BELEX Club
BELEX Club

Ekonomski Forum

PrijemPortalliPublicationsČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
Delite | 

IZBORI ZA BEOGRADSKU VLADU

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Momir
Old member
Old member

Broj poruka : 1521
Datum upisa : 06.12.2008

PočaljiNaslov: IZBORI ZA BEOGRADSKU VLADU   Ned 9 Jul - 1:48

Glavni odbor i beogradski odbor Dosta je bilo (DJB) doneli su odluku da na predstojećim izborima u Beogradu DJB izađe samostalno.

Kako je rečeno, DJB ostaje otvoren za razgovor sa ostalim opozicionim strankama oko eventualnog zajedničkog nastupa, ali naglašavaju da "neće čekati nikog".

Dodaje se da DJB od danas kreće u kampanju za beogradske izbore sa svojim programom u 20 tačaka. Između ostalog traže transprarentnost javnog sektora, da se popiše i proceni imovina Grada Beograda, ukine partijsko zapošljavanje, kao i da dođe do decentralizacije.

Predsednik beogradskog odbora Vojin Biljić je rekao da je lider DJB Saša Radulović u prethodna dva meseca razgovarao sa predsednikom Pokreta slobodnih građana Sašom Jankovićem i bivšim predsedničkim kandidatom Vukom Jeremićem o beogradskim izborima.

Dodao je da je Radulović sa Jankovićem razgovoarao dva puta, a sa Jeremćem jednom, ali da do trojnog sastanka koji je predlagao lider DJB nije došlo.

VIP
VIP

Broj poruka : 1625
Godina : 40
Datum upisa : 28.05.2007

PočaljiNaslov: Re: IZBORI ZA BEOGRADSKU VLADU   Pet 4 Avg - 15:56

Izbori za Skupštinu grada Beograda biće održani u januaru sledeće godine, piše Blic.

Vrh Srpske napredne stranke još nije odlučio o formatu i načinu na koji će na te izbore izaći, piše list, ali predsednik Aleksandar Vučić je odlučio ko će biti kandidat za gradonačelnika.

Sigurno je da će kandidat biti iznenađenje, verovatno veće nego što je bio izbor Brnabić za premijerku, rekao je izvor lista.

Prema saznanjima Blica, uprkos spekulacijama da bi istovremeno sa gradskim izborima trebalo da budu raspisani i vanredni parlamentarni izbori, to se neće dogoditi.

Old member
Old member

Broj poruka : 1564
Datum upisa : 25.07.2010

PočaljiNaslov: Re: IZBORI ZA BEOGRADSKU VLADU   Sre 16 Avg - 5:28

Programski direktor istraživačko-izdavačkog centra Demostat Zoran Panović

On je kazao da će se na izborima u Beogradu videti koliko je opozicija izvukla iskustva iz predsedničkih izbora, dodavši da opozicija nije slušala dobronamerne kritike novinara i istraživača javnog mnjenja.

"Naši dobronamerni saveti da se ne ide na izbore dok se ne obezbede jasni medijski uslovi, nisu prihvaćeni, i da se ne ide u dve, tri kolone sa više kandidata, da se olako ne napušta instrument bojkota. Čak je sve to odbačeno s gnušanjem. Opozicija je napravila par kardinalnih grešaka i valjda će izvući neke poruke, jer bi za Srbiju bilo dobro da ima izgrađenu opoziciju i da vlast ima jak korektiv", rekao je Panović.

Old member
Old member

PočaljiNaslov: Re: IZBORI ZA BEOGRADSKU VLADU   Ned 24 Sep - 17:21

VUČIĆ NAPREDNJACIMA: Ovo je poslednji put da idete na izbore u Beogradu pod mojim imenom!!!

Lider SNS Aleksandar Vučić poručio je danas beogradskim naprednjacima da su ovo poslednji izbori u prestonici na kojima će nastupiti sa listom SNS - Aleksandar Vučić.

Posle Vučića, okupljenima se obratio i funkcioner stranke Nebojšša Stefanović i najavio da bi izbori za Skupšštinu grada Beograda mogli da budu održažni već u decembru ove godine.

http://www.blic.rs/vesti/politika/vucic-naprednjacima-ovo-je-poslednji-put-da-idete-na-izbore-u-beogradu-pod-mojim/knb8w7h

Member
Member

Broj poruka : 465
Datum upisa : 14.12.2008

PočaljiNaslov: Re: IZBORI ZA BEOGRADSKU VLADU   Pon 16 Okt - 17:35

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da ne bi preporučio opoziciji da zajedno sa izborima za Skupštinu grada Beograda budu održani vanredni parlamentarni izbori.

On je kazao da nikada do sada nije "pobegao sa megdana".

"Ako vole neka izvole, ali nemoj posle da kukaju", kazao je Vučić.

kafa od kod lale

Old member
Old member

PočaljiNaslov: Re: IZBORI ZA BEOGRADSKU VLADU   Pet 10 Nov - 17:23

Lider Liberalno-demokratske partije (LDP) Čedomir Jovanović izjavio je da jedino vlast može da pozove OEBS kao posmatrača na izborima i da to nikako ne može da učini opozicija čijim predstavnicima je već rečeno da misija neće nadgledati beogradske izbore.

"Ne vidim smisao u pozivu OEBS-u (o kome pričaju predstavnici opozicije), jer na prethodnim izborima nije uložen nijedan jedini prigovor. OEBS ne treba da nadgleda izbore niti će to uraditi i već su nam to sami rekli. Rečeno nam je da OEBS neće rešavati naše probleme, već da to moramo sami", naveo je Jovanović na konferenciji za novinare.

On je dodao da "niko opoziciju ne može da doživi ozbiljno dok zapomaže i priziva OEBS u pomoć kada nije uložen nijedan prigovor na tok izbora".

VIP
VIP

Broj poruka : 2070
Datum upisa : 21.01.2009

PočaljiNaslov: Re: IZBORI ZA BEOGRADSKU VLADU   Uto 19 Dec - 2:06

citat ::
Đilas: Vučić mi nudio mesto gradonačelnika ili potredsednika Vlade Autor/izvor: SEEbiz / Beta
Datum objave: 18.12.2017. - 22:35:47
BEOGRAD - Bivši gradonačelnik Beograda Dragan Đilas izjavio je večeras da mu je lider Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić u prošlosti nudio položaj prvog čoveka Beograda i mesto u vladi, ali da sa njim saradnja nije moguća.
Đilas je za televiziju N1 kazao da mu je Vučić prošlog leta na sastanku u prisustvu više ljudi nudio da bude gradonačelnik Beograda ili potpredsednik Vlade Srbije.
"Ja sam se na tim ponudama zahvalio i tu se ta priča završila. Ja smatram da je on i tada shvatio da ima ljude koji vode Beograd koji to ne rade dobro, čim mi je tako nešto ponudio", kazao je Đilas.
Ocenio je da Vučić i on imaju različite sisteme vrednosti, zbog čega on nikada, kako je naveo, ne može biti ni u kakvom dogovoru sa Vučićem.
"Da sam hteo da saradjujem prihvatio bih tada te ponude. Nemam ja ništa lično protiv Vučića, ali to su dva različita pogleda, dve ideologije koje su potpuno suprotne i mi ne možemo da ostvarimo saradnju", istako je Đilas.

Smatram da mu je ta ponuda od AV preporuka i dodatnih 5% glasova...
NA ZALOST!!
On je gradio onaj most gde je Čedina firma prodavala (kao posrednik) cement, on je uveo Bus Plus, on je uveo Komunalnu policiju itd...
kafa

Maca
VIP
VIP

Broj poruka : 1625
Godina : 40
Datum upisa : 28.05.2007

PočaljiNaslov: Re: IZBORI ZA BEOGRADSKU VLADU   Pet 19 Jan - 15:48

Dveri i Pokret Dosta je bilo nastupiće na zajedničkoj listi na predstojećim beogradskim izborima, saopštili su lideri te dve političke organizacije na konferenciji za novinare. Naziv njihove zajedničke liste je "Da ovi odu, a da se oni ne vrate".

Lokalni izbori u Beogradu nisu izbori na kojima se rešavaju spoljnopolitička pitanja, ideološka pitanja, ovo su izbori na kojima se rešavaju komunalna pitanja, pitanja koja se tiču korupcije i uvođenja reda u Beogradu, rekao je Radulović.

On je naglasio da su u pitanju dve različite političke organizacije, sa velikim ideološkim razlikama, ali da su pitanja koja ih povezuju borba protiv korupcije, protiv partokratije, protiv partijske države, borba protiv tajnih ugovora bilo ko da ih potpisuje. Naglasio je da se ne radi samo o borbi protiv tajnih ugovora za fontane, jarbole, novogodišnju rasvetu već i za BusPlus, Most na Adi...

"Spaja nas borba za besplatne udžbenike za svu decu u osnovnim i srednjim školama, za besplatne vrtiće, za smanjenje poreza na imovinu, spaja nas borba za oporezivanje neizgrađenog zemljišta koje su razni tajkuni u sprezi sa strankama u tom trenutku vlasti, a sve su se izređale, došle do zemljišta kroz pljačkašku privatizaciju, a koje nikad od tada nije oporezovano... Slažemo se oko decentralizacije Beograda", rekao je Radulović.

IZBORI ZA BEOGRADSKU VLADU
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: POLITIKA-
Skoči na: