BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Montaža a.d. Beograd - MNTZ

Ići dole 
+14
Kurajber
Miki
bonum.mm
Kobe Bryant
iki
Joe
Dusan
JMBR
gogloee
Nebojsa
Alec
opet ja
Sneki
tigrovic
18 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
tigrovic
Still learning
Still learning



Broj poruka : 126
Points : -9
Datum upisa : 01.09.2007

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime9/8/2007, 16:38

Nekoliko dana trajala je pojacana traznja uglavnom trzisnim nalozima.

Firma iz gradjevinskog sektora koji je ujedno najpodcjenjeniji sektor na trzistu belexa.
Srodna firma montazi(MNTZ) je beogradmontaza(BGMN)
Primijetio sam da se u strukturi akcionara ovih firmi nalaze zanimljiva (nekoliko) ili istovjetna lica .
Zajednicko za ove firme je da imaju dobar potencijal razvoja poslovanja .

Cini mi se da su podcijenjene stim sto se BGMN jos nije razigrala tacnije uzaludni pokusaji da se nesta kupi na nizoj cijeni.
Uposlenost kapaciteta je konstantna.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime9/9/2007, 14:02

Citadel sa satelitskim firmama i povezanim privatnim licima, i NARAVNO, Panamera... :twisted:
Nazad na vrh Ići dole
opet ja
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 0
Datum upisa : 03.09.2007

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime9/11/2007, 13:49

tigrovic ::
Nekoliko dana trajala je pojacana traznja uglavnom trzisnim nalozima.

Firma iz gradjevinskog sektora koji je ujedno najpodcjenjeniji sektor na trzistu belexa.
Srodna firma montazi(MNTZ) je beogradmontaza(BGMN)
Primijetio sam da se u strukturi akcionara ovih firmi nalaze zanimljiva (nekoliko) ili istovjetna lica .
Zajednicko za ove firme je da imaju dobar potencijal razvoja poslovanja .

Cini mi se da su podcijenjene stim sto se BGMN jos nije razigrala tacnije uzaludni pokusaji da se nesta kupi na nizoj cijeni.
Uposlenost kapaciteta je konstantna.

zajednicko im je i da se nalaze na istoj adresi Kosovska 39 ako se ne varam. To je nekad bila jedna firma pa se deo koji se vise bavi strujom odvojio i napravio beogradmontazu dok su u montazi ostali instalateri klime, vode i sl.

znaci povezani su i vise nego sto se to na prvi pogled vidi :D
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime9/11/2007, 15:25

Tačno. MNTZ I BGMN i jesu bile jedna firma. Dvoumila sam se izmedju BGMN i MNTZ, ali sam se ipak odlučila za MNTZ zbog vecih prihoda.
Nazad na vrh Ići dole
tigrovic
Still learning
Still learning



Broj poruka : 126
Points : -9
Datum upisa : 01.09.2007

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime9/11/2007, 22:04

BGMN za razliku od MNTZ ima potpuno cistu situaciju jer nema zaduzenja niti hipoteke na imovinu.Isplata dividende vrsi se redovno svake godine dok ce to kod MNTZ biti nemoguce. BGMN ima predstavnistvo u Moskvi jer cesto izvode radove tamo.
Firme imaju perspektivu jer je gradjevinski sektor u ekspanziji a uopsteno i podcijenjen.
Pokazatelji su bolji kod BGMN, treba obratiti paznju i na jako malu trzisnu kapitalizaciju.
Nazad na vrh Ići dole
tigrovic
Still learning
Still learning



Broj poruka : 126
Points : -9
Datum upisa : 01.09.2007

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime9/12/2007, 20:17

Danas takodje solidna kolicina 468 akcija na traznji od 958.

Sobzirom da je i ponuda bila disperzovana sa 3174 akcije moglo bi se ocekivati da ce jedno vrijeme kretanje cijene varirati izmedju 1400-1500 a onda ponovo nagli pritisak prema gore.
Ne treba zanemariti ni ocekivanja pozitivnih rezultata poslovanja.
Nazad na vrh Ići dole
tigrovic
Still learning
Still learning



Broj poruka : 126
Points : -9
Datum upisa : 01.09.2007

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime9/18/2007, 10:44

Konstantan pritisak na strani kupnje MNTZ 1214 akcija traznja na 1400 ili
213 na 1500. Ponuda trenutno na 1500
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime9/18/2007, 13:06

Danas obim 1205 akcija po 1550 8)
Biće ovo zadovoljstvo pratiti
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime9/24/2007, 15:24

I danas lep obim. Zna li se ko kupuje? Mali ili.....
Nazad na vrh Ići dole
Alec
Just looking
Just looking



Broj poruka : 23
Points : -8
Datum upisa : 10.08.2007

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime9/24/2007, 17:36

Jelena ::
I danas lep obim. Zna li se ko kupuje? Mali ili.....
Jesi li i ti u ovoj hartiji?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime9/25/2007, 17:46

Alec ::
Jelena ::
I danas lep obim. Zna li se ko kupuje? Mali ili.....
Jesi li i ti u ovoj hartiji?

Da :cheers:
Nazad na vrh Ići dole
Alec
Just looking
Just looking



Broj poruka : 23
Points : -8
Datum upisa : 10.08.2007

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime9/25/2007, 17:59

Dobro nam "uchinjelo"! :smokeing:
Nazad na vrh Ići dole
tigrovic
Still learning
Still learning



Broj poruka : 126
Points : -9
Datum upisa : 01.09.2007

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime10/9/2007, 19:21

@Alec,radujem se sto sam u MNTZ ali jos vise sto imam i BGMN.
Ove dvije akcije smatram najpovoljnijim za ulazak od gradjevinskih.

Pogledaj malo trzisnu kapitalizaciju kod BGMN tri puta je manja od MNTZ a sada su ubacili dodatni program kao kod mntz tako da ce prihodi drasticno skociti . Ako imaju odlicne rezultate i dijele dividendu na ovim prihodima sta ce tek biti sa uvecanjem dobiti.

Evo i drzava povukla resenje o izbacivanju svog paketa ,vjerovatno na 12.000 din.
03.10.2007. traznja trzisnim nalozima je bila 2700 akcija(nesta je povuceno pred b.aut) Vjerovatno je neko znao za ovo resenje o izbacivanju PIO paketa.Kupio je MV INvestment 424 akcije jer je bio prvi na traznji trzisnim.

Zato mi je drago sto imam obadvije akcije u potfoliu,gradjevinski sektor je podcijenjen .
Nazad na vrh Ići dole
Nebojsa
Still learning
Still learning
Nebojsa


Broj poruka : 138
Godina : 37
Localisation : Novi Beograd
Points : 35
Datum upisa : 27.12.2007

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime1/9/2008, 00:27

Dugo nije komentarisana ova akcija. Mislim da je jako perspektivna... Imaju dosta projekata po Rusiji...
A možda i neki IF uđe u MNTZ... Cena je trenutno, po meni, jako povoljna za ulazak! Voleo bih da znam šta i drugi misle o tome :lol:
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime1/10/2008, 13:18

A mozda je i razlog:

IZJAVU O ŠESTOMESEČNOM PLANU POSLOVANJA AKCIONARSKOG DRUŠTVA ZA DRUGO POLUGODIŠTE 2007.godine


6. Podaci o poslovanju Društva
Plan poslovanja za prvo polugodište realizovan je 70%, a za drugo polugodište planirano je:
- praćenje realizacije postojećih ugovora i ostvarivanje prihoda od istih
- redovno izmirenje obaveza nastalih poslovanjem Društva
- redovna isplata zarada zaposlenima
- održavanje finansijske stabilnosti Društva i likvidnosti Društva
- smanjenje troškova poslovanja
- ispitivanje tržišta radi sklapanja novih poslova
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime1/10/2008, 15:05

Imam i ja plan da zaradim 1 mil. EUR . :geek:
Nazad na vrh Ići dole
gogloee
VIP
VIP
gogloee


Broj poruka : 1024
Points : 2865
Datum upisa : 10.01.2008

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime1/10/2008, 16:47

milica ::
Imam i ja plan da zaradim 1 mil. EUR . :geek:

Da bog da ga ispunila sa 70%
Nazad na vrh Ići dole
JMBR
VIP
VIP



Broj poruka : 140
Points : 489
Datum upisa : 24.11.2007

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime3/23/2008, 21:23

sta bi?
veliki gubitak? oko 115 mil. din
prihodi smanjeni? oko - 40%
cena 700 din?
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5395
Localisation : Centar grada
Points : 6870
Datum upisa : 21.05.2007

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime3/27/2008, 00:53

jmbr ::
sta bi?
veliki gubitak? oko 115 mil. din
prihodi smanjeni? oko - 40%
cena 700 din?

540,- din i ne vidim razlog zašto je ovo išlo do 2.200,- din Suspect

Godinu i nešto jaće niko nije hteo ni da je pogleda na 1.000,- din (pa ni na 800,- din)
i onda, valjda u zanosu onog skoka s početka prošle godine i OVO "otkriveno"...
zanos, šta li...
Videćemo, ali ne verujem da će sve te silne montaže ikada više
(ili veoma sporo) doći do nekadašnjih maksimuma...

.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
JMBR
VIP
VIP



Broj poruka : 140
Points : 489
Datum upisa : 24.11.2007

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime3/27/2008, 23:25

sto se mene tice i ako imam ovu akciju, ne bi je kupovao na ovoj ceni, razmislio bi i ako ode na 300 din....
veliki gubitak....a i ako bi to zanemarili (ps) ono sto meni smeta su prihodi....iz godine u godinu sve manji i manji....pa gde je tu perspektiva?!
a cenu od 2250 ne bi trebalo komentarisati, kratko je bila na tom nivou
cini mi se da se najvise trgovalo na 1500 din i po meni fer cena u to vreme....sada ne znam ni jedan razlog zasto kupovati mntz?!

ps. zanemarivanje gubitka pod pretpostavkom da su neka potrazivanja knjizena kao rashod...."sto je babi milo to joj se snilo" :)
Nazad na vrh Ići dole
Nebojsa
Still learning
Still learning
Nebojsa


Broj poruka : 138
Godina : 37
Localisation : Novi Beograd
Points : 35
Datum upisa : 27.12.2007

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime4/1/2008, 14:15

Nebih da pumpam ovu hartiju, ali iskren da budem iznenađuje me ovako niska cena. Čudi me i ovaj gubitak koji su ostvarili. Znam da su u skorijoj budućnosti imali dosta jakih projekata: PC Ušće, Ideja, TC Merkator, uglavnom sve što zida MPC Properties, kao i mnoštvo projekata po Rusiji. Jel zna neko nešto više?
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime4/1/2008, 14:52

Vidiš Nebojša komentare iznad. Cena od oktobra pala oko 75% A ti si i u januaru rekao da je cena dobra za ulaz, a tad je bila 1.500 RSD

Koliko vidim IF Focus premium ima nešto više od 5.000 akcija. Koliko sam uspeo da ispratim, oni su se nešto pojačavali, za 400-500 akcija u februaru. A to je opet bilo po mnogo višim cenama od sadašnje.

Kako nam je berza krenula... :titanic:
Nazad na vrh Ići dole
Nebojsa
Still learning
Still learning
Nebojsa


Broj poruka : 138
Godina : 37
Localisation : Novi Beograd
Points : 35
Datum upisa : 27.12.2007

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime4/1/2008, 15:42

Dušan85 ::
Vidiš Nebojša komentare iznad. Cena od oktobra pala oko 75% A ti si i u januaru rekao da je cena dobra za ulaz, a tad je bila 1.500 RSD

Koliko vidim IF Focus premium ima nešto više od 5.000 akcija. Koliko sam uspeo da ispratim, oni su se nešto pojačavali, za 400-500 akcija u februaru. A to je opet bilo po mnogo višim cenama od sadašnje.

Kako nam je berza krenula... :titanic:

Istina, i tad sam mislio da je cena dobra za ulazak i tada sam i ušao u tu hartiju po 1500, jer po informacijama koje sam sakupljao saznao sam firma jako dobro stoji. Naravno, pojačao sam se i po ovoj ceni od 570. Vidim da po ovoj ceni vise ni nema ponude - (sem neki miš sa 20tak akcija), a i tražnja je takođe mizerna (što me iskreno iznenađuje).
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime4/1/2008, 15:47

nebojsa ::
a i tražnja je takođe mizerna (što me iskreno iznenađuje).

Ne znam zašto te tražnja iznenađuje? To je opšte stanje na tržištu, čast izuzecima. A i tamo gde je veća tražnja, niko neće da plati veću cenu od sadašnje.

Kolika ti je sad prosečna cena ulaza?
Nazad na vrh Ići dole
Nebojsa
Still learning
Still learning
Nebojsa


Broj poruka : 138
Godina : 37
Localisation : Novi Beograd
Points : 35
Datum upisa : 27.12.2007

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime4/1/2008, 16:00

I još nešto, trenutna KV je 700-800 din.
Nazad na vrh Ići dole
Nebojsa
Still learning
Still learning
Nebojsa


Broj poruka : 138
Godina : 37
Localisation : Novi Beograd
Points : 35
Datum upisa : 27.12.2007

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime4/1/2008, 16:01

Dušan85 ::
nebojsa ::
a i tražnja je takođe mizerna (što me iskreno iznenađuje).

Ne znam zašto te tražnja iznenađuje? To je opšte stanje na tržištu, čast izuzecima. A i tamo gde je veća tražnja, niko neće da plati veću cenu od sadašnje.

Kolika ti je sad prosečna cena ulaza?

Oko 900 din
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime4/1/2008, 16:10

nebojsa ::
Oko 900 din

Pa dobro, nije toliko strašno. Nadam se da si se diverzifikovao, tj. da ti ovo nije jedna od jačih pozicija.

A krenuće valjda i ova akcija kad krene berza. A kad će berza, to je veliko pitanje...

Ne verujem da će se mnogo promeniti trend posle izbora (možda kratkoročno). Moje mišljenje je da treba da se reši berzanska kriza na globalnom nivou (ili bar regionalnom, koji opet zavisi od svetskog) i onda će stvari krenuti na bolje i kod nas.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Nebojsa
Still learning
Still learning
Nebojsa


Broj poruka : 138
Godina : 37
Localisation : Novi Beograd
Points : 35
Datum upisa : 27.12.2007

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime4/1/2008, 16:34

Ma biće bolje sigurno. Kad tad treba da krene, a profitiraćemo mi koji se nismo povukli ko miševi po ovim mizernim cenama.

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Nebojsa
Still learning
Still learning
Nebojsa


Broj poruka : 138
Godina : 37
Localisation : Novi Beograd
Points : 35
Datum upisa : 27.12.2007

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime4/23/2008, 16:20

Svake srede neko kupi po 1 akciju po 700 alien
Zanimljivo
Nazad na vrh Ići dole
Joe
Just looking
Just looking



Broj poruka : 34
Points : 60
Datum upisa : 11.01.2008

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime4/23/2008, 18:55

nebojsa ::
Svake srede neko kupi po 1 akciju po 700 alien
Zanimljivo

Nije to ništa. Pogledati TMKI. Smiješno... rabbit
Nazad na vrh Ići dole
Nebojsa
Still learning
Still learning
Nebojsa


Broj poruka : 138
Godina : 37
Localisation : Novi Beograd
Points : 35
Datum upisa : 27.12.2007

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime4/24/2008, 10:00

Pa šta je to? Neki ritual? Jel pratio neko na CRHOV, ko to kupuje?
Nazad na vrh Ići dole
iki
VIP
VIP
iki


Broj poruka : 1609
Godina : 52
Localisation : NBGD
Points : 2429
Datum upisa : 15.11.2007

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime4/24/2008, 10:26

PANAMERA -2 kom
RAIFFEISEN BANKA + 2 kom
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime4/24/2008, 10:29

Raiffeisen Banka ti je fond Focus Premium (odnosno njihov kastodi račun kod Raiffeisen banke), verovatno "održavaju" trgovinu, zbog obračuna fer vrednosti, jer ako nema trgovine onda se drugačije računa cena, pa verovatno zbog toga.

Takođe i kod TMKI, samo što je tamo kupac Delta Broker (verovatno "čini uslugu" fondu Delta Plus koji ima akcija tamo).
Nazad na vrh Ići dole
Nebojsa
Still learning
Still learning
Nebojsa


Broj poruka : 138
Godina : 37
Localisation : Novi Beograd
Points : 35
Datum upisa : 27.12.2007

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime4/24/2008, 11:18

Dušan85 ::
Raiffeisen Banka ti je fond Focus Premium (odnosno njihov kastodi račun kod Raiffeisen banke), verovatno "održavaju" trgovinu, zbog obračuna fer vrednosti, jer ako nema trgovine onda se drugačije računa cena, pa verovatno zbog toga.

Takođe i kod TMKI, samo što je tamo kupac Delta Broker (verovatno "čini uslugu" fondu Delta Plus koji ima akcija tamo).

Koliko sam ja informisan, za obraćunavanje fer vrednosti je potrebno da se istrguje sa 1% ukupnog broja akcija tog emitenta... U čemu je onda štos?
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Montaža a.d. Beograd - MNTZ Empty
PočaljiNaslov: Re: Montaža a.d. Beograd - MNTZ   Montaža a.d. Beograd - MNTZ Icon_minitime4/24/2008, 11:26

Imaš na podforumu FONDOVI temu gde sam postavio kako se obračunava fer vrednost http://aikb.net/fondovi-f9/postena-fer-vrednost-akcije-t467.htm - pogledaj pretposlednji post, tamo je objašnjeno kako skoro svi (osim Fime) računaju fer vrednost.

Ukratko, ako u poslednjih 5 radnih dana nije trgovano akcijom, fer cena je knjigovodstvena cena akcije.
Nazad na vrh Ići dole
 
Montaža a.d. Beograd - MNTZ
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Luka Beograd a.d. Beograd - LBGD
» PZP Beograd

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: