BELEX Club
BELEX Club

Ekonomski Forum

PrijemPortalliEventsPublicationsČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
Delite

AIR SERBIA

Ići dole 
AutorPoruka
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife

Broj poruka : 739
Datum upisa : 02.10.2013

AIR SERBIA Empty
PočaljiNaslov: AIR SERBIA   AIR SERBIA Icon_minitime2/10/2019, 12:22

Nova podvala države za pokriće gubitaka Er Srbije

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi

Broj poruka : 2279
Datum upisa : 21.01.2009

AIR SERBIA Empty
PočaljiNaslov: Re: AIR SERBIA   AIR SERBIA Icon_minitime2/10/2019, 21:34

Ja ne mislim da je to neka prevara.

Svi avio-prevoznici u Evropi su na neki načim povlašćeni u svojim državama i šire, kroz razne cake i fore...

Srbija ima interes da poseduje svoju avio-kompaniju i potpuno podržavam da država na razne načine pomaže svom avio-prevozniku.

To je moje lično mišljenje o ovoj temi.

A list "Danas" je digao onoliku galamu kako država "guši" aerodrom u Nišu, a sada, kada država subvencioniše neke letove iz i za Niš, sad opet ne valja!?
Pa kad će nešto da valja?

kafa

Aca kurbla
VIP
VIP
Aca kurbla

Broj poruka : 319
Datum upisa : 17.02.2014

AIR SERBIA Empty
PočaljiNaslov: Re: AIR SERBIA   AIR SERBIA Icon_minitime2/10/2019, 23:01

[You must be registered and logged in to see this link.] ::
Ja ne mislim da je to neka prevara.

Svi avio-prevoznici u Evropi su na neki načim povlašćeni u svojim državama i šire, kroz razne cake i fore...

Srbija ima interes da poseduje svoju avio-kompaniju i potpuno podržavam da država na razne načine pomaže svom avio-prevozniku.

To je moje lično mišljenje o ovoj temi.

A list "Danas" je digao onoliku galamu kako država "guši" aerodrom u Nišu, a sada, kada država subvencioniše neke letove iz i za Niš, sad opet ne valja!?
Pa kad će nešto da valja?

kafa
Evo zasto ne valja=prvo drzava stavi sve aerodrome u Srbiji pod svoju sapu,pa i Niski aero,pa kad pocne da opada promet na njemu, proglase se spasioci da dele subvencije ,a sve da bi ispostovali ugovorne obaveze sa Vincijem..
A Niski ce i dalje da ucenjuju subvencijama u narednim godinama,iako je mogao nesmetano da i dalje radi sa profitom i da se razvija,ali avaj..

Potpisali su ugovor sa Francuzima bez i da su ga ozbiljno procitali,(jos gore ako su ga ozbiljno procitali)samo da bi se pohvalili sklopljenim dil-om...

E to je ta prevara,kad drzava zloupotrebi za sebe nadleznosti koje joj inace pripadaju..e,ali subvencije cemo naravno da placamo svi mi preostali..
Nazad na vrh Ići dole
Stane Dolanc
Our family
Our  family

Broj poruka : 203
Datum upisa : 22.05.2007

AIR SERBIA Empty
PočaljiNaslov: Re: AIR SERBIA   AIR SERBIA Icon_minitime2/10/2019, 23:12

Mislim da ne "spasavaju" niški aerodrom već pomažu Air Srbiju.

A niški aerodrom je imao do skora promet od 300.000 putnika na godinu, i ne bi preko noći mogao da dođe do milion putnika ako je to bio uslov za koncesiju.

Vidim da neki od vas misle da su ovi pre AV bili idealni?
Ne bih se složio.
Nazad na vrh Ići dole
Jegulja
VIP
VIP

Broj poruka : 314
Datum upisa : 18.12.2007

AIR SERBIA Empty
PočaljiNaslov: Re: AIR SERBIA   AIR SERBIA Icon_minitime3/29/2019, 20:25

Avio-linije u javnom interesu, iz Niša novih 12 redovnih

Sa niškog aerodrom od 1. jula biće uvedeno ukupno 12 novih redovnih avio-linija.

Nove linije biće uvedene ka gradovima u Nemačkoj, Italiji, Austriji, Sloveniji, Švedskoj, Mađarskoj i Crnoj Gori, rekao je gradonačelnik Niša Darko Bulatović.

Kako je naveo, Vlada Srbije je na jučerašnjoj sednici donela odluka o proglašenju linija u javnom interesu u vazdušnom saobraćaju, među kojima su i linije sa niškog aerodroma.

Na vanrednoj konferenciji za novinare, Bulatović je naveo da je to vest koja će obradovati sve građane Niša i sve građane jugoistoka Srbije.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi

Broj poruka : 2279
Datum upisa : 21.01.2009

AIR SERBIA Empty
PočaljiNaslov: Re: AIR SERBIA   AIR SERBIA Icon_minitime5/7/2019, 22:20

Na međunarodni tender Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture za izbor avio-prevoznika za 12 linija od javnog interesa, ponudu je dostavila samo kompanija Er Srbija, saopštilo je ministarstvo.

Najavljeno je da će potpisivanje ugovora sa predstavnicima Er Srbija biti narednih dana.

Tender je, kako je istaknuto u saopštenju, sproveden uz poštovanje svih evropskih propisa, interesovanje je pokazalo nekoliko kompanija, ali je do okončanja postupka stigla samo jedna ispravna ponuda, Er Srbije.

Avio-linije od javnog interesa, koje će biti organizovane sa Aerodroma "Konstantin Veliki" u Nišu, određene su na osnovu analiza i interesovanja koje su pokazali okruzi južne Srbije.

Vlada Srbije i Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture uvođenjem avio-linija od javnog interesa žele da pomognu razvoju nerazvijenih područja Srbije, kao i da pod povoljnim uslovima građanima omogući najefikasniji vid transporta ka najrazvijenijim područjima EU, navodi se u saopštenju

U republičkom budžetu je obezbeđen novac za naknadu troškova avio-kompanijama za usluge avio-prevoza iz Niša ka gradovima: Nirnberg, Frankfurt/Han, Rim, Hanover, Ljubljana, Salcburg, Bolonja, Budimpešta, Geteborg, Fridrishafen, Karlsrue i Tivat.

Momir
Old member
Old member
Momir

Broj poruka : 1668
Datum upisa : 06.12.2008

AIR SERBIA Empty
PočaljiNaslov: Re: AIR SERBIA   AIR SERBIA Icon_minitime7/30/2019, 21:29

Lufthanza prijavila pad dobiti u drugom kvartalu za 25%
Uzrok je velika konkurencija u Evropi i rast cene kerozina...

AIR SERBIA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: