BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 BG Aerodrom - AERO 4. deo

Ići dole 
+84
hund
Von Misha
Polos
FatCat
Pedja0r
Nele012
cukicezar
Admin
laufer
Rademilatov
Roki IV
Djepeto83
Deniko
zORAn
CMLB26
Friman
Jegulja
Aritmeticar
Gagi
Paradiso
Kobe Bryant
real_finanza
Tods
Igi-bg
Limited011
Dragot
Teletrader
Zoranecc
Ivan2211
Nikolaj3
Djavo
gogloee
Sneki
Toni Soprano
Marioss
Toplica
Neki
Aca kurbla
Delboj
markan
Mistery 011
NewStar
arsen123
ima nade
Cicija
Bond
Beli
Matthew Greenburgh
Roman Abramovich
011
Dalaj Lama
Big Beast
Colle
Draganvi
goxi
mili61
DimitrijeJ
MORNAR
BBrroo
Dr.
Dragan555
Gocili
boban75
pepermint
Cucla
Big Mile
Non-ProfitOrganization
Folio
Maca
Aria
Boranija
Momir
Pera Božić
Sutra
Fmember
Jerry Springer
larry.flint
Al Kapone
Smile
Popaj
Tenerife
Trade Now
Ars Vivendi
Vladulns
88 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Jerry Springer
VIP
VIP
Jerry Springer


Broj poruka : 225
Localisation : Backa
Points : 948
Datum upisa : 22.01.2012

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime10/31/2017, 15:08

Sta se dogadja sa akcijama malih akcionara nakon koncesije? 
Koncesija nije prodaja, trebalo bi da ostanemo vlasnici i da dobijamo godisnju naknadu kao i drzava za svoje akcije.
Logicno bi bilo i da se nastavi trgovanje sa akcijama.
Da li neko ima informacije i misljenje u vezi ovoga?
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime10/31/2017, 15:09

Danas promet opet velik, skoro 6.000 akcija....
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2779
Points : 7928
Datum upisa : 21.01.2009

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime10/31/2017, 16:30

Naravno da akcije ostaju vlasnistvo malih akcionara i da dobijaju naknadu onoliku koliku dobija i drzava po svakoj svojoj akciji....

A koncesionaru niko ne moze da zabrani da da ponudu za otkup akcija po nekoj ceni koju on smatra adekvatnom, pa ko prihvati, prihvati....

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Jerry Springer
VIP
VIP
Jerry Springer


Broj poruka : 225
Localisation : Backa
Points : 948
Datum upisa : 22.01.2012

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/1/2017, 05:03

Ars Vivendi ::
Naravno da akcije ostaju vlasnistvo malih akcionara i da dobijaju naknadu onoliku koliku dobija i drzava po svakoj svojoj akciji....

A koncesionaru niko ne moze da zabrani da da ponudu za otkup akcija po nekoj ceni koju on smatra adekvatnom, pa ko prihvati, prihvati....

Ako uzmemo da je tacno to sto tvrde da vec sada nude oko 100 miliona evra vise nego sto je Vucic najavljivao od 300 do 400 M evra za up front payment i 10-12 M evra svake godine dok traje koncesija proizilazi da bi za svaku akciju mogli da dobijemo oko 1700 dinara plus oko 35-40 dinara svake godine dok traje koncesija.
Normalano bi bilo da se akcijama moze i nakon zakljucivanja koncesija trgovati i da njihova vrednost u pocetki bude bar 20 x veca od godisnje naknade (znaci da daje prinos bar 5%) sto bi bilo 700 -800 dinara, a kako se priblizava kraj koncesionog perioda da se cena akcija povecava. Ja verujem ako se aerodrom bude razvijao + inflacija da jedna akcija aerodroma za 25 godina moze da vredi 50 do 100 evra.
Nazad na vrh Ići dole
Trade Now
VIP
VIP
Trade Now


Broj poruka : 404
Points : 1837
Datum upisa : 13.04.2014

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/1/2017, 08:56

Jerry Springer ::
Ars Vivendi ::
Naravno da akcije ostaju vlasnistvo malih akcionara i da dobijaju naknadu onoliku koliku dobija i drzava po svakoj svojoj akciji....

A koncesionaru niko ne moze da zabrani da da ponudu za otkup akcija po nekoj ceni koju on smatra adekvatnom, pa ko prihvati, prihvati....

Ako uzmemo da je tacno to sto tvrde da vec sada nude oko 100 miliona evra vise nego sto je Vucic najavljivao od 300 do 400 M evra za up front payment i 10-12 M evra svake godine dok traje koncesija proizilazi da bi za svaku akciju mogli da dobijemo oko 1700 dinara plus oko 35-40 dinara svake godine dok traje koncesija.
Normalano bi bilo da se akcijama moze i nakon zakljucivanja koncesija trgovati i da njihova vrednost u pocetki bude bar 20 x veca od godisnje naknade (znaci da daje prinos bar 5%) sto bi bilo 700 -800 dinara, a kako se priblizava kraj koncesionog perioda da se cena akcija povecava. Ja verujem ako se aerodrom bude razvijao + inflacija da jedna akcija aerodroma za 25 godina moze da vredi 50 do 100 evra.
Kada bih živeo još 100 godina imalo bi smisla predviđati koliko bi akcija mogla da vredi za 25 godina. Možda imaš 20 godina pa daješ takve prognoze.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/1/2017, 11:54

Nastavlja se rast Aera, opet rastur......

Oktobar 2017 + 9,5%,  480.550 putnika.....

Od početka godine  4.631.144 putnika,  rast + 9%

od početka godine  19.258 tona prevezene robe,  rast  + 36%

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Jerry Springer
VIP
VIP
Jerry Springer


Broj poruka : 225
Localisation : Backa
Points : 948
Datum upisa : 22.01.2012

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/1/2017, 13:36

Vladulns ::
Nastavlja se rast Aera, opet rastur......

Oktobar 2017 + 9,5%,  480.550 putnika.....

Od početka godine  4.631.144 putnika,  rast + 9%

od početka godine  19.258 tona prevezene robe,  rast  + 36%

[You must be registered and logged in to see this link.]
5.5 miliona putnika za celu godinu izgleda realno ostvarivo.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/1/2017, 14:06

Jerry Springer ::
Ja verujem ako se aerodrom bude razvijao + inflacija da jedna akcija aerodroma za 25 godina moze da vredi 50 do 100 evra.

za 25 godina mozda vredi i 5000 evra... ali kolko ce da vredi za 2.5 meseca?

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2607
Points : 5919
Datum upisa : 05.02.2014

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/1/2017, 14:14

Fmember ::
Jerry Springer ::
Ja verujem ako se aerodrom bude razvijao + inflacija da jedna akcija aerodroma za 25 godina moze da vredi 50 do 100 evra.

za 25 godina mozda vredi i 5000 evra... ali kolko ce da vredi za 2.5 meseca?
Onoliko koliko kupac bude ponudio.  govor
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 782
Localisation : Vojvodina
Points : 2625
Datum upisa : 03.01.2014

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/1/2017, 15:00

340 radnika iz "Er Srbije" od danas rade u sastavu aerodroma "Nikola Tesla", saopštio je sindikat "Sloga Aerodrom 'Nikola Tesla'".

[You must be registered and logged in to see this link.]

ajkula
Citat: Sindikat je pozdravio tu odluku, jer će na taj način radnici koji rade na težim poslovima umesto na ulici ostati na poslu, primati plate i biće pokriveni kolektivnim ugovorom.

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
pepermint
VIP
VIP
pepermint


Broj poruka : 2607
Points : 5919
Datum upisa : 05.02.2014

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/3/2017, 16:51

Odlazi li "Etihad" iz Srbije?
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/6/2017, 16:24

Najverovatnije da je doslo do softverske greske prilikom kreiranja poslednje vesti koja se pojavila na vesti-online.com, i da su zapravo sve pristigle ponude za oko 100 mil evra vise od prethodnih odnosno zadnjih koje su se pojavile a to je izmedju 400-500 mil evra, a ne na nivou od oko 100 mil kako je stajalo u objavi. Tako da podeljeno sa brojem postojecih akcija od nesto vise od 34 mil, dodatni koncesioni prihod koji bi se mogao ocekivati po akciji je oko 2.9 evra ili oko 350 rsd, a onda za taj iznos i rast cene akcije, znaci oko 25% u nekom kratkorocnom periodu, recimo u naredna 3 meseca, uz pretpostavku da je sve poznato i ocekivano vec uracunato u cenu.
Neko moje razmisljanje...

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/10/2017, 10:04

Kako ti i kolega Cucla sve nesto divno vidite na AERO a sve mracno na KMBN. Ovde vidis softverske greske a tamo imas neke druge naocare. Prosto da covek pomisli da zelite da tamo cenu zadrzite sto nizom,  dok se ne zavrsi koncesija na AERO i dok se nplatite. Na KMBN sve lopovi i nista ne valja, a ovde sam krem drustva vodi aerodrom pa ce sve da bude cisto. A ako i ide neka losa vest onda je softverska greska. Kolega Vladulns i ostali izvinite zbog ove poruke morao sam zbog Dr. Henry Jekyll and  Mr. Edward Hyde. Nista licno.
Neko moje razmisljanje.
Nazad na vrh Ići dole
Dr.
Just looking
Just looking
Dr.


Broj poruka : 25
Points : 80
Datum upisa : 22.03.2010

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/10/2017, 10:35

Dragan555 ::
Kako ti i kolega Cucla sve nesto divno vidite na AERO a sve mracno na KMBN. Ovde vidis softverske greske a tamo imas neke druge naocare. Prosto da covek pomisli da zelite da tamo cenu zadrzite sto nizom,  dok se ne zavrsi koncesija na AERO i dok se nplatite. Na KMBN sve lopovi i nista ne valja, a ovde sam krem drustva vodi aerodrom pa ce sve da bude cisto. A ako i ide neka losa vest onda je softverska greska. Kolega Vladulns i ostali izvinite zbog ove poruke morao sam zbog Dr. Henry Jekyll and  Mr. Edward Hyde. Nista licno.
Neko moje razmisljanje.
Tražim repliku pošto sam lično spomenut   od
Nazad na vrh Ići dole
Cucla
VIP
VIP
Cucla


Broj poruka : 422
Godina : 49
Localisation : BG
Points : 1383
Datum upisa : 22.06.2007

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/10/2017, 11:15

Ne vidim ja nista divno na AERO cak naprotiv. Takodje neces naci nijednu poruku u prilog tome, npr kada je BW resident neprimereno pricao hvalospeve kada je ushao u Aero ulazio sam u polemiku i govorio da to ne radi jer lici na pumpanje akcije. Posle kada je prodao akcije nijednom nije napisao poruku na AERO...

Isto je bilo i pre par godina kada je drzava isplati dividendu sebi, a malim akcionarima ne , i kada je Aerodrom otpisivao Air Serbia potrazivanja, umesto da drzava to sama uradi

Na Kmbn sam ti pisao cinjenice iz bilansa , koje su lako proverljivi i egzaktni podaci, i najvise sam poruka usmerio na Austrijanca Pikera koji se predstavljao kao spasilac strucnjak i mesija, a polako se odmotava klupko o njegovom radu u NASOJ najvecoj drzavnoj banci. 

U najmanju ruku tvoj post i njegova konotacija nisu korektni...
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/10/2017, 11:29

[You must be registered and logged in to see this link.]
AERO je odlicna akcija, a KMBN problematicna hartija i da bi se to "videlo" ne treba biti vidovit, ali nesto znanja, iskustva i malo vise intelektualne dubine jeste potrebno...Da si me pazljivo pratio, primetio bi, da je odmah iza posta "softverska greska" isao drugi koji je implicirao namestanje koncesije i ubrzo bio obrisan...
Uzgred ako mislis da sve znas o akcijama ili uopste o berzi, nema potrebe ni da citas moje postove...

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/10/2017, 11:58

Pratio sam koliko sam stigao. Ne mogu bas sve da procitam pre nego sto obrises. Ali jedan tvoj sam na KMBN cak i slikao. Kao da sam naslutio da ces ga obrisati.
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/10/2017, 12:25

To sto su me neki fotografisali na nekim drugim temama, kao npr. SJPT jos i da razumem, mada je to bio cist zez, bez ikakve zle namere, ipak nisam tako shvacena...Al sto ti i to na KMBN da me fotkas?

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/10/2017, 15:19

Gocili ::
Citat :
....
npr. SJPT jos i da razumem, mada je to bio cist zez, ....

Ja bih baš voleo da vidim misli o  SJPT.  
Nekada zez najkrace i najupecatljivije  iskaze sustinu stvari .....


P.S.  Zamolio bih one koji znaju Vica, a siguran sam da ovde ima takvih, 
da se javi brate ,  mozda i ne radi vise u  SJPT, sigurno moze,
  sa ili bez zezanja, nesto da kaze ....
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/13/2017, 10:16

Ponovo produžen rok za dostavljanje ponuda za koncesiju za beogradski aerodrom

Rok za dostavljanje obavezujućih ponuda za koncesiju za beogradski Aerodrom "Nikola Tesla" ponudjačima kvalifikovanim za drugu fazu postupka danas je produžen do 8. decembra.

Raniji rok bio je 23. novembar i produžen je, kako je objašnjeno, na zahtev ponudjača.

Rok za dostavljanje konačne verzije nacrta ugovora o koncesiji za beogradski Aerodrom "Nikola Tesla" kvalifikovanim ponudjačima istekao je 11. novembra.

Kvalifikovani ponudjači za koncesiono upravljanje beogradskim aerodromom su švajcarsko-francuski konzorcijum Zurich Airport sa kompanijama Eiffage i Meridiam Eastern Europe Investments, indijsko-grčki konzorcijum GMR Infrastructure limited i Terna, francuska kompanija Vinci Airports, južnokorejsko-tursko-kiparski konzorcijum Incheon international Airport corporation, Yatirimlari ve Islatme, VTB capital infrastructure i kineski konzorcijum HNA i China National Aero-Technology.

Poziv zainteresovanim koncesionarima su Vlada Srbije i Aerodrom "Nikola Tesla" objavili 10. februara 2017.

Koncesija za finansiranje, razvoj kroz izgradnju i rekonstrukciju, održavanje i upravljanje infrastrukturom aerodroma i obavljanje delatnosti operatera daje se na rok od 25 godina.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/13/2017, 10:56

Neto dobit „Nikole Tesle“ u prva tri kvartala ove godine veća od dve milijarde dinara

Neto dobit beogradskog aerodroma u prva tri kvartala ove godine iznosi 2,7 milijarde dinara i veća je 14% u odnosu na isti period prethodne godine, dok je bruto dobit u odnosu na identičan period 2016. godine veća 13%, saopšteno je sa „Tesle“.

Kako navode, poslovna dobit nakon tri kvartala veća je 15%, ukupni prihodi veći 9%, a poslovni prihodi 11% veći u odnosu na isti period prošle godine.

Kada je reč o trećem kvartalu, neto dobit veća je 33%, dok je bruto dobit 30% veća nego u trećem kvartalu prošle godine. U istom periodu, poslovna dobit veća je 16%, dok su ukupni i poslovni prihodi veći 11%, kažu sa beogradskog aerodroma.

prva tri kvartala 2017. godine, ukupna ulaganja u opremu i investicije u cilju poboljšanja komfora i kvaliteta usluge iznose oko 2 milijarde dinara, objašnjavaju sa „Tesle i dodaju:

– Među najvažnijim investicijama koje su realizovane u prva tri kvartala su: uređenje centralnog hola i adaptacija prostora za registraciju putnika Terminala 1, nabavka sistema za automatsko navođenje vazduhoplova, poslovno-informacionog sistema, opreme za samostalnu prijavu putnika i prtljaga, 2 trakasta transportera – elevatora.

Tu je takođe i nabavka elektro traktora, kargo utovarivača nosivosti 20t i kargo utovarivača nosivosti 7t, putničkih kombi vozila, teretnih dostavnih vozila, putničkih vozila, traktora za guranje i vuču širokotrupnih vazduhoplova, samohodnog vozila robota za eksplozivne naprave, nabavka i instalacija transportnog sistema prtljaga, sistema za upravljanje pametnom zgradom, kao i sistema za otkrivanje i ometanje dronova i mnoge druge opreme. –

Takvi rezultati ostvareni su najviše zahvaljujući povećanju broja putnika u tri kvartala od 9%, povećanju prometa robe i pošte od 38%, ali i racionalizaciji poslovanja, uz očekivanja da će do kraja godine „Tesla“ ugostiti više od 5,3 miliona putnika, kažu sa beogradskog aerodroma.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/13/2017, 14:41

U ovo su odlične vesti....
Pregovara sa o drugoj liniji sa Kinom.... Najverovatnije Šangaj.....
Belgrade in talks over second China route

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/15/2017, 13:22

67.657 akcija po ceni 1.400 din , oko 95 milki dinara.....
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/15/2017, 17:55

Poslovni EPS 102 2016 i oko 117 2017
Moja procena za 2018 je 127 din

Target PE 13 za kraj price u maju
Ukupno 1650 plus dividende od 60-80 din

Mislim da nema bolje price od ove na beleksu trenutno.
23% ukupno bruto zarada za 6 meseci
Rizik kao i uvek na berzi postoji, ali meni deluje pod kontrolom.

Strong Buy
Nazad na vrh Ići dole
Jerry Springer
VIP
VIP
Jerry Springer


Broj poruka : 225
Localisation : Backa
Points : 948
Datum upisa : 22.01.2012

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/16/2017, 00:32

Sutra ::
Poslovni EPS 102 2016 i oko 117 2017
Moja procena za 2018 je 127 din

Target PE 13 za kraj price u maju
Ukupno 1650 plus dividende od 60-80 din

Mislim da nema bolje price od ove na beleksu trenutno.
23% ukupno bruto zarada za 6 meseci
Rizik kao i uvek na berzi postoji, ali meni deluje pod kontrolom.

Strong Buy
oko tih 400 do 500 miliona evra se najvise govori, tako da je to tih nekih 1650 dinara.
Koliko ocekujes da vredeti nakon isplate naknade za koncesiju? Moja ocekivanje da bi akcije i nakon sto dobijemo tih reciomo 1650 trebale da vrede bar 500-600 dinara.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1145
Points : 4396
Datum upisa : 11.12.2010

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/16/2017, 12:40

Ocekujem ukupno 1650 plus dividende. 

Ako isplata bude u formi koncesione naknade, a ne otkupa akcija (ne vezano
za to ko je otkupioc), onda 1650-X naknada, X dinara nova cena akcije.

Naravno necu se buniti ako dobijem vise od ocekivanja!

armo suny
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 704
Points : 1915
Datum upisa : 28.01.2010

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/16/2017, 18:38

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je izjavio da se dogodine očekuju veliki prihodi po osnovu privatizacija, a najviše od koncesije za Aerodrom „Nikola Tesla“ u Beogradu.

„Ranije procene su bile da će od jednokratne koncesione naknade prihod biti od 200 do 250 miliona evra, ali sada kažem da će biti više nego duplo više od toga“, rekao je Vučić novinarima u Arandjelovcu.

On je dodao da zbog velikih privatizacionih prihoda republički budžet u 2018. godini neće biti u deficiti, kako se sada planira, i da će biti moguća ista ili još veća povećanja plata u javnom sektoru i penzija nego što će biti povišice u januaru ove godine.
Nazad na vrh Ići dole
DimitrijeJ
Just looking
Just looking
DimitrijeJ


Broj poruka : 7
Points : 29
Datum upisa : 10.09.2015

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/17/2017, 21:30

skok od 2% danas... nisam to ocekivao bar do pocetka decembra, verovatno ce se vratiti na staro kao i pre dve nedelje sto se desilo
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/20/2017, 12:30

Swiss od aprila 2018. povećava broj letova ka Srbiji

Švajcarska aviokompanija Swiss će od narednog letnjeg reda letenja povećati broj letova na linijama iz Ciriha ka Beogradu i Nišu, prenosi Aviatica.

Već početkom aprila 2018. godine, švajcarski avioprevoznik dodaje jedan let na liniju između Beograda i Ciriha, a od sredine jula još jedan, što će značiti da će na ovoj liniji biti 16 letova nedeljno.

U junu će biti pojačana i linija između Ciriha i Niša, povećavanjem sa dva na tri nedeljna leta.

Swiss je obrazložio ovakvu odluku odličnim rezultatima u ovoj godini.

- Potražnja se tokom ove godine pozitivno razvila, kako za Niš tako i za Beograd - rekao je predstavnik švajcarskog avioprevoznika.
Nazad na vrh Ići dole
mili61
VIP
VIP



Broj poruka : 525
Points : 1639
Datum upisa : 28.01.2013

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/20/2017, 14:06

Nista  od  medjudividende

_________________
kafa
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/20/2017, 16:56

mili61 ::
Nista  od  medjudividende

Ko kaze? Gde? Link molim...
Nazad na vrh Ići dole
mili61
VIP
VIP



Broj poruka : 525
Points : 1639
Datum upisa : 28.01.2013

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/21/2017, 09:57

Nema skupstine posle treceg kvartala a ni odluke za medjudividendu .

_________________
kafa
Nazad na vrh Ići dole
goxi
Our family
Our  family



Broj poruka : 216
Points : 816
Datum upisa : 03.03.2011

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/22/2017, 07:46

Bile su ovde krupne promene u strukturi akcionara. Sosiete je povecao ucesce sa 370.000 na skoro 410.000 drugi Societe sa 132.000 na 153.000 , Global sa 64.500 na skoro 92.000 , Danske invest su prodavali ali nisam pratio koliko.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/27/2017, 12:33

Samo nekoliko kilometara od centra Maribora nalazi se aerodrom koji je dugo bio potpuno zanemaren. međutim, to će se uskoro promeniti jer je kineska SHS grupa ovde stigla sa velikim planovima o proširenju.

Pista bi trebalo da bude proširena za dodatnih 800 metara što će omogućiti da na njega sleću i aviona tipa Erbas a330 ili Boing 777. ideja je da taj aerodrom postane regionalni centar za putnike i kargo saobraćaj do Kine i iz Kine. Planirano je da radovi na proširenju počnu u 2018. godini i da se kapacitet sa sadašnjih 600.000 putnika godišnje na tri miliona.

Na aerodromu za sada nema redovnog saobraćaja, samo čarter letova a na njega sleću i mali avioni kao i NATO vojni helikopteri.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Draganvi
Still learning
Still learning



Broj poruka : 110
Points : 398
Datum upisa : 24.07.2009

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 3 Icon_minitime11/27/2017, 13:17

[size=36]Kinezi izabrali: Slovenački aerodrom centar regije[/size]
Nazad na vrh Ići dole
 
BG Aerodrom - AERO 4. deo
Nazad na vrh 
Strana 3 od 29Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» BG Aerodrom - AERO 3. deo
» BG Aerodrom - AERO 3. deo
» BG Aerodrom - AERO 5. deo
» BG Aerodrom - AERO
» NIIS vs AERO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: