BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 SVTS - EP Svetlost ad Beograd

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Neekonomista
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 10
Datum upisa : 18.07.2015

SVTS - EP Svetlost ad Beograd Empty
PočaljiNaslov: SVTS - EP Svetlost ad Beograd   SVTS - EP Svetlost ad Beograd Icon_minitime7/18/2015, 19:29

Srdačan pozdrav svim članovima foruma  piju

Najpre, izvinjavam se ukoliko temi ovde nije mesto, ali, kako sam nick govori, prilično sam skromno upućen u tematiku akcija, berzi kao i u ostala ekonomska pitanja.

Zapravo, imam jedan problem već godinama, pa bih zamolio sve članove foruma, u trenucima dokolice, za malu pomoć.

Naime, gore pomenuto preduzeće mi već par godina duguje iznos od oko 5000 eur za pružene usluge i izvedene radove. Do dana današnjeg taj iznos mi nisu isplatili, i po svemu sudeći ni nemaju nameru, i nakon višestrukih urgencija, molbi, zahteva i sastanaka.

Moja molba se odnosi na pomoć u čitanju bilansa ovog preduzeća - aktive, pasive, vrednosti nepokretne imovine, stanja dugova, visine potraživanja koja imaju prema trećim licima itd, dakle ukupnog imovinskog stanja preduzeća, a sve u cilju dolaženja do informacija na osnovu kojih bi doneo odluku o (ne) ulaženju u sudski postupak prinudne naplate moga potraživanja.

Nadam se da vam letimičan pregled ekonomskih parametara EP Svetlost ad Beograd i ukratko iznošenje zaključaka neće oduzete previše vremena, te da će se naći forumaša voljnih da pomognu.

Nažalost, još uvek nemam odobrenje za postavljanje spoljih linkova, tako da vam ne mogu olakšati potragu za podacima konkretnog društva, nadam se da neće predstavljati problem da sami dođete do istih.

EP Svetlost ad Beograd ima svoj sajt, na kome se mogu pronaći podaci iz poslednjih fin. izveštaja.

MB društva kod APR-a je 07022654.

Unapred zahvalan.  sesir
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 705
Points : 1916
Datum upisa : 28.01.2010

SVTS - EP Svetlost ad Beograd Empty
PočaljiNaslov: Re: SVTS - EP Svetlost ad Beograd   SVTS - EP Svetlost ad Beograd Icon_minitime7/19/2015, 00:35

Klikneš ovde

[You must be registered and logged in to see this link.]

a zatim na "informator" i sve će ti biti jasno....
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

SVTS - EP Svetlost ad Beograd Empty
PočaljiNaslov: Re: SVTS - EP Svetlost ad Beograd   SVTS - EP Svetlost ad Beograd Icon_minitime7/19/2015, 09:51

Ако нисте знали:
На сајту НБС у делу "претрага дужника у принудној наплати" су следећи подаци:
Укупан износ блокаде: 23,087,456.84 дин
Дани неликвидности : Од17.07.2012. Укупно: 1097 дана, непрекидно.

Нема га међу дужницима пореске управе.
Ако није доцкан тужите их. Са таквима од преговора, договора и разговора нема вајде. Они су слаткоречиви, пуни обећања и за све вам дају право. Послују преко разних других рачуна и фирми, избегавајући обавезе према повериоцима, а често и према држави. Када требају одрешити кесу као да је змија у њој.
Nazad na vrh Ići dole
Neekonomista
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 10
Datum upisa : 18.07.2015

SVTS - EP Svetlost ad Beograd Empty
PočaljiNaslov: Re: SVTS - EP Svetlost ad Beograd   SVTS - EP Svetlost ad Beograd Icon_minitime7/19/2015, 13:44

Mornar i Dragot, hvala na odgovorima  sesir

Znam da su im računi već dugo u blokadi, i ne samo 1097 dana, već još od 2011. godine. Tu leži i moja bojazan, da ću dobiti presudu koja će ostati mrtvo slovo na papiru. Do presude u moju korist mislim da će biti lako doći, jer posedujem sva validna dokumenta, ugovore, fakture... Ali presuda podrazume i plaćanje sudskih taksi, advokata, izvršitelja... Već imam slučajeva u kojima je meni dosuđen neki iznos, ali tuženi jednostavno nemaju šta da se oduzme da bi se prinudno naplatio taj dug.

Mornar, mislim da nisam dovoljno stručan da validno protumačim izveštaj na koji ste me uputili. Da li po Vašem mišljenju EP Svetlost poseduje imovinu (pre svega mislim na pokretnu ili potraživanja prema trećim licima jer su nepokretnosti najverovatnije pod hipotekama ili već u izvršnom postupku). Vidim da im u izveštaju za 2014. godinu stoji da imaju 10788000 rsd na ime zaliha (koje su im btw nepromenjene u odnosu na prošlu godinu), pa potraživanja iz prodaje 333000 rsd, ali recimo vidim i da imaju poslovni gubitak od 13 mil dinara, gubitak iz finansiranja 949000 rsd itd itd. Jendostavno me ove brojke zbunjuju jer ih ne razumem. Šta se podrazumeva pod dugoročnim finansijskim plasmanima? Vidim da imaju neraspoređeni dobitak u iznosu od 20531000 rsd. Šta on govori?
Nazad na vrh Ići dole
Gocili
VIP
VIP
Gocili


Broj poruka : 756
Localisation : Vojvodina
Points : 1795
Datum upisa : 25.05.2009

SVTS - EP Svetlost ad Beograd Empty
PočaljiNaslov: Re: SVTS - EP Svetlost ad Beograd   SVTS - EP Svetlost ad Beograd Icon_minitime7/19/2015, 23:49

Prema informatoru kapital je 0, obrtna imovina im je oko 12 mil., znaci od pokretne imovine se ne moze podmiriti ni iznos blokade racuna od oko 23 mil., ukupne obaveze (kratkorocne +dugorocne) iznose oko 190 mil. i premasuju ukupnu imovinu (stalnu i obrtnu) od oko 167 mil. Gubitak iznad visine kapitala je oko 22 mil. sto znaci da od prodaje celokupne imovine se ne bi mogli izmiriti svi poverioci.
To je moje tumacenje, sad ne bi bilo lose da potrazis i drugo misljenje, i to knjigovodje-racunovodje, jos bolje revizora.

_________________
Masta je vaznija od znanja. A.Ajnstajn
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

SVTS - EP Svetlost ad Beograd Empty
PočaljiNaslov: Re: SVTS - EP Svetlost ad Beograd   SVTS - EP Svetlost ad Beograd Icon_minitime7/20/2015, 11:09

Neekonomista ::
Mornar i Dragot, hvala na odgovorima  sesir
Da, to je jedan od razloga zašto ljudi ne utužuju dužnike. I ja sam jedan od onih koji je tako razmišljao I ostao bez devet ličnih dohodaka. Kolega koji je utužio firmu, bez obzira što je u to vreme bila u blokadi, dobio je presudu u svoju korist, a zatim načinio nalog za izvršenije I zauzeo redosled za naplatu. Firma je svo vreme poslovala , stanje na računima se menjalo, a posle nekoliko meseci ,kolega je dobio svoje novce sa kamatom, naknadom sudskih troškova I uplaćenim doprinosima za fond PiO.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2782
Points : 7935
Datum upisa : 21.01.2009

SVTS - EP Svetlost ad Beograd Empty
PočaljiNaslov: Re: SVTS - EP Svetlost ad Beograd   SVTS - EP Svetlost ad Beograd Icon_minitime7/20/2015, 18:25

Ko tuzi ima sanse i da dobije spor.
Ko ne tuzi nema nikakve sanse....

Prvana drzava ne ide unaokolo i ne deli pravo svojim gradjanima, ona samo definise pravila, a  gradjanin SAM mora da se izbori za svoja prava! I u najboljoj pravnoj drzavi!

Citirma mudrost koleginice Sneki, koja je to nekoliko puta stavljala na forum i dokazala prituzbom KzHOV protiv Miskovica i UNBN da je sve moguce, ako si odlucan i imas dokaze....

[You must be registered and logged in to see this link.]

Malo skrolujte, pred kraj stranice...

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
 
SVTS - EP Svetlost ad Beograd
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Luka Beograd a.d. Beograd - LBGD
» PZP Beograd
» BAS a.d. Beograd - BASB
» Klas Beograd a.d. Beograd - KLAS
» Jugohemija a.d. Beograd - JGHM

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Akcije fun club-
Skoči na: