BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 BG Aerodrom - AERO 4. deo

Ići dole 
+84
hund
Von Misha
Polos
FatCat
Pedja0r
Nele012
cukicezar
Admin
laufer
Rademilatov
Roki IV
Djepeto83
Deniko
zORAn
CMLB26
Friman
Jegulja
Aritmeticar
Gagi
Paradiso
Kobe Bryant
real_finanza
Tods
Igi-bg
Limited011
Dragot
Teletrader
Zoranecc
Ivan2211
Nikolaj3
Djavo
gogloee
Sneki
Toni Soprano
Marioss
Toplica
Neki
Aca kurbla
Delboj
markan
Mistery 011
NewStar
arsen123
ima nade
Cicija
Bond
Beli
Matthew Greenburgh
Roman Abramovich
011
Dalaj Lama
Big Beast
Colle
Draganvi
goxi
mili61
DimitrijeJ
MORNAR
BBrroo
Dr.
Dragan555
Gocili
boban75
pepermint
Cucla
Big Mile
Non-ProfitOrganization
Folio
Maca
Aria
Boranija
Momir
Pera Božić
Sutra
Fmember
Jerry Springer
larry.flint
Al Kapone
Smile
Popaj
Tenerife
Trade Now
Ars Vivendi
Vladulns
88 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
Neki
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 49
Datum upisa : 09.11.2017

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/10/2018, 19:47

G-din Gujaničić kaže:
 "dok će u narednim godinama sve dok traje koncesija na godišnjem nivou dobijati određeni iznos dividende koji će zavisiti od poslovanja kompanije"........
ovo jednostavno nije tačno, buduća dividenda će odgovarati godišnjoj koncesionoj nadoknadi (5-10 mil. eura, s'tim što će sigurno u prvih nekoliko godina ona biti oko 5 mil) dok će sva dobit iz poslovanja aerodroma pripasti koncesionaru....jer da nije tako koji je interes koncesionara da ulazi u koncesiju i da deli zaradu sa akcionarima....tako da akcionari mogu očekivati dividendu u narednim godinama oko 15 dinara........(na osnovu informacija koje su do sada plasirane).
Ako buduća dividenda bude oko 15 dinara, cena akcije posle koncesije, ako uzmemo u obzir trenutne kamatne stope na državne obvernice RS (3,5% - 12M) iznosila bi 421 dinar, i to može da se dovede u pitanje uzimajući u obzir rizik ulaganja u akcije i državne obveznice poseno sa stanovišta likvidosti, tako da tražena kamatna stopa realno može biti veća od 3,5%......svako povećanje tražene kamatne stope drastično bi uticalo na još niži nivo akcije (npr 5% cena akcije 295.....).....
Nazad na vrh Ići dole
Neki
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 49
Datum upisa : 09.11.2017

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/10/2018, 19:51

Paradiso ::
Momci, pocela predizborna kampanja?

Mislim, stvarno........ludilo od komentara iznad
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/10/2018, 19:52

Vi što baratate ciframa od 100 do 421 din, ako nije problem, jel može objašnjenje kolika je vrednost aerodroma sa tim cenama akcije? Mislim na tržišnu kapitalizaciju, dakle cena svih akcija po toj, vašoj, očekivanoj ceni akcije?
Hvala unapred na objašnjenju....
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2781
Points : 7934
Datum upisa : 21.01.2009

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/10/2018, 19:55

Ars Vivendi ::
Cena AERO posle koncesije:
Ako je neko spreman da plati više od 14 eur po akciji da bi upravljao aerodromom 25 god.

Koliko je onda isti taj spreman da plati PO AKCIJI kada bi kupovao ZA UVEK isti taj aerodrom?

Mislite o tome.... sesir

Ne volim da se ponavljam, ali hajde..... sesir

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/10/2018, 20:22

Vladulns ::
---Mislim na tržišnu kapitalizaciju, dakle cena svih akcija po toj, vašoj, očekivanoj ceni akcije?
Hvala unapred na objašnjenju....

Ajde i ja da se nadovezem i da pitam ekonomiste i strucnije.
Ali ajde sada prvo o rezonu.

Ako se sada neko proda akciej AERO i oroci pare i za 25 gdodina ce imati neku sumu para.

Da li moze da se kaze da tada ta suma para predstavlja za njega vrednost akcija AERO.

Tvoje pitanje bih je preformulisao ovako : Za 25 godina ce neko proceniti narednih 20 godina dobit (novcane tokove) AERO i na osnovu toga ce odrediti tadasnju vrednot AERO.
Koja se stopa diskntovanja primenjuje ako imamo proecenu
tadasnje svedene vrednosti na danas na primer 400 dinara.
Da li je to visoka ili nisak stopa s obzirom na ocekivanja kretanjaubuduće diskontne stope u narednom periodu

Sledece pitanje na tako dugi rok da li se uslovno receno moze uzeti sadanji neki nivo stopa, a vidi se da su one opadale znacajno zadnjih 5 ili 6 godina ili se mora predpostaviti rast.

Lepo pitanje za fundamentaliste da opisu  bar rezon za zdarv ekonomski  pristup.
Posto nisam ekonomista i ja cekam odgovor.
Nazad na vrh Ići dole
Big Beast
Our family
Our  family



Broj poruka : 160
Points : 322
Datum upisa : 15.11.2017

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/10/2018, 20:28

Ma hajte ljudi manite se politike. Verovatno sam sa 50 godina ovde medju najstarijim. Iz iskustva vam kazem od pojave visestranacja 1990 jos nisam cuo opoziciju koja hvali potez vlasti.  Bas zato za skoro 30 godina ne cuh da neko hvali onog na vlasti. Kad je Dinkic doveo FIAT pljuvali su ga najstrasnije radikali sad im zuti vracaju...Ma zar iko misli da se oni toliko bore za fotelju zbog naroda ili plate koje i nisu neke za funcionere?
Eto kad nije pumpanje reci cu. Meni je NIIS super povoljan u ovom trenutku a usao sam po jos boljoj ceni. Ali sto drugi kazu, petoakcijasi vuku cenu na dole. A sta ce biti videcemo. Prioritetne akcije Komercijalne banke jer su po meni izuzetno podcenjene. Ali ne treba zuriti, nema hiperinflacije. Sto platiti 1000 nesto sto ima za 900? Kad je vec plicak onda treba naci pravi tajming za ulaz. Docekacu neki pad ili mozda necu? Za nesto zakasnis, nesto docekas i to je to. Nekako sam po komentarima na raznim temama zakljucio da je najpovoljnije kupovati leti. Mozda Tehnogas? I ENHL bas lepo pada. Mada tu nisam ni siguran da li je pametno ulaziti? Sta vi mislite? 
Ima li jos neko predlog u sta bi valjalo uci? IMPL?

BBrroo za 25 godina ne zna se ni cime ce se leteti ni gde ce se sletati. Tehnologija strasno brzo napreduje. Recimo do gramofona do kasetofona su prosle decenije. Od kasetofona do CD isto. A od CD do MP3 samo par godina. Da ne pricamo o prelazu sa pejdzera na telefone koji danas menjaju gomilu uredjaja, a pre par godina su bili samo za poziv i SMS. Ni Nostradamus ne bi danas video sta ce biti za cetvrt veka.
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/10/2018, 20:42

Big Beast ::
...
BBrroo za 25 godina ne zna se ni cime ce se leteti ni gde ce se sletati. Tehnologija strasno brzo napreduje. Recimo do gramofona do kasetofona su prosle decenije. Od kasetofona do CD isto. A od CD do MP3 samo par godina. Da ne pricamo o telefonima koji danas menjaju gomilu uredjaja. Ni Nostradamus ne bi danas video sta ce biti za cetvrt veka.

Dobro zboris,
 he he heeee, a gde ce biti ovi stariji od tebe.

Pa po meni toliko vrede i akciej AERO za 25 godina.

Sve si lepo napisao. :)
Nazad na vrh Ići dole
Big Beast
Our family
Our  family



Broj poruka : 160
Points : 322
Datum upisa : 15.11.2017

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/10/2018, 20:49

Pardon od gramofona do kasetofona verovatno vise od veka da ne guglam sad. 
Pa i ako budem medju zivima za 25 godina tesko da ce mi berza biti na prvih 500 mesta. A na spomen aerodroma cu verovatno pola dana razmisljati a sta je to aerodrom?
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/10/2018, 21:29

Eto , za mene logican odgovor ,  za nas starije toliko ce vrediti aerdrom.

Slazem se.  :)
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
VIP
VIP



Broj poruka : 274
Godina : 36
Localisation : Mauricijus
Points : 657
Datum upisa : 17.02.2011

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/10/2018, 21:45

Ih pa neces bas biti neki izlapeli starac koji ne zna za aerodrom :D . Ne znam ovo za ulaze ja sam po toj prici berze buducnosti finansijskog sistema mracan lik.. KMBN je kratka prica tu ce verovatno epilog brzo, Nis mi se nikada nije svidjao, tehnogas skup i nepouzdan.. Ovi sa metalima ne zvuce lose tipa IMPL ali vec su doziveli ogroman skok tako da... Mozda valjaonica bakra sevojno u nekoj buducnosti mada trebala bi mi hrabrost da im poverim kapital.. Enhel po meni prolupao..Zaista ne znam zasitio sam se Belexa koliko nista nema...
Nazad na vrh Ići dole
Beli
Our family
Our  family
Beli


Broj poruka : 268
Points : 1168
Datum upisa : 15.02.2012

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/10/2018, 22:15

Matthew

Na kraju 25 godina, vratice verovatno nesto sto ce imati oko 200m EBITDA i oko 800m duga, sto ce trzisno vredeti nesto iznad 2 milijarde evra. Sadasnja vrednost toga je oko 350m evra, plus ovih 501m koji se dobijaju odmah: akcija vredi oko 3000 dinara.
Nazad na vrh Ići dole
Neki
Just looking
Just looking



Broj poruka : 13
Points : 49
Datum upisa : 09.11.2017

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/10/2018, 22:32

Vladulns ::
Vi što baratate ciframa od 100 do 421 din, ako nije problem, jel može objašnjenje kolika je vrednost aerodroma sa tim cenama akcije? Mislim na tržišnu kapitalizaciju, dakle cena svih akcija po toj, vašoj, očekivanoj ceni akcije?
Hvala unapred na objašnjenju....

Evo da pokušam da objasnim....nije nikakav problem.....

1. projektovana cena aerodroma oko 400 rsd odnosi se na period nakon završetka koncesije i isplate koncesionara a ne gde ce ona biti za 20-25 godina....toliko dugo se ne usuđujem da prognoziram
2. Tržišna kapitalizacija na ceni oko 400 rsd iznosi 115 mil. eura, po današnjoj ceni to je 470 mil eura....sami ovi podaci ne govore mnogo....
3. P/B = 0,47 po ceni od 400........ P/B = 1,94 po ceni 1650......
4. Poređenja radi P/B (NIIS) = 0,5..... P/B (KMBN) = 0,59.....da li je realno onda da aerodrom ima toliko veliki P/B?.....zašto bi aero imao veći racio od Nis-a......
5. Realno tržišna kapitalizacija nema nikakve veze kada se dešavaju ovakve stvari.....suviše bi bilo jednostavno i pravolinijsi posmatrati samo jedan pokazatelj.....
6. U analizi kompanija često se primenjuje nešto što se zove "adjustment"....jer da nema toga dobili bi potpuno iskrivljenu slika vrednosti kompanije......pogledajte kretanje akcija FITO u periodu 2010-2018.....ako ne uradite "adjustment price" dobijate pogrešne statističke pokazatelje......
7. Po ceni akcije od 400 rsd i kapitalizaciji od 115 mil. eura, tržišnu kap. kroz analizu treba povećati za 500 mil eura i dobićete realnu kap. od oko 600 mil. eura (bez obzira što će zvanična kapitalizacija iznositi 115 mil.eura)......uostalom ako dobijete koncesionu naknadu i kasnije prodate akciju po 400 to u zbiru daje vrednost od 2150 rsd....
8. Cena od 400 rsd je o.k. .......
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/10/2018, 23:03



P/B je ovde potputno nebitan jer ce se konceijom preneti prava upravljanja i prava na dobit koncesionaru.

ono sto ce odrediti cenu akcija  je godisnja renta koja je ogranicena ugovorom na minimum 14 i maximum 43 din po akciji u narednih 25 godina.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 833
Points : 1944
Datum upisa : 10.01.2008

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/10/2018, 23:05

Vidi, štenara od aredroma u Ljubljani je ako se dobro sećam, prodata za 270 mil. eur.
Zvriji prazna i koristi se kao mali kargo aerodrom.

Da li stvarno misliš da je 500 mil. evra dato za koncesiju (samo 25 god) prava cena AERO?

Ne bih se složio. Da se prodavao ceo AERO (čak i bez malih akcionara) izvesno je da bi cena bila mnogo veća.

I zašto bi sad cena od 400 din bila ok?

Hajde, sve je moguće, na leto ćemo videti...
Nema razloga da sada o tome naglabamo.

Sada se čeka skupština (tj. država) koja će nam dati dividendu za 2017. (KOJI SVI ZABORAVLJATE) ,a onda ide ugovor o koncesiji i keš za ustupanje (USTUPANJE) akcija na 25 god. uz neku malu godišnju nadoknadu iz dobiti, ako je bude.

To što piše Matt da će koncesionar založiti AERO e da bi uzeo kredit, možda pije vodu, ali treba videti šta piše u koncesionarskom ugovoru.

Ne verujem da se posle 25 god. AERO vraća državi i akcionarima sa nekim ogromnim dugom, toliko ni ovi iz SNS nisu glupi, da bi to potpisali - to bi bila pljačka!
A i ova francuska firma je dovoljno velika da sama i u svoje ime uvek može da nađe kreditora.

Možda bi Dinkić, Vlahović i Tadić  na to pristali, ali niko normalan, zato to izbite iz glave!

Šta će biti sa cenom ne vredi nagađati, svašta je tu moguće, ali mislim da je čisto lupetanje da će akcija ići na 400 i manje din.

Videćemo, nema razloga da se bude nervozan...

Lepa je ovo zarada, ne znam zašto toliko negativnih i hejterskih postova, kad nam se smeška lepa lova !

Arrow
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/10/2018, 23:39

Da li dobro rezonujem ako zakljucim da ce cenu odrediti 
kupac zavisno od toga kako izprojektuje kretanje rente u 
naredne 25 godine.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/11/2018, 02:44

Pa šta je sad akcionari i forumaši?  udrimile

Malo vam je ako vam neko da 14+ EUR za akciju i još vam ostane akcija, pa makar vredela i 500 din, a možda i više?
coca

A još vam sledi i dividenda za 2017. ne velika, ali kao uvek u poslednjih nekoliko godina!
I još ko zadrži akciju po neki dinar svake godine.

Koliko vas je ovu akciju kupovalo za 14 EUR po komadu?
Dakle: niko!  ajkula

Ne blamirajte se i ne budite alavi!
Svi ste LEPO zaradili!
I zato nema razloga da kukate i širite hejt...
TUCA

Da vam nije malo? Možda ste previše zinuli? A....?

Nema nikakvog razloga da budemo nezadovolji, ako smo normalni....

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Big Beast
Our family
Our  family



Broj poruka : 160
Points : 322
Datum upisa : 15.11.2017

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/11/2018, 09:36

Toplica ::
Ih pa neces bas biti neki izlapeli starac koji ne zna za aerodrom :D . Ne znam ovo za ulaze ja sam po toj prici berze buducnosti finansijskog sistema mracan lik.. KMBN je kratka prica tu ce verovatno epilog brzo, Nis mi se nikada nije svidjao, tehnogas skup i nepouzdan.. Ovi sa metalima ne zvuce lose tipa IMPL ali vec su doziveli ogroman skok tako da... Mozda valjaonica bakra sevojno u nekoj buducnosti mada trebala bi mi hrabrost da im poverim kapital.. Enhel po meni prolupao..Zaista ne znam zasitio sam se Belexa koliko nista nema...
Dobro je biti oprezan. Realno kod KMBN mi se najvise i svidja to sto je kratka prica. Ako bi se zaradilo 30% do kraja godine ili vise ako Vucic i ostali opet iznenade, ne bi se zalio. Gde bi jos moglo da se uzme 30%? Na NIIS jako tesko ali ne i nemoguce. Tu bi i sa 10-15% bio jako zadovoljan. Tehnogas kazes skup? Bas gledam ALFA plam kako je tek on delovao skup na nekih 20000 pocetkom 2015 godine. A do kraja iste godine je isao i do 36000. Mozda je najbolje od svega po malo ali ja volim sve u dve najvise 3 akcije pa kako mi bude.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/11/2018, 09:37

Sneki ::
Pa šta je sad akcionari i forumaši?  udrimile

Malo vam je ako vam neko da 14+ EUR za akciju i još vam ostane akcija, pa makar vredela i 500 din, a možda i više?
coca

A još vam sledi i dividenda za 2017. ne velika, ali kao uvek u poslednjih nekoliko godina!
I još ko zadrži akciju po neki dinar svake godine.

Koliko vas je ovu akciju kupovalo za 14 EUR po komadu?
Dakle: niko!  ajkula

Ne blamirajte se i ne budite alavi!
Svi ste LEPO zaradili!
I zato nema razloga da kukate i širite hejt...
TUCA

Da vam nije malo? Možda ste previše zinuli? A....?

Nema nikakvog razloga da budemo nezadovolji, ako smo normalni....

O cemu  pricas?

Kakav hejt?

Jel za tebe onaj ko planira da proda po najvecoj ceni hejter a onaj ko zadrzi akciju i ceka da vidi sta ce se desiti u sledecih 25 godina, onda je on pravovernik?

ljudi sa pravom diskutuju o tome kako ce se  situacija kretati sa areodromom posle koncesije da bi mogli da odluce kako da upravljaju svojim kapitalom.

Uzgred,
mislim da je ova cena jos uvek dobra za ulazak cak i u slucaju najlosijeg scenarija da cena padne ispod 400din,

jer kupovinom po ovoj ceni i prodajom po oko 300 din posle isplate, investior je na nuli a moze da uknizi veliki kapitalni gubitak i to da prebije sa nekim drugim kapitalnim dobitkom,

malo li je..

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/11/2018, 21:08

Big Beast ::
Dobro je biti oprezan. Realno kod KMBN mi ....
Na NIIS ....
Tehnogas kazes ....

Mozda je najbolje od svega po malo ali ja volim sve u dve najvise 3 akcije pa kako mi bude.

 Kolega mudro zboris.

 Vidi se iskustvo u tvojim godinama.
Ostaje TIMING is everything ...
kao i u svemu.
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/11/2018, 23:16


_________________
"Ko izgubi dobitak dobije gubitak."
Nazad na vrh Ići dole
Djavo
Member
Member
Djavo


Broj poruka : 395
Points : 1502
Datum upisa : 05.04.2011

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/12/2018, 11:36

Naravno da je sada odlicna cena za prodati za spekulante koji naravno ne mogu cekati .
Nazad na vrh Ići dole
Beli
Our family
Our  family
Beli


Broj poruka : 268
Points : 1168
Datum upisa : 15.02.2012

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/12/2018, 13:48

Zasto ne bi cekali 60 dana i dobili  1474 din. bez poreza . prodajom na 1700 i platiti porez , ostaje se bez  akcija ma koliko vredele.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2781
Points : 7934
Datum upisa : 21.01.2009

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/12/2018, 15:36

Interesantno je da su ona dva lika sa N1 TV razmotrili sve najcrnje scenarije oko koncesije, a ni jednu normalnu, neku koja polazi od toga da niko nikoga neće zahebati?

Kao da su spremni da se raduju ako nešto pođe po zlu, onako mazohistički, kao da mrze (osim vlade) i svoju domovinu!?



_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/12/2018, 16:50

Turkish Arlines od 01. marta kreće sa širokotrupnim avionom na relaciji Istanbul - Beograd, Airbus a 330-200.....
To je posle Kineza, druga aviokompanija koja će leteti širokotrupcem....
Znači da se zakuvava...... Očito da prostora za rast aerodroma ima.....

[You must be registered and logged in to see this link.]

Edit: Neki postovi su prevaceni u podforum Politika.
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/15/2018, 06:38

Vučić je, gostujući na RTS-u

"Danas smo dobili 501 miliona evra. To je svota koju nismo mogli ni da sanjamo. Dobićemo u narednih 25 godina 228 miliona evra, odnosno prosečno devet miliona evra na godišnjem nivou tokom koncesionog ugovora na osnovu koncesione takse. Pored toga, dogovorene su investicije u visini od 732 miliona evra", objasnio je Vučić dodajući da su potrebna dubinska rekonstrukcija postojeće piste, kao i "umetnuta" pista, jer neprestano raste broj putnika.

..Takođe ćemo dobiti i daljih 228 miliona evra, najmanje, jer se obaveza povećava ako imamo rast veći od pet odsto....
posebno navedeći primer Zagreba, aerodroma u zemlji članici EU, gde je aerodrom dat na 30 godina u koncesiju i to za duplo manje novca nego Srbija za 25 godina.

"Oni će da podignu poslovanje na viši nivo, izgradiće nove terminale. Hoće da zarade više i boriće se za to. Video sam njihov biznis plan. Oni će da utrostruče profit jer bolje upravljaju, bolje znaju, a veruju u Srbiju mnogo više", rekao je Vučić.

Ukazao je da država sada više nema problema sa aerodromom i da ne mora da ubacuje državne pare. Istovremeno je kazao da će država nastaviti da vodi računa o nacionalnom prevozniku, a da Vansi računa da će 40 do 46 odsto od ukupnog broja operacija biti vezan za Er Srbiju.

"To pokazuje da računaju na nacionalnu kompaniju",
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/18/2018, 14:02

Danas opet navala i to po 1780, razumem što se veliki lagano iskrcavaju, ali mi nisu jasni ovi što kupuju na hiljade po toj ceni. kafa
Nazad na vrh Ići dole
Cucla
VIP
VIP
Cucla


Broj poruka : 422
Godina : 49
Localisation : BG
Points : 1383
Datum upisa : 22.06.2007

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/18/2018, 14:48

Jel neko racunao na to da bi prihod od koncesije koji bude knjizio AERO, trebao da se oporezuje porezom na dobit pravnih lica od 15%, pa da tek onda ide od te neto dobiti porez 15% na dividendu za male akcionare fizicka lica?
Nazad na vrh Ići dole
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/18/2018, 15:07

@ Big Mile - verovatno zato sto racunaju da im se isplati kad se naplate od koncesije da poseduju ovu akciju za fakticki 300 dinara.

@ Cucla - nema tu poreza na dobit jer kad ima prihod preduzece istovremeno ima i rashod zbog isplate prema akcionarima  u punom iznosu, dakle efekat na bilanse kad se netira jednak nuli.

_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/18/2018, 15:16

....i jos nesto @Big Mile, ne znam o kojim velikim iskrcavanjima govoris? Danas 9.083 akcije u ukupno 387 transakcija...ispade prosecna transakcija 23 akcije.  Mozda dokupljuju bas oni sto imaju, posto su vec lepo zaradili...sad se bezbrizno investira u buducnost.

_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
Cucla
VIP
VIP
Cucla


Broj poruka : 422
Godina : 49
Localisation : BG
Points : 1383
Datum upisa : 22.06.2007

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/18/2018, 15:46

Isplata dividende akcionarima nije rashod firme, mozes lako proveriti na bilansima Nisa, Aero, Enhla, Metalca, Alfe, Fita...
Nazad na vrh Ići dole
Mistery 011
VIP
VIP
Mistery 011


Broj poruka : 482
Points : 1945
Datum upisa : 22.02.2011

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/18/2018, 16:20

Da, ali ovo nije dividenda - dividenda se isplacuje iz dobiti firme tekuce ili prethodnih godina. Koncesija je "one off" - Aerodrom kao A.D. nije to uslovno receno "zaradio", on je samo kanal preko koga ce ici pare po osnovu ustupanja upravljanja, zato kazem - ulaz kesha ce pratiti prihod, izlaz casha rashod, njemu ce dobit ostati ista (sa ili bez koncesije) i nece imati porez po osnovu ove transakcije.

To o cemu ti pricas bi vazilo jedino kada bi se koncesija knjizila kao povecanje kapitala, pa onda iz tog povecanja isplacivala dividenda.

_________________
Budi umeren i odmeren.
Nazad na vrh Ići dole
Nikolaj3
Our family
Our  family
Nikolaj3


Broj poruka : 267
Points : 991
Datum upisa : 24.11.2009

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/18/2018, 16:41

Mistery 011 ::
@ Big Mile - verovatno zato sto racunaju da im se isplati kad se naplate od koncesije da poseduju ovu akciju za fakticki 300 dinara.
prodajom posle koncesije mogu da zarade i na kapitalnom gubitku
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/18/2018, 17:24

Šta ako akcija ne padne ili ne padne drasticno? Ko ce da izlazi posle koncesije i zasto ce izlaziti?

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/18/2018, 20:10

Tenerife ::
Šta ako akcija ne padne ili ne padne drasticno? Ko ce da izlazi posle koncesije i zasto ce izlaziti?

pa izaci ce svi koji mogu da dobiju dobru cenu za svoju akciju.

kao znas da ce ti aero donositi prinos od min 15 do max 48 din godisnje, a za nju mozes da dobijes odmah 600din i ulozis u nesto profitabilnije.
(ovu cenu od 600din sam lupio, nemam pojma koja ce cena da bude nakon isplate koncesije)

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Beli
Our family
Our  family
Beli


Broj poruka : 268
Points : 1168
Datum upisa : 15.02.2012

BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: BG Aerodrom - AERO 4. deo   BG Aerodrom - AERO 4. deo - Page 9 Icon_minitime1/18/2018, 23:33

NE zurite  bice  i   2000
Nazad na vrh Ići dole
 
BG Aerodrom - AERO 4. deo
Nazad na vrh 
Strana 9 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» BG Aerodrom - AERO 5. deo
» BG Aerodrom - AERO
» BG Aerodrom - AERO 3. deo
» BG Aerodrom - AERO 3. deo
» NIIS vs AERO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: