BELEX Club
BELEX Club

Ekonomski Forum

PrijemPortalliPublicationsČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
Delite | 

Komercijalna banka - KMBN

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 17, 18, 19
AutorPoruka
Toplica
Still learning
Still learning

Broj poruka : 126
Godina : 29
Datum upisa : 17.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   8/9/2017, 21:02

I ja bih se rado istovario da sam nekada davno usao po 900. Uvek neko prodaje i kupuje motivi su razliciti. Pitanje zasto neko prodaje je isto i zasto neko kupuje.
Nazad na vrh Ići dole
http://aleksandarpantic.blogspot.com
Dragan555
VIP
VIP

Broj poruka : 672
Datum upisa : 18.01.2014

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   8/9/2017, 23:04

Najprometnija akcija bila je Komercijalna banka (KMBN) koja je ostvarila promet od 3,1 milion RSD po prosečnoj ceni od 1.900 RSD , što je neznatno više u odnosu na juče. Akcijama Komercijalne banke proteklih dana se intezivnije trguje, nakon što je i drugi kvartal potvdio da je vreme velikih otpisa u bilansima ove banke prošlo.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Sahbaz
VIP
VIP

Broj poruka : 308
Datum upisa : 30.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   8/9/2017, 23:22

[You must be registered and logged in to see this link.] ::
[You must be registered and logged in to see this link.] ::
Kastodi su verovatno postali vlasnici dok je hartija bila 900 dinara...

Kakve to veze ima... cekic Pitanje je zasto se istovaruju po ovim cenama
Zašto misliš da neko na forumu ima odgovor na to pitanje? cekic

Postoji više razloga zašto bi neko prodavao akcije (npr. trebaju mu pare, misli da će cena akcije da padne, misli da će cena neke druge akcije povoljnije da se ponaša u narednom periodu, diversifikuje portfolio, dostigao je neki unapred zacrtan cilj  armo  itd). Postoji samo jedan kada ih neko kupuje. pec

Indikativno je to što ima više kupaca, a da je prodavac skoro samo jedan. Od 24. jula do pre tri dana sa raznih kastodi računa Unicredit banke prodato je preko 20000 akcija, a ostali prodavci su zajedno prodali oko 800 akcija. Sa druge strane je daleko više kupaca koji su kupili relativno interesantan broj akcija. Da nabrojim samo one koji su se pojačali s bar 1000 komada: Societe Generale kastodi (kupili 5500), Kovrlija Dragan (5120), Tezoro zbirni račun (4659), Sky New Shares (3000) i Sebić Saša (1469). Ostali kupci zajedno su kupili nešto preko 1300 akcija. Po meni ove promene predstavljaju jasan signal koji govori u prilog kupovine. Ne znam zašto Unicredit kastodi prodaje, kao što ne znam ni ko stoji iza tog računa, ili koliko ima akcija. U tome i jeste svrha kastodi računa.  slik  Mogu samo da ponovim svoje pitanje: zašto misliš da neko na forumu ima odgovor na tvoje pitanje? cekic

Still learning
Still learning

Broj poruka : 99
Datum upisa : 29.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   8/10/2017, 12:59

Sve je ovde jasno posle par dana trgovine. Tabla najbolje govori. Kupuje se pametno i snažno. Ovde su očigledno prodavci u čudu a za kupce cena od 1.900 rsd nije problem jer se lepo čisti sve što se ponudi. 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
VIP
VIP

Broj poruka : 672
Datum upisa : 18.01.2014

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   8/10/2017, 13:31

Maksimalno sam ušao u ovu akciju, mislim da trenutno nema bolje. Da sad kupujem samo bi raspodelio, pola sume predviđene za ovu akciju na KMBN a pola na KMBNPB. Čini mi se da je KMBNPB u ovom trenutku značajno jeftinija.
Nazad na vrh Ići dole
Joca
Still learning
Still learning

Broj poruka : 99
Datum upisa : 29.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Komercijalna banka - KMBN   8/11/2017, 12:38

Ne da je KMBNPB značajno jeftinija, nego je DUPLO jeftinija. Evo table trenutno 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Samo čekam da vidim kada će to doći "na videlo" što se kaže. Ako je slaba likvidnost bila opravdanje za nižu cenu, u slučaju prodaje banke to ne stoji. Nominala je ista na obe hartije s'tim što ovde postoji još i zagarantovana dividenda koja može da kasni ali mora da se isplati kad se steknu uslovi. 

Pri tom ni buduća dividenda ne može biti manja od kamate na dinarske štedne uloge oročene na 12 meseci 

Imajući sve u vidu mene odavde može samo budući vlasnik da squizuje  lol!  a do tada ću nakupiti i više od 10 godina u posedovanju akcije tako da nema ni plaćanja poreza na kapitalnu dobit. Win-win situacija  armo
Nazad na vrh Ići dole

Komercijalna banka - KMBN
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 19 od 19Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 17, 18, 19

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Banke fun club-
Skoči na: