BELEX Club
BELEX Club

Ekonomski Forum

PrijemPortalliEventsPublicationsČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
Delite

BG Aerodrom - AERO 5. deo

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorPoruka
marjanovicgane
Still learning
Still learning
marjanovicgane

Broj poruka : 129
Datum upisa : 10.09.2018

BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 8 Icon_minitime7/25/2019, 18:27

Šta ovo znači ???

Kako ovo tumačiti ???

Moje tumačenje: francuzi shvataju da će niske dividende oboriti cenu akcije u godinama koje slede, žure da je kapitalizuju dok su još uvek precenjene da bi zatim iskoristili razočaranje investitora i pokupovali ih po bagatelnim cenama.

E, sada da je naš kolega Dragan555 tu pa da on da svoje tumačenje...... Nadam se da nije banovan.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member
Boranija

Broj poruka : 1741
Datum upisa : 25.07.2010

PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 8 Icon_minitime7/25/2019, 20:53

On bi samo mogao neku teoriju zavere da napiše.

Meni ništa nije nejasno, prodaju se akcije u vlasništvu firme, što je po zakonu i nekako OK, jer ili da ih prodaju ili da ih ponišre.

A ovako dolaze do nekog keša, jer i onako imaju obavezu da mnogo toga investiraju. Sve je to ok.

Still learning
Still learning
marjanovicgane

PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 8 Icon_minitime7/25/2019, 22:10

Ne čini li vam se da su francuzima data prevelika ovlašćenja ugovorom o koncesiji......... Ako imaju ovlašćenje da prodaju što je očigledno, sutra AERO može sticati sopstvene akcije kupovinom. Pošto francuzi upravljaju sa AERO imaće informacije pre ostalih investitora i moći će da zarađuju špekulativno na akcijama......... Ne znam da li Vansi ima pravo da kupuje akcije AERO na berzi - ko zna možda im je i to pravo dato ugovorom....... Iskreno, i ja  sam pristalica teorije zavere - sve ovo što se događa sa AERO mislim da nije slučajno.
Nazad na vrh Ići dole
Stane Dolanc
Our family
Our  family

Broj poruka : 203
Datum upisa : 22.05.2007

PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 8 Icon_minitime7/25/2019, 23:05

Država ima 83,5% vlasništva, kako zamišljaš špekulaciju s akcijama?

Sad prodaju po 750 i to samo onima koji već imaju akcije, sutra krenu da ih ponovo kupuju, a da cena bude manja od 750 din? 

Ne ide to tako.
Nazad na vrh Ići dole
Stane Dolanc
Our family
Our  family

Broj poruka : 203
Datum upisa : 22.05.2007

PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 8 Icon_minitime7/25/2019, 23:26

P.S. Ovlašćenje za prodaju akcija im niko nije "dao" već su po zakonu u obavezi da ih posle nekog vremena prodaju ili ponište.....
To pravilo važi za sve na Belexu.

Mogu oni ponovo da kupuju akcije na ima AERO, što bi ih opet teralo da ih posle nekog vremena prodaju ili ponište.

Mogu da kupuju i na svoje Vansi ime, ali to ne bi prošlo neprimećeno od drugih akcionara i aktera na Belexu, tako da tu nema mnogo zajebancije ni prevare.

Ovde ima previše akcija tako da nije lako špekulisati.
35 milona akcija!!!

.
Nazad na vrh Ići dole
Djepeto83
VIP
VIP
Djepeto83

Broj poruka : 184
Datum upisa : 26.12.2010

PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 8 Icon_minitime7/26/2019, 08:14

[You must be registered and logged in to see this link.] ::
Šta ovo znači ???

Kako ovo tumačiti ???

Moje tumačenje: francuzi shvataju da će niske dividende oboriti cenu akcije u godinama koje slede, žure da je kapitalizuju dok su još uvek precenjene da bi zatim iskoristili razočaranje investitora i pokupovali ih po bagatelnim cenama.

E, sada da je naš kolega Dragan555 tu pa da on da svoje tumačenje...... Nadam se da nije banovan.
Kakve veze imaju Francuzi sa firmom u kojoj nemaju niti jednu akciju?

Vinci u AERO odlucuje podjednako (ili malo manje) od svakog gradjanina Srbije koji ima 1 (jednu) akciju.

Poslednji izmenio Djepeto83 dana 7/26/2019, 08:22, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Djepeto83
VIP
VIP
Djepeto83

Broj poruka : 184
Datum upisa : 26.12.2010

PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 8 Icon_minitime7/26/2019, 08:18

[You must be registered and logged in to see this link.] ::
Ne čini li vam se da su francuzima data prevelika ovlašćenja ugovorom o koncesiji......... Ako imaju ovlašćenje da prodaju što je očigledno, sutra AERO može sticati sopstvene akcije kupovinom. Pošto francuzi upravljaju sa AERO imaće informacije pre ostalih investitora i moći će da zarađuju špekulativno na akcijama......... Ne znam da li Vansi ima pravo da kupuje akcije AERO na berzi - ko zna možda im je i to pravo dato ugovorom....... Iskreno, i ja  sam pristalica teorije zavere - sve ovo što se događa sa AERO mislim da nije slučajno.
A gde je to objavljen Ugovor o koncesiji pa se moze videti kolika su ovlascenja?

Cena akcija prati trend tj ide ka knjigovodstvenoj vrednosti nakon objave da se otudjuju sopstvene akcije po knjigovodstvenoj ceni te niceg neobicnog nema (osim da je cena akcije pre ovoga rasla bez ikakvog opravdanja za isto)
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
Still learning
Still learning
marjanovicgane

PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 8 Icon_minitime7/26/2019, 12:09

Nisam znao da kada preduzeće stekne sopstvene akcije da mora da ih poništi ili posle nekog vremena proda. Relativno sam nov na berzi i nisam stigao da sve vidim i isčitam........  Intuitivno osećam da sa ovom akcijom nešto nije u redu...... Možda imam previše podozrivosti prema strancima...... možda....... Inače, imam utisak da precenjujete moć stranih investitora........

Ugovor nije objavljen ali iz ponašanja Vansija se vidi da imaju prevelika ovlašćenja. Te oni će ovo, te oni će ono..... ne sviđa mi se ova situacija.
Nazad na vrh Ići dole
Joca
VIP
VIP
Joca

Broj poruka : 127
Datum upisa : 29.06.2008

PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 8 Icon_minitime7/26/2019, 12:53

[You must be registered and logged in to see this link.] 

puno toga ti nisi stigao da vidiš i pročitaš a intuitivno osećaš i verovatno tako i trguješ ako trguješ ... ne sviđa mi se ova situacija kod tebe ... jednostavno to ti je recept za katastrofu u trgovini na berzi.   titanik
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
Still learning
Still learning
marjanovicgane

PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 8 Icon_minitime7/26/2019, 15:11

Trgujem na osnovu analiza bilanasa, makroekonomskih i forex analiza. Pomažem se intuicijom. Mislim da je intuicija neophodna za trgovinu na berzi.
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member

Broj poruka : 462
Datum upisa : 25.05.2007

PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 5. deo   BG Aerodrom - AERO 5. deo - Page 8 Icon_minitime7/26/2019, 17:46

Pa ako je tako onda kupi po 750, cenim da ćeš lako prodati po +800 din.
Nazad na vrh Ići dole

BG Aerodrom - AERO 5. deo
Nazad na vrh 
Strana 8 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: