BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Naftna Industrija - NIIS 10. DEO

Ići dole 
+111
Zile
Tihi
Cicija
larry.flint
Jegulja
Marioss
Amater u pokušaju
Nikollla
trind
milosmiljkovic
Bobo011
Tomislav
Sneki
MightyZ
Cucla
ajtijevac
Stane Dolanc
mr Bean
arsen123
Aritmeticar
Strbac
ILoveRoses
dejandinic
Krkobabic
MMcorp
Milos86
Prokuplje
goxi
kaktuss
Al Kapone
telux
Miros Lav
C R A Z Y
beaglle
Von Misha
Sutra
pepermint
Maca
Zrimi
draggon
Nikola
MORNAR
Roman Abramovich
gaggii
cikabosko
Mirkodz
Voiceoflaw
Dejansss
Taliano
Dr.
Medax
vladimir85
Momir
Retenzija
Zmark
Boza Belex
Cermet
BojanNS
Fokus
Limited011
Jerry Springer
boban75
Dalaj Lama
Boranija
Fmember
BBrroo
Bochek
Red max
MilanR
Taliban
mili61
Friz
Mistery 011
Ivan2211
Karlo
Drag65
Ceras
Dragot
Zeljko321
Trade Now
Aleks
govedinho
Dragan555
Teletrader
Jovan I
BoS
Kobe Bryant
Smile
Bond
Aca kurbla
FatCat
LUMTDZOS
Bojjan
Gocili
Ars Vivendi
flyer
Dragivoje
Drasko
Big Mile
zekapeka
Zexx
Tenerife
MIlanNoviSad
Aria
bonum.mm
Popaj
Vladulns
Jaca
gogloee
Frenky
malecki
115 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Sledeći
AutorPoruka
malecki
Still learning
Still learning
malecki


Broj poruka : 60
Godina : 39
Localisation : Salzburg
Points : 60
Datum upisa : 28.02.2015

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime9/30/2015, 10:09

Dno NIIS-a je 600 rsd, ovo će ovako da tavori sve do objave trećeg kvartala,,,,, a kakv će da bude mislim da nevredi trošiti reči,,,, cirkus,,, halil
Nazad na vrh Ići dole
Jovan I
Still learning
Still learning
Jovan I


Broj poruka : 67
Points : 171
Datum upisa : 23.02.2015

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime9/30/2015, 10:27

malecki ::
Dno NIIS-a je 600 rsd, ovo će ovako da tavori sve do objave trećeg kvartala,,,,, a kakv će da bude mislim da nevredi trošiti reči,,,, cirkus,,, halil
love3
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime9/30/2015, 13:10

Hmmm... ako me secanje dobro sluzi, kolega malecki i kolega Jovan I su se vise puta sreli u diskusiji na ovoj temi. Nije ni cudo, astroloski principi kazuju da se ljudi rodjeni u istom znaku dobro slazu i vrlo cesto slicno razmisljaju. U ovom slucaju, pod rodjenjem cemo podrazumevati datum upisa na forum. No neka sve to bude puka slucajnost, volim da razmisljam pozitivno:-)

@malecki

osecam se kao da treba da citam izmedju redova u tvom postu, i malo me zbunjujes (mozda si to i hteo)

1) definises dno na 600

2) kazes da ce tavoriti do objave (u mojoj glavi, to znaci: drzace se oko dna, ali nece ispod, jer dno inace ne bi bilo dno)

3) posle objave ,,ne vredi trositi reci, cirkus"  ????
Da li to znaci da za tebe 600 din zapravo i nije dno, ili ocekujes ,,cirkus" u pozitivnom smeru???

De, potrosi koju rec, nemoj da skrtaris sesir
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1618
Points : 5140
Datum upisa : 01.11.2010

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime9/30/2015, 15:45

da dam svoj "doprinos" "diskusiji"

ako probije "dno" na 600 ne verujem da će da padne mnogo ispod, mogao bih da se kladim da neće ispod 400.
malo je verovatno da će da se odbije i skoči preko 700... mada nikad se ne zna
kafa

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1164
Localisation : Srbija
Points : 3031
Datum upisa : 12.09.2007

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime9/30/2015, 19:58

Fmember ::
da dam svoj "doprinos" "diskusiji"

ako probije "dno" na 600 ne verujem da će da padne mnogo ispod, mogao bih da se kladim da neće ispod 400.
malo je verovatno da će da se odbije i skoči preko 700... mada nikad se ne zna
kafa
Eto sve si rekao, pa kako kome odgovara. 
To je u stvari i pravi odgovor, jer niko ne zna sta ce tacno biti.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime9/30/2015, 21:41

Za ovo 400 ne verujem ali sam prilicno siguran da ide ispod 600 do proleca. Koliko ispod ko bi to znao? Mozda 550? Ali uzmimo u obzir samo FED i da ce kamatne stope sigurno rasti, cena nafte padati a dolar jacati pa je to samo po sebi dovoljno. Ko ne veruje nek saceka mozda i pre nove godine. 10% dole nije to nista strasno.
Nazad na vrh Ići dole
malecki
Still learning
Still learning
malecki


Broj poruka : 60
Godina : 39
Localisation : Salzburg
Points : 60
Datum upisa : 28.02.2015

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/1/2015, 11:40

Ako se pogleda istorijsko kretanje cene nafte, vidi se da u recesiona vremena nafta raste a da u vreme ekonomske ekspanzije nafta pada,,,, zašto? Trebalo bi da bude obrnuto, sa stanovišta tražnje za naftom,,,, naravno dolar, dolar jeste 84 Podizanjje kamatnih stopa, obuzdavanje inflacije, slab dolar (predstavlja pogodnost za one koji koriste druge valute ) - Recesija ( cena nafte raste )

Spuštenje kamatnih stopa, ako ne pomaže na redu je štampanje love,, zatim obuzdavanje deflacije,,, imamo jak dolar ( ne prestavlja pogodnost za ne koji koriste druge valute) - Ekspanzija (cena nafte pada ) 

I nije neka mudrost,,, hoću da kažema da ćemo se načekati onih cena nafte do sledećeg ekonomskog kolapsa  farao
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/1/2015, 11:54

Realno i iskreno, zabole me za cenu nafte. Mnogo vise me zanimaju neki drugi aspekti u ovom slucaju.
Nazad na vrh Ići dole
malecki
Still learning
Still learning
malecki


Broj poruka : 60
Godina : 39
Localisation : Salzburg
Points : 60
Datum upisa : 28.02.2015

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/1/2015, 12:05

MilanR ::
Realno i iskreno, zabole me za cenu nafte. Mnogo vise me zanimaju neki drugi aspekti u ovom slucaju.

Ja koliko znam NIIS ne flašira kiselu vodu  svadja nemoj da računaš Jazak  od

a na 50 dolara po barelu NIIS je,,,, znamo gde  titanik
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/1/2015, 12:19

@malecki
 
NIS bi sa ovim cenama trebao da privremeno prestane da bilo sta sto mirise na naftu vadi iz zemlje i da se posveti preradi jeftine nafte koju je neko drugi izvadio. To je moje misljenje koje sam vec saopstio ovde.
 
@Flyer
 
Kolega, pre 6 dana ste postavili link ka jednom tekstu koji se tice NIS. Nije bilo nikakvog odziva na forumu, pa rekoh sebi, necu da diskutujem na tu temu....
 
http://www.balkanmagazin.net/nafta-i-gas/cid177-122942/nis-vise-nije-naftna-sada-je-energetska-kompanija


Medjutim, sad ipak moram da se osvrnem na to sto sam tamo procitao, i da zamolim za konsultacije:-)

Nije mi jasno sledece (citiram recenicu iz odgovora na drugo ,,postavljeno” pitanje):

,, Rezultat je bio transformacija NIS-a u regionalnog lidera na tržištu Balkana. Napomenuću da je do danas u kompaniju investirano 2,5 milijarde dolara.

Dakle, uocavam znatan disbalans izmedju ,,investirane" sume i trenutne knjigovodstvene vrednosti. Kako to objasniti? scratch
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/1/2015, 12:21

Ma dobro nece NIIS propasti ali ako profit bude mali ili ga ne bude u opste to je problem. O minusu da ne govorimo. Evo sta Kiril Kravcenko kaze izmedju ostalog:
Tekući problem je u tome što je došlo do krize cena nafte i mi pretpostavljamo da se relativno visoke cene neće vratiti u kratkoročnoj perspektivi; zato je sada naš osnovni fokus na internoj proizvodnoj efikasnosti.
Eto jedna godina je vec prosla treba sacekati jos koju i ako se nista nepredvidjeno ne desi eto profita. E sad sto ljudi hoce zaradu za jednu godinu to je drugo. Sta fali ako za 3 godine zaradite 30% na primer?
Nazad na vrh Ići dole
Frenky
VIP
VIP
Frenky


Broj poruka : 516
Godina : 49
Localisation : Vrbas
Points : 1581
Datum upisa : 19.07.2009

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/1/2015, 16:01

Ova akcija se kupuje samo iz razloga sto je podcenjena ili jeftina sto se tice dividend bice  oko 20 din maksimalno znaci ne vredi kupovati zbog dividende a visokih pozitivnih rezultata nema na vidiku tako da ce se cekati ovde za rast jer investicioni fondovi nemaju neki veliki razlog za kupovinu ove akcije a kod nas vlada besparica I gradjani prodaju bud zasto za njih nema razlike izmedju 600 din I 630 din recimo kada imaju 5 kom .Obimi su mali I to pokazuje ne zainteresovanost stranih investitora .Ovo je bilo moje misljenje o ovoj akciji . kafa
Nazad na vrh Ići dole
malecki
Still learning
Still learning
malecki


Broj poruka : 60
Godina : 39
Localisation : Salzburg
Points : 60
Datum upisa : 28.02.2015

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/1/2015, 16:29

Gledano fundamentalno, ekonomska konjunktura je protiv ove akcije, a ono što ide u prilog akciji je potencijalni rast kupovne moći a samim tim i rast učešća NIIS-a kako na srpskom tako i na regionalnom tržištu (ako iko može da davi konkurenciju to je NIIS) 

Tehnički biće panike pa kako se ko snađe  pec

I još nešto,,,, približavamo se apsolutnom dnu akcije ( 5€ ) a to znači da je malo onih koji više i mogu da izgube jer niko i nije kupovao na nizim nivoima pa zato nema šta ni da proda i tako pogura cenu na dole  od

I ostali su ovi besplatno podeljeni sa svojih 5 komada (šabani),,, oni sa ovim obimima mogu akciju dovesti do nula bodova  lale
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/1/2015, 18:43

Najniza cena je bila 14.09.2010 442 dinara sto je sigurno bilo dosta ispod 5 eura. ali to nikakve veze nema ako firma pocne da redja minuse moze da padne cena sve do 1 dinara. Po mojim ocekivanjima da ne ponavljam zbog cega mislim da nece ispod 4.5 eura ali ko bi to mogao da zna?
Nazad na vrh Ići dole
Bochek
Still learning
Still learning
Bochek


Broj poruka : 82
Points : 236
Datum upisa : 10.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/2/2015, 18:27

Hajde da i ja dodam svoje vidjenje. Danasnje trgovanje je bilo veoma interesantno. Ocigledno je da je nivo 630 postao otpor ali dali i koliko jak videcemo.
 Sto se tice nivoa 600 nisam siguran da ce biti testiran a kamoli probijen. Uostalom, samim postavljanjem linije 630 kao linije otpora mi se nalazimo na "uncharted territory". 
Da se razumemo, glavni razlog ovako niske cene ove akcije nije zbof "fundamentalne analize". Svima je jasno da je slaba traznja uz postojanje konstantne  "trzisne" ponude od po 5 komada idealna kombinacija za pecanje na niskim cenama. Bilo je danas i prethodnih dana i vecih paketa i panicne prodaje ali bogami i traznje koja je sve to upila. E sad utihne li traznja (zamru li prometi na BB) sigurno idemo dole, medjutim cak i mala traznja bi mogla da lako oporavi vrednost. 
Mislim da do objave Q3 ne mozemo ocekivati nikakav rast vec eventualno tavorenje ili jos malo snizenje cene. Sto se dolara tice po Kravcenku oni kalkulisu dolar na 107,5 din i naftu na $46 po barelu, racunaju i na proizvodnju "unutrasnje efikasnosti"  sto po mom misljenju znaci koncentraciju na preradu i prodaju derivata. Siguran sam da bi Q3 iznenadio dobrim rezultatom ako bi se prikazao "posteno". Dugorocno, nisam pesimista kao neke od kolega i ocekujem sasvim solidan prinos u sledecih godinu - dve uz umereni rizik. Da ne kazem malo veci rizik nego banka ali i bolju "kamatu".
Nazad na vrh Ići dole
Bochek
Still learning
Still learning
Bochek


Broj poruka : 82
Points : 236
Datum upisa : 10.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/2/2015, 18:35

@Dragan555
Kurs 14,09,2010 1Eur = 105 din.
NIS = 442/105=4,2 Eur, ali mislim da taj istorijski podatak nije relevantan iz mnogo razloga
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/2/2015, 20:21

Znaci mislis da Kiril Kravcenko gresi kad prognozira da se cene nafte nece oporaviti u nekom kratkorocnom periodu? Moguce ko zna mozda je bas on kupovao one vece kolicine coca coca coca
Nazad na vrh Ići dole
Bochek
Still learning
Still learning
Bochek


Broj poruka : 82
Points : 236
Datum upisa : 10.04.2012

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/3/2015, 09:34

@Dragan555
Ako je pitanje upuceno meni, da potvrdim. Kravcenko je izjavio da ocekuju da cena nafte do kraja godine i sledece godine u proseku bude oko $46. Oni tako kalkulisu sa tom cenom. Sto se dolara tice nisu bili toliko explicitni ali stoji izjava da uprkos ovom FED-ovom "femkanju" oni ne ocekuju znacajne promene do kraja godine. Takodje izjavio je da NIS trenutno 60% poslovanja ima u upstreemu a 40 u down. Sto bi reklo 40% poslovanja je prerada i prodaja derivata a 60% istrazivanje, vadjenje nafte kao i ostali pogoni (elektrane,...). Izjavio je takodje da ce dok traje period "niske cene nafte"  NIS nastojati da proizvede vecu "unutrasnju efikasnost", sto po mom tumacenju znaci osim usteda na polju istrazivanja i vadjenja nafte, i fokus na preradi i prodaji derivata. Takodje po Kravcenku, NIS ce u narednim godinama biti sve vise i vise Energetska kompanija u cijem je delovanju prerada i proizvodnja nafte samo jedan deo.
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko321
VIP
VIP
Zeljko321


Broj poruka : 497
Points : 1462
Datum upisa : 19.01.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/3/2015, 14:26

Kolega Bochek, mozda neki tvoje postove shvataju kao pumpanje, ali to je njihovo pravo, ja mislim da su osvezenje za ovu temu. U vezi  komentara da se veci investitori  uzdrzavaju od kupovine, dodao bih da je to ne zato sto je ovo trenutno losa akcija nego cisto iz razloda da se cena sto vise vuce dole i da  smanje svoje pondere, jer ovde je retko ko u plusu.Mali, naravno pametno cekaju rast da bi poceli da kupuju sto je sasvim normalno. Po meni je ovo sasvim u redu da bi se sto duze kupovalo na niskim cenama od ovih pet po pet, jer zasto zuriti. Nisam siguran da razumem prodaje u vecim paketima na ovim cenama, ali dobro, verovatno imaju svoje razloge. Ja sam zavrsio sa kupovinom,na zalost i  nemam vise slobodnih sredstava, pa sada sta bude bice.
Nazad na vrh Ići dole
bonum.mm
Moderator
bonum.mm


Broj poruka : 476
Points : 1222
Datum upisa : 28.11.2007

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/5/2015, 09:38

ŠKUNDRIĆ: NIS još nije ispunio investicione obaveze

http://www.sinteza.net/vesti/belex/23905-skundric-nis-jos-nije-ispunio-investicione-obaveze.html?ref=aikb.net
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/7/2015, 16:33

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Nis3310

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/8/2015, 00:14

Potenciometri na ekvilajzeru predvidjaju eksplozivni rast NIIS. Jel se ovo zakrene kad se cita kao one linije sto kriju reci? Manite se grafikona stize nova kriza i odose sve akcije bar 50% dole u 2016. Cuvajte pare kupovacete po cenama iz 2012.
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/8/2015, 09:43

Razumem tvoju ironiju u vezi ekvilajzera, ali mislim da nije bila nephodna... neki ljudi jednostavno vole da ,,gledaju u plecku" i to je nesto protiv cega se ne ide. Oni najvestiji, zaradice 10-tak posto.

Dogadjaji od juce (potencijalno i danas, ali videcemo sta kaze tabla na otvaranju) su jednostavno nesto sto se moze ocekivati i u buducnosti, jer ima sasvim dovoljno onih koji nakon interne analize zakljuce da im se itekako isplatilo sto su pre par meseci  nekom drugom uvalili svoje hartije po 700+ i sada zauzimaju poziciju koju su ranije imali. Pozdravljam takav pristup, i verujem da ni meni ne bi bila bitna ,sitna crevca" tj, 10 din gore-dole, prilikom planiranja slicnog poteza.

U sustini, onda kada se kriticna masa primi na kosku da je ,poceo rast", on ce zaista i poceti, ali mislim da je prerano jos uvek.
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/8/2015, 09:46

PS: prosto mi je smesno sto je ovo vise psiholoski nego ekonomski forum sesir
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1683
Godina : 53
Points : 2976
Datum upisa : 16.12.2007

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/8/2015, 10:46

http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Kina-i-Rusija-gomilaju-zlato.sr.html

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/8/2015, 10:47

Uzgred, ako nekog zanima da cuje i ostatak pesme iz koje sam citirao stih, neka svarati u kafanu ,,KOD NISLIJU"

https://www.aikb.net/t55p572-milos86-caffe-kod-nisliju#145018

Sve si to ima veze sa NIS sesir
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/9/2015, 21:38


Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Nis9910
Candlesticks
Review of Naftna Industrija Srbije (NIIS)
as of 7.10.2015

A big white candle occurred.  This is generally considered bullish, as prices closed significantly higher than they opened.  If the candle appears when prices are "low," it may be the first sign of a bottom.  If it occurs when prices are rebounding off of a support area (e.g., a moving average, trendline, or retracement level), the long white candle adds credibility to the support.  Similarly, if the candle appears during a breakout above a resistance area, the long white candle adds credibility to the breakout.

During the past 10 bars, there have been 5 white candles and 3 black candles for a net of 2 white candles.  During the past 50 bars, there have been 22 white candles and 15 black candles for a net of 7 white candles.

An engulfing bullish line occurred (where a white candle's real body completely contains the previous black candle's real body).  The engulfing bullish pattern is bullish during a downtrend (which appears to be the case with Naftna Industrija Srbije).  It then signifies that the momentum may be shifting from the bears to the bulls.

If the engulfing bullish pattern occurs during an uptrend, it may be a last engulfing top which indicates a top.  The test to see if this is the case is if the next candle closes below the top of the current (white) candle's real body.

A piercing line occurred (which indicates that prices moved down on the previous bar, opened even lower, but then closed significantly higher).  This implies strength as the momentum appears to be shifting from the bears to the bulls.  Note that the higher the close of the white candle (relative to the black candle), the more bullish the Piercing Line pattern.

This commentary is not a recommendation to buy or sell, but rather a guideline to interpreting the specified indicators.

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
MilanR
VIP
VIP



Broj poruka : 136
Localisation : Nis
Points : 401
Datum upisa : 26.09.2012

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/12/2015, 09:29

Zanimljiv momenat na forumu... 36 sati bez ikakvog odziva, i opet tvrdim da se radi ocistoj psihologiji...

Kombinacija ,,svetog engleskog jezika" kombinovana sa koriscenjem strucnih (ili bolje reci ,,najvsetijih") termina iz svetog jezika je trebalo da sugerise ,,sirotinji raji" da nije dorasla problemu i da tu definitivno ima nesto magicno... jel to poenta, Tenerife?

Mozda bi efekat bio jos bolji da je upotrebljen latinski ili staroslovenski... to su vec oprobane varijante, zar ne?

Zeljno cekam da uskoro vidim tablu... rezultat ce svakako biti vazan za buducu percepciju mentaliteta ljudi koji svracaju ovde.
Nazad na vrh Ići dole
Jovan I
Still learning
Still learning
Jovan I


Broj poruka : 67
Points : 171
Datum upisa : 23.02.2015

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/12/2015, 12:45

Hm... Milane ja ne bih tako brzo odustao i ne bih nasedao na provokaciju, narocito sto si jedan od retkih koji je iskren u svojim postovima i na zalost , u manjini si naspram ekipe sa druge strane. E sad sto neki sebi puno dozvoljavaju to je vise problem moderatora, a ne tvoj
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/13/2015, 00:53

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 2uejq6b

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/13/2015, 12:28

Sumnjam da ce ispod 500 ali sve je stvar licne procene. Ulazim u akciju mesec ili dva nakon sto FED poveca kamatne stope. A dotle ce i tako cena nafte da stagnira +-10%


Edit: Obrisano nekoliko nepotrebnih poruka.
Uozbiljite se!
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Tenerife
VIP
VIP
Tenerife


Broj poruka : 739
Points : 2460
Datum upisa : 02.10.2013

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/20/2015, 10:28

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 11igubo

_________________
Folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva
pod pritiskom u cilindar motora sa unutrašnjim sagorevanjem

Turbo folk je gorenje naroda, svako pospešivanje tog sagorevanja
je turbo folk, razbuktavanje najnižih strasti kod homo sapiensa

Glasački listić koji omogućuje svakoj budali da ga ispravno popuni je turbo folk
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1747
Localisation : novi sad
Points : 6151
Datum upisa : 02.09.2009

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/20/2015, 15:12

U prodaji gorivo G - Drive 100
Na Gasprom benzinskim stanicama širom Srbije počela je prodaja goriva nove generacije G-Drive 100.

Reč je o derivatu unapređenog kvaliteta, nastalog od stooktanskog benzina Evro 5 kvaliteta proizvedenog u Rafineriji nafte Pančevo, u koji se potom dodaju aditivi koji pružaju dodatnu snagu i prvoklasnu zaštitu motora, saopšteno je iz NIS-a.

Kako se navodi, novi benzin G-Drive 100 poboljšava performanse motora vozila, povećava njegovu snagu i dinamiku ubrzanja, a osim toga, korišćenjem ovog goriva se obezbeđuju čišćenje i zaštita motora od habanja, čime se produžava njegov radni vek.....

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=10&dd=20&nav_id=1053550
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/20/2015, 15:51

Kad ce presek za treci kvartal? Dosadile su vise price kako je akcija NIIS podcenjena. Sta ako ove cene ostanu jos 4-5 godina ili jos padnu? Koliko je to ljudi spremno da drzi 5 godina zarobljen novac bez ikakve garancije da ce zaraditi?
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2155
Points : 6004
Datum upisa : 25.07.2010

Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Naftna Industrija - NIIS 10. DEO   Naftna Industrija  - NIIS 10. DEO - Page 6 Icon_minitime10/20/2015, 18:59

Dragan55555
Da li uopšte znaš šta ovo znači: P/B 0,53 ???

Radi se naravno o akciji NIIS...

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
 
Naftna Industrija - NIIS 10. DEO
Nazad na vrh 
Strana 6 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Sledeći
 Similar topics
-
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 13. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 7. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 8. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: