo redovnu kargo liniju između grada Čangša, na jugu Kine, i Beograda, piše portal Exyuaviation.

Na toj liniji koristi avion boing 747-300 beloruskog avio-prevoznika Transavia Export.

Redovni letovi uvedeni su tokom decembra i primarno su namenjeni transportu medicinskih potrpština, odeće, auto-delova, senzora i različitih komercijalnih proizvoda.
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2629
Points : 5957
Datum upisa : 05.02.2014

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime12/22/2020, 08:42

Roman Abramovich ::
Beograd -- Jisheng Airlines je uveo redovnu kargo liniju između grada Čangša, na jugu Kine, i Beograda, piše portal Exyuaviation.

Na toj liniji koristi avion boing 747-300 beloruskog avio-prevoznika Transavia Export.

Redovni letovi uvedeni su tokom decembra i primarno su namenjeni transportu medicinskih potrpština, odeće, auto-delova, senzora i različitih komercijalnih proizvoda.
Spremaju se za uvoz Sinofarmovih vakcina.
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 786
Localisation : Vojvodina
Points : 2637
Datum upisa : 03.01.2014

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime1/17/2021, 13:13

U poslednjem kvartalu 2020. godine Aedrom Nikola Tesla imao je 70,3 odsto manje putnika nego godinu dana ranije

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
philips1
Our family
Our  family



Broj poruka : 334
Points : 946
Datum upisa : 12.04.2012

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime1/19/2021, 14:04

Broj putnika na frankfurtskom aerodromu pao je prošle godine 73,4 odsto, na oko 18,8 miliona, navodi se u saopštenju Fraporta.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime2/27/2021, 21:14

Zaposleni na beogradskom aerodromu dobili novi kolektivni ugovor

Nakon četiri meseca pregovora, radnici Aerodroma "Nikola Tesla" dobili su novi kolektivni ugovor, koji će važiti do 1. marta 2024, saopštili su Udruženi sindikati "Sloga".

Ovo je prvi kolektivni ugovor nakon što je francuska kompanija Vansi (Vinci Airports) preuzela koncesiono upravljanje aerodromom „Nikola Tesla“.

Predsednik sindikata „Sloga“ na beogradskom aerodromu Aleksandar Matić naveo je da se plate neće umanjivati, kao i da broj dana godišnjeg odmora ostaje isti.

„U slučaju eventualnog tehnološkog viška, isplata naknade biće uvećana 30 procenata u odnosu na zakonski minimum. Jednom godišnje vršiće se usklađivanje plata sa rastom prosečne zarade u Srbiji. Zaposleni će i dalje imati pravo na solidarnu pomoć, jubilarne nagrade, božićni, uskršnji poklon i mogućnost osiguranja članova porodice po povoljnim uslovima“, navodi se u saopštenju.

Pripravnost za posao će se plaćati 20 odsto, stručno usavršavanje zaposlenih će padati na teret poslodavca koji je omogućio rad zaposlenih na daljinu, u skladu sa radnim mestom.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime5/5/2021, 14:22


_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 708
Points : 1900
Datum upisa : 30.11.2010

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime7/7/2021, 19:02

Premijerka Srbije Ana Brnabić poručila je danas da je bila dobra odluka o koncesiji beogradskog aerodroma, koji u ovom trenutku beleži najbrži oporavak u regionu. Partnerstvo Vansija i Er Srbije doprinelo je, kako ističe, tim odličnim rezultatima.

Brnabić je, obilazeći radove na izgradnji novog terminala na beogradskom aerodromu, čestitala Vansiju na evropskoj nagradi za najbolji aerodrom u kategoriji od pet do 15 miliona putnika i istakla da će beogradski aerodrom posle 60 godina dobiti novu pistu.

Novi terminal biće završen do 2024. godine, a površina sa sadašnjih 55.000 kvadratnih metara biće povećana na više od 100.000 kvadratnih metara, rekla je ona.

Godišnji kapacitet putnika biće povećan za šest miliona na 14 miliona godišnje, naglasila je Brnabić i dodala da parking ima 1.500 mesta, a da će biti izgrađeno i dodatnih 800 mesta.

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
JU500
Still learning
Still learning



Broj poruka : 70
Points : 210
Datum upisa : 23.06.2021

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime8/13/2021, 18:36

U prvih 6 meseci gubitak 32 miliona dinara. Isti period prosle godine gubitak bio 352 miliona dinara. Dace Bog da u narednoj godini izbijemi na pozitivnu nuli a u 2024.mozda i dobijemo neki dinar dividende.
Nazad na vrh Ići dole
mili61
VIP
VIP



Broj poruka : 526
Points : 1640
Datum upisa : 28.01.2013

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime8/15/2021, 09:28

Nema  dividende,  samo  koncesiona  naknada

_________________
kafa

Fmember likes this post

Nazad na vrh Ići dole
JU500
Still learning
Still learning



Broj poruka : 70
Points : 210
Datum upisa : 23.06.2021

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime8/23/2021, 02:24

mili61 ::
Nema  dividende,  samo  koncesiona  naknada
Dividenda moze biti isplacena od koncesione naknade

Stuffearn likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime8/23/2021, 11:07

Kako to zamisljas?

Brkas babe i zabe....

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
JU500
Still learning
Still learning



Broj poruka : 70
Points : 210
Datum upisa : 23.06.2021

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime8/24/2021, 12:22

Momir ::
Kako to zamisljas?

Brkas babe i zabe....
Zamisljam ovako,  Vanci plati godisnju koncesionu naknadu Aerodromu AD recimo 700 miliona dinara, troskove pokriju sa recimo 300 miliona a ostatak od 400 miliona deo ostave rezervu i deo podele kroz dividendu.

Stuffearn likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2050
Points : 5695
Datum upisa : 06.12.2008

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime8/24/2021, 14:42

Mašta ne poznaje granice... udrimile

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2020
Points : 5441
Datum upisa : 07.05.2009

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime8/24/2021, 20:08

[You must be registered and logged in to see this link.]
Moraš negde da pročitaš šta je koncesiona naknada, a šta je dobit iz koje se deli dividenda....

Osim ako svojim postom ne pokušavaš da pumpaš ovu akciju, da bi je bolje prodao.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Stuffearn
Just looking
Just looking



Broj poruka : 29
Points : 101
Datum upisa : 19.08.2021

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime8/24/2021, 23:47

JU500 je lepo napisao. Koncesiona naknada je prihod koji ima aerodrom i ako se desi da taj prihod bude veći od rashoda ostane dobit koju može aerodrom da rasporedi akcionarima ili zadrži kao neraspoređenu dobit.

JU500 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2020
Points : 5441
Datum upisa : 07.05.2009

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime8/25/2021, 11:37

Koncesiona naknada se uplaćuje u državni budžet.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Stuffearn
Just looking
Just looking



Broj poruka : 29
Points : 101
Datum upisa : 19.08.2021

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 12 Icon_minitime8/25/2021, 14:34

Pa nije aerodrom državno vlasništvo nego vlasništvo akcionara od kojih je većinski država. Ako je tako onda aerodrom neće imati nikakve prihode 25 godina. To bi značilo da koncesionu naknadu od 501milion nije dobio aerodrom nego država(što nije tačno). Nije država ustupila aerodrom tj dala koncesiju Vanciju nego aerodrom i samim tim aerodrom dobija naknadu od njih 25 godina koliko i traje taj zakup/koncesija.

JU500 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
 
BG Aerodrom - AERO 5. deo
Nazad na vrh 
Strana 12 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Sledeći
 Similar topics
-
» BG Aerodrom - AERO
» BG Aerodrom - AERO 3. deo
» BG Aerodrom - AERO 3. deo
» BG Aerodrom - AERO 4. deo
» NIIS vs AERO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: