BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 IZBORI 2016 -2017.

Ići dole 
+46
pepermint
LleytonHewitt
25Cent
Igi-bg
Cucla
Aca kurbla
Al Kapone
jcapelja@gmail.com
Bobo011
Dejansss
zORAn
gogloee
Zile
goxi
Drag65
Medax
capriolo
Ars Vivendi
BBrroo
Cicija
Voiceoflaw
Folio
Boranija
Prokuplje
Roman Abramovich
Kobe Bryant
Big Mile
Sneki
Aleks
Dalaj Lama
Limited011
Momir
Friz
Fmember
FatCat
Teletrader
zekapeka
Smile
C R A Z Y
LUMTDZOS
Zexx
Nikola
MORNAR
Maca
Tenerife
Popaj
50 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1612
Points : 4730
Datum upisa : 04.06.2008

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/25/2016, 14:49

Analitičar Jovo Bakić kaže da vanredni parlamentarni izbori u Srbiji nisu doneli ništa novo, zbog čega se odnos snaga u sledećem skupštinskom sazivu neće "preterano promeniti". Politički analitičar Zoran Stojiljković ocenio je da nakon izbora vlast ostaje neugrožena i da SNS sada iz lagodne pozicije može da bira partnera i vlasti.

"Sa, može se reći, nadpolovičnom većinom mandata oni će iz lagodne pozicije birati - prva, druga ili treća partija u vlasti. Dovoljno ima pretendenata", kazao je Stojiljković agenciji Beta.

On je ocenio da situacija po vladajuću stranku neće biti naročito promenjena ni ukoliko još šest stranaka i koalicija pređe cenzus i uđe u parlament.

Stojiljković je ukazao da su da su izbori i bili raspisani kako bi se "cementirala" pozicija vlasti.

Kao olakšavajuću okolnost po vlast Stojiljković vidi i to što su stranke opozicije mđusobno udaljenije od kolalicije na vlasti.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1612
Points : 4730
Datum upisa : 04.06.2008

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/25/2016, 14:53

"Srbiju u EU, a možda kasnije u NATO ne može da uvede niko drugi do srpski nacionalista kao što je Vučić. Proevropski nacionalista? Da. U slučaju Vučića to je moguće. Bilo koja liberalna ili socijaldemokratska opcija u Srbiji bi imala protiv sebe celu desnu stranu političke scene. SNS sada kao stranka desnog centra, ali sa mnogo bivših članova SRS Vojislava Šešelja zagospodarila je celom desnicom. Ostale stranke koje ne pripadaju desnici povremeno i protiv svoje volje postaju prirodni saveznici Vučića", rekao je za poljski portal Marko Babić sa Varšavskog univerziteta.

Slovački list Pravda izbore u Srbiji naziva "One man show" i konstatuje da je Aleksandar Vučić od građana Srbije na izborima dobio novi jak mandat i produžio svoju dominaciju na poltičikoj sceni do 2020. godine.

Pravda navodi da je Vučić taj mandat dobio za evropsku integraciju Srbije, ali prenosi i argumente srpske liberalne opozicije, da je Vučić za to i u prethodnom sazivu parlamenta i koalicionoj vladi sa srpskim socijalistima imao dovoljno jak mandat, te da se radi o pukom produžavanju vladavine nad Srbijom.
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/25/2016, 16:01

Matematicki je to tako. Ali u parlamentu je sada lepeza stranaka od Radulovica do Seselja.
I do sada, ako si gledao zasedanje Skupstine, da je vladajuca koalicija tesko izlazila na
kraj sa Pavicevic i Bozovicem a zamisli sada,  kako ce biti kada radikali udju u diskusiju sa
bivsim kolegama iz stranke. Pa svako ce stranka imati svog nekog Pavicevica.
Njima  kvazi poljoprivrednik ne znam mu ni prezime, i dosadasnje perjanice SNSa u skupstini
Babic i Martinovic tesko da ce moci kvalitetno da pariraju. Naravno to je sve dobro, jer SNS
je prinudjen sada da svoje jace ljude  isturi a ne poslusnije.

Drugo, sto je najvaznije opozicione stranke su ipak uspele da prezive naprednjacki cunami.

Trece, pojavila su se nova lica , pre svega  Radulovic i Obradovic, kao i jake zenske licnosti
Natasa Vuckovic i Sanda Raskovic.

Cetvrto, odmah pocinju pripreme za izbre naredne godine za predsednika. Opozicija je izvukla pouke
pa ce sigurno naci zajednickeg kandidata, usostalom to Vucic stalno istice.

Pozicija socijalista ce biti kljucna u narednim predsednickim izborima i po meni koga oni podrze taj ce da pobedi, jer Vucic nema logike posle parlementarnih izbora da se kandiduje za predsednika. Istovremno odnosi izmedju SPSa i SNSa su dobili neku novu dimenziju. Dacic kao odlican
politicar i strateg i te kako ce se vesto snaci u tome. Uostalom Vucic je po izjavama zeleo da
ga izbegne iz naredne vlade, ali s obzirom na predsednicke izbore i izbore za BG , stvari se komplikuju.
Takodje samonajava Nikolica da ce da se kandiduje za predsednika dodatno moze da zakomplikue
odnose u SNSu , narocito u slucaju da Vucic proceni da bi bolje bilo da SNS izbaci nekog neutralnog jakog kandidata.

Po meni uopste mi ne izgleda monotono. A i mislim da je to za parlamentarizam  mnogo bolje.  

Osnovni kurs proklamovan kao put ka EU i odlicni odnosi sa Rusijom  ostaje i dalje.
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/25/2016, 19:03

E sada je malo jasnije, o krah CESIDovog rada na ovim izborima.
Na RTS1 u emisji OKO prof Lucic koji je ranije bio u
CESIDu je reako dovoljno da se dosta razume. Kaze CESID je radio na nacin sto se
kod predikcije rezultata ne moze nicim objasniti, rece kao da niko nista nije razmisljao.
Zatim rece da su strucni ljudi ( naveo je nekoliko imena) koji su se ranije dokazali,
skrenuti kako rece, i da oni nisu ucestvovali u ovim promasajima.

Kaze da izjava CESIDa da na pokrajinskim izborima pobedjuje  SVM sa 30 % ,
govori vise nego katastrofalnom radu. Zatim je lepo objasnio da rad agencija na uzorku
nije puko sabiranje podataka i objavljivanje, kao sto radi Komisija , vec je osnovni posao
prikupiti malo podataka sa validnog uzorka koji reprezentuje celo biracko telo.
I da se dok se ne prikupe podaci sa dovoljnog broja glasackih mesta koji su reprezrntativni
da se ti rezultati ne objavljuju. I usput rece da dok je on ucestvovo da su vec u pola devet i
najcesce do pola 10 vec imali veoma dobru procenu rezultata izbora. Rece nema objasnjenje
vec da moze da predpostavlja o cemu se radi.

Istalo je nedoreceno i ostavljen je prostor da se zakljucuje, zastosu ti neki kompetetni  ljudi skrenuti,
i kako je moguce da toliko CESID promasi.

I u jednom momentu rece da  je CESID ovim nepovratno izgubio kredibilitet.
Nazad na vrh Ići dole
Zile
VIP
VIP
Zile


Broj poruka : 323
Points : 1280
Datum upisa : 29.02.2012

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/25/2016, 19:08

Nakon odlaska profesora Zorana Lucica i Marka Blagojevica CeSID je obicna sprdnja.
Sto bi rekli - da je znanje sr.nje, svako bi ga znao...
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/25/2016, 19:55

Nisam to znao, ali licno milim da se taj stepen diletantizma ne moze
objasniti smo neznanjem.

Reci da ce SVM u pokrajini pobediti sa 30 % , to niko ne bi razuman mogao da predvi
ili dok ne bi 10 puta prebrojao ceo uzorak. Ili da se na republickim izborima
 sa 56 %  dodje do 48%,to je vise od sprdnje od strane CESIDa.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/25/2016, 21:16

Ma AV je imao velika ocekivanja, pa su hteli polako da ga spuste na zemlju u stvarnost. kafa
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/25/2016, 22:23

Zna se da su radikali uvek  imali prvi rezultate izbora i da su uglavnom bili 100% tačni.
Ovog puta niko nije slušao šta Šešelj govori: kasnimo sa izveštajem jer su na mnogim izbornim mestima stranke koje su oko cenzusa, odnosno, njihovi kontrolori tražili da se listici prebrojavaju po 2-3 puta jer nisu verovali da su tako loše prošli...

A ti zapisnici sa izbornih mesta, moraju da budu potpisani od svih predstavnika stranaka na izbornom mesti i to je onda trajalo, zato ni RIK nije mogao da daje saopštenja, a koliko vidim u pokraini još traje prebrojavanje....

To su razlozi, ali Srbi u svemu vide zavere i kradju, a toga nije bilo, sada su svi srećni jer su prešli cenzus i sve je OK.

Skupština će biti zanimljivija od "farme" i "parova" što i nije loše, bolje da narod gleda prenos iz Skupštine, nego te big brader sranja....

P.S. Cesid se jeste obrukao, jer je u žurbi da bude prvi napravio više grešaka, kao i IPSSIS ili već, koji jeste tvrdio da prolazi 7 stranaka, ali je SNS stavio na 44%.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/25/2016, 22:34

Lider Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić izjavio je da je ta stranka na današnjoj sednici Predsedništva donela odluku da u subotu, 28. maja, bude održana vanredna Skupština SNS-a, nakon čega će, kako očekuje, biti formirana i Vlada Republike Srbije.

Vučić je, osvrćući se na rezultate jučerašnjih izbora, rekao da su opozicione stranke prešle cenzus pod čudnim okolnostima, ali da će SNS poštovati odluku državnih organa. On je rekao da je čudno to što su opozicione stranke i CRTA tokom jučerašnjeg dana govorili o nepravilnostima na izborima, da bi na kraju, kako je rekao, samo SNS prijavio nepravilnosti u vezi sa kružnim glasanjem u Vranju i razbijanjem glasačke kutije u Ribniku kod Jagodine. Ni u jednom od ta dva slučaja prekršaju nisu napravili pripadnici SNS-a, istakao je Vučić.

Lider naprednjaka je zamerio medijima i poziciji što su kritikovali Republiku izbornu komisiju što ne izlasi sa rezultatima, iako je RIK radio tokom cele noći, dok se Pokrajinska izborna komisija nije oglašavala o rezultatima danas do 14 časova.

“Potrebno je da se izazovu hoas i nestabilnost. Ja nisam lopov za razliku od onih koji su krali glasove i uzimali ih iz Bodruma i Soluna. Bolje da ne vladam, nego da jedan glas ukradem”, poručio je Vučić.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/25/2016, 22:38

AV je definitivno ostvario Pirovu pobedu, sve ukuno 131 mesto u Skupstini, a od toga SNS-u ide 98. U prethodnom sazivu je imao mnogo vise...

Sad krece borba izmedju hijena iz SNS-a, jer niko nije ocekivao 27 poslanickih mesta manje u odnosu na 2014. Pa kad krene paljba od Raduleta, Obradovica u skupstini po vazduplohovu, keramicaru, kondukteru, coveku iz izbora za mis i ostalim nepismenim sns-ovcama, ovo ce se sve srusiti kao kula od karata.

Konacan rezultat izbora je da je Radule pobednik i krece da predvodi front protiv gospodara Vucica iza kojeg stoji nepismena Srbija.

Malo i humora u ova Vucic-sumorna vremena DJB thug life
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/25/2016, 22:45

Visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbednost Federika Mogerini i evropski komesar za susedstvo Johanes Han izjavili su da su izbori u Srbiji protekli u mirnoj i fer atmosferi.

"Građani Srbije su pružili snažnu podršku strateškom cilju svoje zemlje da se pridruži EU", navodi se u zajedničkom saopštenju.

Mogerini i Han su naveli da ubedljiva pobeda donosi Srpskoj naprednoj stranci i njenom lideru Aleksandru Vučiću dodatnu odgovornost i izrazili su nadu da će se parlament konstituisati na vreme.

"Radujemo se saradnji s novom vladom na konsolidaciji napretka Srbije u procesu prisupanja EU", navodi se u saopštenju.

Zvaničnici EU su izjavili da međunarodni posmatrači, na poziv Srbije, prate izbore i da su njihove preporuke važne smernice za Srbiju, posebno na evropskom putu.

Kako se navodi, Visoka predstavnica za spoljnu politiku je popodne telefonirala lideru SNS Aleksandru Vučiću i čestitala mu na izbornoj pobedi.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/25/2016, 22:48

Folio ::
AV je definitivno ostvario Pirovu pobedu, sve ukuno 131 mesto u Skupstini, a od toga SNS-u ide 98. U prethodnom sazivu je imao mnogo vise...


Malo si maliciozan, i DS je išao u koaliciji i Dveri i Čeda-Čanak-Boris...
Ovi poslednji će se odmah svrstati u 3 reda, a ni ostali nisu sami uzeli te mandate.
Čak ni SPS nije išao sam!
Jedino su Radulović i Šešelj svoji na svome...

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/25/2016, 23:13

Ne bih se složila da je ovo veliki uspeh opozicije!

Glavni dobitnici na ovim izborima su SRS - Šešelj i Dveri.
Vratili su se u život, Šešelj ima više glasova čak i od DS!!!???

Ako je to vaša opcija, moja nije....

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/25/2016, 23:59

Sneki ::
Ne bih se složila da je ovo veliki uspeh opozicije!

Glavni dobitnici na ovim izborima su SRS - Šešelj i Dveri.
Vratili su se u život, Šešelj ima više glasova čak i od DS!!!???

Ako je to vaša opcija, moja nije....

Nije ovo veliki uspeh opozicije, ovo je velika greska SNS-a. Vucic se malo zabrojao, nije ocekivao da svi predju cenzus, usao je u siroku koaliciju sa upitnim strankama i sad ce to debelo platiti sto nezadovoljstvom u svojim redovima, sto napadima mnogo respektabilnijih aktera u parlamentu.

A kad krene urusavanje, za godinu dana od SNS-a ce ostati samo nesrecna uspomena, jer jednostavno nije zasnovana na sistemskim principima i ideologiji nego na zelji i volji pojedinca - velikog Vodje.
Nazad na vrh Ići dole
Zile
VIP
VIP
Zile


Broj poruka : 323
Points : 1280
Datum upisa : 29.02.2012

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/26/2016, 08:28

Mislim da AV nije iznenadjen rezultatima izbora, osim sto su bas svi glavni opozicionari presli cenzus.
Da sam na njegovom mestu, bitan cilj ovih izbora bi mi bilo ciscenje sopstvenih redova i cini mi se da je zato i stavio one 'nestranacke' poznate licnosti visoko na listu poslanika.
S tog aspekta ovo je optimalan rezultat i dobra prilika za njega da priljavstinu izbaci iz avlije i malo istakne pismene i dokazane ljude, sa pravim diplomama i ostvrenim karijerama u svom okruzenju.

Sto se tice DS, oni se slobodno mogu smatrati pobednicima izbora.
Pajtic, Ceda-Boris-Canak i Sasa Radulovic su zajedno dobili 17% i svi su uslu u parlament - 45 poslanika. Ne  pamtim kad su bivsi glasaci Borisa Tadica imali toliko poslanika.
Nazad na vrh Ići dole
Na mreži
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/26/2016, 09:10

Malo humora, genijalni su:

http://www.njuz.net/direktan-prenos-izbori-2016-uzivo-na-njuz-net/

_________________
"Ko izgubi dobitak dobije gubitak."
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2781
Points : 7934
Datum upisa : 21.01.2009

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/26/2016, 09:39

Zile ::
.

Sto se tice DS, oni se slobodno mogu smatrati pobednicima izbora.
Pajtic, Ceda-Boris-Canak i Sasa Radulovic su zajedno dobili 17% i svi su uslu u parlament - 45 poslanika. Ne  pamtim kad su bivsi glasaci Borisa Tadica imali toliko poslanika.

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Baf262f6d2754d4f19d1cf829fc2a490

Izborna lista SNS osvojila je 2014. nešto manje od 1,8 miliona glasova, što je u nekoliko hiljada kao i ove godine. Demokratske su pre dve godine imale 223.198. glasova, a pre dva dana nešto više od 216.000.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/26/2016, 09:44

Oko CESIDA, katastrofa je cak kada je uvideo sta je uradio nje ni smeo da da konacnu procenu,
dok su to  IPSOS i CRTA  mnooogo bolje i mnogo ranje to uradili.

IPSOS je trajno izgubio kredibilitet. Jednostavno kada se neko bude pozivao na njih, pitace da li je to agencija koja je SNSu dala 56% a ono ispade 48 %, ili da li su to oni sto su rekli da u Vojvodini
vode SVM sa 30 %.  Mogu samo anonimno da rade ankete i istrazivanja.

@ Zile , to je dosta tacno, ali su isto tako dobitnici i Radikali, uopse ih nije bilo u paralamentu a sada su treca partija, i DSS i Dveri jer su usle u parlament. Potpuno se slazem sa tvojom  ocenom da treba SNS da procisti svoje redove i videcemo hoce li i koliko duboko to Vucic  uraditi. I jedino ne znam sta ce mu trabanti tipa Risticevica ( setih se imena), Vulina, Popovica, Vuka, jedino priznajem da Ljajic vredi.

Svi imaju, sem Radikala,  neke svoje probleme kako bi se politicka scena bolje profilisala. SNS je u sebe usisao svakoga, DS , SDS, RAdule LSV treba da se nekako objedne, ali pod novim ljudima, to pokazuje dobar rezultat Radula i on ne treba da ulazi u DS. On je sam dobio 6 % i tek sada ce ljudi da ga podrzavaju. DSS i Dveri treba da objedine demokratske desne snage. SPS se mumificirao i ne znam kakve bi on transformacije mogao da izvrsi.

@ Fat Cat,  svi zapadni politicari su pragmaticni. I podrzavaju vlast u Srbiji dok je u smeru njihove zamisli. Seti se kako su Kostunicu i Tadica tapsali po ramenima. Samo ih je Kostunica brzo prozreo i
obmanuli su ga da ce Kosovo ostati u Srbiji i da se CG nece odvajati. Zato je on od zakletog evropejca postao jak njihov oponent.  Vucica ce podrzavati , sve dok sprovodi njihove zamisli oko Kosova. To im je prioritet,a posle videcemo sta ce kao nove zahteve istaviti. Tako da njihove cestitke nista posebni ne znace, sem onoga sto sam naveo.

Ocekujem da SNS pravi koaliciju sa SVM i LSV . To je propznato i zato je Canak veoma los ostvario rezultat u Vojvodini. Oko SPS a jos mi nije jasno sta ce definitivno ispasti. Pre svega zbog presednickih izbora iduce godie.


Poslednji izmenio BBrroo dana 4/26/2016, 09:48, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/26/2016, 09:47

@ Ars Vivendi  Odlicna tabela.
Vidi se Krkobabic otisa od SPSa i a malo je nesto dobio SNS.
Ovi ostali Popovic, Vuk ne vrede vise od par desetina hiljada glasova.
Po meni bez dileme Radule pa Radikali su najveci dobitnici.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2781
Points : 7934
Datum upisa : 21.01.2009

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/26/2016, 19:41

Izgleda da ce SNS imati SAMI apsolutnu vecinu u Vojvodini + Madjari kao šlag na torti...

A Čanak je na 6% što je razočarenje jer mu je predvidjano najmanje 12%.

BTW još se broje glasovi, sve do četvrtka, sad SNS traži da i oni pregledaju zapisnike...
Ako DSS+Dveri ne prodju, a još su na 5% onda 2,5% ide SNS-u i onda prelaze 50% u pogledu poslanika idu na 160 njih...

Izgleda da nam sledi cirkus Adria!
armo

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2781
Points : 7934
Datum upisa : 21.01.2009

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/26/2016, 19:50

Vučić je rekao da će se još videti ko je zaista ušao u parlament, jer je najveća stranka, na čijem je čelu, SNS, zatražila uvid u sav birački materijal, pošto je izborna komisija bila izložena pritiscima.

Vučić je ukazao da su neki upali u dva sata posle ponoći u RIK i odjednom su promenjeni rezultati.

- „Oni koji imaju osam puta manje glasova se sprdaju s narodom. Ima u ovoj zemlji da se poštuje narodna volja, s tim se ne smeju igrati“, podvukao je on."

kafa

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2781
Points : 7934
Datum upisa : 21.01.2009

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/26/2016, 19:56

Jovo Bakić:
"To da neko ko ima apsolutnu vlast tereti apsolutno rasturenu i jadnu opoziciju da je pokrala izbore - nikad i nigde nije viđeno. To je teatar apsurda. Prvo su opozicionari histerisali i optužvali Cesid zbog načina objavljivanja rezultata, što je bilo vrlo nesimpatično. A sad čovek koji ima apsolutnu vlast histeriše. Veliki problem za jednu zemlju je ako je vode ljudi koji iskazuju političku labilnost", istakao je on.

On je kazao i da nema nišat sporno u tome što je RIK kasnije izašao sa izbornim rezultatima, navodeći da ni u dosadašnjim izbornim ciklusima nije izlazi sa informacijama pre nego što obradi 30 odsto glasova.

I Bakić veruje da bi bilo neodgovorno od RIK-a da su izašli ranije sa prvim rezultatima, jer se videlo da se tri-četiri liste bore da li će ući u parlament, o čemu može da odlučuje par stotina glasova. On je kazao da je problem nastao jer su političari ostrašćeni.

Bakić, smatra da pad broja mandata SNS-a u parlamentu za 27 mesta, nema nikakav značaj za funkcionisanje vlasti.

"Meni je to sve jako smešno. Kao da parlament u ovoj zemlji nešto odlučuje? Pa sve odluke donosi Vučić,a Skupština služi da to sprovede u delo", rekao je on.

Ne veruje da će u tom pogledu Vučiću biti smetnja ni nešto jači opozicioni blok, jer su to, kako je naveo, "ucenjeni ljudi".

"Sve će to biti manje od makova zrna i slušati šta gazda kaže", uveren je on, uprkos njihovim obećanjima da neće sa Vučićem, jer, kako kaže, "ne veruje onima koji su nas prevarili milion puta do sada".

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2781
Points : 7934
Datum upisa : 21.01.2009

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/26/2016, 20:16

Vojvodina, na osnovu 97,98 odsto biračkog tela
- Koalicija oko Srpske napredne stranke, sa osvojenih 44,50 odsto glasova, imaće 63 od 120 mandata u pokrajinskoj skupštini.

- Lista SPS- edinstvena Srbija-Patriotski pokret Srbije imaće 12 mandata.

- Srpska radikalna stranka - 10 mandata.

- Lista Demokartske stranke – 10 mandata

- Liga socijaldemokrata Vojvodine – 9 mandata

- Pokret Dosta je bilo dobio je 7 mesta

- Savez vojvođanskih Mađara - 6 mandata

-Mađarski pokret - 2 mandata

- Zelena stranka - 1 mandat.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/26/2016, 21:16

Usla voda u usi SNS-u! Nesto ne vidim da slave "istorijsku pobedu" koju su saopstili na konferenciji u nedelju uvece.

Naravno da Vucicu ne odgovara ova raspodela mesta u skupstini, jer njegove hijene vec reze i traze obecano, ali izgleda to nece dobiti. AV je apsolutno svestan da je ovo velika opasnost da se raspadnu iznutra, jer se plen znacajno smanjio, sateliti i Tomina ekipa u SNS moraju biti prvi namireni jer u suprotnom krecu da burgijaju iznutra. Ostatak ide za vazduplohova, slinavog, keramicara i konduktera, a taj polusvet to nije ocekivao, pa mogu da ujedu gospodara gde ga najvise boli.
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/26/2016, 21:25

Cini mi se da ce SNS da  ide sa SVM i verovatno sa LSV,
(izgleda da su toglasaci Lige to osetili pa je liga dobila manje glasova,
a Canak nije glasan sa kim hoce a sa kim nece u koalicije),
i onda ce biti natezanja sa SPS om. Tu ce verovatno SPS
reci ili na svim nivoima koalicija ili nista.

A iduce godine su izbori za predsednika i BG.

A Republicka skupstina ce biti dosta zanimljivija jer je vise raznovrsnijih partija i interesantnijih
pojedinaca u odnosu na predhodni saziv.
Nazad na vrh Ići dole
zORAn
VIP
VIP



Broj poruka : 98
Points : 165
Datum upisa : 07.05.2008

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/26/2016, 21:56

Izgleda da je SNS najnezadovoljnija rezultatima izbora - jedina je stranka, kako kaze predsednik RIK Djurdjevic, koja je ulozila  zalbe  na rezultate - SNS traži uvid u izborni materijal i prebrojavanje glasova

Lider Srpske napredne stranke (SNS) Aleksandar Vučič rekao je da će i naprednjaci od Republičke izborne komisije (RIK) tražiti uvid u sav izborni materijal. SNS saopštila da je osnovala svoj pravni tim koji je nadležnim institucijama uputio zvaničan zahtev da se glasovi sa izbora održanih 24. aprila ponovo prebroje.

"Vidim da je i SNS tražio uvid u sav birački materijal, jer su se neke pomalo čudne stvari dešavale. Zamislite da sam ja upao u neku komisiju, i odjednom promenjeni rezultati, sve kako su oni hteli", rekao je Vučić.
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/26/2016, 22:27

Ars Vivendi ::
Jovo Bakić:
Ne veruje da će u tom pogledu Vučiću biti smetnja ni nešto jači opozicioni blok, jer su to, kako je naveo, "ucenjeni ljudi".

"Sve će to biti manje od makova zrna i slušati šta gazda kaže", uveren je on, uprkos njihovim obećanjima da neće sa Vučićem, jer, kako kaže, "ne veruje onima koji su nas prevarili milion puta do sada".

Koja crna opozicija? Ne kažem da je SNS idealan, ali ni opozicija nije neka, i podeljena je kao nikada dosada...

Nit vidim ko će biti njihov kakndidat za Predsednika, niti za gradonačelnika Beograda.
Ko? Balša, Mičunović, Pajtić?
Dajte molim vas, Toma Diploma ćuti i deli ordenje, ali ko bi mogao da mu bude kontrakandidat?

A Vučić će sad da traži ponovno glasanje (ako je pametan) na 10 izbornih mesta i bar će DSS-Dveri da izbaci iz parlamenta, jer su još na 5%, a time od toga ide njemu 2,5% i eto njemu opet 158 poslanika. (ako ne razumete o čemu govorim, slobodno pitajte).

BDW: Ne razumem otkud tolika mržnja spram AV?
Jel to mislite da bi Pajtić ili Šešelj bolje vodili ovu zemlju, ili šta?

Ovi izbori su održani da bi AV mogao da otpusti nekih 10.000 ljudi iz javnih preduzeća i administracije, ne bi li se to zaboravilo do 2020.
To je sve.
Jel to nije dobro? Šta bi trebalo da uradi on ili neko na njegovom mestu?
Ima li neko od vas rešenje kako da procveta Srbija preko noći?
Dajte predloge i da pravimo zajedno stranku i rušimo AV, ali mora da se ima program i kandidat koji će ga pobediti...

Bez toga je sve prazna priča. Samo Uaaa Av ili AV je peder ne donosi ništa.
armo

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/26/2016, 22:29

Ko da zameni čoveka koji je na izborima pobedio?

S kojim programom i kako se zove?

Ne dopada mi se AV, ali dajte mu vremena, izabran je demokratski i neka pokaže šta zna.

A ako je cilj da se napravi haos i bezvlašće, onda OK, nek bude tako....

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2048
Points : 5689
Datum upisa : 06.12.2008

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/27/2016, 20:33

Definitivno će biti ponovljenih izbora na desetak mesta, a time izvesno Dveri neće prećći cenzus jer samo 45 glasova ih drži iznad cenzusa.

Klati se i koalicija Kanda, Kodja i Nebojša (Tadić-Čeda-Čanak)....
od

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/29/2016, 03:25

Glasalo: 3.770.695
Cenzus: 188.534,75
DSS-Dveri: 188.534 - ispod cenzusa su za 0,75 glasača (manje od jedan)

B.Obradović o primeru na izborima u Leposaviću:
https://www.youtube.com/watch?v=euQslB3QCxQ&feature=youtu.be
B.Obradović, neprimerena burna reakcija&optuživanje:
https://www.facebook.com/srpskedveri/videos/1005030316240264/
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime4/30/2016, 15:28

Problem kod Srba jeste iskljucivost i uvek prisutna podeljenost u svemu . I to traje i traje
, na primer podele ma :

Karadjordjevice i Obrenovicevce
monarhiste i republikance
vernike i ateiste
komuniste i antikomuniste
partizane i cetnike
proevropejce i proruse
patriote i nadnacionaliste

Iskljucivost kao zla kob .

Zapazanje, na zajednickom protestu danas nije bilo Canka, a ni Seselja,
a Vucic sve vise potencira da mu SPS nije potreban.
Seselj mi nije jasan. Mozda procenjuje da njegovo biracko telo vise ugrozavaju DSS + Dveri,
nego SNS, jer ko ga je napustio sa SNS to je vec uradio.

Za sada to su dva jaka signala da ce u valst pored SVM mozda i LSV.

Ponovno glasanje u Nisu bice interesantno jer su tamo bili jaki i DS ( sa Zivkovicem) i SPS ( ne secam se imena onog starg direktora Duvanske industrije koji je vedrio i oblacio). A noramlno je da ce se i SNS angazovati da postigne u ponovljenim izborima sto bolji rezultat, zbog nastale situacije, kao i
direktno zaintereseovana koalicaija DSS+ Dveri.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2781
Points : 7934
Datum upisa : 21.01.2009

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime5/4/2016, 19:05

Pokrajinska izborna komisija (PIK) je na današnjoj sednici utvrdila konačne rezultate izbora od 24. aprila za poslanike u Skupštinu Vojvodine, u kojoj će sedeti poslanici sa devet lista.

Lista "Aleksandar Vučić - Srbija pobeđuje" osvojila je najviše - 44,48 odsto glasova, što je ukupno 63 skupštinska mandata. Druga po redu je koaliciona lista Socijalističke partije Srbije, Jedinstvene Srbije i Patriotskog pokreta Srbije, koja je osvojila 8,86 odsto glasova, odnosno 12 mandata.

Po deset mandata imaju liste "Za Vojvodinu rada i znanja Demokratska stranka, DSHV, Nova, ZEP-Zeleni – dr Bojan Pajtić", koja je osvojila 7,24 odsto glasova, i lista "Dr Vojislav Šešelj - Srpska radikalna stranka", koja je imala 7,66 odsto glasova.

Lista "Nenad Čanak - Liga socijaldemokrata Vojvodine - digni glavu" osvojila je 6,43 odsto glasova, odnosno devet poslaničkih mandata.

Sledeća je lista "Dosta je bilo - Saša Radulović" sa 5,54 odsto glasova i sedam mandata, a za njom sledi "Savez vojvođanskih Mađara - Ištvan Pastor", sa osvojenih 4,88 odsto glasova i šest mandata.

U pokrajinskom parlamentu sedeće i poslanici liste "Mađarski pokret za autonomiju - dr Tamaš Korhec - DZVM - Aron Čonka" sa osvojenih 1,71 odsto glasova i dva mandata, kao i Zelena stranka sa 1,14 odsto glasova i jednim poslaničkim mandatom.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime5/4/2016, 23:07

Kako shvatam , posle ponovljenih izbora
sve stranke , sem Borkove Levice, su JAKO ZADOVOLJNE
da li sam ja to dobro protumacio scratch
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2781
Points : 7934
Datum upisa : 21.01.2009

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime5/5/2016, 22:37

Pa kako da ne budu zadovoljni, prešli su 5%, a kako kaže Pajtić: ovo je kraj Vučića! On je ovim izgubio većinu i ON je pravi gubitnik ovih izbora jer je osvojio SAMO 48,3%....
A Radulovićeva procena je bila da će SNS osvojiti NAJVIŠE 38% ako ne i manje...

Deluje da je opozicija pala s Marsa i da ne shvata (opet) realnost?

od

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 4 Icon_minitime5/6/2016, 10:42

Ars Vivendi, ako znas da racunas (ili bar da koristis kalkulator) izracunaj sledece:

SNS + sateliti = 131 mesto => 48.3% od ukupno izaslih
od toga samo SNS = 98 => 36.2% od ukupno izaslih

Radulovic ne da je pogodio, nego je bio previse optimistican sto se tice SNS-a. Sto Vucic, kad je vec toliko siguran da je odlicno radio, nije izasao sam na izbore, nego je sta vise jos vise stranaka dodao u koaliciju? Iz jednog jedinog razloga, a to je ova racunica gore, koja bi pokazala da mu pada popularnost, a znamo svi da "nesreca nesrecu prati", sto je DS odlicno pokazao na svom primeru - sa nekadasnjih 20 i kusur procenata, sad u koaliciji jedva naberu 6%.

Da li neko ko je izgubio 27 poslanika, moze da se deklarise kao pobednik?...hmm, ne bi bas rekao. Moze, ali kao Pirov pobednik.
Nazad na vrh Ići dole
 
IZBORI 2016 -2017.
Nazad na vrh 
Strana 3 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» USA izbori 2016
» LOKALNI izbori 2016.
» Izbori u Srbiji
» IZBORI 2020.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: