BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Empty
PočaljiNaslov: Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG   Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Icon_minitime9/12/2007, 15:55

Dnevnik, 12.09 2007.

AKCIONARI SUMNJAJU VLASNIK, "STYLOSA" DEMANTUJE

Mali akcionari, kojima pripada 30% vlasništva AMB Grafika, nezadovoljni su kako posluje ova firma privatizovana pre nepune četiri godine, kada je na aukciji prodata "Stilosy" za oko 740.000evra, rećeno je na jučerasnjoj konferenciji za novinare u Udruženju malih akcionara Srbije UMA.
Član upravnog odbora Udruženja malih akcionara AMB “Grafika” Nikola Brčin pozvao je juče državne organe da uđu u preduzeće i opovrgnu ili potvrde sumnju akcionara da se u firmi nezakonito posluje, odnosno preliva kapital "Grafike" u "Stilos" koji ju je kupio . Brčin je pozvao akcionare i radnike "Grafike" da dođu na protest pred Opštinski sud sutra u devet časova.
"Grafika" je prošle godine poslovala sa gubitkom od oko 12 miliona dinara, dok je "Stilos" ostvario dobit od oko 183 miliona dinara. Postoje sumnje da "Stilos" svesno umanjuje kapital "Grafike" i obezvređuje cenu naše akcije, u korist "Stilosa" - rekao je Brčin dodajući da “Grafika” od kad je privatizovana stalno beleži gubitke, mada je svojevremeno bila jedna od najboljih firmi u zemlji.
Brčin je kazao da akcionari neće da prodaju svoje akcije ispod 33evra, mada “Stilos” akciju ceni 396 dinara i dodao da je imovina “Grafike” procenjena na 8.3 miliona evra.
Međutim, vlasnik “Stilosa” Boško Blažić demantovao je za “Dnevnik” izjave malih akcionara, nazivajući ih besmislenim. Kazao je, da je 31.08.2004. godine kada je kupio “Grafiku” napravljen presek poslovanja firme po kome je firma imala gubitak od oko 50 miliona dinara I obaveze u visini oko 600.00evra za neplaćene mašine.
-Za tri godine posle privatizacije gubici su smanjeni, a investirano je u firmu oko 3.5 miliona evra-naveo je Blažić.
Prema njegovim rečima “Grafika” je posle vlasničke transformacije preprođena, posluje sa uzlaznom linijom korak po korak, i polako vraća poverenje poslovnih partnera.
Niko od radnika nije otpušten, a plata je dva i po puta povećana- rekao je Blažić, dodajući da u “grafici” trenutno radi 280 radnika.

Komentar:
Morao sam ovo da prekucam iz novina. Skandalozno je sta je sve izrekao gazda ove firme! Sramota za drzavu i privatizaciju. Cena akcije je sramotna a i sramota je ko sve poseduje firme danas. Mali koferashi koji su izasli iz misijih rupa prodavajuci Samsonite i papir za racunare.Trgovci. Ljudi koji ne znaju da pomesaju dve boje a rade sa Haidelbergom. Laži u tekstu su notorne, odvratne i služe na cast onom ko ih je izrekao. Ljudi su plačući odlazili sa posla nakon što je ovaj čovek kupio firmu.Koristio je one neljudske metode zastrašivanja, psihološkog maltretiranja i ignorisanja te su ljudi bukvalno bežali kako bi očuvali zdravlje.Njegova deca pod pratnjom moraju da idu u školu, u strahu da silno zlo koje je njihov otac naneo drugim ljudima, ne bude iskaljeno na njima. Lično tvrdim da je gomila ljudi otpušteno, da je namerno srozana vrednost akcija, a sve uz blagoslov princeze i princa Karađorđevića, koji su skoro bili u firmi i promovisali ovog čoveka. Sram Vas bilo!
Iza svega sto sam rekao odgovorno stojim, jel sam direktno ispratio sve što se događalo u Grafici od privatizacije pa do skorijih dana!
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Empty
PočaljiNaslov: Re: Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG   Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Icon_minitime5/22/2008, 20:14

Gospodja J.R. (dobitnica profila na mom investu) kupuje svaki dan akcije i nazalost drzi cenu na 317rsd. Imam info da je to mozda persona koja kupuje prakticno za vecinskog vlasnika. Varijanta, zena prijatelja mog..... lol!
Nazad na vrh Ići dole
Zeleni zub
Just looking
Just looking



Broj poruka : 24
Points : 43
Datum upisa : 02.01.2008

Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Empty
PočaljiNaslov: Re: Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG   Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Icon_minitime7/8/2008, 12:48

Kako nam je pametan Bosko!Pa hoce da se istrosi! Da ucini malim akcionarima ,otkupi ove jeftine akcije koje niko nece.
Platice im dobro,moci ce da kupe tasnu i knjige detetu za skolu(samo oni koji imaju preko 150 akcija)
Dobra je ovo drzava pored ovakih smradova koji misle samo da obezbede svoju decu.Deca drugih ga ne interesuju.
Pa i druga deca hoce da jedu.

MALI AKCIONARI NE PRODAVAJTE AKCIJE PO TAKO MALOJ CENI.

Mali Bosko ce Grafiku morati da proda nekoj velikoj firmi a cena je puno veca.Sve to treba izdrzati.
Bosko je samo igracka u rukama nekih vecih igraca,koji se ne eksponiraju a omogucili su mu da kupi Grafiku.
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Empty
PočaljiNaslov: Olosh!   Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Icon_minitime7/17/2008, 17:59

Pa evo nije me bilo 100god, posto mi je net bio iskljucen. Sto se tiche Grafike situacija je jasna. Doslo je do promene vlasti i nesto ne stima. U aktivno ciscenje ask-a je krenula R.J. jos pre 2-3 meseca, sto je bila uvertira za ovo.Ja verujem da su upravo to akcije uglavnom ljudi koji su bili primorani da ih prodaju pod britiskom Blazenog ili pak onih kojima je pun k.... cekanja. Mnogo je onih koji nece prodati ovu akciju Blazicu pa makar sve propale. Ja ih znam par. Ovo je tipican primer kako doci do 100% vlasnistva koristeci zakon. Medjutim da bi odigrali na zakon morate imati vise od 95%, al to je jos uvek suvise daleko. Trenutno imaju oko 72% Blazic i Joveticka. Ovo je takodje jedan od onih momenata kada mali akcionari treba da se organizuju, oforme paket i traze 50e po akciji (lupio). Ali treba naci Don Kihota u grupi Sancho Pansi.....
Izuzetno bi hteo da pohvalim potez jednog od tih Don Kihota koji je digao cenu na 360 din juce i na taj nacin stvorio super situaciju. Naime, na berzi ja akcija 360 din a Blazic daje 317. "Pa on nas opet krade", rekao bi mali akcionar penzioner i zguzvao ponudu o preuzimanju koju je Blazic poslao.
Ziveli i cekamo da vidimo koliko je sarana Blazic ufatio sa svojom busnom mrezom.
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Empty
PočaljiNaslov: Re: Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG   Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Icon_minitime9/17/2008, 20:40

Povlacim sve negativno sto sam pricao o vlasniku i definitvno mi je jasno da je narod stoka i da mu sve treba oduzeti!

Ne znam da li normalan covek(homo sapiens) moze da proda akciju po vrednosti iz ponude za preuzimanje. Ali sada nakon ponude su se pokazali genijalci koji prodaju istom coveku akcije ali po vrednosti koja je manja od vrednosti date u ponudi. Sve sam genijalac do genijalca. Ima ih mnogo sto je najgore. Treba sve dati Blazicu posto narod nije nista zasluzio nastavi li se trgovanje na ovim obimima. STRASNO!
Nazad na vrh Ići dole
Vidovnjak
VIP
VIP



Broj poruka : 280
Localisation : Beograd
Points : -80
Datum upisa : 04.06.2008

Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Empty
PočaljiNaslov: Re: Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG   Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Icon_minitime9/17/2008, 22:42

Citao sam tek sada ovo o Stilosu,i slucajno poznajem jednu osobu u toj kompaniji,bojim se da Bojane i nije bas tako kako novine pisu.Ne znam sta sve imaju oni i to kolike su plate i ostalo,ali o vlasniku Stilosa ne bih bas ovako pisao.
Postoje stvari o kojima se ne prica(humanitarni rad) a to vidim te novine nisu pomenule.A tvrdim (da se to i proveriti) kome i koliko ta kompanija daje iz svog asortimana.
A mali akcionari su uvek nezadovoljni ,pa i ja sam mali akcionar 5-6 firmi pa ni sa jednom nisam zadovoljan :D

_________________
EPP [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Empty
PočaljiNaslov: hahahah   Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Icon_minitime9/18/2008, 10:57

Uopste me ne cudi da je jedan beogradjanin naseo na pricu o humanitarnom radu. Znas kako je human bio kad je otpustao ljude. Mali mamin humanitarac.U redu je.... sve ce biti u redu Vidovnjak cim ti protrljas kuglu. Jel si cuo da je bio i kralj u grafici, mozda ti sad bude jos jasnije. Nemoj molim te covece! :mf_argue:
Nazad na vrh Ići dole
Vidovnjak
VIP
VIP



Broj poruka : 280
Localisation : Beograd
Points : -80
Datum upisa : 04.06.2008

Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Empty
PočaljiNaslov: Re: Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG   Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Icon_minitime9/18/2008, 18:13

Ma ja bojane coveka ne poznajem uopste,ali znam o nekom drugom radu te kompanije,samim tim i njegovom.Ne opravdavam ja to sto ti iznosis,samo sam naveo da postoji i neka druga prica o kojoj te novine nisu pisale.
uzgred nisam ja Beogradjanin(ako si mislio na mene),rodom sam tvoj regionalni zemljak,i kao svaki lala borim se protiv nepravde i vetrenjaca :D

_________________
EPP [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Empty
PočaljiNaslov: Sta sad mute?   Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Icon_minitime8/1/2009, 11:26

Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG 94475627

Sta su sad smislili?
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Empty
PočaljiNaslov: Re: Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG   Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Icon_minitime10/6/2009, 20:47

Akcijski fond kupuje akcije "propale" firme??? Koliko ja znam vreme odricanja od akcija je davno proslo, tako da ne vidim neko objasnjenje. Mozda gresim.
Molim Isusa da se pojavi medju nama smrtnicima i objasni nam ovo cudo!

Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG 40831048
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Empty
PočaljiNaslov: Re: Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG   Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Icon_minitime12/10/2010, 17:08

Jos meni cudno sto je skocilo 20%. Upravo sam cuo da je poslata ponuda za preuzimanje na 250din. Smesna prica, ni za zivu glavu! Ovo i da Vam propadne nije steta, al da imam akcije ne bi ih dao ni za 2000!
Ovde je potrebno da neko organizuje akcionare i da se napravi paket! Ako ima neko volje mislim da bi ovde lepo moglo da se odigra i dobije neka normalna para.
Inace AMB Grafika je konstantan gubitas, a zasto je to tako Stylos ce Vam reci posto je on konstatno pozitivan! Jer prelivaaaaa komso?
pec
Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Empty
PočaljiNaslov: Re: Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG   Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Icon_minitime12/11/2010, 11:04

Znaci potrebno je jos oko 13% akcija da otkupi kako bi se oslonio na zakon i uzeo sve! Malo je puno ostalo i ne verujem da su ljudi bas toliko ograniceni. To sto je trenutna cena na berzi bila 190din, a oni kao dobrotvori nude 250din je navlakusa. Svako ima pravo da sa svojim vlasnistvom raspolaze kako zeli ali za te pare je ipak malo iluzorno prodovavati. Neka neko uzme na sebe i aktivira akcionare da se oformi paket!



Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG 1012ji

Nazad na vrh Ići dole
BojanNS
VIP
VIP
BojanNS


Broj poruka : 589
Localisation : Novi Sad
Points : 691
Datum upisa : 21.05.2007

Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Empty
PočaljiNaslov: Re: Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG   Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Icon_minitime12/12/2010, 12:41

Evo i ponude za preuzimanje ako nekog zanima

[You must be registered and logged in to see this link.]

link za download je skroz dole IMG_0001.pdf
Nazad na vrh Ići dole
Sima22
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 15
Datum upisa : 30.12.2012

Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Empty
PočaljiNaslov: Re: Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG   Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Icon_minitime1/23/2013, 14:08

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Empty
PočaljiNaslov: Re: Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG   Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Icon_minitime1/25/2013, 12:25

Resenje o isključenju akcija izdavaoca
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Sima22
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 15
Datum upisa : 30.12.2012

Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Empty
PočaljiNaslov: Re: Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG   Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Icon_minitime1/29/2013, 19:15

shta se tu desilo
Nazad na vrh Ići dole
Sima22
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 15
Datum upisa : 30.12.2012

Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Empty
PočaljiNaslov: Re: Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG   Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG Icon_minitime2/6/2013, 12:04

gore sam namerno naveo link o buducnost iz Zrenjanina jer je gazda Stylos




sto se kaze enough said
Nazad na vrh Ići dole
 
Amb grafika a.d. Novi Sad - AMBG
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Neoplanta a.d. Novi Sad - NEOP
»  Bazar a.d. , Novi Sad - BZAR
» BB Minaqua a.d. Novi Sad - BBMN
» VEZR AD NOVI SAD

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: