BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 IZBORI 2016 -2017.

Ići dole 
+46
pepermint
LleytonHewitt
25Cent
Igi-bg
Cucla
Aca kurbla
Al Kapone
jcapelja@gmail.com
Bobo011
Dejansss
zORAn
gogloee
Zile
goxi
Drag65
Medax
capriolo
Ars Vivendi
BBrroo
Cicija
Voiceoflaw
Folio
Boranija
Prokuplje
Roman Abramovich
Kobe Bryant
Big Mile
Sneki
Aleks
Dalaj Lama
Limited011
Momir
Friz
Fmember
FatCat
Teletrader
zekapeka
Smile
C R A Z Y
LUMTDZOS
Zexx
Nikola
MORNAR
Maca
Tenerife
Popaj
50 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime2/4/2016, 19:24

Što starije to konzervativnije

Tvrdnje da ljudi s godinama postaju konzervativniji nisu konačne: zaista, po socijalnim pitanjimam stariji ljudi se jednostavno vode konzervativnijim stavovima iz svoje mladosti.

- Promene s godinama se uglavnom ogledaju u povećanju tolerancije, a ne konzervatizma - navodi se u jednoj američkoj studiji. Za starije Britance, levica je povezana sa neuspehom sovjetskog totalitarizma i raspadom posleratnog konsenzusa. Kod mladih Britanaca, posledice finansijskog kolapsa i duboko neravnopravno društvo vezuju se za levičarsku ideologiju.

Mladi = tolerantni

Generacije danas žive na različitim političkim planetama. Američka omladina će lakše prihvatiti imigrante u odnosu na starije, a imaju i pozitivniji pogled na muslimane. Takođe, oni stariji od 35 godina biće manje kritični prema vladi navodeći da ona radi previše, dok će mlađi smatrati da radi premalo. U pitanju je generacija koja je pre definisana raspadom tržišta nego rivalstvom Hladnog rata.

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime2/9/2016, 04:53

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Rezultatiizbora16032014\

OVO SU PROGNOZE ZA IZBORE 2014.
Sami znate kakvi su bili stvarni rezultati..

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime2/12/2016, 17:50

Pošto se ovde zna pobednik na izborima i da još sigurno SPS prelazi cenzus,
ovde je najzanimljivije ko neće preći cenzus?
Možda još DS i DSS-Dveri predju cenzus, za ostale nisam siguran....

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime2/12/2016, 18:28

Oni su vladali 15.god. Imali su 51.milijardi tada proslo kroz Srbiju.Rece ona devojcica na TV HEPI televizije / Cirilica emisija/  Pa de su novci .
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2007
Points : 5415
Datum upisa : 07.05.2009

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime2/13/2016, 01:19

Moji saveti političarima Srbije:

Aleksandar Vučić - da se utiša

Ivica Dačić - da više peva (u kafani ili policiji)

Čedomir (Čeda) Jovanović - da nađe drugi posao (ali nisam siguran da zna nešto da radi)

Pajtić da se bavi bildovanjem i plivanjem

Boris Tadić - da nađe drugi posao (možda kao maneken)

Radulović da kao el.ing nadje posao u nekoj IT firmi u svetu i da ga Bog vidi

Nenad Čanak - da nađe drugi posao (možda kao obezbedjenje na nekom splavu ili muzičar)

Mičunović u penziju i da piše knjige (što dosadnije to bolje)

Vojislav Šešelj - da ode u bolnicu

A svi zajedno (neki manje, neki više) bi mogli da potraže i pomoć psihijatra, da bi nam bilo bolje....
sesir

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime2/17/2016, 01:44

Познајем много људи и питам за кога ће да гласају.

Гомила каже све али баш све само не ДС.
Велики број верних гласача ДС и ЛДП каже да неће гласати ни за кога.
Разочарани, неће изаћи на гласање. То ће нажалост смањити потребан број гласова за постизање цензуса.

Али велики број људи каже да ће гласати за Радуловића, као некога ко је нов, обећава...

И то ме радује, јер ако Радуловић пређе цензус неко од екипа ДС и Тадића неће то успети у томе!
Мада на малој изласности и они имају шансу. Зато изађите на гласанје, па макар прецртали листич, јер тиме повећавате излазност и дижете летвицу за странке које желе да пређу цензус, а време је да неке од њих НЕСТАНУ!!!

Највише бих волео да ДС не пређе цензус јер су то заслужили.
Нису признали на време своје грешке, нису способни да се реформишу, гурају у први план иста лица: Мичуновић, Шутановац, Балша, Јерков, Пајтић, З.Петровић (Шабац), Зокија Бунду....

Њима ништа није јасни и зато их треба нокаутирати и избрисати са политичке сцене, а то ће се постићи гласанјем за Радуловића, који није цвећка, али ће послужити да се ДС избрише са политичке сцене.

Исто бих волео да се деси екипи Тадић-Чеда-ЧАнак, али видећемо, њихови изгледи у Војводини нису мали...

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2007
Points : 5415
Datum upisa : 07.05.2009

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime2/17/2016, 13:36

I ja imam utisak da ce Radulovic ako nista drugo biti bar na pragu cenzusa.....

I to me raduje, jer ce to umanjiti sanse DS da predje cenzus, videcemo.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1857
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5133
Datum upisa : 28.05.2007

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime2/18/2016, 17:58

Иван Љубиша Кљајић, бивши члан ДС, бивши члан ЛДП, сада активан члан Покрета Доста је било:

Прочитaо сaм извештaј Сaветa зa борбу против корупције. Дa није тог телa које је ономaд основaо убијени премијер, ово овде би био хaд. Нaчин нa који су стрaнке рaзориле буџет Републике Србије у претходном периоду, a поготову под Тaдићем, сa Ђилaсом и Шaпером кaо удaрним песницaмa медијског пљaчкaњa и убијaњa у појам грaђaнa Србије, до те мере је скaндaлозaн дa ће, искрено се нaдaм, једном то доћи нa нaплaту.

Јaко ме боли што сaм 20 годинa био мaгaрaц који је уредно дaвaо глaс једној политичкој опцији којa је нa тaкaв нaчин увелa системску корупцију у млaду демокрaтију и изневерила 5. октобар и протесте и шетње овог нaродa од немилa до недрaгa.

Јaко ме боли што сте нaс уморили нa овaкaв кaрдинaлaн нaчин, што сте постaли охоли пљaчкaши, што сте се изродили у комплетну супротност свим идеaлимa зa које смо се зaједно борили.

Јaко ме боли што сте овим лудaцимa остaвили у наслеђе систем који ће ову држaву дa отерa у тотaлни бaнкрот и што нисте учинили aмa бaш ништa дa се покaјете и покaжете дa сте се зa ово време променили, врaтили пaмети. Врaтили тaмо где никaд зaистa, осим мaлог бројa чaсних, нисте ни били.

Јaко ми је дрaго што сaм био бели листић, јер ово зло које је дошло после вaс није ни веће ни мaње, сaмо је другaчије, није умивено, не знa српски честито дa читa и пише. Али нaс зaто поново мотивише дa пронaђемо снaгу по ко знa који пут дa се боримо првенствено зa здрaв рaзум a потом и зa све остaло што нaм је вaжно у животу.

Јер дa сте ви остaли онaкви кaкви сте били и овaкви кaкви се нисте променили, мучили бисте нaс још годинaмa, до јaдникa коме би последњу пaру из џепa којa му остaде зa кору лебa, узели дa нaпуните резервоaр вaшег аудијa.

Сaд кaд видим дa се поново окупљaте у колоне кaко би стaли нa црту овом изроду, јaшући нa идеји мaњег злa, или дa то нaзовемо прaвим именом, просвећеног злa што је по мени још горе од овог непросвећеног и неписменог, дође ми дa вaс „сочно“ српски опет отерaм тамо где и 2012. године!

Ви нисте мaње зло, ви сте веће зло, јер ове будaле, осим једне, нису ни свесне до крaјa штa рaде, a ви сте то рaдили свесно и темељно, мислећи дa ћемо довекa дa вaм верујемо и дa вaс трпимо.

Држите се добро сви зaједно, јер ови мртви, убијени, оживљaвaју и дишу вaм зa врaтом!

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime2/29/2016, 14:43

BEOGRAD - Član Predsedništva Liberalno demokratske partije (LDP) Kenan Hajdarević izjavio je danas da su ta partija, Demokratska stranka (DS) i Socijaldemokratska stranka (SDS) postigle dogovor o raspodeli mandata na listi za predstojeće vanredne parlamentarne izbore.

"Konačan dogovor oko mandata", napisao je Hajdarević na svom tviter nalogu i dodao da je lider LDP-a Čedomir Jovanović na "pregovorima prekinuo agoniju i žrtvovao LDP da bi DS i SDS dobili procente koje su tražili".

I ako im Micunovic sa 85 godina bude nosilac liste, onda laku noc.... udrimile

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1164
Localisation : Srbija
Points : 3031
Datum upisa : 12.09.2007

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime2/29/2016, 18:57

Ars Vivendi ::
BEOGRAD - Član Predsedništva Liberalno demokratske partije (LDP) Kenan Hajdarević izjavio je danas da su ta partija, Demokratska stranka (DS) i Socijaldemokratska stranka (SDS) postigle dogovor o raspodeli mandata na listi za predstojeće vanredne parlamentarne izbore.

"Konačan dogovor oko mandata", napisao je Hajdarević na svom tviter nalogu i dodao da je lider LDP-a Čedomir Jovanović na "pregovorima prekinuo agoniju i žrtvovao LDP da bi DS i SDS dobili procente koje su tražili".

I ako im Micunovic sa 85 godina bude nosilac liste, onda laku noc.... udrimile

Cheda nema sta da izgubi, koliko god da mu ostane je ipak mnogo vise nego nista. Jad i cemer od politicara su svi zajedno. Lepo bi bilo da potonu ispod cenzusa svi kompletno.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime2/29/2016, 23:22

post2

Slažem se!
Svih njih sam sit i presit! Sad kao DS neće sa Čedom, Tadićem i Čankom...

Dakle: ako ne možete da glasate za SNS (iz bilo kog razloga) ne glasajte za gorepomenute likove!

Imata izbor: DSS, Radulović, neka od manjinskih stranaka, ali OBAVEZNO izadjite na izbore makal precrtali glas. list. je time DIŽETE broj potrebnih glasova za cenzus i "ubijate" male i prevazidjene stranke koje ne umeju da shvate da ih niko neće....
99

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime3/1/2016, 12:02

www.youtube.com/watch?v=dKEfBOMdq_Ihttps://www.youtube.com/watch?v=dKEfBOMdq_I poslusaj 51 minut.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5394
Localisation : Centar grada
Points : 6869
Datum upisa : 21.05.2007

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime3/2/2016, 14:13

Prošli izbori su doneli iznenadjenje, zato i ovi donose izvesno neko iznenadjenje.

Svaki uspeh manji od 44% za SNS bi bilo iznenadjenje, mada i tada uz dodatak % stranaka koje ne predju cenzus  SNS-u donose više od 126 poslanika (apsolutna vecina)

Vrlo je moguće da jedna od DS struja ne predje cenzus, tu pre svega mislin na Tadića

Iznenadjenje bi bilo, a nije nemoguće, da Radulović predje cenzus.
I tačno je: što Radulović bude imao više % (pa makar i samo blizu cenzusa) on ruši jednu od DS struja (to nisu ionako stranke već interesne grupe).

Svi ostali "levičari" i "evropejci" nemaju nikakve šanse,

Oštra borba za cenzus će voditi i SRS, DSS-Dveri.

Dakle, ovog puta je zanimljivo samo ko će preći ( jedva) cenzus ili ne.

Najveća nepoznanica je Radulović, lično mislim da je zbog toga realna procena da on može da ide od 4,5% do 10%.
Zbog tog pokreta, nije moguće dobro proceniti ko će od otpadnika DS i desnićara biti ispod cenzusa a ko ne....

Beli listici su se pokazali kao velika glupost, na žalost biće ih opet.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 707
Points : 1898
Datum upisa : 30.11.2010

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime3/4/2016, 19:28

Lideri Demokratske stranke i još pet političkih partija potpisali su koalicioni sporazum o zajedničkom učešću na vanrednim parlamentarnim izborima 24. aprila, a naziv izborne liste biće "DS - za pravednu Srbiju".

Sporazum sa DS-om sklopili su Nova stranka Zorana Živkovića, Zajedno za Srbiju Dušana Petrovića, Demokratski savez Hrvata u Vojvodini koji predvodi Tomislav Žigmanov, Zajedno za Šumadiju Veroljuba Stevanovića i pokret Živim za Krajinu Boška Ničića.

"Sada je vreme da se izađe na izbore - 75 odsto građana je nezadovojno i ukoliko oni izađu na izbore doći će kraj bedi, očajanju i strahu koji je u Srbiji uveo Vučićev režim", rekao je Pajtić uz ocenu da "ako više od dve trećine glasača izade na izbore Vučić neće više biti na vlasti".

On je procenio da će DS postići bolji rezulat nego na prethodnom glasanju.

"DS je preživela sve pokušaje da bude uništena, i fizičke i finansijske i medijske. I ne samo da smo preživeli nego smo jedina nada u ovoj nesrećnoj zemlji", rekao je on.

ajkula

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2007
Points : 5415
Datum upisa : 07.05.2009

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime3/5/2016, 03:49

Sa kakvim idejama idu na izbore, za one koji nisu bili na času, ili kratak kurs o srpskoj političkoj stvarnosti:

PAJTIĆ: Diktatura, cenzura i nesposobna vlada AV.
Ako izadje 75% stanovnika na glasanje srušićemo zlu vladu SNS.
NIKADA u Srbiji nije izašlo toliko ljudi na izbore, max  je bio kada je Koštunica pobedio Slobu (knap 60%) i nikad više.
Perspektiva: Mičunović i mi ostali koje znate iz prethodnih 12 godina.
Mi znamo kako se krade, naučićemo i vas!
Odgovarajući slogan: ZNAMO SE!

ČANAK: Di su naši novci!, malo nam je što kontrolišemo sve apoteke u Vojvodini, tražimo potpunu autonomiju: nezavisnu policiju, sudstvo, ekonomiju, vojsku, a ako može i nezavisnost za Vojvodinu, al da ja budem predsednik!
Prikladan slogan: AKO NE GLASATE ZA MENE UMEM JA I DA BIJEM!

ŠEŠELJ: Karlovac-Karlobag-Virovitica.....
Slogan nije potreban, svaki je dobar ili loš!?

ČEDA: Kombinacija liberalnog kapitalizma i komunizma, ideologija lažnih „liberala“ iz doba Tita. NATO kao velika ljubav i ikona.
Slogan: ŽELIM SVIMA DA ŽIVE KAO JA!

VUČIĆ: Pokušava nešto, nešto i radi, da li će uspeti nije izvesno. Nešto je naučio: ovog puta na listi će imati „intelektualce“ i mlada face (što DS nikada nije ukapirao), neizvesno šta će uraditi, ali da se trudi, trudi se.
Nervira ga što šta god da uradi sve biva dočekano na nož...
Slogan: IMA DA IZGINEM ILI DA ME UBIJU, AL ZVEZDU NE DAM!

TADIĆ: Ja sam lep, nema boljeg predsednika od mene, dajte mi poverenje da i moja ekipa iz gimnazije i ostali prijatelji imaju od čega da žive, da se voze državnim avionima da jebemo zgodne cice i provodimo se, vodjenje države kao velika žurka za sve koje znam!
A vama je valjda dovoljno što sam lep?
Slogan: JOŠ SAMO JEDNOM DA OSETIM VETAR U KOSI!

DVERI: Zbornost, Crkva i Porodica, Ljotić kao inspiracija uz neke modifikacije...
Slogan: SREĆA!

RADULOVIĆ: Stečajni upravnik zalutao u politiku. Sve prodati i EPS i Telekom, BAŠ SVE!
Otpustiti 100.000 radnike (ne misli na lekare i učitelje).
Za sve besplatno zdravstveno osiguranje, za sve nezaposlene garantovana socijalna pomoć (200 eur), penzija za sve, bez obzira da li su radili ili ne (min. 200 eur) – kombinacija socijalizma i liberalnog kapitalizma! KONFUZIJA. Ali bar je originalan..... Mada ne govori gde će naći novce da sve to izfinansira?
Slogan: NE ZNAM ŠTA HOĆU, AL TO DOBRO RADIM!

Dačić: sve ću da uradim, al ne pominjita više koferče i Mišu Bananu!
Slogan: AKO NE UDJEMO U VLAS SPS ĆE SE RASPASTI!
Ili još bolje: IMAJTE MILOSTI, BUDITE HRIŠĆANI!

Ostale ne treba ni pominjati, čak i ako ne znate šta vam nude....

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1164
Localisation : Srbija
Points : 3031
Datum upisa : 12.09.2007

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime3/5/2016, 12:44

Bravo Limited011. Originalno i istinito. aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime3/5/2016, 12:54

Popaj ::
Bravo Limited011.  Originalno i istinito. aplauz
Potpisujem, stvarno imamo izbor!!!! Nezna se ko je vece zlo, jedna velika razbojnicka družina koja složno živi na racun ovog napacenog naroda.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1164
Localisation : Srbija
Points : 3031
Datum upisa : 12.09.2007

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime3/5/2016, 12:59

Big Mile ::
Popaj ::
Bravo Limited011.  Originalno i istinito. aplauz
Potpisujem, stvarno imamo izbor!!!! Nezna se ko je vece zlo, jedna velika razbojnicka družina koja složno živi na racun ovog napacenog naroda.
Pa pošto nema novih pametnih likova sa pametnim idejama,
šta da radimo ? Da onda glasamo za Radulovića, pa da bar imamo neku noviju opoziciju ?
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime3/5/2016, 14:32

Pa da znaš, da mnogi i tu opciju razmatraju, bar on nikada nije bio na vlasti a gore valda više nemože biti, a ako i bude vec smo oguglali. Jedini je problem što covek nece na TV, valda nevoli medije, pa nemože narodnim masama malo da pojasni kako bi on tp realizovao. Tu medijsku samoizolaciju onda koriste ovi iz SNS da narodu pojasne šta on ustvari hoce i namerava, a oni kao dokazani "Megatrend" eksperti sigurno znaju da je to nerealno i da to nevalja.
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 670
Localisation : Zemun
Points : 1782
Datum upisa : 25.05.2007

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime3/6/2016, 21:41

Nova predizborna koalicija
Građani i građanke Srbije svečano je formirana u Beogradu potpisivanjem koalicionog sporazuma, čiji su članovi naglasili da je prošlo vreme podela i da, uz uvažavanje različitosti, treba da se gradi uspešno društvo građana i građanki Srbije.

Sporazum su potpisali predstavnici Romske partije, Bunjevci građani Srbije, Vojvođanske udruge Hrvata, Centra za ljudska prava i nacionale manjine, Vojvođanske asocijacije malih i srednjih preduzeća i preduzetnika, Zajednice udruženja žrtava Drugog svetskog rata Srbije.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2980
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5533
Datum upisa : 22.05.2007

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime3/8/2016, 01:46

Partija Aktivna Srbija (?????) saopštila je da je postignut dogovor o koaliciji sa Socijalističkom partijom Srbije o zajedničkom nastupu na Vojvođanskim i lokalnim izborima.

Aktivna Srbija na čijem čelu je Dušan Janjić saopštila je i da dogovor o zajedničkom nastupu sa SPS-om na parlamentarnim izborima nije postignut.
ajkula

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5394
Localisation : Centar grada
Points : 6869
Datum upisa : 21.05.2007

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime3/14/2016, 21:43

Deluje mi da i kod nas u Srbiji, a i u Evropi sve manje ljudi vezuju svoju odluku za koga će glasati NE ZA PARTIJU nego za LIČNOST!

Razumljivo je to jer su partije sve manje vezane za ideologiju, sve su postale populističke, kako u Srbiji tako i u svetu...

Meni razumljivo i razumem ljude kojima je dosta "političke korektnosti" koju nameće establišment i tzv. NVO ekipa.

Ko danas kaže da je patriota, odmah mu se zalepi etiketa da je nacionalista....

Ko danas kaže da nije za to da "homoseksulaci" mogu da usvajaju decu, odmah mu se zalepi etiketa da je "netolerantan"... fašista.

Ko danas kaže da je vernik odmah mu se zalepi etiketa da je "retrogradan", čak "klero-fašista....

Ko danas kaže da ga plaši navala izbeglica iz islamskih država odmah mu se zalepi etiketa da je nacista ili fašista...
Itd...

U demokratiji valjda treba da postoji mesto i za ljude koji se ne slažu sa "establišmentom" i NVO ekipom, ili je to nedozvoljeno?

Ja ću i ovog puta glasati za Madjare, Pastora i njegovu ekipu, jer ne mogu da glasam za SPO (preko SNS) koji se šlepaju i čiji predsedik bi odavno trebalo da bude u zatvoru....


_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1857
Godina : 46
Localisation : Sombor
Points : 5133
Datum upisa : 28.05.2007

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime3/21/2016, 22:03

Maca ::
citat ::
Obećanje dana: Besplatna letovanja, zimovanja i užine za osnovce
Mlađan Dinkić, rekao je da ta stranka ima poseban predlog mera za brigu o porodici, da se ukine solidarni porez, uvedu besplatna letovanja i zimovanja za osnovce, besplatna užina, da se stipendijama pomogne siromašnim studentima i uvedu posebne mere za zapošljavanje starijih od 50 godina.

"Insistiraćemo na potpuno drugačijoj politici u ekonomiji od ove koja se vodila poslednjih šest meseci. Da se prekine stezanje kaiša i da se umesto toga ide na investicije i zapošljavanje, da se poveća za 25 odsto budžet za poljoprivredu, da se ukine birokratija", rekao je Dinkić za Danas.

citat ::
Pajtić je posetio Osnovnu školu "Vuk Karadžić" u Knjaževcu i najavio da će DS prosveti ne samo vratiti, već i povećati plate. "Ne mogu učitelji i nastavnici da uče đake za pare za koje ni bebi-siterka ne bi čuvala decu", naglasio je on.

Pajtić je rekao i da će deci biti vraćene đačke užine koje su im oduzete, kao i da će svakom učeniku biti obezbeđen tablet, a svakoj školi bežični internet.

Prema njegovim rečima, DS će se zalagati i da srednja škola bude obavezna.

Jel ovo novi Dinkić?  armo

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 670
Localisation : Zemun
Points : 1782
Datum upisa : 25.05.2007

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime3/24/2016, 22:03

BEOGRAD - Biro za komunikacije Liberalno demokratske partije (LDP) tvrdi da je funkcija lidera Pokreta Dosta je Bilo Saše Radulovića da na izborima donese još nekoliko poslanika predsedniku SNS Aleksandru Vučiću.
"Konstantni napadi Saše Radulovića na LDP istim pseudo argumentima i lažima koje poteže (lider Pokreta socijalista) Aleksandar Vulin, jasno sami po sebi govore da je njegova funkcija i sada, kao i na prošlim izborima, da odvoji nekoliko procenata podrške od proevropskih, demokratskih partija i da, ostavši ispod cenzusa, doda nekoliko poslanika Vučiću", poručuje LDP u saopštenju.

"U tom poslu Saša Radulović, Vučićev ministar, je najverniji Vučićev saveznik", ističe LDP, navodi se u saopštenju.
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime3/24/2016, 22:09

Roman Abramovich ::
BEOGRAD - Biro za komunikacije Liberalno demokratske partije  (LDP) tvrdi da je funkcija lidera Pokreta Dosta je Bilo Saše Radulovića da na izborima donese još nekoliko poslanika predsedniku SNS Aleksandru Vučiću.
"Konstantni napadi Saše Radulovića na LDP istim pseudo argumentima i lažima koje poteže (lider Pokreta socijalista) Aleksandar Vulin, jasno sami po sebi govore da je njegova funkcija i sada, kao i na prošlim izborima, da odvoji nekoliko procenata podrške od proevropskih, demokratskih partija i da, ostavši ispod cenzusa, doda nekoliko poslanika Vučiću", poručuje LDP u saopštenju.

"U tom poslu Saša Radulović, Vučićev ministar, je najverniji Vučićev saveznik", ističe LDP, navodi se u saopštenju.

Radulovic ispalio Cedu za kredit (Fidelinka) koji mu je Vucic spremio, pa mu sad ovaj pakuje lazi pred izbore.

Ta skupina (Tadic, Ceda, Canak) je backup varijanta u slucaju da se SPS bude halavio za ustupke u postizbornoj koaliciji.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime3/24/2016, 23:00

Ako Radulović predje cenzus, a SPS malo klecne, mene neće čuditi da Radulović udje u koaliciju sa SNS.

Ako je moglo DS-SPS, što ne bi moglo i ovo?
Vlast je droga kojoj malo ko može da odoli.... a videli smo da svi mogu sa svakim!

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 670
Localisation : Zemun
Points : 1782
Datum upisa : 25.05.2007

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime4/7/2016, 12:40

Уплашена растом Шешељеве популарности, ова интелектуалка која је пре четири године била највиспренија и најартикулисанија поборница „белих листића” и одбијања гласања за „мање зло” отворено поручује „да ћемо се понекад питати је ли сада спас гласати за Вучића, ако он буде наставио да се представља као Шешељев противник”.

Мало после, новинарка је пита: „Тиме хоћете да кажете да ћемо и ми, можда, за неколико година доћи у ситуацију да људи из проевропских странака које су против Вучића позивају своје бираче да гласају за Вучића?”, а Весна Ракић Водинелић недвосмислено одговара: „Да, нажалост. Укључујући ту и мене.”

Улазак Шешељевих радикала у скупштину с неких тридесет-четрдесет посланика Вучићу савршено одговара. Добиће живописно страшило и за Запад и за ону елиту чију подршку већ годинама узалуд тражи.

Једна од персонификација те елите управо је Весна Ракић Водинелић. Ако она каже како јој се чини да је поред Шешеља у Вучићу спас и да може да замисли саму себе како агитује за Вучића, томе се нема шта додати.

http://www.politika.rs/scc/clanak/352605/Pogledi/Tajming
Nazad na vrh Ići dole
Prokuplje
VIP
VIP
Prokuplje


Broj poruka : 325
Points : 1202
Datum upisa : 19.10.2009

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime4/11/2016, 10:31

Naprednjaci pretukli ekologa jer je skidao plakate, a policija ga uhapsila

Младеновац – Данас је у Младеновцу спроведена акција “Очистимо град” у којој су скидани плакати са стабала, стубова јавне расвете и осталих јавних површина на којима њихово лепљење, иначе, није дозвољено. Ова еколошка акција организована је у знак подршке претученом и ухапшеном Младеновчанину Предрагу Перућици, екологу и љубитељ животиња, који је незадовољан због ружења града лепљењем страначких плаката на недозвољеним местима, цепао и плакате Српске напредне странке, али је нападнут од стране чак осморице напредњака који су га претукли.
Након пребијања, позвана је полиција, која је привела и задржала у притвору само Перућицу због „неовлашћеног поседовања муниције“. Предраг Перућица још увек се налази у затвору.
Наиме, плакати су требали да буду уклоњени по налогу комуналне инспекције од стране задужених за одржавање тих површина, али у изостанку реакције надлежних, плакате су скидали самоорганизовани грађани Младеновца.
У акцији подршке невино ухапшеном Младеновчанину Предрагу Перућици, иначе мирном породичном човеку, великом љубитељу природе и животиња, учествовали су бројни грађани, међу којима и кандидати за одборнике у локалном парламенту и чланови општинских одбора Републиканске странке, чију листу је Перућица иначе јавно подржао са својом породицом, дајући потписе подршке републичкој изборној листи ове партије, Нове Србије, Демократске странке, Покрета Двери, Српске радикалне странке, и други огорчени Младеновчани.
Кесе са скинутим плакатима су симболично бачене у контејнере на паркингу преко пута Поште, где је Перућица претучен.
Према незваничним изворима, Перућицу су тукли чланови СНС у Младеновцу, високи функционери општинског одбора те странке, Иван Илић звани Чомбе, Дарко Лукић Мече, Милош Гигов, Бојан Станојевић, Микан Миросавић и још тројица за сада неидентификованих мушкараца, Против свих њих, адвокат Предрага Перућице поднеће кривичне пријаве.
Београдске новине

Isto ono neobrazovano, netoleratno, sileđžijsko članstvo koje je bilo u SRS_u, s jedinom razlikom što su neki kupili diplome. Imaće potrebe AV da se poprilično izvinjava ovih dana, ali mu to neće biti problem, jer on obožava da bude prisutan u medijima. udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2153
Points : 6002
Datum upisa : 25.07.2010

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime4/11/2016, 12:16

Kakve su vam danas prognoze?
Ko ulazi u parlament, a ko ne?

Koliko vidim svi se slažu da je Radulović vidjen da udje u parlament, skoro sigurno.
Sad ostaje da se vidi da li je izvodljivo da i DS i Tadič-Čanak predju cenzus.

Po meni će biti pravo čudo ako sve 3 pomenute partije predju cenzus...

P.S. Cepanje plakata, unošenje u lice i tuče su deo "folklora" na svim našim izborima do sada.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime4/11/2016, 13:49

SNS 40%
SPS 11%
SRS 8-9%
DSS/Dveri 7%
DJB 6-7%
DS 6%
Tadic, Ceda i Canak 5-6% (mada bih voleo da ih vidim ispod crte)
Nazad na vrh Ići dole
Voiceoflaw
VIP
VIP
Voiceoflaw


Broj poruka : 541
Points : 1212
Datum upisa : 20.05.2011

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime4/11/2016, 21:13


IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 12928275_10209223061068673_4043049407561194595_n





police
Nazad na vrh Ići dole
Cicija
Member
Member
Cicija


Broj poruka : 823
Points : 1928
Datum upisa : 10.01.2008

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime4/12/2016, 12:24

Da se izbori održavaju u nedelju, SNS bi odnela apsolutnu pobedu sa 50,9 odsto glasova. Koalicija SPS-JS dobila bi 12,3 odsto podrške građana.

Osim ovih stranaka, u parlamentu bi se našle i SRS (7,8 odsto), DS (5,7), i koalicije DSS-Dveri (5,1) i SDS-LDP-LSV (5), pokazalo je aprilsko istraživanje agencije „Faktor plus”.

- Ozbiljan rezultat od 4,5 odsto i šansu da uđe u parlament ima i Pokret „Dosta je bilo” Saše Radulovića, koji je napravio značajan skok u odnosu na prethodno istraživanje.
Pokret više beleži rast na nezadovoljstvu građana nego zbog nečega što mogu da ponude - kaže politički analitičar Dejan Vuk Stanković, dodajući da bi na izbore u ovom trenutku izašlo 55 odsto građana.
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime4/12/2016, 16:50

Tesko je reci procente mozda nesto  manje da dobije SNS , dok SPS, SRS odprilike toliko
a ostali nesto vise da dobiju. Mislim da su redosled pogodili ili uzorak da je dobro pokazao.
U Vojvodini ce biti jos interesantnije jer su tu relativno slabiji SNS i SPS
dok su  LSV i RS relativno jaci u odnosu na celu Republiku.

Za mene je najveca nepoznanica Beograd.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2776
Points : 7917
Datum upisa : 21.01.2009

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime4/12/2016, 21:36

U vojvodini je vidjeno da Radulović najverovatnije neće preći cenzus kao ni tandem Tadić-Čeda, jer idu nezavisno od Čanka koji najverovatnije (potpuno nerzumno) prelazi cenzus.

Na republičkom nivou je skro izvesno šta će se dešavati, a na lokalu je HAOS.
Tako u opštinama Stari grad i Savski venac (Beograd) Radulović ima u obe opštine oko 12%.
A u opštinama po centralnoj Srbiji će tek biti haosa i ludila, gde će DS i SNS morati da prave koalivcije ili da saradjuju sa gomilom nekakvih "pokreta" za Paraćein, Arandjelovac, Trstnik itd...

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
capriolo
Still learning
Still learning



Broj poruka : 84
Points : 381
Datum upisa : 17.01.2015

IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZBORI 2016 -2017.    IZBORI 2016 -2017.  - Page 2 Icon_minitime4/13/2016, 10:53

Nije mi samo jasno kako SPS-ovci odrzavaju ovoliku popularnost. Jel se njima povecava ili im pada podrska?
Nazad na vrh Ići dole
 
IZBORI 2016 -2017.
Nazad na vrh 
Strana 2 od 12Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Sledeći
 Similar topics
-
» USA izbori 2016
» LOKALNI izbori 2016.
» Izbori u Srbiji
» NOVI IZBORI, OPET!?
» IZBORI 2020.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Deponija-
Skoči na: